Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
6. nov 2009

Krasny vecer 😉

Oli - to je teda skvele, ze si sa vzdala sladkeho a schudla. Blahozelam. 🙂 🙂 🙂

Jani - novidis, ze sa bude bartik gulat jedna radost. Ved sme ti vraveli 😀 . A este sa budes divit, ze aky bude z neho akrobat. 🙂 Bude ho coskoro nahanat kade-tade.

Verus - super, ze si medzi nas zavitala po case aj ty. Ozvi sa zasa pravidelnejsie, ked budes mat viacej casu. Vzdy rada citam (a myslim, ze nielen ja) tie tvoje "dostojevske pribehy" 😀 Mate este ocina na navsteve, ci uz gazdujete sami?

Ingi - takze taketo ty darceky si zelas?! 🙂 Skvele. Fondue je takt uzasny darcek. Ja si ho nemozem vynachvavlit a "fonduejeme" velmi casto. Mame to naozaj velmi radi. Najradsej to käsefondue. Aj na buduci tyzden robime käsefondue s kamaratmi. Uz sa velmoooo tesim. 😀 Ake fondue mas najradsej ty?

Dani - uz si zdrava? 😉

Stefi - mate zasa oslavu? Juuj, vy oslavujete nejako casto, ze ?! A to ked idete oslavovat, tak tam vzdy ostavate cely vikend? Byvaju svokrovci od vas daleko? 🙂

Akosi sa mi uz dnes nic nechce. Poobede som vyriadila cely byt, az sa leskne 😀 😀 😀 , oprala pradlo a upiekla na vikend jablkovy kolacik. Tak uz len uvarit nudeln mit garnelen na veceru a pre dnes fajront 😀

Zatial vam zelam krasny vecer. Este sa neskor zastavim 🙂 , tak piste, aby som mala co citat.

rpinguin
6. nov 2009

Evi, teba citat, tak to je ako nejaky roman od Rosamunde Pilcher, ci ako ta pani vola, co pise take "sladucke filmiky" 😀 😀 😀 😝
Vies byt ty vobec na nieco niekedy nasrata a nepisat v diminutivach? 😉

evinkaaa
6. nov 2009

Reni - a preco? No to vies, ze dokazem byt aj riadne nasrata 😠 😠 😠 .
A odkial poznas pani Pilcher? 😀 Pozeravas jej filmiky? 😉

neurologia
7. nov 2009

ahojte,

baby mna vcera taaaak hrozne bolela hlava som vecer bola uplne odpadnuta uz z toho....no ale riad do umyvacky zbieram poctivo aby sme ju hned mali s cim odskusat... 😉

jani no vidis aky je z neho sikulko a ako sa obracia sme ti vsetky vraveli ze dlho nic ale potom to bude supa....no ale uz si kludnejsia ze?

no evka ty si bola teda riadne sikovna vcera napecene oprate upratane a potom si este aj navarila....to uz ano a pilcher pozna asi fakt kazdy aj ked tie jej sfilmovane knizky ja velmi nemusis si to take limonady....garnelen su krevety ze (anglicky prawns) joooj to mam ja rada taky salatik si s nimi spravit ale mm to nechce ze to vyzera ako cervy a on to jest nebude.... 😒

rpinguin
7. nov 2009

cavi zeny,
no ja Pilcherovu nepoznam, nikdy som ziadny film nevidela, len sem-tam precitam v programe o com to je a staci mi.

Bea, no byt bez mycky to je k nezavideniu. Inac, ja nemam ani sol, ani lestidlo, mam nejake tablety- alles in 1-, pisu, ze netreba, tak ked netreba, tak netreba 🙂

Oli, no ono by som to mala asi aj ja zahajit s tym redukovanim sladkosti, ale momentalne to nejde. Ozaj, Kacku uz nekojis? Ako to dopadlo?

Ingi, neporadim, my si vystacime aj Ta3, zasa az taka zhava na tie spravy nie som 😉 Inac ten kurz je fakt super, je ale urcite pre starsie deti, Maxik by im tam asi vsetko pobural a poupratoval 😀

Zeny, ja mam nehorazne vecery. Matilda pred polnocou nezaspi. Mne uz oci klipkaju, idem si s nou aj okolo 23.00 lahnut, nakojim a ona cumi kdesi do blba, vydava zvuka a dudli. Ked je vypadne dudel, tak sa rozculuje, takze jej ho musim dat a tak to ide niekedy dookola aj do jednej. Ja uz neviem. Ked zaspi, tak je super, dnes spala aj 4,5h bez kojenia. Rano by ale zasa spala do 10.00 a dlhsie 😠

evinkaaa
7. nov 2009

Ahojte zienky,

Bea - a mas aj "nahradny" riad a pribor? Lebo s jednym nebude mycka asi plna a vy nebudete mat taniere 😀 😀 😀 Ale nie, vazne. Davas do mycky okrem tanierov a priborov aj hrnce a panvice?
Zelam ti, nech ta tvoja nova kamaratka nesklame a ty budes s nou spokojna a nech ti dlho sluzi 🙂

Reni - ano, asi mas pravdu. Pilcher pozna asi fakt kazdy. Mne jej meno tiez nieco hovori, ale nikdy som necitala jej knihu a ani nevidela film. Len tiez viem, ze pise take sladaky, ako hrom, ze uz to je az take "umele". No, ale niekomu sa to zasa paci, tak preco nie. Ved kazdy sme na nieco iny. No nie?! 😀
Ja do mycky pouzivam poctivo aj tabletu, aj sol a aj lestidlo. Predtym (to uz je davno), sa mi stalo, ze pohare a take slatove male priesvitne tanieriky neboli az take leskle, akoby byt mali. To ma dost stvalo. 😠 A tak som pekne naliala lestidlo a odvtedy ho tiez pouzivam a vsetko je oki. Ale to mozno zalezi od tvrdosti/mäkkosti vody. Ja neviem. 😒
A zasadne do mycky nedavam noziky z pribora. Nieze by boli ostre, ze sa clovek pichne (lebo to sa mi kedysi davno stalo tiez), ale preto, ze sa nam po umyvani na pribore objavila hrdza. A prebrazdila som net a zistila na forach, ze viac ludi ma tento problem. Odvtedy nedavame do mycky priborove noziky a vsetko je zasa krasne ciste. Hm... 😒
A tiez nedavam ziadne panvice, drevene varesky a hrnce iba, ked chcem silou-mocou zaplnit mycku. Inak nie. 😉

U nas je dnes take nadherne pocasicko ako z rozpravky. Naaaadherne svieti slniecko. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Dnes poobede budeme spolu s manzelom prezuvat zimne gumy nasej "lady" (ako ju my volame 😀 ). Uz treba, lebo uz budu coraz nizsie teploty, tak nech ich ma. 🙂 A manzel musi este motorku "zazimnit" a hotovo. Snad bude vecer nejaky program. Este neviem, co budeme vlastne dnes robit. Ale asi zajdeme niekam do prirody sa prejst, ked je take nadherne pocko. Treba to este vyuzit. Napriklad vcera bolo grau in grau. ☹

yanni
7. nov 2009

Ahojte zenule,

vela ste toho nepopisali. Ale je vikend, ten cas treba lepsie vyuzit ako pri PC.

No ja som prave prisla z roboty, som fix und fertig.

Eva a ty si nebola vcera v Mnichove? Ved svietilo slnko ako dive. Islo ma porazit, v kuse som musela v kancli stahovat a vytahovat zaluzie, lebo mi svietilo na Monitor a potom som houby videla 😠
A naco mas vlastne umyvacku ked v nej skoro nic neumyvas? No okrem dreva a panvic (koli Beschichtung - moze sa tym agresivnym Spülmittel poskodit) a striebra ide vsetko do mycky. To musis mat nejaky nekvalitny pribor alebo zlu myclu. Mne nic nehrdzavie. V predchadzajucom byte som mala taku staru mycku a tam tiez nic nehrdzavelo. No ja fakt neviem.... No a ako Reni vravi, tabletka staci. Pohare su leskle, Tupper tiez a iny bordel sa tiez nestazuje 😎

Reni a coze sa malej porobilo? Ved spavala celkom dobre, ci nie? No okrem toho kojenia kazde 2 hodiny. No ty chuda, asi ti poslem par duracelliek 😀

evinkaaa
7. nov 2009

Kata - ach jaj, nejdem sa k tvojim "angriffom" na mna vobec vyjadrovat. Skoda reci...

jabera
7. nov 2009

caute babizne.

reni, tie noci opat nezavidim... my sme mali vcera nanic, ale inak je teraz lepsie... ale tak aspon, ze matildu neboli brusko, lebo to by plackala urcite... ved ono sa to upravi, sama to poznas. ale je to na nervy, hlavne, ked ty nemas sancu to dospat na rozdiel od nej.. jedine, ze by si maxika omracila. 😉

evi, my sme tiez mali krasne pocko ,ale desnaaaa kosa! uplne mi tvar mrzla. u vas neni tak mrazivo?

jaaj a pilcherovu poznam, videla som ju na slovensku, ked som tam bola sama a vecer nevedela co robit. mame tam len stv1, tak som musela, hahahhaha. kuknite si, baby, aspon jeden diel.. to je strasne.... ked som mala tak pribl. 11 rokov, myslela som si, ze tak nejak vyzera skutocny zivot.. aj ked sa nieco zle stane, nakoniec vsetko dopadne uplne uzasne..

no a bart uz sa otaca tak, ze sme ho vystahovali na zem, za minutu sa odgulal zo vsetkych podloziek a zaparkoval o vezu a pustal nohami cd a radio.. a chudak, potom sa desne treskol tvarou o zem, zvyknuty z postele a gauca, ze to je pohodka... chudatko, hned som zuby kontrolovala, ale ostali..

neurologia
7. nov 2009

cafte,

ako pozeram tu sa vikenduje v plnom prude ale tak to ma byt....

dnes sa mm podujal zapojit tu moju mycku....no ale ako som spominala museli sme preorganizovat kuchynu teda poprekladat niektore skrinky a podobne...takze sme sa s tym bavkali cele poobedie lebo este musel skocit do obi alebo bauhausu pre nejake prkotinky co sme k tomu potrebovali....no ale konecne je to uz hotovo...ja som sa popritom prerabani a zapajani hrala na mamu kenguru som nosila malu v manduce hlavne teraz vecer....to uz je jej cas a vyzadovala si pozornost...
aj my mame v plane prezut nas autiak tento vikend ...

renca tvoja bambulka ma asi trochu posunuty den ze?nasa mala vymeneny den a noc ....ale nejak sa nam uz podarilo presmerovat ju-no ale aj teraz nesmieme jej vecer dovolit spat....lebo potom v noci vystraja plna energie ked vecer spi.....ale aj tak chuda sa vela nenaspis no ja by som uz skolabovala keby som sa uz tak dlho poriadne nevyspala.....

evka no jasan ze budeme potrebavat nahradne taniere a pribory uz je to vo faze riesenia.... 😀 no a hrnce budem davat ale podla toho ako to vida lebo mam 3 hrnce dva z toho su stale v obehu a vari sa v nich stale a ten treti je taky vacsi to ked robim nejake polievky na kyslo a tak...ze je toho viacej...

jabera
7. nov 2009

beus, nechcem ta strasit, ale asi si aj ty uzijes tie nespania, obavam sa, ze tomu sa nikto nevyhne.. ale mozno su aj take deti, uvidime, kiez by si bola toho prikladom! fakt ti to zelam, clovek je inak jak pritrtnuty, ked nespi par noci..
ozaj, na fotkach predporodnych som videla z vasho kuchynskeho okna von a zaujalo ma to, vy byvate v domceku? lebo raz si pisala nieco o domacej... ci to u niekoho v dome dole, ci ako? prezrad!

neurologia
7. nov 2009

janca no byvame v domceku v podstate je to nieco ako dvoj dom....jeden vchod domaci a my druhy vchod (dom je akoby rozdeleny na polovicu)maju tri deti a dufaju ze niekedy sa sem pristahuju deti ale tak kym sa tak stane to prenajali (a predtym tu byvala maminka domaceho-ale asi uz zomrela)...

jabera
7. nov 2009

jasne, chapem. no, tak to je velmi pekne byvanie... ved tak sa mi to aj zdalo z tych fotiek. hlavne, pokial si rozumiete s domacimi, to je v takomto pripade velmi dolezite... ale vyzeras spokojne, takze zjavne je to ok..

evinkaaa
7. nov 2009

Ahojte klebetnice,

bea - odpisala som ti do IP. 😉

Jani - sranda, ako si popisala pilcherovej romany. 😀 😀 😀 Ja som to necitala a nevidela, len z pocutia mozem hovorit.
Hovoris, ze z bartika bude DJ? 😀 ....ked si uz sam pusta hudbu. 😉
Chuda bartik, ze sa tak buchol. No zacal sa rychlejsie hybat a objavuje svet 😀 . Ma aj nejaku modrinu?

A kde mame dnes rencu? A ostatne kocky? 😉

paula
9. nov 2009

dobre rano!
Tady se to nejak zaseklo 😕 kde jste holky?

neurologia
9. nov 2009

cafte,

no ale toto som sa potesila ked som videla ze novy prispevok konecne...ze bude nieco na citanie ale aj pavla ostala zaskocena asi ze nic sme nepopisali cez vikend...tak vela nenapisala ... ☹

hmmm tak musim nieco nacmarat ja...ja som uz nacisto mimac nadranom ked som nachovala j.som vobec nevedela zaspat vonku prsalo a mne bolo v postielke tak pekne teplucko a uplne som mala taky pocit vianoc....ked je vonku kosa a doma pekne teplucko....a hadajte co zacalo rano snezit zacalo sice sa do toho zamiesal aj dazd takze snehu nikde ale clapkanica je poriadna....

a este som pridala foto....a sipka doprava....ved viete 😉

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

neurologia
9. nov 2009

jaaa a verca si ma inspirovala....ked si spominala digitalny foto-ramik takze uz vieme co kupime manzelovej mamine na vianoce ....vlozime jej tam foto malej josy a bude mat perfektny darcek (je do nej blazon ...prve vnuca.... 😀 )

oli1104
9. nov 2009

Ahojte holky,

predstavte si, mame ve skolce pripade praseci chripky. Nevim kdo to je a jestli je mozne, ze si M. s tim ditetem hral nebo ne, no mame se rozhodnout, zda dite do skolky davat nebo ne.
Co byste udelaly ??????? Poradte !!!
Ingi, co ty jako odbornik ? A Renci manzel ? Co doktori ? 🙂

A jinak teda souvisejici dotaz, delate holky nejake opatreni, nechavate se ockovat ? Atd..... ?

Reni, Katy stale kojim, ona je hrozny zavislak, ale ted jsem tu myslenku tak nejak zavrhla, nekde jsem se docetla, ze je to velmi vysoce procentni ochrana proti nakaze ( myslim kojeni ), tak to jeste pres zimu necham 🙂

No nic, zatim paaaa

mammy81
9. nov 2009

Ahojte kocky,
no vikendik za nami,asi ste sa vsetke rodinke venovali ked tu niet co citat 😅 ,ale tak to ma byt no nie??No my sme stravili vikend u svokrovcoch (Evi oni su 200km od nas a to by ma nebavilo hore dole lietat tak tam stravim dva dni a dobre.)😔 Bolo celkom fajn len teraz dolahlo nachladenie na manzela takze dufam ze to coskoro budeme mat vsetci za sebou.Sa mi ratala Sophie ked mu povedala to mas za to ze si neobliekas bundu ked ides vonku.NO co uz cela mama.. 😀
Evi,no poviem Ti pravdu ze u nas je to v novembri ako na..... svokor potom dedo mazelov potom ja a manzelova krsna ,manzel ,svagor no ale jasom povedala ze kazdemu nebudem chodit ta kde to teraz cez vikend mam ja tak som zvedava kto pride 😒svokra uz mala vyhovorku ze nemaju auto tak som jej povedal ze maju Smart tak aj ten zvladne dialnicu tak sa necham prekvapit.manzelov brat sa uz rezervoval 😀

Bei takze micka uz je funkcna?? 🙂 No ja nedavam panvice a noziky dnu inac vsetko.

Oli ci pana to vazne v skolke?? len mi nahanaj strach ja neviem co by som robila asi by som ju do skolky nedala a dala ju hned vysetrit.
Ohladom ockovanie sme sa bavili par stranok dozadu....
joj a skoda ze sme neboli v playmobile,ale stale nieco bolo.... tak dame niekde inde stretko dohodneme sa cez IP. 😉a vzdat sa sladkeho no to neviem ci by som dokazala 😠gratulujem

Jani no vidis aky sikovny je Bartik 🙂

zuzanasaw
9. nov 2009

Oli, ja by som dieta do skolky uz nedavala. Ved Misa nemusel ani priamo prist do kontaktui s tym dietatom, co tu chripku ma. Staci, ze sa na dvore bude hrat s dalsim "bacilonosicom", co sa prave s tym "nebezpecnym" dietatom hralo... Ja by som to neriskla. A preventivne vysetrenie by asi tiez neuskodilo...

Baby, ja mam hlavu v smutku! 😒
Od januara nam priznali rodinne pridavky na zaklade ziadosti a kopie Aufenthaltsbescheinigung. V piatok nam postou prisiel papier, ze sme ich brali nelegalne, pretoze sme doteraz nemali to Freizugigkeitbescheinigung a mame vratit 3480E!!! Baby, to je normalne? Ved my sme ani nevedeli, ze to k tomu treba prilozit. Ziadali kopiu potvrdenia o pobyte, prihlasili sme sa a dostali Aufenhaltsbescheinigung, ktore sme im poslali a priznali nam pridavky. Ako je mozne, ze to priklepli a teraz ich ziadaju spat, pretoze nejaka pani uradnicka neziadala vsetko, co mala a tie prachy uvolnila? Jezisi, a to si urcite este zaziadaju spat aj 1800E materskej! Ide ma trafit ☹ ☹ ☹

zuzanasaw
9. nov 2009

Katka, da sa s s tym po pravnej stranke nieco urobit? Mozme sa odvolat, ale to neznamena nezaplatit... pisu... Myslis, ze je to nejak pravne napadnutelne?

yanni
9. nov 2009

Ahojte babenky,

juj ale je tu pusto. No ja som cez vikend tiez nemala cas a dnes to v kancli vrelo 😠
Eva, no ja neviem co ty mas, ja som sa len pytala. Ale ako som uz mohla zistit, otazky ktore sa ti "nepacia" jednoducho ignoruje. Aber wurschd.

Stevka, no vy to mate v novembri riadne husto. V mojej rodine je to dost roztrusene po celom roku. Keby sme mali vsetko oslavovat, tak oslavujeme asi nepretrzite 😀 A co uz si spominala, moje meniny, potom Vianoce a narodky v january tiez nasi nikdy naspojili. Oslavuje sa doteraz vsetko zvlast. Moja jedna sesterka ma narosky 24.12. a tiez vzdy dostala vianocny darcek a aj k narodeninam jej gratulovali. Este ze neprisli s takym napadou a nepomenovali ju Eva. To by bolo uz pritiahnute za vlasy.

Zuzka, to co ti blbi uradnici vyvadzaju? Ty mas narok na pridavky a matersku ked mas pobyt v Nemecku aj bez Freizügigkeitsbescheinigung. Staci ze si freizügigkeitsberechtigte Staatsangehörige der Europäischen Union (sorry v tej rychlosti to neviem prelozit aby to bolo po slovensky aj spravne 🙄) A to si lebo tu su vsetci obcania EU. Egal ci ti na tom Freizügigkeitbescheinigung daju nejake obmedzenie na pracu alebo nie. Freizügigkeit znamena vlastne ze sa v tej ktorej krajine mozes slobodne pohybovat a zit. To sa ale nevztahuje na pracu. Niekto ma na tom papieri obmedzenie, za napr musi mat prac. povolenie, niekto ako ja napr. ked mi po vstupe SK do EU vystavili tento papier, mne nedali nijake obmedzenie, lebo ze vraj aj tak som tu uz dlho, povedal uradnik na Ausländeramte. Cize si freizügigkeitberechtigt takze mas narok aj na pridavky.

Pozri si aj tento link: to je to najnovsie z najnovsieko, lebo novy zakon plati od JAnuara 2009.
http://www.arbeitsagentur.de/zentraler-Content/...

Daj najskör pisomne odvolanie, aby si nepresvihla Frist a chod na urad to s nimi vydiskutovat. Neplat nic, to sa tym odvolanim trocha stopne. A to tvoje odvolanie bude aj dokaz ze VErfahren este bezi a pokym sa to nevyriesi nemas co platit. Po tom podani toho odvolania (najlepsie doporucene) by som sa isla popytat na urad a najlepsie viacerych uradnikov nezavisle. Ale ako clenka EU zijuca v DE a nepoberajuca pridavky a ani ine socialne davky v SK mas narok na pridavky a matersku v DE.

yanni
9. nov 2009

Zuzka este otazocku, ako dlho ste v DE?

yanni
9. nov 2009

lebo ak si aspon 5 rokov legalne v De tak mas narok na Daueraufenthalt. Nagoogluj si Freizügigkeitsgesetz.

evinkaaa
9. nov 2009

Ahojte zienky,

Steffi - takze mate november plny oslav? No to da urcite zabrat. 😀 Aky darcek ste kupili svokrovi? Neviem, ci si to uz pisala, nespominam si.
My mame narodeninove a meninove oslavy roztrusene pekne po celom roku. Aj moja a aj manzelova rodinka. Takze je vzdy prilezitost na oslavu a potom zasa na "oddych" a zasa oslava a taaaak. 😀

Oli - juuuuj, to nieje nic moc, ked uz je prasacia chripka u vas v skollke. Ja nie som ziadny odbornik, ale ja by som svoje dieta do skolky nedala, ked by sa zistil co i len jeden pripad. Presne ako pise Zuzka, nemusel prist on do kontaktu, ale niekto iny s kym sa bude tvoj misa hrat. A uz to bude. Ak mas moznost, tak si ho nechaj radsej domka pri sebe. A uvidis, ako sa to bude vyvijat dalej. Drzim palce, aby ste boli zdravi. 😉

Beus - nezapadli ste? 😀 Musim pochvalit vasu malicku. Je naozaj nadherna a ako vam rychlo rastie. Co nevidiet bude z nej slecna. 😉

Pauli - ako sa ti dari v praci? 😉

zuzanasaw
9. nov 2009

Kati, dik za trosku optimizmu pred nocnym spankom, mne to uz ani na spanku nepridava 😖
V de sme uz od aprila 2007, ale na AnmeldenAmte sme boli az teraz v marci a Aufenhatsbescheinigung nam dali spatne od 1.1.2009.

yanni
9. nov 2009

aha tak to preto tie pridavky az od 01.01. Keby si mala datum ako ste sa tu prihlasili tak by si mala narok uz od toho dna? A co robi tvoj muz? Neviem ci si to nemylim, baby mam z toho mys mas, asi si zavediem zosit a budem si robit ku kazdemu menu poznamky 😀 , nespominala si ze je selbstständig? Ak hej tak to by malo byt este jednoduhsie. Taki mozu robit aj bez prac pov. a ked sa ked ma pobyt v DE tak aj rod. prislusnici maju rovnake prava.
Neboj sa uvidis ze to dobre dopadne. Daj najskor odvolanie. To je teraz najhlavnejsie aby ta nenahanali ze musis platit. A ked sa zase zacnu ohanat tym Freizügigkeitsbescheinigung tak sa odvolaj na nevedomost. ZE si dala papiere ake vtedy chceli a to je ich chyba ak tam uradnici nieco posrali. MA tvoj muz to Freizügigkeitsbescheinigung? Ak nie nech si to ide vybavit. Isla by som sa najskor opytat na ausländeramt ake je to vo vasom pripade a ak by vam to dali tak hned by som isla na pridavky ze ak to potrebuju tak im do donesies.

dania
9. nov 2009

Zuzko, to jsou teda horrorove zpravy!!! Doufam, ze to jen nejaky urednik upadl na hlavicku a vysvetli se to vsechno jako nedorozumeni... Moc drzim palce, at s odvolanim uspejete. Do haje, ti po vas ale posledni dobou nejak jdou, ne?

Oli, ja bych asi na vasem miste nebyla nejak vic rozrusena z praseci chripky nez z bezne sezonni chripky. Pokud bys nedavala Misu do skolky, kdyby ses dozvedela, ze je tam normalni chripka, tak by byl duvod ho tam neposilat, ale jinak bych nepanikarila. A preventivnim vysetrenim se taky asi nic moc nevyresi. U nas se ockuje Nic, ja ne. Oli, jeste chces tu roladu?

Taky od soboty chcipa Timmy, taky je nachlazenej. Ale ja jsem porad nejaka zdechla, mam jeste kasel, a hlavne jsem tak celkove unavena a zdeptana.

Ingi, co brisko? A ty vase sourozenecky kurzy jsou ale sila! Ale musi byt E pripravena, kdyz ji berete s sebou k porodu 😀
Jaky byl lampionovy pruvod? My jsme byli taky, ale dozvedela jsem se to z plakatku asi 2 hodiny pred zacatkeam a tak jsme sli bez lampionku. Ale prezil to bez psychicke ujmy, strasne si to uzil.

zuzanasaw
9. nov 2009

Katka, akurat sa kreteni uradnici ohanaju tym, ze do troch mesiacov od nahlasenia na Meldeamte sa mas hlasit na Ausländerbehörde, co sme my presvihlli. Do troch mesiacov tu mozes pobyvat na obcianku alebo pas. Ze vraj im to Aufenhalts na pridavky nestaci 😒
Zaujimave ale je, ze aj keby sa ohradili, ze bolo jasne, ze na Auländerbehörde pojdeme a to potvrdenie dostaneme, takze nam prachy odklepli, ani to nie je pravda, pretoze sme o ne ziadali az v aprili a prisli v maji spatne od januara... Aj ked furt nechapem, preco s nami tak tocia, ked z toho dokumentu je fakt jasne, ze ti freizügigkeitsberechtigte Staatsangehörige der Europäischen Union nepotrebuju ziadne Niederlassungserlsubnis oder Aufenhlatserlaubnis besitzen! Do slaka! To sa asi poda dalej nejakemu pravnikovi na sikovne odvolanie! Len preto, ze sme cudzinci to na nas skusat nemusia 😠

zuzanasaw
9. nov 2009

Katka, prosim vydrz,pisem ti IP

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre