Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
15. dec 2009

mgk, od 15?? fuuu benevolentna matka ... u mna od 21, na 14 narodeniny dostane pas cudnosti 😀

matja
15. dec 2009

egy a páčilo sa malej?
Ja nechodím hlavne kvôli tomu, že je to o držku obliekať a vyzliekať toľko vrstiev, ešte aj babušiť do kočíka, do fusaka... Na jar budeme pokračovať, malý to dostane od nás ako darček na 1. rôčik 🙂

matja
15. dec 2009

egy, ale my máme chlapcov 😀 😀 Kebyze je to dievca, tak súhlasím s tebou 🙂

mgk111
15. dec 2009

egy - noooo to by bolo skoro ci nie? ja som po cisaraku... a kedysi som si myslela ze druhe nebude nikdy, teraz hoci sme stale hore, uz by som chcela aj druhe - teda nie hned ale po case isto 😉 ja sa zase bojim, aby som nemala problem ako pri kubkovi, ze som si dlho odlezala v nemocke 😒 tiez sa bojim aby kubko nebol chory, ved sme boli nedavno u lekarov 😠 ja plavanie neriesim, bo nie su korunky a lebo je zima... ale tatinko slubil, ze ked zacne zarabat tak nas posle hned sa cvachtat 🙂 jooj tolko planov...

matja
15. dec 2009

ja na cisársky pri plánovaní druhého bejby neberiem ohľad. Aj keď ma ešte stále pobolieva 😒

egyptanka
15. dec 2009

matja, hej paci sa jej ak sa dobre cez noc vyspi, ale presne to obliekanie, vyzliekanie su hotove revy tak si to neviem akosi vychutnat. A sa mi zda, ze sme kratko v bazene.
A ked som si to tak zratala tak za tu cenu mozeme ist raz do tyzdna do Senca, kde mozeme stravit v bazene kolko casu chceme a potom sa moze aklimatizovat aj viac ako 30 minut vnutri, vyhrat sa v detskom kutiku a tak.

Som sa chcela spytat este periete nove oblecenie ktore kupite?

egyptanka
15. dec 2009

A ste mi neodpovedali 😠 ... ako rozlisit sople z choroby a zubne sople??

matja
15. dec 2009

egy, priznám sa, že neperiem... 😔 Ale keď kúpim niečo z druhej ruky, tak zaručene.

Natálka vydrží tak dlho vo vode? Neunaví sa? Malý bol z jednej polhodiny čľapkania úplne hotový.

mgk111
15. dec 2009

egy - nooo zurky by mohli byvat samozrejme doma pod dohladom rodicov 😝 ale ak bude po mne tak spanombohom... mne sa bude tazko zakazovat, ked som si robila kadejake kraviny... ale tatinko bude prisnak jak vysity... no a matja ma pravdu, s dievcatami je to horsie 😉 o chlapcov sa tak "nemusime bat" 🙂

matja - ja ani neviem ze som nejaky mala, sa ma pytali, ci bol primar pri mne lebo je znamy alebo co, ked to mam urobene tak precizne... primar tam chcel byt kvoli tomu, ze som tam dlho lezala a taky pripad tam nemali... mala som stastie v podstate - nic mi nie je ... akurat mam jazvicku... no a kedze ma maternica tolko vrstiev, tak by som sa bala, ze sa to potrha alebo co... planovat planujem akurat takk, aby bol kubko sebestacnejsi a mal okolo dvoch rockov a inak to uz je fuk...

lubi22
15. dec 2009

Vy ste stihli toho popisat, kym ja hladam dovcu 😉

Matja, Potulka, nemyslite si, ze drobcekov mozno o daco oberate, ked ich nechcete zverit starym rodicom, ktori po tom tuzia? Ci si myslite, ze by mali na nich zly vplyv, alebo sa Vam zdaju drobcekovia este malinki? Iba tak ma to zaujima, ze preco ich nechcet zverit starkym. Ja nemam problem dat deticky na cely den mojim rodicom, svokrovcom uz taka ista nie som, ale spolieham na svokru. Na noc este nie, to nebol bez nas ani Samko, ale cely den v pohode. Ja si myslim, ze cim viac lasky a pozornosti zo vsetkych stran dostanu, tym lepsie. Nech nie je len maminka a ocko, ale nech vedia, ze dalsich kopec ludi ich zboznuje.

mgk111
15. dec 2009

egy - nove oblecko preriem, lebo raz som neopratla a trosku sa vyhadzal... tak pre istotu, ved ma to nic nestoji - aj tak ide pracka non-stop 🙂

a sople neviem rozlisti, sa bojim, ze na kubka cosi lezie a manzelik ma ukludnuje ze mozno to je iba zo zubkov, ale aj kycha stale tak co ja viem... skratka uvidim, ci sa mu zajtra pohorsi alebo to zostane taketo...

lubi22
15. dec 2009

Egy ja periem nove vzdy.

A na sople som Ti uz odpovedala 😉

matja
15. dec 2009

mgk, mne zase jeden doktor povedal, citujem: "to čo vám preboha spravili?"
a veru to aj tak vyzerá, je to také dlhé 17 centimetrové esíčko (vôbec to nemám rovné) a na niektorých miestach hrubé aj pol centimetra

matja
15. dec 2009

mgk, ja zvyknem v takom stave, ako popisuješ, šupnúť jeden oscillococinum. A asi to pomáha, nádchu mal Patrik iba raz.

mgk111
15. dec 2009

lubi - suhlasim s tebou, je vidiet, ze je kubko na mna zvyknuty no svokra vzdy ked uz sa kubko za mnou nacahuje, povie, ze nie nie aj babinka ta lubi a moze ta nosit, tak nechaj maminku vydychnut 😀 a necha si ho, neda mi ho len kvoli tomu ze mrnci a este ma aj prec posle, aby sa maly zahral s nimi a je to v pohode 😉 musia si zvykat, ved nebudeme stale len s nimi a keby cosi bolo tak aby bolo mozne ich niekde aj nechat v pripade potrebyl... moj nazor..

mgk111
15. dec 2009

matja - chuda - ja mam teda asi krasotinku 😝 neboj, casom to vybledne 😉 a to mozu aj deticky? kupim dam hned zajtraaaaaa

kubkove nove fotecky http://www.facebook.com/album.php?aid=129464&id...

bru nocku babule

egyptanka
15. dec 2009

matja, taku hodinku a stvrt bez problemov vydrzi ak ma naladu ...
ja periem urcite take co sa dava na telo, ale napriklad taky overal a zimnu bundu som neprala

matja
15. dec 2009

lubi, súhlasím, máš pravdu, ale asi som moc... čojaviem... sebecká? keď sa nechcem podeliť s malým? nie, nechcem, aby to vyznelo zle, rodičia z oboch strán sú s malým minimálne dvakrát v týždni a nie je to iba hodinka, ale cez víkend aj pol dňa. Avšak vždy som tam aj ja. Určite chcem dopriať malému starých rodičov, aj tú atmosféru inde ako doma, oni majú rodinný dom, záhradu, psa, nič z toho u nás doma nemá, ale asi musím na to ešte dozrieť, aby som ho mohla dať preč bezo mňa.

iron
15. dec 2009

fuha to jaka beletria tu vznikla

nove oblecenie periem vzdy...
Ninku necham mojim rodicom kedykolvek na kolkokolvek...sa tesim,ked bude starsia a pojde k nim na prazdniny. U manzelovej mamky ju necham az ked bude samostatna, pretoze ma problem s klbami, takze pre nu je to zatazujuce. Avsak chodievam tam na cely tyzdnej len s malou a dryh pracuje...nemam s tym problem.

Nie je rozdiel medzi normalnymi soplami a soplami zo zubov. My sme mali sople zo zubov pri vsetkych zuboch aj normalne sople...a hnusne to bolo narovnako.

Lubi, mne na mojom ocovi tiez vadi ze citit z neho cigarety, ale snazim sa nad to povzniest. Ninka ma len jedneho stareho otca, tak chcem aby si ho uzila....Odkedy odisiel manzelov ocko pozeram na vela veci inak. A niekotore sa mi zdaju strasne malichernosti.
Ale aj tak mu furt za to vynadam...sak zase pozna svoju dceru. 😉

lubi22
15. dec 2009

Maci ja mam presne taky isty nazor, aj u nas to presne tak isto funguje. Tiez samozrejme sa maly za mnou natahuje obcas, ked je u babinky alebo dedka, ale takisto aj nasi chcu, aby som si trosku vydychla a ja to potrebujem tiez asom im vdacna, za lasku a pozornost, ktoru venuju nasim detickam. A Filipko je s nimi hrozne rad, ani nemrnkne, ved ho len nosia a robia co on chce, minule sa hupal u svokrovcov na lustri, lebo chcel 😅

egyptanka
15. dec 2009

Lubi, suhlas s tebou ...
asi som prehliadla ohladom tych soplov idem najst.

iron
15. dec 2009

A este....teste sa ze mozete mat rodicov pri sebe, ze su pri Vas ked ihch potrebujete aj ked vam niekedy lezu na nervy. A ze sa podielaju na vychove malych....
Moj ocino nevidel malu uz tri mesiace....
chcela by som aby ju videl castejsie...no niekedy to nejde....

asandys
15. dec 2009

ahojteeeeeeeeeee

citam len tak zbezne, bo uz nevidim od sosoviek, ani na oci 😠

ja neperiem uz nic nove, a pristihujem sa pritom, ze pomalicky zehlim len kazdu druhu vec 😀

odkedy je juraj doma, tak furt lietame po obchodoch, alebo mame v praci niejaku akciu 😀 Adamko ale este ide ku babke, lebo s mangelom si ho este netrufam nechat. A rano adamko ked vstane, kuka na muza, asi tak, halo a ty si kto, tu na mojom fleku vedla moejj mamky? No a u nas v nasom super novom bloku sa nonstop vrta, ludia kupuju byty postupne, tak ked dovrta jeden, zacne druhy. TAk mi nic ine neostava, len nosit adamka so sebou do obchodov, pekne zaspinka v aute ked je jeho cas a potom prespi aj polovicu nakupovania. 😀
No ale v paitok uz ostane adamko s ockom sam tak 4 hodinky, lebo idem na vianocnu veceru nasho pracovneho oddelenia. TAk uz sa tesim, ako to spolu zvladnu. Zajtra ideme spolu aj na plavanie 😵

Taella, Boldy, dakujem za velmi prijemne popoludie🙂)))

egyptanka
15. dec 2009

Lubi, nasla som ... och jo a fcil bud clovek mudry ☹
a nasla si nejaku dovcu?
ja som tiez pohodlna a prijala by som nejaky AI, ale mama pojde urcite s nami i ked neviem ako to spravit s ubytkom, lebo jednotky uzby su drahe ako slak.

ajka82
15. dec 2009

egy, pokial ste vopred povedali/poviete, ze nepridete plavat, tak sa staci s monikou dohodnut, ze by si chcela nahradzat vtedy a vtedy...ale ide o to, ci tam bude miesto, ci niekto odhlasi plavanie atd. takze vecsinou dava vediet den dopredu, ze sa moze ist nahradit hodina (ona si zapise, kedy mozete ist a potom napise sms, popr. zavola) ...ale myslim, ze na jeden kurz su 2 nahrady za vymeskane, pokial nie ste nejak riadne chori a nedojdete na viac, vtedy ale treba aj papier od dr., toto bolo pisane na nete- neviem ci bude na 100% potrebovat papier v takom pripade

matja oscillococcinum pomohlo aj mne ked som sa citila, ze asi aj chora budem... sa drzime zatim..KLOP, KLOP 😵

no zajtra rano musim este letiet k detskej lekarke pre vysledky z odberu krvi, lebo moja hlava derava na to zabudala 2 dni 😅 a potom ficime na plucne ..dufam, ze zas bude vse v poriadku a uz nas nebudu chciet vidiet...a jked pochybujem, ze nas uz vyradia z databazy 😖 ..hlavne, aby zistili, ze je vsetko OK 😉

ajka82
15. dec 2009

mgk, aj deti to mozu...nam to povedala doktorka, hlavne kvoli malej ked mala tie sople ze preistotu mame dat 😉 ...a potom som to zneuzila ja 😀

iron
15. dec 2009

egy ja som s tym isla k lekarke s tymi soplami. Tam nas poslali na ORL, to bolo vsetko v poriadku, hrdielko mala tiez v poriadku, ziadna teplota nic....- sople zo zubov.
Za to nic nedas ked tam pojdes, aspon ti da nato nieco.

tak si objednajte nejaky apartman to je lepsie

lubi22
15. dec 2009

Iron ja sa snazim uz hrozne dlho nad to fajcenie u svokra povzniest, ale mam to dakde hrozne hlboko zakorenene, ze fajcenie - hlupost - slaboch - skodlive. Ja som z total nefajciarskej rodiny, ja som fajcit nikdy ani neskusala, lebo som vedela vsetky dovody preco nie. Takisto sa u nas nepije, doteraz nechapem, preco ked sa flasa u svokrovcov nacne, musi sa aj dopit, aj keby im malo byt zle. A preco sa musi pit do mrtva a nielen jeden - dva pohare.

Matja jasne, to musis sama tak citit. Ale raz budes aj ty stara mama 😀 😉

A Matji, co sa tyka tej jazvy, ked pojdes na druhy porod - dohodni si vopred lekara, nech Ti urobi plastiku. Ja mam po druhom cisarskom jazvu omnoho krajsiu, dokonca sa mi zda aj mensia, hoci to asi nie je mozne. Velmi zavisi od lekara, co urobi a ako si da zalezat.

egyptanka
15. dec 2009

ajka, hej minuly piatok sme povedali, to sme isli k tomu ortopedovi ...

mona1111
15. dec 2009

My mame stale sopliky ale uz sa to zlepsuje....Lekarka povedala ze ked to nebude lepsie mame prist na kontrolu, ale asi ani nepojdeme lebo vidim ze je zlepsenie..... a keby nieco lekarka byva nad nami.... ideme na poradnu 30.12. to som zvedava kolko meria a vazi, aj lekarka povedala ze samko pribral ze ma take lepsie licka, ale on mal aj ked sa narodil take plnsie licka ....

Nove oblecenie periem vzdy, nielen malemu ale aj nase periem, ved neviem kto to predomnou chytal do ruk,....alebo nebodaj aj skusal....
Pracka ide pernamentne aj u nas, dnes som prala farebne oblecenie dospelacke, zajtra vyperiem maleho a aj tmave.... zase sa mi hromadi kopa na zehlenie, aj dnes som chcela ozehlit ked samko spinkal poobede ale to som sa najedla, poupratovala, mrkla na pocitac, a lebedila pri telke....

ja maleho davam mojim rodicom a to vyuzivame ked ideme na velky nakup, nebriem maleho do hypermarketov... a oni sa vzdy tesia ze mozu byt s nim....a najlepsie na tom je ked prideme a nas uvidi tak sa krasne na nas zasmeje a ked pridem k nemu blizsie tak natahuje rucky a to ho zoberiem na ruky a vystiskam ho...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre