Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

dania
25. júl 2009

Vendi, tyjo, to bych teda prdolu pretrhla, kdyby mi vyrazil kus prediho zubu... 😝 Jeste ze to slo spravit. Ted uz se zase muzes smat 😉 Nam vcera T nalil bublifuk do klavesnice, takze jsme museli podniknout vypravu do mesta koupit novou. Jinak v Bhv meli zrovna slavnosti, takze jeste jsme se svezli na videnskem kole. A taky autobusem (to je pro T stejne nejlepsi atrakce).
Dneska je u nas u more sommerfest, ale pocasi teda vubec sommer nepripomina, ale az se T a N vyspi, tak tam snad aspon na chvili vyrazime. Vecer tam hraje kapela irskou music, mozna tam zajdem jen s T, N musi na nocni ☹

Jani, to je nahouby, ze si ani neoddychnes. Ale s Bartem je cim dal vetsi legrace, vid?

Ingi, kdepak se schovavas? Mate navstevu?

emicka09
25. júl 2009

ahoj Mausi - jojo, pamatujes si me dobre 😉
v Lucembursku budu rodit proto, ze je mimco spatne otoceny a musim na cisare. no a chci, aby me rezal muj doktor a ne nekdo cizi, ktery je sice Nemec 😀 , ale praxi ma v Lucembursku - to je jedinej duvod 😉
ten Trevir me mrzi, ta porodnice, co jsem mela vybranou, se nam moc libila ☹ i personal vypadal byt ok. jak je to se smlouvama mezi N-Lux, nevim, pac ja nespadam do ani jednoho systemu, jsem zamestnanec EU instituci. pojistovna to hradi - muzu rodit kdekoli 😉

neurologia
26. júl 2009

Ahojte baby,

tak tu je nedela v plnom prude ako pozeram 🙂

mammy81
26. júl 2009

ahojte kocky tak vy ste toho popisali pre pana ja som vas ani nestihla precitat,dufam ze ste vsetke zdrave aj vasi drobcovia.
My si uzivame "domova" v plnom prude pochodili sme uz aj kupaliska,pocasie nam doteraz prialo len dnes je nejak chladno. 😨
Reni takze bytik uz mate?? tak to je super a uz sa Ti to krati za par budete 4. 😉

Honnig tak ja to mam nejakych 900-1000km domov a trva nam to asi 8-9hodina podla nalady Sophie.sama som si este netrufla ale nabuduce uz pojdeme same nebudem chodit autobusom ked mi auticko v garazi stoji.
Som len cosi precitala o obcianskych aby sme nevracali ci ako??ja som moj odovzdala ked som sa vydala a papiere som si menila a vybavovala povedali mi ze odovzdat a ja trulo som pocuvla-myslite si,ze sa da vybavit novy aj s novym menom??

Sophie rozprava krasne po slovensky sa z toho vytesujem len obcas ta gramatika,ale ide jej to super 😵

Tak babulky ja len aby ste vedeli ze este existujeme a na vas myslime.Prajeme krasnu nedelu papa 🙂

paula
26. júl 2009

marosko, L. jeste po obede spi, ale nekdy taky ne. Hlavne kdyz treba zustaneme dopoledne doma, tak se ji pak nechce zaspat. Nejlepsi je unavit ji nejakou kratsi prochazkou, nakupem, nebo tak. Ale nekdy ma fakt den, ze nezaspi vubec, posledni dobou porad casteji a to je pak dlooouhy. Ale zase mam vecer driv volno. Mam znamou, te chlapecek nespi po obede uz od 2 let, ale v noci spi od 8 do 8.

Vendulko, a boli to, kdyz se ten zub urazi? No hlavne, ze uz se muzes usmivat a smat, to je potreba. 😉

My jsme byli v patek v Düsseldorfu na pouti a vsichni jsme si to paradne uzili. 😉 Jen kdyz jsem tam videla nektere atrakce - volny pad byl z toho jeste nejmirnejsi, tak jsem si rikala, ze to ty lidi bavi na to jit, ja bych nesla, ani kdyby me platili. 😀 😀 Ja tak retiskac a ruske kolo 🙂 😀 Chlap byl samozrejme stastny, ze mohl s L. na auticka a L. byla nadsena ze vsech malych kolotocu. Skoda ze nevydrzela dele jak do 10. v 11 byl ohnostroj a ten uz jsme nevideli.

paula
26. júl 2009

a co je s Ingrid?

neurologia
27. júl 2009

inak to uz aj mna napadlo co je s ingrid uz sa dlho neozvala....

my v piatok odchadzame domov tak uz sme taky myslou doma na dovolenke....

no ale co som ostala dnes rano nemilo prekvapena prisiel mi ucet z labaku ze mam zaplatit vysetrenie krvy-gyndos mi bral krv na toxoplazmozu-som nevedela ze taketo veci sa tu platia....

rpinguin
27. júl 2009

ahojte zienky,
kde ste vsetky?
Bea, no dr. by ta mal informovat, ze to, co ti robili nie je hradene poistovnou. Kolko za to chcu?

Pauli, tak to ja som zasa uplne na tie kolotocne, cim rychlejsie, tym lepsie. Aj tu free fall tower mam rada a este viac tie husenkove drahy vselijake.

Steffi, kedy sa vraciate? Take Slovensko pomoze vzdy super, co sa reci tyka. Ozi, ma vlastne Sophie akcent v slovencine? S tym soferovanim si nic nerob, ja sa tiez bojim a auto nam tu stoji vonku a pouziva sa na sobotne nakupy 😀

Ja som bola vcera na slovenskej omsi a tam ministrovali dve deti (mamka Slovenka, otec American) a ked mali citat po slovensky, tak to teda bolo riadne pocut. Clovek sa tomu asi nevyhne, ze?

neurologia
27. júl 2009

no veru mal by povedat-ale v tomto maju prsty skor jeho sestricky lebo tieto veci maju na starosti oni....a je to 23,46 eura...

iii
27. júl 2009

caves, tak je to paradicka zasa si konikovat......mame na navsteve brata s priatelkou, tak som zaneprazdnena s nimi. teraz ale zazracne vsetci naraz spia a ja som uz navarila 1kg masa, ktore tu za den bez problemov padne....

vendul, dali ti tam korunku? alebo nejak pouzili ten odlomeny kusok? no to je neprijemne, ale rebca to urcite nemyslela nijak zle 😉 na tych drobcov sa clovek nakoniec ani nemoze velmi hnevat, ze?

pauli to je zvlastne, e. este stale potrebuje poobednajsi spanok 2-3 hodiny ako sol, je to obcas problem, lebo sa musim vzdat outdooroveho obednajsieho programu, ale zasa sa ten den tak pekne rozdeli na dve casti a je to znesitelnejsie.

ozaj, pamatate sa, ako som vam pisala, ze mi tu prednedavnom kamaratka nechala kamaratka svoju dcerku s podozrenim na cierny kasel? tak nakoniec ten keuchhusten naozaj ma, je to povrdene aj mikrobiologicky.....ale vraj okrem toho priserneho kasla (aj s krvou) a zvracania jej nie je nic. tak dufam, ze sa z toho dostane bez nejakych zavaznych komplikacii a som strasne rada, ze sme to prezili v zdravi. opat sa mi potvrdilo, ze co ma nezabije, to ma posilni 😎

a musim sa pochvalit, ze sa e. naucila pouzivat cudzie zachody....pardon, ze vas obtazujem takou prkotinou, ale pre mna je to obrovsky uspech, uz vlastne mozme bez obav kamkolvek...akurat sa za nami vzdy vytvori priserna fronta, nastastie tej slovencine nikto nerozumie 😉

iii
27. júl 2009

tak opat mam minutku...

zdenka tobik, skore uzdravenie....to je hrozne, ze sa to s vami takto tiahne. mate uz prazdniny u vas?

katka a evka, ake bolo stretnutie?

hani, ty vazne pleties? beries aj nejake zakazky? mne sa ale nahodou vlnene svetriky u uplne maleho mimca celkom osvedcili. vyuzila som aj vlnene gatky na platene plienky a navleky na nohy. u ciapky som mala akurat pocit, akoby skriabala na cele (ale to bolo dane asi skor biednou kvalitou vlny).

reni este drzis pokope? ako to robite s manzelom, berie si dovcu okolo terminu porodu? alebo k vam niekto pride? kde bude maxik?

evinkaaa
27. júl 2009

Ahojte kocky,

ako pozeram, vikend tu bol docela tichucky. Asi ste kazda niekde boli, vsak?!

Pauli - ani ja nemam rada vselijake tie "divoke" kolotoce a husenkove drahy. Absolutne na to nie som. Mam proste strach z tej rychlosti a z vysok. ☹ A kazdy rok, ked tu mame Oktoberfest, tak sa ideme pozriet, ale ja na ziadny kolotoc nejdem. Nanajvys tiez na retiazkovy, ale inak nic 😉

Reni - tak ty takto? Mas rada taketo divoke jazdy na kolotococh? To fakt? Nemas vobec strach? JA neviem, ale ja mam "fobiu" z toho, ze odtial vypadnem. ☹

Ingi - no vitaj. Uzivas si navstevu? A mate aj nejaky program vymysleny? No stretnutie sa nekonalo, lebo nakoniec katka nemohla prist. Musela zial pracovat, niekoho zastupit. Ale snad nabuduce. Teraz sme sa akurat rozpravali spolu, ze asi o dva tyzdne v sobotu dame stretko. No uvidime. Teda stretko uz asi tento tyzden na kavco, ale myslim "videoabend". 🙂
Ingi, to je krasne, ako pises, ze elenka sa naucila chodit aj na cudzie zachody. Super. Viem si teda predstavit, ako ta to tesi. A uz nenosi plienky teda vobec? Ci ako to je? Iba na spanie?

bea- to teda ten lekar mal fakt dopredu povedat. Aspon by si bola na to pripravena. To nieje nic prijemne, ked o nicom nevies a zrazu dostanes "rechnung" ☹

evinkaaa
27. júl 2009

Kocky, aj u vas je tak horuco?
Dnes je nehorazny upek 😉 Aspon tu u nas

rpinguin
27. júl 2009

Evi, no tu je strasne, bola som pol hodku na smyklavke s M. a stacilo mi, naucil sa stale vliezat do kocika, tak som to vyuzila a povedala mu, ze uz teda ideme, ked tam vliezol 😀 Po takom sparaku bude urcite burka.

Ingi, no vy mate tedy tych navstev. Ako to bude s porodom fakt neviem, ale svokrovci by urcite dosli, ale ti pridu tak na nejaky tyzden. Mne je blbe niekomu povedat, co treba urobit, preto viem, ze by som to zvladla vsetko aj sama ako sa starat o zvysnych dvoch ludi este. Ale to je blbe im povedat, nech nechodia, zvlast, ked moji nepridu. Dovcu si muz berie (ako ho poznam) tak asi den. Teraz ma tak napadlo, ze by bolo fajn, keby tu boli pocas mojho pobytu v nemocnici, ale ako im povedat, ze kedy to na mna pride. To teda neviem.

Inac, co sa toho bytu tyka, tak sme teda volali s tou stavebnou spolocnostou a oni povedali, ze o tom maklerovi vedia, ze s nimi spolopracuje, ze zrejme tu proviziu platit asi budeme. Este sa ale ozvu, ked to s maklerom preberu, takze este stale nic nevieme, zmluva nepodpisana a v sobotu sa chceme stahovat.
Dnes som zbalila 2 krabice, strasne ma to nebavi, ale co uz. Lepi mi aj, ze porodim skor. Maxika stale natahujem, no veselo.

Vendul, no ozi, s tymi zubami. To take rocne dieta ma taku silu? To by som nikdy nepovedala. Alebo ty mäkke zuby? 😲

evinkaaa
27. júl 2009

Reni - u nas to ani na burku nevyzera. Stale svieti slnko a pali o dusu. Aby bol clovek v chladnu, lebo za chvilku je "lepkavy" ☹
Teda to s tym bytom je ale zahada. Hm, to je blbe, ze este neni ani zmluva podpisana a sobota sa teda blizi. Nech sa to coskoro vyriesi a vam ubudne aspon jeden stres. Teraz toho mas urcite dost. Keby si nebola tak daleko, aj by som ti sla fakt pomoct. Ja mam stahovanie nahodou rada. AJ ked je to kopec neporiadku a upratovania, ale nevadi 🙂
Tak nech ti to ide nadalej od ruky. A na predcasny porod ani nemysli. Vsetko pojde ako ma a ty porodis v termine.
😉

paula
27. júl 2009

Evi, no ja se ani tak nebojim te vysky, nebo rychlosti, nebo ze bych vypadla, ale spis ze se pozvracim a bude me spatne. 😅 Vzdycky kdyz jsem na necem takovem byla - mirnejsich verzich, tak se me delalo strasne spatne. 🙂

Dneska uz se na me sousedka pod nama zase smala, pry uz je to s tim hlukem o mnoho lepsi, tak jsem rada, ze jsme si je udobrili. Ti ostatni (naproti nam a pod nimi) se pry pohadali a ted se spolu nebavi. No Kindergarten pur 😀 😀 😀 ja jsem rada, ze se s nami (jeste) vsichni bavi, ja jsem takovy nekonfliktni clovek.

Bea, pokud se nejake vysetreni plati, meli ti to dopredu rict. Urcite jim to tam rekni. Me rekli, stoji to tolik a tolik a jestli to chci, nebo ne. to nastve vid, kdyz prijde jen tak domu ucet. Nejde ani tak o ty penize, treba by jsi to i tak, ale meli ti rict, ze se to plati.

neurologia
27. júl 2009

no ja stahovania rada nemam vobec clovek vsetko musi spakovat a novy bejvak poriadit aby sa citil prijemne veciam najst nove miesto a tak....

aj tu je hrozitanske teplo ale myslim si ze vecer poprsi alebo bude burka ako vzdy ked tu je teplo na nevydrzanie... 😉

renca urcite sa v pohode nastahujete....a az potom porodis ja ti fandim neboj....

yanni
27. júl 2009

boze baby ale ste toho tu pocmarali. normalka nestiham citat. No v robote bolo dnes veeeeelmi vela roboota, takze nic nebolo z kona.

Baby, dnes rano o 5:30 ked idem na vlak, my skoro oci vypadli z jamok. ja si idem pohodicke v auticku, zaparkujem ako vzdy na "mojom" mieste a vidim ako nejaky chlapik obehuje nejake auto. Ale nejako som tomu nepripisovala dolezitost. ale zvedavost nedala a ked som isla okolo toho auta tak som sa musela pozriet. No ci to neboli slovaci? A predstavte si, auto plne a a oni, no zo 5 ich muselo byt, lebo mali 5 parou topanok "zaparkovanych" po autom, drichmali v aute. No urcite to boli nejaky cigosi. Teraz ked som isla domov som sa extra pozrela, auto tam este stale stoji naladaovane hud.najstrojmi. No uz som si aj celkom iste ze to musia byt cigosi. no take cigoske nastroje maju, harmonika, husle, gitara a tak. Len nam hambu robia. Ale sranda to bola, s tymi topankami.
Co je to za znacka- RA-???

evinkaaa
27. júl 2009

Kati - to fakt? no to je sranda. ale mas pravdu, iba hanbu robia. ☹
RA je Revúca.

yanni
27. júl 2009

no vyhodniari ciganski

evinkaaa
27. júl 2009

no ved na vychode ich je kopeeec 😉

yanni
27. júl 2009

no ved hej. moj brat je v kosiciachm no ten len nadava na lunik IX

evinkaaa
27. júl 2009

ja som tadial cestovala par krat a to bol veru sok, ako tam cigani vlastne ziju. iba chatrce, ziadna poriadna cesta...no hroza ☹

yanni
27. júl 2009

no ja po takych kadejakych nechodim. ja len po slusnych 😀

evinkaaa
27. júl 2009

to boli este "povinne" vylety s rodicmi v detstve 😉

honnig
27. júl 2009

Ingi, zakazky neberu, to by nedopadlo 😀 Ale treba Emicka... 😉

dania
27. júl 2009

Cauky holky, tak my se zaciname balit, zitra pojedem do Cech.

Bea, to je docela nefer, ze ti to doktor nerekl, ze budes platit. Jinak toxoplazmoza se asi vetsinou zadarmo nedela. A vy mate doma kocku?

Katko, co tys to tuhle zminovala za druhou praci? Ty jsi ale vytizena... a co, uz je nejakej sympatak na obzoru? Nebo uzivas singlovani?

Ingi, co chystas E. k narozeninam? Ja jsme prave objednala v Cechach nejake knizky, uz se na ne tesim, tady uz mame vsechno prelouskane. Ale jinak nevim... A co ctete vy, mimo atlasu hub teda? Jinak jsme slysela, ze v Cechach nedoporucuji sbirat lesni plody kvuli nejakym liscim tasemnicim, to musi byt pro tebe velke dilema, co? 😝

schatzilein
27. júl 2009

Ved taka velka hamba to nebola, ked ti Romovia vo svojom aute len spali. Ovela horsie by bolo, keby tam zacali zakladat nejaku buducu osadu po vzore tych existujucich na vychode, nie?

yanni
28. júl 2009

Schatzi-KAtka, no ktovie co si ti cigosi este zmyslia. Idem teraz smirovat, ked pojdem na Bahnhof, ci tam este drichmu 😀 No teraz prsi, a ako, to im bude urcite ungemütlich v aute 😝

yanni
28. júl 2009

No Dani to je pravda. Ja mam aj Nebenjob. No ked uz nemam chlapa, tak budem aspon Millionarka 😀
No a kedze som stale len v robote, nemam ani cas ani kde nejakeho spoznat. Un nas v kancli, ked vobec nekto pride, tak len "Schuldner" a to zase nemusi byt. No a v pekarni nie je cas sa bavit so zakaznikmi. Zial. No obcas si nejaky pekny a´j kupi praclik ale no ten cas nie je ☹
Ale Evi vraj uz nejakeho pre mna ma. Vsak Evi? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Chudak chlapec, keby ten vedel 😉 No ale sympos je, to sa mu musi nechat 😉 No evca by ho sa mi zda aj brala, keby nebola uz vydata 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 No to verkuppeln je fakt nenapadne, neee Evina???? 😀 😀 😀

Übrigens, ti cigosi tam uz neboli. asi nic "nezarobili" tak to potiahli dalej. No To si vybrali ale zle mesto. V Dachau si davaju na takuto haved pozor. Asi ich polisi vyprasili. To uz musia ist do väscieho a hlavne nebavorackeho mesta, ked chcu zobrat. No ja tomu vravim pekne, "zarabat" 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre