Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

munu
30. dec 2009

a chcela som sa vas este spytat, dobre som postrehla? uz davate drobcom zeleninku dvakrat denne? Obed aj veceru? lebo ja stale davam este na veceru kasicky.. a tak som uz rozmyslala, zeby sa urcite nic nestalo, keby dostal na veceru miesto kase zeleninku.. no vlastne som mu uz asi dvakrat tak dala..a chutilo a bol v pohode.. to ked bol chory a vtedy nechcel moc papat, tak som mu skusala davat hocico a co som videla, ze mu zachutilo, tak to som mu ponukla aj neskor.. tak vtedy to bolo tak s tou zeleninkou..hm

munu
30. dec 2009

hej, jasne a som chcela este ja truba zabudliva..
egy super, ze sa noc zlepsila KLOP KLOP, nech je odteraz kazda uz len taka lepsia ako bola tato KLOP KLOP 😀 😉

egyptanka
30. dec 2009

munu, no ja to striedam ... raz kasu, raz zeleninku, ako sa mi chce a podla toho ci nieco ostalo z obeda a ako stiham ... ked prideme tesne pred vecerou tak kasa ak som uz doma dlhsie tak spravim zeleninku, vacsinou zboznuje len zemiakovu kasu s mrkovu a maskom a do toho frcnem aj MM. Teda tych sotva 20 ml co zo seba po 20 minutach odsavania vydojim ... fuuuu vtedy myslim na pasojku, ktora je macher v odsavani. 🙂

matja
30. dec 2009

a to som ja mala výčitky kvôli tomu, že som malému zapla Bebe TV, keď som musela tie dva razy čosi preložiť 😀 😀 Ale nie, ja sa tomu veľmi vyvarujem, dokonca aj vtedy,keď sa malý prebudí a máme zapnutú telku, tak ju najskôr vypneme a až potom otvoríme dvere do spálne a ideme k nemu. Aj svokrovci a moji rodičia tiež už vypínajú telku, keď sme tam, čo si veľmi vážim, lebo som nikoho o nič nežiadala, prišli na to sami, že mi to vadí 🙂 Ja sa totiž budem snažiť, aby malý čo najdlhšie nepozeral ani rozprávky, pokiaľ sa to bude dať samozrejme. Som toho názoru, že síce to možno teraz nevnímajú, ale vidia u nás ten zvyk a budú to do budúcna brať ako samozrejmosť, telka = súčasť každodenného života. Preto nie. A aj preto, čo sme sa tu už raz bavili, že sú to predsa len mihajúce obrázky, rôzne zvuky, ktoré podľa mňa pre deti nie sú vhodné. Týmto však neodsudzujem nikoho, kto telku necháva pri deťoch zapnutú 😉

matja
30. dec 2009

munu - Patrik dostáva večeru od svojich 9 mesiacov a striedam každý druhý deň zeleninka/ovocno-obilninová kaša.

munu
30. dec 2009

Matja, jasne ja beriem tvoj nazor na telku, je to dobre, ze to takto robite.. ale ja sa priznam, ze ja mam rada ked je doma rusno, lebo ked je telka vypnuta, tak tu je take ticho, len co sa my hrajeme a tak.. ale ja mam rada popritom aj ine zvuky este 😀 asi som maniak ja 😀

a veceru vidis, tak budem aj ja uz davat zeleninku na veceru..a dneska som chcela ist Matka povazit, ale Mato robi do 16tej a tu prsi od rana, tak zase nic.. kurnik,uz dva mesiace som ho nebola povazit.. taka som zvedava kolko uz ma, lebo je poriadne tazky 😝 🙂 tak zase az o tyzden.. Mato bude mat volno ak nebude robit nadcas a tak asi pojdeme konecne 😉

mgk111
30. dec 2009

matja - a kolkokrat davas mliecko? lebo ja veceru teda neriesim, mame nahradeny akurat olovrant, obed a desiatu... rano a vecer mliecko... a k tej telke - radsej telka ako mat zavislaka na pc 😉 aspon moj nazor, zase tolko casu nebude mat na nic - pride z vonku, zo skolky alebo skoly, ulohy - vonku sa pohrat a akurat tak vecer nejaku rozpravocku na dobru noc... aspon take mam predstavy... maniaka by som skor videla za pc, ked sa tie deti hraju... tomu sa chcem vyvarovat... a este sa tesim az pride rano, ked same deti odcupkaju k telke k rozpravkam a mna nechaju spat 😝

munu -dikes...

egy - no aj my vo vajku ale uz sa tam nezmesti ked ho oblecieme... lenze cakali sme co bude s pracou, inak by sme museli kupit nejaku lacnu sunku alebo co... a to sme nechceli kvoli jeho bezpecnosti... a aj u nas uz kubko dava hodku desat minut 😉 a tiez chcem ist von 🙂

ja by som nemohla davat na veceru nic ine ako mliecko, pripadne kasu alebo krupicu do flase, lebo on je hnilko jeden lenivy a jest nechce vecer s lyzickou len pit mliecko 🙂

mgk111
30. dec 2009

munu - v iem ze si zvedava na vahu, ale pokial sa ti zda tazky je to ok - horsie by bolo keby nepriberal...

egyptanka
30. dec 2009

matja, ale telka je sucastou kazdodenneho zivota ... ked bola Natalka mensia a muz bol v praci tak som ju musela mat zapnutu, lebo by som sa fakt scvokla. Ono Natalka vedela ako novorodena spat len na ruke alebo na bruchu a sediet takto ticho v obyvacke sama bez pohnutia bol iny zaberak na psychiku. Este aj vecerne kojenie som mala pri telke. Pozerala som spravy a mala sa kojila, odkedy uz vnima viac tak som s tym prestala ... takze uz ani neviem co sa vo svete deje 🙂

ja si spominam na velmi pekne zazitky s mojho detstva v suvislosti s telkou, ked sme sa v nedelu rano so sestrou zobudili, mamina nam spravila vianocku s maslom a dzemom a "peničkové" kakao a kedze sme chceli pozerat rozpravky a v obyvacke sa nesmelo jest tak sme pred obyvackou sedeli na stolickach ako v kine na kolenach tacka s jedlom a jedli sme a zaujate pozerali ... mamina zatial varila nedelny obed. Tak na takyto krasny nedelny ritual sa oplatilo cakat cely tyzden, kedy sme fakt tej telky vela nemali, lebo sme boli viac vonku ako doma.

Ono napriklad v tej TV Bebe nie su az take mihotajuce obrazky. Ale ked sa mala na to pozera tak jej aspon hovorim, idu tri opicky, pozri medvedik, aha duha ... a tak.

Kedze Natalka je velmi neposedna, ziva a aktivna, co ma dost vycerpava tak sa zacinam staviat do pozicie, ze spokojne dieta = spokojna matka i napriek nejakym prehreskom vo vychove.

egyptanka
30. dec 2009

mgk, no my veceriame tak okolo 18 a okolo 18,45 sa kupeme ... s flasky pit nevie tak davam lyzickou.
a hej myslim si ze comp je ovela nebezpecnejsi ako telka ....

no mam pocit, ze uz su hore ... 😉

inac neviem ci v noci nespala preto, lebo sme boli skoro cely den vonku ---

kucina1
30. dec 2009

u nas je telka tiez skoro stale zapnuta, tomas to vie aj zapnut aj vypnut. nevsima su ju ale ked pocuje zvucku reklamy tak vsetko necha tak a doslova na to cumi a nic ine ho nezaujima. a este ked pozera sport a ide "frajer tyzdna" tak sa postavi pred telku a chyta tu ich postavicku a stale sa pri tom rehoce 😀

egy prijmena spomienka aj u nas to prebiehalo ako u vas ale v nedelu rano sme mohli vynimocne pri telke ranajkovat a vzdy sa nam dala dole epeda z fotelky aby sme sedeli nizko ku konferencnemu stoliku a papkali pri pozerani od kuka do kuka, nase nedelne ranajky boli obvykle chlebiky vo vajicku 🙂

dnes a vcera som po dlhej dobe grcala :(

bebetv tomasa vobec nezaujimala a uz ju ani nemame k dispozicii lebo sme si od decembra zrusili upc a dali si fibertv

mgk111
30. dec 2009

egy - tak tak spokojne babo aj mama je zaklad... a ja by som si to mala vtlct do hlavy, kedze od pondelka budem s kubkom sama... uffff

kucina1
30. dec 2009

u nas sa vecera tiez tak okolo 18.00-19.00 a posledne 4 dni tomas odmieta kase tak mu zarabame hami mlieko do uplne celej flase a dame trosku kasovej prichute a to vsetko zbasti, aspon sa nam takto zlepsuje pitie mliecka

vo vajci je aj tomas uz strasne natlaceny, nehovorim ani o tom, ze ked je naobliekany je strasne natlaceny aj v kociku, tak som zvedava ako sa zmesti vobec tomas do kocika spolu s fusakom.

kucina1
30. dec 2009

u nas sa s notebookom pred tomasom uz neda nic robit, len co ho uvidi hned pride a robi fakt zle, neda sa okabatit ani tym, ze mu dame na neplechu moj nefunkcny notebook

clea333
30. dec 2009

Mgk, tak ti zavidim to pozehlene pradlo, mne sa vcera tak nechcelo a nakoniec sme pustili s muzom romantikus DVD, maly spal a zehlenie sa prelozilo na neurcito 😀 teda na dnes vecer 😀

Nsoci, TV ja moc nepustam, ale niezeby som mala na nu vyhrady, podla mna tam moc toho nie je. Niekedy ju pustim, ked sa hram s malym, ale to len tak na pol hodku. Akurat vecer pri kojeni ju mam pustenu. Filipka to moc nezaujima, on sa pusta do inych veci, vsetko rozoberat a vymyslat 🙂

Autosedacku este nemame, zatial stale vajce, ale budeme to musiet riesit (podla stavu financii), lebo drobec uz moc nechce byt vo vajicku, je tam natlaceny a teraz v zime je to hrozne, este aj tie vrstvy oblecenia.

Munu, ja davam zatial desiata, obed a prva vecera (to je kasa, ale s MM a niekedy robim ryzovu,inokedy mu uvarim z ovsenych vlociek, kukuricnej krupice a mam kupenu uz aj pohanku)

Mimochodom, ako robite tu pohankovu kasu?Myslim, ze Matja je na to expert-please porad, vdaka 😉

Som sa akurat prejedla kolacov a mozem ist obliekat seba a maleho a ideme vonku

Kuci, jejko tebe tam uz svieti 15tt!Drzim palce, hlavne vela zdravia!

matja
30. dec 2009

mgk, mliečko dávam ráno, večer, olovrant a niekedy aj medzi tým. Lenže naša večera je asi tak hodku a pol až dve hodky pred zaspatím, kedy ešte Paťko nie je unavený. Samozrejme tesne pred dostane aj mliečko.

egy - u mňa telka nie je súčasťou každodenného života. Nedávno som sem písala, keby nebola superstar a odsúdené, tak telku nezapnem ako je rok dlhý. Skutočne. Aj sa cítim ako analfabet, keď sa bavíte o hercoch alebo filmoch, to nie je moja parketa, vôbec neviem, kto je taký kínu rívs (hehe, neviem ako sa to píše) 😀
a takisto aj ja mám také pekné spomienky na nedeľné rána pri TV (Poďte s nami a Kuko) ako aj ty. Také niečo sa mi páči a toto Paťkovi neodopriem. 😉
aj s Bebe TV máš pravdu, že to asi neškodí detským očičkám, je to také milé, plynulé s jemnou melódiou.
Nechcela som rozprúdiť debatu, či je telka pre deti vhodná alebo nie, iba som napísala, že tak ako ja nepozerávam telku, tak sa budem snažiť učiť aj Paťka využiť čas inak. Keby som bola na tom tak ako vy, že by som telku potrebovala, tak by som asi zmýšľala inak... a možno nie...neviem....

a máte pravdu. horšia závislosť je PC. Aj toho sa chcem vyvarovať. Preto som sa nedávno rozhodla, že ma Paťko pred PC nebude vídavať. Nie vždy sa mi to darí, ale väčšinou áno.

matja
30. dec 2009

clea, včera som robila pohánkovú kašu 🙂 uvarila som sušené ovocie (marhule, hrozno, môžeš aj slivky alebo aj čerstvé ovocie), pokrájala na kúsočky a tou vodou, v ktorej sa to varilo, som obliala pohánkové vločky. Ale iba trošku, nech zmäknú a je to husté, potom riedim s MM.

matja
30. dec 2009

hehe a k tej telke ešte - aj to patrí medzi moje novoročné záväzky, že budem občas sledovať správy. Ja totiž vôbec neviem, čo sa deje vo svete 🤐

ajka82
30. dec 2009

my tiez este vo vajci vozime...ale uz jej trcia moc nohy a aj hlava uz je LTT, takze ideme pozerat novu sedacku...
a co sa TV tyka, teraz je zapnuty skoro stale, lebo rozpravky...ked sme doma tak ho zapinam o piatej kvoli spravam a uz bezi do vecera... a karinka uz tak necumi na telku ako kedysi, uz len ked zacuje reklamu nejaku co sa jej paci...
a uz mame od jeziska aj LCD TV, lebo predtym ked chodila pri skrinke, tak malahlavu rovno na obrazovke nalepenu, teraz uz ne TV ani nedociahne 😉

munu
30. dec 2009

matja, nemaj ziadne vycitky, jasne, ze si nechcela nikoho tym urazit ani rozprudit debatu o telkach.. kazdy si aj tak urobi podla svojho.. mne sa nahodou paci, ze nepotrebujes telku ako je rok dlhy a vies inac vyuzit cas.. je to velmi pekne.. to len ja som rada, ked mi tu ide telka, sa citim tak viacej doma, vies ako to myslim(ked som v zahranici bez mojej rodiny)..ale teraz napriklad ju nemam zapnutu 😀

pasoa
30. dec 2009

anketa - u nás sa telka púšťa o 18:00, na JOJ ide súdna sieň, to je maše. a potom správy na Mare a potom večerný program, ak stojí za to. ale VŽDY dávam matúška tak, aby na telku nevidel. ak práve papá v lehátku, tak chrbtom k telke a ak ho mám na rukách, tak zatienim rukou alebo vankúšom. ak sa hrá na zemi, tak nedovidí, lebo telka je vysoko.
TV ako súčasť detského sveta určite nie. dieťa do 3r ešte nevie rozlíšiť medzi televíznym programom a reálnym svetom... netvrdím, že sa mi podarí zabrániť matúškovi pozerať telku do 3r, ale čím dlhšie, tým lepšie.

ale zato u nás ide celý deň hudba. ako píše mgk, ja neznášam ticho, že také úplné, to ma deptá, tak hudba ide vždy. ak matúško spinká, tak pustím uspávanky, enyu alebo Loreenu McKennith atď.
Inak idfe na striedačku Nohavica, Plíhal a Podhradská & Čanáky...

clea333
30. dec 2009

Pasoa, aj my furt pocuvame hudbu a vedie Podhradska a Canaky, pripadne Rottrova a pod, malemu sa to paci🙂

Matja,dik za tip ako na kasu, skusim a uvidim

Vcera som kupila v DM aj take detske susienky, tak dnes mal maly premieru, brusil si na nej zuby 🙂

lubi22
30. dec 2009

Ahojte 🙂

Maci my mame autosedacku Maci Cosi Tobi od 9-18 kg. Som s nou spokojna, jedine, co bz som zmenila je, ze te popruhy su dost tvrde, ale je to tak kvoli bezpecnosti. Ale Filipko je zatial vo vajku.

K telke - ked som doma sama s detmi, tak je telka vypnuta, nikdy ju nezapnem. Ale akonahle pride moj manzel, tak uz hrci, jednoducho on bez toho nedokaze zit, hoci moj nazor pozna, on telku zapina okamzite so vstupom do dveri alebo rano ako otvori oci. Telku a notebook. Povacsine ide TA3 alebo business spravy. Dufam, ze to detom neublizi, hoci uz parkrat sme sa na tom pohadali pretoze tie spravy su o hocicom na TA3. Samko nepozera telku skoro vobec a niekedz bz som aj uvitala, kebz pozeral, aspon by sme si vydychli, ale jeho okrem Cars a najnovsie Ice Age nebavi nic. A aj to nepozera stylom, ze by si sadol a pozeral ale pyta si to pustit a potom hned odbehne prec, bezi to aj polhodku a on pride minutu kukne a bezi dalej. Najcastejsie pride, ked spievaju a idu pesnicky, to ho bavi. No a Filipko pozera vtedy tiez. Ale fakt ze mozno pocitac bude vacsia nastraha, Samko uz ma svoj notebook s anglictnou a vzdy ked ho zapne, tak po vzoru tatinka zahlasi, ze ide pracovat 😅

Denka ku golfacom - ja som si uz celkom urobila prehlad. Neexistuje idealny 😅 Ja som kupovala pri Samkovi Quinny Speedi, tam nam super vyhovoval, dizajn ma z golfacov jeden z najlepsich, je to najlahsi golfac na trhu a po zlozeni aj najmensi golfac, dobre sa s nim naraba, lahko sa zlozi a rozlozi, super do kufra auta. Samko ale nikdy v kociku nespaval, takze nam neprekazalo, ze sa nepolohuje. No Filipko je iny typ, tak aj ja hladam novy golfac - polohovatelny co najviac, s odpruzenymi kolieskami, ap. A zatial najlepsie mi vychadza Gesslein Swift.

http://www.forbaby.sk/kociky.php?id=8&product=175

matja
30. dec 2009

baby, možno blbá otázka, ale načo je golfáč? To už nestačí šporťák?

ja som asi divná, ale ja milujem ticho. Ja keby som bola sama doma, tak by som bola úplne potichu, žiadna telka, rádio, prehrávač, vôbec nič. Iba ticho. A tak to bolo aj v práci, mala som veľkú kanceláriu, bola som v nej celý deň zavretá a mala som tam ticho. Paťkovi, keď pustím občas Čanákyho/Podhradskú, tak to nejako vydržím, ale počúvame maximálne pol hodinu, potom to musím vypnúť. No teraz počas Vianoc som si dvakrát vypočula CD s koledami 😉

egyptanka
30. dec 2009

Ludia sa zblaznili ... isli sme hodit mamu do roboty (ona brigaduje v Aupark Tower) a ja som si potrebovala nieco vybavit v Auparku (posta a banka) tak sme tam vliezli, mala samozrejme len Auparkom prechadzala ... manzel sa s nou isiel prejst do Sadu ... ale v Auparku mrte naroda, ako keby vyhrali miliony. Fuuuuj.

Niekedy ma hneva, ze som az teraz prilis opatrna, ze nechodim s malou do nakupnych centier, zeby som ako matka na materskej sedela na kavicke /bezkofeinovej/, ale potom si hovorim, ze radsej stravim s malou cas vonku, kde si aj pospi a nenachyta kadejake bacily.
Ale ked som tam videla niektore z novorodeniatkami, ine deti v klude spali v kociku ... fuuuha tak to by bola mala uz hned hore, lebo tam bol hluk, neznesitelne vydychany vzduch. No hruza.

Golfac zatial neriesim, ale Lubi dik za tip ... my tiez budeme potrebovat polohovatelny.

matja
30. dec 2009

egy, ja som sa dnes 3/4 hodinu prechádzala pred obchodným domom a čakala na švagrinú, veľmi ma to lákalo ísť dnu, sú tam kadejaké výpredaje a chcem si kúpiť kabát, na ktorý mi dal Ježiško peniaze, ale s malým som tam nešla. Ani nie tak kvôli bacilom, ale kvôli tomu, že bol nababušený, naobliekaný, vo fusaku a vnútri riadne teplo.

Paťko už ukazuje, ako sa má: "len tak všelijak" - neotáča ručičkou, ale zaviera a otvára pästičku. Taký je zlatý, keď potom čaká naše radostné úsmevy a pochvalu 🙂

egyptanka
30. dec 2009

matja, ved prave ... spoti sa tam a potom von do tej zimy ... tak to nie!
... ono v lete to bolo o niecom inom, to som nemala take zabrany vojst do obchodu, teraz ked mam niekam ist tak len rychlo dnu a von, alebo radsej poslem nakupit muza, alebo na velky nakup pri ktorom potrebujem byt aj ja necham Natalku mamine a ideme si nakupit.
O kupe oblecenia mozem len snivat ... este to tuto zimu dokopem s tym co mam (aj tak stale nosim ciernu) a na jar by som si kupila nieco do garderoby (samozrejme nic vykricane, este sa na nejake vesele farby necitim). Aj varka cerveneho pradla je neoprata uz dva mesiaca ... ved naco, zbytocne zehlenie.

No idem kupat.

egyptanka
30. dec 2009

dokupane, manzel oblieka malu ... ja idem o chvilu kojit...

este mi napadlo s tymi nakupmi, ze aj v lete to bolo jednoduchsie, lebo som ju hodila do manducy a islo sa a kolkokrat mi aj zaspala.

clea333
30. dec 2009

Egy, my podoobne-dokupane, manzel oblieka maleho a idem za chvilu kojit 😀 😀 😀

Matja, ja mavam dni, hlavne ked je manzel prec, ze si normalne uzivam to ticho, hlavne doobeda, ked maly zaspi, vtedy vsetko vypnem a normalne zrelaxujem 😉 Nas Filipko tiez ukazuje ako sa ma, on zase kruti rucickou tak neohrabane 🙂

Ja tiez este golfac nejdem riesit,skor tu autosedacku treba, to je prvorade 😉

kucina1
30. dec 2009

u nas tiez dokupane ale vecera bude troska neskor a spanok az po deviatej vecer 🙂

golfac mame uz od narodenia tomaska co nam doniesla mama od niekoho z rakuska, ale ten bude pouzivat az nase druhe dieta kedze tomas svoj kocik prenecha svojej segre a on bude v tej pridavnej stolicke co ma lubi pre samka. na tento styl mojho kocikovania som uz uplne presvedcena

aj my by sme uz potrebovali autosedacku a dohodli sme sa so svokrou, ze nam na nu prispeje
a druha vec je vyriesit nasu detsku izbu, kedze mam v marci naplanovaneho tomaska prestahovat do este uplne ale uplne nezriadenej detskej.

fuha a neviem ako tomasa naucit zaspavat inak ako pomocou kocikovania, vobec to inak neskusam ale teda snad do narodenia druheho drobca sa nam to podari, lebo chceme tomasa naucit na uplne inu postel

boze uz ma terorizuje tak utekam pred nim po byte, on je strasny ked vidi ten notebook

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre