Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

jabera
4. okt 2009

renci, nebudes ty mat teraz niekedy narodky?

neurologia
4. okt 2009

maxik ma taku teplotu?uffff no este ze sa pekne hra....a to ze nepapal to sa nemozme cudovat ved ked sme chory ani nam nechuti....sestra mavala take vysoke teploty ale ona vtedy zvykla byt velmi mrzuta a vzdy velmi plakala....nic nezaberalo tak jej mamina davala obklady s mliekom....to zaberalo

tak vreckovky vo vrecku a pracke sa uz podarili aj mne ale nastastie tam ostali a neroztrusili sa v pracke to by ma piclo....

janca clovek tu cita vsetko mozne co a ako ma robit aby nic nepokazil vo vyzive dietata a nahodou nesposobil alergie alebo nieco podobne...a minule som sa nahodou dozvedela ze ja som kojena bola asi tyzden (a nejak mi to nestacilo alebo co a tak doktorka kazala prikrmovat-sunar ale starka v tom case robila v kravine....kde je mlieka dost tak mi nosila domov odtial mliecko a to som papkala....no a ja ziadne alergie nemam aspon zatial a ani ine potiaze....a mlieko a mliecne vyrobky su moje naj doteraz....

uz mi je lepsie take krce som odvtedy nemala len take slabucke....a to sa da no ale ma pokozka na brusku boli je taka citliva asi co sa tolko natahuje....
inak vcera sme tu mali krasno krasne pocasicko tak sme sa boli poprechadzat jooooj uzasne bolo boli sme pri takom malom jazierku slniecko svietilo bolo velmi prijemne....

neurologia
4. okt 2009

a baby mate skusenosti a optikami ze ako to tam chodi.....ci ani nie nenosite okuliare....

rpinguin
4. okt 2009

nazdar Beus,
no ja len Fielmann, maju super servis, vzdy vsetko oplatia a zadarmo. Teraz mam okuliare uz asi 4 roky, tak som dlho nebola, kedze ani dioptrie sa nezmenili. Vzdy tam chodim, ked sa mi nieco pokrivi a vzdy super hned na pockanie opravia. No a maju byt najlacnejsi- aspon reklama hovori. Porovnat ale neviem.
No a to kojenie, tak ja som tiez bola hadam nejake tri mesiace kojena, mamka "angeblich" stratila mlieko, ale neverim jej to. Urcite to flakala, sa nedivim, ked musela v 21 otehotniet
😀

Jani, no sranda, na zuby som aj ja myslela, ale neda usta otvorit, takze ani neviem, kolko ich ma, ale vyzera to, ze ma plne usta zubov, musim nejako nakuknut. Uz je zasa zivy, no nechapem ho a aj po chleba si bol v kuchyni a aj so mnou uz vysaval, tak to hadam aj do mesta pojdem, ale dam do kocara jeho a manduca bude pre Matildu. Takto som este nesla, tak uvidime.
Ozi, a ten Superstar ti stale nejde? Ved ako je mozne, ze mozes pozerat ten CZ serial a Markizu nie? Zvlastne.
No a ty mas pamät s tymi narodkami. Mas pravdu. Tento mesiac to je, ale az na konci.

Hani, tvoj prispevok som ani necitala. No cigy v nohaviciach, tak to by ma hnevalo, ale celkovo tie cigy, by som vsetkych fajciarov hnala 😀 (sorry Jani)
Nevadi ti, ze manza fajci?

evinkaaa
4. okt 2009

Bea - ja mozem povedat len to, co mi vzdy hovori manzel. On chodieva vzdy k Apollo Optik a je s nim uz roky rokuce spokojny a nemnil by. Ale presne ako Renca hovori, kazdy ma svoje oblubene a ked je spokojny, tak chodi tam. AJ u Apollo ti urobia väcsinou na pockanie a tiez maju vynikajuci servis. Ale uz roky manzel u nich kupuje tie vsetky pripravky ku kontaktnym sosovkam a myslim, ze celkom na zaciatku si ich tam dal aj robit. Ja to fakt porovnat neviem, ale manzel tvrdi, ze vsetky tieto "Reinigungsmitteln" su v Apollo lanejsie ako vo Fielmann alebo niekde inde. No, musis sa pospytovat v tvojom okoli a rozhodnes tak. Co vlastne potrebujes u optiky?

Renca - takze kolacik sa vydaril? To je super. A aky si robila? co is dala dovnutra? Chudatko Maxik, zevraj take vysoke horucky. No nech to co najrychlejsie prejde a nech zacne zasa pekne papat. A Matilda je ok?

Jani - sorry vcera kvoli tomu popisu. Ja so si to uvedomila neskor, ze to bolo az moc detailne. Este raz fakt sorry. 😖

My sme boli vcera este raz na oktoberfeste a bolo supeeeer. Nadherne pocasicko. JA som si dala moju oblubenu varenu kukuricu so masielkom a solou a manzelik si dal upecenu bagetku s bylinkovym maslom. Mnaaaam.
Aj dnes je nadherne pocasie. Uvidime, co vymyslime.
Este sa vecer ozvem.
Zatial krasny slnecny dnik vam zelam. 🙂

rpinguin
4. okt 2009

Jani, ozi a preco prave rak 2010?

Evi, robila som ten Dankin. Fakt jednoduchy, ze som nechapala, ze aj jednoduche kolace existuju 😉 Matilda je ok, uz aj nos je ok. Ozi, som sa chcela spytat. Na Oktoberfest je vstup volny? Ci ako to je?

yanni
4. okt 2009

Caute baby,

no ja som nejaka grogy. Vecera som pocitac ani nezapla. Len prala ako diva a pucovala cely byt.

Beus ja som tiez brilata ale ja si davam robit skuly na svk. MAm tam dobeiho optika a zatial to nemienim inak riesit. A kedze mam dvojo a este aj sosovky, tak keby sa aj nieco pokazilo, tak neostanem slepa 😀 No a kedze ja mam take specialne skla, jedno stoji tu v DE 250 €, to by ma vysli komplet brile v DE do 1000 €. No a aj ked som privatne poistena ani ti nezaplatia vsetko nie to este tie gesetzliche Krankenkassen, tie neplatia nic. No a vlani som si bola davat robit skule a vyslo ma to na SK nieco cez 200 €. No a dokonca mi to zaplatila moja privatna Krankenversicherung, tak nie ja o com debatovat 😉

A este k tomu mixovaniu. No ja sice deti nemam ale dost som odkukala pri mojom braskovi (je takmer o 7 rokov mladsi) a za mojich aupairskych cias a este mam vela kamosiek s detmi. No ja ked (ak vobec) budem mat deti, ja to rozmaznavat nebudem, mixovat nehrozi. Aj ked to v dnesnej dobe tymi ponornymi mixermi rac fac 😉 No mne mama vravela, ze ja som v 6 mesiacoch uz halusky "jedla" 😀 a kamoskyna mala tu v Mnichova ledva vedela sediet a uz jej strcili do ruky Brezn. Ved preco nie. ZE vraj Bavorske deti sa bez toho nezaobidu 😕 A ked som bola aupairka tak som mala taku akurat rocnu a tej sa tiez len pretlacili velke kusy vidlickou a chlieb sa jej nakrajal na male kusky a ona si so uz "pozula" (samozrejme bez korky). Ja si myslim ze vela mamiciek panikari. Suseda v BB, syn sa jej narodil 6 dni pred mojim braskom, tiez bola taka. Vestko mixovala a tak. A nakoniec mala s nim len problemy. Moj rasko bol velky zrac, materske mlieko mu po case nestacilo, tak tiez ze aby mu dali sunar, no to moja mama ani pocut, bolo este take nieco ako feminar(ci ako sa to volalo) to vraj malo byt zdravsie, ale to vypluval, to sa mu nejako nepacilo. Tak hned presli na kravske. Otcovi rodicia mali gazdovstvo, kravy, svine a tak a boli sme fakticky auf der Quelle 😀 No a ziadne take ze pasterizovane ako z druzstva, ako starka rucne podojila, tak sme pili. No a nemame doteraz ani jeden nejake alergie alebo choroby. Ved si pamätam ako sa mama rozculovala, ze je vsetci vraveli, ze to nesmie a tak. TA bola ako certica, mna vychovali na kozacom a kravskom mlieku a som fit, tak ak malemu nieco bude, potom to budu riesit, ci je to z mlieka. Ja chapem ze pri vlastnom dietati je clovek uplne iny a precitliveny a tak, ale ja by som fakt dala aspon z casti na rady nasich mam a starych mam.ZA totacov toho az taky vyber nebolo ako teraz a predsa z nas vychovali plnohodnotnych a zdravych dospelakov 😉

Renci no ako? Uz si nakukla Maxikovi do ust???? Mozno ze o naozaj trapy len nejaky zubacisko.
Ozaj no ja som pozrela uz vestky casti toho retracu, to je super serial. Najviac na mi paci ta ruzova malinovka, na tu si pamätaj aj ja. A sranda ked ten vojak povedal, ze dnes na naucime vsetky 4 casti pusky. No tak sni aj ned tie 3 casti povieme: pazba a hlaven 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Nop isla som sa popucit.

No a baby, kto sne nestihli ten film vcera, nemajte strach, oni to opakuju kazdy rok 3.10. a niekedy este aj v strede roka. Ti uz tiez nemaju co davat. Ja somr adcek kukala ten dokument nat voxke, ci kde to bolo. No ale to tam uz treba trochu nemciny. Ten film porozumie clovek aj bez jazykovych znalosti.

Juj baby a v piatok ma zastavili polisi. Skoro som pustila do gati. Ako poniektore viete, mam este nebenjob a ja taka zamyslena idem o ca 21:30 zo stanice v Dachau pekne pomalycky cez obytnu stvrt na hlavnu(je tam 30dka a ja to striktne dodrziavam 😀)a zrazu v tej tme vidim nejaky lamsar a vsetky auta predomnou brzdia a zastavaj. Az ked som prisla blizsie, som zaregistrovala ze to bullen. No uz mi lepilo ani neviem preco. A ze vraj grüß gott a ci rozimiem po nemecky a kde som bola, ci som pila alkohol a vodicky chcu vidiet a tak. Potom mi az smiesne bolo, s tou nemcinou. Asi som toho Milchbubi (fakt stal by za hriech 😀) trocha irritovala, videl cudziu spztku, nemecky vodicak, slovensky obciansky a ja spustim krasnou nemcinou a dokonca aj trochu po bavorsky. No ten chudak bol viac aus dem Häuschen ako ja a hnez ze vsetko ok, strcil mi doklady do ruky a ze mozem ist. No ten predomou nemal take stastie, ten musel aj vystupit. No a pokym som sa dostala na hlavnu, tak to trvalo, nastikali sa tam riadne tie autiska, a este take uzke vsetko 🙄 Ktovie co zase mali, asi koli Wiesn, ked to hned na stanici kontrolovali.

Evi a ty ako? uz je lepsie? No mozno si tehu, ked ti je tak zle. Ci nie? Sesterka mi vravela, ze jej zo zaciatku tiez stale bola zle, ta bola aj dva tyzdne na chorej, ze si vraj a zo zachodovou misou potykala. Ale teraz je uz pomaly v 5 mesiaci a uz je citi ako znovuzrodena? 😀 No bolo by fajn keby si bola tehu.
Ozaj boli ste este na Wiesn. Dnes je posledny den. A kedy bude vecera? 😉

yanni
4. okt 2009

jaj reni co za otazka 😀 Jasne ze vstup je volny. Ale do celtu sa väcsinou nedostanes. Mozno cez den ale uz od take 16-17 Uhr je wegen Überfüllung geschlossen. A najhorsie je, ze ked raz vyndes z teltu tak ta tam uz dnu nepustia je je preplneny. My sme boli tento rok hned v prvu sobotu, ale po tom sprievode sme uz miesto v celte a ani vonku na lavicke nenasli aj ked bili celty este otvorene. Nakoniec sme isli do mesta len tak a potom sme si sadli na Viktualinemark pod gastanmi ci lipy ci co to je. TAm nebol aspon taky hluk amohli sme sa do sytosti porozpravat. No na buduci rok idem na dovcu do Südtirol a vratim sa ca. 22 septembra tak by som chcela rezervovat miesta. No ale rezervacia je draha, lebo obnasa 2 krat Maß Bier a halbes Hendl pro Kopf, tento rok ca. 25 € na hlavu. No a kto pivo nemusi (ako ja) tak sa ti ostatni z toho opiju. No co uz, sa uvidi.

rpinguin
4. okt 2009

Kati, som sa pytala preto, lebo tu sa opicia a napisali do novin, ze Mannheimer Oktoberfest a 5€ vstup, nejaky program tam robia, ci nieco v tom zmysle, tak preto som myslela, ze aj v M., ale tiez sa mi to nezdalo.
Co sa tych vyziv a zvykov z nasich cias tyka, tak sice kazdy hovori, ze sme boli na tom a na tom ziveni, a ze nam to nezaskodilo. No je neviem, mne sa to zdalo vteda skor flakacstvo, vtedy sa nad vsetkym nikto tak nezamyslal ako teraz a nad detmi a ich vyzivou by sa mal clovek zamysliet a nepacht decko kade-tade vselico len preto, ze nam to kedysi neuskodilo. Vtedy boli tie veci ale urcite bez tolkych umelin, chemikalii a neviem coho vsetkeho.
A Brezel som dala Maxikovi az niekedy v 14 mesiaci a aj to asi len raz tyzdenne. Aj dnes mu kupim v meste, uz nemal dlho. Ta Lauge aj tak nie je dobra pre take male deti. A to je tak v celom Nemecku, ze to decka dost skoro jedia, takze nie je to len bavorsky fenomen.
Takze moja mienka 😉
Ozi, a nemas probelmy existovat na slovenskych SPZ?

U nas sa spi, tak idem zasa do kuchyne, cosi sladke vylasovat 😝

yanni
4. okt 2009

Reni, no tak to by si im mala napisat, ze co si myslia, ved im na to nik za 5 € nepojde. No nech si trhnu 😀

Ale ja som nepovedala, ze treba deckam hocico davat jest. Len mne sa zda, ze niektori rodicia to dost prehanaju. A zakazovat tiez nie je dobre. Lebo, ked su uz deti väscie (napr.skolaci) tak si to zakazovane ako napriek kupia sami. Ale pravdu v jednom mas, za nasich cias nebolo tolko umelin. Ale tiez sme jedli sladkosti, kolace, rezen, ci majonezovy salat (ten robi moja mama do teraz ale uz len s bielym jogurtom 😀 ) a nic nam nebolo. Vies ja ked som prisla do DE bola som sokovana. A to uz bol koniec 90 rokov. Tu zeru ludia vela hotovych jedal, nie len McDoof ale aj v domacnosti. To ja nepoznam dodnes. Nasi stale varia cerstvo a ja, aj ked som sama, to tiez tak praktizujem. A co je nezanedbatelne, my sme mali viac pohybu. Aj ked som vyrastala v meste, my sme boli stale von. Pocitace este neboli a telku som aj tak nepozerala. Ved nic nedavali. Akurat tak Dempsey a Makepaesova(alebo ako sa ti pise 😀 ). A deti su nie sproste. Ked ich clovek nauci na cerstve , a im aj chuti, nemaju pokazene chutove pohariky z glutamanu & co., tak nepojdu ani potajomky do McDoofu. No ja ked som sa trochu v aupairskej rodine osmelila aj som sa mojej gastmutti postazovala. Ona "varila" len tak narychlo, objednala od Bofrostu, alebo mrazenu pizzu alebo ked sa jej vobec nechcelo, tak nas vsetkych nalozila do auta a islo sa do MacDoofu. No a to sa mi fakt nepacilo. ona si myslela ze ked k tej mrazenej pizzi da schüssel so salatom tak je zdrava vyziva vybavena. Take velke gulove. Po case aj ona presla na skutocne varenie z cerstvych Zutaten a mala si vidiet co robili deti. najskor ohrdali, krutili nosom ale po case, zacali hovorit ze vraj ake dobre. A deti neklamu. A aj Bogi(Gastvati) si nevedel vynachvalit. Nejde o to ci jes len samu zeleninu a len chude mäso, raz za cas treba aj nieco deftig, ale aj to je dolezite ako je to pripravene. Tu na vsetko mozne aj nemozne kydnu omacku. A ta robi velke zlo. Neviem ako vy ale ja si dost vsimam ludi. Deti aj dospelych. Tolko tucnych ako je tu (a uz aj male deti) som na SVK nevidela. Naschval som to teraz v lete trochu porovnavala. A tiez za nasich cias. Ja som ani na jednom stupni skoly nemala v triedne riadne tucneho spoluziaka. Na zakladnej sme mali jedneho trochu tucnejsieho, na gympli ani jedneho a na vyske uz ani nehovorim. TAm chcel byt kazdy pekny. Takze moj nazor, nic nezakazovat, hlavne ked su deti väscie a ty to uz nemozes velmi ovplyvnit, ale vsetko s mierou. A vyhnat deti von, nie lezat cele dni pred telkou. Deti chapu vela, treba sa s nimi len rozpravat. Oni uz pochopia. Nechcem tu mudrovat, urcite nie jedna z vas teraz povie, ze nech drzim hubu, ved nemam vlastne deti, ale nezalezi ci mas vlastne alebo nie. Ja som sa este donedavna vela starala deti a dost som videla a zazila. A takmer dva roky v mojej aupairskej rodine mi tiez vela dali. A co sa tyka vyzivy, jednoducho hlavne cerstvo varit, nic nezakazovat ale zase ani s tym füttern neprehanat. Vsetko s mierou. A to neplati len pre deti. Dospeli su niekedy horsi ako deti. Nektori by mali byt znova vychovaveni.

evinkaaa
4. okt 2009

Kati - joooj, kolko si toho popisala. Sa nudis??? 😀 Ved ani nestiham citat. Len tak som preletela, precitam podvecer, teraz nemam cas.
No zle mi uz nieje. Nemyslim si, ze som tehu, pretoze manzelik bol posledny tyzden ci dva chory a sexiku moc nebolo. No a ked mne je zle, tak to tiez nemam chut. Ale to je tak cudne zle. Mna boli hlava a je mi fakt na grc. Dufam, ze to nebude nejaka migrena, lebo ma slahne. 🤐 No ved uvidime, ako to bude dalej. Za tyzden ma prist mrcha, tak uvidime. 😔
Vcera sme boli na Wiesn, ako som pisala vyssie. Bolo celkom fajn a vecer bolo krasne, pretoze nad Bavariou bola nadherna oranzovo-ruzovo-modro-fialova obloha. No nadhera. Sme pofotili zasa tie svetielka a oblohu v pozadi. Krasa. A u Käfera sme si chceli kupit Sammeltasse ako kazdy rok, ale uz vcera vecer nemali tu, co som chcela. Mali iba tu velku tasse a potom tu s lienkami taku "hranatu" a tu som nechcela. Urcite poznas tie Käfer Tassen, ze?!
Kati, kedy bude vecera, to fakt neviem. Nejako sme na to posledne dni nemysleli. Buduci vikend asi tiez nepojde, lebo sme prec a preto nepojde asi ani shopping v sobotu. Ak by sa dalo, tak skor nejaky den v tyzdni podvecer. Nasledujuce soboty mame vzdy nejaku oslavu alebo party, lebo niekto z kamaratov ma narodky, takze to sme vzdy prec a potom uz bude pomaly kamoska rodit, takze to tiez bude velke stretko-oslava. Ale cez tyzden by sme a mohli dohodnut. No neviem.
My mame s manzelikom este gutschein na jednu peknu veceru a stale sme tam este neboli, pretooze nebol cas. Musime to uz nejak dohodnut.

yanni
4. okt 2009

jaj zabudla som.

No Reni ja som zatial problemy so slov. SPZkami nemala. Auto je vorsichtsweise prhlasene na mamu. Tak keby daco, mam ho len pozicane 😝 Ja som prepocitala co by som tu zaplatila za Vollkasko a Haftpflicht a skoro som odpadla a to mam este Beamtentarif co je trochu lacnejsie. No a este k tobu ta KFZ-Steuer, tak som povedala, ze nie. Ved ja ani tolko nenajazdim, co sa naplatim. Tak zatial je na mamu a po case sa ukaze. Ak by nastali problemy tak ho samozrejme dam tu prihlasit ak nie, tak vydrzim ved o takych 3-5 rokov si kupim nove a to uz prihlasim hned tu. No este sa uvidi, lebo terza sporim na byt, tak je kazde euro dobre.

yanni
4. okt 2009

Evi a nebude to ta Schweinegrippe? (to len tak zo srandy) No to fakt nie je dobre. Mala by si sa dat durchchecken. To nie je normalne, ze ti tak casto je zle.

No vecera nemusi byt. Ked nechces, tak nikoho nutit nebudem. A ja cez tyzden nema cas ist shoppen. Ja do piatej robim a 3 x v tyzdni mam vecer sport a v piatok pekaren ostane mi len jeden den a to väscinou treba vzdy nieco vybavit alebo aj navarit, ci pozehlit alebo tak. No zial pojdem halt sama, alebo s inou kamoskou. No co uz. Cez tyzden jedine tak v ten jeden den na kavco, tak na 1-2 hodinky, na shopping potrebujem viac casu. An ieco som ti doniesla zo SK ale ked sa uz neuvidime, tak nic z toho. No co uz.

No Käfer poznam, jasne, mam aj ja jednu Tasse. Ako inac. Ale ja mam radsej ich vinko ako tie Tassen 😀 😀

evinkaaa
4. okt 2009

Kati - ja Käfer vinko nepoznam. TEda myslim, ze raz som ho pila, aby som neklamala, ale zdalo sa mi celkom normalne.
Ved ja som nehovorila, ze sa nemozeme stretnut, jasne, ze to nejako zariadiime. Neplas sa a nerob paniku 😀 😀 😀
Ale nie, vazne. Urcite si najdeme spolocne cas a pojde to. Dohodneme sa cez tyzden, dobre? JA sa budem snazit to cez vikend nejako "posunut" a uvidime. A kde by si chcela rada ist shoppen? Ake obchody?

yanni
4. okt 2009

No ja som nemyslela hned, ved do Vianoc este casu dost. Ale nebolo by zle este terz niekedy pokym je teplo. KEd bude kosa v zimne kabaty, to sa clovek v tych obchodoch len poti ako kon. No ja este neviem kde presne. V kauhofe maju jedno cele poschodie len pre deti a ci su aj nejake specilne obchody len pre deti to neviem. Tu v dachau je jeden takx, tam som uz kukla. Tak zatial by som len chcela pozriet co maju, porovnat ceny a tak. Nechem kupovat blbost, len to co sa fakt zide, ved sesterka bude musiet vsetko kupit, male deti v rodine nemame ziadne, ze by sa nieco "podedilo", tak fakt nieco uzitocne.

evinkaaa
4. okt 2009

Ano, uplne chapem. Jasne, ze pojdeme niekam pozriet. No, mas pravdu - v Kaufhofe je vela pre male deticky. Ale urcite je aj v Karstadte, potom je jeden naaadherny obchodik pre male deticky, kde maju vecicky aj vybavicku. Vola sa Schlichting a je vo Weinstrasse v blizkosti Marienplatzu. Poznas? A viem, ze ich je niekde "pomedzi" tiez par takych malych. Tak urcite nieco najdeme. Pri tej prilezitosti mozem kupit uz aj ja nieco pekne kamoske, ktora bude mat v novembri miminko. Uz sa tesiiiim 😀

yanni
4. okt 2009

Jaaaaaaaaaj mas pravdu. Na ten obchodik som normalne zabudla. To je v takej ulicke. Ja som vo Weinstraße robila u pravnika. Presne nad tou parfumeriou. Oni mali u nas büro. My baby sme sa vytesovali, vzdy sme dostali nejaky velicizny tester. V kuse sme boli navonane. No tam mozme tiez skocit.

evinkaaa
4. okt 2009

No ved ja som si myslela, ze to poznas, len si si asi nevedela na to spomenut. Jasne, zajdeme aj tam.
Vsak urcite nieco pekne najdeme 😀

jabera
4. okt 2009

evi, ved ja sa vobec nehnevam za ten opis filmu!!! mne to naozaj zlepsilo naladu!
to neznasam tieo stavy, ked je cloveku blivno. fuj, mala som to nedavno, dost dlho a uz som nevedela co so sebou.

kati, tiez som si povedala, zadne rozmaznavanie, u nas sa mixovat nic nebude. a hups! barta napinalo na zvracanie po kazdom suste. a pritom chcel jest, chutilo mu, ale vzdy, ked sa pokusal prehltnut, naplo ho... nemienim riskovat, ze sa mu zhnusi potrava. ale jasne, kazdy podla svojho gusta...

renci, snad su to tie zubky, ked je inak ok... som zvedava, ako sa mu tam vlames, do tej pusiny. a spoznas, keby tam nieco pribudlo?
a v 2010 to malo byt, aby mala v datume jednotku, ahhahah, ja viem, hrabe mi, ale ked planovat, tak poriadne!

jabera
4. okt 2009

baby, co je to brezel?

evinkaaa
4. okt 2009

Jani - brezel je praclik. Na vrchu byva vzdy posypany solou. A mozes si ho kupit len tak a papat alebo s maslom. Je to velka mnamka. Breze mam veeelmi rada.
Preco sa pytas?

yanni
4. okt 2009

Jani no to je ine ked maleho napinalo. Ja si myslim, ze najskor treba skusi a nie hned robit, len preto, ze aj ini tak robia.Kazde dieta je ine. A ja tiez vravim, ze pri jednom to moze fungovat, a pri druhom nie. Takze jednoducho len vyskusat.
A co uz miesite na babo? No 2010 je fajt, ani nie tak ta jednotka ale mne nejako idu parne cisla. no ja fakt neviem, tiez mi sisi 😀
A Brezel alebo tu v BAvorsku Brezn je praclik. Taky luhovy(lauge) hnedy. Na SVK bolo dlho dostat len take normalne svetle ale teraz ke som bola u nasich tak som videla v Kauflande aj ten hnedy. Presne ako tu.

yanni
4. okt 2009

Evi fajny praclik 😀

JAni prepac ze sa pytam, asi si to urcite pisala ale ja som nejak vsetko "prespala". Dala si Bartikovi mrkvu pretlacenu ci ho naplo z niecoho ineho? Lebo moj brasko bol taky isty. Ten pri prvej mrkve po prvych dvoch sustach len robil ksichtiky a potom sa vyvracal na stol. Toho tiez napinalo o 100 6. No mixer sme vtedy nemali (polovica 80tych rokov) tak sme skusali nieco ine. No a pri varenych a roztlacenych zemiakoch a kalerabu mu nic nebolo. To spraskal len take roztlacene ako nic. Aj banany mu nerobili problem. Ta mrkva ma nieco do seba. VEla ludom ani v dospelosti varena nechuti. Ona ma potom taku zvlastnu chut. A este ked je roztlacena....

Baby, chcela by som sa uz vopred ospravedlnit, ze ak sa nieco spytam, co tu uz bolo. No ja nestiham cez tyzden velmi citat, a ked, tak len tak v rychlosti, ze vela nekuknem alebo zabudnem. Ako je moj kolega dlhodobo na chorej, robim v kancli za dvoch a nic nestiham. Zial. Keby som robila tak pomaly ako ked si robim len vlastnu robotu tak by som sa utopila v aktoch. A potom by som sa z toho Teufelskreis nikdy nedostala. Tak len tak obcas alebo takto cez vikend. Lebo po veceroch po tych mojich sportovych aktivitak som hotova a PC uz ani nezapnem. Dufam ze sa nehnevate. No ja budem urcite obcas ako u blbych 😠

rpinguin
5. okt 2009

no tu to ako mre, kde ste vsetky?
tak ja som zistila, ze to asi tie zuby budu, kedze vzdy, ked zabudnem zavriet na kupelni dvere, tak sa postavi na zachod a umyva zuby. To tiez nerobil, no a usta neotvori vobec, takze nemozem pozriet, co sa mu tam deje.
Dnes mal uz len 38°C, takze cipok som ani nedavala.
A dnes ma Matildicka uz mesiac, teda to strasne leti ☹

jabera
5. okt 2009

reni, ale to je strasne zlate, ze on si umyva zuby!!!! mozno ma pocit, ze mu to ulavi od toho, co citi, chudatko male, neme... a matilda uz mesiac!!! mohla by si fotku trosku supnut..

evi, na brezel som sa pytala, lebo katka pisala o ledva sediacom babu, ktore ho papalo. tak ma zaujimalo, coze to bolo.. a kraaaasnu fotku si mi poslala, mnam, naozaj...

kati, my nemiesime na dalsie mimi, to boli len povodne plany. asi su uz pase.
a bartik vypluval mrkvu a jasne, ze mu obcas skusim dat aj nieco iba roztlacene, ale nevidim dovod ho do toho nutit. ved jasne, ze mu nebudem mixovat do 15ky...

rpinguin
5. okt 2009

Jani, no pokusim sa dat nejake foto, ale ked ona ma to akne a je taka "picklovana", ze sa mi to nepaci, len aby to bolo rychlo prec.
My sme sa vybrali vonku a hned sa aj vratili, kedze prsalo, som sa mohla rovno pozriet z okna 😠 a usetrila si to obuvanie a obliekanie. Typicka ja 😀
Inac mne ide strasna chut na tu Dankinu roladu, ze je to hrozne, ale nemam to mascarpone, takze neviem, co zjem. Ja by som len jedla sladke..... uz som si aj spomenula, preco som nechcela v tehu pribrat.....dohanam to teraz 😲
Jani, ja som zacinala s tym pastrnakom a aj teraz zacnem pri Matilde. Viem, ze kazdy zacinal s mrkvou, ale ja to mam inac 😀 a zevraj aj nejake nove studie hovoria, ze sa ma zacinat s prikrmami uz od 6. mesiaca. Aj na to im kaslem a budem zacinat od 7., ved mam o mesiac menej stresu, tak naco 😕

jabera
5. okt 2009

renci, mne pikle nevadia, ukaz miminko malinke...ani neviem, ako to akne vyzera u babatok.
to som este nepocula, ze prikrmy u kojenych deti od 6. ved naco? tolko svinstiev tu vsade je, tak preco jej nedavat to, co je snad najfiltrovanejsie a najcistejsie... vidis, ten pastrnak skusim, zajtra planujem uz zemiak prihodit. my jeme mrkvu velmi casto, mozno aj preto mi to bolo sympatikus. keby bart nemienil jest mrkvu, dost by ma nastval..mna to krmenie dost bavi, len maa stve, ze my mame doobedia take rodinne, vzdy vonku a on vtedy spava v kociku a neviem, ako mu budem davat desiatu...iba ak o deviatej.
inac, tvoja vyprava von je dost dobra, asi by ma svihlo. kym sa vytrepem von, tak to uz potom idem asi aj v krupoch, nez sa vracat.

oli1104
6. okt 2009

...hm, tak vzdycky kdyz neco napisu, modry konik se nejak lekne a vypadne nebo co.

Tak jen v kratkosti. U nas ok, M. ve skolce dobry, dneska jsem mela pohovor s ucitelkou, rikala, ze po prvnim dni teda nechapala, ze se ji jeste nestalo, ze by nejake dite takhle rvalo celou dobu, no tak se desily co bude, ale ze uz M. docela dobry. Rec ok, ted on nemecky nemluvi, jen zkousi par slovicek, ale ze pry se chyta, ma pry obrovskou ( takhle primo to rekla 🙂 .tak jsem se dmula pychou ) slovni zasobu v anglictine a tak ta nemcina pujde hodne rychle.
Deti stale rad nema a dri se ucitelek, ale pry nic nenormalniho.

Katynka mi vytuhla ted o pul seste, ach jo, kdy pujde vecer spat ?
A uz slysim, tak spala 20minut, tak snad pujde normalne v 8.

zitra mame rocni prohlidku, jsem zvedava, jak je na tom 🙂

tak a od nas vse,

co jinak noveho ??????

jabera
6. okt 2009

ahoj oli.

tak fajn, ze to napreduje... som velmi zvedava, ako to pojde dalej, ale snad sa raz osmeli aj na ten kontakt s detickami... a ani tie holky ho nebavia? ani s nimi sa nehra? cakala som, ze tie budu taky tahac.
ale hlavne, ze uz neplace.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre