Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

ajka82
4. jan 2010

hehe, tak som zvedava ako sa budu tetusky tvarit v stredu, ked uz takto v podelok sa tvaria kyslo

karinka pred chvilou zalomila, od siedmej rana spala asi 15 minut a uz pomaly chodit nevladala 😅 ...ale zaspala bez dudlania cici za 3 minuty...

a ako je to s tym nemocenskym? z troch rokov musim byt poistena dva roky? (musim to prepocitat keby daco, kedze som dostala vyhazof)

potulka
4. jan 2010

s tym poistenim som to tu minule pisala, lebo aj mna to zaujimalo. takze este raz, citujem:

za podmienky trvania pracovného pomeru by ste v prípade nástupu na ďalšiu materskú do dvoch rokov veku dieťaťa, splnili zákonom stanovenú podmienku účasti na nemocenskom poistení, t.j. aspoň 270 dní nemocenského poistenia v posledných dvoch rokoch pred pôrodom a nárok na materské by Vám pri súčasných právnych predpisoch vznikol. Na základe vyššie uvedeného Vám oznamujeme, že v súčasnosti nie je pre Vás potrebné poistiť sa ako dobrovoľne nemocensky poistená osoba.

ja som z toho vyrozumela, ze do matejovych 2 rokov si poistenie nemusim hradit, potom uz hej - kedze chceme druhe babo, az ked matej bude mat 3 roky. baskaj, ale pripadne sa ich este opytaj, ak tam pojdes.

k chlebu - k pekarnicke uz nebudes musiet kupovat ziadne komponenty, iba ak tu vrtulku, ak ju raz omylom vyhodis, ako sa to stalo nam. 😅 niekedy ju totiz vyberieme az vtedy, ked sa k nej krajanim prepracujeme, no a raz chlieb splesnel skor, ako sme sa dostali do stredu. tak som ho vysmarila a na druhy den, ked som chcela piect, som marne hladala vrtulu... 😠 😀
inak potom uz treba kupovat len suroviny na chlebik, ale ved to pri beznych nakupoch nie je problem.
mozem ti povedat, ze odkedy pekaren mame (2 roky), chlieb sme kupovali len zoparkrat. praveze nas velmi tesi, ze si ho mozeme urobit doma.

ajka82
4. jan 2010

potulka, takze z toho mi vychadza, ze z dvoch poslednych rokov, musim jeden mat platene poistenie... hmmm (tak od zaciatku jula bysom mala asi platit, keby daco) 😅

potulka
4. jan 2010

ajka, ty asi hej, ked nie si zamestnana. aspon 270 dni.

ajka82
4. jan 2010

no ja viem, ze bysom mala, len som nevedela ci sa beru posledna dvaalebo tri roky 😅

ajka82
4. jan 2010

alebo nebudem platit nic a dostanem cely cas tych 160€ ci kolko to je

potulka co mate zajtra poobede na plane?

potulka
4. jan 2010

zajtra mam rande s dvoma kamoskami, v stredu je volno, vo stvrtok randim s kolegynou a v piatok mam gynekologicku. takze uz som zadanaaaaa. ale na buduci tyzden by uz mohlo byt aj nejake hromadne stretko, ci? 😉

ajka82
4. jan 2010

rozmyslam, co mame v stredu...chcela som ist naUPSVAR, to budedo obeda..poobede vas mozme pozvat na kafe?

ajka82
4. jan 2010

buduci tyzden neviem ci budestretko hromadne, mna napada len prechadzka ulicami bratislavy a to neviem ci bysa chcelo vsetkym, alebo by radsej niekde do tepla zaliezli 😅

potulka
4. jan 2010

ajka, tym volnom som myslela, ze je sviatok a tym padom pojdeme niekam s muzom, cize ani vtedy sa mi to nehodi.
chlapci su vo vani a naramne sa zabavaju na tom, ze matejko zuzle ocinovi bradavku. 😅 😀 😀

egyptanka
4. jan 2010

Ahojte,
Ajka v stredu nic nevybavis ... je statny sviatok Traja Krali a nepracuje sa. Takze az v piatok.

denkolc
4. jan 2010

Ajka v stredu je sviatok, nechod na upsvar...leda tak v piatok, to pôjdem aj ja na Junácku... 😉

denkolc
4. jan 2010

...však tiež hovorím.... 😀

egyptanka
4. jan 2010

Boze ludia mna tieto kazdodenne asi trojhodinove prechadzky privedu do hrobu ... bolia ma ramena, som unavena, uzimena, krize ma bolia ... ale hlavna vec, ze sa aspon dcera vyspi.

Inac ja uz som v pyzame, osprchovana ... mi bolo tak zima, ze kym muz kupal malu tak ja som sa cvachtala v horucej vode.
Dnesne jedlo ubohe ... dve zemle s maslom a bielkom a par vianocnych oblatok.

A konecne som narazila na mrazeny spenat v ktorom nie je smotana a ani cesnak. Obycajny znacky Albert v Alberte (co je vlastne Hypernova) a chcela by som niekedy tento tyzden spravit hrasok.

egyptanka
4. jan 2010

Potulka a zaregistrovala si tvoju bojovu ulohu?

egyptanka
4. jan 2010

Ajka, ja som na dlhe prechadzky zvyknuta tak kludne ... my chodievame von tak okolo jednej a kym sa doteperime do mesta tak budu aj dve 🙂 ... a niekde do tepla kludne, ale az ked sa Naty preberie.

ajka82
4. jan 2010

😅 ked ja nevim, kedy je jaky datum 😅 ...tak asi piatok tam pojdem...

mgk111
4. jan 2010

ahojte, tak ja zatial v klidku stale sme u svokrovcov, ktori sa divili ze sme chceli ist domov... a ja ze sme tu len na jeden den kym pride tatino z roboty... auto bude mat asi az o tyzden sluzobne a este k tomu ide od pondelka do presova a michaloviec pozriet si ako tam ficia sklady aby sa oboznamil s pracou... tak moc uvazujeme kde budeme - svagrina ma skuskove tak zalezi aj od toho, aby sme ju nevyrusovali... a treba mi ist predpisat vigantol - uz zdimam posledne kvapky... a mozno aj ten rodicovsky - zavolam rano aby som vedela co treba a uvidim...

kubko bol rano opat "uzasny" teraz to videl aj tatino v priamom prenose ale ked sme dosli sem tak uz pohoda a nikto by mi neveril... teraz uspava babka - oooo boze dakujem ti za tieto "tvory" 🙂 my sme so svagrinou otvorili sampus - dnes spravila za A 🙂 trosku citam a vegetim - naberam sily na buduci tyzden...

potulka
4. jan 2010

egy, nie. aka uloha?

egyptanka
4. jan 2010

potulka, rozbieham akciu pekarnicka ... ale moj muz a mama si myslia, ze to bude dalsi lapac prachu tak ich chcem presvedcit, ze to stoji za to ... mas za ulohu na nasledujuce stretko mi doniest kusok upeceneho chleba na kostovku nech vidia, ze to za to stoji 🙂

ajka, ja buduci pondelok, piatky nerada chodim to je kratky den ☹

och joj ma muselo prefuknut na ramena, ked ani poriadne krkom neviem pohnut ...

dnesna moja vecera je v trube ... hranolky a k tomu kecup.

ajka82
4. jan 2010

ked ono ani v robote som neregistrovala sviatky, kedze som robila tyzden, vikend, sviatok, den, noc bez rozdielu...len na vyplatnej paske potom svietilo ze preplatene dni vo sviatok... ani som nevedela ze som v take nieco robila...len vianoce bolo volno

egyptanka
4. jan 2010

potulka, rozbieham akciu pekarnicka ... ale moj muz a mama si myslia, ze to bude dalsi lapac prachu tak ich chcem presvedcit, ze to stoji za to ... mas za ulohu na nasledujuce stretko mi doniest kusok upeceneho chleba na kostovku nech vidia, ze to za to stoji 🙂

ajka, ja buduci pondelok, piatky nerada chodim to je kratky den ☹

och joj ma muselo prefuknut na ramena, ked ani poriadne krkom neviem pohnut ...

dnesna moja vecera je v trube ... hranolky a k tomu kecup. 🙂

egyptanka
4. jan 2010

zahaproval mi net ... sorry za duplicitu.
mgk, sampus by som si aj ja dala ... ale kojim o jednej ☹

potulka
4. jan 2010

egy, OK. ale priprav sa na to, ze domaci chlieb chutou ani nahodou nepripomina chlieb z obchodu.

mgk111
4. jan 2010

baska - maxi cosi tobi v cechach je lacnejsia... zhruba okolo 45eur... a babypoint nemaju testy autosedaciek takze to asi nie - to sa na to pozerame tak, ze sa boja "dat testovat"... neviem... mozno sa mylim...

egy - mne bolo luto ked sa kubko odstavil ale teraz uz nie je 😀

potulka
4. jan 2010

v januarovom Dietati je clanok o tom, ako napomoc detom spat. v skratke - dodrziavat ritualy, zhruba rovnaky denny rezim, nevlacit decko kade-tade v case spanku, vecer tlmit aktivity, vetrat, nie prilis chladno ani prilis teplo v miestnosti, neskakat na kazde zamrnknutie... suma sumarum, vela noveho som sa nedozvedela. 😝 a pobavila ma veticka, ze nemame ocakavat, ze 3mesacne dieta prespi celu noc - take sa vraj zacina diat az po 6. mesiaci. hahahaaaaa, matejko prave vtedy PRESTAL spavat celu noc. 😝

egyptanka
4. jan 2010

potulka, prave si mi to zobrala z ust ... mam pocit, ze v troch mesiacoch spala kludnejsie ako teraz ... a veci ktore su tam popisane robim ... ved ja sa niekedy pozeram na hodinky, aby som nieco nepresvihla.

... uz mame prve zobudenie za sebou.

matja
4. jan 2010

ahojte,
potulka ty si dostala tú odpoveď zo SP alebo z UPSVARu? Práve som dohovorila s jednou známou, čo robí na UPSVARe a povedala mi, že pri prestupe na druhú materskú a rodičovskú dovolenku hneď po prvej, je nárok na vyšší rodičovský príspevok v tom prípade, ak máš počas prvých 28 týždňov veku dieťatka (toho druhého) nárok na materské zo sociálnej poisťovne...

egyptanka
4. jan 2010

matja, nechapem ☹

potulka
4. jan 2010

matja, pytala som sa v SP, lebo ma zaujimalo, ci si mam teda teraz platit nemocenske poistenie (z neho sa potom vyplaca materska). to, co ti povedala tvoja znama, znie logicky, lebo aj teraz, ak sa nemylim, maju narok na vyssi prispevok len tie maminy, ktore dostavali matersku, t.j. tie, ktore boli za posledne 2 roky aspon 270 dni nemocensky poistene.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre