Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

pasoa
13. nov 2009

denka, ja by som aj prekotila, alebo sa nechala prekotiť, ale keĎ stále nieje akosi kedy.. ☹
už zas zarastám pavučinou doprčic... a ako píše mgk, asi to zas bude sakramentsky bolieť dokelu... 😠

idem do sprchy a venovať sa svokričke, došla lebo drahý chatuje (na chate, nie čete 😀), tak aby som nebola sama.

denkolc
13. nov 2009

Xixi, dnes napríklad teplotu mala večer.....ale to tak 37,4....a už má na horných ďasienkach také kopčeky, čo sa pod nimi ukrývajú zúbky....to už pôjde ako z kopca....a vy ste mali zúbok, či ako ste na tom?

Pasojka a čo robíte celý čas, keď ste spolu doma a Matúško buvá? Hráte karty? 🙂
Ešteže máš spoločnosť....aj ja by som rada chatovala.....to jediné som v živote dosť zanedbala.... 😅

No a kde ste ostatné dievčence? Čo žúrujete v piatok večer? Víkend je tu mŕtvo...fňuk....

xixi7
13. nov 2009

Denkolc
A teplotu ma zo zuba alebo tiez chripka?
U nas zatial ziaden zub, len teplota...a ja ju pripisujem chripke a svokricka zubu. A ja neviem, ci zub sprevadza teplota, tak sa pytam, kedze si pisala ze mate uz zub vonku🙂.

xixi7
13. nov 2009

Baskaj,
tolko stastia naraz asi ten zberatel ani nezvladne...

matja
13. nov 2009

xixi, mne akosi ani nenapadlo, že by som robila kašu večer. Ale nakoniec prečo nie? Keď malý spí, je väčší kľud a môžem mu pripraviť raňajky 🙂
Áno, presne tak, bez mixovania, to radšej trochu viac rozvarím. Ja si zase neviem predstaviť kašu z ryže natural. Tá je dobrá ako príloha k mäsu, ale do kaše potrebujem takú lepkavejšiu ryžu.Osobne mám najradšej kašu z klasickej guľatozrnnej ryže, mňam, tú milujem 🙂

xixi7
13. nov 2009

Mudre knizky pisu, ye pri lupani obilia sa stracaju vitaminz B, E, vlaknina a zelezo. Dokelu stale si vymienam Z aY.

denkolc
13. nov 2009

Xixi, u nás teplota asi zo zúbkov...aj soplík občas....ale chrípka, to by hádam bolo vidieť na dieťatku, nie? Možno nervozita, možno spavosť....každé bábo inak reaguje, ale si myslím, že keby som mala Táničku chorú, tak to zistím....takže ja myslím, že zuby...... 😉

vlalu6it
13. nov 2009

lubi22,mgk,egy,iron,mona1111-velmi pekne vam dakujem,,ze na mna myslite ,,na nas,,nasu malu,,

opat strasny den,,mala plakala,,nic nejedla,,oci cervene,,je mi jej luto,,teraz sa podarilo zaspat,,,boze a to uz zajtra ,alebo po zajtra ideme na vychod,,opat zmena,,na sr uz 3miesto beho neceleho tyzdna,,je mi zle,,taka som unavena,,,,ked nie na zaciatku tak si to asi uzijem teraz..moja mam vyvara a vyvara,,uz bude praskat vo svikoch,,juj,,
inak som uz neni ciernovlaska,,vcera ma nechutne ostrihali,,tak som to bola dnes v studiu napravat a dokonca som to dala aj zosvetlit,,mam hnede vlasky a kratke,,hmmm...
necitam vas,,nestiham,.,,letim,,ale postrehla som,,,----------------------------------KATJA 78-zravim ta u marcoviek,,,,nech sa tu dobre ako aj ja citis,,a vsetky ostatne,,sme tu jedna velkA rodinka,,,

denkolc
13. nov 2009

Vlaďka, my sme takto mali na návšteve švagrinú s malou dcérkou a tiež sa nevedela prepnúť na novú krajinu...po dvoch dňoch leteli naspäť do USA, lebo sa to proste nedalo....furt len rev, rev, rev.... ☹ Musí to byť náročné.....
A tie vlásky odfoť, nech vieme, že si to Ty, keby sme Ťa náhodou niekde stretli... 🙂

iron
13. nov 2009

vlalu potom hod tvoje nove vizazisticke foto...
my sme pri zubkoch teplotu nemali ani pri jednom, len sople. Teploty moze byt pri zubkoch zvysena, mozu byt aj hnacka a dietatko moze aj grckat. Teploty su vsak len do 39 ak je viac, ide o nieco ine...Toto mi povedala dokina
matja...ryza natural? to som raz kupila a uz veru nemusim... 😝 nechutila
My ideme zajtra preskumat ten horsky park, to som zvedava. Sa hanbim, ze som tam este nebola....hanba mi fuj fuj

egyptanka
13. nov 2009

Zdravim ...

mgk111
13. nov 2009

denka - maleho sme uspali tak asi reku dame druhe kolo a zaciname v sprche, tam sme spolu neboli uz hodne davno 🙂 museli sme si vstupit do svedomia ze nie sme len rodicia ale aj manzelia 🙂

pasojka - aj my sme mali problem ze nie je kedy - ale potom som si povedala, ze preboha ved uz ani neviem co to je, dalo by sa to zratat na prstoch od porodu xixi takze musime nieco pomenit aby sme boli zase "manzelia" 🙂

no ideme do vanicky tak sa majte a zelam krasny vecer aj vam 😝

egyptanka
13. nov 2009

mgk, xixi to prekotenie som zazila vcera a bolo veeeeelmi prijemne 🙂
my to mame teraz kompokovanejsie, lebo cez noc a niekedy cez den je u nas moja mamina.

mgk111
13. nov 2009

egy - ja som si hned na teba spomenula ale uz manzel na mna kuka zpoza rozka 🙂

denkolc
13. nov 2009

Mgk, preeeeeesne tak....aj naša spoločná sprcha včera, to bolo ako za starých čias....vlastne mi to celé teraz pripadá ako keby sme spolu len chodili, že rande dva krát za týždeň.....a má to svoje čaro..... 😝 Tak kupkajte a mojkajte, lebo aj takáto láska patrí do života...a vie krásne spríjemniť.... 😉

Egy, ja tiež bývam s mojou mamou, ale ona je furt v izbe a kuká do telky....tak si stále myslí, že Jano u nás zostane na noc...nikdy ho nepočuje, ako odíde... 😀
A nech ten Zdenko je nežný aj naďalej.. 🙂

denkolc
13. nov 2009

Ak by sa tu ešte dakto došiel kuknúť - mám takú otázečku, že aké máte teraz výdavky...nemyslím dáke presné sumy, aj keď nebolo by od veci si zosumarizovať, čo stojí teraz naše dieťa mesačne.......

katka0602
13. nov 2009

Ahojte dievciny! (Takmer) poctivo vas citam, ale vzdy ked docitam, tak uz neostava cas napisat...
Cas strasne rychlo leti, my sme momentalne na nasom krasnom Slovensku (uz skoro mesiac) a na buduci tyzden uz opat odchadzame za mlaku. ☹ Cesta bola fajn, maly bol zlaty, bez problemov. Tiez si velmi rychlo zvykol na casovy posun (9 hodin), takze mam pocit ze z neho bude celkom slusny cestovatel. Vladka, mrzi ma ze tvoja Angelicka to zvlada zle.

Straaaasne sa trapime s prikrmami, lyzickou nic nechce. Zje maximalne 2-3 lyzicky a koniec; niekedy ani to. Uz som porusila vsetky pravidla, ze najskor zelenina, potom ovocie a pod., skusali sme uz hadam vsetko povolene a bez uspechu. Ale momentalne sa velmi trapi s kakanim. To by som neverila, ze aj ked toho zje max. 3 lyzicky denne, ako sa mu zmeni "kakanica". Uplne je zapeceny. Poradte, co mu mam dat?? A este ma strasne zapareniny - 1 krat, lebo sa poriadne nevykaka len tak po kusku a ja to nie vzdy zbadam hned tak ma chudacit ritku v spine. Samozrejme ho casto prebalujem ale ma to velmi zaparene chudacik moj. Pasoa, a

iron
13. nov 2009

no moje nie je drahe..ja kupujem len prikrmy, zeleninu, plienky,...
mesacne to moze byt asi tak 2000...ale fakt neviem ze kolko. Handry nekupujem, vsetko mame, no este darceky neratam. A inak to je vsetko asi.

iron
13. nov 2009
katka0602
13. nov 2009

Neviem preco mi ten predchadzajuci prispevok seklo, ale chcela som napisat, ze ak sa nemylim tak Pasoa mala problem s Matuskom, ze aj on mal zapareniny. Ako si to preliecila (teda okrem casteho prebalovania, vetrania)? Nejaky specialny krem? Mam Sudocrem - ten je mojmu nie velmi dobry, potom rybiu mast, a weledu. Tiez som skusila biodermu a nic nepomaha...

lubi22
13. nov 2009

Maci ten presny rezim vznikol nejako sam od seba, aj my sme pomohli. Filipko zacal, no a potom sme to upravili, takze system mame rovnaky kazdy den. Samozrejme raz za cas je nejaka odchylka, ale v podstate papa a buva v rovnakych hodinach kazdy den. To my nijako neovplyvnujeme teraz.

Katja - ano da sa byt aj doktorom ekonomie. A hrozne rada tym provokujem svagra, ktory je doktorom-lekarom, ze taki doktori sme aj my s manzelom. Hrozne ho to doziera - no to bude taky lekarsky syndrom, kedze je presvedceny, ze je vynimocny 😀 Mam Ing., ale aj PhD.- doktorat z ekonomie, no a podla zakona mi prislucha oslovenie doktor. 😉

Ajka snad zubky rychlo vylezu. Nam idu naraz 4, zatial je vonku prerezany len 1.

iron
13. nov 2009

idem spinkat, majte sa...cez vikend tu nebudem....budem sa venovat rodinke 😉

lubi22
13. nov 2009

Katka skus mu davat pravidelne slivkovu stavu, alebo vyzivku, ta zvykne pomoct pri zapeceni. No a na zapareninky, nam pomohla vzdy Bioderma, ale tu si pisala, ze nepomaha, uz sme davno nemali, a raz nam lekarka doporucila Imazol tusim, to pomohlo tiez. Myslim, ze je volnopredajny.

baskaj
13. nov 2009

čafte kočky, ja som ešte totál nakapatá.. a k tomu ešte vláčiť a zabávať nervózne choré dieťa.. 😒 a boli sme s ním na kontrole, tak že to ešte potrebuje čas. máme sirupček proti kašľu, vitamín C a zvlhčujem mu v izbičke ako sa dá... ale ja mám stále zavalené v ušiach, tlaky v hlave, noise, hrdle... ono by to asi chcelo antibiotiká, ale ja ich nechcem, tak sa trápim. ale sa mi to vôbec nezlepšuje 😠

no a zároveň nám dokina urobila aj poradňu, tak vážime 8500g a meriame 70cm 😵
- malému mám dávať už aj strukoviny - hrášok a strukovú fazuľku - ale len mrazené, suché nie, to by ho vraj roztrhlo
- a vraj aj maslo už môžem dávať 😕 - no ale ja s kravinou radšej ešte počkám. veď kojeným píšu, že až neskôr stačí, nie?
- a mám dávať už aj ovsené vločky - na železo tuším...
- nabudúce prídeme v 10m a zase bude aj pich pich 😢
- a to, že ešte nesedí a neštvornožkuje nevadí, len ho mám nechať sa trápiť na brušku, aby spevňoval chrbátik a posadil sa potom sám. a že bude rýchlo chodiť, bo má silné nohy - to vieme, lebo keď ho máme niekde na rukách, tak sa všetci okoloidúci pristavujú, že tak veľmi ešte nevideli aby dieťa furt kopalo s nožičkami. adekvátne k tomu nám aj akákoľvek obuv vždy po rekordne krátkom časovom intervale lieta z nôh dole. ani lýtkové čižmy to neriešili, akurát sa pri nich viac bojím toho, čo by sa stalo, keby nejakému inému decku padli na hlavu. takže sme sa vrátili k capačkám, ktoré už vždy extra priväzujem polmetrovým špagátom o nožičku! 😀

xixi7
13. nov 2009

Katka a ako dlho to skusas? Mz sme velmi dlho sa trapili, vsetci nam hovorili, len trpezlivost.
U nas najpv zabralo, ked som ju krmila v leze, nie v sede...a trpezlivo ...som sa tesila, aj ked zjedla len spicku lyzicky

baskaj
13. nov 2009

a ozaj, kto sa včera pýtal - mgk? ja som barbara 🙂

xixi7
13. nov 2009

Katka,
A este u nas prvykrat, co vobec otvorila ustocka bolo po mesiaci a bola to sladka dobre zrela hokaido tekvica.

katka0602
13. nov 2009

Lubi, ten Imazol pouzivam od dnes, vraj je dobry, dufam ze malemu pomoze. Ma to dost zle, vzdy velmi place pri prebalovani a to sa snazim byt extra pozorna, chudacik moj ☹

Baskaj, rychlo sa uzdravte...

Nas maly tiez este nesedi, ani nestvornozkuje. Len sa takym svojskym sposobom plazi a presuva kam chce - ide mu to vcelku rychlo. Ale nic nesilim, ved na to raz hadam pride...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre