Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

denkolc
9. dec 2009

Nsoci, Potulka.....tak pošlem vám niečo? Robila som dnes aj prírodné syrové kuracie aj kuracie prsia v cestíčku... 😉 Ešte mááááme..... 😀 Takk zajtra teda trhy? No, hádam nezamrzneme.....keď už prichádza Pani zima... 😔

aljusik
9. dec 2009

nsoci - ok sefe, idem na rovnaku dovolenku 😀 a k tomu dohrmeniu, co si mi pisala na gmail (som ta tam uz nestihla), suhlasim 🙂

denka - hrozne ju to bavi. mna s muzom uz menej, ale co pre nu neurobime, ze? a ano, je trochu informovany, ked uz ma tolko vozi na stretka, tak aby bol v obraze...ale tiez ma prekvapil, lebo väcsinou ma z vas hokej 😅
jo a dakujem za pochvalu, ktoru mu ale asi neodovzdam, lebo by bol straaaaaaaasne namysleny 😀 😉

cafte

diocka
9. dec 2009

denkolc a ked budes robit tu roznaskovu sluzbu s jedlom, zastav sa aj u nas. nejako v posledne dni / tyzdne mam nedobrovolnu dietu s max 2 jedlami za den :(((((

katja78
9. dec 2009

Lubi - no, možno má dokina naozaj svoju teóriu, ale mohla Ti ju aspoň načrtnúť. HA-čkové mlieka sa naozaj dávajú niekedy zbytočne, aj keď je riziko alergie na BKM minimálne a dôvodom sú samozrejme financie.
Takže možnosť A je, že dr. si myslí, že Filipko alergiu nemá (už som zabudla, na čo presne je alergický Tvoj manžel?) a je podľa nej väčší benefit ako riziko, že sa mu bude dávať normálne UM.
Možnosť B je, že dr. má obmedzený rozpočet (lebo v našom štáte zdravotné poisťovne práveže neplatia veľmi ochotne 😠 ), možno práve s vašou poisťovňou má zlú zmluvu.
Možnosť C je, že je to úplne inak. Každopádne byť na jej mieste, po tvojom dnešnom telefonáte, by som Ti ten recept (recepty!!!) predpísala (predpisovala).

Denka - Diocka tu načrtla, že tu sleduje dáky román, no pre mňa si hlavnou hrdinkou práve Ty 😀 Bodaj by ste mali také Vianoce, o akých snívaš. A predstav si, ja som mužovi jasne vravela, že chcem takú veľkú Lindt bonboniéru na narodky, a on mi doniesol len tenkú Lindt čokoládu 😒 🙄 😅

Baška - hútam, hútam, aby som Ti somarinu neporadila. Mňa by minimálne zaujímalo, prečo sa ten zápal opakuje? či náhodou nemá Dami bakteriálnu infekciu. Viróza, to býva poväčšine taká jednotaktovka, aj keď môže spôsobiť zápal priedušiek. Ale na virózu len Mucosolvan junior a Cebion, odsávať a vydržať. Baktérie sa môžu usalašiť v hrdielku alebo v nošteku a raz za čas takto potrápiť. Dr. by mohla uroviť výter z hrdla a nosa, pokým Dami neberie žiadne ATB. A keby sa tam našla baktéria, ktorá opakovane spúšťa tieto zápaly, tak preliečiť antibiotikami. Len aké bude zajtra počko a či nemáte ďaleko k dokine, to neviem 😖

denkolc
9. dec 2009

Aljušik - jasné, že mu to nevrav! To bola lichôtka pre Teba, nie pre neho.... 😉 😉 😉

Diocka akože nedojdete ku nám ani na obed??? Nevieš povedať, že nemáš navarené?! Keby nemáte taký nabitý program, dojdete nútene!!! 🙂 🙂

Katik, noooo, tak akože mne môj život pripadá dakedy jak telenovela... 😅 Ale ten scenár k tomu len-tak nevymyslíš...a okrem toho, ono sa toho v mojom živote deje aj viac, bolo by to na riadny nervák....už len ukončiť semester v škole a môžem sa vrhať na písanie knihy.... 😉
Ale teraz vážne - som potešená, že mám vo vás takú podporu.....vieš, sprvoti mi tu baby písali, že sú tu aj slobodné mamičky...ale asi po narodení bába nemajú čas na MK....a to by ma akože fakt zaujímalo, ako to celé zvládajú....môj život je oproti ich asi len omáčka bez chuti... ☹

katja78
9. dec 2009

Denka - a však Ty nie si slobodná mamička 😉 a čo to vlastne študíruješ, ak sa smiem spýtať? a kedy?

katja78
9. dec 2009

Toto je zaujímavá firma:

http://www.geneton.sk/Profil firmy.html

ten posledný, 3x otitulovaný je môj spolužiak z VŠ 🙂

ajka82
9. dec 2009

katja, celec je tvojspoluziak byvaly? ...ja som chodila tam kde on na EU a aj mi to meno cosi hovori... lenze mna si z EUpamataju mozno profesory kvolimojim vykonom 😅 nie spoluziaci a ti co sa tam lamali s nami(ja som s tym sekla)... 🤐

ajka82
9. dec 2009

dieta je spice v postielke...mala by som sa odplazit do postele aj ja 😔

katja78
9. dec 2009

Hej Peťo Celec, taká veľká hora chlapa. Kým som ho nepoznala, som si myslela, že on je učiteľ 🙂

ajka82
9. dec 2009

katja , tak je to ten co som si myslela 😀 prvy krat ked somho videla, tak som si myslela ze ide ucit 😅

ajka82
9. dec 2009

ja normalne ze obdivujem tych co tolko toho vystusuju...a ja som nemala nervy ani na Bc. 😔 🤐 ...ale zatov praxi som sa vedela naucit a priucit vselicomu..mna nebavilitie zbytocne kecy co som musela vediet a nikdy by som ich nepotrebovala 😒

katja78
9. dec 2009

Ajka - moja mama nevyštudovala žiadnu VŠ. Dala si taký cieľ v živote, že všetky jej deti (3) budú vysokoškolsky vzdelané. Napriek tomu, ona má oveľa viac životnej múdrosti ako my traja dohromady. 😉

baskaj
9. dec 2009

už chcem ísť spať s malým, lebo po kojení sa zobudil tak, že nemôže už 1,5 hod zaspať. už aj sople sme odsali, chudák, strašne hlienovo kašle, až sa niekedy drhne... no a ešte nebyť tej nezastaviteľnej pretáčajúcej sa rite a kopajúcich nožičiek, keď už ostatok tela spí... 🙄 hmm... teraz sa chvíľku robí, že spí - na mojej strane a obtočený mojím paplónom. neviem, kamn to teda teraz pôjdem zalomiť ja a s čím...

katja - dík za radu, pouvažujem...

ešte som dnes zabudla:
- od piatku pekne sedíme, som sa naštvala a porušila samosadavé pravidlo. a veľmi nás to baví
- od dnes dávam cez deň mlieko len mimo prsa - teda len lyžičkou, lebo akýkoľvek fľašový nádstavec nervne odmietame... 😠

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

renia
10. dec 2009

egy-my sme nechodili uz von ked sme chodili plavat.
Dnes sa misicka skoro postavila v postielke,tak musime dat dolu rost.som smutna,bo nebude vedla mna,ale o dost nizsie.
Babulky,co obliekate detickam von?Kolko vrstiev?

denkolc
10. dec 2009

Dobré ránko....včera som to tu nečakane zabalila.. 😅
Kati, študujem masmediálnu komunikáciu, čo je pre mnohých lajdácka škola....a píše sa tam mrte semestrálnych prác, ale mňa to baví....tento týždeň som takéto práce písala aj napr. z pedagogiky pre kamoša, takže asi sa tým začnem živiť.. 😀

Ajka, EU študoval aj môj manžel.....až 7 rokov....tiež mal iné priority, ale doklepal to....neukecám Ťa na štúdium???? 😎

Bašika, aj my sedíme, i keď to ešte nevie sama sa posadiť....ortopéd sa ma pýtal, či vie sedieť, tak mu vravím, že sama sa posadiť nevie...a on na to, že to nevadí, ale že či vie sedieť...takže ak to nebude hodinu vkuse, tak to vraj nevadí...

Reni, ja dávam pančušky, body s dlhým rukávom, ponožky, rifličky, pulovrik a na to overal.....ten potom vyzlečiem, keď je teplejšie alebo sme vnútri.... 😉

katja78
10. dec 2009

Reni - ja podobne ako Denka, nkeď ide spať (cez deň spáva výhradne v kočíku), tak ani nohavice nedám, lebo overal má zvnútra flís, je vo fusaku a ešte prikrytá dekou a nánožníkom 😅 čiapku dávame teraz hrubšiu, rukavice odmieta, včera som jej nasilu navliekla moje, lebo fúkal studený vietor.

Denka - prosím Ťa, daj synonymum na "mrte" buď som už stará, abo je to echt blavácky sleng 😎

katja78
10. dec 2009

Zabudla som: Dobréééé ráááánečko 🙂 🙂 🙂

katja78
10. dec 2009

o 2 týždne budú Vianoce, u nás Ježiško ani netuší, čo nám má priniesť 😕

denkolc
10. dec 2009

Kati, mrte používa kamoška z Martina, tak neviem, či blavácky....možno krčmový... 😀 😀 😀 Mrte = veľa, mnoho, kopu... 😀 😀 😀 😀

Inak, ja nejako málo chodím s malou von, odkedy je zimšie....hanbím sa.... 😅

katja78
10. dec 2009

Deni - a na koľkom poschodí bývate?

denkolc
10. dec 2009

Bývame na štvrtom...prečooo? 😵

potulka
10. dec 2009

dobre rano
pred 9 mesiacmi som rodila. 🙂
(som prudko originalna s vynucovanim blahozelani... 😀)

denka, mne sa zda, ze "mrte" vlastne vobec nie je bratislavsky vyraz. nie je to skor z vychodu?

my sa obliekame takto: dlhe body, tenka mikina, nohavice na traky, ponozky, svetrik, vetrovka, capica a cele babo do riadne hrubeho fusaku. kde je teplejsie, mikinu nedavam. ked bude zimsie, pridu na rad este pancuchy, capacky, hrubsia bunda a rukavicky. tato bunda ma pridlhe rukavy, tak zatial rukavice neboli potrebne. kombinezu este nemame kupenu.

matja
10. dec 2009

hodina a pol uspávania malého za mnou. Dúfam, že spánok bude minimálne tak dlhý 🙄 a to som si chcela ísť ľahnúť s malým aj ja, lebo som sa zle vyspala, ale teraz mi je už neskoro, musím nahádzať veci do pračky, zvešať suché prádlo, včera mi katja urobila chute na žemlovku, tak si ju "musím" ísť spraviť, takisto obed Paťkovi, umyť vlasy a potom hybaj von...

potulka, blahoželáme 😉

my sme ešte fusak ani overal nedávali. Teda iba vtedy, keď sme chodili na plávanie, aby mu nebolo zima... Obliekam:
na telíčko - body bez rukávov, tričko s dlhým rukávom, sveter
na nožičky - pančušky, ponožky, nohavice (keď je chladnejšie, tak zateplené)
no a bundička, čiapočka, rukavičky a capačky

do manducy zatiaľ bez svetra a bez rukavičiek

v kočíku nánožník, keď bolo chladnejšie aj s dekou

katja78
10. dec 2009

Potulka - Maťkovi prajeme všetko dobré k 3/4 rôčiku. Tiež bol takýto nádherný deň, keď si rodila? Moja mama tiež tak začína, keď nám ide gratulovať 🙂 "takto pred x rokmi si už bola na svete"

Deni - mne by sa tiež nechcelo denne trepať sa s kočiarom zo štvrtého 😖 ja vyložím hanku v kočiari z chodby na terasu, takých 10 metrov, mám ju v takom výklenku pred kuchynským oknom (či prší abo krúpy padajú), ja si kľudne varím alebo konúkujem, keď trocha zamrnčí, vyjdem von, pohojdám trochu a hajá ďalej 😉

denkolc
10. dec 2009

Katka, ja malú trepem zo 4-teho v kočíku, výťahom to je pohoda....ale len ju prekladám do auta furt, niekam chodíme...ale neprechádzam sa s ňou, to si vyčítam...neznášam túto Petržalku a nechcem tu tráviť žiaden čas... ☹ Ak sa idem predsalen prechádzať, stretnem ožranov, návaly pubertiakov fajčiacich a neni tu žiadna romantika... 😅

Tú terasku Ti ohromne závidím!!! My nemáme ani posratý balkón, ani francúzsky, nič....ale u manžela je terasa veľkosti spálne, tam by malej bolo hej....ale zase - neni tam internet, tak ako by som to bez vás prežila? A ani satelit neni namontovaný....fňuk...by ma tam aj šlahlo... 😒

matja
10. dec 2009

😒 takže hlásim, že po hodine a pol uspávania si paťko doprial iba pol hodinu spánku...

katja78
10. dec 2009

Deni - prechádzky ešte prídu, neboj. Na jar, detičky už budú (možno) spávať len raz, budeme sa môcť vyšantiť celé doobedie v parkoch, záhradách,...a net a lavór na strechu sa dajú namontovať za deň, len treba manžela motivovať 😀

katja78
10. dec 2009

idem variť špenátovú s pohánkou, vyvestiť von prádlo, poutierať prach, keďže je ho vidno neúrekom 😲
tak pekný deň prajem 😎

iron
10. dec 2009

cafte...mam chvilku cas. Ninku som dala do postielky a spinka. Sikovne dievcatko.
Denka...ved v Petrzalke su aj pekne zakutia, treba hladat. Ja zase neznasam dat ju do auta a potom vyberat a prechadzat sa s nou. Lebo v aute mi zaspinka a rezim je v prdeli. Takze aby som jej ho zachovala brazdim petrzalske sidliska.
A balkon my sice mame, ale susedia vyfajcievaju, takze sluzi ako zbytocnych x m2 plochy.

Ja obliekam takto:
tielko, body s dlhym rukavom, svetrik, pancusky, overal, ciapka. Dam do fusaku. Ende....sak este nie je -5 °C. Musim mat este nejake vrstvy v zasobe. No a samozrejme topanocky a rukavicky...rukavicky ale mala len dva krat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre