Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

michaelamia1902
3. mar 2010

Filipkovi - dnesnemu oslavencovi prajeme vsetko najlepsie k prvemu rocku. Ella posiea pusinku.

Tesime sa na dnesnu oslavu a hadam budu nejake pusinky aj osobne.

iron
3. mar 2010

Rocikacom vsetko naj....
ja uz som spat z obchodu, idem uvarit krpatej vajo do keloveho privarku a ja idem jest...lebo mam zase jeden zo svojich zracich zachvatov.

pasoa
3. mar 2010

potulka. matúško prespí celú noc, takže to mám o to ľahšie, no istotne je jednoduchšie zarobiť UM ako odsávať v prostred noci. no ale však veď tie nočné odsávania už mám vďakabohu za sebou.
ale kebyže dojčím, tak by som si prsník za UM nevymieňala.

katja78
3. mar 2010

Dobré ránko 🙂

Slniečkam Táničke a Filipkovi prajeme nádherné 1. narodeniny 🙂

Od rána to tu žije a ja mám zasa kopec roboty ☹

Anketa:
1. Šerblíková téma, som sa tu dávno v inej téme do krvi hádala o zvieračoch s priaznivcami bezplienkovej komunikačnej metódy, ale to je iná story...Hanku som skúsila dať na Maruškin zelený obyčajný šerbel (ona už používa normálne WC s podsedákom), asi 2x, ale nechcela tam sedieť.
Dnes ráno sa stla zvláštna vec - prebaľovala som ju z nočnej plienky, bola holatá na našej posteli a chcela som jej rýchlo dať čistú plenu, aby nepustila cika na plachtu. Ako som ju dvíhala, jasné, že začala pišať, ja som ju rýchlo schmatla, skríkla som a ona prestala 😕 takže niečo sa s tými zvieračmi deje. Zbytok pišania si nechala do vane, kde som ju šla hneď ospršiť 🙂
Nejde len o to povoliť ich (uvoľniť, relaxovať), to robia deti poväčšine reflexne, ale dá sa s nimi natrénovať, že ich uvoľnujú pri sedení na šerbli. O zrelosti zvierača hovorí to, či ich dieťa vie VEDOME stiahnuť, teda zadržať cikanie, keď už dieťa cíti nutkanie. Táto funkcia vyzrieva dlhšie.

2. dávame aviváž, väčšinou Batole

3. Matja, ja som si tú stránku dala do favourite, ale ešte som z nej nečerpala.
Keďže už dosť dlho varím diétne kvôli Maruške, tak aj Hanke z toho dávam ochutnať a ona sa ide za normálnou stravou zblázniť 😅 Dnes bude šampiónovo-pórová smotanová polievka a druhé niečo ľahšie.

Pasoi, Renia - udeľujem vám Rád obetavých a statočných maminiek 😵 😵 😵

Iron - moja svokra si nedávno kúpila pekáreň, som si myslela svoje, tento týždeň som videla jej výtvor a len som sklopila uši - vysoký, krásny, mäkký, voňavý, trochu hutnejší a dokonca chutný 🙂 tak neviem, kde sa chybička vloudila

michaelamia1902
3. mar 2010

A samozerjme aj Tanicke vsetko najlepsie k 1.rocku

potulka
3. mar 2010

iron, este mi napadlo k tomu stvrdnutiu chleba - kde ho skladujes? my ho po vychladnuti dame do sacku a vydrzi makky, az kym ho nezjeme. samozrejme, nie je uplne taky, ako ked sa dopecie, ale ved chleby z obchodu su tiez na druhy den ine.

dievcata a vy takto bez problemov davate detom huby? 😕 nie je to priskoro? ja som citala, ze az po 3, dokonca niekde az po 5 rokoch... to sa mi sice zda uz prehnane, no teraz ich matejovi veru este nebudem davat.

baskaj
3. mar 2010

baby, mne pred chvíľou damián vypadol zo stoličky na papanie 😢 . som ho po dojedení nechala ešte hrať s kockou a šla som odpísať na IP a zrazu veľký buchot. capnutý na zemi pred stoličkou. ja neviem, ako sa z tadiaľ vyslobodil. teraz máme takú normálnu Cam stoličku od sestry. moc plakal. má buchlinu pri očku. potom od únavy zaspal. kontrolujem, či dýcha. a dokelu, akurát aj včera ako sa po mne tisíci raz štveral, keď som dávala prádlo na sušiak, tak sa mu tak voláko vykrútila rúčka, že capol celou silou na hlavičku. mal hrču aj modrinu a dnes zase toto! 😢

katja78
3. mar 2010

Baška - aj nám sa takéto, trochu miernejšie nehody stávajú. Maruška bola väčší výmyseľník ako Hanka. Juuuj, ale stolička je predsalen vysoko 😔 nemá Damko pred sebou taký stolček, ktorý by mu viacej bránil, aby sa z nej vyvliekol? Nech ho to prebolí, aby si po spánku na nič nesponemul 🙂

Potulka - mne sa šampióny zdajú ok, aj keď Hanka ich ešte veľa nezje. Také mini-kúsočky jej dávam. Huby z lesa by som jej nedávam, na to má čas aj v 6-tich rokoch. To je zvláštne inak, lebo keď prehltne kúsok mrkvy, alebo kukuricu, celé to vykadí. Ale pri šampiónoch,teda takých 1/2 cm kúskoch som si to nevšimla.

kucina1
3. mar 2010

mnam mne sa po dlhej dobe podarilo navarit co mi chuti, troska slansie ale mnami mnam
tomasko si pospinkal a nevrieskal ked sa zobudil v kociku a ja som bola v kuchyni, vyzera to tak, ze ma dobru naladu.

juj ja sa tak tesim na zajtrajsie stretko, doobeda kocikovanie s kamoskou v petrzke a poobede s marcovciatkami jupiiiii, apropo a o kolkej sa to stretavame?

kucina1
3. mar 2010

baskaj ja nechapem ako sa vie s popruhov dostat tomasko, skoro som odpadla ked mi v nom stal, uz ho mozem nechat bez dozoru hadam iba v jeho postielke, alebo len a len na zemi aj to ked je vsetko nebezpecne mimo jeho dosah

ja som davala tomaskovi kusticky sampinonov, ale lesne huby ani susene nebudem davat

iron
3. mar 2010

no este to skusim s tym sackom, on je fajn ked je teply, ale ja teply nejem, lebo si nechcem privodit nejako zaludocne problemy a tak.......no uvidime.
A co je na hubach zle? Ja nedavam, ale na sampinonoch nevidim nic zle. A potom bude dostavat len take co nazbiera dedko...takze tiez no problem.....

lenk30
3. mar 2010

no tak mi sme určite doplávali. malý celú noc grckal zo soplíkov a kašlal. neviem, či sa napil, či ho vonku ofúklo.......tak ráno dala hedelix, morskú soľ.

Teraz robím takú hustú polievočku kým spí, aby aj ja niečo zjedla. Aby bola aj taká protichorobová dala som pol cibuľky opražiť a polku vyvariť a hodila tam aj strúčik cesnaku a zeleninku a teľacinku.
Neviete koľko cibule - cesnaku asi môžu? nie že ho chcem liečiť a spôsobím mu nejaký kolaps............

len vám závidím, ked vidím ako vám pekne papkajú a hlavne ovocie. ja do neho z ovocia nedostanem stále nič. kupované výživky žiadna, domáce tiež nie- neviem čo idem s nimi robiť, babina celé leto zavárala. Jablko postrúhané vypľúva, a vlastne všetko. sem tam len banán a to len tak, že si ho sám drží v šupke a 2x odhryzne a potom už chce hrýzť tú opačnú béééééé stranu. Hrušku, jablko mu každý deň olúpené dám do ruky, ale len sa s tým hrá, odkusne a príde dať mne a poutiera si z toho jazyk.

obed, večera, kaša........vlastne všetko jeme tak, že stále na neho rozprávam, zabávam, otvárame rúru, mieša v hrnci na drese a ja do neho pchám.

neviem, či by som nemala skúsiť mu celý deň nič nedať, či by nedostal sám od seba slinu. čo myslíte?

1. na nočník nedávam, vstáva z neho. len už keď sa vyciká do plienky a beháme -ide mi ukázať záchod, že ccccccccc
2. ocot nedávam
3. dám mu všetko, čo by zjedol.......keď je z neho taký jedák. ja sa trápim s príkrmami a on chodí mňamkať okolo zemiakovej placky, odtrhne si kúsoček a mňamká

idem kukať tie vaše stránky na receptíky. super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pasoa, nestíham moc čítať do zadu? začínate s UM?

potulka
3. mar 2010

iron - huby su skoro ako plesne. ciastocne zdrave a vyzivne, ale vo vacsom mnozstve tazko stravitelne (co je vacsie mnozstvo pre deti, je otazne). okrem toho maju schopnost z ovzdusia a zeme nasat kadejake hnusobstva ako tazke kovy a podobne chutovky. su to take spongie. aspon tak viem. katja - taram? 😅

lenk, nam sama doktorka poradila davat pri nadche a hlavne pri kasli cibulovy sirup - nakrajat cibulu, pocukrit a tu vyluhovanu stavu potom davat po malych lyzickach niekolkokrat denne. da sa robit aj cibulovy caj, tam sa ale vari cibula aj so supkou. ak sa toho chces chytit, pojdem ti pohladat presny recept.

baskaj, dami je iny vymyselnik! dufam, ze bude OK.

a kde je moje dieta?!?!

egyptanka
3. mar 2010

Ahojte, ako sa mate?

k anktete:
1. nocnik nemam
2. ocot nedavam
3. prikrmy po roku zatial neriesim, ale postupne davam ochutnavat aj stipku veci co jem ja ... napr.vcera si pochutnavala na platkovom syre /taky co sa dava do toastov/.

Pitie ... cista voda jej nejde (nie je po maminke, ktora vodu moze), zato tie ovocne stavy HIPP (pozerala som a su bez cukru) by pila ... to vypije aj 250 ml denne. Dnes som jej spravila obycko detsky caj v sacku a doobeda popila 60 ml. 🙂

Ad. moje kojenie ... zasa mi kolise tvorba mlieka, vcera som medzi olovrantom a vecerou boli vonku a nedostala prso, nedala som si caj na kojenie vecer a rano to tak vyzeralo ... cucala hrozne malo. Ako bol teraz muz na obede doma z prace, tak som mu povedala, ze este raz zabojujem ... este mam doma dve balenie senovky, ktoru mixnem, este zacnem odsavat a do roka malej vydrzim a potom idem na UM, uz som sa nejako zmierila s tym, ze nebudem rekordmanka v dlhodobom dojceni, ale mala pokial jej neponuknem prso tak sa natrha a ide mi predsa, aby mala dostatok mlieka, kedze ostatne mliecne vyrobky zatial vela nepapa.

lenk30
3. mar 2010

potulka, prosím prosím. a o cesnaku nevieš čosi? hodila som do polievky 1strúčik. neviem či ho roztlačiť, alebo len vyvarený vybrať....

dedde
3. mar 2010

Tanicke a Filipkovi prajeme vsetko najlepsie k narodeninám

katja78
3. mar 2010

Potulka - nie celkom, šľachtené huby nie sú v pravom slova plesne.
Teda ak si dobre pamätám, sú 3 druhy vyšších živých stvorení: rastliny, huby a živočíchy. K nižším patria mikroorganizmy. A k nim patria vírusy, baktérie, prvoky a plesne, ktoré môžu za určitých podmienok vyvolávať choroby, najbežnejšou je Candida albicans.
Tie veľké huby majú schopnosť zo vzduchu a pôdy absorbovať škodliviny, najobávanejšie sú ťažké kovy, ale to sa v tej pôde a vzduchu musia tie škodliviny nachádzať. Keďže šampióny z obchodu sa pestujú v skleníkoch na zvláštnej pôde, nepredpokladám, že tam sa tie škdliviny nachádzajú. Iné sú samozrejme lesné huby. Nielenže si človek na 100% nemôže byť istý, že či sú ozaj jedlé, ale nepozná ani kvalitu pôdy v danej oblasti.
Huby však v sebe majú aj zdraviu prospešné látky, napr. také, čo podporujú činnosť nerového tkaniva. 😉

egyptanka
3. mar 2010

Denkinej Tanicke, Lubkinmu Filipkovi, Tinkaaanej Saske prajem k ich prvemu rocku vsetko najlepsie, hlavne zdravie a nech posluchaju rodicov a robia im len a len radost svojimi usmevmi. 🙂

egyptanka
3. mar 2010

Katka, vsetky hriby su jedle ... len niektore len raz 😀

egyptanka
3. mar 2010

kuci, stretko tak od tej 13,30-14,00 ... no podla toho ako mala spi v poslednej dobe tak my budeme meskat.

potulka
3. mar 2010

lenk - cajov pre deti je vela, paci sa mi tento: 1 pokrajana cibula (takze nakoniec bez supky) + jedno pokrajane jablko varit najlepsie v sklenenom cajniku 7 -10 minut, precedit a pripadne mierne osladit medom.

cesnak - pre deti do 3 rokov sa surovy velmi neodporuca, takze mozes skusit povarit a rozpucit ho v polievke. alebo zaujimavy je recept, ze sa z neho urobi pomazanka na chlieb - upiect jednu cibula aj so supou a jednu hlavicku cesnaku aj so supou zabalene v alobale 30 minut v trube, potom osupat, pomliazdit a zmiesat s olivami (detom nie) a olivovym olejom. vela by som toho asi radsej filipkovi nedavala, predsalen je to dost tazke na zaludok, ale ako terapeuticky olovrant na chlebik by to mohlo byt zaujimave.

pasoa
3. mar 2010

lenk30, už som začala s UM pred 4 týdňami. najprv iba 1 dávka, potom dve a teraz už všetky tri. MM, čo som naodsávala (čím ďalej tým menej) som mu dávala do príkrmov, alebo vypiť za obedom a tak...
a od dnes (včera) už ani neodsávam.

preto riešim pitný režim.

egy, nie je tam cukor? tak som si to s niečím splietla? tak teda skúsim. urobím hocičo, len aby môj zlatúšik mal dosť tekutiniek.

potulka
3. mar 2010

katja, tak som nebola uplne vedla. 😉 ano, viem, ze su huby svojim sposobom velmi zdrave, akurat nie kazdemu sadnu. a detom duplom.

potulka
3. mar 2010

pasoa a keby si povarila nejake ovocie vo vode a to mu potom dala vypit? mozno by sa chytil, ked mu ovocie chuti. a kompot by sa dal zjest na olovrant.

egyptanka
3. mar 2010

Pavli, nie nie je tam ... (len ako pisu su tam prirodzene vyskytujuce cukry z ovocia) ... malej napriklad velmi chuti tieto:
http://www.hipp.cz/produkty/caje-a-stavy/caje-a...
http://www.hipp.cz/produkty/caje-a-stavy/stavy/...
samozrejme riedim ... 1:1

hmmm ... mala sa uz zobudila ... celkovo spala 2 hodiny a 20 minut 🙂

egyptanka
3. mar 2010

potulka, dobreeeee 😀
"upiect jednu cibula "
😀 😀 😀

o cesnaku prave hovoria v Damskom magazine

katja78
3. mar 2010

Egy - 😀 😀 😀

pasoa
3. mar 2010

potulka, aj to som už skúšala dááávno. jabĺčkovú aj hruškovú šťavičku. takú, aj 1:1 riedenú. vlažnú aj studenú. nič nič nič.
a to som sa veľmi divila, lebo to je fakt sladučké. aj som kopec toho zamrazila, že bude mať na pitie na dlho... 😖

lenk30
3. mar 2010

potulka ďakujem. na čajíku už pracujem 🙂

egy, že rozprávajú o cesnaku v telke? a čo? malý mi totiž ráno čosi poštikal na veži, lebo sa mu zdalo, že Čanakyová s Podhradským majú dlhú pauzu a mám tu ticho.............

pasoa, tak už sa dotrápiš s odsávaním. ja by som tiež už aj prestala, ale chcela by som, aby to prišlo tak prirodzene, aby sa sám........cez deň vôbec nechce, len ráno, večer a celúúúúúúúúúúúúú nooooooooooooc.
Ale všetky UM mi odmieta, tak počkám do 18m a potom by som skúsila kravské.

som sa chválila, že Filipčo 3.deň normálne pije? začal maracujovým džúsom 😀 a ďalší deň už mu šmakoval aj čajík, tak teším, lebo do teraz vôbec nič som do neho nedostala.

lenk30
3. mar 2010

aaaaaaaa predsaaaaaaaaaaaa: Táničke a Filipkovi želáme všetko naj naj naj. cmuk 🙂 😉 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre