Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
22. nov 2009

taella, ze mas recht ... 😀

ajka82
22. nov 2009

no mala vykadena poobede tak mozme ist von 😀
ale pojdemedo polusu, asi aj kavicku si dam, potrebujem nieco kupit...

egy palacinky tam kde malo byt stretko...posielala som link...

egyptanka
22. nov 2009

ajka, a co kupis nam??

egyptanka
22. nov 2009

😀 😀 😀

ajka82
22. nov 2009

inac neviem ze byy sa s detmi nemalo chodit von ked je hmla...to mozno ked su trosku chore, tak sa neodporuca... my chodimeaj v hmle aj vo vetre a dazdi...

ajka82
22. nov 2009

vam nic 😝 ...ale ak sa prida niekto tak pozvem na tu kavu 😀

egyptanka
22. nov 2009

ajka, aj my vo vetre, dazdi, a aj hmla ... a v poslednom case aj ked je tma, sa citim ako tupec ked sa o pol piatej v tme prechadzam po vonku s kocikom 🙂

egyptanka
22. nov 2009

ajka, to by som sa musela obliekat, obliekat malu, nastartovat auto ... fuuuu vies kolko je to ukonov?? to si dam tu kavu doma 😉

ajka82
22. nov 2009

egy u nas normalka ze chodime aj v tme von...sak neni tolko hodin vtedy, ze by musela spat uz doma vo svoje posteli 😉

no to je asi tolko ukonov ako u nas, ale auto startovat nebudem, bo my ideme pesibusom 😝 zato musim vydolovat kocik zo zahadzanej pivnice 😀

egyptanka
22. nov 2009

ajka, ved hej a co mam robit ... byt uz o tretej vonku?? ... hoci mala moc toho nenaspi, lebo ju zaujimaju svetielka, ale aspon je na vzduchu.

Ale ja uz chceeeeem leeeeto alebo jaaaaar. To rano vypadnem a pridem az vecer.

egyptanka
22. nov 2009

oprava ... "byt uz o tretej doma??"

egyptanka
22. nov 2009

jeeeee moj prispevok z 14:08 bol 11111 prispevok 🙂

ajka82
22. nov 2009

egy si proste jednicka 😀 😀 😀

no ideme sa obliect a ficime...keby si to niekto rozmyslel, najdete nas v poluse, alebo niekde na ceste medzi trnavskym a polusom 😝

egyptanka
22. nov 2009

Zakladna ovsena kasa

6 lyzic ovsenych vlociek, 200 ml dojcenskej vody, 200 ml dojcenskeho mlieka

Vlocky zalejeme vodou a nechame bobtnat. Za staleho miesania varime 10 minut na miernem ohni. Dojcenske mlieko vmiesame do mierne vychladnutej kase. Odstavime a nechame chvilu este dojst. Do kase mozme pridat ovocie alebo zeleninu podla chuti a tym ziskame ochutenu kasu.

... recept davam aj do Receptov marcoviek 🙂

matja
22. nov 2009

egy, ale ak si už dala kuskus, tak už môžeš aj rožtek, nie?

s malým som vyhnala von muža 😀

egyptanka
22. nov 2009

Winetouuuuuu ..... 😀 😀 😀

egyptanka
22. nov 2009

matja, aj ano ... uz aj doky mi to vravela, to len ja mam pocit, ze asi stracam moje male babatko, ked uz sa bude dlavit rozkom ... ale este mi nikdo nezodpovedal otazku ci biele pecivo alebo nejake tmave ci celozrnne??

egyptanka
22. nov 2009

matja ... kus teho kus teho ... och joj dnes si ma nevsimajte mam taku trepaciu naladu. by som len hovadiny trepala.
... az mi je z toho smutno, lebo keby bol ocino na svete, uz by sme boli u nasich a s ocinom by sme trepali hovadiny dve na tri a smiali sa na tom. 😢

ajka82
22. nov 2009

egy podla mna to je jedno, ja davam biele aj tmave... ale celozrnne nedavam, aby jej nahodou nejake zrno nezabehlo...

matja
22. nov 2009

egy, ja som dala biely rožtek a zemiakový alebo rascový chlieb. Už papal aj z celozrnného pečiva. Celozrnné sa vraj neodporúča kvôli tomu, aby náhodou nezabehol nejaký kúsok semiačka/zrniečka.

matja
22. nov 2009

ale ajka má pravdu, asi je jedno, či biele alebo tmavé.

egyptanka
22. nov 2009

hmmm zalezi na nalade ... ci black or white 🙂
ale vraj sa neodporuca grahamove ... neviem ci si pamatam dobre, ale vrajv grahamovom pecive su odpady muky tak vraj preto. alebo sa mi nieco mari a s niecim si to mylim??? ta neznam ...

matja
22. nov 2009

áno, egy, to písala potulka a tiež som bola prekvapená, bola to pre mňa novinka. Ale na nete som našla napr. aj toto:
Grahamové pečivo je na zahryznutie trocha suchšie ako celozrnné, ale ľahšie, trocha sladšie a veľmi hodnotné.

tak si vyber 😀

mgk111
22. nov 2009

egy - aj ja mam lazykovy den 🙂 a keby ideme po tme von, tak sa kubko nudi v kociku a nevydrzi tam takze my sme zvycajne po pol piatej doma...😉

taella - super s karolinkou..

my sme prave boli v dm-ke s muzikom kupili plienky obrusky a zubnu kefku s pastou 🙂 nech sa moze ku nam drobcek pridat... ten teraz buva a vraj grckal... tak neviem ci si dal na obed vela vela vela alebo co...

ajka - mne dokina hovorila ze hmla a veterno nie je dobre pre deticky... nielen vtedy ked su chore... 😉

matja
22. nov 2009

baby, vy už idete používať zubnú pastu? To by som sa ja neodvážila 😀 Zubnou kefkou malému zúbky umývam, má to rád, potom sa s ňou chvíľočku baví a zoberiem mu ju, nech ju nemá ako hračku. Ale na pastu je ešte skoro, aspoň u nás.

egyptanka
22. nov 2009

matja, hmmm je to tazke s tou vyzivou.
mgk, fiiiha no treba uz nieco so zubkami robit nech sa tym drobcom nepokazia.

matja
22. nov 2009

aj na jednej prednáške, čo som bola, hovorila zubárka, že so zubnou pastou počkať do takého roka a pol, podľa toho, ako je dieťa zrelé na to, aby pochopilo, na čo slúži pasta, že sa nesmie prehĺtať, alebo aby dieťa nenapínalo pri použití pasty.

http://poradne.rodinka.sk/viewtopic.php?t=4635

egyptanka
22. nov 2009

dieta spalo od jednej do tretej, zjedla 2/3 vyzivky, skusila som dat teda ten rozok do ruky a mala nevedela co s nim, drzala ho v ruke a ani do ust si ho nedala a len tak zbozne sa na neho pozerala. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre