Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

munu
30. okt 2009

nas Matko tiez nechcel velmi zacat papat prikrmy, tak som mu do kazdeho zo zaciatku, tak tyzden-dva pridavala aj jeho mliecko a robila som to take riedsie.. a zacal krasne papat.. alebo niekedy ked mu nieco velmi nechuti, tak mu davam medzitym zapijat cajik, alebo nejaku gumenu hracku do ruky a on sa s tym hra a ja ho krmim.. a ide to lahucko takto tiez..

munu
30. okt 2009

diocka, tak ja by som to v tvojom pripade riesila asi tak ako nsoci pise.. ovocie napr. banan, ktore ma rad, by som zacala kombinovat s inymi ovociami a zeleninou.. a postupne si zvykne na ine chute.. a moj Matko miluje polievky.. Ajka mi poradila paradajkovu polievku zahustenu ryzou..tak tu zboznuje.. a tiez klasicku kuraciu so zeleninkou.. a zahustujem krupickou alebo nezahustujem vobec, ked dam viac zeleninky..

iron
30. okt 2009

munu a to mu davas polievky lyzickou?...lebo moja ked je nieco redsie, tak prska a brble a je to vsade...doslova 😅

munu
30. okt 2009

iron hej, lyzicou

iron
30. okt 2009

tak to ti asi Matko dobre papka...nie ako moj gembros.

munu
30. okt 2009

papka pekne niekedy a niekedy je to vsade naokolo,ked sa velmi rozhadzuje s ruckami
ale mne to nevadi, dopapkame, vsetko utriem, jeho prezleciem a sup s tym do pracky 🙂

mona1111
30. okt 2009

ahojte

oslavencom vsetko naj 😎

iron nadherne foto, a ten zajko a nemo nema chybu.... 🙂 🙂 🙂

Nam zacal maly hned na prvy krat pekne papat , ked sme zacali s prikrmami tak zjedol hned na poprve celu mrkvicku.... a otvara ustocka ako hladny vtacik, sice je pravda ze ked mu davam ovocnu vyzivku s piskotami tak to otvara usta ako vrata....a tiez mu velmi chuti uvarene pomixovane jablcko s piskotkami.....

dnes ma na obed kuracie masko, zemiaky a cvikla..... uvidime ako mu to bude chutit....

nsoci tak to musim vyskusat s tym UM asi mu na buduce uvarim len zemiakovu kasu a pridam do toho UM uvidime ci to bude jest..... len ja si mylsim, ze on ma strach aby mu nebolo opat zle ako ked jedol kasu.... no neviem vyskusam.....
poobede vyzivku papa krasne vobec nie je spinavy len niekedy okolo ustociek ale to utriem servitkou... a na obedik ked uz nechce sediet tak sa vrti , hlada stale nieco, obzera sa, tak vtedy ho zoberiem na ruky a zacne mi papat, takze menime polohy pri papani, ked uz neobsedi....ale nie je nejako spinavy...

denkolc
30. okt 2009

Munu, čítam, že šup s ním do pračky... 😀

Mona a jak mu bolo zle? Akože vracal? Bo to mohlo byť hustotou, resp. aj hrudkou....aj nám sa to raz stalo...ak urobím riedku a poriadne vymiešam, tak zje v pohode....lyžičkou...

Dobrú chuť k palacinkám, my sme asi chorí...malej niečo chrapoce v nose, nejde to vysať, tak neviem, čím jej to mám vybrať....že by stačili kvapky do nosa? Hm....nefim...

ajka82
30. okt 2009

mona ty si skusala len jednu znacku kase ci viac...skus vystriehat, mozno len to UM v kasi nezapasovalo a treba ine

ajka82
30. okt 2009

denka nam uz je dobre 😉 doteraz si jej kvapky nedavala?
nam povedala dr ze na uvolnenie mame kupit otrivin pre deti a uz sme v pohode... potom to pojde vysat, ale tak na druhy den by to malo vsetko zmiznut

mona1111
30. okt 2009

denka vracal , napinalo ho dve hodiny v kuse, a ked vyvracal kasu tak potom z neho isla len ta kyselina zaludocna.... kasa bola hladka a nebola vobec husta.....a papal krasne lyzickou a az po dvoch hodinach mu prislo zle, proste mu netravila....

mona1111
30. okt 2009

ajka vyskusala som dve znacky, kasa nutrilon a nestle a z obidvoch mi vracal pri obidvoch tie iste priznaky az po dvoch hodinach co ju zjedol zacal vracat....

ajka82
30. okt 2009

mona a davala si iba mliecne?
skus teda aj nemliecnu ale zarobit s vodou...ak teda chces davat kase

mona1111
30. okt 2009

ajka prave ze som davala tie nemliecne co sa zarabali len vodou.... nemam tolko MM aby som uz naodsavala, akurat mam pre jeho potrebu ked ho este kojim.....

ajka82
30. okt 2009

mona isto? sak iba s vodou sa zarabaju mliecne kase, tie obsahuju UM a nemliecne sa zarabaju s mliekom(UM neobsahuju) ale mozu sa aj s vodou zarobit... ktoru si mala od nestle? nestle uz poznam vsetky...

iron
30. okt 2009

dovolujem si dat do pozornosti dalsi mílnik v kariére mojej dcéry...foto v novej Mame a ja... 😀

ajka82
30. okt 2009

iron co chces z malej fotomodelku 😀

ajka82
30. okt 2009

tam mali byt tusim tento mesiac aj s domacimi milacikmi, ze?... ale sak aj tak ju kupim...

iron
30. okt 2009

hej s domacimi milacikmi...
no nemusi byt fotomodelka, ale sa strasne rada foti...tak posielm taketo fotky ...ale uz som minule vsetky casaky, tak dame pauzu

lenka138
30. okt 2009

to vám teda nezávidím tie problémy s kŕmením, u nás je to našťastie tak, že čo dostane do úst, tak to spapá a to hned od začiatku. A papá pekne aj ovocie a kaše, tie zbožňuje

cez deň máme do kopy cca 3-3,5 hodinky spánku , polovicu doobeda a polovicu poobede na prechádzke

bože ale dnes je zase taký umrnčaný, zase ho musím len navláčať, už budem mať celkom dobré svaly, ale zato k večeru ho už vôbec nevládzem mať na rukách, to ho dám manželovi alebo ho posadím k sebe, lebo mám pocit, že by mi padol

potulka
30. okt 2009

diocka 😀
lavou rukou a lavym bokom drzim mateja, pravou lyzicku. nejako mi prestal s krmenim "pomahat", takze sa to da. a ak si predsalen strci rucicku do ust, polozim lyzicu a vyberiem mu ju.
dnes mal prvykrat petrzlen, k tomu kura a zemiaky a na moje velke pocudovanie mu krasne smakovalo. otvaral pusinu ako lastovicka v hniezde, obcas som ani nestihala nakladat. dal asi 100 g. hadam sa to teda uz obracia k lepsiemu. 🙂 napil sa aj trochy vody (z normalneho pohara), po nejakych 20 minutach jedno prso a teraz chrni. olovrant mu vychadza na 14., asi dam zasa mlieko a ovocie az o 5. uvidime, ako si bude pytat.

baskaj
30. okt 2009

ahoj kočky! jeej, dobrý nápad, dať do fľašky so sosákom MM. hneď dnes vyskúšam! možno sa tak konečne rozbehneme... ináč, aj nad čajíkom som už rozmýšľala, ale keď tu tuším ešte žiadna kojaca čajík nedáva... ale vidím, že dáva. tak možno aj to vyskúšame, ak MM nepomôže...

kucina1
30. okt 2009

ahojte
tam sme sa vratili z prechadzky
ako na potvoru ked som bola vonku tak zaliezlo slnko a bola som cely cas v zamracenom pocasi, ked som dosla do parku tak slnko vyliezlo a ked som odisla z parku tak sa zase schovalo. celu dobu mi fukalo do tvare a tak ma rozbolela hlava ze az. musim si nachystat capicu a rukavice, najvyssi cas.

tomas po celom byte neunavne nahana nafukovaci balon

mapa
30. okt 2009

ahojte, konecne mam cas nieco napisat..

na egy dnes myslim 😔

gratullujeme vsetkym oslavencom, drzime palce a prajeme pevne nervy vsetkym mamkam nejedakov, nasa karla by svojim pristupom k jedlu mohla liecit aj anorektikov, je to maly nenasytnik 🙂

taela, aj ja by som to robila ako ajka... ze masko a zelenina na obed a desiata chlebikova 🙂

no a vcerajsie stretko u asandys bolo fantasticke, krasny bytik, super atmosfera a karle sa najviac pacil havo... mamky, co mate doma pre deticky taku zivu hracku teraz chvilku zavidime 😀

mgk111
30. okt 2009

zuzic - kubko spi obvykle po pol hodkach - rano dvakrat a poobede bud raz alebo dvakrat... a potom az vecerny spanok... a najviac chuti kubkovi asi berokolica 🙂

co sa tyka jedla - ked nechcel jest, posadila som ho chrbtom o linku v kuchyni (u nasich) a pytala sa, kde je zžižo? a on sa kukal hore s otvorenou hubinou a sup tam s jedlom az zacal prehltat a jedol 🙂 dnes mal brokolica, zemiak, kel a zajacie masko - spraskal cely aventacky poharik 🙂 teraz saom mu nachystala hruska, jablko banan a asi pojdeme papat🙂 ale je trosku umrncany - zeby dalsi zub?

inak sa hlasim od svokrovcov 🙂 dnes chcel pozret marek jeden pripravny floorbalovy zapas, a oni ze ci tu zostaneme aspon prespat a teraz ze nech sme rovno do nedele 🙂 takze mam veget - nevarim, neupratujem 🙂

egy - dufam, viem, ze to dalo zabrat, ale uz bude iba lepsie na dusi... cas je najlepsi lekar...

matja
30. okt 2009

baby, červenú šošovicu tiež treba vopred namočiť?

pasoa
30. okt 2009

ahojki.

taaak som tu zas 1,5 dňa nebola a dočítavať nejdem. musím prekladať.
ja len toľko, že včera sme boli na rizikovej poradni (poslali nás tam z dojčáku - z toho rehab. pobytu) a dr. sa povypytovala, ako papá, ako kaká, ako trávi, čo robí atď, odvážila ho a vlastne ani neviem, na čo sme tam boli???

dnes sme boli zas u neurologičky, aj bez antiepileptík má čisté EEG, takže môžeme očkovať. všetky to už máte za sebou a ja sa toho len teraz začínam obávať ☹
Kázala mi dať mu v deň očkovania preventívne diazepam, aby nedostal nejaké kŕče.. no... ešte na to nejdem radšej myslieť.

víkend pred nami 🙂

matja, už si dávala jahniatko? ja ho stále akosi obchádzam... ja som 6r nejedla mäso (iba ryby) a teraz po pôrode som začala iba kuracie (aj to len preto, že som bola s matúškom v tej nemocnici a to by som tam inak umrela od hladu) a teraz mám veľký problém uvariť to jahňacie a dať ho matúškovi.. ach ach

a ešte tie, čo ste dávali ryžu... to ste koľko varili naraz? na 1.x alebo na viackrát? si tak predstavujem porciu pre matúška za 1 PL ryže... že také minimnožstvo, akoto mám variť vlastne?

munu
30. okt 2009

pasoa, ja som tiez asi take mnozstvo varila Matkovi.. mozno trosku viac, na 1x a normalne som to len hodila do vody, prskla trosku oleja a varila vo vode, kym nebola uplne makka.. taka na rozvarenie.. potom som ju zmixovala, ale ryzu nevymixujes na kasu, vzdy zostanu hrudky.. no Matkovi akosi tie hrudky z ryze nevadia a pekne papka..

matja
30. okt 2009

ahoj pasoa, super, že máte dobré EEG, teším sa s vami.

ryža - áno 1 PL je akurát (u nás aj moc 😀) a normálne varím vo vode alebo parím v parnom hrnci

aj jahniatko som dávala a chutí 🙂

munu
30. okt 2009

aj ja som uz davala jahniatko a tiez chutilo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre