Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

neurologia
10. nov 2010

@kackabrcka
a aku mas lytkovu problematiku? lytko chude alebo "silne"..?ja mam na nohu velkosti 41 chude a vo vsetkom plavam...

rpinguin
10. nov 2010

@neurologia tak to som rada, ze nie som sama, ktore nevie rozlisovat vpravo a vlavo 😀

evinkaaa
10. nov 2010

renca - 😀 😀 😀 😀 😀

evinkaaa
10. nov 2010

kati - vsak to je super cena. Ak su fakt teplucke, ako pises, tak ich ber 😉

yanni
10. nov 2010

no tie semisky sa aj mne celkom pozdavaju ale vlastne aj tie lave. Ja by som asi brala oboje, keby mi oboje sadli 😀 😀 😀

Renci to uz mas 240 €. Do kedy chces zbierat? Ja zbieram do 50 a dam si auszahlen. Viac nie, mam strach ze im drbne a zrusia ako happydigits alebo zrazu zavedu Verfall alebo tak. A pridem o vsetko. Tak takto 50 netrva dlho a aj tak to dam stale poukazat na braskove Sparkonto, nech mu to tam rastie 😀
Inak s tym Thüringenom si mi normalne chrobaka do hlavy vpustila. Kukla som len tak zo zvedavosti co by som tam s mojim statusom zarobila, tak normalne som ostala obrarena. Este o 100vku viac ako tu. A ze vraj sa v Bavorsku najviac zaraba. No keby to bolo take jednoduche sa dat do ineho Bundeslandu preradit. Hned by som isla. Ked si pomyslim, ze najomne aj o polovicu menej a este by som aj viac zarabala....hm....len co s chlapikom, ked ten trci v Münchene. juuuuuuj zivot je tazky.

yanni
10. nov 2010

@rpinguin Renca mna porazi. Ze som ja na to skor neprisla. A u vas v BW by som eeeeeeeeeste viac zarobila. No ja prcham z tohto podivneho Bavorska.

rpinguin
10. nov 2010

juchu, nech zije B-W a Thüringen 😀 Ideme bojkotovat Bayern? Kati, no ved, ked zarobis aj o nejake malo viac, ale za byvanie nevysolis tretinu, ale len stvrtinu, tak to je este lepsia vyhra, no nie?
Ty si mi nasadila zasa brouka s tymi bodami, zeby som nechala vyplatit? 🙂

neurologia
10. nov 2010

@rpinguin
renca vsak ako....kukam na monitor a su dva obrazky...jeden vpravo a druhy v lavo...tie semisky so po pravej ruke...tak pravy obrazok ci?

rpinguin
10. nov 2010

@neurologia Bei a co si napisala ty? 😀 😀 😀

yanni
10. nov 2010

@rpinguin Reni tak sa hadam stretneme v Thüringene, co ty na to??? 😀
No daj si to pomaly vyplatit, clovek nikdy neviem. Ja som akorat dnes rano kukla na to moje Punktenkonto, tak ja uz tiez idem dat vyplatit. Uz mam cez 50. Bude mat brasko aspon vianocne 😀 😀 😀 😀

Bei no ty to dobre hovoris s tymi obrazkami. Aj ja toi tak vidim 😉

neurologia
10. nov 2010

@rpinguin
teraz som kukla co som napisala...hmmm ked myslim jedno a pisem druhe 😀 😀 😀

rpinguin
10. nov 2010

no a Katka si ta este zastane, drzka jedna 😀 😀 😝 uz som nakoniec aj ja zacala pochybovat o mojej normalnosti 😎

neurologia
10. nov 2010

@rpinguin
no ale renca teoriu mam spravnu 😎 len ju musim aj v praxi pouzivat 😀

mammy81
10. nov 2010

@rpinguin vdaka idem cosi pozriet nech jej dam vecer avizo. 😵
No ci to bol napad?? tej domacej,ja som chcela ist domov ale som nemala narok na volno tak mi povedala ze ma odvezie do PP ale aj s malym no a ja naiva som sa tesila ze budem doma.....inac to bolo super az na to...
a to co za body zbierate?? Paypal?? ci ake ja tiez zbieram ale som nevedela ze sa to da aj vyplatit 😨
Renca ber prachy mas na darceky 😀

Zuzi ale ved clovek ked chce sa vykokta neboj aj ja obcas trepem dve na tri ale zahada ze rozumeju 😀 .
no ten domcek neviem neviem ked mas sikovnych ludi okolo seba ktory vedia robit ber. 🙄 Moj manzel by uz aj bral,on stale ze kupme si domcek bez nicoho a pomaly si budeme zariadovat a robit....to by sa mu pacilo len ja by som asi zosalela.

ja by som brala tie na lavej strane 😉 tie by pasovali aj k satam,tie v pravo su take sportovejsie.....
jeje ja by som asi tiez mala pokukat po nejakych....."topankofobia" 😀 😀

zuzanasaw
10. nov 2010

Kati, tie prave! 😀 semisky vyzeraju podla mna lepsie, ale pocitaj s tym, ze ked bude vonku len kus mokro, popripade posypu sneh tym sajrajtom, budes mat na nich mapy 😒

Stefi, ze ludi, ktori chcu robit... vlastne sme tu sami ako prst a vsetci daleko. Len znami. A firmy cosi stoja, tak neviem. Ale dedovia, moj ocino i manzelov, su uz na dochodku, tak ze oni kludne aj na dva mesiace pridu 😉 A ze chlap bude pomaly robit a zariadovat - ti poviem, ked pride domov o 17:30, napapa sa a lahne na zem k detom. Som zvedava, ci nebudem nakoniec aj zahradu kosit ja sama 😒 Niezeby bol lavy, zvladne vela veci, len neviem, kedy to chce stihat. A ked nastupim este aj ja do roboty...

Katka Yanni, ty mas nejakeho noveho chlapika v Münchene??? 😵 😵 😵

felli
10. nov 2010

Ahojte dievcata,moc sa zapajat nebudem,marodime,Filipek uz je na tom lepsie,u mna to uz bez ATB neslo,zehlim,malicky spi.KATKA ahoj,tie cizmy su pekne obidvoje,ale viac sa mi pacia semisome,su zaujimave ,a ked mas do cliapkanice ine tak by som ich brala.bodiky neviem ake to zvierate,ja nezbieram ziadne,keby som zbierala nechala by som si ich vyplatit,ako ste to pisali po 50eu urcite,250 uz mas docela velku sumu ,bolo by skoda keby Ti prepadli,nikdy nevies co sa bude menit..,a s tym stahovanim to ste docela mobilne 🙂 my uz tu asi na dlho zakotvyme s opravou domu a manzelovym zamestnanim stahovanie nehrozi,ked tak na stare kolena niekedy do Viedne 🙂 ktovie..a kde pracujete dievcata?

felli
10. nov 2010

@zuzanasaw zuzi ,tak Ta tu citam 🙂 to mame podobne,az na to ze jeden dedko je vo Pflegeheime,moj otec je na Slovensku,pride raz za rok a inak nemame nikoho.Manzel ani k firmam doveru nema 🙂 tak sme len ako dvojka.Kosenie je tiez moje.Na stastie je muz doobeda doma,zato vecer pride z prace po osmej.

mooc
10. nov 2010

jooooj som sa nacitala 🙂
detske boty za 60€: nuz ked tu v obuve stoja obycajne filcove papucky 32 ☹(( a este sa ktosi pytal na detske (babatkovske) zimne boty.. my sme mali overal s uzavretou nozickou a bol super (sice vo februari z neho nicolas vyrastol - svokra kupila dost knapp) no a potom sme mali jakoo boticky http://www.jako-o.de/shop/Babys-Baby-Anziehsach... a tie boli tiez super, lebo sa nevyzuvali a su teplucke..

zuzi ja bych ten domcek brala vsetkymi desiatimi (dvadsiatimi?) tu su ceny nehnutelnosti uuuuuplne hrozne.. vo vedlajsom dome je na predaj podkrovnydvojizbak (len za 165tis.)-no nekup to!!!, my by sme tiez chceli domcek (hlavne kvoli vybehu pre deti + aby sme mohli mat nejake domace zvieratko..) lenze aby bol aspon akotak cenovo prijatelny, museli by sme niekolko desiatok km od jazera.. a my uz sme tak nejako zvyknuti, ze za 2min. sme pri jazere.. a tu u nas u ulici idu stare 30-40rocne haraburdy (ktore neboli nikdy nejako udrziavane, maju rozpadnutu strechu + okna, treba robit kurenie, opravit vodu.. proste dezolatny stav a 2,5arovy pozemok.. to je taky, ze ked sedis na terase, citis ako ti sused dycha na chrbat) tak taketo domceky tu boli za posledne 4 roky predane dva medzi 3-4stotis. aaaaa to je strasne moc..

gutscheiny: tiez ich tu mam kopu z casu na cas ju pretriedim, vyhodim, co uz nie je platne.. niektore vyhadzujeme hned ako pridu.. vino, lieky, okuliare.. toto urcite nebudeme objednavat cez net.. ale ten tip s hladanim gutscheinov cez google si musim zapamatat!

dnes som bola u zubara.. tak mi odstranili zubny kamen a ten "bolavy" (teraz neboli) zub chce riesit o 3 tyzdne.. vraj tam mam staru amalganovu vypln, ktoru treba vymenit.. ale vraj je to riziko aj pre babo, tak ze pockame kym prejde tych kritickych 12tyzdnov a potom mi ju vymeni.. no a teraz neviem, ci si to dat robit, ci ee.. ci pockat az po porode a riskovat, ze ma to ozaj zacne boliet.. hmmm.. co si o tom myslite?

felli
10. nov 2010

@mooc neviem ako sa volas 🙂 este vas moc nepoznam,citam ze cakas babätko 🙂 to je krasne,pockala by som s tou vyplnou ked si tehotna.To vydrzi po porode..

felli
10. nov 2010

a ako pises s tymy haraburdami 😀 😀 😀 sa smejem 😀 my mame 200roc.,tiez bola asi tak,ale uz sme na dobrej ceste.Stalo to teda energie ,casu a penazi,kto ma deti a nema moc sil by som sa do oprav ani nepustala.Je to hrozne tie ceny nemovitosti a remeselnici sa ani zaplatit nedaju ,to by tie pozicky presli aj na deti 😒

deina
10. nov 2010

@kackabrcka, tie vpravo su nadherne. 🙂

@mooc, ak ten zub nie je vporiadku, ja by som urcite necakala s nim az po porode. Este by ti nahodou komplikacie narobil. A preco vymena blomby moze byt rizikova pre babo?

kackabrcka
10. nov 2010

@neurologia
@evinkaaa
semisove vyhrali ...

kackabrcka
10. nov 2010

@zuzanasaw do snehu a vody mame snehule to skor len tak do auta na spacirku do obchodu nie na cvachtanicu 😀

kackabrcka
10. nov 2010

@neurologia no ja mam skor kotnik a klembu uzku a silnejsie lytko tym padom nie kazdu dopnem hore.. a nohu v. 36 takze obcas trafim este aj detsku topankku 😀 tu by si si zgustla mam kamosku tiez chuda noha v.41 a ta trafi tu vzdy topanky aj 3je ked sme na nakupoch..

evinkaaa
10. nov 2010

katus - tak parada. 😵 Su fakt pekne. Odkedy si ich ukazala, rozmyslam nad nimi aj ja 😀 Ale nie....nedavno som si kupila na jesen za "stovecku", tak teraz sa musim krotit. 😀

Dani - tak co, uz skrine pretriedene? 😉

deina
10. nov 2010

@kackabrcka, ze 36 a zrovna nieco podobne hladam, fakt su krasne. Odkial ich mas (tie semisove)?

@evinkaaa, este zostavaju moje saty, nechce sa mi do toho a hracky deti. A hotovo. Dnes dedo zobral nase koberce do cistiarne, nech ich mame pekne (vyzerali otrasne a take boli krasne, ked sme ich kupili, ale tak dve male deti, to starsie malo reflux, no asi si vies predstavit - doma to clovek nikdy tak nevydrhne ako ti ludia v cistiarni 😀 ), aj gauc periem... uz nech je to za nami, tesim sa, len sa mi nechce ist k nasim, kym nas budu stahovat. Plan je taky, ze pride mm, odnesie nas k nasim, na dalsi den pridu stahovaci, vsetko odnesu, na dalsi den vsetko v Mnichove vybalia, mm navari 😀 a dedo nas vezme za nim.

kackabrcka
10. nov 2010

@deina na amazone som kupila.. maju aj vela inych ... hladala som pod lederstiefel, inak mali ich aj tavia hneda a zase aj v krasnej dzinsovej modrej ale to az od v. 37 😠
@evinkaaa tak to ja uz mam doma peknu zbierku ciziem ale vies stale tvrdim ze nemam dost.. raz treba hnede, raz cierne 😀 este sede by sa mi hodili k zimnej bunde 😀 😀

dnes som sa nejako rozhodla ze si urobim ausbildung v DE 😉

evinkaaa
10. nov 2010

Dani - no koberce su tema na dlhu debatu 😀 . Cistiarna to isti. Je to fakt prakticke a potom ich mas zasa ako nove. Vlastne budes mat pri stahovani vsetko ako nove, ked pekne poupratujes a vyriadis vsetky skrine. To akoby si mala uz "jarne upratovanie". 😀

kackabrcka
10. nov 2010

@mooc my mame zimne v. 23 za 45€ a overal som brala z lidl ze 10€ no je krasny

evinkaaa
10. nov 2010

kati - aj ja som topankova zavislacka 😀 . Minule, ked prisli na navstevu kamarati, tak sme im ukazovali byt a ked sme boli v chodbe (mame tam take velke ikeacke skrine), pytali sa na tie "prakticke" skrine, ze tam musi toho vela vojst. No a moj sikovny manzel hned otvoril jednu z nich a v nej mam ja topanky. Hm, a spustil sa smiech.....normalne boli prekvapeni. Ale vsak zenska musi mat vela topanok.....aby pasovalo k oblecku, ku kabelke... 😀 No nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre