Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

lubi22
19. nov 2009

Miska Elle urcite potapanie nebude vadit, ked ma rada vodicku. My sme boli v utorok poobede vo Vyhniach, ale voda mala 27 stupnov a termalny bazen mal sanitarny den, tak som Filipkovi zmocila iba nozky. Samko sa aspon vycvachtal, ale bolo to prislis studene aj na neho, pery mal uplne fialove po chvilke. Tesim sa na utorok. Chystas sa aj s polovickou? Ja pojdem sama s Filipkom, tak ak by si chcela, mohli by sme ist spolu nasim autom. 😉 Pozerala som na nete ten bioobchod, snad sa mi tam podari dakedy zajst. Ja Filipkovi velmi nevarim, papa hotove prikrmy, cize maso je v mrazaku. Varim akurat raz do tyzdna zltko s cestovinou a zeleninou. 🙂

Tiez zelam malym chorobkam skore vyzdravenie 😉

xixi7
19. nov 2009

Matja, presne take iste myslienky mi vcera napadali. Ze totalny stereotyp, ked mam volnu chvilu tak upratujem alebo varim. Vecer ratam minuty do prichodu muza, aby som mu malu zavesila.

KOcky, skusali ste dat dietku mango alebo avokado? Ci treba pockat?

matja
19. nov 2009

xixi, avokádo chcem malému dať, ale nemali, keď som bola na nákupe. Ale aj tak asi radšej počkám do 10. mesiaca, to mu budem dávať aj olovrant a občas mu ho natriem na chlebík.

potulka
19. nov 2009

ahojte
egy, uzasna babyfriendly pizzeria je la vita v ruzinove. na googli sa da najst ich stranka. je to zasite v sidlisku, ale stoji to za to. nefajci sa tam, maju detsky kutik a perfektne varia, napr. aj grilovaneho lososa. o najuzasnejsom tiramisu, ake som kedy jedla, nehovoriac. 😉 jedina nevyhoda - nemaju prebalovaci pultik. my tam chodime vzdy, ked mame nejaku oslavu, alebo aj len tak, ked sme nablizku a hladni.

matja, aj mne niekedy napadaju podobne myslienky. hlavne odkedy je zima a chodime von len poobede a odkedy matejko papa prikrmy. mam pocit, ze aj on sa zacina trocha nudit. 😅

ale mame novinku - egy, hlavne teba a atemi by to mohlo zaujimat - matejko uz vie zaspat aj bez prsa. 😵 nejako na to prisiel sam. vecer to uz vacsinou vyzera tak, ze ho kojim, on pri tom nezaspi a nasledne napochoduje muz, ktory si ho polozi na hrud a uhojda ho. soft verzia uplatnovana v noci alebo aj po obednom krmeni - lezime pri nom a rukou donho postuchujeme. nezabera to uplne vzdy, ale dost casto na to, aby som sa z toho vytesovala. 🙂

katja78
19. nov 2009

Ahojte,

dochádzajú mi baterky, som kaput 😝 ešte som vás nestihla preštudovať, snáď baj očko cez deň 😨
Už kašle aj Hanka, ale neteplotuje, sople stoja, nejdú ani núter, ani ven, teda idú dolu a potom zrejme z toho kašle. Ale keďže je živá, papá, pije, tak zatiaľ len vincentku dávam, aj každú hodinu.

Lubi - vám to teda skvele funguje, keď Filipko spí s tatom a Ty so Samkom. O tom som vždy snívala kojiť iba ráno a večer, len keď ja mám také prísavky...

Xixi - tekvica bola takej bledozeleno-smotanovej farby zvonka a zvnútra oranžová, klasická tekvica na pečenie vraj, chutila báječne 😵 mango a avokádo Ti neporadím, ja sama som to ešte nechutnala 😕

Matja - u nás teda podobne to bolo, keď som mala len Marušku. Teraz nehrozí, niekedy mám výčitky, že sa zabávam s MK, toľko mám roboty. Ááááááále čo, robota postojí, neni zajac 😖

katja78
19. nov 2009

Potulka - pošťuchujete???? vysvetli, prosím, bližšie 🙂

xixi7
19. nov 2009

Matja, ja som tiez v obchode nanasla mango ani avo, ale pozeram na stranky internetoveho bioobchodu, ze by som si ho tam objednala. Uz ma nebavi jej stale davat jablko a banan a hrusku a banan.

xixi7
19. nov 2009

Potulka,
my ked postuchujeme, tak sa krpata smeje, to by sme ju neuspali 🙂.

katja78
19. nov 2009

Lenka - Jurko je aký fešák, budeš musieť zohnať flintu 😀

egyptanka
19. nov 2009

caute sa ... to mame dnes nadherny den.

egyptanka
19. nov 2009

potulka, hej vcera som malu uspala na hrudi a na pocudovanie spala do pol druhej. Ale rada by som bola, keby vecer vedela zaspat sama v postielke.
A keby aj cez den tak super. 😉

egyptanka
19. nov 2009

A dnes oslavujme ... sviatok noveho vina 🙂

Nouveau Beaujolais est arrivé!

😅

katja78
19. nov 2009

Egy, parlez vous francais?

katja78
19. nov 2009

teda "tu"

potulka
19. nov 2009

katja, dlho som rozmyslala, ako to nazvat. 😀 vyzera to tak, ze matejko lezi vedla mna, ja ho drzim za plienkovy batoztek a tak jemne nim pohybujem zo strany na stranu alebo hore-dolu. ako ked niekto spi a ty ho chces zobudit - take pomykanie. ibaze tu to trva podstatne dlhsie.
este som sa chcela vyjadrit k tomu kakaniu. u nas sa to deje najcastejsie cca 10-20 minut po popoludnajsom spanku. matej ustrnie, sustredi sa a potom zacne srdcervuco plakat. neviem, ci ho to tlaci, ako to ide von, alebo mu to tam zavadzia... 😅 obcas sa to prihodi aj viackrat za den. bobky mava celkom slusnej velkosti a take kompaktne. 😉

mapa
19. nov 2009

xixi, ja som kupila od hippu ovocne tegliky

http://www.codecheck.info/baby_kind/babynahrung...

... vraj to mala byt broskynka s jablkom a pozeram, je tam aj nejakych 8% manga... dala som jej to zatial 2 krat a vsetko bolo ok.

a tusim aj vlalu davala mango, ked boli v tally.

munu
19. nov 2009

Matja, aj ja prajem Patkovi vsetko najlepsie k vcerajsim krasnym deviatim mesiacikom... prepac, ja tiez truba necitam pasy a este aj s Matkom teraz, co je chory..

ale zacina sa to nasmu drobcovi zlepsovat.. hlasim prespatu noc bez jedinej teplotky 😀 taka som stastnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa... hoci ja som este chora a aj hrdlo ma pobolieva.. ale aspon, ze Matulkovi je uz lepsie, moj zlatusik...uz sa aj usmieva.. hned ako mu teploty zliezli, tak uz to bol zase ten nas huncut Matko, vsetko taha, ked si lahnem na zem, skace po mne a tak 😀 mame naspat nasho zlateho zivla Matka.. len este kasle, ale aj to uz menej nez predtym..

Nsoci a tebe som tiez chcela napisat hoci len take slova utechy.. neboj sa, vsetko dobre dopadne, srdiecko bude mat Matko zdrave a silne ako doteraz.. a co sa ma zrast sa zrastie!!!!!!!!!!! 😉

pasoa
19. nov 2009

ženy, zbláznili ste sa? 5 strán od včera ??? uuuch.. idem vás dočítať...

lenka138, koľko vydrží ten váš psík také špáranie do nosa 😀 Super fotka 🙂

muňu, keď išiel matúškovi prvý zúbok, tak mal mierne zvýšenú teplotu vyše 3 týždne. Ale nemôžem zaručene povedať, že to z toho, lebo potom neskôr mal aj zapálené hrdielko..tak bohive...

tallea, vidno, že ty si z Kešíc. Že dve fusaky 😀 juuuj, a dva pivá, to ľúbim na vás 😉

nšoči, aj my sme boli včera na kardio a tá dieročka je tam tiež stále, ale mne kardiológ povedal, že to mu nemôže spôsobovať žiadne komplikácie, že sú deti s oveeľa väčšími defektami a žijú bez problémov. že keby sa to aj nezrástlo, tak sa nič nedeje. Kontr. o 6 mesiacov....

potulka, ako sa volá tá čajovňa v tom Horskom parku? teda, majú web? stále nad tým premýšľam, že by to mohlo byť fajn. dajte aj link na dáku mapu, kde to je, však ja v blave poznám iba stanicu, Fun radio, prezid. palác a hrad. to je asi tak všetko 🙂)

pasoa
19. nov 2009

a ešte som chcela popriať všetko naj všetkým výmesačníkom... ja už to nestíham sledovať.
Patriček už 9 mes, no pánečku... ako to neuveriteľne letíííí

potulka
19. nov 2009

pasoa - http://www.horaren.sk/
pohladaj kaviaren. 🙂

mapa
19. nov 2009

Reklamu na Nouveau Beaujolais som vcera videla v oblubenej restike, ked som bola s kamoskou na palacinky... Karla sa mi vyvalala v cokolade 😀

nasa babula musi zaspavat v postielke, pretoze akykolvek pohyb ju vyrusi a je hore, takze uspanie a nasledne prelozenie ju vzdy zarucene prebudilo... vyzera to tak, ze si ku nej lahnem, obe ruky prestrcim cez tycky a drzim za hlavicku, pripadne brusko, chrbatik, rucicku... spociatku bojuje- to na nej pomaly lezim, chce sa pretacat, vrti sa, chvilku ju necham... ale po case sa upokoji, a uz sa len drzi az upadne do spanku... takto zaspavame cez den aj vecer... niekedy 10 minut, niekedy 45 minut...

iron
19. nov 2009

tak moje dieta frcala vcera od 15:00 s polhodinovym spankom a zaspala az 23:50....no vravim ze je to hyperbabo. Zacina byt pekne narocna, no nevadi...je taka rozkosna.

ta pizzeria vyzera fajn, aj ta horaren....ale asi som uz dlho takto nebola...alebo co, ale ceny maju uchvatne.

ajka82
19. nov 2009

cafte baby...my sme mali dnes na plavani STV, vraj v damskom magazine bude o plavani babatiek, tusim 24teho 😝 mali by byt zabery ako plavame

egyptanka
19. nov 2009

katja, nieeee ... ja viem len po francuzsky len bozkavat 😀

potulka
19. nov 2009

jupiiii, matejko zjedol o pol 11. 3/4 celeho jablcka s polovicou bananu a teraz o 12. bez komedii 100 g obeda - ryza, masko, tekvica, brokolica, fenikel. sa tak tesiiiim! 🙂

katja78
19. nov 2009

Egy - to si žiješ, ja už aj to pomaly zabúdam 😖 a francúzštinu jak by dal 😠 necvičím jazyky, tým to bude

Ajka - 24.-ho kukneme 😉

Mary - a kedy ste to začali takto praktizovať? Niežeby mi kojenie vadilo, ale ma vyčerpáva fyzicky. Pri Maruške som vydržala 4 mesiace uspávanie a spanie v jednej posteli kojením, teraz ťahám už 5-ty mesiac, ale odstaviť ju ešte nechcem, som bezradná ☹

Podľa popisov vaši drobci kakajú už bobky 😕 my máme stále takú kašu, už našťastie nevyteká z plienky. Mala jeden týždeň, keď mala také malé bobky, čo sa jej prilepili medzi lícnice, a vtedy veľmi plakávala, dostávala ich zo seba aj na 5-6 x. Vtedy som ju aj menej kojila cez deň ,tak asi tam bola chyba. Teraz kadí tak 2-3 razy za deň, vždy plnú plienku, bez problémov, bez plaču, ráno po zobudení takmer pravidelne najviac 😅

katja78
19. nov 2009

Potulka - vidíš, aj z Tvojho Maťka bude jedák, nakoniec sa stane podpredsedom rambo klubu 🙂

Hanka dnes klasika, tak asi 100 g obeda, ale zjedla celú misku, tak som jej skúsila dať z mojej brokolice (aj z bešamelovou omáčkou 😅 ), a takých 7-8 lyžičiek spapala ešte. Tak je to asi tak, že kašu s kúskami hocičoho nechce, lebo ju tie kúsky prekvapia v tej kaši a zabehnú jej, ale keď jej dám len kúsky, síce menej ako plnú lyžicu kaše, tak vie, že ich má hneď v pusine spracovať a nič jej nezabehne. Sáď ste pochopili 😵

munu
19. nov 2009

Katja s tymi kuskami v papanicku je to presne aj u Matka tak.. ked je to redsie a su tam kusocky, tak tiez mu zabehnu, ale akonahle su kusky v hustom prikrme, tak mu nezabehuju a pekne ich zuvka a hlta.. 🙂

mapa
19. nov 2009

katja takto to praktizujeme asi mesiac a pol, dovtedy (asi od troch mesiacov) vacsinou zaspavala sama, resp stacilo pri nej lezat, ale potom zacala chytat hysaky... tak teraz zaspavame aktivne 🙂

potulka
19. nov 2009

dievcata, prijimam gratulacie! 😀
posadila som po prvy raz matejka na nocnik a vykakal sa tam!!! 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre