Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😡

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navΓ€zovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
πŸ™‚ 😡 😡 😡

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY πŸ™‚ πŸ˜‰

evinkaaa
β€’
25. sep 2009

Bea - dobra papanicka. Aj ked ja banan v cokolade vobec nemusim. Ja som zasa "zavisla" na Vanilleeis mit heißen Himbeeren πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ . A co sa tyka slahacky, tak ja kupujem iba taku v kelimku, co si sama doma vyslaham. Inu ani nie. Taku "umelinu" v spreji alebo v prasku. Nein, danke πŸ˜‰
Ano, babΓ€tko je strasne zlatucke. Aj ja ceeeem πŸ˜€ (no, idem sa ukludnit zehlenim 😎 )

mammy81
β€’
25. sep 2009

Evi-tak ja nebudem chodit na aerobic ale len na pilates mozno od noveho roku dam ziadost na aerobic alebo aquagymnastik . a o com je ta kniha WΓΌsteblume je to o tom co pisala Renka o tych africkych zvykoch??
Veron tak vy mate stale take krasne zazitky ze clovek sa zasmeje πŸ˜€ Mimi musi byt podarena.
Olli som minule zabudla musime sa dohodnut na tom nasom stretku konecne πŸ˜‰

no ja som dnes ku veceru bola odviest manzela na Altstadtfest a domov dojde s kolegom a auto mame na automatiku a kluc sa musi len nachadzat v aute aby clovek nastartoval netreba ho zasuvat a oni vystupili ja som presadla a sla smerom domov dodavam ze to mam asi 15-20km,este som dumala ci sa nestavim v aldi na nakup ale S.spala reku ju nebudim a u nas v dedine asi dve ulice od nas je pizzerka tak ze si objednam so S.pizzu a tam som odparkovala a zistila ze nemam kluc ja som mala ludia nervy ze az ani mobil pri sebe som ho zabudla doma S.zarevana prave zobudena tak sme pesi domov auto odomknute pri obchode no este ze nahradny kluc doma bol.no neviem ci ma pan bozko osvietil ze som do toho aldi nesla lebo to neviem ako by som sa domov dostala a podotykam ze ani manzelove cislo na prac.mobil neviem πŸ˜’ no ale som mu povedala ze uz myslel na neviem co lebo to u nho rychlo rychlo a polovica zabudnuta,ako dnes rano sa vratil pre mobil az od norimbergu πŸ˜•

no baby neviete cosi poradit na tu migrenu boze ja uz zase mam dnes cely den ,ja som uz zufala,aj u dokiho som bola a ten ma poslal k ortopedovi tak som zvedava kedy mi daju termin a co mi najde....ale s chrbtice to bude urcite

tak dobru vam prajem

mammy81
β€’
25. sep 2009

veron ja som S.kupovala bundicku s oteplovackami,lepsie ako overal-a myslim ze uz zima nebude taka fest studena ako sme ju zazili my za nasich cias. πŸ˜•

dania
β€’
25. sep 2009

Cauky, tak zdravime zase z D, ufff, dojeli jsme pred chvili, mam uplne adrenalinovy sok. Holky ridicky, taky jste tak vybuzene, kdyz nekolik hodin ridite? Sem zvedava jak usnu dneska. Mozna to bude chtit jeste nejaky telocvik pred spanim πŸ˜‰ Ale jinak byl provoz v pohode, az jsem se divila, jen nejakych par mensich zacp na stavbach. Timmy byl uplne zlatej, obe cesty, pekne jsme si povidali, poslouchali muziku, neco i naspal, no je to sikovnej cestovatel. Ha, kdybyste videly ten svincik v aute, co nadelal, piskoty jsou rozhazene po celem aute, drobecky, voda 😝 Ale hlavne, ze to tak krasne vydrzel. Za odmenu jsme se zastavili nekde pobliz BS v McDonaldu πŸ™‚ Strasne si to tam uzil na hristi. Tak dobrou a ja vas zkusim jeste docist πŸ™‚

neurologia
β€’
25. sep 2009

dani to super ze maly tak dobre znasa cestu a vie sa pekne spravat...a co tam po svinciku ved sa povysava a bude opat poriadok...hmmm a taku odmenu ze zastavit sa v McDonalds to by som brala aj ja....

ja na migrenu neviem nic ale mamina si velmi chvali ten aspirin proti migrene-nosim jej ho odtialto z nemecka na sr ho nedostat....tak skus ale neviem ci ti zaberie....
no a s tym autiakom ufffff fakt na nervy...aspon ste si objednali potom tu pizzu?alebo uz vas aj chut presla....

jaaaj a dnes vecer sme dosli domov slahacka na bananky kupena a mm akcny ze on uz chce maskrtit....no tak som mu nech vyslaha slahacku.....a on ju az preslahal co bol tak pilny....takze mame nieco co nieje ani slahacka a zacina sa to napadne ponasat na maslo.... πŸ˜‰ no co uz....nabuduce uz bude vediet....ale dobre to bolo aj tak.... πŸ˜€

verohit
autor
β€’
25. sep 2009

ahojte zenule, vsetky vas srdecne pozdravujem πŸ˜‰
ja tu trochu sedim nad esprit shopom a hladam pulover co som dnes videla v obchode, ale do kelu po nom ani chyru a este zajtra mam na sortiment 15% tak sa asi zajtra pren vyberiem...

Mimce rastu nozicky, chuda furt sa stazuje ze ju bolia, vsetko som poskusala ze co to moze byt, a nakoniec prisla na zaver, ze to bude z rastu... vcera sme jej kupili jesenne topanocky a merali nohu, tak to vyslo na zaciatok 20 a dnes mi to ukazuje o cislo vΓ€csie πŸ˜… πŸ˜€
a mame nove hobby: Mimi akoze prebaluje babiku... stylom: otvori prebalovaciu komodu, vyberie si cistu plienku, ide k babike, tu hodi o zem alebo ju presunie na ine miestu a s plienkou uteka do kosa πŸ˜… no a ja tu po veceroch beham, ako bezdomovec a zhadam plienky v kosi πŸ˜€ 😎
jaj a dnes ma velmi Mimi prekvapila a potesila: isli sme von a ona ze: kalt, kalt... tak som sa jej spytala ze ci chce Jacke a ona na to ze ano...a potom bolo vsetko o.k. 😡 😡 😡 to je parada, ked sa vieme uz takto dorozumiet 😡

dnes som nase francuzske balkoniky zcelorocnila zelenou... s Mimi sme do valovkou vysadili "Buchs" a este si chcem kupit solarne lampicky.... tak sa trochu vytesujeme aj s Mimcou ta furt hlasi ze mame "bolem" -blumen
doteraz som mala KrΓ€uter, ale ono to furt vysycha a burinie a tak som sa rozhodla to trochu zkultivovat!! πŸ˜‰

dakujem vam za reakcie na zimnu vybavu... asi to budem aj ja riesit ako po minuly rok s oteplovackami a vetrovkou πŸ˜‰

Reni
aj my mame spacie vreco.... nic ine zatial nedavam, preto som sa chcela spytat, ze ako to vyzera u inych πŸ˜‰
a co sa tyka kseftu: tak ano Backwerk je kette ako napr. Mc Donalds... sidlo je v Essen a vlastne to funguje sposobom ze oni maju filialky, + franchise partner a my sme jednym z nich... to znamena, ze kseft sme si sami vybudovali, sme si sami panmi, vsetko patri nam, ale vystupujeme pod ich menom a musime dodrziavat urcite podmienky a pravidla.... a predovsetkym odovzdavat urcite percenta z trzby πŸ˜€
a dufam ze ti to dnesne stretko dobre vypali a ty si prides na svoje πŸ˜‰

a minule ste sa bavili o daniach.,.. no supi,tak mi sme dnes dostali nastolovanu bilanciu z minuleho roku... aj som si veru poplakala... ale to je ta emocionalna stranka, ako GeschΓ€ftsfrau to musime rozanalyzovat,nech si poradit a tento rok vylepsit... ale aj tak je to svinarna.... musime doplacat, tolko, ze by sme si mohli kupit aj desat takych BMW ako maju Janka s Borisom 😒 😒 a rada nad zlato nasej danovej poradkyne: vyberte si kredit z banky, alebo do niecoho investujte... no super... vsetky mesacne sumy atd su tak fiktivne ze ja sa uz fakt nedivim tejto financnej krize, ked sa vsade takto postupuje... πŸ˜– 😠

Evi
tak teda dokonca si ty taka vasniva citatelka 😡 😡 to ja som nikdy nebola, ale vzdy som vas citatelov tak obdivovala... vzdy si predstavim ako si citate knizku, vonku je zima a tma a vy ste zababuseni v deke a v teplucku a citate si πŸ˜‰ 😡
musi to byt zaujimava knizka, i ked si viem predstavit ze je smutna... zial je toho este vsade vo svete vela ☹ my mame podobnu s danou tematikou..... tak sa uz tesim na film...

Bea
tak ty takto bananiky v cokoladke πŸ˜‰ aj ja chceeeem!!! ja bananky v coky velmi rada!!! i ked mi vobec netreba...
a inak ku koncu tehu, sa casto stava ze su zeny chore, skratka nejaka zmena.... ze by sa uz princezna hlasila? 😡 😡

Steffi
no silna prihoda s tymi klucami πŸ˜’ hlavne ze je vsetko o.k.. ale viem si predstavit tie hysaky πŸ˜…
moja migrenova.... no mne zabera aj paracetamol 250g, hlavne klud, musim si lahnut a natieram si spanky s vietnamskou mastou (poznate to este??) ja bez nej ani na krok, to je moj zitovabudic.... a zo mna si priklad neberte ohladom liekov, ja som fakt pipifax.... ja ked dostanem u zubara injekciu, tak si hubu necitim 9 hodin πŸ˜’ a po narkoze som chrapala dva dni... nepijem kafe..... takze tak to u mna funguje....
Hani honig.... hm, vy migrenky, prajem vam aby vam to co najskor preslo!! a co napr. Ibuprofen, thomapyrin, aj je to z krcnej chrbtice, tak pomoze Manualna therapia u Krankengymnastik...

Hani (honig)
tak nech sa vam dobre sedi a papka πŸ˜‰

Dani
tak vitejte zase "doma ve vlasti" πŸ˜‰ parada, Timmy je uz fakt velky cestovatel, ked tak pekne vydrzal... a ten bordel, hm pocas cestovania je vsetko dovolene, hlavne ze sa cestuje πŸ˜‰ u nas platiace zelezne pravidlo...
no a my ked ideme tak mne sa v noci este aj sniva o dialnici, a to vobec nesoferujem πŸ˜€ πŸ˜‰
takze pekny telocvik πŸ˜‰

zenule prajem aj vam dobru nocku a krasny vikend, u nas sa zacina az zajtra vecer.....

verohit
autor
β€’
25. sep 2009

valovkov (muzov) πŸ˜€ πŸ˜‰

iii
β€’
26. sep 2009

evi, paradicka ze si tolko citas....mna uz dost dlho nic z beletrie nezaujalo, preto budem rada za akukolvek referenciu πŸ˜‰

dani, vitajte v reichu. heh, ten bordel po ceste poznam velmi dobre....hlavne je neupratovat to hned, ale pockat par dni, az to zaschne a potom sa to lahsie zoskriabe a povysava.
minule e. surfovala opat po konikovskych fotkach (uz sa naucila pouzivat scrolltaste na myske) - mete perfektne modely. pokial este mas odlozene nejake timmyho kaki-army-freestyleove mensie oblecenie, tak to velmi rada odkupim. ked ste sa teda rozhodli neexperimentovat dalej ..... (aj ked u vas by slo o opakovanie osvedceneho a vydareneho postupu, ziaden experiment)

verci, tie dane nastvu, ze? ale nekecaj, ze ich robis ty pre cely vas obchod? fuh, klobuk dolu. inak ma prekvapilo, ze aj mekac ma frenchising?
mimca perfektna, ako zvladla nobl veceru. musime ich nechat niekedy stolovat spolu s e., asi by si rozumeli (pitie z vinoveho pohara so stopkou, etc...). e. raz jedla lobstera - uplny profik na seefood, heh.

tak my ideme niekam vyrazit, gazda vikend pracuje..

jabera
β€’
26. sep 2009

ahojte baby.

veron, fuj, tie dane, to je hruza,a z mi prislo nevolno.... ani nechcem vidiet, ako to bude u nas...
mimi je skvela, ten pribeh z restiky ma fascinuje. ale jej uchylak na gorale sa mi nesmierne paci, boli by mse kamosky, vzdy som mala kila goraliek, aj ked som ich az tak nenosila,ale vlastnit ich musim dodnes... hlavne farebne musia byt, to je dolezite...

reni, predstav si, ze u nas v lidli nemali ziadne knizky!!!! skoro ma slahlo, isal som tam na istotu. nechapem, ved tieto nepotravinove zlozky lidla su identicke este aj v bratislave. fakt nechapem.. ved je tu tak malo deti, kedy by to stihli vypredat? alebo sem tie knizky ani nedodali, prave preto, ze tu nie su deti, hahahhah.

evi, ja uz sa tiez neviem dockat prisunu knih, lebo som si debilne zabudla priviest z bratislavy, ked sme boli... ale kedze boris pojde, uz sand pride ku mne aj moja zasielka.... mam v plane si pobrat od mamy a nejake oblubene moje, aj tak to sem casom musime vsetko presunut.... som naozaj zvedava, ci raz aj v nemcine budem citat, ale to si dovolim pochybovat...
teraz toho casu aj tak vela neni, ale ja citam, ked uspavam, alebo ked som v pozicii dudlika pocas obednajsieho spanku a to su niekedy aj 2 hodky. horsie je, ze bart uz to vie a rad mi vysklbava listy, ale nastastie byvam rychlejsia a knihu odtiahnem,..

beus, banan v so slahackou, no, uz mi isiel v hlave film, ako to idem riesit, len som si uvedomila, ze ja od porodu banan nemozem, robi sa mi z neho taka kyselina, ze taku som iba tehotna zazila.. taka skoda, lebo by som si sakra dala.....
nebola si u doktorky s tou chorobou?

stefi, no na porazenie s tym autom, bozemoj, ved by som skolabovala pri predstave toho aldi... ty by ste si snad taxika museli brat, alebo stopa, keby ste tam zastavili

hani, ked bude chvilka, mrknem ten link, co si dala, som zvedava co je to....

no, idem ja opat uspavat dieta, dnes je hore uz od 6. a to uz zasa chce hajat, jaj, nech uz je to trosku vacsie dieta, lebo moj chrbat zacina odchadzat niekam mimo mna, len este stale boli... normalne ma uz napadali take veci, ze ja ho zacnem odstavovat, ale jasne, ze nie, to len tak zo zufalstva... v pondelok papame 1.x! som naozaj zvedava, ako to dopadne.

jabera
β€’
26. sep 2009

jo, inge, tak si uzite damsku jazdu.... vy sa mate. potom napis, kam idete.... som zvedava, kam sa chodi s takymi babami,.,.,.

rpinguin
β€’
26. sep 2009

Dobre ranecko, teda uz obed,

Jani, no skoda, ze ti nejde pozeranie netu. Ja som sa tusim do toho Hankinho serialu zamilovala, uplne nieco take v takom style zboznujem, kde su prvky historie (hahaha 60. roky)
Co sa kniziek v Lidli tyka, tak uz boli asi vypredane, neviem, kedy prisli vobec do sortimentu.

Verus, este ma napadlo.... vzy sa zasmejem, ked napises Thurm und Taxis...ono sa ten rod ale vola ThurN πŸ˜‰

no idem, akosi nestiham.........

iii
β€’
26. sep 2009

jani, damska jazda skoncila tak, ze mam od rana stahy kazdu chvilku, takze si uzivam slnecny den v posteli. ale e. spolupracuje skvele, precitali sme spolu cely spiegel...... neviem sice, kto nam nakupi (o poriadku ani nehovorim).
teraz som ju ulozila pokusne do detskej izbicky, ci by to nahodou neklaplo - heh, tak pred spankom vykrikovala "mamkina nova postielka". akosi to vobec nepochopila. ale zaspala πŸ˜‰

dania
β€’
26. sep 2009

Cauky! Tak N pracuje, my uzivame vikendu, rano Markt a projizdka busem (oblibena T atrakce), nafasovani predvolebnich balonku, vetrniku a plysaku (nejlip se vytahla Angela s plysovou myskou 😡 ) a vyzdedli jsme si sedacku, co jsme na ebayi ulovili. Menime totiz RΓΆmera za Maxi Cosi, Timmy tu RΓΆmerku nesnasi a navic se da strasne blbe instalovat a odinstalovavat, coz my delame porad, je to takova krava. Ta maxi cosi je proti tomu elegantni dama. Ted tu RΓΆmerku cistim a peru, pujde holka do sveta, tak kdybyste meli nekdo zajem πŸ˜€

Verus, proc jsem si myslela, ze mate McCafe? To jsem nejake zmatena. Takze pekarnu? No to je soda s tema danema ☹ Vam by se snad vyplatila nejaka ucetni, aby vam radila prubezne a nedopadli jste tak jak jste dopadli...
Miminka je ale gurmanka, fakt! Haha, haluskama jsi ji chtela nacpat, jo? To se nedivim, ze pro morske potvory se rozhodla πŸ™‚ Jak ses pralas tim spanim, tak nas velky chlap je stale ve spacaku, ale uz nemuzeme sehnat vetsi nez 104, takze az z nej casem vyroste, tak uz bude pod perinou. Teda perinu ma v postylce i tak takovou lehouckou, ale tou si prikryva spis jen nohy.

Ingi, no koukam, ze mate taky P v praci. Och, s temi stahy to je na.... beres ten utrogestan nakonec? Ten ale asi neni proti stahum, nebo jo? No a odpocinek je nutny, hlavne ze ma E pochopeni! Diky za pochvalu Timmyho outdoorovych modelu! Nejsou to zadne znacky, ale mam radost, kdys neco pekneho sezenu. Budu na vas myslet s oblecenim pro chlapecka, nejake pekne kousky snad zbydou, i kdyz T je dost kazisvet. Kalhoty bohuzel vetsinou nevydrzi... aspon snad nejaka tricka, bundy, mikci. Zadne experimenty se v dohledne dobe nekonaji a i kdyby, tak jako dalsi v poradi je stejne holcicka πŸ˜€

No Steffi, hruzna historka, podobna co mne se nedavno stalo s T... to si mozna jeste pamatujete. Skoncilo to ADACem...

Ja mam novy recept na dezert (roladu) od sousedky v Cechachi, delala ho mamce k narozeninam, je to hrozna mnamka, musim to honem vyzkouset, ale prvne nakoupit suroviny a zjistit, jestli se to da taky z mistnich udelat.

yanni
β€’
26. sep 2009

Ahojte kocky,

no vy ste toho zase popisali. Ja uz fakt nestiham ani len citat. A ked precitam, tak nestihnem napisat a potom zabudnem na co som to chcela vlastne reagovat πŸ™„

Tak asi najskor Verus, no mas pravdu, ja som "Arbeitstier". No ked uz som chlapa pustila k vode, tak co mam robit. Aspon sa "vyblaznim" v robote. Ale uz som zase taka grogy, ze by sa aj dovolenka zisla πŸ˜€ Alebo si zariadim nejakeho chlapa a mimi a budem "oddychovat" 😝 Nie vazne, niekto tu spominal, ze daka kamoska by uz aj isla do BΓΌro, si vraj oddychnut. No ja si v BΓΌro fakt neoddychnem. nahanam sa ako diva a vo stvrtok som za 10 hodin ani nestihla ist na wecko a obednajsia prestavka nehrozi uz dobreho pol roka. Nieco po siestej rano som v kancli a durchgehen do 17:00 makam. No ja vam pravdu poviem, ked som bola auppair tak som si niekedy cez obed aj schrupla s detmi (vsetci v jednej posteli πŸ˜€ ). Nie casto, ale predsa. Domacnost zial casto nedovolila ☹
VErus a ja tiez jobbujem v pekarni (no Workoholic, jedna robota mi nestaci πŸ˜€) V piatok poobede a sobotu FrΓΌhschicht. My sme este pred takmer 2 rokmi boli tiez KEtte (MΓΌller Brot) ale potom to odkupil od nich jeden blazon s nepatrime teraz k ziadnej kette. BErieme ale Ware od rΓΆznych a pecieme aj sami, hlavne chlieb, a sezonne veci ako Lebkuchen a ine vianocne pecivo a tiez ne velku noc a tak. Mame vlastnu tovaren a tam to robi sefov synovec. Ma Backwerk tiez TK-Ware ako vsetky KEtten?

No a este k tej Kauze "Spiaci ozran na Bahnhofe" sa musim vratit. Baby nie ze by som chcela nechat niekoho zgegnut, alebo som bezcitna ale tak, ale ja som bola taka soknuta ze ma to v tom momente ani nenapadlo, volat polisov alebo zachranku. No a keby ma to aj bolo napadlo, neviem coi by som volala. Ja som isla prave na vlak do roboty a takto by som musela potom cakan na tych polisov, no a ja by som nerada mala nejake oplatacky. No a za unterlassene Hilfeleistung ma nich nemoze udat, lebo tam nik nebol a nik ma nevidel. No a zenula fakt, no kto sa vie ozrat do nemoty, tak jeho chyba. Take ze Kampfsaufen ako to teraz nazyvaju vobec neuznavam. Nemcuri maju na vsetko zakony, aj ako si uprdnut, tak by mali vymysliet aj na toto. Asi dam navrh. Mozno budem aj slavna πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

Verus, ta tvoja Mimi to je riadne cislo πŸ˜‰ TAke nieco by som aj ja chcela mat doma. No o zabavu mas postarane πŸ˜‰ A ta GrΓ€fin von und zu Thurn und Taxis aj nieco povedala? Ci nahodila len blby ksicht ako to take panicky vedia?

Joj a ten baban v coki. No az sa musim smiat. Kratko pred druhou som este rychlo robila Butterbrezn a dnu vosel sef s banan v coki v ruke. Hned som si spomenula na vas a som mu "koncek" odhryzla πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ No ale slahacku ja vobec nejem.

No a k tym dialniciam. No ja som vodicka a riadna πŸ˜€ No ja pred cestou ani nikdy nemam nejake Bedenken ale ked uz dorazim tak vecer nemozem zaspat a tiez sa mi niekedy sniva. No ja som rada ze mam auto a bez problemov sa vsade dostanem a tak, ale ako niekto vravi, ze sa pri soferovani odreaguje, no tak to nie. ZE vraj hobby. No take velke gulove. JA sa po tych skoro 800 km na SWK citim ako zbity pes.

No a bordel po detoch poznam. Mala som 4 aupairkinder, velke WV-Bulli a bordel ako v tanku. A Gastmutti auto nikdy neriadila, tak ani ja, no ved na co. Za dva roky ani raz πŸ™„ Ale hlavna vec, ze volvo si Vati putzoval a vysaval stale πŸ˜€ No vo vysavani a vyhadzovani smeti bol profik. Ten v dome len to robil. Nic ine.

Jaaaaaaaj este migrena. No ja to nemam, vdaka bohu. Lebo migrena je vraj aj dedicna. No ked mi to neurologislka povedala, tak ma skoro porazilo. Moja mama ju ma od mladosti. Ked sme boli s braskom mali tak mavala dost casto (asi sme jej brkali dost na nervy), ale teraz vravy ze take tazke zachvaty uz ani nemava. Mozno ze sa to zmeni hormonami v prechode, pokojnejsi zivot alebo co ja viem. No ja som pred ca. 5 rokmi mavala take bolesti hlavy, ze dom isla k dokimu, dali mi tie elektrody na hlavu ale migrenu nezistili. No a nakoniec som prisla na to, ze to je zo sefovho fajcenia(robila som vtedy este v pravnickej kancelarii). Ked uz v kancli nefajcil aj hlava prestala boliet πŸ™‚ No aspirin, ibuprofen, paracetamol a potobne jej vobec nepomahal. Ked pojdete na SVK kupte si Flector Granulat. To je fajna vecicka. Zabera to ako dabel.

No ja som tiez vasniva citatelka. Vzdy bola. Len zial teraz mi na citanie vela casu neostava. Dva jobby, trikrat tyzdenne sport, obcas aj nejake ine aktivity, hlavne cez vikend. No a citat by som musela asi po nociach a to ja musim v noci spat πŸ˜• U nasich som konecne docitala knihy ktoru som mala rozcitanu pol roka. Inak velmi napinava ale nejako som nestihala citat. A ja vo vlaku strasne nerada citam. Nie ako to maju vo zvyku nemcuri & co. Teraz som zacala taky skutocny pribeh, zatial OK, aj ked ja romance a tak velmi nie. Ja potrebujem eksn a mrtvoly a tak πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

Noa k tym overalom. No ja deti nemam ale skusenosti aj tak dost. No moj brasko mal tiez take nieco a zaujimave ze vzdy ked sme ho naobliekali tak mu bolo zazrakom treba cikat. Tak zase vsetko povyzliekat, no hroza. No a moje najmladsie aupairdieta malo tiez take nieco a po jednej sezone Doro(mutti) povedala nikdy viac. NO strasne neprakticke to bolo.

Ozaj reni, v utorok som sa musela zasmiat ze aka nahoda. Konecne sa mi ozvala kamoska z vysky zo slovenska, tiez bola tehu a mala termin koncom auguste. No a stale nic, ziadna sprava, ze co a ako a nakonic sa mala Klara narodila 5.septembra πŸ™‚ Takze si to aspon zapamΓ€tam ja hlava derava.

A aky srial to pozerate? Aj ja chceeeeem.

No idem hadam daco ukuchtit. Pracka uz perie, este povysavat, no a potom padnem mrtva. Booooze tak sa mi dnes nechcelo vstavat ked Wecker zacal o 3:30 drncat. No mna len raz odvezu nohami dopredu.

yanni
β€’
26. sep 2009

No este ma napadlo, k teme co "pasujeme" z SVK do DE. No ja trepem fakt vsetko mozne. Co mam rada a v DE nedostat a tiez aj ked som u nasich a prave nieco zlacnie alebo je v akcii a mne by sa zislo. kedze chodievam sama autom a mam vela miesta tak nie je problem. Tak napr. klasika bryndza, tiez skladujem v mraziaku ako Renca, horcica, sojove tycinky (viete ten taky sulok v oranzovom baleni, volakedy to bolo v zltom), perniky (ako to vysvetlit, tie take "jednorazovky", nie pol kilove balenie ako tu), haslerky (to je u mna muss), ostiepok, Rumba, studentska pecat(Renca pozyvam ta πŸ˜€ ), potom z nasich vlastnych poli zemiaky, zeleninu(aspon na prvy tyzden) - ved ked to mame a narobime sa ako kone a nemusime kupovat, tak preco nie, ved auto odvezie πŸ˜€ - no a teraz predstavte si som trepala ak hajzliak papier. No skoro ma porazilo , ked mi to mama dala na kopu, ktora mala ist do auta. Nasi boli v Harmanci v paiernach v podnikovej predajni nakupit na nejaky poukaz velmi lacno a strasne vela a co s tym . no tak to porozdelovali celej rodine a ja musim trepat do DE este aj hajzliak πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ No a v metre bol v akcii Ariel, 8 kg ci kolko to ma, fakt veeeeeeeeelmi lacny, no tak mozem prat aj pre armadu πŸ˜€ No a vrchol urazu bol cely pakel (12) slovensky H-Milch za 29 centov Liter, tak sa mozem v mlieku aj kupat πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ Budem pekna ako Zofia Bosniacka πŸ˜‰ No ako naozaj. A nasi sa ani nespytaju, len tak medzi recou mama vzdy podotkne, "no kupila som ti to a to". Oblecko alebo take veci to nie, to vedia ze aj tak netrafia vkus ale taketo prkotiny. Dokonca ryzu natural, mame nechutila tak mi ten druhy balicek strcila do kufra. No a ja to mam rada tak co. Niekedy mam taky dojem, ze sa fotrovci boja, ze zomriem od hladu alebo co. Otec mi volakedy davno zostavil dokonca cely Handwerkerkofer. No ja fakt nemam problem opravit sama takmer vsetko πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ No a teraz som si doviezla este aj tekvicky. Babka ma v zahrade take tie male ZierkΓΌrbisse, takze uz mam aj Helloweendeko πŸ˜‰ No uz radsej ani nejdem rozmyslat, co vsetko tu mam zo Slovenska. Hadam by som nebola hotova ani do prichodu pani Dostojevskej πŸ˜€ No ja som fakt vzorna Slovenka s nemeckym obcianstvom a podporujem cielavedome slovenske hospodarstvo πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

evinkaaa
β€’
26. sep 2009

Kati - tebe to dnes ideeee. Uz si druhy Dostojevsky. πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
Ako sa mas? Uzivas si dnesny vecer domka v pohodicke? Ziadne plany a ziadny chlapi??? πŸ˜€ 😎
NO ty toho nosis zo slovenska teda veru dost. Este viac ako my. A tych sladkosti. OOOOOOOj, to my nie sme nic proti tebe.
Ale ked chodievame k nasim, tak nas tiez tak nabalia. To je predsa normalne. A este toto a este tamto a hento. πŸ˜€ Posledny krat to bolo vcelku vtipne, pretoze este pri rozlucovani pri aute ocino nam este pchal do auta slovenske pivko v plechovke. Uz nebolo vlastne nikde miesto, ale to predsa voslo πŸ˜€

Verus - tak ja som donedavna tiez nebola vasniva citatelka. Ale asi uz styri roky je to ine. Knihy kupujem na kila πŸ˜€ a citam o sto sest. Precitam jednu knihu a v ten den zacnem uz aj dalsiu πŸ˜€ . Proste to "zeriem". 😎

Ingus - tak si pekne uzivaj den v posteli. Aj to musi byt. Ved dobre to padne, no nie?! πŸ˜‰ To je paradicka, ked elenka je taka spravna partnerka a tak skvele spolupracuje 😎

Dani - vitaj spÀt domka. Timik je spravny cestovatel, podla toho co pises. Len tak dalej 😎

Reni - tak to teda normalne nechapem, ked ty pises, ze nestihas. Neveriiiiim πŸ™‚

rpinguin
β€’
26. sep 2009

Jeminecku Katka, ved ty musis mat dodavku na to, co vsetko nosis zo SVK. Mne sa to uz akosi redukuje a uz sme asi len pri horalkach a ostiepku. Teraz som si nakazala Ledove kastany, ale tie tiez nemusim mat stale.
Co sa serialu tyka, tak si naklikni ten link, ktory tu dala Hanka, asi dve strany dozadu. Ja som uz pozrela vsetky casti 😡A hlavna hrdinka je z mojho okolia...wow 😡 😎

Dani, aky RΓΆmer ste to mali? My mame ten RΓΆmer King plus, sice ho nevyberame, ale ked musime, tak to ide celkom rychlo. A ked mas teraz Maxi Cosi, ved si nechajte jednu sedacku v jednom aute a druhu v druhom.
A ak je kolacik lahky, ze ho zvladne aj zenska, ktora sa moc nekuchti, tak daj receptik. Vyskusam rada.

Ingi, to mas fajn, ze ta Elenka necha byt v posteli. To som ja mohla pocas tehu s mojim zbojnikom zabudnut a nedovoli mi to doteraz.
Ozi, dnes mi dosiel Buggyboard a aj ta trojkolka. Trojkolka je zmontovana, ale Maxik nedociahne na pedale a ani nechape ich funkciu. Ale vozi sa na tom ako divy. Buggyboard este nie je poskladany a vyskusany, tak este neviem, ci posluzi.

Tak pekny vecer, ja idem trosku byt upratat, zajtra dalsia navsteva, takze by sa zislo aj cosi upiect, ale to odlozim na rano.

neurologia
β€’
26. sep 2009

aaa veru katka sa rozpisala ako diva...ale aj my ked sme doma tak toho plno berieme co je lacnejsie alebo pod....a svokra maju tiez zahradu tak nam aj zeleninku da...a starka zas vajicka doda...a podobne ze mame plny autiak ani nevieme ako... πŸ˜€ teraz ked sme boli v cechach sme si cukor kupili super cena tam bola tak preco nie a aj mliecko no a 12 l mlieka je pre nas nic....denne taky 1 liter padne .....urcite

inga ty len lez nech sa to napravi oddychuj este ze mas taku zlatu dcerku a takto "spolupracuje" ....

my sme boli dnes kusok na nakupoch mm si kupil cyklisticku bundu ....tak uz je spokojny a u nas v lidl mali tiez tie knizocky co spominala renca....
no a este bol dnes vo vedlajsej dedinke bazar detskych veci-hracky/hry, oblecenie, fusaky,a vsetko mozne co sa deti tyka....tak sme zbehli a necakala som ze nieco nakupime ale nakupili sme toho dost za doslova smiesne ceny...a velmi pekne veci vobec na nich nevidiet znamky nosenia,prania niektore dokonca este ani nosene neboli....mali take ze body za 0,50 cent alebo taku supravu nohavice pulovrik 2,50-3,50 a podobne a este sa aj zjednat dalo.....take zavesne hracky na autosedacku alebo tak som kupila za 2 eurace....ako bola som milo prekvapena....
aj som rada ze sme boli a nakupili lebo doma som mala iba take hlavne male oblecko na zaciatok a teraz som kupila aj vacsie.....ako oplati sa ist....

neurologia
β€’
26. sep 2009

renca rychlovka ked to uz mas doma.....a trojkolka hlavne ze sa paci....co tam po pedaloch...hmmm no a bord si bude musiet teda ete nejaky ten den pockat kym sa odskusa naostro v terene....

jabera
β€’
26. sep 2009

inge, no ty si dopadla, pocuvaj.. a to je normalka, tie stahy takto skoro? to je to iste, ako ked tvrdne brucho, alebo je to ine? a chystas sa s tym k dr.? a este k tej elenke v posteli, ona si myslela, ze ta postel v jej izbicke je tvoja postielka? spravne to chapem?

reni, ten hankin serial mi asi pojde pustit, mne len superstar nejde. musim sa do toho mrknut, znie to zaujimavo. aspon by som si konecne nieco mrkal, uz sa na to celkom tesim....

bei, to sa velmi oplati takyto nakup. oproti ebay je skvele, ze to vidis na vlastne a nie si potom prekvapena, coz sa obcas stane.. super.

my sme dnes bartovi kupili darcek k polrocnym narodkam, ma v pondelok... taku ovecku, ktora hra a spieva dost hrozne pesnicky v nemcine, teda a oni su pekne, len taky chlap to spieva... ale bart je nadseny z nej a aj mna to bavi stale stlacat. a ten muzsky hlas obcas povie po nemecky, ze" mam ta rad" a to tu s borisom mreme smiechom... no a stalo to 5 eur, takze neni o com... uzasne zlavy zas mali v nasom globuse, aj par jeziskov uz sme nakupili

yanni
β€’
27. sep 2009

Caute zenule,

no ja som spala asi 14 hodin. Booze ak to ma byt takto kazdu nedelu tak si potencialneho otecka fakt nenajdem ☹ Ved to fakt len pracujem a spim πŸ™„ Zaspala com na gauci pri telke a asi o pol noci som sa zobudila a uz len premiestnila do postele. Este ze som uz bola v pyzame a mala umyte zuby πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

No Bei ja som fakt rada, ze nie som sama, co skupuva Slovensko πŸ˜‰ Ja som sa vzdy tak hanbila, ale pravdu povediac, ze teraz, ked viem, ze to aj ini, tak vobec nie. Ved ked moze clovek par grosov usetrit tak preco nie πŸ˜‰
No cukor aj ja mam slovensky, ale mne staci kilo na rok, tak isto sol, miniel asi len pol kila do roka, tak to mi da mama len tak, ved oni maju stale vela. Nasi skoro vobec nekupiju sladkosti, otec vypeka vela, take ze kacie ocka a tak, no suchariny, a to maju ako sladkost. Takze cukru maju stale dost a sol tak ci tak. No nasi mi kupia ked natrafia na lacnu vegetu, toho ja miniem viac ako soli. A uz teraz dostat taku bez glutamamu, tak parada. JA som si v juni dokonca brala aj Jar zo slovenska. Putzfrau v maminej robote jej dala 2 litrove flase, ze vraj vela vyfasovala, no tak sa teraz vytesujem ako to fajn peni πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

No to si fakt fajn nakupila. JA som ako aupaika chodila s mojou Gastmutti na Flohmarkt ab und zu. Tam clovek fakt najde aj nenosene veci za babku.A hlavne pre male decka je to vyhodne, ved ini to maju par krat a uz z toho vyrastu. A pre babÀtka, co som si tak vsimala, su veci niekedy ovela drahsie ako pre vÀscie deti ☹
No ja som teraz kamoske nakupila vela oblecka pre jej malu. Ma teraz 4,5 mesiaca a take nieco na jesen-zima vela nemala, tak som jej v Slovenke v zavodnej predajni v BB pokupila. To nie je ziadny cinan, stale farby, fajna kvalitna 100%tna bavlna a gΓΌnstig. MAla bude riadna Slovenka πŸ˜€

No evi to sa len zda, ze vela sladkosti. To nie je vela. Studentsku pecat nejem, to ja ju vzdy niekomu darujem πŸ˜€ a to ostatne to su len 3-4 druhy co si stale kupim a to len tak po par kusoch. No a mne to vydrzi pol roka alebo aj dlhsie. Horalky, Deli, Fidorka alebo bodobne, no to ja sice zjem, ale nekupujem. JA kupim vzdy este tie klasicke okruhle detske piskoty, to mam vzdy na tu fajnovu torticku co sa nepecie, alebo ked je nejaka prilezitost tak s nimi robim aj tiramisu. Tie LΓΆffelbisquits co by na nu mali byt sa mi velmi nepacia, mne su prilis sladke a velmi sa nacucnu tej kavy. Potom to je take blato.

Reni a ziadny kamion. Ved ja cestujem sama a mam vela miesta.NO samozrejme keby som mala manzu a deti tak by som potrebovala kamion.
A diky, link som nasla. Budem hadam poobede pozerat πŸ˜€ Uvidim. Je dnes zase nadherne vonku, asi sa pojdem prejs do zamockej zahrady.
Jeeeeeeeej takze zbojnik uz aj motorizovane zbojnici? No ved neboj, ked bude dociahnut na padale tak aj na ich funkciu pride. A ten board tiez urcite vyuzijete do sytosti. Ved on pride na vyhody volnosti, uvidis. Co ho budes chudaka stale na chrbte navlacat. A nicit si chrbticu πŸ˜‰

Jaaaj baby otazocku este. To ta znacka Next(spravne vsak???) to sa tu v DE neda kupit, vsak? Pozerala som na nete, no tak oni maju onlineshop. A keby ste si to objednali priamo u nich? Bolo by postovne velmi drahe, ak by to vobec poslali aj do zahranicia? No mne sa tie oblecka velmi pacia. Fak super. A baby, no az take drahe to nie je. Pre miminka sice dost ale pre vΓ€csie deti by sa to oplatilo. Tie by to uz vynosili, ci nie. No ja som o tej znacke este nikdy nepocula. Ako ste na to prisli? To je ako s GAP. KEd tu v DE zrusili predaj, uz sa nikde neda kupit. LEn v ebay za horibilne ceny alebo tak po znamosti z Ameriky doniest a tak. No na nervy.

No kocim pomaly. Idem hadam daco robit.

rpinguin
β€’
27. sep 2009

Katka a kde bol Gap, nekde pri Stuttgarte som kedysi pocula. Ja Gap tiez len dostavam a paci sa mi to viac nez ten Next. Potom daj vediet, ci si kukla ten serial.
No nic, utekam robit kavco a cakat na navtevu a som mooooc zvedava na vysledok z volieb,
ciaooooo zenstiny!

evinkaaa
β€’
27. sep 2009

Ahojte,

dnes je skutocne nadherny jesenny den. πŸ™‚ Teda aspon u nas.

Aj ja som zvedava ako dopadnu volby.
Kati - bola si volit? πŸ˜‰
Kvoli tym sladkostiam - ved to som sa len tak smiala, ja som to nemyslela vazne. Ved urcite si kazdy donesie zo slovenska to, co ma rad a kolko chce. Kto koho do toho, no nie?! πŸ˜€
A my zo slovenska vozime rozhodne iba tie veci, co tu nemaju a mne chybaju. Ale inak vobec nic, preotze vela veci je na slovensku drahsich ako tu. To sa uz neoplati vobec. ☹
Ja osobne veci z Nextu nepoznam, ale veci z GAP-u som poznala a mala velmi rada. Mam od nich par unterwΓ€sche a pulovrikov. Skoda, ze v"Kaufinger strasse" u nas zrusili predaj (kati, poznala si?!). Teraz mi to je uz jedno, pretoze cez net odniekial to objednavat rozhodne nemienim. NO co uz, su aj ine pekne "znacky" oblecenia. πŸ™‚

Reni - aky kolacik si pre navstevu upiekla? Daj recept. πŸ˜€

Jani - funguje este ovecka??? πŸ˜€

dania
β€’
27. sep 2009

Cauky, taky sem napnuta, jak nam to ti Nemci zvoli πŸ™‚ Uz se to brzy dovime. Kati, bylas?
Dneska bylo zase uzasne babi leto u nas, prave jsme s T odjeli odpoledni cyklo kolecko, jsem suprove znicena πŸ™‚ Ted jdu dodelavat roladu, ale placka se mi docela polamala, tak uvidime, co z tohu bude.

Ingi, u vas vsechno v pohode???

Reni, no presne ten RΓΆmer King plus, mel ho N v aute, ja mam u sebe Maxi Cosi Priori, takze 2 sedacky uz jsme meli. Nic to casto prendava ze svyho auta do terenaku, co si nedavno koupil a taky treba to jen vyndava, kdyz tam nejede Timmy ale velci kluci. Ale taky se ta sedacka v porovnani s tim Maxi Cosi strasne blbe zapina, je cela takova naprd, proste nam nesedi a Timmymu se taky moc nezamlouva. A recept hodim, pokud to bude k jidlu πŸ™‚

yanni
β€’
27. sep 2009

Caute kocky,

no volit som nebola, nevedela som sa rozhodnut koho, tak som tam ani nesla. Dala som radsej prednost tomu retroserialu. Baby to je pecka. No cesi to fakt vedia. Ti tocia len dobre filmy πŸ˜‰
Renci zatial mam za sebou len dva diely ale paci sa mi to coraz viac. Aj som sa nasmiala. Pripomenulo mi to stare casy. Na tu zltu a cervenu malinovku co ti mali na svadbe si este aj ja spominam πŸ˜‰ A boli ste aj vy daktora na spartakiade? Ja som bola vtedy stolz wie Oskar πŸ˜€

Evi manza bol volit?

evinkaaa
β€’
27. sep 2009

Kati - no to si pis, ze bol. πŸ˜€
Tak co, oddychla si si cez vikend? A bola dnes aj prechadzka?

iii
β€’
27. sep 2009

caves, tak som mrkla na online spravy - vitazstvo pravice ma ako liberala nesmierne tesi, parada, nakoniec tu este predsalen zostaneme πŸ˜‰

vcera sme to nakoniec po stupnujucich sa stahoch vecer zapichli na klinike. na CTG rovna ciara (pripadala som si ako simulant najvyssieho stupna), takze ma s doporucenim kludu poslali zasa domov. dokonca este aj e. trvala natom, ze sa aj jej natoci ctg (strcila si medveda pod tricko). nastastie mala sluzbu taka chapava hebamme a tak mohla e. cely vecer hrdo obdivovat prazdny papier, ktory vysiel z pristroja.
dnes bola u nas na navsteve paula a laurou, tak sa mlade slecinky pekne spolu zahrali a mamicky si mohli pokecat. laurinka naucila e. vypinat a zapinat svetla, takze mame dnes discoshow. diky lauri!!! πŸ˜€

verco este k tym kombinezkam vs. vetrovke - e. mala kombinezku na zimnej lyzovacke v alpach, ale bola v nej teda dost nemotorna. super to bolo na lezenie po snehu a smykanie sa, ale do mesta podla mna na chodiace dieta nevhodne.

dani, heh, pobavila ma veta: Nic to casto prendava ze svyho auta do terenaku, co si nedavno koupil .... πŸ˜€ πŸ˜€

reni, dnes sme zmontovali buggyboard a sli na skusobnu prechadzku, parada.

katka, next oblecenie maju napriklad v esprite, mrkni tam. super veci, nielen pre deti.

verohit
autor
β€’
27. sep 2009

Caves zenule, prajem vam vsetkym krasny vecer.... no vikend za nami, pozeram ze ste si to pekne uzili (aj prechadzkovo, aj sportovo, aj navstevovo)..
u nas bola tiez tentokrat nedelna pohodicka... doobeda boli Mimca s drahym vonku na ihrisku, ja som varila a umyvala podlahy.... a ked sa poobede Mimi vyspinkala, tak sme vyrazili zase do prirody.... boli sme na Walhalle, je to "budova" pamΓ€tnik.... je to na kopci a je odtial nadherny vyhlad... no a my sme tam svietili skoro do pol osmej vecer.... takze sme si vychutnali jesenny zapad slnka 😡 😡 😡 😡 😡 ma to asi milion schodov, a Mimca si ich krasne odcupitala πŸ˜‰
a pred spanim sme si kukli foto... a ukazovala som jej aj take z leta ako sme boli na Sk, no sila to dieta si spomina na dievcatko (susedovie) s ktorym sa hravala.... tieto dva tyzdne si vsimame ze spoznala osoby, vie ich pomenovat kto je to, no parada 😡 😡 😡

a este par pikosiek: dnes sme s Mimi preberali "ludsku anatomiu" : ja ukazujem a ona pomenuvava: Auge, Nase, Mund, Zunge, ZΓ€hne, Haare.... potom som ukazala na ruku a Mimi: Hand a ukazala som na nohu a Mimi: SOCKEN πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜…
a mame dalsiu vychytavku zo zeleninovej oblasti.... paprika je "Bekaka" BKK je betriebskrankenkasse πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

no Katus,
tak ty si to tu riadne rozbehla: no sila tak ty si fakt Arbeitstier... pozeram ze cim viac poznam z mojho okolia, len potobne Tiere.. πŸ˜… πŸ˜’ 😎 ale zase viem, ze ked chce niekto nieco dosiahnut, tak urcity cas treba nasadit aj take tempo, ale treba si vediet aj urcit hranice πŸ˜‰ a tiez som ti chcela napisat, ze zenula, tak pri takomto style sa nedivim ze nemas cas hladat nejakeho potencionalneho otecka... a potom ta opeluju kadejaki slov. maseri πŸ˜€ πŸ˜‰
a comu sa venujes v kancli?? robila si si tu nejaky ausbildung, studium??
a este aj do pekarne stihas vstavat?! fakt klobuk dole πŸ™‚ my mame 5 rozlicnych dodavatelov, urcite cast je uz spominane mrazene vyrobky.... zemle a chlebiky chodia cerstve predpecene, tie si len dopekame..... zial s pravym pekarenskym remeslom mame spolocne menej πŸ˜‰ ... tja operations dnesnej doby, sa posunula inym smerom... stale len rychlejsie a rychlejsie... πŸ˜–

Dani
no parada, ze ste sa uz doma pekne zaklimatizovali.... hm,hm... ale nechaj sa na nejaky experiment este nahovorit.. 😡...
a co sa tyka McCaffe, raz sme to tu s Renkou preberali, ze ten nas kseft ma aj stolicky atd, kde sa da vypit kavicka, a ze najnovsie ked sa otvaraju Backwerkovske filiaky tak uz podobnym systemom ako McDonalds, kde je aj McCaffe a Backwerk ma Backwerklonge.... my to este zatial nemame... preto asi.. πŸ˜‰
aj ja som zvedava na ten recept!!
my sme velmi spokojni s Maxi Cosi... s tym rastieme πŸ˜‰co ma ale dost udivuje, lebo RΓΆmer je vraj vo Warentest top! ma super hodnotenie oproti MaxiCosi... a aha ho... proti gustu ziaden disputat πŸ˜‰
Reni
no parada ze ti to tak rychlo doslo.... do pedalov Maxik urcite rychlo dorasie, a ved aj tak na ich obsluhu je este malicky.... hlavne ze sa vie s trojkolkou vysantit ako sa patri.... u nas je to tiez popri goraloch top5 πŸ˜‰ a daj vediet ako sa vam osvedci kyddyboard..
no ja sa musim teraz tiez smiat, lebo dva razy som Thurn spomenula, a aj to s preklepom...odoslala prispevok a este som si myslela, ze ha,ha, som zvedava kedy na to Rena pride.... πŸ˜€ πŸ˜… a naivne som si myslela ze si to nevsimnes, ale to by si ty nebola Rena? πŸ˜… πŸ˜€ 😡

Evi
pokial mas moznost si citat, tak len citaj, a citaj.... 😡 ja na moju "hajzlovu kulturu" nedam dopustit, vecer si tam este citam casopis "Eltern" πŸ˜‰ je to mesacnik a kym to cele prelistujem, tak mam novy casak zase doma πŸ˜‰
ozaj a este si neprezradila (pokial to nie je tajomstvo), comu sa ty pracovne venujes??

Ingrid
jujuj, tak len oddychuj, oddychuj, oddychuj!!! a ked nabuduce pojdete na damsku jazdu, tak nejazdite tak besno πŸ˜€ πŸ˜‰
tak inotajom som dostala tvoju odpoved, ze kde teraz spava Elenka?! resp. bude spavat po narodeni drobceka... no vidis, kde nakoniec skoncis?! v detskej izbe aj s drobcom a Elenka s ocinkom v spalni πŸ˜€ 😡 ale i ked nepochopila, ze co kde a ako, hlavne ze spinkala 😡 a ty si mozes tiez aspon trosku oddychnut, i ked mam pocit ze slovo oddych je asi dost relativne, ze?!
a co sa tyka spolocneho stolovania Elenky a Mimi, velmi rady πŸ˜€ πŸ˜‰ len aby z toho nevysli nakoniec nove pravidla slusneho spravania πŸ˜€ πŸ˜‰
a Ingrid, neeee dane nerobim ja.... tak na to nemam ani vo sne, ved z toho dostavame skoro "papierovu knihu" na to by som musela studovat!! Bilancia jedneho roku je fakt drina!! tja.... velmi sme setrili a malo sme vydali....ja osobne si viem predstavit, co by som s tolkymi prachami robila, a nie ich "vyhodit" by(i) πŸ˜… rokratom, ale ked sme to s drahym cele presli, tak je to o.k.
ozaj bola som sa pytat ohladom tej predskolky.... tak tu je to len raz tyzdenne a pre deti od 2,5roku...takze pre nas este neaktualne?? je to aj u vas "odvekovane"?? πŸ˜•

Jani
Bartikovi prajem vsetko naj,naj,naj ku krasnemu polrociku.... 😡 😡 jaj ale to leti, ani sa nenazdas, a budes mat z neho riadneho chlapa a ziadne baby.... na zatra Vam drzime palce, nech Bartikovi smakuje!! ale netreba sa divit kde nezie nic, alebo len lyzicku.. on sa to toziz musi este len naucit!! a co dostane dobreho??
inak mam pocit ze vy s Borisom si tiez splnate detske sny, ked sa viete tak pekne vyhrat, aj s oveckou & co. πŸ˜€ u nas je to podobne.....
no a co sa tyka goralov, tak to by si bola skvela partnerka pre Mimi..... v sobotu sme boli na mensich nakupoch (teplaky su nam uz male) tak sme poriadili novu vybavu... normalne ja si obzeram co potrebujem a MImi sa venuje "svojim nakupom" cely cas stala pri stojane s naramkami a goralami, kym som to potom z nej postahovala... πŸ˜€ 😝 ale nechala sa nahovorit nakoniec na tie jej fazule πŸ˜€

znacky Gap a Next, mi zial nic nehovoria..pre Mimi mam obchody kde jej nakupim a basta... a co sa mna tyka, tak odkedy som v BRD tak inclusive ponozky a gatky mam len jedneho favorita "Esprit"... πŸ˜‰

dobru nocku idem spat, aby som bola zajtra fit na Spielgruppe.. πŸ˜‰

verohit
autor
β€’
27. sep 2009

No sila, Ingi... setri sa ako sa ti da!! a v tomto pripade, je ovela upokojujucejsie "nabehnut ako simulant" akoby si tam mala mat riadne haky-baky uz teraz,este mate cas!! πŸ˜‰
ta tvoje Elenka je fakt podarene dievcatko a hlavne zdiela s tebou πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜‰ 😡
a co vam hraju na vasej disco: u nas preferujeme od Real 2 Real "i like to movie" πŸ˜… 😎 (sorry neviem ako sa to pise)
supi, ze ste sa s Paulou a Lauri videli 😡 😡 , aj ste to zdokumentovali?? Laurinka je fakt sikulka 😡 😡

vdaka za odpoved ohladom zimneho vystroja, takze sa mi len potvrdilo co som si myslela, aj minuly rok sme mali oteplovacky, takze na valanie v snehu to bude urcite optimalne πŸ˜‰

a next je v esrite πŸ˜• πŸ˜• πŸ˜• som este nikdy nevidela, a online shop si mrknem zriedka...

verohit
autor
β€’
27. sep 2009

u nas bol volit len drahy, mne este chybaju nem. flajstre, i ked uz na ne narok mam... takze nabuduce si to nenecham ujst πŸ˜‰

TehotenskΓ½ newsletter

Každý týždeň dostaneő najdôležitejőie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. NepoznÑő týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
ModrΓ½ konΓ­k ti poradΓ­ v kaΕΎdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treΕ₯om trimestri.
Ako sa zisΕ₯uje pohlavie dieΕ₯aΕ₯a?
DΓ΄leΕΎitΓ© je absolvovaΕ₯ rΓ΄zne vyΕ‘etrenia v tehotenstve.
OplatΓ­ sa absolvovaΕ₯ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajΓΊ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
AkΓ© mΓ΄ΕΎu nastaΕ₯ problΓ©my v tehotenstve?

Nenaőla si odpoveď na svoju otÑzku?Opýtaj sa vo fóre