Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

neurologia
โ€ข
8. jan 2010

hmmm ingi vidim ze este fotocky v albumceku niesu ale ja uz nedockavo cakam.... ๐Ÿ˜‰
hahaha ze zelatinu no to som mala aj ja ale nejak sa to same od seba upravilo...ved co ti budem rozpravat ty vies ved nemas prve babo....
no ja som dala joss nedavno jednorazovky a potom som to veeelmi lutovala...sli sme do ulmu na cely den tak ze pre pohodlnejsie prebalovanie zoberiem jednorazovky...mala tak podrazdenu pokozku ze az....dost dlho trvalo kym sme do dostali do normalu a tiez som len vetrala a vetrala...a aka bola spokojna ze ma holu ritulu....
๐Ÿ™‚

neurologia
โ€ข
8. jan 2010

ingi asi ti velmi nepomozem s obliekanim do satky (marcelko je este malicky) ale ja joss teraz obliekam takto do manduci-pancusky, ponozky ,body potom take triko s dlhym rukavom a nato vsetko dupacky potom este svetrik no a samo ze na hlavku ciapocku a potom si ju zazipsujem do mikiny a ked je fakt kosa tak mam este taku kapsu na manducu aby ju neprefukalo...a ked chce nosit mm (vzdy mi manducu rozsteluje ๐Ÿ˜  lebo ju musi nastavit pre seba ) tak jej dam o jednu vrstvu na trup menej bo on akoby viac hrial a potom je jej teplo...a zlosti sa

ja teraz viac nosim ako kocikujem bo mam potom z koliesok iba bordel na chodbe dost co tam "steka" manzelov bike....

mammy81
โ€ข
8. jan 2010

Dani tak Bea Ti to presne vysvetlila ma detsky Notebook len Sofca si ho pomenovala facebook. ๐Ÿ˜€

Bei takze som sa nemylila ze chyba nejakeko somara ๐Ÿ™„ nech su vasi coskoro fit a vsetucko sa da do poriadku.
my sme boli raz na slovensku odtiahnuty odtahovkou ale neplatili sme nic ktovie ci to preto ze mame ADAC kartu. ๐Ÿ˜จ

Inga ze zelatinu ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ,boze ja by som mojho chlopaka asi zabila keby mi take cosi povedal ๐Ÿ˜  .Aj ja sa tesim na fotecky maleho -juj rada pozeram take" krpate kurcatka". ๐Ÿ™‚

Evi tak menej bolesti Ti prajem,tak to mas manzela ukazkoveho ๐Ÿ˜… ๐Ÿ˜ต

Babulky tak vam prajem krasny vikend my dnes zase vyrazame na cesty dufam ze nas niekde nezaveje ked hlasia snezenie a vietor. ๐Ÿ˜’ dufam ze skocime pozriet aj na biatlon v Oberhof ๐Ÿ˜ฒ

rpinguin
โ€ข
8. jan 2010

zdar zeny,
ja tusim ani von chodit nebudem. Matilda vzdy zaspi a spi a spi a v noci su randaly. Ci ju mam budit? No ja uz neviem. Vonku kosa, sice len nula, ale aj tak som skoro zamrzla. Ja nie som na takuto zimu stvorena. Vydrzali sme to tam asi 3/4 hodiny.
Inac mi rano zvonil domovnik, ze nemam nechavat kolesa od kocara pred dverami, ze potom branim unikovym cestam. Ze ma len chcel upozornit. No ten sajrajt z kolies ale do bytu nedam.
Mate nejaky navrh? Kde nechavate kocik? V pivnici?

Inga, pytala si sa este na vypravovanie dvoch deti. No je to casovo narocne, ale co uz, najskor vychystam Maxika a dam pred dvere nech caka, sice tam vykrikuje, ze by to spiacich na najvyssom poschodi prebudilo, ale to mna netrapi. Potom chystam Matildu a ide sa.

Bea, ozi, ja som puncochy este nedala. Tiez sa divim, ze Maxik sa narodil v marci a tomu som puncochy davala a Matilde septembrovej vo velkej zime ziadne. Takze ma ponozky, body, teplaky (dupacky neobliekam, nemam ich rada), nejaky sveter alebo mikinu a potom do takeho medveda overalu a hotovo.

A tie pampersky, no ja si ich az na to nocne pretekanie neviem vynachvalit. Cervenu ritulu ma Maxik len ked je dlho v srackach ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ , kazdy preferuje nieco ine.

Steffi, pekny vylet prajem.
Evi, ja si niekedy myslim, ze ty nemas doma chlapa, ale nejaku zmutovanu zensku ๐Ÿ˜€ Ja mam doma obdobu Inginho chlapa ๐Ÿ˜Ž , ale nestazujem si, take spravanie totiz u mna chlapa robi chlapom. Z nejakej romantiky som uz vyrastla a co clovek nezazil- to mu nechyba ๐Ÿ˜‰ Ale nic v zlom.

evinkaaa
โ€ข
8. jan 2010

Ahojte,

Dani - ano, mas pravdu, mam zlateho chlapa. Ved hovorim, ze je najsamlepsi na svete ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต A dakujem za prianie. ๐Ÿ˜‰

Steffi - takze vy cestujete? Aha, ja som myslela, ze svokrovci pridu k vam. Asi som to zle pochopila. ๐Ÿ˜• Tak pekny vikend zelam. A hlavne STASTNU cestu ๐Ÿ˜‰

Ingi - mna moj manzel nejako nerozmaznava. Vie byt ku mne aj "tvrdy", ale ked vidi, ze mi je fakt hnusne, tak rad mi urobi caj alebo wรคrmflasche. Ved na tom nic nieje. On proste neznasa situacie, ked mne nieco je a on mi nemoze pomoct. To je pre neho najhorsie, tak sa snazi ako vie. ๐Ÿ˜ต
No, vies, antiko neberiem uz rok. Ale..... vyzera to este v norme a nerobime si absoluuuuutne ziadne starosti, ze to este neklaplo. Z tej intenzity "verkehr", ktoru momentalne mame, je jasne, ze sa tak skoro nic nezadari. To nam je obom jasne a preto absolutne neznasam z okolia (tymto nemyslim vas tu!!!, ale rodinu, blizkych pribuznych a priatelov) otazku, priam som uz na nu alergicka, ze ci uz a ze kedy a preco este nie a tak. Uz ked mi polozi niekto tuto otazku, tak sa mi zdvihaju vsetky chlpy na tele ๐Ÿ˜€ Ale je to tak. Manzel bol dlho chory, ja tiez a to nam "ubralo" minimalne pol roka zo snazilkovania, kedy skoro nic nebolo, pretoze nebola absolutne chut a ani sily. Takze snazenie ako take je asi "iba" pol roka alebo dokonca menej. Preto si nerobim starosti a ani ziadnu paniku a moj gyndos tiez nie. A ja totizto niesom z tych, ktori povedia: "Komm Liebling, wir machen Sex....wir wollen doch ein Baby." Ziaden zwang u nas neexistuje. Celkom spontanne. Pretoze uz ked clovek toto povie, tak uz "sexuje" s myslienkou babatka v hlave. Ved to je blbost. ๐Ÿ˜• To je moj nazor. ๐Ÿ˜‰

Renca - nie, nemam doma ziadnu zmutovanu zensku. ๐Ÿ˜€ Je to celkom normalny chlap, ako kazdy iny. Poviem ti pravdu, ze priam nemam rada drsnych chlapov typu, ako si ty popisala. Dakujem, neprosiim!!! Mam s takymi skusenosti, pretoze som s takymi chodila a to nieje vooobec moj geschmack. Proste to nepasuje. Ja som velmi stastna tak, ako to je a nemienim to menit. Nestojim o nejakych drsnych typkov, ich spravanie mi absolutne neimponuje. Takze tak.
Kamoska ma tiez doma "drsnaka" a vkuse pocuva nejake "hnusne" hlasky od neho. Uz si na ne zvykla a berie ich viac-menej s humorom, ale castokrat mi vravi (ked sme my dve same), ze by si zelala sem-tam "mojho" manzela. Keby aspon niekedy bol ten jej taky, ako ten moj. Ja ho nechcem vobec chvalit, a ani nic ine, ale vela kamosiek mi uz vravelo, ze kde som ja takeho "splasila", ze to neni mozne, lebo si mysleli, ze taky typ muza uz vymrel ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Aj ja som myslela, ale tak som predsa jedneho ulovila ๐Ÿ˜€ .
Kazdy ma ine predstavy a poziadavky a ked to kazdemu vyhovuje tak, ako to ma, tak je vsetko v poriadku. No nie?! ๐Ÿ˜ต

neurologia
โ€ข
8. jan 2010

ingiii kde su foto-ja viem asi mas nestihacky... โ˜น

dnes nam len chumeli a chumeli....cez den som dvakrat odhrnala sneh a vecer este aj mm odhrnul a este stale pada.....
joss sa dnes skoro obratila z bruska na chrbatik uz bola aj dobre naklonena ale nedotiahla to do konca tak snad nabuduce sa jej to podari.... ๐Ÿ™‚
a vecer sme si pustili rozpravku a joss sme mali pri sebe na nohach a iba podozrivo stichla (inokedy nam dabuje jedna radost-place) iba tak pozeram co ju zaujalo kam pozera a skoro si oci vyocila co tak kukala na telku a sledovala rozpravku...hmmm a uz je v radoch televiznych maniakov o jedneho viac ๐Ÿ˜ฒ

evinkaaa
โ€ข
8. jan 2010

Bea - u nas dnes nesnezilo vobec. Teda rano mozno 1cm, ale inak vooobec. Ale zato mrzne kvalitne. Je tu ako na sibiri. ๐Ÿ˜• Radsej by som chcela veru sneh, ako toto sklo vsade na cestach a chodnikoch. Nas domovnik posypa tie sklene chodniky uz treti krat za hodinu. Smyka sa fakt dost. โ˜น

neurologia
โ€ข
8. jan 2010

no evka snezi a dost husto....a tiez sa aj smyka clovek si mysli ze stupi na sneh ale nohy ti potom len tak lietaju...pod snehom je lad

neurologia
โ€ข
8. jan 2010

a viete co som dnes spravila na veceru?BB puding s piskotkami a k tomu som vyslahala slahacku mnaaaammm....

verohit
autor
โ€ข
8. jan 2010

aaahojte zenule, vsetky Vas zdravim v novom roku (i ked je uz skoro polovica januara ๐Ÿ˜… )....
Prajem Vam i vasim rodinkam hlavne vela,vela zdravicka, stastia neustalej radosti... a nech je tento rok uspesny a plodny!!!!!! jani, bea, evi ๐Ÿ˜‰ hadam sa aj ja k vam pridam, ale som si povedala az ked mi budu vyhovovat podienky...

toho casu som dost vyhystakovana.... s drahym sa furt handrkujeme..... tja, nastup Mimi do jasliciek a do prace, je predsa len velka zmena... a podpora z jeho strany ako vzdy nulova.... nebudem sa stazovat..prave som zase na 150RR takze no comment..

inak u nas je tiez zima, no lepsie povedane primrza... ale v oblasti kde byva Ingrid a hlavne v Sasku tak tam som videla v spravach varovania nech sa ludia predbezne dokonca zasobuju potravinami... tak dufam ze to nebude az take zle...

co sa tyka spavania... tak ja to riesim resp. neriesim... my sme dokonca poprehadzovali spalnu nechala som sa inspirovat Vendulkou a Jankou.. postielku mam pri sebe bez zabrany.... Mimi tam spala az asi 10 dni... a potom sa to zase zvrhlo.... takze vรคcsinou skoncim v postielke ja (aspon si tam teda vyvalim sunku) ked sa Mimca zacne roztahovat... mam tiez obdobie kedy mi to vadi, (vรคcsinou ako teraz ked som na porazku) ale inokedy je to supi, sa spolu tulit a potom z toho zaspat ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ตa jedine cim sa motivujem je ze najneskor v puberte sa urcite poberie do svojej postele, ale potom zase nastane problem u mna, kedy mi to bude chybat ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜•

Reni
juj, ty zenska, ty si fakt sila... dufam ze Matilda zase rychlo porastie a bude moc aj v noci spinkat ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜ต

a co sa tyka plienok.. no u nas to je tiez problem, ze je stale dostana.. ๐Ÿ˜  ๐Ÿ˜  ja som uz z toho kolkokrat na vetvy, ked je 11.hod doobeda a Mimca je uz na koplet 3-krat prezlecena..... ale slope jak duha... uz som jej dokonca nechala robit test na hladinu cukru, chvalabohu je vsetko o.k. ๐Ÿ˜‰ a plienky pouzivame tiez z lidlu... predtym sme mali pampersky, tiez som si ich kupovala na kupony, takze ma vysli lacnejsie ako ine.... ale v lete to bol des, behom 15min jej tak vyseli az po kolena, ze nemohla vobec chodit... tak som na odporucanie kupila "liedlacke" a tie tak nevysia... aspon jedna utecha..

Ingrid
videla som foto, jeeej Marcel je nadherny,taky drobucky a peknucky neviem ale na tych foto mi nepride vobec nejaky pokrkvany (pamรคtas si este na bleskovkinho riska?? ) hm, viem si predstavit ze kupelka je asi teraz obyvackou.. ๐Ÿ˜… urcite to bolo take aj s E. ale teraz to mas na druhu... ale ako hovori moja znama prvych 40dni je teror a potom sa trochu uvolni... ๐Ÿ˜Ž ๐Ÿ˜‰
ozaj a co na to vsetko Elenka?? ako reaguje, zmenila sa aj ona? co hovori na Marcelka?? a co tvoje prsia bolia ako tenkrat poprve?? ๐Ÿ˜… z porodu si sa uz zotavila?? hod navi, kde si pisala story, rada si ho precitam, prosim ๐Ÿ˜…

Jani
nieco som precitala o Prahe, tak snad to vyjde evt. vyslo... a velmi by ma zaujimalo, ci si mliecko odpumpovavas a mrazis, alebo cerstve odstrekujes do tych lahodnych kasiciek? ozaj a co zahradka, mate tam aspon nejaky kopcek?? ze by ste sa mohli posmykat... my sme sa boli s Mimcou sankovat.. zobrala som taky ten tanier, a jazdili sme jak salene, samozrejme ze som si to zase odniesla ja, s tou mojou velkou ritou sme brzdili az na sutroch, Mimi sa tak lubilo, ani domov nechcela ist.. ๐Ÿ˜€

Evinka
skore uzdravenie a vsetko dobre...v tvojom manzelovi vidim vela crt mojho... zial posledne dva roky nema cas ๐Ÿ˜ takze mame vyslovene dost zvieracie podmienky.. โ˜น tak si to uzivajte, a hlavne kasli na vsetkych, co ti sposobuju jezenia sa chlpov na tele ๐Ÿ˜€ mi sme boli dlho spolu a potomstvo sme dost dlho odkladali, tiez nas family buzikovala atd. ale vobec ma to nevyrusovalo, stale sme si vraveli ze my sa rozhodneme kedy nam to bude vyhovovat... a mala som stastie k Mimi som prisla jak slepe kura k vajcu ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ตza to som prirode a bohu vdacna....

zenule, chcela som sem "nabombovat nejake foto z Mimi narodiek a Silvestrovskej oslavy" ale uz je zase kopec hodin a este tu zasivam popri... takze nabuduce.. inak Mimi ti vam ma nejake pyrotechnicke sklony, je fascinovana svieckami, ich zapalovanim a sfukovanim a nehovrim o prskavkach a ohnostoji.... marnost, zase dalsi Wahnsinn ako gorale &go.. ๐Ÿ˜Ž

dobru

neurologia
โ€ข
8. jan 2010

verca pre teba https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
strana 195 uplne posledny prispevok dole ๐Ÿ˜‰ opis inginho porodu

neurologia
โ€ข
8. jan 2010

a este https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... to sme boli s rencou nechapave a poprosili sme o blizsi opis

dania
โ€ข
8. jan 2010

Cauky zenule!

Verus, ahojky po delsi dobe, koukam ale, ze jsi docela v obraze ๐Ÿ˜‰ Ani se nedivim, ze jsi na nervy, kdyz te manzel moc nepodpori. ja jsem kolikrat na nervy i s podporou, ale tomu uz se zase rika hysterka ๐Ÿ™‚ A nic si z tech plenek nedelej, nas T stale nocnik bojkotuje, nejhorsi je, ze u moji maminy chodil pekne na nocnik, uspesnost tak 80%. A doma... โ˜น

Ingi, tak to jsem mela taky vzdycky v zime dilema s satkem, na telicko co nejmin a na udy co nejvic ๐Ÿ™‚ to aby clovek vymyslel nejaky special satkovaci ohoz, co? Nojo, podle toho co pisou, tak UVB je skoro komplet pohlceno sklem, UVC skoro neproleze ani atmosferou, to je uplne zanedbatelne. A na tu syntezu vit D je prave potreba becko. Takze pekne ven musite vyrazit. Ale jinak si myslim, ze kdyz das M. cisty vitamin D (ne multivitamin nejaky), tak to taky nicemu neuskodi. To jsem nejak nepochytila, s E jste taky pouzivali latkovky nebo to je u vas ted novinka?

Holky, dneska jsme zabookovali letenky na jarni prazdniny, letime navtivit brasku do Vancouveru, ale letime do Seattle s 3 dennim stopoveru na Islandu, no me porazi, ani nemuzu spat, jaka me chytla cestovni horecka, a to se jede az na konci brezna. ๐Ÿ˜ต Ted musim jeste splasit ty zatraceny viza ๐Ÿ˜ Myslite, ze o ne muzu pozadat v Berline, kdyz mam tady trvaly pobyt?

verohit
autor
โ€ข
9. jan 2010

hej, Bei diky ty si moj navigator v poslednej dobe ๐Ÿ˜ต ... uz som si to precitala... a zistila ze to som uz citala... tja, ono to bola predsa len rychlovka.. ๐Ÿ˜‰
a co sa tyka tvojej family, ojojo.. no hroza, hlavne ked je clovek fakt bezmocny.... ja to fakt nechapem, kde maju ty ludia rozum.. uprimne povedane... ja ked ideme na Slovensko tak uz pred Wiednou my zacinuju zaludocne vytahy sposobene jazdnymi podmienkami Slovakov...a furt hovorim a potom sa vyplakava jaky to bol len dobry chlapec.... dufam ze auto rodicom preplati poistovna...

Dani
nas sa tiez uz v lete pytali na Sk ze ci este nosime plienky ( a to mala Mimca 18.mesiacov) tja, kazdy ma klik inokedy.. ona sa vie este stale tak dolatat, a vobec ju to nesere.. ๐Ÿ˜… ๐Ÿ˜Ž ale Timmy je urcite uz na najlepsej ceste.. ๐Ÿ˜ต
no a supi, tak sa uz mas na co tesit, tak krasnu dovcu... ๐Ÿ˜‰ viem si uplne predstavit ze mas cest. horucku..

Ingrid
ja davam D-Floreten teraz uz doberieme a budeme koncit.... tym ze Mimca nechce mlieko aspon trochu sa jej to vyrovnavalo... ked bola baby tak som jej to dala na malu mokka lyzicku, strekla na to trochu mlieka, vit. D sa rozpustil a krasne do ustneho kupika supla.. teraz je to ranajsi ritual, ona na to nikdy nezabudne sama si vypyta "vintanminde" ๐Ÿ˜‰

tak dobru, snad to dnes predycham, idem chrapat.. ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜Ž

paula
โ€ข
9. jan 2010

Ahoj Verco!
Super, ze jsi se ozvala. ๐Ÿ˜‰ Z plinek si nic nedelej, urcite i Amirka bude mit svuj cas, kdy se je odnauci. Ja L. odnaucovala od 18ti mesicu a nakonec je mela do 2,5 roku. A ted ma jeste na noc. I kdyz dnes vecer tvrdila, ze uz je velka a plinku nechce, tak jsem ji ji nedala a uz o pulnoci byla cela procurana. Tak me ted ceka velke pradlo. ๐Ÿ˜ 
U nas jsou ted take velke zmeny, chlap skoncil na BK a "nove se orientuje" , coz otevira i nove moznosti pro me, i kdyz L. jeste nema skolku, on je ted flexibilnejsi a mohl by ji hlidat a ja jit do prace alespon na 400e job. ๐Ÿ˜‰ Uz jsem dala i nejake Bewerbungen a moc doufam, ze to vyjde.
Tak vy uz se chystate na druhe? To ja ted uplne odsunula.
Jak pises, prave v te dobe velkych zmen je to i velky stres a my se ted taky docela hadame, ale vetsinou kvuli uplnym blbostem. Je to asi hodne tou Umstellung, nez si clovek zvykne, tak mu vadi, ze ten druhy snad i dycha. ๐Ÿ˜‰ Pry se podle toho da ale merit i laska, ze toho, s kym se nejvice hadame, nejvice milujeme, znamena to, ze k nemu mame nejblizsi vztah. K tem co jsou nam citove vzdalenejsi si tolik nedovolime a ani ne oni k nam. ๐Ÿ˜‰
Tak ty mas miminku vedle tvoji postele a stejne chodi do tve? My uz L. dali do pokojicku, kde sice v pohode usne, ale v noci taky prijde. ๐Ÿ˜  Mam uplne stejne faze, jako ty, nekdy se mi to libi a nekdy (ted) me to uz vadi... ale zda se, ze to nijak neovlivnim. I kdyz ji do postylky vratim, tak prijde za pul hodiny znovu. Mozna skusim spat nejakou dobu v pokojicku aby tam zustala?

Dani, ty se maaas! Ty mas brasku ve Vancouveru? to je od Cr i D docela daleko. ๐Ÿ˜‰ Urcite si dovolenou moc uzijete, zni to lakave. S vizy bohuzel neporadim. Ale nemuseji se vyrizovat nejak strasne moc dopredu?

Bei, jdu varit puding. ๐Ÿ˜€ Udelala jsi mi totalne chute. ๐Ÿ˜‰

neurologia
โ€ข
9. jan 2010

ahojte baby,

dani pri elenke inga davala aj jednorazovky aj latkovky kedy ako....ale teraz si povedala ze bude len latkovat....
oooo dovca ....aj my uz uvazujeme kam ist cez leto na 99,9% sme rozhodnuty pre chorvatsko tam kde sme boli cez leto ze to pozname a vieme do coho ideme plaz veeeelmi blizko ubytka cize na dovosku s dietatom super miesto....

inga aj my davame D-floreten...tabletku rozdrvim v pohariku rukovatou noza presypen na lyzicku (mam taku silikonovu-aspon si neporani ustocka) nastriekam jej tam mliecko a sup do pusinky....

dnesna noc.... ๐Ÿ˜– nic moc sla som neskoro spat a ked som zalahla bola som mrtva ale joss vzdychala mlaskala no horor spat som nemohla...nachvilku stichla tak som zaspala a potom sa zacala vykecavat ja neviem s kym sa v tej tme rozpravala....mm ze mam s nou nieco urobit (lebo on je unaveny akoby som ja bola vyspinkana do ruzova)no neviem co sa da proti tomu robit-neviem asi som jej prelepit pusinku ๐Ÿ˜‰

evinkaaa
โ€ข
9. jan 2010

Ahojte zenule,

dnes rano som vstavala s nadejou, ze predsa len bude troska viac snehu, ale voooobec nic โ˜น โ˜น โ˜น โ˜น โ˜น .
Zasa len mrzne ako na sibiri. Juuj, ako by som radsej chcela sneh a nie tento mraz a vsade klzke chodniky. ๐Ÿ˜’ Velmi rada by som sa isla sankovat a pospominat na stare casy. Ach... ๐Ÿ˜” Mozno este dnes nasnezi. Uividme ๐Ÿ˜ต
Ja momentalne citam knihu Chatrc. Mozno ste o nej uz poculi. Citala som o nej na nete uz vela a aj ked sme boli na slovensku, tak o nej hovorili. Normalne ma to urobilo zvedavou a kupila som si tu knihu, ale v nemeckej verzii - Die Hรผtte. Je to velmi zaujimava kniha. Aspon co mozem posudit doteraz (som na strane 100) ๐Ÿ˜€ . Ja viem, ze to geschmacksache, ale ked ta kniha bola bestsellerom v amerike a postupne vsade na svete a prelozena do vselijakych jazykov, tak som sa predsa len pre nu rozhodla. ๐Ÿ˜ต A zatial sa mi paci.
V kratkossti - ide v nej o to, ako jedna rodinka pride o malu dcerku. Pocas dovolenky na kempingu ju unesu a neskor zavrazdia. Nikdy jej telo ale nenajdu, ale jej saty, co mala oblecene v jednej zchatranej chatrci v horach. A po niekolkych rokoch dostane otec rodiny do schranky list od Boha, ze ma prist do tejto chatrce..... Co je dalej, to sama este neviem. ๐Ÿ˜ต

Dani - kraaaasna dovolenka. Len sa kludne tes uz teraz, doda ti to pozitivnu energiu aj v pochmurnych dnoch. ๐Ÿ˜ต A ako dlho tam pobudnete? Tesim sa na fotocky a riport z dovolenky. ๐Ÿ™‚

Beus - takze si sa moc nevyspala? Niekedy su ti chlapi nemozni, ked zahlasia taku vetu, ako tvoj tebe. Vsak?! AJ ja to poznam. ๐Ÿ˜” Mate este kopec snehu?

Pauli - ako sa ti dari v ksefte? Bezi vsetko ako ma? A nad akou pracou rozmyslas dalej?

Verca - super, ze si zasa zavitala medzi nas. Chybas nam tu. ๐Ÿ˜ต Ale chapem, ze cas a povinnosti nedovolia. ๐Ÿ˜”
Dakujem za podporu a pochopenie. Tak nejako vnimam tu problematiku aj ja ๐Ÿ˜ต
Ked budes mat zasa troska casu naviac, tak pridaj miminkine fotky. Rada sa pozriem. Ved uz musi byt fakt velka slecna z nej ๐Ÿ˜ต

Ake mate plany na vikend? My ideme poobede na vรคcsi nakup a vecer ideme na navstevu ku kamaratom. Sme pozvani na veceru a zahrame urcite aj nejake spolocenske hry pri pohari vinka. ๐Ÿ˜€ A zajtrajsok este neriesime. To sa rozhodne zajtra podla pocasia ๐Ÿ˜€

iii
โ€ข
9. jan 2010

veronika, iste tu podporu mas, len ta muzska cast populacie je tak nesikovna, ze ju nevie nikedy vobec vyjadrit.....ako zvlada mimca jaslicky? no jo, je to ale narocny umstellung, nechcem si ani predstavit, aka budem nervna, ked pojdem konecne do prace. a robis vo vasej pekarni, alebo si nastupila zasa ako arzthelferin?
inak som ti slubila, ze sa ozvem s mliecnymi spravami - tak sme vymysleli sposob na redukciu mnozstva mlieka, pri ktorom sa bavi cela rodina - e. donesie zvonku sneh a obaluje mi s nim prsia (hovori tomu, ze robi sopky). vyzera to ako z nejakeho lacneho porna, ale je to naozaj ucinne.

dani, o viza do USA sme ziadali na konzulate vo Frankfurte, preto si myslim, ze nemusis pre viza do prahy. wow, no ja by som sa zblaznila od nedockavosti - pravce vcera sme pozerali Rejkjavik 001, neuveritelna nadhera. co robi braska v kanade?

evi, no hlavne, ze si spokojna vo vztahu. ako dlho sa uz poznate? a odkial? uzivajte si veceru!

neurologia
โ€ข
9. jan 2010

inga velmi dobru otazku si polozila evke.......aj ja chcem pocut pribeh ich lasky..... ๐Ÿ˜‰

rano sme zbuchali nejake ranajky....aj joss vysala svoju davku,sup do kocika a von samozrejme najradsej by z neho vyskocila vyvadzala ako diva tak som ju vzala na mikro mini prechadzu pred dom a trochu po ulici-na oblbnutie a uz spala.... ๐Ÿ™‚ mm zatial nachystal metlu ohrablo a uz sme odpratavali sneh....aj auto sme odhrabali a potom este prechadzka taka kratka bo sa nam este nechlo ist dnu....
doma v teplucku na nas dolahla taka unava ty brdo ze som mala problem udrzat otvorene oci...a joss na spanok vobec nevyzerala ๐Ÿ˜’ opat strategia -musime sa jej intenzivne venovat a znicit ju-aby spala -podarilo sa misia splnena joss v koliske a ja som uz chystala pelech na odpocinok v obyvke.... ๐Ÿ™‚ pospala cca 40 min a my s nou boooooze ako dobre nam padlo....hned sa citim lepsie

evka za taketo vety by som ho niekedy dobila ๐Ÿ˜‰

iii
โ€ข
10. jan 2010

dobre ranko, pridala som nejake fotky....vcera sme mali krasnu sneznu burku, naozaj nadherny prasan, vsade ticho, makkucko. tak sme preluftovali nase deti aj seba...v takom case len niekam na lyze. lyzuju tu uz nejake deti? drobec od stefi mozno? planujem naucit e. buduci rok, bude mat tri a pol, hm hm..

evinkaaa
โ€ข
10. jan 2010

Dobre ranko zenule ๐Ÿ˜€ (lepsie povedane pekne poludnie, vsak?!),

ale pre mna rano, pretoze sme asi pred pol hodinkou vstali. ๐Ÿ˜€ Vcera vecer bolo supersky a prisli sme domov "az" o tretej. Juuuj, vecera bola chutna a nejako sme sa zakecali pri pohariku/koch vinka. ๐Ÿ˜€ No, co stava sa.....
Teraz som ako mechom udreta a najradsej by som spala cely den. Ale zial ideme na obed ku svokrovcom, tak sa musime vychystat. ๐Ÿ˜”
U nas zasa ziaden sneh. Vcera "nasnezilo" az 1 cm snehu. No nic moc. A aj ked sme isli v noci domov, tak cesty boli primrznute a smykalo sa. Padal taky dazdo-sneh a hned aj mrzol. Otras ๐Ÿ™„

Ani som vas nedocitala, len posledky prispevok od ingi, ze dodala nove fotky, tak tie som rychlo skukla. Musim pochvalit - ingi naaadherne detusiky mas. Marcel vyzera veelmi spokojne miminko. Elenka je uz krasna slecna. Ma uzasne kukadla a jej sarm....hm... ๐Ÿ˜ต

Ostatne precitam a pripadne odpoviem az niekedy poobede, ked bude cas a chut. ๐Ÿ˜€

neurologia
โ€ข
10. jan 2010

Ahojte,

u nas v noci snezilo takze rano sme odhadzovali jedna radost.... ๐Ÿ™‚

vcera si joss pred kupkanim trochu vetrala ritku....a hadajte co sa jej podarilo obratit sa ....ale aka bola z toho vycudovana ze je zrazu na chrbte... ๐Ÿ˜€

evinkaaa
โ€ข
10. jan 2010

Dnes tu je ale tichucko ๐Ÿ˜”

Bea - vy mate teda kopec snehu. Aspon podla toho co pises, ze cez den musite aj viackrat odhadzovat. ๐Ÿ˜ต

Ingi - my sa pozname s manzelom uz asi 5 rokov, manzelia sme dva roky. Pred svadbou sme uz asi rok spolu byvali. ๐Ÿ˜ต A ako sme sa spoznali? No nejako nas skupcili nasi znami. Vedeli, ze ja som single a manzel tiez. Od prveho dna, ako ma videl, som sa mu zapacila a bol nadseny. (to mi povedal samozrejme az ovela neskor) Niekde sme sa stretli - na nejakej oslave. Ja som prisla s inymi kamaratmi a on s inymi. A tam sme sa prvy krat uvideli. Pre mna bol vcelku normalny a vobec vynimocny. Nejako moc ma neoslovil. Posobil velmi hanblivo a zurรผckhaltend. Ale nedal sa odradit a pomocou kamaratov ma pozval na kavu. Niekolkokrat som odmietla. Ale nastastie (to tvrdim teraz) bol cielavedomy a nedal sa odbit. Tak som raz isla s nim na kavu. Mali sme zaujimavy rozhovor. Viac nie. Neskor ma zasa pozval a ja som povedala, ze chcem cas. Ubehli asi tri mesiace, zavolal mi a pozval ma na veceru. A to som uz prijala. ๐Ÿ˜ต Vecera bola skvela (boli sme vo vynikajucej talianskej restike) a cely vecer tiez. Zistili sme, ze vsetko vlastne "pasuje" a potom to tak spontanne nejako vsetko zacalo. Najprv take "nesmele" stretavky a neskor sme zacali spolu chodit. ๐Ÿ˜”
A ja teraz stale tvrdim, ze tak ako som ho celkom na zaciatku "vobec" nechcela, tak ho teraz nedam za nic na svete ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Sme si vo vela veciach podobni, mame rovnake nazory na zivot, rovnake ocakavania a sny. Proste sa vo vรคcsinu veciach zhodujeme. Jasne, ze pridu aj nejake nedorozumenia a nezhody. Ale to je vcelku normalne, ako v kazdom vztahu. ๐Ÿ˜•

A ako to bolo u teba a ostatnych?????? Ako ste sa spoznali vy ostatne a ako dlho ste spolu s vasimi polovickami??? ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

neurologia
โ€ข
10. jan 2010

ze ako to bolo u nas....to sa musim hlboko zamysliet ๐Ÿ˜‰ ved to bolo pred 100 rokmi...ale nie teraz vazne uz...

zoznamili sme sa pred 8 rockami na discoteke ved kde inde no nie? hrali sladaky namala som partaka na tancovanie tak sup do baru za kamosom trochu pokecat ...no a sedel tam aj moj mm a vlastne tak sme sa zoznamili cez toho kamosa pokecali sme a kazdy siel svojou cestou...no mne sa pacil tak som ho vzdy vyzerala ze ci nahodou nepride trochu si zatancovat...a takto sme sa kamosili neskor mi prisla sms (zistil si moje cislo) a tak sme si este aj pisali ale vsetko len z cisteho kamaratstva...ved kto by chcel nejaku pojasenu 16-stku ๐Ÿ˜… -som si myslela a potom raz nastal zlom mala som aj ineho napadnika a aj mm asi doslo ze nebudem ja vecne vyckavat kym sa vyjadri... ๐Ÿ˜‰ no tak odvtedy sme spolu.....hmmmm do jednej/spolocnej domacnosti sme sa nastahovali v roku 2005 a manzelia sme od 2.maja 2009

evinkaaa
โ€ข
10. jan 2010

Beus - pekny pribeh ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

neurologia
โ€ข
10. jan 2010

zeny kde ste kto.....ja by som aj popisala ....

evinkaaa
โ€ข
10. jan 2010

Bea - ja som tu. ๐Ÿ˜€ Ale ty uz asi nie... ๐Ÿ˜’

rpinguin
โ€ข
10. jan 2010

Beus, ty kokso, v 16tke? wow, to som prezliekala Barbie doma a ty uz po diskotekach chlapaka balit ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜ Ja som mala prvy vztah v 21 ๐Ÿ˜€ a terajsieho muza som spoznala v 28 na narodeninovej oslave jedneho kamosa. To sme byvali este v HD a obaja boli studenti, taka klasicka studentska laska ๐Ÿ˜Ž

Inac u nas je tiez kopec snehu, normalne nechapem, v tychto koncinach sneh ani nemavame ๐Ÿ™‚ A dnes sme konecne spratali stromcek a Maxik cely den ukazoval na to miesto a Baum? Baum? stale dookola volal ๐Ÿ˜Ž

Jani, ty si uz spรคt z Prahy? Ako bolo?

Ingi, drobec je podareny ๐Ÿ˜ต Takze ty mas cierny smoothy? Ja som dnes moj oliala kavou, takze som aj rada bola, ze som kupila ten s tym umelym potahom.

yanni
โ€ข
11. jan 2010

Caute baby,

no ja uz fakt nic nestiham, tak len tak v kratkosti. V sobotu som chcela nazriet co sa tu deje, som padla ale mrtva uz poobede a spala az do rana. Takze baby, spankovy defizit je nejako "in". Ja mam niekedy pocit ako keby som vobec nespala. A to nemam ani deti. No co uz.

Bei a ty takto skoro s chlapmi? No ja v 16stich ani nevedela co to je ๐Ÿ˜€ Asi to bol zvyk, my sme si mohli vyberat, chodila som na vojensky gympel, tam sme mali 650 chalanov a boli sme ca. 40 bab rozdelenych do dvoch rocnikov. Moj rocnik bol druhy a posledny, lebo zistili ze chalani su velmi "rozruseni" tak po nas uz nezobrali ziadne baby ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Ja som mala prvy vztah v takmer 21, ked som sa vratila z DE na SK z mojej "Au-Pair-Misie" ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

Ozaj Danke ako to vyzera u vas na pobrezi? Pozerala som spravy, no vy ste riadne zaviati. Volala som aj s kamoskou, ta byva na ostrove Fehmarn, ti su uplne odrezani od sveta. No na severe sa Daisy riadne vysantila.
A tu nic. Trocha nasnezilo cez noc, ale nic moc. A ani zima nie je, cez noc sa to nevysplha ani na minus 10 a cez den tak okolo nuly. To nie je ziadna zima. A ked niekto povie ze riadna kosa, somarina, ved mame januar, to je normalka. Aspon pred takymi 20-30 rokmi, este pred globalnym oteplovanim to bolo normalne. Ja som sa bala ze ta vychrica pride aj sem, tak som uz od silvestra auto z TG ani nevytiahla, chodim kazdy den 2 km na stanicu peso, ked sa clovek hybe tak ani neciti ze je nejakych minus 7 rano o 5:30. Ale ze ten sever je taky zafucany, no to je rarita. No ta kamoska z Fehmarnu vravi, ze tolko snehu si za 30 rokov nepamรคta. este pred 3 rokmi sa vytesovali z 2 cm a teraz maju 50 ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Vravi ze skoda ze nemaju nejake kopce, to sa ani len sankovat neda.

No idem sa dat do "Schale" a prcham do roboty. Tak sa zatial majte, ja obcas nakuknem ale momentalne nemam ani v robote cas, to je ako na divokom zapade u nas.

yanni
โ€ข
11. jan 2010

Juuuj este som sa zabudla podakovat za info ohladom tych penazi. No mne sa aj nieco marilo, ze sa tu po roku nic nedstava ale kamoska z SK mi pisala ze na SK zdvihli od 01.01. rodicovsky prispevok zo 150 โ‚ฌ na 256 โ‚ฌ, tak som si zrazu nebola ista, ci aj tu tke nieco je. Sa rozculovala ze sice zvihli ale len pre deti ktore k 01.01. este nedovrsili 2 roky, a jej mladsi syn mal 27.12. 2 roky cize oni dostanu len 150. ale moze byt rada, ved tu sa nedostava nic a ona je uz 6 rokov doma s detmi a vravela mi na vianoce ze ona sa vysere a do roboty sa ani nezbera. A chlap maka ako svina aby aj pozicku na byt mohli splatit a ona sa este stazuje ze jej nic nepomoze, Ved ten chudak pride po takej 15-16 hodinovej sichte domov a padne mrtvy. A chlapci su strasne zlati, ti sa aj hodiny dokazu hrat s legom a tak, ta sa pri nich velmi nenabeha. Len ten mladsi je strasne rozmaznany, ked ho da na obed spat, tak nemoze vo vedlajsej izbe ani zehlit, lebo vraj zehlicka ked pari tak je velmi "hlucna". No ja som sa pri tomto zapote takmer pocurala od smiechu. No baby, vy ked date na obed deti spat ani vy nic nerobite, len aby sa nahodou nezobudili? Ta dokonca ani vodu vo varnej konvici na caj nevarila, lebo ze ked zacne vriet tak klepe. No ja nechcem nikoho dsudzovat ale toto sa mi uz zda dost prehnane. Ako to mate vy zariadene?

A este otazocka. Kedy ste prestali kojit alebo kedy sa chystate prestat?

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre