Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

atemi
23. feb 2010

Mgk, posielame kopec energie malickemu. Musi to byt nepredstavitelne smutne a narocne. Drzime palce.

lenka138
23. feb 2010

mgk aj ja držím palce tvojej kamarátke a jej synčekovi, nech všetko dobre dopadne

atemi objednávala som bum hugger 3ks, lebo potrebujeme niečo ozaj savé na noc, aby som nemusela používať jednorázovky, tak uvidíme a ešte som objednala vlniačiky, lebo boli za dobrú cenu

lubi22
23. feb 2010

Maci drzime paste 😔

Moji obaja chlapci su maznoskovia, Filipko je este asi o trosku vacsia nalepka ako Samko. No a obaja hrozne radi bozkavaju svoje podobizne v zrkadlach, mali narciskovia 😀

Moncici my pretahujeme, boli sme na urologii, tam nam kazali kazdodenne to robit Filipkovi a tak dvakrat do tyzdna Samkovi. Ono je to individualne. Samkovi sme nerobili nic do vyse dvoch rockov a ma to uplne v poriadku, Filipkovi zase bolo treba.

pasoa
23. feb 2010

mgk, držím maličkáčikovi palce, ja som na tom pobyte videla také detičky a počula také hrozné príbehy... ach jaj, chcem zdravie pre všetky deti na svete! Pane Bože, počuješ ma? ☹

iron
23. feb 2010

no uz som sa vratila z prechadzky...a videli sme kacicky, tak krpec zacala jacat od radosti, skoro z kocika vyletela.

lenka138
23. feb 2010

a my sme asi teda naozaj mali tú šiestu chorobu, lebo dnes už neteplotkoval a teraz poobede sa mu na telíčku objavili drobné vyrážky. To je ale sprostá choroba 😒

mgk111
23. feb 2010

pasoa -tak tak zdravie pre vsetky deticky sveta...

obavam sa, ze toto budu krute chvile... malickemu zistili dalsie veci vraj nieco so srdieckom a mechurom -to nechapem nemozu povedat naraz ale davkovat taketo silne kvapky po castiach???!!!! poplakali sme si a cakame na dalsie info, ale lenka je pobozny cloviecik a uz sa aj svojim sposobom zmieruje so situaciou, ze si domov nedonesie babatko - len opakuje, pane boze, preco si mi ho dal a teraz mi ho beries?!!! boze,moja neskutocne dobra kamaratka... nepije, nefajci, sportuju obaja zdravo jedia a .... ja sa len potebujem trosku vyrozpravat...

idem mojkat kubka ak mi ho babka so sestrou pozicaju a pokochat sa svojim dietatkom, ktore ma tak krasne "nici" - nevadi mi nic, ani nedostatok spanku, ani hrbiaca nozicka - hlavne ze ho mam a zdraveho... dakujem boze, ze si mi ho doprial...

munu
23. feb 2010

mgk ☹ strasne smutneeee 😔 dufam, ze vsetko sa na dobre obrati a Lenka si domov donesie nakoniec vyzdravene a vonave babatko... drzime jej aj drobcekovi palce velmi velmi velmi

mgk111
23. feb 2010

munu - joooj kiezby matejko poriadne zabojoval, placeme tu s tatinom - toto nie je feeeeer ☹ horsie je, ze tie sance sa akosi scvrkavaju... boze mne je tazko a zle... tatinko mojka kubka a skusa ho uspat, lebo ja by som pri nom iba revala...
ja vlastne ani neviem co by som pisala, neviem sa teraz z

mgk111
23. feb 2010

z nicoho tesit... a placem aj pri pohlade na vlastne dieta... dnes aby sme sa bali mat dietatko, lebo nevieme az kym nebude na svete, ci mu bude dopriate zdravicko... asi sa ozerem alebo co 😢

egyptanka
23. feb 2010

Maci, to mi je luto ... ja fakt neviem co povedat a moj problem, ze sa mi mala odstavuje mi pripada zrazu nejaky malicherny. 😢 ☹

egyptanka
23. feb 2010

My sme dnes boli s muzom a malou v jednej kaviarni, kde maju velky detsky kutik, mala sa vyhrala, bolo tam uz jedno chodiace dievcatko a tak sa spolu napchavali chrumkami co som mala.
Mala si na seba a na muza stiahla teplu kavu ... nastastie nebola horuca, ale cele oblecenie mala mokre a chuda tak sa zlakla, ze zacala tak plakat, tak som ju prezliekla, prebalila, dala prso (samozrejme, ze len dudkala a netahala) a ukludnila sa.
No a vcera aj dnes, len na jednom spanku, v kociku nie a nie zaspat, len velke dialogy a chcela by len sediet a pozerat sa. No ale aspon o siedmej uz nevedela o sebe a spi.

mgk111
23. feb 2010

egy - aj moj pohlad sa meni a zrazu mi nevadi ani ze kubko nevie zaspat alebo ze place - je proste krasne pocut dieta plakat, lebo vies, ze je tu ....

no ja asi dnes nebudem pisat, lebo prave optimisticke by to nebolo a nechcem niekoho zarmucovat...

opatrujte sa...

pasoa
23. feb 2010

mgk, ja som sa veľa rozprávala s psychologičkou, čo má na starosti mentálny vývoj detičiek na tých RHB pobytoch a ona mi povedala jednu vec:
nikdy neviete, či vám dieťa nezačne v 15-tich brať drogy, či z neho nebude kriminálnik, neurotik so sklonmi k agresivite...
proste niekto sa so starosťami a strachom o zdravie či život svojho dieťaťa stretá už pri jeho narodení alebo krátko potom, iní v jeho puberte alebo až dospelosti...

tam na tom pobyte bolo jedno dievčatko, ktoré by dnes behalo, rozprávalo, smialo sa, keby nejaký lekár spravil správne rozhodnutie a vzal by mamičku na cisársky... ale on to rozhodnutie nespravil a dievčatko je ťažko mentálne postihnuté a nevie samé ani papať (všetko mixované z fľašky),

bol tam chlapček, ktorého by možno zachránilo, keby sa narodil o pár dní skôr, a teda riadne predčasne, ale v brušku už začal odumierať, na svet prišiel príliš neskoro, bol vedľa svojho už odumretého dvojčaťa príliš dlho a aj on sám už mal odumreté niektoré mozgové bunky.. má 3,5 roka a je veľmi ťažko mentálne postihnutý.
Možno by mu inkubátor zachránil život...

ale bol tam aj chlapček, ktorý mal DMO dosť vysoký stupeň, práve preto, že sa narodil privčas. Ešte mal veľa týždňov ostať v mamičkinom brušku.

Ťažko je, pýtať sa prečo. Prečo lekári neurobili všetko čo sa dalo a prečo to neurobili včas.
Prečo sa jedno dieťatko nenarodilo radšej skôr a iné zas neskôr...
A možno je v niektorých situáciách pre tie detičky lepšie, ak si ich Pán Boh vezme už teraz, lebo ich púť na zemi by bola iba obrovským utrpením...

Tak je na svete veľa utrpenia, a veľmi to bolí, ak sa to týka detí. A ešte viac to bolí, ak sa to týka dieťatka niekoho blízkeho...
..nebodaj vlastného...

mgk111
23. feb 2010

pasoa - ja viem, ale je tazke nejako prijat to... to je asi uz len o pocitoch, aj ja som si povedala, ze ak by sa stalo, mozno je to lepsie... a potom mi prislo luto, ze ako vobec by som mohla takto rozmyslat...

pasoa
23. feb 2010

maci, každú ťažkú skutočnosť je ťažké prijať. Ale ver mi, všetko sa dá prijať.
Najprv ťa to šokuje, zarazí, vykoľají, zdrví....
potom nad tým veľa rozmýšľaš, veľa plačeš - to je proces spracovávania a potom ťa už len ostane bolieť duša (tá prázdnota v srdci) - to už je fáza prijatia.

poplač si, aj tvoja kamarátka - mamička úbohého malúšika, nech si veľa poplače. Plač pomáha. Nik sa nemusí hrať na silného (alebo pokúšať byť silným) , to je veľmi vyčerpávajúce.

elenam
23. feb 2010

Ahojte babenky. Tak po dlhom čase som tu zas. To vy ako stíhate ešte aj koníka, ja večer som rada, že žijem a môžem si na kľude pozrieť telku. A teraz sme ešte obe choré. Ledva hovorím a hrdlo mám celé zapálené. Saška samé sople a upchatý nos. Tak len dávam kvapky a odsávam. Už aby sme boli z toho vonku.
Čo je nové? Aké nové jedlá dávate papať? A už solíte alebo ešte nie?

mgk111
23. feb 2010

pasoa - ja by som tu silu hrat sa na silneho nemala... a lenocka povedala, ze uz nema silu ani plakat... pan bozko jej urcite da silu ktoru potrebuje... len keby jej ju davat nemusel a matejko by bojoval ako lev... lebo mentalne postihnutie vraj nie je, len to telicko nie je take ako ma byt... kto vie...

potulka
23. feb 2010

dnes je to tu naozaj velmi smutne. 😔 neviem, ci sa v tejto chvili da vobec uvazovat pozitivne, ale spomenula som si na list jednej mamicky v Dietati, ktora tam pred par mesiacmi poslala svoj pribeh. nepamatam si to uplne presne, ale jej dietatko malo strasne vela roznych vaznych zdravotnych komplikacii. ked sa uz zdalo, ze sa nieco pohlo dopredu, zasa vyvstala nova hrozba niekde inde... lekari, hoci sa snazili, boli uz uplne v koncoch a skusali rozne zakroky len preto, aby mali ciste svedomie, no v skutocnosti neverili, ze by to pomohlo, sance boli mizive - ale chlapcek to nakoniec zvladol. nie je uplne v poriadku, ale v porovnani s tym, ako to vyzeralo este pred nedavnom, hovoria vsetci o zazraku. mozno sa takych zazrakov deje viac a castejsie a usilujem sa verit, ze to tak bude aj v pripade tohto babatka. vacsina lekarov je velmi svedomita a robia naozaj vsetko pre to, aby kazdemu pacientovi pomohli. mozno ani sami na zaciatku nevedeli, ake problemy ma maly matejko a objavuju ich az postupne.

egy - ak sa nemylim, aj ty zastavas nazor, ze kojit sa ma dovtedy, kym je to pohodlne pre matku aj pre dieta. mozno naty MM uz naozaj nepotrebuje...

mgk111
23. feb 2010

potulka - mozno ten zazrak pride... chcela by som tomu verit..

egyptanka
23. feb 2010

Potulka, ale ved ona ho potrebuje. Ja to potrebujem.

elenam
23. feb 2010

Joooooj babenky, nepíšte také smutné veci, lebo plačem. Ďakujem Pánu Bohu, že mám zdravé dieťatko a verím, že aj Matejko bude v poriadku.
Ja si myslím, že na tomto svete je to strašne nefér. Dnes som pozerala Tv noviny a tam jedna žena si adoptovala 2 postihnuté deti, brala za nich veľké peniaze. No ona ich zabila a dala do mrazničky. Všade kam sa sťahovala brala mraziaci box so sebou. Mala aj 3 dieťa dievčatko a to týrala. Raz dievčatko povedalo nejakému chlapcovi, že nechce ísť domov lebo ju mama bije a že má surodencov v mrazničke. Odsúdili ju na 25 rokov. Veď by som jej dala guľku do hlavy.
NIekto nemôže mať deti a niekto sa správa ako HOVADO. Ani zviera niečo také nedokáže.

kucina1
23. feb 2010

som nestastna

po namahavom tlaceni na zachode mi vysla zlata zila :( ak to bude do konca tehotenstva tak ma porazi, pri tomasovi som sa toho nezbavila a zmizlo to az po porode pomooooc

kucina1
23. feb 2010

aj mne je luto takych zlych sprav, mna to aj strasi, ale ten 33 tyzden v ktorom porodila sa mi zda uz taky vysoky, ze by to mohlo byt zdrave babo. ved mne na ultrazvuku kontrolovali srdiecko a uz tam by sa mala ukazovat vobec srdcova vada, no ja nechapem .... 🙄

mapa
23. feb 2010

mgk ☹ pasoa to napisala velmi vystizne 😔

nasa kajka mala u kardiologicky na digitalnej vahe 7430 gr a 73 cm a u nasej dokiny 2 tyzdne pred tym 8100 gr na starej mechanickej vahe a 69 cm. Takze netusim kolko vlastne vazi a meria 😀 Ale je to drobatko malicke. Najviac ma pobavila minule jedna pani, ktora sa pytala na plavani, ze od akeho veku tu plavu deticky. Odpovedali jej, ze od pol roka. Na to sa pozrela na Kajku (zabalenu vo fusaku a zazipsovanu v hlbokom kociku) a vravi: "Toto ma pol roka?" 😀 😅 🙄

a kojim ju raz v noci a cca 4 krat cez den a veru nemazna sa vobec rada, co ma mrzi, lebo my s manzelom sme veru mojkacie typy.

iron
23. feb 2010

nieco pozitivne nemate?

tak napisem ja...zjedla som stvrt kila parizseho salatu....vobec teraz nemam chut na sladke, len slane a taketo hovadiny...no to som zvedava co z toho mojho fazulkaca bude.

iron
23. feb 2010

Mapa neblbni, my sme na tom tak ako vy....teda...podla mojich odhadov ma nejakych 8,2kg a 74 cm..uvidime co povie lekarka. A mojej tipovali ze dva roky....no aspon vidis aky odhad maju tie deti.

potulka
23. feb 2010

kuci, ani najlepsi ultrazvuk neodhali uplne vsetky poruchy, ktore moze babo mat. okrem toho sa zdravotny stav moze skomplikovat pri operaciach. ja viem, ze v takychto chvilach je uplne prirodzene ulavit si od bolesti tak, ze sa snazime sa najst cloveka alebo techniku, na ktorych by sa dala zvalit vina, ale skratka nie vzdy sa veci daju ovplyvnit, aj ked je to tvrde, hrozne a nespravodlive. 🤐

mapa
23. feb 2010

kuci mne pomahala benefibra v teplej vode na zapchu, ale ked uz je vonku, tak neviem 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre