Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

mgk111
13. feb 2010

pasoa - uchhhh drzte sa a mysli pozitivne hoci neviem si seba predstavit na tvojom mieste... 😖

zopár fotečiek zo včera - len škoda že nam blbli fotaky... http://www.facebook.com/album.php?aid=146649&id...

mgk111
13. feb 2010

a ide sa na bowling damy 🙂 aj ked viem ze prehram aspon si zahram no nie ? 😀

kde ste vsetky? vikendujete? 😉

dedde
13. feb 2010

baby poradte, mala mi vnoci vracala ale hned potom zaspala a dorána bola v pohode, celu noc prespala, aj cez den bola v pohode, som si myslela ze jej len vcera nieco nesadlo, dnes som jej dala také diétnejsie jedlo, celý den nič, pomerne taká istá nálada ako vzdy a zrezu teraz zas vracala, islo jej uz aj cez nos chuderke, neviete co by to mohlo byt? mám ist na pohotovost ci mám pockat este? inác jej nic nie je, ani chorá nie je, nespolí, nekasle nic, tak ja neviem

ajka82
13. feb 2010

dedde, takze nic si nedavala malej co este nejedla predtym? mlieko alebo kasu ste nemenili znacku? ... pokial ti este raz nieco vyvrati, ja by som isla na pohotovost (vravi sa tri krat vygrcia a ist k dr...) ...ale my sme zatial nic take nemali (klop,klop), ak vygrcala, tak preto ze sa prezrala a vecer zapila kopou mlieka 😅

ajka82
13. feb 2010

mgk aj ja chcem bowling...ked dojdeme do dca tak nieco vymyslime mozno, co povies? 😉

dedde
13. feb 2010

nic také extra nejedla, vcera mala rohlik s maslom, na obed spenát so zemiakmi a zltkom a poobede hamikasu a banán, akurát ze zemiaky som nevarila pre nu zvlást ale pre nás vsetkých a bolo tam trocha soli, som si myslela ze uz má o mesiac rok, tolko nemôze uskodit, myslis ze ano?

ajka82
13. feb 2010

dedde, troska soli neuskodi... a spenat so zltkom predtym znasala v pohode? karinke to robilo kedysi problemy ale"vyrastla z toho" ...len pokial predtym ziaden problem nebol, tak myslim, ze ani v tom to nebude...
uvidis ci este bude grckat, ked hej, radsej by som sla, alebo aspon opytat sa v pondelok obvodnej

baskaj
13. feb 2010

posoi - fúha! no ako som ja strašne rada, že mám zdravé dieťa! smutné a ťažké to musí pre tie matky byť! a najhoršie je, keď sa dieťa vyvíja dobre a k poškodeniu príde tak, že niekto zanedbal svoju povinnosť alebo prevenciu ☹

den - a čo povieš na túto plienku?: https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

potulka - len tak ma napadlo, či neni na mateja acidko v noci trošku kyslé, keď čaká sladké MM? čaj ste neskúšali? ale keď vám to pôjde aj bez pitia, tak potom nemusíte riešiť 🙂

katja - nedočítavaj! prečítaj len keď máš čas a toľko, koľko sa ti chce. nech nemáš výčitky pred knihou 😉 ako soplíky?

baskaj
13. feb 2010

a ozaj, včera som objednala 4 nové plienočky 🙂 🙂 🙂 taaak sa teším! 😵 😵 😵

egyptanka
13. feb 2010

Ahojte, tak my sme dnes konecne boli v tej Hypernove ... nakupila som plienky, kase, nejake prikrmy, uz som sa vykaslala ked v nejakom boli paradajky ... a ked sa nebude stihat tak mam aspon par nejakych doma, potom nejake vyzivky, nejake bodycka na leto a v hrackarstve dostala od mamy k vcerajsim 10. mesiacom taku tyc na ktoru sa davaju kolieska.

Mala zaspala v aute, tak je teraz ziva, no dnes to vidim na tazke zaspavanie ... tipujem tak o osmej, pol deviatej.

Tym ze som si vcera vecer upratala byt tak rano som mala pohodicku, mala som namrazenu jednu malu porciu a spravila som kuskus a zvacsila objem, spravila som len polievocku (len mi prihoreli zemiaky tak som ich musela spravit znovu), len som povysavala a zvesila pradlo, pre nas ostal obed este od vcera takze pohoda klidek tabacek ... teraz sa mi perie, vecer este prezehlim suchce pradlo, spravim malej polievocku, zajtra my budeme mat muzove oblubene fazule v paradalkjovej omacke s parkom a chlebom takze rychly obed a poobede pride segra a mozno svagor so zenou.

No idem sa povenovat malej, lebo muz ide odviezt mamu domov a potom kasa, kupanie, kojenie a uspavanie ...

denkolc
13. feb 2010

Pasoa, no dovidenia....musíme byť fakt šťastné - prešťastné, že je to všetko tak, ako to je...fakt prežívame najkrajšie chvíle v živote a mali by sme si to denne uvedomovať!!!!

Bašenka, plienočka peknáááá, ale v predaji som ju zatiaľ neobjavila....že by som začala šiť vrchné nohavičky? 😅

egyptanka
13. feb 2010

Den, ale keby si chcela do buducna kupit malej slnecnke skulky ,,,
http://www.eskrina.sk/549-junior-banz-pink-leop...

Pasojka, teraz somn docitala tvoj dlhocizny prispevok ... no moja mam dost, dakujem Panu Bohu, ze mam zdravu dceru ... som si ista, ze keby bola chora tak by som vydolovala posledne zvysky energie a starala sa o nu. Ked si spomeniem aky komplikovany porod som mala a ake mala Naty Apgar skore tak som rada, ze je tu, ze je zdrava, ze je velmi ale velmi ziva, je to otrasne, ked sa zdrave dietatko v brusku stane chorym len kvoli fuserstvu niektorych lekarov ... som z toho velmi smutna a zaroven rozculena.

No idem sa pokusit uspat malu ... zatial sa majte...

mgk111
13. feb 2010

ajka - jasne budem rada, ked budeme robit nieco ine ako tlacit kocik 😉 ale isto vyhras lebo ja to sice neviem ale bavi ma cokolvek 😀

egy - ze bodycka na leto - hmmm to netusim aky bude velky, takze ja kupujem ked "hori" a nemam co obliekat 😎ty si mala narocny porod? dlhy alebo tazky? ved naty je malicka ci nie? neviem po porode som sem nechodila veru...

my sme boli na bowlingu - nooo nebola som posledna 😉 super sme sa zabavili oddychli a ked sme dosli ku svokrovcom tak sme prosili, nech este strazia oni alebo svagrina s frajerom a sli sme na pred valentinsku veceru 😵 pokecali sme, napapali sme sa - uzasneeeeee len bolo divne, ze sme pred sebou netlacili kocik 😉 teraz sme okupkali, kubko je s babkou, a ja za cvhilu dam mliecko a kedze nezaspal ani dedkovi na prechadzke vonku asi dnes zalomi skoro... taka pohoda dnes, ze normalne nechapem, hoci noc bola zvlastna ...

egyptanka
13. feb 2010

Maci dlhy nie, ale náročný. Sekcia zvolená v hodine dvanástej, lebo Natalka slabo dýchala, ozvy boli velmi slabé. No a skóre 6/8, hypotrofia, slabá srdcová činnosť, zelená plodova voda a v nej zlatý stafylokok. :(

ajka82
13. feb 2010

mgk, ja to tiez neviem hrat, hrala som to mozno 5x ...ale bavilo ma to 😉

katka0602
13. feb 2010

Egy, ja kojim stale 5x dennne a pyta si aj v noci. Ktovie, mozno zo zvyku?? Ale musim sa pochvalit, za posledne 2 tyzdne sa nocne buntosenie zlepsuje, budi sa ovela menej a aj bez kojenia zaspi. Ja stale dufam ze na to musi prist sam, ze z "toho" vyrastie. Neviem, stale pocuvam nazor ze taketo "velke" deti uz maju spat celu noc, ze sa budit uz nemaju preco. Ja neviem, 1-2x v noci kojit mi nevadi a tiez nemam pocit ze by maly bol z toho nocneho budenia cez den nejako rozhadzany, nervozny, nevyspaty, zly. Takze to nechavam na nom. Ale verim ze su deticky ktore ked zacnu spat celu noc tak zacnu aj cez den byt uplne ine, "lepsie", menej nervozne. Potulkovci (a ostatni) drzim palce!!

Den, leopardie plienocky su! Napr.
http://www.blueberrydiapers.com/Products_3/Pock...
http://www.kellyscloset.com/Goodmama-One-Size-A...
ale aj ine 🙂

egyptanka
13. feb 2010

Hmmm ... tak som to precenila, uz je v postielke a tisko zaspava ... 🙂

katka0602
13. feb 2010

Pasoa, iba teraz docitavam. Uf, ja som mala slzy v ociach len ked som citala tvoj prispevok. Neviem ako by som to ustala zoci-voci mamickam. Este viac dakujem Bohu za kazdy "zdravy" den!

mgk111
13. feb 2010

egy - fuhaaa tak to ste si uzili, ale natalka je krasne zdrave dievcatko a ake je sikovne a vobec nie lenive ako niektori nasi chlapi 😀

ajka - aj ja tak nejako - najskor hadzem do jarkov, potom mi to chvilu ide a potom zase unava ruky a zase to ide mimo 😀

katka - my sme donedavna vstavali minimalne dvakrat a mali mliecko a potom mal hnacky a teraz uz v noci ked tak pijeme cajik, sme hore minimalne raz ale je to uz ine... vidim, ze vie byt bez mliecka, tak ho dostava az rano ked sa zobudi...

pasoa - a ja som sa trapila, ze kubko hrbi nozicku... taka "banalita" by to bola oproti tym dievcinam maminkam... ufff

uspala som kubinka a skoro som pri nom zadriemala, stale sa steloval, nevedel sa ulozit - uz zaspava len na brusku... az ked osm dala rucicku cez neho tak sa ukludnil a zaspal... vcera isiel buvat o stvrt na desat ale nespal dobre, takze dufam, ze dnes bude lepsie... a teraz ideme sedkat, popijat a vegetit s rodinkou 🙂

denkolc
13. feb 2010

Preeeesne tak Katka....a to píšem aj pre ostatné baby!
1. Táničku kojím denne aj 5 krát napríklad...
2. Zaspáva vo svojej postieľke, nepremiestňujem ju...
3. Neuspávam ju na rukách, na prse ani na fit lopte....

A predsa sa mi v noci budí a to každé dve hodiny, aj častejšie.....takže nemyslím, že dokým ju budem kojiť, sa to zmení....proste nie....

denkolc
13. feb 2010

A tie plienočky sú jakééé zlatééé...ale cez 30 doláčov za jednu? No, tak to si ešte musím premyslieť.... 😀 😀 😀

egyptanka
13. feb 2010

Den, ty si atypicky pripad ... na teba nic neplati 🙂))) ...
a ked si spala v inej miestnosti aj vtedy sa budila?? mozno ta len citi a chce ta 😀

denkolc
13. feb 2010

Egy, tomu ver, že nespala, aj keď bola v inej miestnosti....revala a musela som za ňou chodiť, takže som sa nevyspala absolútne....jej by najviac vyhovovalo, kebyže je napojená celú noc na mne a tak by sme spali... 😀 😀 😀
Ale ja toto zatrhnem!!!! Ja proste nechcem mať rozmaznané dieťa....milujem ju, ale myslím, že najlepšie pre ňu bude aj do budúcnosti, ak rozmaznaná nebude a budem na ňu aj prísnejšia....

egyptanka
13. feb 2010

A Den si dupla ... zem sa zachvela ... utekajteeeeee kto moze. 😉

denkolc
13. feb 2010

Hehehe.....ale vážne..no....dnes sme boli na návšteve u môjho otca a tam chcela babrať veci vo vitrínke, no jasné, že som povedala, že nebude! A ona taký rev hysterický spustila, kopala nohami nerváčka jedna....no mooooooožeš sa jeduvať koľko chceš moja.....so mnou kývať nebudeš...a keď dorevala (rýchlo ju to prešlo), už sme sa objímali, mojkali a ľúbkali.....

egyptanka
13. feb 2010

Den, ze aka mohla byt podarena ...
no my mame typicku separacnu uzkost ... 😖

denkolc
13. feb 2010

U nás už pomaly prechádza táto úzkosť...ale trvalo to veľmi dlho a bolo to dosť náročné..tento týždeň sa však nechala nosiť úplne cudzím ujom.... 😀 Takže vydrrrrrrž moja, vydrž......

No dnes bola hotová pohroma na ceste....ten, kto bol doma a pri dome ani netuší, aké peklo je vonku...cesta z BA do TT mi trvala hodinu a pol..zaviate cesty...chvíľami som nevidela, či idem po ceste, či po poli....stretávala som samostatne nabúrané autá, zaviate snehom..cesta zľadovatelá, pokrytá snehom, všade jazyky a fúkal sneh a fúkal...že som sa zrazu ocitla v bielej hmle, široko-ďaleko nikoho, nevidela som na dva metre, ani kam idem, ani či idem po ceste...malá mi začala mrnčať vzadu a ja som už v duchu videla, ako tam ostaneme niekde zapadnuté a uvažovala som, či mám pre ňu dosť jedla, aby sme prežili... 😅

bershka
autor
13. feb 2010

ahojte.
aj vase decka vrestia furt a za vsetko?

bershka
autor
13. feb 2010

ako sa vasim detom prejavovala ta uzkost? len nas krpec furt reve, ked je j zavriem dvere, ked ju polahnem, ked ju prebalujem, ked ju krmim. no na zabitei

denkolc
13. feb 2010

Hen, zakladateľka tejto témy došua..... 😀
Nie, u nás toto obdobie prešlo a je teraz krásne obdobie samostatného hrania sa, objímania a učenia sa nových vecí....aj u Teba radím - vydržaaaaaaaaaaať...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre