Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
29. sep 2009

😀 jaj, ten recept som nedodala

Jablkový závin

cesto:
250 g masla- cele maslo
2 cele vajicka
500 g hladkej muky (davam vzdy Dinkevollkornmehl)
150 g praskoveho alebo krystaloveho cukru
1 prasok do peciva

plnka:
asi 1kg nastruhanych jablk
skorica

na potretie este 1 vajicko

suroviny na cesto vsetky spolu vymiesame, az vznikne cesto, ktore rozdelime na dve casti. jednu väcsiu a jednu mensiu polovicku. Tu väcsiu rozcapkam na plech (tazko sa to valka, ale da sa, tak ja to vzdy capkam) posypem jablckami, skoricou, az by jablcka boli malo sladke, tak este cukrom (davam navrch este vanilkovy cukor)
a potom z tej mensej polovicky robim sulky a davam ich navrch, tvorim mriezky z tych sulcekov.
Peciem pri 200 stupnoch.

jabera
29. sep 2009

reni, mnam.
a maxik je genialny s tym kradnutim kolaca. moje zlate, urcite si mu nedala dostatocne mnozstvo! uplne ho chapem, idem sa kuknut do chaldnicky....

bei, no, ved ponorny mixer nemame...... to je to... ale asi musime kupit.

jabera
29. sep 2009

baby, dala som do albumu aj tu ovecku nasu slavnu...

marosko
29. sep 2009

Ahojte

aj my sa hlasime po dlhsej odmlke. Navsteva cez vikend prebehla suuper.Renci mali sme tu tvojich rodakov- (zo Ziliny)Spravili sme si vyletik do Mnichova a aj na Okt.fest.Aj ked ma sice Evka upozornila,ze druhy vikend je "taliansky"aj tak sme tam s nimi sli. Cez tyzden sme sa s detmi nedostali,tak reku len pokukame z dialky.No nejakym zazrakom sme sa dostali dnu aj s kocikom a pekne vsetci 9 sme sa drzali pospolu az do konca. Neviem ci to bola iba nahoda, ale bola som presvedcena ze sa isto po par metroch musime roztrusit.
Super vyletik vlakom (hlavne pre deti)
No Evi,presne ako si pisala bol to taky organizovany chaos. Do stanu sme sa uz vobec nedostali,takze pivko sme si dali len v jednom stanku pri kolotoci.
Niektorí sa povozili na kolotococh,ja som si so Sonkou dala tradicne tie jahodky na spajdli macane v cokolade.

Baby prosiiiiim poradte, co davate detom na zvysenie imunity? Viem,ze teraz je toho prechladnutia viac, ale u nas sa to koluje uz cely mesiac. Zacala to Sonka,potom Maros.Kazdy maju vyuzivane ATB a minuly tyzden uz zas Sonka vysoke teplotky....podarilo sa nam zrazit len nurofenom, ATB sme nemali a opat je chory Maros.
Ved z celeho mesiaca bol mozno 10 dni v skolke.

Pauli, velky obdiv k tvojej odvahe zacat soferovat. Aj ja mam take predsavzatia.

Jani, vidis Katka mala v celku dobry napad.Kupte si jednu zivu ovecku a na zahradke nemusis kosit.
Ty si teda sikulka s tymi darcekmi. Vraj uz Jeziska. A tiez gratulujeme Bartikovi k pol rocku (ale ten cas leti,ved priam sa narodil)a tiez k jeho prvym uspesnym prikrmom a k prvym otackam.

Hani,ako uz niektore baby pisali aj ja obcas nadavam na tie digi fotaky. Ked byvali obyc.filmove tak to bolo hned v albumoch a takto to len odkladam.Teraz nam odisiel PC tak dufam,ze vsetky fotky bude este mozne z neho vydolovat. V albumoch mam naposledy Sonku na krstinach a to uz ma tiez 2,5roka. Tak asi ako Verus.

Stefi,kedy sa ukazete u nas?

Reni, tento kolacik milujem aj ja. U nas ho vzdy robievala moja babka. O to viac nam asi chutnal,ked sme si ho nemuseli robit mi. No teraz ho nerada robim,prave köli tomu,ze sa tazko vygula a este tazsie prenasa na plech. Tak to skusim tvojou radou,rozcapkat na plechu. Ale teraz zrovna nemusim, pretoze nam ho priniesla navsteva a este mame v chladnicke. A som zvedava ci budes taka ctiziadostiva v zdravej vyzive aj pri Matilde.

fabienamata
30. sep 2009

Ahojte kecalky, i ked dnes vidim ,ze abstinujete.
Ren, vidim ,ze ty stihas konikovat aj popri 2 detoch ,no a este aj vypekas 🙂
Ja som denes spravila vybornu cukinovu kremovu polievku, skutocne velmi chutna a lahka, aj pre deti vhodna!
Poznate??
Inak ja varim skoro kazdy den, a vzdy sa vsetko zje, mam doma velkych papkacov, no S. tiez chuti.

My teraz chodime zbierat listy gastany a zalude, celkom dobre S.spolupracuje.A vyrabame darceky a blbosti pre Fefeho / tak vola S synatora/... Kupili sme si bicykel a ked neprsi tak vyrazame.Celkom to ma S. rada, take vyletiky na bicykli.
No a vyliezla vcera prvykrat z postielky,a cely vecer si to poctivo trenovala..... nizsie sa uz postielka neda prestavit, dvere si vie tiez otvorit, holt musim nieco vymysliet.
K fotkam... , tam sa neviem kedy dostanem je to hanba aj u nas. Posledna vyvolana fotka ked ma S.5 mesiacov.Ale uz na tom pracujem ,heh aj sem chcem dat aktualne..

Teraz budeme mat velku party, moj maly synko ma 18 .No co cas leti, ale nemusel by az tak rychlo. 😀
Jani a k tej burine sa dostanem asi az na jar, ani novu travu nebudem teraz siat. Mohla by som ,malo by to zmysel?Velmi sa mi nechce do toho pustat, ked je vysledok nejasny.
Majte sa a uzivajte si babieho leta. 😉

jabera
30. sep 2009

jeeej, baby, kde ste kto??? ja si vzdy predstavujem tie najtragickejsie situacie potom.... tak sa tu zjavte trosku..

dani, no vitaj opat.
tak ste aj vy boli nakoniec na tom feste, pozeram... mnam, tie jahody zneju dobre. uz sa tesim na buduci rok.
ohladne tej imunity ti neporadim, ale je to nanic, ze uz je zase maros chory, ved to je naozaj snad 2 tyzdne, co si pisala, ze ste boli u dr.... mozno by vam aj on nieco poradil, skusala si?

ozaj, renci, matilda este soplikuje? a maxik? sa ukaz, ved ja si uz myslim, ako behate po pohotovostiach a ako inge s beou rodia...

jabera
30. sep 2009

lubi, ahoj!!!!
trava na jesen asi aj ma zmysel, ale kasli na to, uzivaj si radsej tie prechadzky a zbierenie plodov...
nahodou by zacalo mrznut o 2 tyzdne a mas po trave, tak to asi ani zmysel nema, hahahahha. a vyber si.
a taku mega oslavu vy mate? to je naozaj velka vec.. a dar mate?

fabienamata
30. sep 2009

Dnes tu budeme len my dve obsmrrdat, ale asi ani ja nie dlho,len som sem supla par fotiek, no S.sa mi prave zavesila na nohu a zacina sa dozadovat pozornosti.Tak sa aj ja lucim.

jabera
30. sep 2009

jeho, ake pekne fotky! pozeram, ze s. nosi tie okuliarky, uz si zvykla? posobi tak spokojne. a ten chlapcek vyzera uplne ako dankin timik, je to on??? ci len taka velka podoba? to bude timi.

ozaj a danka tu nejak nebola tiez..
no nic, idem tyrat dieta pobytom na brusku, chudatko moje....

rpinguin
30. sep 2009

ale zeny, ved jasne, ze obsmrdam aj ja, to by som hadam ani ja nebola. Teraz riesim Matildin pas, ze ked uz je teda ta Nemka, ze by som jej mohla pas urobit a nemusela ju pasovat na SVK ako vtedy Maxika, kedze nemal doklad zapisali mi ho do pasu az na SVK.
Rozmyslam, ze by som niekedy letela na 3 dni domov, ked nemam obciansky, tak som brzdena robit vsetko ine, takze tam musim kvoli obcianskemu. Maxika by som nechala tu pri muzovi a tym uz zacinaju problemy. Musi si vziat dovcu na tie tri dni, ale vzdy je bud niekto u nas, potom ma zasa sluzby a to nejde si vziat dovcu...no len premyslam a vymyslam. 😀
No usoplenka mam este stale, ale uz sa to lepsi a v piatok mame U3, tak to som zvedava, ako sa tam dopravim s oboma 😀
Inac, vcera som tu mala Hebamme a od porodu pribrala kilo a to nema este mesiac, no ved kojim jak diva 😝
A aj Rückbildung som mala vcera a normalne aj odsate mliecko z flasky pila a to som predtym ani nemala vyskusane len rovno dala do flasky a nech si chlap poradi. No ale fakt si poradil, aj Maxik ulozeny, no super, ale povedal mi, ze to bola makacka, ze mi to teda nezavidi 😉

Wow, Lubi, to ma Filip uz 18, teda uz mas dospelaka. A robi tu meda party doma alebo len taku civilizovanu ozierku s kamosmi mimo 😀 😎 No idem kuknut na fotky.

Jani, to taka mino ovecka, ale chutna a Bertik je tiez zlatuckyyyyy a tie kukadla. Z neho bude tusim tiez taky zbojnik ako je moj 😲

Dani (marosko) no to mas o zivot, ze mas zasa deturecne chore. A koho mas v ZA.? Teda, super, ze ste si Oktoberfest uzili, hned by som aj ja isla sa hlavne pokolotocovat na tych najbesnejsich vymysloch 😀 😲

rpinguin
30. sep 2009

Jani, ty si dobraaaaaa, ved to je Dankin Timmik. Ved Lubi s Dankou nebyvaju daleko od seba, tak sa vidaju sem-tam.
Inac Sophinka je fakt kocka s tymi okuliarmi.
Lubi, ako si ju donutila? Ved jej to fakt sekne....no a tebe samozrejme tiez 😵

No zbojnik je uz hore....

fabienamata
30. sep 2009

No tak sme spat aj sme zmokli 😒
ESte si musim napisat domacu ulohu,tak musim zacat, lebo som vyfasovala taku silnu skupinu,ze som mala tyzdnovu depku z toho,rozpravaju plynulo i ked samozrejme nespravne, ale aspon nekokcu ako ja. Tak musim makat,lebo ma so seba porazi,no hlavne toho casu nie je vela. S.je fakt besnota, vcera som musela dorabat bezpecnostne pasy do autosedacky,lebo sa z nej vyvlecie a zostane zapnuta len v pase, a ramienka si zosunie...inak ja mam tiez tu romerku, kupila osm ju lebo mala najvyssie hodnotenia v testch.Ale nie je podla mna velmi pohodlna, ale nebudem kupovat inu, vydrzime s nou, draha bola dost, a musela by som dolu pod cenu, a dalsiu kupit.
Inak na okuliare si zvykla, ale mava obdobia ked ich bojkotuje. Vtedy pride UJO co nam ich chce zobrat a dat inemu dievcatku. Vacsinou zaberie, ale musim si aj ja svoje pohladat i ked ich z celej duse neznasam, v kuse ich cistim a vkuse su spinave a ja potom nevidim uz nic 😠
No s Fefem to bude neorganizovana chaoticka ozierka, s kamaratmi samozrejme na sk!!!!! , a v kruhu rodiny samozrejme civilizovana oslava. 😀
Inak ked spominas ako Matilda pribera, tak S. do 4 mesiaca priberala kazdy mesiac kilo.Potom sa to pribrzdilo!
Ako si s tou manducou, Maxik tak chce byt v pohode, a das si ho tam sama,ci ti niekto pomoze?Ak sama - klobuk dolu!
No ale potom tam zase musi ostat ,ze?Nedavas ho hore - dolu..?? Lebo S. tam nebola zvyknuta, a len tam plakala... a ten nas patappum aj predam.

No S prave dopocuvala rozpravku o 3 prasiatkach, a zostala zamyslena na sedacke.To nie je u nej zvykom!!!No ideme to rozanalizovat, co sa tam stalo 🙂

Jani si ma potesila, ze by to mohlo zamrznut, aspon ma svedomie nebude hryzt heh.

fabienamata
30. sep 2009

Ej! rozanalyzovat samozr.

neurologia
1. okt 2009

ahojte,

jani ja este nerodim ved to by som ti uz volala ze potrebujem hebamme.... 😉

vcera som bola na kontrole u dr. tak neotvaram sa ani nahodou a vsetko je v poriadku...malicka bola vcera na ctg lenoch prvej triedy...no neviem ci dvakrat sa pohla... 😀 potom som bola este troska v meste....a vecer som bezkala na pripravu mali sme predposledne sedenie....dost z nas chybalo takze sme boli taka mala skupinka co bolo super tema vecera bolo kojenie-technika,podprsenky,vlozky do podprd...atd doniesla nam aj vela vzoriek roznych vloziek ci uz jednorazovych alebo na pranie aj sacky ma mliecko-ak budeme mrazit ....len este nekurili a bola tam dost kosa len tak sedkat na karimatkach.....ale mala som so sebou pulover takze som sa zababusila....
no a najvacsi gol boli moje sny v noci nerobila som nic ine iba nakupovala podprsenky na kojenie-asi to bolo moje poslanie alebo co a normalne ku mne nosili deti z celeho okolia a tie som kojila...ako uz som z toho vsetkeho asi magor.... 😀

neurologia
1. okt 2009

jaaj este som zabudla ty kokso ja uz zacinam byt fakt nejaka dementna....krvacanie po porode vravela hebamme ze by malo byt aspon 3 tyzdne....nedavno to chcela vediet renca -moja odpoved ze uz asi neaktualna ale tak napisala som 😉

dania
1. okt 2009

Cauky holky,
Zdravi a hlasim, ze jsme vsichni ok, jenom zase nestiham, je to jeden z mych aktivitnich maxim, zpusobenych deadliny 🙂 Navic jsem dostala MS a strasne to tentoktrat prozivam, ty moji chlapi musi zatnout zuby a nejak to se mnou pretrpet, mam depku jak prase, chjo, taky to s vama tak clouma, kdyz mate kramy? Ja si pred tehotenstvim nepamatuju zadne problemy, ale ted, i kdyz samotne krvaceni je skoro zanedbatelne, naladicky mam teda otresne. K tomu jsem v kuchyni dneska rozlila flasku oleje (nastesti byla plastovat, takze k tomu nebyly jeste strepy) a kdyz jsem to uklizela, tak T nepozorovane rozsypal prasek na prani po celem byte, teda vlastne na ceste od pracky k jeho hraci pracce, kterou se snazil tim praskem naplnit... 😅

Jani, nojo, to jsme byli s T na navsteve u Lubi 🙂 Pekne jsi to poznala. To bylo nekdy zjara tusim.

Lubi, teda z Sofinky je poradna kocka, i kdyz Filip je taky fesak, tak proc taky ne? Koukam, ze jste byli taky v Bremerhavenu (nebo v Dubaji 🙂) na vylete. Co jste tam videli pekneho?

Ingi, a jak se citis? Co stahy, uz lepsi? Doufam, ze nemusis lezet!

Hani, koupili jsme Priori. Tu Römerku jsem uz prodala, docela jsem byla prekvapena, za jakou cenu 😀 Si koupim asi neco na sebe 🙂

marosko
1. okt 2009

Ahojte

drobci zaspali,tak mam chvilu na pokec. Kahrnaju jeden cez druheho,som zvedava kedy sa navzajom zobudia.
Reni zo Ziliny mam krsnych(stryko,teta a sesternice)Boli tu vsetci takze v nasom mini 3 izbaku to bolo poriadne narvane.Ale ako sa vravi Dobrych ludi sa vsade zmesti,a dve noci nebola zas az taka hruza

Lubi,zaujmalo ma ako si dorabala tie bezpecnostne pasy na autosedacke. Podobny problem mame aj my,ze si ich Sonka stahuje cez ramena dole. Tak dajte typa

A Verus, u nas "lekvar" pri umyvani zubkov akosi nezabera. My mame doma takeho maleho tvrdohlavca "ja sama" tak nadalej okusuje kefku a cuca pastu. K umyvaniu jej zubkov sa ja akosi nemozem dostat. Mate niekto elektricke kefky pre deti?Detska zubarka na Sk mi povedala,ze radsej obycajnou ale zas asi lepsie ako by si mala umyvat obycajnou sama. Napiste vas nazor. A su v Nemecku zubne prehliadky u deti hradene poistovnou? Tak ako na Sk 2x do roka?

Otazka na vsetkych, da sa tu zohnat hrudkovy tvaroh?

Utekam nieco porobit, caka ma este balenie.Chceme ist na od zajtra na vikend do Svajciarska. Konaju sa tam nejake Herbstsonntages....a mm tam pred par rokmi chodieval na farmu brigadovat,tak spojime navstevu s akciou. Tak sa majte krasne a tiez uz vam prajem pekny vikend. Snad aj pocasie bude este take s nadychom babieho leta.

fabienamata
1. okt 2009

Dani mne sa BH paci ovela viac ako tu. Ten pristav, more ma svoje caro, boli sme tam v nedelu a mali sme velmi pekny den tam.Boli sme pozriet aj ladoveho macka 🙂 a prave zacali krmit zvieratka tak S.bola uplne z toho unesena.
Myslim ze si takuto nedelu zopakujeme, ak pocasie vyjde. Teraz, ale ideme na sk tak zacinam balit.
Inak ma trosku zaskocila nasa tagesmut.
Vratila som sa zo skoly pre sophinku o 15 minut neskor ako je zmluve, musela som na Wc a vytah ,tak vsetko trosku trvalo, elektricka mi pred nosom odisla, no jedno z druhym...a hned som dostala splech do oci, a 5 eur priplatit. Tak mi to zle padlo, vsetko sa toci okolo tych posr.penazi.
No jo trosku som sa vam vyzalovala ☹
Ozaj Dani za kolko si predala Romerku , dlho si mala inzerat?
Marosko bezpecn.pasy som dorabala do stredu tych co su tam ,tzn. ze na hrudniku ma S.plus zapinanie na system klik. Neviem ci si mi rozumela ,ak pride muz domov v normalnom case ,tak to radsej odfotim a dam do alba, jo??
A to iste som chcela spravit aj do sedacky na bicykli, tiez sa zvlieka z nich ,tak jej ich necham naschval zvlecene a viac dotiahnem cez brusko a este urobim uzol zo zvysneho pasu - je dost dlhy.No minule ma zacala kopat, to sa zase zvliekla z topanok, cize topanky boli zapnute a ale nohy mala zvlecene a bose.No a este si chcem dokupit zase na bicykel spatne zrkadlo, aby som na S videla co tam- za mojim chrbtom vyvadza..... 😅

jabera
1. okt 2009

ahojte baby.
pocuvajte, ale kde je inge????? no, snad len niekto prisiel na navstevu, alebo sa doma pohadali, alebo tak, lebo toto sa mi vobec nepaci.
a evina? a katka? nechapem, fakt... ale ved dobre, ked vam nie sme dost dobre...hahaha

lubi, no dobre, ze ohovaras tu romerku, ja som ju, samozrejme, chcela, kedze sa o nej hovori ako o naj. ale je hnusne draha, tak teraz musim patrat po inej... este mame cas, ale predsa.
jo a moja kamaratka prave dokoncila travnik pred domom! vazne... ale urcite jej to zmrzne! hahahah

dani, mooooc dobre pozam kramove stavy, ktore opisujes. ja som teda po porode mala len jedny a potom uz nikdy ine, ale pred otehotnenim som zazivala desne stavy... a to, co opisujes s olejom a praskom na pranie, tak to zazit pocas kramov, tak vrieskam a placem naraz, to si bud ista... a mozno by som k tomu ani ms nemusela mat a hulakala by som do vzduchu.. ale inac je to strasne zlate, ze chcel timik prat, mne je jasne, ze si mu ani nemohla nadavat..

dani marosko, tak soplite jedna radost... no, ale snad to aspon ustupuje, ked nepises nic horsie. k zubarke ti ja este moc nenapisem, ale ak som to spravne pochopila, tak je tu vsetko hradene poistovnou u deticiek. ale baby ti povedia.
ty si raz spominala, ze tu neostanete navzdy? ze marosko pojde na slovensku skolu, dobre si pamatam?

bei, ty uz hlavne nenachladni a kojit mozes cele okolie kludne! hahahaha
ja, poucena z bratislavy, som mienila svoje litre mlieka, ktore som v porodnici odstriekavala, venovat inym matkam a tu sa to nerobi... ja to aj chapem, ale viem, ze v blave sa to praktizuje dodnes... nastastie som sa to dokazala opytat hebamme, ked ma bola kuknut a ona mi povedala, ze to mam vyliat..hmm... tak len aby si vedela, keby ta napadlo nieco podobne.

hanka, my uz tiez pozerame ten tvoj serial. je to uzasna oddychovka a velmi nas to tesi. len nam to neche dobre nacitat pc, tak to mame v nizkej kvalite, cize obrazovka 5x8 cm, tak priblizne... ale o to nas to viac bavi, ze je to take vzruso, ci nieco uvidime, hahaha.

bart je dnes opat dost protivny, nebol dobre vyspaty na obed, teraz mi tu visi v satke, ja v sirokom sede rozkrocnom a este sa aj musim pohupovat, inak sa budi. ale aspon je konecne ticho, nechel uz nic, ani mlieko, ani spat, ani sa hrat, proste nic... pritom ho stale tyram na brusku a ani to nestaci na spanok poriadny. a uz sa zase neotaca... len ten jeden den.

jabera
1. okt 2009

lubi, to s taggesmutti teda neni nic moc... a to ju mas uz dlho? ze sa poznate? lebo to fakt nebolo moc pekne od nej....take neludske mi to pripada...

fabienamata
1. okt 2009

Ja mam depku pred ms., vzdy si to schyta moj dobry muz,chudak unaveny z prace a doma ho caka kefung 😀
Inak tagesm. je v pohode ,vie to z detmi,je naozaj velmi mila, nemozem na nu nic zle povedat. S.tam rada chodi.
Ale toto ma zaskocilo veru, a zle padlo, inak som aj pred ms. 😀
Inak to je uz nasa druha tagesm. prvu sme zrusili,chodila fajcit von,deti same...atd.tuto poznam cca 2 mes.ESte sa otukavame.
Jani a Bartik musi trenovat jooooooooj zlatik maly ma krasne kukadielka.A co to pozerate za serial???

honnig
1. okt 2009

Caute zeny,

Jani, podle me mu rostou zuby a boli ho to i pod temi dasinky. Kata uz ma druhy a ted se na par dni uklidnila...Ale muzes mu zkusit koupit gel na prorezavani, ja ho taky obcas pouzivam, napr. Dentinox-Gel. V DM ho maji asi za 4 E, nebo se muzes poptat i na jine pripravky... 😉
Jak mu smakuje? Zlaticko, ten na tebe koukne a jsi z nej na mekko, ma krasny ocka.
Jste si z toho serialu udelali skoro detektivku 😀 😀 😀

Lubi, to by me zaskocilo taky. Ale stava se. Krasna holcicka je S. V utery jdeme k Mudr. a na ty oci se ho musim zeptat taky, ale doufam, ze se u K. pletu 😕

Dani, my totit MS Priori ted taky koupili, proto jsem se ptala. Nejdriv jsme vybrali uplne jinou, ale ma takovy ten pultik misto pasu a se mi zdalo, ze na ty nase dlouhe cesty to neni moc pohodlne...nevim. A pak MS Tobi 2009, byla taky dobra v testech, ale nakonec se nam nabidla Priori a na pohled se mi straaaasne libi. Cervena, krasna...akorat nechybi T. vypln pod hlavicku? Jeste uvazuju, ze dokoupim.

Ingi, honem se ozvi 🙂

Reni, jeee tu buchtu taky delam a rikame tomu valecny strudl. Teda ja dlouno nepekla, protoze si to pak musim i snist a rychlejsi je koupit cokosku 😎

dania
1. okt 2009

Lubi, taky jsme pri te Römerce pouzivali takovy pasek na suchy zip, aby si to T nesundaval, ale to uz driv, ted uz je vycvicenej, ze nesmi, jinak je mazec 😀 Ale je to fuska vymyslet neco, co by drobec nerozepnul a zaroven bylo snadno odepinatelne, kdyby se neco stalo, horelo nebo tak.
Tos mi udelala radost, ze se ti taky libi Bhv, podle me je to desne mile mesto. Takova spravna velikost. Musis mi rict, az se tam budete zase chystat a budete mit treba naladu nas videt, tak se radi pripojime. S T jsem tam byla v ZOO kdyz byl jeste v kocarku, tak uz bychom se tam mohli taky nekdy vypravit.
Ta TM blby... asi mela kramy 😀 Je to takove zvlastni, no... Ta nase nam takova prekvapka nedela, protoze si pocita hodiny sama a pokazde na konci mesice nam to zuctuje... 😝
Tak si uzijte na Sk a synator at se pekne vyradi 😀
To römerku jsem prodala za 100E, byla tam vystavena den a pak se mi ozvala nejaka baba, ze jako co za to chci, ze by ji koupila Sofort, tak jsem to stahla z ebay, protoze jeste nikdo neprihodil a prodala rovnou ji, uz si ji tu vyzvedla.

Dani, dvakrat do roka tu muzes zdarma na prohlidku k zubari, bez 10 E poplatku, ten se plati az kdyz ti neco najde a spravuje.

Jani, vsak se taky otaceni dockas 🙂

Ja musim ted honem vecu dodelat... zatim.

evinkaaa
1. okt 2009

Ahojte,

Jani - co je? Chybame vam? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
JA som ani nemala nejako cas, pretoze som bola u lekarov a tak. A vecer som nemala niekedy nejako chut. Ale ja vas priebezne citam, len niekedy neviem, co mam napisat, ked sa bavite o nejakych vecickach pre babatka. To sa radsej nezapojim, lebo neviem "mitreden". 😉

My sme si dnes urobili naaaadherny dnik. Boli sme s kamaratmi (tiez parikom) na vyletiku nedaleko Rakuska. To teda neni od nas velmi daleko, ale my sme chceli ist niekde do hor. Kamoska ma dnes narodeniny a najprv sme chceli ist dnes podvecer na Oktoberfest, ale kedze teraz v telke a v radii vsade omielaju dookola, ze je mozny teroristicky utok na oktoberfest, tak nasi kamarati dostali strach a povedali, ze sa boja a ze oni tam ist nechcu. Tak sme sa dohodli vcera vecer, ze si urobime vyletik a pojdeme niekde do hor a troska "wandern". Uuuuuuj. ako nam bolo fajn. Mali sme nadherne pocasie. Boli sme smer Rakusko a to v Sylvensteinsee/Sylvenstein- Stausee, dalej smer Wallgau - tam sme boli wandern hore na nejaky kopec (uz neviem ako sa volal 1222m') a cestou spät na mnichov sme isli este do Walchensee a Kochelsee. Bolo naozaj nadherne. Urobili sme si turu a hore na tej malej Hütte sme si dali obedik a chutilo uzasne. Svietilo slniecko, no proste pohodicka. Domov sme prisli o siedmej a sme unaveni ako kone. Ale stalo to za to.

Ingi - kdeze si? Uz sa Felix taha von?! 😀

Bei - ty uz finisujes, vsak?! Joooj, ake mas pocity? Strach ci radost? Ci oboje? 🙂

Dani - moja mrcha je teda taka svojska. Sprava sa ku mne teda fakt drzo a sebecky 😀 😀 😀. Ale nie, vazne. Ja ked mam mrchu, tak mam nehorazne bolesti - to bolo uz vzdy tak - a naladova teda vobec nie som. Proste vsetko by bolo ako inokedy, keby neboli tie hnusne bolesti a ta intenzita je tiez niekedy mensia a niekedy väcsia. Preto velmi silno dufam v to, ze ked raz budem tehu a potom budem mat mimi, ze sa to zmeni a ja nebudem kazdy mesiac tak trpiet. NO hold, budem dufat 😀

iii
1. okt 2009

caves, hlasim, ze sme vsetci v poriadku, 2 v 1, resp. 4 v 3. nejak nestihacky, predskolka, navstevy, preklady, este robim elci izbicku (no je to pomocnicka neskutocna, dnes som jej lepila na zem koberec, ona zatial roztahala klbko toaletaku po lepiacej paske - taka obojstranna na koberec, takze uz koberec nesiel prilepit). teraz uz chrape a cakam este na gazdu, az sa vrati z prace.

dani, heh no mam recept, ako by si sa PMS mohla vyhnut. sama si to komplikujes 😀

lubi, sofci okuliare celkom pristanu, mlada intouska je z nej 😉 uzivajte si sk

inak my mame romer duo plus s isofixom a som s nou spokojna, resp. nikdy som ju nemala s cim porovnat, ale pride mi fajn. akurat tazka jak svina

dani marosko, ten hrudkovity tvaroh mi tiez dost chyba, daj vediet ked zozenies....

a uz je gazda tu, tschuuus

jabera
1. okt 2009

no, tak zijete, chvalabohu....

hani, mna tie zubky tiez napadli, ale on uz je takyto mozno aj 2. tyzden a nic mu v tej papulke neleze...
a tie noci, pomooooc. fakt des-bes. ja to uz ani nepocitam, kolko krat je hore. keby osm ho nemala v tej jeho baby terase, ktoru mu boris vyrobil, tak by som ani nespala. vazne, to je snad aj 10x za noc, hlavne tak od 2. to uz je v jednom kuse knucanie a piskanie a take zvuky....

evi, uzasny vylet. normalne ti zavidim a to velmi. odkedy je bart na svete, tak som na poriadnom vylete nebola. a toto muselo byt fantasticke. mozno aj lepsie ako oktoberfest. o tych utokoch som vobec nepocula, ale nakoniec, kde by som aj mohla... ked im nerozumiem v radiu a telku nepozerame. a ked vam este aj pocasie vyslo, jaaaaaaaaaaaj. fotky nemas, nech sa moja zavist prehlbi?

lubi, to je taky serial na ct1, pozerame to na internete. vypravej sa to vola. dnes uz sme svoj diel videli. mame to normalne kazdovecernu kulturu... tak stastnu cestu na sk.

inge, ty tu uz normalne robis agendu na dalsie plodenie, v tom neches byt sama, co??? prave pozeram, ze ty budes mat novorocne babo.... tak to este naozaj drz a netalc.
bea uz aj moze snad potlacit.

yanni
2. okt 2009

CAute kocky,

ja sa len kurz hlasim, este zijem ale mam tiez nestihacky. V robote uz vobec nestiham pisat, mala som tento tyzden 2 Versteigerungstermine z toho jeden (vcera) velmi hnusny a ca. 5 Verteilungstermine (to sa tie prachy z tej drazby rozdelia), no tak sa nahanam ako diva. No a ako viete, mam skoro kazdy vecer nejaky sport alebo tak, pridem vzdy neskoro domov, tak uz len do postele, aby som rano zase o 4:30 vstala viac-menej bez problemov. Ale cez vikend napisem viac.

No Evi ja ti tiez zavidim. Fajn zivot, ked mozes ist v strede tyzdna na taky vylet. No ja to len cez dovolenku.Juj isla by som aj ja niekde.

honnig
2. okt 2009

Dobre ranko,

Jani, bohuzel to muze trvat i nekolik tydnu. My taky meli posledni mesic party kazdy vecer nebo treba ve 4 rano. Nekdy hned usne, nekdy si da i 2 - 3 hodky pauzu.

Ted si K. zalezla pod stul a hraje si s vskem od PET lahve a se svym kartacem na vlasy. No, musim pochvalit, na hracky narocna neni. Ani ji ty lepsi moc nevnucuju 😀 😀 Ale taky ma 😉
A dneska jsem prisla do obyvaku a krasne sedela na zemi. Ale mam to jenom na kamere, fotku jsem uz nestihla, tak budu cihat, jestli to jeste zopakne 🙂 🙂

Ingi, dobre, ze je ti dobre. Mas super pomocnika 🙂 🙂

Dani, a ty mas taky doma T. pro vsechno, uz se tesim az to nastane u nas. Po tech nasich ne dobre vyresenych schodech, to se bude uklizet.

A musim pochvalit manzelovo kutilstvi, spis nekutilstvi, tchan za nej slozil knihovnu, uz ji teda 4 dny ma ukotvit, a mame koupene lamino do chodby. Cca 3 tydny, tak cekam zase na zazrak, aby na tom zacali makat.... 😎 😎 Mam to s nimi trpelivost 😀 Ale spajzka uz je tyden plne funkcni 😅

Evi, krasny vyletik. Nebyt mojich cest do CR, tak ani nikam nejedem. Ne, ze by nebylo kam, ale kdyz uz si neco naplanujem, tak mam migrenu, nebo se stane neco jineho. Takze musime prestat planovat....tak ja jsem se vratila v case a pochopila jsem, ze ty jsi doma a pilne makas na priprave na tu slozitou zkousku. Je to tak? Fakt preji pevnou vuli, ale podle toho, co pises, tak tu mas a pripravujes se velmi poctive.

Kati, uz jenom dnes a mas 2 dny zaslouzeneho volna, vydrz 😉

neurologia
2. okt 2009

Ahojte,

Hani presne takto som dnes rano utesovala manzela ze este dnes a mas dva dni volna dnes sa mu vobec ale vobec nechcelo do prace....ze radsej by ostal doma....
znamy maju synceka no uz je vacsi ale ked bol taky malinky tak tiez obluboval ako hracky vicka od sklenov na zavaranie a podobne veci a neskutocne sa s tym dokazal zahrat ani sme o nom nevedeli a tiez mal aj ine rozne hracky...ale tieto boli naj....

inga ty budes mat vzdy bojovu ulohu ozvat sa nam lebo potom mame o teba strach ci sa uz nahodou nieco nedeje...a co je s tebou ako sa mas a podobne lebo inak vymyslame uz hororove story....zenske ved vies 😀

evi no ja som hlavne nedockava-to je asi pocit ktory prevlada a vedie....to vies ako ked mas nieco dostat na co sa velmi tesis tak aj ja sa uz neviem dockat...kedy budem mat malicku pri sebe lebo zatial sa pozname len cez brusko...a uz by som chcela aj tak nazivo...ale zas viem ze mi budu chybat tie pocity v bruchu ked sa hybe a vystraja (manzela kope do hlavy ked sa jej prihovara a podobne.....)

a tema menstruacia no tak mne vooobec nechyba ale zas ktorej zene by chybala??? ja vtedy naladova niesom ale mam hrozne krce bolesti vtedy a aj krize/chrbat ma vtedy hrozne boli a niekedy je to take ze az zvraciam z toho ....ani tabletka nezvykla zabrat....takze v tie prve dni sa citim skor ako chora-taka slaba unavena....

neurologia
2. okt 2009

jani a ako pokracujete s prikrmamy? bartik uz papa lepsie-uz ste kupili mixer?-a mixujete?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre