Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

potulka
11. dec 2009

ahojte
matejko zbastil jogurt a potom pomrnkaval, nuz som ho postavila na kreslo pod oknom, nech pozoruje ulicu a zrazu nam ktosi bucha na sklo. bola to nsoci! 😀 priniesla nam zimny overal. vedela len priblizne, kde byvame, tak si obzerala brany a obloky, az na nu z jedneho kukal moj syn. 😀 totalna telepatia, az tak casto matejka k oknu nedavam.

pasoa
11. dec 2009

potulka, matejko vedel, že príde návšteva 🙂

denkolc
11. dec 2009

Iron, super líčenie....🙂 Len to obočie je pre mňa desivé...hahaha.....no a ceruzka vnútorná zmenšuje opticky oči, tiež linky sa už moc nenosia, či? 🙂 Jaaaj a make-up na koniec, to je nečakanééé...ale inak podobné fokle jak ja nosím... 😀 ..a tiež taká nenapko baba, keď je odlíčená...hehehe

Potulka, tak oni aj odišli, či pijete spolu kávu, či ako? 😲

iron
11. dec 2009

denka...nemyslela som konkretne ten druh...ona ma na stranke toho viac, ked si preklikas. A niektore su pekne a niektore prilis na moj vkus...

Ja si linku niekedy dam, ked davam taky ten retro look.....no to zavisi co na seba nahadzem. Ale uz dlhe roky pouzivam licenie s dvomi ocnymi tienmi a spec. tmovo sivy musi byt..na ten nedam dopustit.

katja78
11. dec 2009

Som dočítala:

Potulka - závidím Ti to "santenie okolo dvadsiatky, ktore patrilo k tomu veku". V dobrom. Je to určite o tom, ako vie so životom naložiť mladý 20-ročný človek a čo od neho očakáva. Ja som 3 mesiace po promóciách nastúpila do roboty, vtedy som nemala žiadny vzťah. Odsťahovala som sa z domu k babke, vstávala som denne o 5-tej, chodila do nočných, niekedy za mesiac aj 6-7, mala som pocit miestami, že ani nežijem. Vkuse unavená, vyklepaná z prvých úmrtí, "Bože, tak toto je tá úžasná práca, o ktorej som snívala?". Šantenie mi ani na um neprišlo. Takto som existovala skoro 2 roky. Stretla som Andreja, chodili sme spolu niečo vyše roka a ja som sa taaaaaaaaaaaak tešila, že budeme mať čím skôr baby, len aby som z toho kolobehu vypadla. 🙂

Lubi - to vyšetrenie CRP nie je až také smerodatné, len pomocné. Preto starší lekári ho nerobievajú, dajú skôr na svoj úsudok. Často vyjde výsledok hraničný a malo by sa opakovať o deň, ale máloktorý rodič je ochotný prísť s dieťaťom na druhý deň len kvôli tomu.

iron
11. dec 2009

katja...a na skole si sa nevysantila?....ja to beriem tak, ze na skole som sa vysantila a teraz mi uz take haluze nechybaju a som spokojna so svojim zivot. Aj ked na taku dobru veceru by som sla...hm, musim ukecat kolegovcov nech nieco spiskaju.

iron
11. dec 2009

Zase vrtaju, ked som malu ulozila....toto uz naozaj nie je normalne.

katja78
11. dec 2009

Iron, no nenazvala by som to šantením. A medicína je v tomto ohľade dosť krutá. Neučíš sa - poletíš. A na akú školu si chodila Ty?

iron
11. dec 2009

na strojarinu. Jáj ale uz mam nervy. Zatial mi Ninka pri tom ramuse spi, neviem ako to dokaze, ale uz vrtaju 10 min. v kuse. Chcela som si lahnut, ale zase sa nevyspim, lebo ja veru pri tom ramuse spat neviem.

potulka
11. dec 2009

denka, nsoci bola bez matka, lebo ma vybavovacie doobedie. u nas len odovzdala overal a isla dalej. inac, keby som bola mala zapnuty telefon, tak by tato pekna telepaticka situacia nebola nastala. 🙂 este na upresnenie - vcera sme sa s nsoci bavili o tej kombineze, ale nejako som nepredpokladala, ze bude v meste uz okolo 9.

katja, santenim som myslela vselico, nie nutne zurky a diskoteky. na tie som nechodila, skor na stromacke tabory, folkove koncerty, s kamaratmi kade tade, chodila na brigady... iron to dost vystihla - bolo to super, ale uz mi to az tak nechyba. vlastne santenie = robit vo volnom case to, co cloveka bavi. uznavam, ze pri medicine sa toho asi dalo stihnut podstatne menej ako na andragogike 😅

matejko sa vedla mna hra striedavo so stipcami na pradlo, so zajkovou klietkou a s "pa-ppp" (papucami). 😉 a NOVINKA - prve pokusy so stavanim sa na 4! 😵 tie stretavky su fakt prospesne. asi ho inspirovalo, ako vcera okolo neho matko s liou lietali. 😀

katja78
11. dec 2009

Na Stavebnú STU som chodila na obedy, to je vedľa, že?

lubi22
11. dec 2009

Ahojte 🙂

Katja no Ty si daco na tej medicine teda zanedbala 😀 Moj svagor studoval tiez, je lekar, a s manzelom sme si povedali, ze take prasata ako su medici, ze to sme este nevideli, ze to im v akciach a zverstvach pravnici a ekonomovia nesiahaju ani po paty 😀 Humusaci, nuz ale asi zavisi od kazdeho a partie, ako to pojme 😉 Ja tiez ked si spomeniem, tak mam hrozu, lebo viem, co raz caka moje deti 😅 Snad to preziju v zdravi 🙂 Ale to patri k tomu, hoci vyskakovat za jazdy z auta ako ich maminka snad nebudu 😀

katja78
11. dec 2009

Potulka, diskotéky a chľastacie žúrky nie sú zábavné ani pre mňa. Patrím skôr do Tvojej krvnej skupiny. Ľúto mi je to, že som také niečo, o čom píšeš na vašej stránke, nezažila so svojim mužom. Za ten rok, čo sme spolu chodili, sme boli na pár výletoch, raz sme tancovali na lodenici 😵 ale napr. ešte sme neboli spolu pri mori. Moja sestra vraví, že som sa vydávala ako stará dievka, tak čo chcem 😕 🤐 😀

iron
11. dec 2009

ano to je vedla.
To je taky komplex, z jednej strany stavbna, potom stojarina a potom po dalsich dvoch stranach chemicka.
Potulka tak ty si cisto taky naturalny typ. Vy ste neuvazovali o tom, ze odidete z bratislavy, ked ste takto prirodne zalozeny. Teba si viem predstavit ako prevadzkujes nejaku farmu alebo zijete na samote u lesa. Mesto mi k tebe veru nejde.

lubi22
11. dec 2009

K ankete - doma sa nemalujem, akurat z casu na cas pouzivat hydratacny krem, mala by som kazdy den, ale som leniva. Ked idem von, zatriem korektorom kruhy pod ocami, prepudrujem ksicht a natriem mihalnice spiralou. Tot vsjo. Na vyrazne slavnostne chvile si davam aj tiene, ruz som nemala na perach snad nikdy, mne staci labelo. Kozmeticka - no neriesim, uz by som asi aj mala, ale hovorim si, ze to pojmem naraz vsetko od jari. Kadernicku mam v TT a uz sa snazim od septembra objednat, vlasy mam uz ako vasilisa prenadherna skoro po zadok, nech ma ostriha, tak konecne po vianociach pojdem. Este nikdy som sa nefarbila. takze sa pridavama k tym prirodzene krasnym 😀 No a astarostlivost o telo 0 bodov, otvaraju vedla nas posilovnu, od januara nastupim, kedze do leta na sestrinu svadbu musi byt zo mna kocka 😀

Potulka co sa tyka tej teorie pohodove tehotenstvo - pohodove dieta, nemusi to byt pravda uplne. Ja ked som zistila - teda mne to oznamil lekar, ze som tehotna so Samkom, zostala som doma a nemala som ziadne stresy, absolutna pohoda, vsetci ma obskakovali, bolo to super vegetacke obdobie, nic na svete ma nemohlo vytocit, fakt som bola absolutne spokojna a kludna vele tehu. No napriek tomu je Samko maly certik a neskutocny zivel, nikdy nebol pohodove dieta. On je po ockovi, co mu nestaci, ze den ma 24 hodin a co ho vsetko zaujima a keby mohol, tak jednou ritou by sedel na 10 stolickach ale bohuzial fyzicky sa to neda zvladnut. No a pri tehu s Filipkom som nemala klud a pohodu vobec, denne som sa namakala so Samkom, chodila som raz do tyzdna do prace, Samka som musela casto krat zdvihat, nehovorim este s nim vyjednavat a kadeco. A Filipko je brutal pohodove dietatko. Takze u nas neplati.

lubi22
11. dec 2009

Iron to napadlo presne aj mna - Potulka sa mi nehodi k Bratislave 😀

Asandys - neviem si Ta predstavit veru s inymi ako blond vlasmi 🙂

Denka vidis, Ty to mas v sebe, musis stale ocaruvat 😉 Ja mam tiez kamosku, co ju muz asi nenamalovanu ani nevidel, a uz maju dve deti, ale jednoducho to k nej patri. Ona je stale upravena.

katja78
11. dec 2009

Hanka spapala celý obed 😵 omylom som kúpila 1 fľaštičku určenú pre deti po roku a veeeeeeľmi jej chutila. V čom bol pes zakopaný? Bolo to mierne oslolené 😅 No neviem, či nezačnem trochu prisáľať, lebo ani mne tie moje výtvory nechutia 😝

katja78
11. dec 2009

Okopírujem trochu Potulku:
Takto pred 35-imi mesiacmi bolo moje staršie dieťa už hodinu na svete 🙂 🙂 🙂

mgk111
11. dec 2009

katka - jeeej ze maruske gratulujeme 🙂

tak vyvar navareny, masko nalozene, na vecer nachystam oblozene misy a ovocne salatiky - nemusim piect 😀 kubko sam zaspinkal na posteli - lezala som vedla neho, ked sa dal nabok tak zavrel ocka - to by bolo super na moj chrbat takyto relax a pritom este pod nami vrtaju a vymnienaju okna,...

iron - ani ja nechapem ako moze spat pri vrtani ale spinka 🙂 sa tesim uz dava pol hodku, takze za chvilu bude budicek, obed a ked sa aj najem pojdeme von kym pridu svokrovci...

takze asi posledne pismenka dnes.,..

manzel ma dnes narodky tak dostal sportovu tasku vonavku a speci ponozky na bike 🙂

potulka
11. dec 2009

maruske vsetko najlepsie. 🙂
chichi, takze bratislava sa ku mne nehodi? vidite a napriek tomu si neviem predstavit, ze by som dlhodobo zila niekde inde. tieto moje prirodne zaluby su fakt len zaluby, nie je to uplne zivotny styl. som dost leniva, take ze tahat vodu zo studne a kalat drevo, aby mi bolo teplo (bo som zimomriva) by som nezvladala. aj horucu sprchu potrebujem kazdy den. aj internet. 😀 ale v lete na chatu, na tabor na 10 dni pod stan a opravovat Beckov alebo na dovolenku do hor - to mozem. ked viem, ze ma potom caka navrat do nasho bytiku. 😉

denkolc
11. dec 2009

Lubi, čo sa týka toho očarúvania, tak som myslela tak, že musím očarúvať...to ako môjho manžela....však vieeeeeeeeeeeeeeš....keby som chodila nenamaľovaná, oblečená hala-bala, prestala sa o seba starať, len veľmi ťažko si ho získam...stačilo, keď som bola tehotná...to som chodila hrrrrroooozne....maľovanie nula bodov, spuchnutá, tučná, obrovská, otrasné vlasy s bordovým šampónom len tak v cope, doma furt len v pyžame....ani sa mu nečudujem, že som ho nepriťahovala...a odišiel....aj ja by som zutekala... 😀 😀 😀

Som sa tak trochu poučila a viem, že chlapom imponuje, ak sa žena o seba stará....ak na to kašle, je absolútne lenivá, nech sa nediví, že ich sexuálny život je na bode mrazu a podľa mňa sex je dôležitou stránkou vyrovnaného manželského a partnerského života...AVŠAK - aj v tomto prípade existujú výnimky, ktoré potvrdzujú pravidlo - že áno, Nsoci/naturalistka? 😀 😀 😀

Či očarím iných chlapov, na to kašlem....nápadníkov sa vždy nájde dosť, niektorí sú zamilovaní, niektorí sú šialene bohatí, aj tak by ma všetci najradšej len pretiahli a ja som verná svojmu manželovi, na tom jedinom mi záleží... 😅

denkolc
11. dec 2009

Mgk, tak manželovi všetko naj, nech sa oslava vydaarí....🙂
Iron, šedé tiene môôôôžu byť....ale Ty máš tuším modré oči, Tebe sa hodia aj modré tiene...

Jaaaj no a diskotéky, žúrky, to bolo moje....ale už ma to po mojom dlhoročnom vzťahu s o 20 rokov starším partnerom nejako nebralo...som ostarela pri ňom...mal 47 rokov... 😀 😀 😀

Baby, Tánička dnes jedla prvý raz môj obed - špagety.....a chutilooo....no a konečne po skoro 2 mesiacoch má dole druhý zub...je ešte niekto tak biedne so zubami na tom?? 😀 😀 😀

mona1111
11. dec 2009

ahojte

My sme prisli od lekarky, pre istotu som s malym islla, lebo stale mame sopliky..... tak mame sprej do nosteka, sirup proti kaslu , lebo uz zacal trosku aj pokaslievat ale to asi z toho ako mu hlieny stekali do hrdla.... a taktiez nejake antibiotika.... sirup..... zobrali vyter z ustociek aj z nosa.... v pondelok alebo v utorok budu vysledky...

ja som na tom rovnako ako samko ale ja mam mudreho lekara ktory mi povedal ze hrdlo ma boli z toho a teraz sa podrzte lebo mam malo zeleza a z toho vyplyva oslabeny imunitny system... tak mi poradil aby som si kupila kloktadlo... no myslela som ze mu jednu vrazim.... ani ma nepopocuval.... len do hrdla mi pozrel....

mgk111
11. dec 2009

denka - dikes 🙂 a super ze uz aj tanicka oceni tvoje jedla 😉 a nezdeielam tvoj nazor, ze po case ked sa zena nemaluje zostane nezaujimava 😉 taka volna panska kosela je niekedy viac sexy ako pradielko 😀

no a von sa nejde, uz prsi 😠 a taaak vrtaju ze sa isto uz prebudi po hodke 10 😉 nadlabli sme sa - robili sme si len pecene zemiacky s mlieckom mnamky.,.. obycajne jedlo a ake dobfre 😝

mona - drzim palceky nech sa skoro uzdravite obaja...

potulka - na beckove som bola akurat hyrit a nie opravovat 🙂

katka - co je horsie, solit alebo sladit? z pohladu lekarskeho..

lubi22
11. dec 2009

Denka aj ja som to myslela tak, ze neustale ocaruvat manzela 😉 Ale to je dobre, na tom nie je nic zle 🙂

mona1111
11. dec 2009

mgk dakujeme 😉

mgk prajeme krasnu oslavu a uzite si to 😉

pasoa
11. dec 2009

mgk, nepýtala si sa to síce mňa, ale podľa mňa je každé nejaké to zlo. Trošku sladiť a trošku soliť neuškodí, ale až keď je dieťatko väčšie, určite nie 9-10 mes. dieťatku - podľa mňa.
Cukor - zubné kazy a iné radosti
Soľ - obličky
tak si vyber 😉

katja78
11. dec 2009

Maci - vyboškávaj si dneska manželíka, nahoď čokoľvek sexi, nech je hlavne zdravý 😉

Múdra otázka: kardiológ povie že soliť, diabetológ že prežierať sa sladkým.
Ale keď sa bavíme o našich drobcoch, tak priveľa a hlavne pričasto soliť im môže zaťažiť ešte nezrelé obličky (konkrétne, to nezrelé znamená, že sa nevytvorí dostatočný počet malinkých jednotiek, z ktorých oblička pozostáva) a návyk na slané sa môže preniesť do vyššieho veku a vtedy sa spája s vysokým krvným tlakom. Ale zase soľ (NaCl) je životne dôležitá, takže ani bez nej to nejde.
Už som tu písala, že človek má prirodzene chuť na sladké. Ale na také prirodzene sladké - ovocie, sladká zelenina, dokonca aj zemiaky a ryža, či šošovica sú svojim spôsobom sladké, len nemajú v sebe jednoduché cukry ale zložené, menej sladké. Keď začneme ponúkať už bábätkám do roka tzv. koncentrované sladkosti, t.j. nechutne sladké ako čokoládka, cukríky, prisládzané jogurtíky, sirupčekové vody, s najväčšou pravdepodobnosťou im to zostane, pokazia sa zuby a je tu riziko vzniku obezity.
Najhoršie však je, že dnešní výrobcovia potravín a nápojov a rôzne fast-foody predkladajú človeku jedlo príliš slané aj cukríkovo sladké, ešte k tomu vysmažené, najlepšie ak si kúpi oboje 😝 😖 A ľudia ani nepremýšľajú, že takýto spôsob stravovania ich skôr či neskôr dovedie k lekárovi, či už s vysokým tlakom, alebo s cukrovkou, alebo s oboma naraz ☹

katja78
11. dec 2009

Pavli - ja by som si už 9-10 mesačnému trúfla jemnučko prisáľať. Čokoládu určite nie.

katja78
11. dec 2009

Samkovi aj Damiánkovi prajeme, nech sú čím skôr fit 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre