Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

bershka
autor
2. dec 2009

asandys, keby som vedela, ze si na sluzobke v smoleniciach, tak by som ta pekne dosla kuki. ja totiz odtial som 😉 😉

mgk111
2. dec 2009

bershka - hmmm dala som si tam prezyvku ale nemyslim ze to je vidiet, ak ma nejako nerozkliknes... tak neviem... aj ja mam v tom hokej, ale povacsinou tych, ktorych "vidam" na fotkach stale si viem priradit 🙂

asandys
2. dec 2009

ahojte

az teraz som s dostala pocitat vas. Velmi pekne Vam dakujem za vase reakcie. Dost ma povzbudili. Adamko zrejme bude maly cestovatel, lebo ja strasne vela cestujem v ramci mojej prace. Uz mam odskusane, ze bez enho ani na krok._((((

Adam sa ma cely den drzi jak klistik, ale pekne aspon spinkal aj v noci aj cez den. Na plavani zase vystrajal, no couz , z enho nebude milovnik vody.
Idme mu dat papkat, uspat ho a potom sa vratimmm.

kucina1
2. dec 2009

ahojte

tak mame doma novy internet aj telku a notas asi nebude :( manzel nedostane ani odmenu ani 13 plat 🙄

pierko jeeej no dakujem, citim sa fajn, mam ine tehotenstvo ako pri tomaskovi a citak mam na lucinku 🙂 doma sa bavime iba a len iba o clovieciku menom lucinka 🙂

tomasko dnes dostal adventny kalendar a dal si svoju dnesnu cokoladu, vcerajsiu som zjedla ja xixi, myslite ze mu jedna taka cokalada denne moze nejak ulizit?

vobec mi nechce pit mlieko, vypije sotva 80ml 2x denne niekedy len 1x 100ml denne, myslite, ze by som mala skusit vymenit mlieko z beby premium na hami, pripadne tie hami ochutene?

papat by chcel uplne vsetko, z nicim nema problemy, vsetko spapa a vsetko chce okrem mlieka :( kolko ho musi denne vypit?

v pondelok mi bolo strasne, nemohla som nic cele doobedie robit, ani len sa postavit, manzel na moju potrebnu prosbu siel doobeda z prace a ked dosiel ostalo mi uz uplne v pohode, predvcerom aj dnes som vygrcala ranajky, rana su take neprijemne do cca 10.00 hod ale potom je to uplne v pohode

vlasy pred prvym tehotenstvom mi padali strasne niekolko rokov, od otehotnenia s tomaskom krasna kvalita ani jeden nevypadnuty vlasok, po porode zacali padat rovnako strasne a padaju rovnako strasne stale :(

prsia su po porode ovisnute a so striami, cez druhe tenotenstvo bolestive a citlive, snad to bude mat aspon za nesledok uspesnejsie kojenie

tomasko ma na tvari same skrabance, buchnutia a este aj modrinu, on vobec neobsedi a vsade ale fakt vsade sa stavia na nohy a potom straca rovnovahu a pada, nepomahaju ani vankuse, on sa tak divno vzdy buchne. niekedy ho totiz nestihnem zachytit, ale co uz este takych odrenin a modriniek bude

idem obliekat okupaneho drobca

mgk111
2. dec 2009

asandys - a co to robis ze tolko cestuje? teda ak to nie je tajne 😉

kde ste vsetky? pridete vtedy ked ja budem pri telke zehlit?? 😠 mam pocit, ze si vzdy pokecam sama so sebou - no co uz, aspon nebudem schizofrenik... to su vraj len ti, ktori drzia vsetko v sebe...

bershka
autor
2. dec 2009

kuciiiii, naco mu davas coko??? ☹

mgk111
2. dec 2009

kuci - takze to zvladas celkom dobre 😉 sa tesim na tu vasu lucinku, ja b ysom sa bala pomenovat, pretoze by mi bolo luto, ze sa cele tehu na nieco tesim a rozpravame o konkretnom mene a bolo by to cosi ine... takze tzak... a k cokoladke - nemyslim si, ze kusocek mu moze uskodit ale na druhej strane mi to pride "zbytocne" lebo este sa napapa za cely zivot dost sladkosti...

a musim sa pochvalit kubkom - za posledne tri dni dal okolo 300ml cajiku zhruba a dokonca aj bylinkacov nesladenych 😀 takze teraz neviem, ci to bola nahoda - dnes nepil skoro nic - ale to bolo asi tym jazyckom... - alebo to takto bude pokracovat dalej... mam doma styri rozne cajiky, tak mu ich striedam...

kucina1
2. dec 2009

bershky no sak nech si pochutna 🙂
mgk ked sme cakali tomaska tak sme ho volali babatko, tomasko alebo lucinka 🙂, no cokoladka mu neublizi ale dostane ju aj tak kazdy druhy den

cajik sa u nas pije aj sladky aj nesladky aj cista voda tak 120ml denne a niekedy az 300ml a dnes nevypil skoro ziadnu vodu ani ziadne mlieko, zjedol akurat len jogurt, jeden banan, a plnohodnotny masovo zeleninovy obed a teraz papa ryzovu mliecnu kasu

bershka
autor
2. dec 2009

uf, kuci, ja by som to nerobila. na co?

pasoa
2. dec 2009

bershka, ja si nechcem dávať môj koníkovský nick na fb. tam mám aj ľudí, čo by ma nemuseli tu čítať. teda ja by som to nerada... ale hádam ma poznáš podľa fotky, nie? 😉

kuci, čokoládka? nuž... ja si myslím, že môže ublížiť. Tráviaci systém stále dozrieva. Obličky, pečeň, tenké červo...
Čokoláda obsahuje kofeín. Cukor. Mlieko... uch uch...
ty si mi kuci moc príjemná a sympatická bola na tom stretku a ja si ťa nechcem rozhnevať, a tak ti len poradím, aby si to tomášikovi určite nedávala.
aby si si to raz nevyčítala.
viac sa starať nebudem 🙂

no, dnes som dala zo 15 strán a muž ide na hokej, takže tu končím a idem sa venovať matúšičkovi.
papa nadnes.

apropo, blaváčky, tie vianočné trhy vám závidím.
matja, lenk30, my tu niečo také máme? tých 3 a pol búdočky pred divadlom som videla, ale boli ešte zavreté...

denkolc
2. dec 2009

Miška, Ty nevieš, že čokoláda je jed? 😉 Daj sebe.....a malému šupni banán.....určite si viac pochutná... 😉
Dnes si nám chýbala...Tánička hľadala Tomáška... 😀

A vám ostatným sa ospravedlňujem za odklonenie sa z dráhy, ale ženské veci ma prinútili... 😅

ajka82
2. dec 2009

katja som zabudla odpisat...88

denka, nieco ti chybalo? si mala povedat mozno by som pomohla 😉

kucina1
2. dec 2009

pasoi ved ja hladam vase nazory 🙂 nikdy sa na nikoho ale fakt nikoho nebudem hnevat ani sa nenahnevam, ja si spravim skoro vsetko podla svojho uvazenia co moze, kolko toho moze, kedy to moze a tak. ale pasoi ty si vo vsetkom opatrna, aj opatrnejsia a aj to chapem, bo mas o matuska od narodenia strach, taky co my ostatne o take zdravie nemame, pochadzas aj z rodin alergii tak ja to vsetko chapem, vsetky sme ine ale vsetky chceme pre deti to najlepsie a dat im vsetko

deni ved mal dnes aj banan xixi a prave sa nadlabol par mesiacikmi mandarinky a ochutnal dnes aj pomaranc, ked on je strasny, on ked ma vidi jest tak ma totalny zachvat ze chce aj on, a zacne revat ked mu z toho mojho nedam. sak ste videli aky je to strasny nenazranec

ja som ani nevedela ze ste mali dnes stretko, ale nemohla by som prist ani dnes ani zajtra

denkolc
2. dec 2009

Ajka, hlavne ma bolelo....a aj vodopády boli a chcela som čo najskôr byť domka v bezpečí... 😅 ...šak chápeme sa... 😅

Kuci, ale však mu nedaj.....a hotovo....nech sa aj na hlavu postaví...bo ak mu teraz budeš poľavovať, potom už bude ťažšie povedať nie.....a zblázniš sa, lebo sa bude o zem hádzať a po hlávke Ti skákať....len ho ofajči dačím, zabav a nech neotravuje, jedoš malý....žááádna čokoládka, Tomáško...čo chceš mať cukrofku? To sa Táničke nebude páčiť....dávaj bacha na figúru a na zuby... 😉 😀

ajka82
2. dec 2009

jo jo chapem... ja len ze prvu pomoc nosievam so sebou, lebo nikdy nevim kedy to pride na mna ...ale na bolest len paralen, kedze ibalgin by sa pri kojeni nemal

moje dieta sa premava po byte jak raketa zase 😀

lubi22
2. dec 2009

No povodne som napisala prispevok pre Kuci, ale vymazala som ho radsej. 😒

Maci super, ze mate ten zakrok za sebou 🙂

Tie bratislavske trhy museli byt super. Minimalne z Egynho opisu jedalnicku na FCB 😀

zuro
2. dec 2009

Ahojte ... zase po sto rokoch... ked som videla fotku na fcb z BA stretnutia, ake ste boli zlate tak mi zacali chybat tieto stranky, vase nazory, no proste vsetko co sa toho tyka... chcem vas aspon pozdravit...
a mgk... kubinko je bojovnik,ze to tak zvladol...

asandys.. urcite nie si zla maminka, presne ako napisali baby... kazda z nas, urobi nejaky preslap, ale to neznamena,ze sme zle ...

Inak tesim sa na bratislavu aj kosice... je mi vsak luto, ze prve vianoce nebudeme s Martinom spolu... neuvidi malu ako rozbaluje darceky...:(((

elenam
2. dec 2009

Ahojte babule. Idem rýchlo niečo prečítať, lebo som tu dlho nebola. Celé dni upratujem, samozrejme pri malej toho stihnem málo. V sobotu ideme na krstiny, idem za krstnú mamu, tak pri tom upratovaní rýchlo nakupujem vecičky do krstu. A to vám je také drahé. Ešte že vecičky a darčeky už mám nakúpené. Ináč neviem, či by sme vyžili.

mgk111
2. dec 2009

lubi - aj ja som hrozne rada hoci nas caka este jeden v 5rokoch - zase cvaknutie hore aby nahodou nemal medzierku medzi zubami... a topanocky obuvas v pohode? mne kubko krci nozku a neda sa to - on ju tak ohne do oblucika a hotovo 😠 neviem ako mu mam davat topanky, este nebeha vonku takze davam len take zateplene flicovane... na suchy zips akoby papucky... ale co potom ...

zuro - jeeej ahojky - no je statocny len malo papal... ale neva hadam zajtra to uz bude ok... potom daj info co na poradni - ci sa tesska hodi ku kubkovi vahou 😀 a ty ides domkov na vianoce a martin bude tam ci ako mam chapat??

ihaaa - a my sme stale nie pokrsteni... teda cakalo sa na tatina kym bude mat ok nozicku a teraz mi zaplo, ze nozicka je ok a my sme to este neriesili - nieze nam v tom kostole potom zdrhne 🙂

zuro
2. dec 2009

mgk... urcite zajtra kubko bude lepsie papkat... a ani my este nie sme pokrsteny, ale dufam,ze nejak po novom roku to zvladneme....a info dam, som sama zvedava kolko vazi ten moj diablik... a dobre chapes,martin ide s nami len do ba a potom ide spat do danska a my potom do kosic....:((

elenam
2. dec 2009

Joj pozerám Modré z neba a je mi do plaču, taký chlapček a taký chorý. Bože ďakujem, že mam zdravé bábo. Je to také nespravodlivé. Detičky by nemali trpieť žiadne. Čo vy na to?

kucina1
2. dec 2009

no baby ved sa na mna nehnevajte, sak som mu dala tu tablicku cokolady len teraz dnes prvy krat a len to zlizal, na druhej strane zjedol sam pol cokoladky merci ked si ju ukradol a vylizal. ale nechcem mu davat sladke veci, ani tie keksiky, ani cokoladu, ani sladene caje. nebojim sa, ze by mi prestal jest nesladke veci, ale skor kvoli tomu zdraviu, aj zubom a to aj preto, ze nechce pit mliecko

deni ja mu zakazujem casto mu aj odolam, ale niekedy juj si poviem, ze sak nech kusok spapka,
dnes som sa kvoli tomu naobedovala v inej izbe, teraz sa napchavam makovnikom a ani si ma nevsimol 🙂 ten by som mu nedala

uf a je stale hore nechce spat, uz som upratala aj hracky a on ich teraz so zabavou vyhadzuje z krabice von, ked dojem tak ideme spat

elenam
2. dec 2009

Dávate krpcov do chodačky, lebo moja malá už nechce byť ani v kočíku, ani na posteli ani na zemi. Ale keď ju dám do chodačky, tak je o.k. No čo mám robiť. Nehcem jej nejako poškodiť, ale nedávam ju tam na celý deň. Len na chvíľu.

mgk111
2. dec 2009

zuro - bude to trosku smutne, ale ked sa inak neda tak co... urcite vam to martin nabuduce vynahradi 😉 my budeme asi u svokrovcov.. a dalsie vianoce uz sami s drobcom.. a ktovie mozno pribudne aj tehu brusko 😝 teda ak budeme v pohode zdravotne aj financne...

elenam - ja to nekukavam - co mu je - velky chlapcek ci malicke babo este?

kucina - hmm to mliecko mozes v pohode nahradit - tak skus syry, jogurty papa v pohode, kase tiez - aj tam je mliecko... a podla mna skus to ine mliecko... ja som davala nutrilon a teraz sme dali hami a v pohode... a nam zase dedo napchal maleho kuskom strudle makovej 😉 aj kusok z torty teda z prstov olizoval, co som mala 30-tku takze to bolo pamatne aj na fotke 😝 ale takto by som cokoladku nedavala a mne kubko nechcel nesladene caje, takze bud mrvkova stava a sladene, len aby proste pil... dnes uz dal konecne nesladene... tak sa tesim, ze aj to hadam pojde... cukor ja neriesim moc, davam aj pribinacika kvoli kakaniu a tam je tiez cukor... a este som zabudla - ja sa nehnevam 😝

a jedna kamoska mi povedala, ze dava matkovi (o 3dni starsi) chlebik s medom tak ma skoro vykotilo...

kucina1
2. dec 2009

mgk ja som este syr neskusila, to take tie tavene natrete na chlebe?

matja
2. dec 2009

pasoa, vianočné trhy v MT? 😀 😀 😀 Ozaj, vieš, že v piatok príde na námestie Mikuláš a rozosvieti sa vianočná výzdoba? My tam ideme, Paťkovi sa to bude určite páčiť toľko svetielok dookola 😉

mgk, ako si to myslela, že aby náhodou nemal medzierku medzi zubami?

Môj drobec má dole krivé zuby a hore zase širokorozchodné 😅

mgk111
2. dec 2009

elenam - baby to moc neschvaluju, ale ked tam kubko nie je, nechce byt ani na rukach, sediet, hrat sa, skratka nic, tak ja ho tam davam on sa vybeha, vyblazni - nahana s obuvakom lopticku a docahuje salky na polickach... skratka je cely bez seba - a este ked ho k tomu akoze nahanam to sa rehni na cely byt 😀 takze u nas to fici v pohode... inak by som bola uz sediva...

potulka
2. dec 2009

kuci, vsak sa na teba nehnevame, len mame odlisny nazor na cokoladu. 🙂 fakt ide skor o to, ze babo, akokolvek je pazrave, nema este dovyvijane mnohe organy a ked sa prilis skoro stretne s vecami, ktore nevie poriadne spracovat, moze sa to az o dost neskor prejavit kadejakymi poruchami. cize nemusi sa napr. hned vyhadzat - co je skoda, bolo by to take varovanie - ale s pribudajucimi rokmi sa to moze vyvrbit uplne necakane a nikto si uz nespomenie preco.

mlieka by dieta do jedneho roka malo vypit denne 600 ml, co predstavuje 3-4 kojenia alebo 2 davky UM + nejake mliecne vyrobky ako je kasa, jogurt...

matejko tiez zavidi, ked nieco jeme (ved som aj dnes na trhoch tlacila do seba strudlu otocena chrbtom ku kociku 😀). vtedy mu dam kusok chleba alebo ovocia. nieco, co uz moze a myslim, ze nepozna ten rozdiel. 🙂 akurat som si uvedomila, ze nedavno som mu prihrala z mojho taniera jednu cistu cestovinu a veruze bola varena v slanej vode... 😅 🤐

matja
2. dec 2009

kuci, syr je najlepší cottage, môžeš dať lučinu alebo občas aj tvrdý neúdený syr (na ten trochu pozor, lebo obsahuje dosť soli). Tavené syry sú úplne nevhodné.

mgk111
2. dec 2009

kucina - hmmm neviem ake syry este som nedavala, ale hej dam na chlebik a po skuskoch spapa... len este musime zistit u lubky ze ake sa mozu... dokina asi myslela hocijake ale to zase nechcem... ja len ze aby mal dost mliecnych veci tomasko, tak mi to tak trklo ze by si mu mohla dat...

lubi - ake syry deticky mozu??? ty si minule pisala nejaku znacku sa mi zda.... a kde ich dostat... pls

matja - ked ma taku viac prirastenu "blanku" neviem ako to inak nazvat - hornu - nie pod jazyckom ale nad hornymi zubkami - tak to sposobuje v pripade neprecviknutia medzierku medzi zubkami zbytocne - to by mal potom "rozhasene" zubky a ja by som nerada strojcek, radsej dat cviknut... boliet by to nemalo, len zastipat ako aj toto co nam robili dnes... dokina nasa usudila ze kubko ju ma taku viac prirastenu ako by mal mat, takze odporuca cvaknut... tak sa len spytaj vasej, ci je to u vas v poriadku ak by si chcela mat istotu... a tieto zubky su este v pohode, ved budu mat potom druhe 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre