Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

verohit
autor
11. sep 2009

ha,ha, jasne ze mi to hovori... ono to je sice trochu vonku, ale este stale je to blizke okolie... no ja som tu 9rokov a ty "kedysi davno" kolko tomu je?? pracujem stale s ludmi tak je to naozaj mozne ze sme sa uz fakt videli 😉
raz ma jedna pani ohlasila u nas v obchode, ze ved ona ma pozna, ze som ju röntgenovala, ze co tu robim... hm tak to bolo dost zaujimave, ze si ma tak pamätala, normalne som az nechapala... lebo ja si dost xichtov pamätam, ale ona mi nic nehovorila...

evinkaaa
11. sep 2009

Verus - v Regensburgu som bola v rokoch 2000-2001 😀
Dobru noc. Uz idem aj ja pomaly 😉

verohit
autor
11. sep 2009

ajaj tak to uz je fakt pekny cas..... a odkedy si celkovo v BRD??

evinkaaa
11. sep 2009

prisla som tu v juni 1999. 😉

verohit
autor
11. sep 2009

tak to si ma predbehla o dva mesiace, ja od augusta 99` 😀 😉
dobru!

evinkaaa
11. sep 2009

no to si tu uz desat rokov. 😉
ale teraz uz vazne - dobru nocku!

marosko
11. sep 2009

Jej Evi, jasnacka ze sa nechystame cez vikend, to bol len preklep. Urcite pojdeme na tie Famillietag. Tak aj ja uz idem radsej spat, nech nepisem blbosti. Dobru noc!

jabera
11. sep 2009

teeeda baby, vy takto po nociach tu...

tolko ste popisali, ze uz ani neviem co..
ale pobavilo ma, evi, ako sa tu uz tvori prehlad o vasom snazeni o pocatie. hahaha mala by si nam hlasit, aby sme vedeli, ci sa uz mozme tesit na dalsiu maminu...
celkom osm nepochoila, kam to idete , to na ten pivny festival? taky znamy? ci to je ine? ale atmoska je tam urcite skvela, uplne ma chytil taky smutok za slobodnymi casmi, to sme sa vecne niekam vlacili...jaaaj, ako je to davno.

veron, velmi pekne si opisala ten ramadan, konecne chapem o co kraca... tak to nebude to moje nocne zranie, to je asi o inom..
mimi s goralkami musi byt velmi zlata, boooze, kde je to moje dievcatko vytuzene.... mam miesto neho toho valibuka uslintaneho.. ked opisujes miminku a inge elenku, tak mi to vzdy dojde, ze toto som si predstavovala, ze budem mat ja..

sakra, ja som vsetko zabudla.

jaj, ale jedno som si spomenula, renatka, nebojis sa s matildou tak skoro medzi ludi do uzavreteho priestoru? ja viem, ono uz sa tieto veci beru tak benevolentnejsie,ale ja som bola v tomto konzervativna... nejak som sa bala, aby nieco nechytil a potom aj to zuzkine ``z oci``... vsak vies..

aha, uz si spominam,
oli, to som rada, ze uz je lepsie, ja na toho tvojho misu normalne myslim aj cez den. ale tak zjavne sa to upravi, este aj frajerku si hned nasiel, ci skor on ajeho asi, ale to je jedno, hlavne, ze sa nasli, hahah.

baby, ale musim sa chvalit, co my mame....my mame nove - teda 10 rocne, ale pre nas nove - AUTO!!!
totiz, boris si musel dat trvaly pobyt sem a teda aj znacky musi mat nemecke a tak sa rozhodlo, ze ten nas kram nema zmysel prepisovat, lebo by prepis bol drahsi, nez auto... boris ma ziaka, ktoreho otec ma bazar a uz to bolo..ale na com sme sa skoro popukali od smiechu je, ze my mame bavoraka, hahahhha. idem z toho umret, lebo to znie tak, ze sme strasne zbohatli. ze mame nove auto. a ake? no, mame bavoraka.. to je normalne sranda jak blazen toto... viem si predstavit tie pohlady , ked dojdeme na slovensko. a to nikto nevie, ze to auto nas stalo 1500eur a mame to na splatky po 100 eur mesacne. hahahhah. no nekup to. je vo velmi slusnom stave a chlapik tvrdi, ze nas nenecha na ceste, tak snad nekeca, jeho dieta je borisov najlepsi ziak..
len ja som skoro odkvecla, ked som sa prevetravala vonku a zrazu mi mava nejaky mafiozo z velkeho cierneho auta... a to bol boris.. normalne som ho nespoznala. takze taketo uspechy my mame vdaka malemu mestecku, kde je este stale pan ucitel hudby niekto... no, dievcata, zacina sa mi tu pacit. skoda len, ze o par rokov to tu zakonite musi vymriet, lebo pochybujem, ze taky pocet starych ludi moze plodit dalsie obyvatelstvo..a postupne zatvaraju nase oblubene obchody, uz 2 zavreli, co sme tu...ach jo.

jabera
11. sep 2009

jaj, este som chcela, ze ja som sa mozno zle vyjadrila, ja nemam vobec problem, ze by sa mi zdal bartik nejaky nevhodne tucny. mne sa velice paci takyto, super sa to okusuje a bozkava, ja sa z toho tesim. mne trosku vadi to, ze ma boli chrbat a nevladzem ho zniest poriadne ani tie 4 poschodia, ale to je o inom... no a potom uz naozaj len dufat, ze sa poda na borisa.. ale teraz, len nech je takyto..

jabera
12. sep 2009

jeeeeeeeeej, ja to tu otvaram, aj zatvaram?!

tak prijemny vikend prajem.
ideme do zahrady. boris ide autom, hahahah, je to asi 1,5 minuty jazdy....ale on musi.

oli1104
12. sep 2009

Danko, promin, ja jsem prehlidla, ze jsem to sem nanapsala.
Ma tam byt 200gr cukru a 250ml vody

Hezky vikend vsem !!!!!

iii
12. sep 2009

pekny vikend, tento vikend tu budem asi robit danke spolocnost, lebo nas zivitel tiez maka....

jani, gratulujem k bavoraku!!! hmmm, kedy pojde boris na slovensko robit frajera? my mame tiez ojazdeneho bavoraka (alebo bramboraka), a je super spolahlivy....naozaj kvalitka. tiez sme nemohli nikomu doma vysvetlit, ze sme zan zaplatili menej ako moj oco za favorita svojho casu, no ale co uz.
ano, male mesto ma svoje caro......ked mas to stastie a mas tam dobru pracu, tak parada. nestracas cas zbytocnym cestovanim, kazdeho poznas. za slobodnych cias mi vyhovovala anonymita velkomesta, ale teraz je to uz ine.

verci palo ma zmluvu do januara 2011, takze este vyse roka budeme tu a potom padame prec... inak v alpach sme boli asi 20 km od miesta, kde v zime lyzovat, ale leto a zima su tam uplne ine. vendulka sa ma dobre, valentinek je naozaj filozof a rebeka rastie do krasy...no mat take outdoorove moznosti ake ma vendul pred dverami, tak pocitac asi ani nezapnem 😉
mimca musi byt srandistka....a ze sa vobec neboji

evi super. podla mna je tiez zbytocne sa stresovat testami hned v den ms. a navyse - mozno to bude zniect trosku cynicky - ale strasne vela tehu hned na zaciatku aj zanika, a je zbytocne sa potom zbytocne depkovat. ja som tiez testovala az dva tyzdne po. tak nas potom nezabudni informovat!

dani, no nie je cidre ako cidre, raz som tiez kupila nejaku tusim v rewe a nic moc. dokonca aj ta origos anglicka je uplne ina ako francuzka, anglicka je skor taky jablcny sumivy napoj s mensim obsahom alkoholu - asi viac podobna nasemu mustu. je to ale genialny napoj, strasne osviezujuci....och, uz sa tesim, ako si budem moct konecne dat cely pohar, teraz si len tak pocuckavam, a aj pri tom mam blbe svedomie 😎
nie som az tak obetava, ako sa zda, je to cista vypocitavost - viem, ze ked odtiahnem dve flasky ako prekvapenie, tak ma potom bude nosit cely vecer na rukach.... 😀
inak musim pochvalit domcek pre skriatkov..... pripomenul mi, ze palo naucil strkat e. ruku do kazdej diery a kontrolovat, ci tam je liska - dost sa bojim, ze tam raz bude naozaj nieco zit a ju to kusne. muzske pubertalne napady

reni, mam pocit, ze z matildy vyrastie kaviarensky povalac...... ked uz zacina ako tyzdnova 😀

oli, parada, maly zaletnik ma hned aj frajerku 😀

chystam sa uvarit tekvicovy privarok, dufam ze zozeniem nejaku tekvicu...mnam. majte sa pekne, este nakuknem!

evinkaaa
12. sep 2009

Ahojte baby,

Ingi - jooooj, si mi pripomenula tou tekvicou, ze ja tiez planujem urobit "Kürbiskernsuppe mit croutons". To je taka mnamka. A ked sa u nas uz vsade povaluju toooooolko "kürbisov" na predaj, tak mi to vzdy pripomenie, aby som nejaky kupila a urobila konecne. No tak buduci tyzden urobim 😉
Ano, s tym testikom mas uplnu pravdu, naco sa stresovat. Zbytocne. AJ ta kto nic neprinesie. 😒 Ale urcite vas budem informovat akonahle budem nieco nove vediet. 😉

Jani - srdecne vam blahozelam k novemu auticku. 🙂 Viem si velmi dobre predstavit, ako sa vytesujes. AJ my sme sa prednedavnom a az dodnes 😀 . Urcite zafrajerite, ked dojdete na slovensko a vasej rodine a znamym spadne sanka 😀
Ake pocasie je u vas? Asi nie moc teplo a ani nie moc zima, vsak? Taketo dni su ako stvorene na pracu v zahradke. TAk vela sil a energie zelam. A samozrejme vela Spaß taktiez. 😀

dania
12. sep 2009

Jani, no presne, taky me ani nenapadlo, ze kdyz budu mit mimco, tak by to mohl byt kluk 🙂 Nejak jsem pocitala s holcickou a mela mit rezave vlasky 😉 Ale s T je nakonec docela legrace 😀
A velke gratulace k tomu novemu auticku, to je ale prima prekvapko!

Ingi, a kam vy se presunete v 2011? Moje smlouva bude koncit taky tak nejak a co bude potom, to se jeste uvidi.
Ta cidre, co my kupujem, je francouzska a docela podobna te, co jsme kupovali i ve Fr, ale oboje byly ze supermarketu, takze asi ne uplne ta nejvyssi kvalita 😉 Ale presne, je hrozne osvezujici.
Haha, a diry objevil Timmy v lese taky tentokrat, porad mi ukazoval "dija", a ze jich tam v lese bylo. Ale ruku do nich nestrkal, protoze jsem mu rekla, ze tam zije zviratko a kdyby tam strkal rucicku, tak ho kousne. 😀 Klasicky rozdil zenskeho a muzskeho pristupu...

U nas dneska neni moc outdoorove pocasi, skoda, ale delam na pc foto-knihu z cest. T je osklive nachlazeny (a tudiz i pekne uknourany), nakazil i N, ale ten chudak musel i tak do prace.

A co ze delate z tech dyni? Ja vubec nevim, co se s tim da delat, pripadaji mi bez chuti.

iii
12. sep 2009

dani, na rok 2011 mame spriahnutych uz asi 10 roznych planov... 😉 ale zatial dopadlo vsetko mimo akychkolvek planov a nakoniec realita predcuje vsetky ocakavnia, takze sa radi nechame prekvapit. ale z tebou vymenovanych destinacii - holandsko, anglicko a dansko (pokial si dobre pamatam) mi naskakuje husia koza, nic z toho ma exra nelaka. ja som skor taky povalac, mam rada slnko a teplo a ziaden vietor. a uz vobec nie nejaku disciplinu 🙂
heh, no je vidiet rozdielny pristup, ale palo vzdy tvrdi, ze nechce branit e. vo vyvoji, ze ked je zvedava, ci tam liska zije, nech to teda vyskusa. a ze vraj ja do jej myslenia zasievam len rozne zbytocne fobie...tak neviem

z tekvice viem iba privarok, ale ten sam o sebe tiez nema ziadnu chut, idu k tomu zemiaky, volske oko, parky....alebo tam dam kopor a so zemiakmi.
evi, polievku robis zo semiacok z cerstvej tekvice? ako?

e. ma teraz pred spanim vemi prekvapila...pozerali sme si este v posteli hubarsky atlas a suverenne ukazala na spodnu cast hlubika a zahlasila "podhubie". heh. jo, a odkedy pocula valentinka rozpravat, tak uz ma neoslovuje mama, ale maminko 😉 darmo raz, cestina ma svoje caro

dania
12. sep 2009

Ingi, maminko, to je ale sladke. 😵 Vendi, doufam ze vyjde to zarijove setkani a T taky od V neco praktickeho pochyti 😎 A pry ze podhubi a rotacia, no to vypada na intelektualku!
No ja dneska vyvaruju plnene papriky s rajcatovou omackou zase. Na to hrozne ujizdim
S tim stehovanim: Dansko asi by to nebylo, to je nejaderny stat, spis Svedsko nebo Finsko. Z cehoz Svedsko asi by se mi libilo vic, ale kdo vi, co bude... TAky se nechame prekvapit. Mozna po volbach se zmeni pristup k jadru tady v Nemecku, cimz by se zvysila nase sance zustat tady. Ale mne spis naskakuje husi kuze z te Nicovy Brazilie. A z pripadneho uceni se noveho jazyka. Ale co, zvladnem, ne? Ja jsem snila i o stazi v Japonsku, ale to zatim nema vubec zadne realne zaklady. Ty umis jeste nejaky jiny jazyk mimo NJ a AJ?

U nas zacalo sviti slunicko, takze az se T vybatoli z postylky, tak pojedem na projizdku na kole.

Jeste ten Octoberfest: to jsme netusila, ze je tam tak drahe pivo, to jsem spis sacovala, ze by tam melo byt levnejsi nez jinde... Wow, tak to by pro me uz vubec nebylo, pit drahe pivo v hlucnych davech... 😀 Ja vim, ze o tom to neni, ze to je proste tradice 😎 A holky, co pujdete, mate nejaky pekny damsky kroj? Nevim, jak se tomu rika...

evinkaaa
12. sep 2009

Ahojte,

Ingi - ja tu "Kürbiskernsuppe" robim tiez tak svojsky. Teda viac-menej. 😀 . Vykrajam z tekvice tie zrniecka a to cele vnutro pokrajam na kusky (nie moc velke, ale ani nie moc male') a dam varit. K tomu pokrajam este aj zeleninu (normalnu polievkovu zeleninu - mrkva, petrzlen, zeler, por) a aj to dam k tomu varit. A niekedy este prihodim jedne ci dva zemiaky. To vsetko povarim spolu (tu zeleninu preto, lebo ako uz hovoris, tekvica sama o sebe nema moc chut) a ked je mäkke, tak to vsetko v mixeri zmixujem a ochutim solou a korenim. Nekedy to varim vo vode, do ktorej pridam troska "Brühe" a hotovo. Ked sa to zmixuje, tak to chuti fantasticky a na to sa moze dat "Kürbiskernöl" s gerösteten Kürbiskernen alebo ako som uz spominala s Croutons. To mame radsej. A samozrejme este cerstvu petrzlenovu vnatku troska. Tak to robievam ja. Ja som si to tak osvojila a tak nam to chuti najviac. 🙂

Dani - ten damsky kroj sa tu vola "Dirndl". A muzi chodia na Oktoberfest zvycajne obleceni v "Lederhose". JE to pekne. Dnes dostat uz take normalnejsie Dirndly a Lederhosen. KEdysi to bolo take "babkovske", ale v dnesnej dobe su uz take vselijake pestre Dirndly a niektore naozaj sexy 😀 . Ja osobne Dirndl nemam (aj ked by som velmi rada mala), preotze je mi to blbe sa do toho obliect a ist s manzelom na Oktoberfest v nom, ked on tie Lederhose neoblecie ani za svet. Skoda. Neprehovorim ho k tomu. A to bude vyzerat o nicom, ked ja budem mat Dirndl a on normalne Jeans. 😀
Takze chodime normalne v jeansoch. Podla pocasia. 😉

neurologia
12. sep 2009

Ahojte babizne,

no nato ze je sobota ste pekne ukecane.... 😲

moja sobota zacala dost onicom rano som mala hned po ranajkach pokec so zachodom.... ☹ dufam ze sa mi nevracaju nevolnosti teraz ku koncu tehu (tento tyzden mi bolo zle niekolkokrat) alebo zeby som bola opat v tom? 😀
a nejaka som bola cela potom nanic....unavena a akoby to nestacilo zacali ma boliet krize a pridali sa k tomu aj bolesti v podbrusku-take akoby krce som mala .....nic nebolo pohodlne sedenie statie ani chodenie........oooo to je den dnes....este aj teraz ma vsetko boli....

dania
12. sep 2009

No Bei, to je ale neprijemne! Ze by uz poslicky? Tvrdne ti brisko?

Evi, tu polivku bych mohla taky vyzkouset, zni to docela lecker. Diky za vysvetleni toho Dirndlu. No mne se to taky docela libi a zeny v tom vypadaji sexy. Tady u nas na severu se ale lederhosny a dirndl nenosi. Je tu takovy nejaky mistni kroj, takova pruhovana bilo-modra kosile, vypada to trochu namornicky.

jabera
12. sep 2009

ahojte babizne, docitala som vas a docela sa bavim.

bei, mozno budes fakt tehotna, to by ma ani nenapadlo! hahahhah. no, dufam, ze este nerodis, to by nebol prijemny priznak porodu. aj snad este mas trosku casu..

zazitky s dierami ma naozaj uputali, osobne by som volila radsej tu dankinu verziu, radsej tu lisku nehladat.. no inge, dufam, ze sa ti podari intuitivne pochopit, kedy elekne tu rucku radsej zadrzat...

evi, teraz je tu krasne pocasie, naozaj skvele, neni taky hic ako v lete, ale teplo je tak akurat, ked si trosku maknes v zahradke...

tekvica mi len opat pripomenula moje oblubene jedlo, zvacsa teda u nas je cukina, ale tento rok som na nu akosi zabudla, kedze sama som uz nepestovala, ako kedysi. takze najblizsia sezona to isti. veeelmi mam rada omacku z toho. aj na grile pokvapkane olivovym olejom a potrete cesnakom, no to je uplne na umretie.

baby a to cidre, to je iba alkoholove? alebo je aj nealko? tak mi na to ide slinka, ked o tom pisete... ale ja som tvrda abstinentka, tak preto sa pytam..
a maminky, vy sa normalne chystate v 2011 do prec??? neblaznite..mali by ste ostat v nemecku, ved inak sem uz nebudete smiet pisat, predsa.

moc dakujem za spoluucast v radosti z nasho bavoraka hahhahahaha. aj my sa tesime, teda hlavne boris. dnes ma dobehol cestou do zahrady a este v sidlisku na mna zacal trubit a ukazovat mi vselijake sprostarny cez okienko,potom strasne zaflekoval ,akoze macher.... a mne to bolo take smiesne, ze som isla s rozsklebenou papulou, musela som posobit ako vadna..
no a este som vam chcela, ze ako sa moj manzel integruje do modreho konika...
nasli sme v budke takeho plechoveho kohuta, ktory ukazuje kam vietor fuka, tak ze ho niekam boris navrta, nech to mame ako ozajski zahradkari, ma to tam totiz skoro kazdy, hahaha.
pod kohutom su take sipky, ktore ukazuju svetove strany a boris mi hovori, ze: asi to nenamontujem, lebo nemam kompu, aby som to nastavil...

dania
12. sep 2009

Jani, to tvoje dufam, ze este nerodis, to by nebol prijemny priznak porodu me fakt hodilo ze zidle 😀 Ses fakt cislo. Cidre ma tusim vzdycky trochu alkoholu, muj chlap je teda taky abstinent, vina nebo piva si ani necucne, ale tohle si obcas da, protoze 2% alkoholu clovek ani neuciti. Mne to pripada trocu jako kdyby clovek udelal jablecnak na zpusob sektu 🙂
ha, si treba zalozime nejakou emigrantskou diskuzi, kdyz uz tady nebudeme smet 😎
a boris ut taky zna kompu, jo? to je sila!

Ja jdu ted koukat na film, vcera jsme ho zacali, ale N byl silne znechucen, tak jsme se radsi zmenili program a dneska to dokoukam sama. Jmenuje se to Tideland. Docela pecka. Dobrou!

neurologia
13. sep 2009

Dobre ranko,

no jani neviem neviem ako prijemny si mala porod ty..... 😀 ked toto by nebol dobry zaciatok ale tak ja sa tiez este rodit nechystam mala na to este nema podla mna vek....

no idem ja nieco pobalit do vaku/alebo nejak mega kabelky na papanie alebo aspon ovocie ideme totiz dnes na vylet ...domaca je nieco ako veduca nejakej tanecnej skupiny a idu vystupovat tak nas beru so sebou kukneme vystupenie alebo co je asi viac pravdepodobne omrkneme miestecko kam ideme....

iii
13. sep 2009

bei, v poho? mozno je to aj nejaka viroza, tych crevnych chripiek je teraz vsade vela. oooch, zvracanie ti nezavidim, to je naozaj hnusny darcek na vikend

jani, cidre je - ako pise danka - taky jablcny must, vo flaske ako sekt, su dva druhy - brut ma 5% alkoholu a doux ma 2%. teda tych druhov je isto viacej, ale to su zakladne. dvojpercentny hlavne je super osviezujucim napojom, alkohol v nom skoro necitis. ten brut je trosku tazsi, ale mne chuti viac.
boris je velmi ucenlivy inak 😉

dani, no brazilia je dost velka zmena.....ale portugalstninu by si urco zvladla lahsie ako japonstinu. a zda sa mi, ze romanske jazyky neobsadzuju v mozgu to iste miesto ano nemcina a anglictina, je na nich asi odlisna komorka 😉 ja by som sa prave este rada nejaky jazyk naucila, ale bez pobytu v danej zemi to asi nepojde. okrem nj a aj mam len nejaku chabu madarcinu, no nic moc. stve ma, ze som sa nenaucila este nejaky iny jazyk za mlada.
dani, a o com bol ten film? jo, a ako dopadla vyroba fotobuchu? premyslala som, ze by som spravila pre nasich na vianoce, ale netrufnem si odhadnut, kolko casu by som na to potrebovala.....

evi, super objasnenie krojov....este mi povedz, polievku robis zo zltej tekvice, ci z tej cervenej haloweenovej?

potrebujem radu s nakupom kuchynskych nadob.....vsetky plechy a nadoby od teskomy mi zrdzaveli, nas svadobny dar - nejake noname smaltovne hrnce - su uz totalne poobijane (odkedy sa e. zapojila do kuchynskych prac). vcera som sa bola mrknut v karstadte, mali tam plne poschodie hrncov, neviem sa v tom zorientovat. mate nejaky konkretny typ? dakujeeeem...

iii
13. sep 2009

aha, tak kym som dotukala prispevok, beatka sa ozvala, parada......tak si uzivajte vyletu

evinkaaa
13. sep 2009

Ahojte,

u nas je dnes krasny slnecny den, tak aj my podnikneme nejaky mensi vyletik v okoli. Uz sa tesim, lebo vcera bolo cely den zamracene, tak sedivo tmavo. ☹

Ingi - tekvicu na polievku pouzijem aka pride. Uz som robila aj z tej haloweenovej a ta sa mi zdala najlepsia. Ale to treba vyskusat, vsak kazdemu chuti nieco ine 😀

rpinguin
13. sep 2009

hi zienky,
juchuuuuuuuuuuuuuu, som sama a uz mam poupratovane a ide 3. pracka, tak som fakt rada.
Spominate tekvicovu polievku. V sobotu som tiez kupila tekvicu, taku mensiu oranzovu. Tie velke halloweenove sa sice daju tiez skonzumovat, ale nie som si ista, ci sa vlastne jedia, ci tam len tie ksichtiky nevyrezavaju. Cosi som kdesi zacula.
Jani, taku staru mrcinu ste si kupili? 😉 No ale ked bola dobra kupa, tak preco nie, ze? Dokedy budete tych 100€ vlastne splacat a nie je service drahy? My sme chceli povodne kupit Bcko, ale ti maju drahe suciastky, asi ako BMW, preto sme radsej Opel brali.

Bea, ty este tahaj, nech predsa pride skorpionik 😉

Ingi, ved P. by dostal zmluvu predlzenu, ci nie? Preco nechcete ostat v Nemecku?

Ozi a ohladne tej restiky, jasne je to skoro, ale museli sme ist s rodinou kdesi cosi pojest, takze Matilda musela s nami. Cely cas prespala, zato Maxik behal ako divy.
A inac Jani, badam, ze pri druhom dietati to clovek vidi vsetko akosi "lockerer". Ked bol Maxik maly, tak zacal po lokaloch chodit az ako trojmesacny (ak sa nemylim).
Inac, vcera bola Hebamme na navsteve a Matilda za tyzden pribrala 200g k porodnej vahe. To Maxik za tyzden dosiahol tu porodnu vahu len. Takze mam dobru papkacku. No a kojim uz len 10x denne.....juüppppiiiiiiiii 😵

iii
13. sep 2009

reni, e. nasla pri surfovani po konikovskych fotkach tvoju konkurentku, aha
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...
prirodzeonu krasou sa ti nevyrona, ale co sa tyka make-upu - je to tesne 🙂

u nas cely den mrholi, no na porazenie....

jabera
13. sep 2009

reni, ides do kelu, ze staru mrcinu..... no, aku mala , taku dala...... 15 mesiacov budeme splacat a ten clovek ma aj svoj servis, to mame v tom. a ak budeme rychlejsi, splatime skor...
inac, vyzera to, ze za chvilku budem kojit viac ako ty, zacalo sa mi robit strasne vela mlieka a bart sa budi aj 6x za noc.... uz druha noc bola takato, porazit ma ide.

baby, dnes sme sa skor vratili zo zahrady, odporne pocasie je....

inge, mam este jednu konkurenciu pre poporodnu vizaz..., reni, snaz sa nabuduce este viac...

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

rpinguin
13. sep 2009

Ingi, to co bolo? To bolo ako myslene, ved to je strasneeeeee, vyzera ako zena z Ruska, nejaka Marusia (dufam, ze nas necita)
No a Jani, tak ta tvoja ma riadne vela penez podla foteciek, vyzera teda dobre nastylovana, a muz ako Zuhälter 🙂
A nabuduce uz nebude, mam parik, tak viac mi netreba.
Tema kojenie, no co uz, len vydrzat Jani, ono to vsetko pominie a kazda noc je aj tak ina. A daj fotecku mrciny 🙂 prosiiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmmmmm

neurologia
13. sep 2009

aaaa baby- jagy ako vyryvate do renci 😀 ..... ale fotocky su dobre hlavne sa mi lubi ten zaber od janky pekna momentka.....aj ja taku budem chciet musim nakazat mm takto ma potom vyfot ale to bude zas foto s tym mojim face-om 😖

a renca teraz akoze smrtelne vazne ma nestras skorpionom ani nahodou to neprichadza do uvahy (neviem teda ake plany ma mala) ale ja chcem jednoznacne vahu inu moznost nepripustam 😀 ale nie je jedno co to bude lubit ju budem urcite....aj ked betarka to je sa zda....
joj a ani nespominaj ze pri druhom sa vsetko berie locker lebo to je pravda myslim ze overena praxou aj rokmy....o tom by vedeli rozpravat vsetci starsi surodenci a ked si to priznaju tak aj rodicia.....ze druhe uz nemuselo az tak za vsetko bojovat ak vobec.... 😝

vcera vecer mi tak divne nadskakovalo v bruchu a nakoniec aj brucho som sa cudovala co to je a malej sa zacalo ckat -cikutkat....hned som ukazala ten zazrak aj manzelovi sa len smial....zlate su taketo zazitky....

inga a pohlavie uz viete alebo ani nechcete vediet a nechate sa prekvapit? 🤐

my sme mali pocasicko take jesenne slniecko bolo ale take zubate chladno bolo ale tak mali sme bundicky aj mikinky tak sme boli chraneny....pekne to bolo taky sprievod sa konal a boli tam rozne folklorne skupiny v krojoch aj hrali....nam sa teda pacilo....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre