Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

ajka82
11. dec 2009

deni,keby nam dr. nepovie ze do jedla uz mozem davat prevarene mlieko, tak by som este nedavala...no ocividne karinka nema s nicim problem
auz som pisala, uze malazje vsetko aj to co ja jem, len jej nepridavam cukor, sol a cierne korenie...samozrejme potraviny, ktore sa este neodporucaju tiez vynechavam, vid minule zemlovka 😅

mona, sak vydrzte s kasami nejaky mesiac a skus potom, ja tiez myslim, ze si spaja krpec s tym, ze mu bolo zle po nich... tak uvidite neskor

denkolc
11. dec 2009

Egy, to sa mi teda voooobec nechce.... ☹ Na tú zajtrajšiu to neni také potrebné, bo dačo zaimprovizujem...ale v pondelok právo - to je konec a ešte som nevidela ani výcuc... 😀

Moni, veru....ale viac držte v pondelok....všetkých osem...hehehe...vopred díííky... 😉

egyptanka
11. dec 2009

Baby tak ja som sa dnes tak vytocila ...
pediatricka nas poslala k ortpedovi, lebo sa jej nezdalo ze Natalka sa pri postaveni stavia na spicky, tak sme tam isli cakali sme hodinku a pol. Mala napriek unave bola zlata, nemrncala, oproti u neurologa v cakarni pozerala na rybicky v akvariu ... no ale preco som sa vytocila?? Ortoped ma najprv spucoval, ze som na klbiky prisla neskoro v 8 mesiacoch, ale som mu povedala, ze sme tu z ineho dovodu. Ked som mu povedala, ze z akeho tak pozrel na mna ... "a vasa pediatricka je normalna? to nema deti? ved je normalne, ze deti sa pri prvych pokusoch o stanie stavaju na spicky. ved deti menia postoj pocas zivota az 7 krat ... rozumiete 7 krat. vy ste tu zbytocne. je to vsetko v poriadku."
No tak my sme stravili hodinu a pol zbytocne v ambulancii ortopeda ... a toto ma primalo konat a som rozhodnuta menit pediatricku. Vrrrrrr. 😠
No a aby toho nebolo malo, tak som ostala zakliesnena vo vytahu a museli ma vyslobodzovat. Manzel musel trepat kocik s malou az na 7 poschodie peso.
Mala spala 2 hodinky, ja som zatial navarila, s muzom sme sa najedli. Po zobudeni sa najedla Natalka, isli sme mrknut na Vianocne trhy, potom na chvilu k mame a uz v klude sedim.
Jaaaaj a opat mi spadla mala z postele, som si zavrela na par sekund oci rano a kym som sa spamatala tak Natalka bola na zemi. Citim sa ako neschopna matka, ktora nevie davat pozor na svoje dieta.

egyptanka
11. dec 2009

Denka, tak pod na pivo 🙂

pasoa
11. dec 2009

ajka, že kravské mlieko už?
noale vlastne veď vy už mnohé dávate syry a jogurty a to je vlastne tiež z kravského mlieka... hmmm

ja som dnes dala pšeno a červ. šošovicu, prepasírovala cez sitko, vmiešala do toho pol fľaštičky špenátu a matúško baštil.
prišiel manžel z práce a pýta sa: jej, matúško, to čo máš za žabu pomletú? 😀

ajka82
11. dec 2009

pasoa,hej, prevarene a len do prikrmov(teda dokase)... nam dr. uz davnejsie vravela, mozno dva mesiace do zadu, ze uz mozem dat, ale aj tak som cakala este od vtedy dost dlho...
a vsimla som si ze nie som jedina, komu dr. povedala ze mozme davat, este niektora to tu pisala...

denkolc
11. dec 2009

Egy, napriek všetkým týmto strastiam - prepáč, ale som sa pobavila....mi prišiel Tvoj príspevok srandovný, taký nadľahčený...že jakýý parádny deň.. 😉
Pediatričku zmeň....ak sa Ti pozdáva ten sumár o jedení od tej mojej, sú tam aj údaje, môžeš tam skúsiť brnknúť....my tiež nie sme z jej obvodu, ale to sa asi inak berie.....ona je prísna, ale vidno, že robí rýchlo a dobre...je staršia, ale vyzerá už 30 rokov stále tak isto.....ale na stene má kopu ocenení, diplomov a certifikátov, lebo stále na sebe maká....a často ju dávajú aj v TV správach, keď sa k niečomu vyjadrujú, tak ju oslovia....
A ak nie ona, tak choď iba k takej, ktorú Ti fakt že doporučia...

A pád Natalky - prosím Ta...som vravela, že sa to stane každému...vieš, koľko tie deti ešte popadajú? Ojjooooj.....to sme potom všetky také neschopáčky.... 😀

egyptanka
11. dec 2009

Denka, som rada, ze som ta mojim klaustrofobickym zazitkom vo vytahu pobavila. Mala som to v plane. ... Trubka jedna. 😉

denkolc
11. dec 2009

Egy, na jaké pivo? Virtuálne? 😀 Ja takto večer som už v pyžame, však sa kojíme každé dve hodinky...vy tiež, nie? 😅
A si nečítala, že som Ťa včera vyzývala ku stretku budúci týždeň... 😉 😉 😉 ....že dostaneš darček...hehehe

ajka82
11. dec 2009

buduci tyzden bude stretko?? spravte do stredy nejake, vo stvrtok uz tu nie sme...ficime k nasim... 😅

egyptanka
11. dec 2009

Denka, ved jedno v Alfe by sme stihali ... alebo na pol ceste v Hospudke u Mata. Ja som zaviedla, ze do polnoci sa nekoji.
Stretko na buduci tyzden, moze byt, len ja neviem niekedy co bude o par hodin.

egyptanka
11. dec 2009

A jaky darceeeek???

ajka82
11. dec 2009

egy,denka ti isto donese, kopec kozmetiky co ma doma a nestihne spotrebovat 😉 😀 😝

baskaj
11. dec 2009

no a som tu. páni už hajajú...

baby, čo ste na tých fotkách zo stretka všetky také vážne??? či to ste sa tak museli sústrediť, aby ste si ustriehli, ktoré dieťa je vaše? denka s tým mala očividne problém... he... či to ste ju naschvál poverili, že po 15 min musela každé dieťa postrážiť? bo na každej fotke je s iným krpcom 😀 😀 😀

pasoa - aj nám dokina dovolila kravské veci od 8m, ale ja ešte nedávam, bo synovec má na kravské alergiu...

denka - tak v pondelok nech sa ti na skúške poriadne čká!!! 😀

egy - calm down baby! to je normálne, že ráno zaspávame a potom nám deti padajú z postele 😅 ... minimálne aj potulka by o tom vedela rozprávať, že áno? 😀 a k tej tvojej pediatričke neviem čo povedať - šak aj damián sa stavia na špičky 😖

diocka
11. dec 2009

aj ja aj ja chcem ist na pivoooo🙂))) alebo vinko. alebo hocico co ma aspon 1 % alkoholu.

egy ty si pre mna vzorom - ze si zaviedla ze sa do polnoci nekoji. a ako si to vysvetlila natalke? ja ked som to zavadzala tak marek si zaviedol zase taku novinku ze kym nedostane mlieko tak nespi. minule v noci bol hore 2,5 (!!!) hodiny kym som mu nedala...

ajka82
11. dec 2009

diocka dojdi sem, vino mozes vybrat ake pijes (biele, cervene, ruzove, vsetky tie lepsie znacky, kedze sa dostavaju ako darceky za super vykonanu pracu 😝 ) alebo bacardi, alebo tam je este nejaky liker s chilli 😎

denkolc
11. dec 2009

Kurnik baby, ma neštvite, lebo sa fakt oblečem a vybehnem do Red café na pivo...teda, najprv po Egy a potom tam... 😀 😀 😀

Baskaj, dobrý postreh....som ich tam strážila, kým si baby "vybavovali účty"... 😀 😀 😀 Ale že sme boli vážne, to preto, lebo nik v tej tme netušil, kto a odkiaľ fotí... 😀 😀 😀

Ajka, Ty čo prezrádzaš? Kopec nie, ale voľačo fajné sa tam nájde... 😅

egyptanka
11. dec 2009

diocka, ja potrebujem alkohol ako sol ... teraz vyzeram ako alkoholicka. ... ja by som si dala nealko pivo.
a ako som to vysvetlla? no hovori sa ze do polnoci maju tvrdsi spanok tak ked sa budila po dvoch hodinach od uspania tak som povedala dost, ziadne prso. Tak som ju len uspala, zo zaciatku to bolo zle, lebo nechcela zaspat, ale po par veceroch to uz bolo celkom fajn.

ajka82
11. dec 2009

deni, ja som nevedela...to ma len tak napadlo, lebo minule si spomenula ze mas toho vela doma 😅 🤐
red cafe na racku? tak potom mi dajte vediet...ale toby som musela ist aj s dcerou,lebo este nechrni a prave naklada do plienky 😀

egyptanka
11. dec 2009

Denka, chodis do Red cafe? ... ako to tam teraz vyzera? Huli sa tam?

egyptanka
11. dec 2009

ajka, nie aj my v Petrzke na Nam. Hraniciarov je Red cafe 😀

denkolc
11. dec 2009

Egy, jedna miestnosť je nefajč...ale takto večer som tam už zo dva mesiace nebola...a Diocka to má cez cestu... 😉 😉 😉

potulka
11. dec 2009

bratislavcanky a nielen tie eko: objavili sme na trhoch, ze si mozno kupit porcelanovy hrncek a donho si dat capovat napoje. predavaju ho v stanku Rotary klubu, peniaze idu na charitu. vraj aj v stanku nadacie mesta bratislavy take maju, ale ten bol zavrety. hrnceky su trosku gycove, ale da sa to prepacit, ked uvazim, kolko plastovych poharikov sme uz za tie dva tyzdne, co su trhy, povyhadzovali. odteraz ich nosime v kociku. 😉

pasoa, mlieko a kyslomliecne vyrobky nie su jedno a to iste z hladiska alergie. v jogurtoch a acidku ma bielkovina inu podobu, ktora je lahsie stravitelna. so syrmi neviem.

egy, takze skvely piatok ste mali... 😅 a pad z postele - jasne, pozname. sikovne su tie nase detvaky. 😉

baskaj, na fotkach sme vazne aj preto, ze tam bola tma a ani sme velmi nevedeli, ze sme v zabere. 😀

diocka, aj u nas plati toto pravidlo. lebo ked sa matej o osmej naje, neexistuje, ze by bol hladny. ak sa zobudi a mrnci, ide k nemu muz a uhojda ho na sebe (matejko lezi chrbatikom na jeho hrudi). ked sa zobudi okolo 12. - 1., uz dostane prso.

ajka82
11. dec 2009

ak myslite to na racku, tak tam chodim ja aj s krpcom, ale viem ze je este niekde inde redcafe, tak neviem ci nemyslite to...

diocka
11. dec 2009

ja okolo toho red cafe chodim jak lacny vlk okolo ovcinca... kocikujem dokola a kukam dovnutra po ocku ze jak tam ludia sedia, jake intimco tam je a tak. jaaaaaaaj

ajka a za aku pracu by som dostala darcek vinko?

inak, dnes som dostala pozvanie z byvalej prace ze budu mat take mini posedenie z odboru - tak cca 10 ludi a zavolali aj mna... a ze maju pre mna nejake prekvapko... no, divnuo mi to je ale idem 🙂))

diocka
11. dec 2009

potulka, u nas ked chodi maleho uchlacholit manzel tak maly chyti normalne hysaky ze co je to za drzost ze som nedosla ja. nechavam ich tam aj 10 min ale ked uz vidim ze maly a aj velky su uz na pokraji zrutenia, idem ich zachranit.

ale ste ma nastartovali, oddnes ani ja do polnoci nekojim. a basta.

ajka82
11. dec 2009

diocka, to mato nosi domov ad zahranicnych...nahravky, mixovanie, mastering, atd. co sa hudby tyka 😉

egyptanka
11. dec 2009

Diocka, no super akych mas kolegov ... tie moje su hrozne, som sa dnes len utvrdila. Ked boli narodky, meniny, odchadzal niekto z prace tak sa skladalo na darky, ked som odisla ja na matersku tak nikoho nenapadlo kupit nieco pre babatko.

baskaj
11. dec 2009

a teraz ešte o nás:

veru, katja už vie, že sme seriózne chorý. od dokiny sme dostali riadnu hubovú polievku (teda ja) a antibiotiká k tomu...
vyhrešila ma, že to som už skorej mala dojsť, keď mal damián od pondelka teplotu a je celý zasoplený. lenže v pondelok síce mal 37,7°C, ale potom už len 37,2°C a dnes nemal vôbec. a ja sa obhajujem tým, že presne takto isto to bolo pred 3ma týždňami a povedala nám, že priedušky sú čisté, hoci pri dýchaní úplne chrchloce, tak len sirup na kašel a nech telo bojuje. ale dnes som pre istotu šla, že nech ho teda zase popočúva a aha! obojstranný zápal priedušiek! ináč, nebolo mi všetko jedno, hoci som strúhala hrdinku, som sa potom v čakárni celá roztriasla a skoro aj rozrevala, že aká som ja sprostá, že som mala s ním ísť skôr! povedala, že to môže vyzerať tak isto, ale že ona ho musí vždy popočúvať.
vraj to pravdepodobne od niekoho dostal kvapôčkovou infekciou. hm, je pravda, že sme s ním boli cez víkend na takom väčšom stretnutí, kde koloval z rúk do rúk...

tak teraz neviem, čo skôr damiánovi aplikovať - či antibiotiká, probiotiká, sirup od kašlu, odkašliavaciu masť na hrudník, cebion, nasivin, odsávať sople, álebo do neho lyžičkami pchať aspoň nejaké tekutiny... a k tomu došiel muž z práce, že on je chorý - sople, hrdlo, hlava, slabosť. takže na to, že aj mňa bolí hlava a hrdlo radšej už ani nemyslím.... 😝

egyptanka
11. dec 2009

baska, fuuuuha prajem skore uzdravenie. Hlavne sa drzte. 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre