Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

pasoa
12. nov 2009

xixi, čo sa týka tej teploty, tak dr. hovorila, že von nie iba v tom prípade, že hrozí, že by nejako drasticky stúpla a bola by si Ďaleko od domu. ale okolo domu po ulici sa kľudne môžeš ísť poprechádzať, čerstvý vzduch neuškodí.

iron, ja zas kukám Vraždy v Missomeri na Hallmarku. Matúško spí a ja som mu doobeda začala mixovať zásoby zeleniny a mäska a polievky, čo som včera navarila, no teraz keď hajá, tak nemôžem mixovať a tak čumím do bedne..
to je čas vonku dokelu. doobeda bolo sucho a tearz zas leje ach doprčic... 😖

munu
12. nov 2009

jeeej teraz som citala spatne, co ste vcera popisali a nadabila som na gratulaciu Matkovi k meninkam od Pasojky a Matji 😀 ste strasne zlate.. dakujeme vam 😉

mgk111
12. nov 2009

iron - no kde skoncil ten jogurtik? 🙂

xixi - ked ma kubko teploty tak sme len doma... pre istotu... ale keby mal nadchu tak ano v pripade, ze nefuka alebo je hlma - vtedy sme doma...

munu - aj my sme tam gratulovali hoci nie az tak priamo iba martinkom vsetkym 🙂

kubko chudiatko vypil 120mliecka tak som stastna ako blcha, ze hoci bolka hrdlo tak nejako uz papa... a potom pospal vyse hodky tak som stihla aj ozhelit, lebo vecer ide manzelik na poker a my sa budeme s kubkom mojkat a nosit predpokladam - teraz rano som ho dala ku nam do postele aby sa vyspal a ma krasny zvyk, vzdy sa otoci k jednemu alebo druhemu na bok a prituli sa 🙂 zlatusik 🙂

inak som mala akusi naladu a spominala na casy tehu, ked som musela lezat a potom ked som bola v nemocke a na vas - pasoa, nsoci, dievcatko, egy (ospravedlnujem sa, ak som na niekoho zabudla)... a tiez som prisla na to, ze pierko bola stale tu ked bola tehu a vcul nist... ☹

varim kubkovi na zajtra mrkva, zemiak, porik, zltok a cestovinky - to pojde lahko dole krkom... ziadne pucenie nehrozi - zmixujem na kasicku aby sa dalo dobre papat...

iron
12. nov 2009

no jogurtik skoncil vo mne...polovicku zjedla. Ale je to brutalne dobre, ja neviem co jej na tom nechutilo...No skusime zas zajtra. Dnes nemame papkaci den.

baskaj
12. nov 2009

no čafte, ja som tu mala svokru... idem vás počítať, ale predtým mám pár otázok:

- dali by ste malým jedlo z hrnca, v ktorom vám prihorel spodok? (varila som tam aj ryžu a tá sa mi trochu pripiekla 😅 )

- ovocie sa nemá strúhať na kovovom strúhadle, aby sa neničili vitamíny a to, že varím v nerezových hrncoch nevadí? v čom varíte vy?

- ako to, že vám deti vedia jesť tie kukuričné šušne? ja som to damiánovi dala raz a len si z nich slinkami užužlal také gučky, ale tie zjesť nevedel. a keď som mu ich potom vyberala z pusy (aj poprilepované o podnebie), tak to bol taký vreskot, že ako si to dovoľujem mu niečo brať z úst von!!

mgk111
12. nov 2009

baskaj - mne zrovna dnes jablcka s hruskami trosku pripiekli hrniec a v pohode - aj papal 😲
tiez varime v nerezovych hrncoch... a struhame na umelom
a nechaj ho nech si tie rozuzlane spapka 🙂 bude menej kriku 🙂 mne papa aj kusky rozka, chleba a podobne - nema s tym problem, ale susen bud zlomi alebo ozuzle nieco spapa a zvysok niekde najdem 🙂

iron
12. nov 2009

baska..
ja varim len v nerezovych hrncoch a struham len na nerezovom struhadle.
uz sa mi pripalilo, ale nic dramaticke...nebolo to citit a ano dala som jej, zjedla a ja tiez. To bolo ale len mierne pripecene...

iron
12. nov 2009

no dnes ideme s malou na pilatesa, to som zvedava co to bude...potom vam dam info ako sa pacilo alebo nepacilo. 😉

baskaj
12. nov 2009

no, ja som to prihorené myslela skôr kvôli karcinogénom, než kvňli chuti. varím mu na 2 dni, tak dnes som mu to už dala, lebo by som nestihla uvariť nové, ale zajtrajšie zjem ja a jemu urobím radšej nové...

a tými gučkami sa vám potom nedrhnú???

mgk111
12. nov 2009

baskaj - myslis z tych susnov? nie... a keby som mala riesit vsetko mozne ako karciogeny a tak - tak asi nepapa nic ☹ jasne ze sa snazim aby to bolo v pohode - ale su veci ktorym sa vyhnut neda - a ja to neprehanm so zdravou vyzivou, teraz vlastne aj tak papaju len zdrave veci.. az na to, co do neho napchaju stari rodicia 😝

mgk111
12. nov 2009

bakaj - ty si vlastne baška? barbora? ci nie 😉

pasoa
12. nov 2009

baskaj, dala by som aj z pripáleného, ak to pripálené ostane naspodu a nezmieša sa s ostatkom. prečo nie...

tiež to s tým zákazom mixovania a strúhania na kovovom celkom nechápem, keď sa môže pučiť vidličkou, variť v hrnci a jesť kovovou lyžičkou (my síce umelou)...

mgk, veru, tie časy tehu tu brčko bola stále. ale ako som už písala, vraj má nejaký problém s compom či čo... hmmm ☹ škoda, lebo tu veľmi chýba.
ja si spomínam zo začiatkov, ale ešte takých úplných začiatkov na mapu,lebo taký originálny nick a aj fotka - predpokladám že Košíc, tak sa mi to páčilo a potom tu dllllhooo nebola a zrazu sa ozvala a už je tu zas pravidelne 🙂

no, idem pokračovať v mixovacích prácach.
na obed bola jahňacia premiéra so zemiakmi a tekvicou, všetko zmixované na kašu a predtým polievočka - vývar. Moc mu to nechutilo, predsalen tá jahňacia je taká veľmi výrazná a doteraz mal iba 2x kuracie vo výživke, kde to ani nebolo cítiť...

xixi7
12. nov 2009

ja som citala, ze ked sa varilo v zeleznych hrncoch, deti nemali problem so zelezom...
aj u nas bola svokra pohrat sa s malou..je velmi fajn

kucina1
12. nov 2009

zase mi dojde manzel najskor o osmej, tomasa nevidel naozaj uz 2 dni :( hladam noveho manzela :( ved to je strasne od piatej do osmej v robote. uz sa velmi hnevam, tak mozem ist tomasa zase obliect do pyzama, seba osprchovat a ist spat, sa mi neoplati na neho cakat, ked on aj tak dojde, spravi riad, a cumi do pol jedenastej telku a potom doleze do postele. uz sa ani nerozpravame :(

pasoa
12. nov 2009

kucina moja. a čo sa deje? máte nejaký problém v manželstve? asi blbé takto verejne... prepáč...
som myslela, že sa vzájomne tešíte z fazuľky.. nechcem sa starať..iba ak by si sa chcela vykecať.. 😕

kucina1
12. nov 2009

pasoa nie, len ma to vytaca ze je v robote od nevidim do nevidim, len preto, este som aj tehotna, strasne citliva a strasne osamotena 🙄 dojde z prace total unaveny, nic ho nezaujima, ide si vypnut mozog pred telku a potom doleze do postele, rano povie ahoj a odchadza

pasoa
12. nov 2009

chcelo by to trochu lásky, objatia, porozumenia a hlavne láskavej spoločnosti, že 🙂
úplne ťa chápem. nie je byť spolu ako byť spolu. skús sa s ním o tom porozprávať, lebo čím dlhšie to budeš držať pod pokrievkou, tým horšie to potom vykypí a poviete si niečo, čo by vás mohlo mrzieť.
Komunikovať a ešte raz komunikovať.
povedz mu, že sa cítiš osamelá, že by si chcela si s ním len tak posedieť a držať sa za ruky, ale tak isto pomôcť s tomáškom...

kucina1
12. nov 2009

pauli ja viem, on ma uz dlho pripravoval, ze bude mat taky napor v praci, ze to treba iba vydrzat. tak som zvedava co bude cez vikend. chcela by som ist aj na rande, do kina, ale ako vidim nase financie zase bude uz hadam len na tomasov dvoj balik plienok. od noveho roka totiz v jeho praci rozbiehaju nieco nove tak by to malo aj majovi dobre vynasat, este aj sluzobne auto bu mal dostat tak vsetko teraz pripravuju aby to klaplo. juj len musim byt vraj trpezliva tak sa snazim ale hruza je to

egyptanka
12. nov 2009

No nakoniec sme na prechadzke neboli a tym padom som nebola v DM po zrno. Skoncili sme u kamosky na navsteve co ma 2 mesacne dvojicky. Fuuu tie boli take krpate, kam ich kamoska polozila tak boli, ja uz som zvyknuta na iny pohyb dietata. Tak si po jedle ochkali, pucili, no proste take novorodenecke uzlicky. Kraaaasne. Natalka nechapala, prvykrat videla take male babatka tak hadzala po nich take okale, ze som myslela, ze jej oci vypadnu. Zeby si nasla nejakeho zenicha??? 🙂 ... "ked uz nas nikto z marcovych chlapov nechce" 😉

A vcera sme zasa boli na navsteve u maminej byvalej sefky co ma tolko rokov co ja a ona ma 2 rocneho chalana. Jej maly nechapal, preco sa s nim moja Natalka neche hrat. No a maly bol zlaty, si prisadol ku mne a zacal sa tulit tak som ho objala a tak po lavej strane maly Dany a v pravej ruke som drzala Natalku. Joooj taky zvlastny a zaroven prijemny pocit.

asandys
12. nov 2009

pasoa, ja neviem najst potulkinu vyzvednu otazku na moju osobu🙂)))

egyptanka
12. nov 2009

Denka, ja toho tvojho muza by som lodickami nakopala do ... 😠
Prepac, ale ty si fakt krasna a sexy zena, kazdy chlap by ta urcite bral. Si vzdelana, mas rozhlad, nie si dedinska nána, mas prenadhernu okatu dceru. A on?? On si to vobec nevazi. Tak co vlastne kua chce??? Raz za cas mu prepne a sprava sa ako otec rodiny a inokedy ako sviniar, co je vo vacsom pripade. 😠
Nehnevaj sa na mna, ale zislo by sa mu pat a dvadsat po holej.

egyptanka
12. nov 2009

mgk, super ze uz vypil nejake mliecko ... prajem skore uzdravenie. 😎

egyptanka
12. nov 2009

kucina, Tomasko je uz zdravy??

pasoa
12. nov 2009

asandys, asi som to poplietla, som tak rýchlo rýchlo dočítavala asi 3 strany a teraz čítam späť, že kde to teda bolo a ona sa to potulka pýtala denkolc...
ale aj tak... ty si sa chystala s novou nočnou košieľkou na manžela cez víkend a stále si nezreferovala, či bolo aj niečo (niečo=niečo iné ako montovanie nábytku a podobné asexuálne práce) 😉

asandys
12. nov 2009

no pasoa, ja si zase pamatam na banikovci a na jamajku, velmi casto prispievali, a teraz od nich ani slovicka, ale jamajka tusim cakala 4 dietatko, tak to uplne chapem🙂))

Ja varim gulas na veceru aj na zajtra, adam pobehuje v choditku, mangel akurat cez skype naockoval otca, ze ench ide kukat hokej, tak uz zapina TV, a ja ze sa mi pohra kus a adakom, a adam jak velky chlap uz pochoduje v choditku za dedom🙂))

Prave adam dopapal bananovu kasu od babylove, zrejme mu chutila, zjedol celu, na prvykrat som spokojna🙂))
Na to kolko adam zje je dost chuducky, ale zase neposedi an riti ani vterinku 😀

egyptanka
12. nov 2009

Baby je normalne aby moja dcera uz sa stavala na nohy??? Ja to nechapem.

asandys
12. nov 2009

a musim sa pochvalit, aky darcek som dostala z prace. Cele nase oddelenie boli na konferencii v Tatrach, ja samoska som jedina nesla, ale dala som kolegynke fotku do sutaze (taku tematicku odbornu), a ta fotka vyhrala 1. cenu, tak mi kolegynka doniesla krasnu flasu bieleho vina, a v strede flase je srdiecko s cervenym vinom🙂)) TAk sa vytesujem, ona ma diplom, lebo fotka nemohla sutazit pod mojim menom, kedze som tam nebola, a ja flaskuuuuuuuu

egyptanka
12. nov 2009

asandys, jeeee to musi byt kraaasme. A nemohla si ist na konferenciu s malym?? Spravit si dofcu??

kucina1
12. nov 2009

egy ano tomasko je uz zdravy 🙂
egy ta natalka je naozaj sikovna, vsetko naj k tym 7 mesiacom 🙂

asandys
12. nov 2009

egy aj som velmi chcela, len som pytala moju sestru nech ide s nami, aby ho trosku postrazila, ale nevedela si vymenit smeny v praci, dalsia onfera je v tatrach v aprili, tak snad nam to uz vyjde🙂))

egy, natalka o chvilku objavi sufliky, vsak kuci????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre