Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
5. jan 2010

uz treti krat hore ... ja tomu nerozumiem ☹
a to sme dali Viburcol na ukludnenie ... iny bulshit ked nezabera 😠

egyptanka
5. jan 2010

no pockam par minut nech tvrdo zaspi a idem spat aj ja ...

denkolc
5. jan 2010

Diocka, Ty ale sršíš ftipom.... 😀 som sa pobavila... 😀 😀 😀

Ideme spinkať? Moje mrnčadlo tu furt reve, to bude zase noc....ako všetky za posledného pol roka...uau...

pasoa
5. jan 2010

Diočka, aj ja sa bavím na vete : tiez mame ako minipotulko mimoriadne ciste nohy🙂
😀 😀 😀

pasoa
5. jan 2010

asi som tu sama....
a neuveríte, čo robím...
PREKLADÁM... 😀
Tentoraz pre muža niečo do roboty.

a dnes je už streda, 6.1.2010 a môj pokladík Matúško má dnes 10 mesiacov.

Letí to ako divé na jednej strane, na strane druhej mám pocit, že som rodila vari pred 100 rokmi...
Takže, gratulujte mi, čakám len na to 😎 😎 😎

pasoa
5. jan 2010

ako sa povie po nemecky "trubkovnica"? a aký je rozdiel medzi ňou a rúrkou? eeech, to sú výrazy... a prekladať zo SJ do NJ nie je taká brnkačka ako naopak... grrrrrrrrr

nechcem byť sááám..... kde ste všetky - polnočné vypisovačky?

kajuska111
5. jan 2010

Ahojte,

ahoj pasojka, gratulujeme Matuskovi k desiatim mesiacikom 😉

...trubkovnica??? ved trubkovnica som ja...aspon manzel mi tak pekne povie, ked sa mi nieco "podari" ...no a rurka je rurka 😀

pasoa
5. jan 2010

kajuška, no jasnéééé.... len, či to nemec pochopí, keď tam napíšem, že sa upcháva KAJUŠKA111 kvôli nečistote 😀 😀 😀 😀 😀

a viem, čo je rúrka, len aký je rozdiel medzi ňou a trubkovnicou?

joj, už meliem z posledného.... ešte jednu vetuuuuuuuuuuuuuuuuu chrrrrrrrrrrrpššššššššššš

kajuska111
5. jan 2010

...a citala som prispevky o zvyseni rodicovskeho prispevku, tak ja som dnes volala na UPSVaR v TN....takze potrebujem tiez potvrdenie od zamestnavatela ze nie som zamestnana a nepracujem ani na dohodu...tak som sa spytala, ze a co ak zena pracuje na dohodu u niekoho ineho ako u svojho zamestnavatela...no a teta bola na holickach...ze "jaaaj, tak to vam nepoviem moja"...takze zas len kus byrokracie...ved neprejdem sa 30 km k svojmu zamestnavatelovi? 😠

kajuska111
5. jan 2010

pasoa, no klobuk dolu, ze to takto zvladas...tie preklady....ja totiz uz asi 20 krat citam ten prispevok o prispievani si na dalsiu matersku, a ze aka trubkovnica som z toho???? takze kludne napis, ze som sa upchala...a na odpchatie mi pomaha acidko ;)

dievcatko84
5. jan 2010

no ja vzdavam..pre toto nechodim 😀 Vy toho tolko popisete, nestiham citat vsetko som tu enbola par hodin a kukaj kolko stran..jaaaaj...
nsoci ja tiez kramujem od porodu, este v sestonedeli som dostala prve kramy, aj lekarka potvrdila, ze su to kramy a nie nejake zvysky od porodu.. hm...ale neriadila by som sa tym ze kedy su plodne dni..kamoska sa riadila po prvom porode...a od neho uz rodila dva krat...jedno dieta v septembri dva roky, druhe v novembri rok a tretie sa narodilo na Stefana...takze tak.. 😀 😀

kajuska111
5. jan 2010

ahojky zuzi, co nespis???

kajuska111
5. jan 2010

fiha, ta tvoja kamoska to zobrala hopem 😉

pasoa
5. jan 2010

kajuška 😀 😀 😀 😀 juchuchuuu, dobre si ma pobavila takto pred spaním 😀 😀 😀

dievčatko, a ty si myslíš, že my to tu poctivo dočítavame všetky? Ja keď vidím viac ako 2 strany, tak len preletím očami, či niečo dôležité a tak... však to "dôležité" aj tak poznať s odvíjajúcej sa debaty 😉

ale vitaj tu, som rada, že ťa tu opäť vidno, veľmi silno sa mi spájaš s mojimi začiatkami na MK, ešte kým sme chodili do roboty a koníkovali z práce. A ty si konštruktérka, ak si správne pamätám, nie? A ja som ti písala, že mňa keĎ naši konštruktéri vo vedľajšej kancelárii počujú prichádzať, tak sa schovávajú pod stoly alebo chytajú za hlavu, lebo vedia, že nesiem dáku zmenu od zákazníka 😀 😀 😀

no...toľko spomienky na časy pracovné a teraz juchu do postele....
hoci neviem, ako to bude so spánkom, bo matúško sa akosi márne snaží nájsť správnu polohu v postieľke a s fučaním a ochkaním sa tam prevaľuje z boka na bok... spí pri tom síce, ale veľmi nekľudne...

dievcatko84
6. jan 2010

vy nespite??? Hm... teda dufam, ze uz spite a Matusko uz nasiel tu spravnu polohu 😉
U nas Miska akosi prebera nepozehlene veci a upratuje stipce..mame uplne rozbity rezim spanku...tak ideme na to zajtra z ostra..pekne rano vstavat nasilu a potom snad nejako nabehneme na to ako mame..jaaaj...

munu
6. jan 2010

ja mam dneska narodeninky 😀 uz 27 😕

egyptanka
6. jan 2010

Dobre ranko ... 😖
Tak dnesny moj spanok v noci 2 hodiny vkuse ... od polnoci do druhej ... od druhej do piatej uspavanie, isla som si lahnut, ale tak som prebrata, ze utieram prach v obyvacke ... a idem urobit poriadok v papieroch.

Munu,vsetko najlepsie k narodeninam 🙂 ... nech ti Mato a Matko robia len a len radost 🙂

egyptanka
6. jan 2010

pasoa, Matuskovi vsetko naj k vymesaciu ... uz len dva mesiaciky a ma rok 🙂 ... nech vam robi radost 🙂

egyptanka
6. jan 2010

no prach v byte utrety, urobeny poriadok v papieroch, vyhodene zbytocnosti, upratana komplet obyvacka ... svokrovci mozu prist a hlavne ... konecne som spravila mini pietne miestecko na skrinke pre ocina ... uz som nasla tu odvahu.
Dala som si kofeinovu kavu takze som plna energie i napriek tomu, ze som spala len dve hodiny ... ☹

egyptanka
6. jan 2010

upratany cely byt, kupelna, wc, umyty riad, zlozene suche pradlo, spravena bryndzova natierka ... idem sa natiahnut s malou ...

matja
6. jan 2010

egy... na čom frčíš? normálne žasnem... To ja sa môžem strčiť so sťažovaním sa na túto noc - dva dvaapolhodinové spánky, medzi ktorými som 1 a polhodinu uspávala... Malý bol akýsi umrnčaný, aj dva razy kakal v noci, čo sa nestalo, odkedy prikrmujeme...

baskaj, mala som na mysli, že vlasy som umývala dva razy - raz šampónom a raz mydlom. Kedysi, keď mol malý ešte mrňous, tak som umývala mydlom každý druhý deň, potom mal suchú pokožku na hlavičke, tak som s tým prestala. Ináč umývame vlásky každý deň čistou vodou.

Matúško, gratulujeme k 10. mesiačiku a mladici munu k jej narodeninám 🙂 Všetko najlepšie obom 🙂
Ale s Matúškom mal sviatok ešte ktosi.... Hm... Nepamätám... Milý neznámy/milá neznáma aj tebe gratulujem 🙂 🙂

dievčatá, skopčím to aj sem, lebo ma zaujímajú odpovede, písala som do témy o stretávke:
baby, spomínali sme, že večer budeme sedieť vonku s vysielačkami v rukách. A kde budú zatiaľ spať naše deti? Vy máte všetky cestovné postieľky? My nemáme a ja by som toho nášho vo veľkej posteli samého nenechala. Zatiaľ spadol z postele iba raz na mäkký vankúš, ozajstný pád nepotrebujeme

potulka
6. jan 2010

ahojte
v bratislave navalalo snehu! krasne, ale von sa mi veru nechce ist.

MATUSKO, zelame ti vzdy dobre naladenu gitarku (a maminu s ocinom) a vela potmehudskych usmevov. 😉

egy, vidis, vyhody skoreho vstavania. 😉 takmer vo vsetkom sa da najst nieco pozitivne.

matja, dobre nahodena tema. matejko zatial spi na nasej posteli oblozeny vankusmi, lebo ked sa zobudi, nezacne sa hybat, ale mrnci a caka, kedy prideme. ibaze ktovie, co bude v aprili. cestovnu postielku vsak mame.

matejko rozsklbol ockovaci kalendar a teraz sa mi driape na chrbat. 😀

mgk111
6. jan 2010

pasoajka - gratulujeme matusikovi 🙂

munu - ze "uz" 27 🙂 vsetko naj nech si spokojna, stastna a nech ta drobec poslucha 🙂

egy - kukam ze biedna noc a ty aka aktivna 🙂 my dnes len 3krat hore a od stvrtej ma kopal ako besny ale spal az skoro do siestej - wauuuu

matja - hmmm myslela som ze bude buvat medzi nami a to uz budu vsetky deti vacsie tak som sa domnievala ze zliezt z postele budu vediet 😀 asi som naivna ale cestovnu postielku mame takze som v klude..

oproti egy som ja este v pyzame, akurat sme s drobcom dali dole stromcek, vydatne mi pomahal 🙂
kubko sa uz dvakrat dnes poserinkal ale teda hodne a teraz m tu chce rozoberat komp lebo sa len stvera a nechce aby som robila cosi ine, zislo by sa urobit vseto v domacnosti co opisala egy, ale ideme po obede na navstevu ku kamoske a tatino nie je doma, takze sa to pri kubkovi teraz moc neda ☹
no musim bezat

kajuska - to na dohodu nesmies robit u nikoho 🙂 a ak ano, tak treba nahlasit a pravdepodobne to zalezi od sumy, ktoru by s€$i zarobila, ci ti ponechaju rodicovsky alebo nie... som zvedava kedy bude mat tatino auto aby sme vas prisli kuknut 🙂 znaky hadze kubko 🙂

kubko prestal robit mnoho veci co uz vedel, tap tap tapusky a take myslim... a teraz vidi auto a mieri nan prstom a robi ze tititit 🙂

egyptanka
6. jan 2010

no s mojho dlheho spanku co som myslela, ze budem mat ...bolo tak max. 25 minut ... uspala som malu, dala si ju na seba, zaspala som ... potom sa zacala mala hmyrit a hladat polohu tak som ju preniesla do postielky, kde sa troska prebudila, tak som ju este drziac za zadok hompalala v postielke, zaspala, isla som si lahnut a ako debil som kukala do plafonu co uz sa mi nedalo zaspat ...
... tak som vstala, nasypala do misiek slane pecivo... dala ho na stol , hodila pomaly zohrievat malej jedlo, esteze nam obed navarila moja mama ... idem este nakrajat strudlu co mamina vcera piekla a pripravit na tacku spolu s muffinmi co som vcera piekla a zazvornikmi z Ikei ... musim byt v pohybe, inac ma drbne.

matja, neviem na com ficim ... asi je to tak, ze uz zacinam trpiet nespavostou a som ako deti, ked su nevyspate tak sa stupa ich aktivita ... a ze po kom to nespanie dcera moja ma?? 😀

kucina1
6. jan 2010

ahojte tak anketka
kupeme vo vani uz velmi dlho, tomas tam stoji, sedi, studuje vsetko naokolo, davame aj penu, aj mydlo aj hlavu umyvame a straaaasne spliecha vodou a dokonca vylieva z poharika vodu von z vane

prebalovanie je strasne ale niekedy si to ani nevsima. len aj svokrovci, aj mama aj babicka stale hustia, ze vsetky deti v tomasovom sucasnom veku uz skoro vobec neplienkovali a sedkali na nocnikoch. tomas odmieta vrcholne aj druhy nocnicek

vcera som bola v blave, rano od pol osmej do desiatej na hematologii. strasne vela ludi. vysledky mam ale katastrofalne :( tak mam mesacnu kuru s jednymi vitaminmi a uvidime.

tomas bol poslusny, cely den sme sa flakali

tesime sa zo snehu ale sane su o svokrovcov a fusak mam este na poste tak von nepojdeme

egyptanka
6. jan 2010

Kolaciky nachystane ... rozhodla som sa, ze okrem jednohubiek s bryndzovou natierkou a klobaskou spravim par chlebikov ... ale musim pockat ked pride muz, isiel nakupit material ...

Naty je uz hore (celkovo spala 1,5 hodky) , ale rozprava sa v postielke a ani nemrnci tak ju necham tak pokial nereve...

jaaaaaj a stale vyzeram svieze, lebo este som sa rano stihla kraaaasne nalicit, normale make-up, puder, linka, tiene, maskara, lesk na pery ... fokle pod ocami zmizli nanesenim kremu na hemeroidy. Som krasna 🙂

egyptanka
6. jan 2010

Kuci, volovina ... 9 mesacne dieta nevie este ovladat zvierace a toboz nie pochopit co od neho na tom nocniku chceme, idealny cas na oducanie od plienok je okolo 20-22 mesiaca.
Skore drilovanie na nocnik moze mat podla odbornikov neblahy vplyv a moze v najhorsom pripade v neskorsom veku skoncit pomocovanim.
Oducanie od plienok je velmi vazny milnik v rozvoji dietata ... jednym z takych milnikov je napr. prechod na tuhu stravu a chodenie.
Takze nenechaj si nic kecat ... ty si mama a ty mas rozhodnut co je pre tvoje dieta najlepsie. 🙂

mgk111
6. jan 2010

kuci - to je blbost, ved nie kazde dietatko chape co vobec znamena kakat na nocniík alebo vecko... a myslim ze ako pise egy este neovlada zvierace... my sice kubka davame na nocnik ale sedka len a hra sa, netusi co ma robit...

baska, lubi - maxi cosi tobi - vyjadrenie predavajuceho - nie je vhodna pri naraze z boku sedacku pevne nedrzi ... to len pre info, ale viem ze lubi je spokojna no my sme ju nakoniec zamietli a mame nove typy - concord ultimax alebo maxi cosi priori xp...

egy - posli mi trocha energie, ja som vy pyzame vyzeram desne a nic nemame doma upratane... a manzelik mi doniesol obed z mc 🙂 big jalapeňo 🙂 namky lebo lubim pikantne neskutocne a to som si uz dlho nemohla dovolit tehu, kojenie... 🙂

ajka82
6. jan 2010

matja my vysielacky nemame a ani cestovnu postielku...ale pri nasom sidle je mozne, ze bude opekat s nami 😀
sama zostat v izbe nemoze

mgk111
6. jan 2010

no kedze mame ist na navstevu tak kubko opat spinka... vzdy je to tak, ze dava kratke spanky a ked mame niekam ist tak drichme...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre