Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

matja
7. okt 2009

mgk, tie boxy som videla aj v baumaxe, ale neviem, čo stáli

mgk111
7. okt 2009

egy - ja sa nemozem chystat nikde ☹ manzel nepojazdny a ja doma staram o neho aj o drobca a uz chapem stereotyp a tvoje depky, som si to dnes odsr.... tam nieco take maju?

matja - fiha to je dobry napad baumax... to mam blizko do tn... dikkyyyy mrknem

alisia
7. okt 2009

mgk, šak zemiak je tiež škrob. Aj ja varím zeleninu a mäso dokopy. A keďže už damianko môže lepok, dávame ho deťom v kašách, napr. kaša osemzrnná tak už môže aj rožok a chlieb, lebo lepok je v múkach, teda obilninách, tak vravela že aj polievky a prívarky zahusťovať normálnou hladkou múkou alebo kukuričným škrobom.
Ja tiež nekupujem bio, ani zeleninu ani ovocie, snažím sa variť zo záhradky, ale kupujem v tescu, kauflande, bille. Čo budem dodržiavať minimálne ro roka je preváranie dojčeneckej vody, určite vodu z vodovodu prevárať nebudem, hoci v nej varím.
Box na hračky buď na internete alebonapr. v ikei, v hračkárstvach... a kde ešte?

egyptanka
7. okt 2009

mgk, presne tak ... ked som videla, ze mala je v pohode a ostatne deticky tam sondovali tak som bola rada a stastna, ze nemusim vidiet tak moju Natalku.

egyptanka
7. okt 2009

mgk, hej hej ... ale ono je to v podstate vsade, skus pozriet aj v obycajnom Tescu. Fakt stereotyp je hnusna mrcha.

mgk111
7. okt 2009

alisia - jasne ze zemiak je skrob ale ja som myslela ze miesto zemiaku dat skrob ako taky kupeny a to som nechcela... ten zemiak mi pride akosi inak 🙂 pisem ako madar ani to neviem vysvetlit 🙂 kase som davala zatial mliecne... a preco mam zahustovat polievky mukou miesto toho len varenia vo vode? vodu tiez prevaram a do roka isto budem...

matja - masko mam od znamych (kuracina, jahnacina, kralicie a morcacie) takze domace bio 🙂 zato drobec zboznuje broskyne a tie kupujem...

bru noc vam vsetkym nech deticky posluchaju...

egyptanka
7. okt 2009

mozte aj mne posunut nieco ze svych zahraaadek 😉

elenam
7. okt 2009

Dokedy sa má dojčenská voda ešte prevárať?
Ja tiež nekupujem nič bio. Dávam čo máme na záhrade a zvyšok kupujem v obchode. A ako môžem vedieť. že to bio je naozaj bio? Dnes už nie je podľa mňa nič zdravé, čo nie je doma pestované alebo robené.

egyptanka
7. okt 2009

a odkedy sa teda moze ten lepok?

potulka
7. okt 2009

matja, my sme kupili v tescu ceske sedliacke kura. nie je bio, ale tvrdia, ze je chovane prirodzenym sposobom a krmene psenicou a kukuricou, nie zivocisnymi zmeskami. to mi uplne staci. mrkni sa, ci ho nemaju aj u vas. a v sobotu pojdeme na trh, uz sme si zahovorili u jednej pani domace kura.

hovadzie maso - nam dr. povedala, ze ano, dokonca ze ho odporuca, lebo ma vela zeleza a ze mali chlapci byvaju casto chudokrvni. zatial som nedavala, ledva sme zacali s kuratom. este uvidim.

polievka pre babo u mna znamena, ze do prikrmu prilejem viac vody, v ktorej sa varila zelenina/masko. ziaden skrob ani nic, mozno po case troska kukuricnej krupice. ja vlastne mojmu synovi robim polievku casto, lebo chlipanie z lyzicky sa mu viac paci a tusim toho takto aj viac zje. 😉

a este sa chcem pochvalit - matejko sa na stretavke zacal pretacat z bruska na chrbatik. 😵 doteraz tomu nerozumel. ktovie, ktore babo mu posepkalo spravny navod. 😀

alisia
7. okt 2009

mgk, kukni ešte po bazároch na nete, aj tam sa dá kúpiť po deťoch kto už nepotrebuje. A aké kaše si dávala? Mliečna neexistuje nejaká zrnná? My dávame nemliečne lebo mu zarábam UM hačkových a v tých mliečnych mlieko háčkové nie je. Možno v tom zahusťovaní múkou nejde o škroby, určite nie, tam ide o lepok, len vravela že ešte lepšie miesto múky tie iné zahusťovadlá - neviem teraz... no kukuričný škrob alebo zemiakový škrob, bývajú v takej modrej krabičke od otkera či od koho to je.

iron
7. okt 2009

moje dieta konecne zaspalo.

Ja kupujem zeleninu co pride pod ruku. Neriesim. Niekde som o teme bio citala a mam na to vlastny nazor.

U nas polievka pre malu nefrci,...davala som jej lyzickou, tak to len prskala. Tak som jej to dala do flasky a tiez ziaden uspech...a to bola taka dobra karfiolova s mlieckom.. ☹

iron
7. okt 2009

alisia...solamyl a gustin..solamyl je zemiakovy, gustin kukuricny

clea333
7. okt 2009

Ahoj baby, som tu len na skok.
Matja, ja zatial maso nedavam, bo len 10 dni davam prikrmy, zatial len zeleninku, mam ju davat do konca 7.mesiaca, bo ja som aj s manzelom alergik, tak mame ist na to opatrne, aj ovocie az po mase, zltok nebudem este davat aspon do 9teho.Mali sme reakciu na kalerab, uz to tak skoro nedam, malemu horeli licka, mal ich draplave a suche, ale uz to preslo ked som vysadila kalerab a pre istotu aj mrkvu.Tiez by ma zaujimalo, kde kupim tie kurence 😎
Boli sme v poradbi, mame 70 cm a 7 565g, od buduceho tyzdna ideme chodit plavat, hura!
Baby ako je to kramami, ktore dojcite, mate uz normalny cyklus ako predtym, ci rozhadzany, ja som uz mala 2x, ale teraz uz dlho nic, tak hadam nebudem zase chodit s brusinom 😀 😀 😀

iron
7. okt 2009

clea ja som kramy este nemala..a vobec mi nechybaju...

egyptanka
7. okt 2009

😀 clea, ja som este kramy nedostala

clea333
7. okt 2009

Iron, nas maly tiez polievku nechce, vsetko vysplechol na mna 🙂
U nas je BIO zelenina a ovocie len v Tescu, aj to biedny vyber, vacsinou natrafim len na mrkvu a zemiaky 😠

Nas maly stvrokuje hlavou dole a dnes zacal chodit dozadu, prejde celu izbu a stavia sa stale na nozicky, tak ho musim brzdit 😉

maso vraj mame davat z malych zvierat najma-kuracie, morcacie, kralicie a este vraj telacie a jahnacie sa moze, nema sa bravcove

egyptanka
7. okt 2009

... hmmm som zvedava kde zozeniem nejake tela, jahna a kralika ... fcil budte mudre.

clea333
7. okt 2009

ja som ich podla mna dostala preto, ze maly sa mi od 3.mesiaca mrestal v noci budit a prespal celu noc, takze som vynechala nocne kojenie.....ja som z toho nebola nadsena, ale teraz mi sakra chybaju 😎 ja by som si netrufla na dve deticky 😀 😀 😀 ale to isto nie je mozne, nemalo sa to kedy stat 😀 😀 😀

clea333
7. okt 2009

Egy, ja to urobim tak, ze urobim kura, morku a ake maso nezozeniem, tak kupim sem tam hotovy prikrm 😉

clea333
7. okt 2009

pisem ako idiot, same chyby 😠

egyptanka
7. okt 2009

clea, chapem reci tvojho kmena 🙂

iron
7. okt 2009

hotove prikrmy...tie musia byt. Napr. jahnacinka nas caka pekne v skrinke. ALe to zaja asi nezozeniem. No co uz, nevadi...da sa zit aj bez toho.

clea333
7. okt 2009

Egy, dakujem za utechu, lebo dnes mi uz vyhrava...mala som rusny den, maly nechcel doobeda spat, potom rychlo mu varit papat a ist na poradnu v zhone s vyplazenym jazykom 😝 lebo som ho musela niest celu cestu a velmi rad sa dival na to,ako mu tlacim kocik druhou rukou 😠 😎 😀 , potom sme sli vonku, obed varit pre nas, prala som, vesala pradla,zbierala ususene, kupala maleho, manzelo prisiel az na kupanie.....som si cely den nevydychla a lekarka ma zahltila vela infoskami o strave, co som rada, aspon mam v tom jasnejsie, ale uz mi nefunguje mozog 😅

egyptanka
7. okt 2009

Ak sa nemylim tak zajaca ma potulka, kucina a aj ajka ... no s ajkou som si nie ista. 😀 😀

egyptanka
7. okt 2009

tak to aby som vymakla nejaku akciu na prikrmy ze 2+1 zdarma.

clea333
7. okt 2009

a straaasne ma bolia klby 😠 😠 😠

alisia
7. okt 2009

egy, no opíšem teraz z jedného materiálu toto:
"Posledným zavádzaným príkrmom je obilná kaša. Kaša sa podáva večer. Je vhodnejšie, keď pred zavedením obilnej kaše dávame bezlepkovú kašu ryžovú a kukuričnú alebo ich podávanie striedame. Obilná kaša je nielen zdrojom energie, ale aj vlákniny, vitamínov sk.B a minerálnych látok. Kaše môžeme podávať s ovocím alebo so zeleninou, okolo 9. mesiaca aj s jogurtom. Výskumy posledných rokov ukázali, že nemá zmysel odkladať podávanie lepku až na 8.-9. mesiac života, riziko alergie a celakie je menšie, ak sa malé množstvo lepku zavádza už okolo 6.mesiaca a určite ešte v období, keď mamička dojčí(sušienka do ovocia, občas obilná kaša). tvaroh zavádzame z dôvodu vysokého obsahu mliečnych bielkovín až po roku."
A od ukončeného 8.mesiaca je vo vzorovom jedálnom lístku na olovrat chlieb, pečivo s rastlinným maslom.
Pre mňa maslo neplatí kvôli alergii, to až od roka.

egyptanka
7. okt 2009
clea333
7. okt 2009

Presne tak,v Metre sa oplati kupit vacsie balenie-kukal to minule manzel, len najskor musim zistit, co mu chuti a nerobi alergiu z tej zeleninky a potom nakupime prikrmy aj zeleninove, lebo napr. taky spenat robit doma isto nebudem a vraj je to velmi vhodne a dobre pre deticky.Dnes som dala od Hami brokolku 😉
Apropo tie kramy-uz dva tyzdne priam zeriem na kila sladkosti, hlavne vecer ma chyti rapel, tak bud som v tom alebo pridu kramy, volim moznost B) 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre