Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
11. aug 2009

Evi preco?????

rpinguin
11. aug 2009

tak uz som doma, na kontrole mam baby uz 3000g, takze na tych 3500g ako u M. to bude vyzerat a ja mam stale rovnako kg. Od minulej navstevy pol kila naviac a to som bola pred 3. tyzdnami. No ja neviem, ale mne normalne chuti, aj si pohresim so sladkostami. No asi moc beham za M. a nestiham.
No na McD musim aj ja mat chut, ale Burger King mi chuti viac a som ako som uz davno pisala fan McCafe, takze len kavco a kolacik. Raz mi isla chut na hranolky, tak som si tie dala pred kavou a kolacom a to ste mali pocut tie revy, ked som Maxikovi nechcela dat. Vsetci sa po nas divali, tak som mu dala, tym padom tam uz radsej nejdem.
Evi, ved bud rada za romantika, ved ty nemusis byt, aj Katka, ved ked je chlap- nemusi byt aj zena.
Ja mam tiez smolu a tiez mam neromantikus typy.

Kati, zrkadlo len puklo, takze musim nieco vymyslat 🙂

Ingi, diky, idem citat.

Dani, to mas potom aj otcovu rodina na SVK, ze? Chodis tam casto?

evinkaaa
11. aug 2009

Ved ja som to nemyslela az tak vazne 😉
Jasne, ze som rada, ze mam doma romantikus typ. 🙂 🙂 🙂

Reni - takze len pol kila? To co ty robis, prosim ta. Ved to je supeeer. Bud rada, ze to je len tak malicko, aspon budes po porode rychlejsie fit. 😉

McDonald ja nejako nemusim ale ked mam chut, tak u mna iba chicken nuggets s chili omackou. To je mnamka. A inac nic. Ale to je zriedka. Burger King mi absolutne nechuti. Neviem, jedla som odtial dva krat a obidva razy bolo to jedlo proste guma a bez chuti. No nic moc ☹

No idem s manzelikom veceriat. Robila som plnene papriky. Veeelmi lubime. 🙂

Krasny vecer vam vsetkym 🙂

jabera
11. aug 2009

ahojte zenske!

dani, to som tak v srande myslela s tou tagesmutter.., ze akoze, aby vas nenakazila, ale jasne, ze ked vyzdravie, tak je to ok.

reni, ahoooj! tak super, ze si vsetkozvladla. uz mozes pomalicky rodit...
dieta, na ktore ma boris platit je dcera, ma 14. chlapec 20 je v borisovej opatere akoze... je u b. sestry, lebo chodi este do skoly v bratislave.

inge, tak ty si sa povaalovala v krickoch v okoli?! no super! esteze ste medveda nestretli, je ich tam azaz.

no, pravnicku som prezila, nakoniec sme isli taxikom, boris ma ukecal, nech neriskujem mhd a nakoniec som rada, bolo to rychle a nie az tak drahe, ako som cakala. pravnicka mila, ale kopu papierov musim este ponosit a overit a tak... mam co robit, kym odideme do toho utekaca... a vdaka, za drzanie palcov, veruze mi to pomohlo.

rpinguin
11. aug 2009

Evi, to ty takto vyvaras? Sa ti chce? To by som si ja dala take dobrotky, ale nema kto urobit 😝
Jani, super, ze to dopadlo podla vasho ocakavania. Fakt ale nezavidenia hodna situacia, ale co narobis 🙂

evinkaaa
11. aug 2009

Jani, tak parada, ze to dopadlo dobre. K pravnikovi nejde asi nikto v takejto situacii rad, ze?

Reni - no tak kludne dojdi. 🙂 Ja varim rada, ked mam chut a cas aj taketo jedla. Vselico pestre. 🙂
Su dni, ked je nieco taketo a su dni, ked su "iba" nudeln alebo salat. 😉

dania
11. aug 2009

Evi, ja taky strasne rada varim, plnene papriky jsou moje oblibene. Mnammmm

Reni, to ses dobra, takhle si drzet kila. To se pak bude hubnout. Ale jinak ses teda taky rabenmutter. Ja teda aspon Timmymu nedelam chute. Co nechci aby jedl, to pred nim ani ja nejim 😀

Jani, vidis, jaks to zvladla. Mas teda pekne napilno, nez pojedes do lesu, co?

emicka09
12. aug 2009

ahojte holky, prisla jsem vas jen kratce pozdravit..a oznamit, ze mame miminko 🙂
emma se narodila 5.srpna, uz jsme doma z porodnice 😉
a zaroven mam jazykovy dotaz-nevite nekdo prosim, jak se rekne nemecky melta? to je takova ta kava z cikorky (cekanky)..pry pomaha na kojeni..

evinkaaa
12. aug 2009

emicka, srdecne ti blahozelam a zelam veeela radosti a aby bola emma zdravucka. 🙂 🙂 🙂
ked budes mat cas, napis nam, aky si mala porod... 😉

emicka09
12. aug 2009

evi - dekuju..emmi byla koncem panevnim, tak to byl planovany cisar..nebylo to prijemny, ale ani zadna traga..bricho bolelo hodne prvni den a noc, ted ty hadicky vsude..ale byla jsem tak oblbla tou anestezii, ze si to uz ani moc nepamatuju. emmicku jsem videla hned po porodu, manzel taky byl se mnou..celkem pohoda 😉

evinkaaa
12. aug 2009

emicka - bolesti ti nezavidim. dufam, ze si netrpela dlho. ale teraz mas doma maly vonavy batoztek a mozes sa s manzelom z neho vytesovat, vsak? robi vam emmka radost? papa ti pekne? aj spinka pekne?

dania
12. aug 2009

Gratulace k miminku!!! Ja krasna... 😵 Mohlo by to byt Getreidekaffee.

emicka09
12. aug 2009

no s tim spinkanim to zatim neni nic moc, to se jeste musime naucit..papame na muj vkus moc dlouho, treba i 2 hodiny ☹ taky snad casem doladime 😀
ale radost nam dela, je to nejkrasnejsi miminko na svete 😀 😀 😀
a diky za gratulace i za jazykovou poradnu 😉

ywca222
12. aug 2009

Ahoj baby.Neviete mi nahodou poradit,kde zohnat nejaku anglicky hovoriacu hebamu v mnichove.Z toho zoznamu,co mi dali v nemocnici,nema ani jedna cas..Alebo myslite,ze mozem normalne zostat bez hebamy?Vdaka za pomoc.pekny den vsetkym!

iii
12. aug 2009

emi gratulujem!!! ako sa citis? drobca je fakt krasne.... pokial sa nepletiem, ty si z trieru?

ywca podla toho, na co ju potrebujes.
na vorsorge (teda starostlivost pred porodom) hebamme nutne nepotrebujes, staci gynekolog. k porodu (beleghebamme) ju tiez nutne nepotrebujes, ale je velmi uzitocne ju mat k nachsorge (navstevy doma po porode) - pride zvazit mimco, pozrie na pupok, skontroluje kojenie....
skus mrknut niekde na nete, ja som teda nasla viac hebamme na nete ako na oficialnom zozname z porodnice.

jani, so super ze ste to zvladli.....nabuduce uz budes proficka 😀 no nie, sorry, blba sranda, snad ziadne nabuduce nebude.. tak si uzivajte prirody!

reni tak kolko mas teda kg navrch? heh, tusim, ze som uz teraz vacsi pampuch ako ty...

rpinguin
12. aug 2009

emi, aj odo mna gratulacia (som aj zabudla ako sa volas ty, zeby Katka? ). Mala Emma je pekna, uz aj ja by som brala dievcatko, ale este nemozem. Nic nemam dokoncena, detska izba ako po vybuchu, vsetky dosky lezia na zemi a nic neposkladane.
Dnes som bola v Bauhause kupit akurat lampicku. Este navrtat dve garnize, dve lampy, poskladat tu detsku, jednu komodu a uz by to mohlo byt, ale to sa moze zasa az cez vikend uskutocnit, ked nie som sama.
A ta kava je bud Malzkaffee alebo Getreidekaffee alebo potom podla znacky....CARO je dost oblubene. Ja mam rada z Alnatury.

Ingi, no v Mutterpasse som som zacinala so 73kg v tom 18.tt, teraz tam mam 76,5kg v 38.tt. Uplne na zaciatku tehu som mala asi 72kg, takze mam vseho vsudy len tych 4,5kg hore. Je to vobec ok? Dr. povedala, ze mininum je od 5-7kg. Dnes som si kupila v mekaci hranolky (esteze tlacim kociar tak, ze ma M. nevidi 😀 ), ten dostal Roggenbrötchen.

ywca222 a ono exituje niekto, kto v Nemecku nevie anglicky? To mi zahada, ved to musis najst a hlavne v M.

evi, teba clovek ked tak cita, tak u teba je najvyssi cas na to dieta 😉 , ty tak sladucko hovoris, rozplyvas sa o tom, ze si clovek povie, ze tato zienka je na to materstvo na 100% pripravena. Ja som bola uplny opak. O nejakom konovi som bezdetna ani netusila 😲

verohit
autor
12. aug 2009

ahoj zenule, citam vas citam prisla som po Renkin prichod.... tak zatial zdravim Mimi sa uz zobudila, tak snad najblizsie docitam...

vsetky vas zdravim..

ywca222
12. aug 2009

Diky,skusim to este pozriet.no myslela som hlavne tu po porode.Snad niekoho najdem,uz 3 dni v kuse telefonujem 😒 hrozne.tak dakujem zatial.

evinkaaa
12. aug 2009

Reni - no to vies, ze chcem a citim sa na to. Ved roky na to mam 😉
Matilda poslucha??? 🙂

Verca - ako sa mas? Napis nejake nove zazitky o Mimi. 😉 To je vzdy take prijemne citanie.

Emicka - no ja by som asi tiez povedala, ze Getreidekaffee alebo ako Reni napisala - Malzkaffee. Skus sa poobzerat v obchode, urcite nieco vhodne najdes. Pripadne sa spytaj 😉 Ja kavu pijem velmi malo, takze ja poradit neviem.

bodka7
12. aug 2009

ahojte babule

gratulujem emicke k malej emmke 😵

ja zasa nist nestiham, mam tu rodicov na par dni, tak si viete predstavit 😀

a co je s ewelyn? neviete?

aka sranda debaty o romantikos a neromantikos 😀 tak to my dvaja sme absolutny neromantici, len neviem, ze kto z nas viac.

bodka7
12. aug 2009

@evinkaaa
a kde to byvate? 😀
ty brdo, aj ja som takto vyvarala, ked som este nemala maleho, ale teraz som rada, ked stihnem zjest omasloveny chleba ☹

@ingi
tie foto su do it yourself 😉

iii
13. aug 2009

reni, heh, vodu kaze, vino pije 😉
s tou vahou neviem, podla mna ked ma drobec 3kg a je v pohode, tak by to malo byt ok, nie? mas inak pocit, ze si celkovo (teda samozrejme okrem brucha) schudla?
a ako si spokojna s bytikom?

hmmm, al natura - od nich teraz ficim na hafer crunchy a sezamovych tycinkach 🙂

rpinguin
13. aug 2009

Ingi, ja viem, som hrozna s tou stravou pre M., ale som tej mienky, ze ved ma tolko casu na spoznanie vselijakych kravin nezdravych, tak naco mu to este cpat. Pije len vodu a ten Alnatura Kindertee, no a na mlieko samozrejme neda dopustit 😀 Inac, tycinky poznam, som ich tiez objavila, su dobre fakt. Inac M. dostane Früchte Freunda tycinku od Hippu a to je jeho sladkost, aj müsli tycinky robia.
Novy byt je pekny, ale hneva ma, ze to nie je vsetko este hotove. Dve izby este stale nemame, takze ani M. nemozem ucit na samotku, chcela som to skor, aby nemal pocit, ze ho baby vyhnalo od nas. Dufam, ze teraz cez vikend sa to dokonci. Potom mu tu izbicku odfotim.
A ako si ty na tom s Elenkinou izbou? Uz je hotova?
Neviem, ci som schudla, nemam ten pocit, takze je to ok a po porode budem pevne dufat na idealnu vahu. Vzdy som mala normal, vlastne kojenim som 3kg nabrala, takze ideal asi nebude 😀

Leni, ze omasloveny chleba 😀 To je dobreeee, ja ze omasleny 😝

Kde vsetky ste vlastne?

evinkaaa
13. aug 2009

Leni - ja byvam v Mnichove. "Übrigens", viem si to zivo predstavit, ze nemas cas sa poriadne najest.
Uz tu bola minule disiusia o podobnej veci co sa tyka mat cas na jedenie a vsetko ostatne ked ma clovek dieta a ked nema.
Ja sa priklanam k nazoru, co tu spominala myslim Katka (ak sa mylim, tak sorry), ze da sa to stihnut. Ked som robila este au-pairku, mala som 4 deti na starosti od rana do vecer a veelmi casto aj cez noc. Ich matka bola "alleinerziehend" a ku otcovi chodievali kazdy druhy vikend. Matka bola stale prec, cize ja som travila cely cas s detmi. A vedela som si ten cas zorganizovat tak, aby som dokonca mal aj cas pre seba a to nehovorim, ze som vzdy v klude jedla. Stihala som nakupy s kocikom, poupratovat, navarit, pisat domace ulohy, hrat sa s detmi a vsetko ostatne. 🙂 . Neviem na com to zalezi, ale ja si myslim, ze sa to fakt stihnut da. Samozrejme, ze vela veci sa neda len tak flexibilne, ale musia sa dopredu naplanovat. Ale o tom to je, ked ma clovek dieta. Ale dost polemiky, kazdy ma na to iny nazor a ine skusenosti. JA si stojim za svojim 😉

Reni - ked bude bytik hotovo zariadeny, tak nam ukaz par foteciek. Radi si pozrieme. Aky velky bytik to vlastne mate?

rpinguin
13. aug 2009

Evi, ono je to ale vsetko individualne. Su zeny, ktore si nevedia s jednym dietatom a domacnostou poradit a su zasa ine, ktore toho dokazu viac. Vsetko zalezi od natury cloveka, aj deti su rozne. Ja s Maxacom tiez vsetko stiham, nie je ale povedane, ze to tak bude vzdy. A je aj ine, ked niekto iny dava pozor na "cudzie" deti. To su vtedy ako med, vsetko sa da potom stihat. Mne tiez za au-pairskych cias stacilo raz zhuknut a uz skakali. K mamke si dovolovali viac.
Byt ale "alleinerziehend" musi byt nieco strasne, to by som si nevedela akosi predstavit. Je sice pravda, ze sama toho stiham omnoho viac doma, ako ked sme s muzom doma, ale aj tak je to makacka. Klubuk dolu pred takymi, ktore to zvladaju a nie su na nikoho odkazane 🙂

iii
13. aug 2009

reni, izbicka je hotova, ale e. nejak strajkuje - lepsie sa citi pri nas v noci a nebudem to lamat na koleno. nastahovala tam teraz svojho medveda, nosi mu tam jest a pit, stara sa o to, aby bol vzdy zakryty az po usi.....
cez vikend urcite zbuchate aj ten zbytok, krabice su uz vybalene? ono este asi aj tak budete vsetko za chodu rozne menit a prisposobovat potrebam....

s tym stihanim a nestihanim.....ja si myslim ze to je hlavne o prioritach, o tom, co vlastne stihnut chces a co nechces, co pre teba az take podstatne nie je.
tiez je to o tom, ako napisala renca, ze kazde dieta je ine a ma rozne fazy - momentalne mam casu dost, ale dobre si pamatam obdobie, ked som e. nemohla zlozit ani na sekundu z ruky, lebo jacala, proste ani na sekundu...
a tiez ako pise eva - deti si dovolia vacsinou ine veci voci rodicom a voci cudzim ludom, preto su skusenosti ziskane pri babysittovani neaplikovatelne - navyse vlastnemu dietatu sa chces venovat o cosi viac, e. npriklad asi hodinu pred spankom vyzaduje strasne tulenie a mazlenie, co si myslim ze by od babysitterky nevyzadovala.

evinkaaa
13. aug 2009

No to je tema na vela stran.
Nemam vlastne deti, cize to mozem posudit iba z jednej strany.
Ale Ingrid, nesuhlasim s tym, ze dieta by sa tulilo iba s matkou. JA mam taku skusenost, ze ked som maleho davala spat, tak som kazdy vecer lezala pri nom v posteli, on sa chcel so mnou vzdy "kuscheln" a citali sme takto v objati vzdy knizku. Bez toho si to dieta ani nevedelo predstavit vecer, doslova si to vyzadoval odo mna. Bolo to strasne mile. 😉
Urcite vam dam za pravdu, ze dieta ma rozne fazy. To som videla uz viackrat u mamiciek z detmi, alebo pocula rozne prihody. Niektore zial niesu vesele. Aj ja som zazila dni, kedy maly ku vsetkemu povedal iba "nie" a trucoval. Kazde dieta tym musi prejst a treba sa s tym popasovat.
A reni - ja si nemyslim, ze deti sa spravaju k babysitterke lepsie, ze posluchaju viac. Tak o tom mozem pisat basne. Je to aj tak, ale velakrat nie. Ako som uz spominala, tie deti kde som bola ja, videli matku iba cez vikendy (ked som ja mala volno) a inak za den mozno maximalne hodinu (ona bola vkuse "unterwegs" s jej priatelom). Cize cez ten cas, co som v ich rodine bola ja, tak mozno povedat, ze som ich vychovavala ja, lebo po matke "ani stopy". Takze tu sa nemozeme rozpravat o nejakom si dovolovani k matke a dobrom spravani k babysitterke. Ale to je len priklad.
Ked budem mat vlastne dieta budem mozno hovorit inak. No ved uvidime 🙂

evinkaaa
13. aug 2009

Baby aj u vas je dnes take jesenne pocasie???? 😒

iii
13. aug 2009

evi no jo, ked sa im "mama" tolko venovala....mas na nich este kontakt? celkom by ma zaujimalo, ako berie dieta situaciu, ked sa hlavna Bezugsperson zo dna na den vytrati zo jeho zivota, pretoze sa skonci zmluva....

uz len tolko k tomu, ze je to proste strasne zavisle od celej situacie, okrem vyssie spominaneho aj od toho, ci pracujes, akeho mas partnera, kolko mas v okoli znamych... a preto posudzovanie matiek ako sikovnych a nesikovnych na zaklade, kolko toho v domacnosti stihnu, mi pride uplne zcestne.

tak ja som doplanovala stanovaci vylet do holandska na vikend, uz len letime dokupit par veci a mozme sa zacat chystat! tschuuus!

dania
13. aug 2009

Jeee, Ingi, vy se mate! Kam presne jedete? Urcite nekam k mori, ze? Tak at vam vyjde pocasi. Ja taky neco na vikend planuju, ale asi jen nejaky jednodenni vyletik s celou bandou. Koneckoncu mame more za barakem 😎

Jojo, tohle tema jak kdo co stiha je zajimave... Kolikrat si pripadam jako neschopak, ze doma nemam uplne perfektni poradek, nezehlim, apod, ale je to presne o tech prioritach. Zase jsme v jednom kuse nekde na cestach, to nam vsem vyhovuje, stihame oba pracovat, semtam si navarime, neco kolem domu udelame, mame spoustu rodinne pohodicky, ... Nekdy si rikam, co vsechno bych chtela jeste stihat, ale vlastne je to tak, ze nakonec si udelame cas na vsechno, co je pro nas dulezite. A ze s detmi se ty priority trochu posunou, to je asi jasne.

Dneska jsme jeste prikoupili Timmymu jeden darek, Nic prohlasil, ze uz je dost velky na laufrad, tak jsme ho koupili. Jsem zvedava teda!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre