Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
21. júl 2009

no reni tadial nie ale inakadial ako cez brusisko ani nie 😀 No to ja take veci so sebou robit nenecham.v sobotu som sa akurat bavila s mojou mnichovskou kamosko, ta co ma tu dvojmesacnu malu, ta rodila 29 hodin.no dakujem pekne. A pred rokmi kamoska z Herfordu,Ceska, sa mi stazovala, ta 36 hodin. Este lepsie. Ja ostanem bez chlapa a bez deti.

yanni
21. júl 2009

jaj uz viem co som chcela. predstavte si vcera som ozval moj a meinte, ze vraj mi mozme aj nadalek kommunizieren, on proti mne clastne nic nema. no nech sio trhne nohou. co si mysli, ze ja teraz budem za nim behat a pchat sa mu do zadku??? No to je na velkom omyle.

evinkaaa
21. júl 2009

Kati, tak na to ani nepomysli. uz som ti nieco povedala. mas prestat s takymito recami!!! 😀

tak taky dlhy porod nieje bohvieco. su baby, ktore to maju raz-dva za sebou a skoro bez bolesti a su baby, ktore lezia hodiny vo "wehen" a idu pritom vyplut dusu ☹

ja na to radsej nemyslim. uz som aj kedysi povedala, ze pre porod nechcem dieta. ze sa toho strasne bojim a bolesti tiez.
ale postupom casu ma to akosi upustilo. babatko s manzelom chceme velmi radi. tak uvidim, co ma bude cakat 😒

evinkaaa
21. júl 2009

Kati, ten ma ale fakt cudne moresy!!! nechaj ho tak, ako som ti uz napisala, urcite sa najde taky, ktoremu na tebe zalezi a ktory si ta bude vazit a mat ta rad taku, aka si 🙂
ja by som ho uz nechcela vidiet a aj ziadne "komunizieren" s nim

yanni
21. júl 2009

no ved som povedala, cisarak a uspat a zobudit sa tak o tyzden, ked uz je ta rana ako tak zahojena. 🙄

yanni
21. júl 2009

no evi, tem ma moze bozat v r...

evinkaaa
21. júl 2009

😀 😀 😀

rpinguin
21. júl 2009

Zenule, neplaste sa, je to pekny pocit a Kati-tyzden spat by si nechcela, ved chces presne vidiet baby a dat mu cicik. To je super pocit, uvidite. Ale nejdem kritizovat a poucovat, ja viem, ze som bola presne taka ista.
Teraz nechcem cisarak vobec, chcem hned malicku k sebe a po cisaraku sa clovek ani hybat nemoze a ani babätko dvihat. Ved uvidite ako zmenite nazor 😵

Schatz Kati, a ty si nechces vybavit ten prvorodicovsky prispevok, ze ides az po 7. mesiacoch na SVK? Ved to je pekny peniaz.

yanni
21. júl 2009

no reni, ja sa neplasim, len ak by ma vcielka maja, no pockaj to asi len ten Vilko zmoze, opelika 😀 😀 😀 😀 😀 😝

evinkaaa
21. júl 2009

Katiii, ty mas presne 100-sty prispevok 🙂 😀

rpinguin
21. júl 2009

si teda dobry Witzbold 😀

yanni
21. júl 2009

co mam? aka uz vidim. no uz nie ☹

yanni
21. júl 2009

kto reni, vari ja????

yanni
21. júl 2009

baby a uz ste si vsimli ze mi vsetky byvame v okrese ine zahranicie? No musim asi googlovat kde sa to vlastne nachadza 😝

evinkaaa
21. júl 2009

ano, kati, vsimla som si uz davno. 😀
skoda, ze sa neda konkretne nastavit, ze kde byvas.

rpinguin
21. júl 2009

no som zvedava, ktora z vas bude cinnejsia v pisani 🙂
hej, ty Kati s tou vcielkou Majou 😝

evinkaaa
21. júl 2009

reni, tak na teba urcite nemame. ved ty mas uz 1840 prispevkov. ty si tu dlhsie a musela si pisat o sto sest 😀

yanni
21. júl 2009

no to ma len tak napadlo. v nedelu som nahodou pozerala vceilku maju 😀

no a ty daj mi pokoj s koncentrakom. To teraz uz byvam fajn, volakedy so byvala skoro v nom 😀

no a ja nezmiznem, neboj. len skoda ze nemam babo, to by bola este lepsia diskusia. takto vam vela do toho hovorit nemozem. No ved uvidime, mozno ze sa daky Vilko najde 😀 😀 😀 😀 😀 Jaj co som chcela, no v septembri mozno zmizne na dake 3 tyzdne. ak brasko nebude doma tak nemam laptop a k ocovi do firmy na donovaly sa mi urcite nebude chcie kazdy den lietat 😠

evinkaaa
21. júl 2009

kati, uz teraz viem, ze nam budes chybat. ale uzi si to na slovensku pri rodicoch? co vlastne tam budes tak dlho robit? mas daky program vymysleny?

ja som ako decko milovala vcielku maju. kazdu nedelu som ju pozerala. a kludne si ju pozriem aj teraz. vobec sa za to nehanbim.
pamätate na "majka z gurunu- spadla z oblakov"? alebo "pockaj zajac"? alebo "bob a bobek"? alebo "lolek a bolek"? alebo "filmarik a filmuska"? to boli casy ,ze?
mne sa teraz nepaci, ze v niektorych detskych rozpravkach je uz maximalne nasilie. ☹

rpinguin
21. júl 2009

juuj, do septembra 3x zabudnem na to, ze ides domov. To sa musis odhlasit den pred odchodom 😀
A neva, ze babo nemas, ved nemusime len o detoch tocit.

Zajtra rano, ked sa Ingus pozre na kona, tak neuveri, co sa tu dnes dialo 😀 Tak ja to balim, idem pomaly do pelecha dat si moj "Schönheitsschläfchen" 😉
Uz nekecajte 😎

Tak dobruuuu nocku vsetkym!

yanni
21. júl 2009

bob a bobek???? Ja poznam len bobky 😀 😀 😀 😀 😀 😀

No jasne ze to vsetko poznam. Z casu na cas to pustia aj teraz, No pockaj zaja miluje moj otec. Ten sa stale rehoce ako kon 😀 Kubko a Matko je tiez super.

No programm este nemam, najskor zahrada a uroda a potom asi lenosenie. no podla pocasia. uvidi sa.

evinkaaa
21. júl 2009

Tak, Reni, uzi si tvoj schönheitsschläfchen. sladke snicky 😉

a mas pravdu, ingi zajtra rano porazi, ked to tu uvidi... 😉
mali by sme sa krotit.
ale zasa potom neni co citat 😒 😒 😒

yanni
21. júl 2009

dobru ja uz tiez musim ist, lebo rano o 4:30 nevstanem ani ked ma konmi budu tahat. 😀

evinkaaa
21. júl 2009

Kati, ty si fakt riadny vtipalek 😀 😀 😀 (zevraj bobky)
Ano, matko a kubko poznam tiez. No, bolo tych rozpravok straaaaasne vela, uz si na niektore ani neviem spomenut 😒
Kati, a hlavne si nakup zasa zasoby slovenskych potravin 😀

schatzilein
21. júl 2009

rpinguin: nie je ten prvorodicovsky prispevok nahodou urceny zenam s trvalym pobytom v SR, ktore tam chodili na pravidelne prehliadky? Tak nejak sa mi mari.

yanni
22. júl 2009

Katka, nie, staci ak mas prihlaseny pobyt na SR(aj prechodny). Ked sa to tu rozbehlo, hned som sa opytala mamy ako to vlastne je. Dcera maminej kolegine tiez vybavovala, je vydata v anglicku, aj tam ma trvaly pobyt, so SR fakticky uz nic nema spolocne a tiez vybavovala pre obidve deti slov. rodne listy aby mohla dostat ten prispevok. Len musis byt stale obcan SR, nesmies sa vzad obcianstva. A ako obcan ma vsetky obcianske prava toho ktoreho statu ale aj povinnosti. Napr. kedy si neplatila v N. dane, tak ich musis platit v SR aj ked zarabas v zahranici. Ale dane platis len raz, cize ziadne dvojite platenie. Alebo keby vypukla vojna, tak ta SR(no viacmenej asi len chlapa, ale kto vie, ak chlapi vymru musia ist zeny do boja 😀) moze povolat do "bitky". Ak nie si fakt "verschollen" tak si ta najdu aj ja kraji sveta. Ale pozor, keby Nemci tiez takyto podobny prispevpk vyplacali musis sa rozhodnut, kde si das ziadost. Mozes "kassierovat" len raz.

yanni
22. júl 2009

A este nieco, trochu som oprasila moje vedomosti a tu to mate k tej Maklerprovision:


Der Makler hat einen Anspruch auf die Provision, wenn die folgenden drei Voraussetzungen erfüllt sind:

Mieter und Makler schließen einen Maklervertrag
Der Makler muss eine Mietwohnung nachweisen oder vermitteln
Es muss tatsächlich zum Abschluss eines Mietvertrages kommen

Cize ked nieje podpisana najomna zmluva, moze si vies co. A ak si nic nepodpisovala, tak je faj. Ja by som sa teraz popytala u toho druheho "Anbieter" bez ter Provizie. No nebudes predsa nieco platit, ked to ide aj bez toho. Radsej kup za to nabytok alebo detom daco. Ved prachy newrastu na stomoch a ani sa nam neokotia, ked ich budeme drzat pekne v teplucku
😀

yanni
22. júl 2009

Este nieco navrch:

Muss ein Mietinteressent auch dann die Provision bezahlen, wenn der Mietvertrag schließlich doch nicht abgeschlossen wird?

Nein, die Provision ist ein Erfolgshonorar und muss nur gezahlt werden, wenn der Mietvertrag abgeschlossen wird.

Der Wohnungssuchende hat mit dem Makler drei Wohnungen besichtigt und sich dann doch für eine von einem Bekannten angebotene Wohnung entschieden. Muss er dem Makler etwas bezahlen?

Nein. Der Wohnungssuchende muss keine von dem Makler angebotene Wohnung anmieten und kann sich auch durch andere Quellen über Wohnungsangebote informieren. Der Makler darf keine Provision verlangen.

rpinguin
22. júl 2009

Jeeej Kati, ty si zlaticko a ake ranne vtaca 😉 Diky za tie rady ohladne Maklera!

druha Katka- ohladne toho prispevku je to tak, dokonca aj vcera som tusim Evi pisala ako je to, tak si pripadne nalistuj.

Ja mam dnes rusno, do mesta co-to pokupit, kedze zajtra pride svokor a este je tolko zlav, ze neviem, ci sa budem vediet moct krotit 😀

yanni
22. júl 2009

no reni, gern geschehen 😉

A ja ranne vtaca???? No to nie. Ale mam Gleitzeit, cize cim skor pridem do Büro, tam skor mozem ist domov. A kedze mi Beamte musime "odsediet" 42 hodin tyzdenne, je to dost hart. A ked si chcem narobit nejake Nadcasy, aby som usetrila dovolenku, tak radsej skor prist ako tu potom sediet do polnoci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre