Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

dania
3. feb 2010

Holky, ja taky nestiham, 3 zpravy musim do konce tydne odevzdat 😝 Kdyz jsem se k ranu dostala do postele, T rozjel party, takze jsem doslova jak po tahu. Jak mam potom odvadet nejake vykony, vzdyt ja jsem rada, ze jsem po ceste do prace neusnula... wow, ingi, nojo, taky by me zajimalo, kolik stala moje "lekce nemciny" na akupunkture a rückbildung, apod., hebamme k nam taky chodila spis na pokec. No je docela prima mit o tom prehlad, ja mam ale normalni zamestnanecke pojisteni.

neurologia
3. feb 2010

jeeej ako sme sa tu pekne stretli....

renca sa z davno neozvala teda cca 2 dni....a janka sa nejak nechodi ventilovat k nam....

iii
3. feb 2010

bei, no prave, keby nam ti krpci vzdy dopredu povedali, ako dlho mienia spat, aby si to clovek mohol zorganizovat - napriklad teraz uz dve hodiny cakam, ze sa nejake dieta zobudi....uz davno som mohla spat, no teraz sa uz neoplati

dani, vela sil! akupunktura by ma tiez zaujimala, kolko si zato uctuju - pretoze mne tie hebamme leistungy pridu este drahsie ako normalny gyndos.

mammy81
3. feb 2010

Ahojte ,
no ono je to smutne ze tie roky tak rychle bezia a tie decka su od nas nezavisle,ale taky je zivot. 🙄 ja uz ani neviem co mam robit od tej nudy 😀 😀 .zajtra sa chystam cely byt vypulirovat,lebo uz fakt neviem co a ako.dnes idem pozehlit tu kopisko co sa mi nakotilo,joj ako sa mi nechce. 😝
vcera som bola na ten Body Balanc och moj boze ani ruky nedvihnem vcera sme cvicili tai-bo ci ako sa to vola(nieco ako karate),tak neviem ako budem na tom zajtra kedze ta svalovka sa dovaluje 2 dni po. 😠
ale som sa aspon vypotila a dnes dumem ze zoberiem Evku za slovo a pojdem aj plavat nebudem kysnut pred telkou.
Inga poziciam ti taku babku?? 😀 vcera ked volali juj tak Sophie vybuchla lebo jej cosi nedovolili ale taky zachvat som este u nej nezazila ja a nieto svokra he, 😅 ani utisit sa nedala len vrestala ani ma nepocula co som jej vravela tak som razne zlozila.juj svokra na nu kricala ta sa ma to aj dotko 😔 ,ale zase si aj zaluzila.asi po 15 minutach mi volali spät ze uz sa uzmierili 😕
ten moj maly tvrdohlavec 😠 😠 cela mama 😀

Bei no pocasie je aj u nas na dve veci.....teraz som suflovala ten mokry sneh s ladom prec lebo rano som sla ako na korculiach,joj som sa uhresila. ja chcem uz jaaaaaaaaaar. 😵

marosko
3. feb 2010

ahojte

Stefi aj ja chcem taku babku,aj nam pozicaj. Teraz tu sice este mame svokru, ale detska su ako divi. Presne ako ste pisali,cim viac novych ludi v byte,tym sa snazia viac predvadzat.
Marosko uz zacal chodit aspom poobede do jeho skolky lebo doma to uz bol des. Boli sme na kontrole,tak uz moze robit vsetko. No ked sa "loparoval" tak ho to este bolelo. No niet divu,ze. Este nas caka nejake vysetrenie MCU (Ingi ak vies poradit,napis mi co by to mohlo byt-viem len,ze je to nieco z urologie) Nieco som nasla na nete,ale len v nemcine,tak neviem s mojou znalostou co som z toho pochopila.

Pauli, cim si podplatila drobca,ze tak pekne spinkala uz sama? Aj ja sa uz chystam odstahovat Sonku do izbicky k Maroskovi. Mozno ked budu dvaja spolu,ze nebude tolko utekat. No neviem, ved este obcas aj Maros pride. Tak budem tajne dufat.

Ingi,Bei este si spominam na to vyckavanie koli kojeniu. Vzdy vecer som si akosi nevedela ist skor lahnut lebo uz -uz som cakala kedy sa mala zobudi. Ona si samozrejme spinkala ako anjelik. Vzdy ked som to uz vzdala a sla spat tak ona vstavala. Nezalezalo kolko je hodin. Asi ma musela zacitit. 😀

Dakujem za typ na tie vrecia od Tchiba,pytala som sa na ne.Momentalne ich nemaju,ale uz viem kde ich kupit.

A pre tych co ste chceli vediet co bolo Maroskovi. Tak ked mal 7 tyzdnov,tak mal cervene vajicko.Ja som si najskor myslela ze ma pruh,on ani neplakal len tak chuda stonal ako keby sa nemohol vykakat.....nevyhoda,ze babo nepovie co mu je... 😖 tak nas poslali na urologiu a odtial hned na lozkove do ZA. Oni mali podozrenie,ze to vajicko je priskrtene (obmotane) nejakym priveskom,co je tam.Tak ho hned vzali na sal lebo vraj do 24 hodin pridusenia vajicko odumiera. To bol teda frmol. Ked mu to otvorili,tak zisitili ze tam mal zapal no uz to zazichrovali aby sa neskor neobmotalo a tiez aby ostalo uz v tom miesku. Tento zapal sa mu zopakoval asi zo 6x vzdy to preliecili iba ATB a nikto nezistoval preco je tomu tak. Doktori mi povedali ze to ma preoste take miesto,ze uz je oslabene a tak sa tam ten zapal usadza ako niekomu napr.na priedusky.....az teraz to konecne zas otvorili a on to mal vraj cele zjazvene tak to ocistili lebo v tom miesku to uz nemalo miesta a to mu sposobovalo tu bolest a aj to zacervenanie. Dufam,ze uz sa mu to nebude opakovat. Lebo nikto nevie co to bude robit vzhladom na to ze rastie. O potencii sa vyjadrovat ani nebudem.To ukaze cas.No po tolkych zapaloch 😝 , ved uvidime.

Utekame do skolky,neskor este kuknem

yanni
3. feb 2010

Len tak narychlo lebo uz aj bezim na vlak. marosko tie vrecia maju od buduceho utorka v Tchibe zase v ponuke. Stoja 8,99 €. Su fakt dobre. ja si tiez este pojdem kupit. Teraz ked sa budem stahovat napracem do nich aj ten paplon s vankusom co teraz pod nim spavam 😉

rpinguin
3. feb 2010

zdar zeny, vsetky vas zdravim,
tak som sa vcera dozvedela novinky, ze pokial nerobim, nema Maxik narok na celodenne miesto v skolke 😠
Je to riadny kolotoc. A ked ho nema, ako si clovek potom nejaku pracu ma hladat? Hruza, no mna sa to aj tak netyka, kedze som doma s Matildou. Este sa popyta muz v skolke pre zamestnancov kliniky, tak uvidime, ci ho tam budem moct nechat do 16.00
Inac nic nove, Maxik zle spi, odkedy vie vyskakovat z postele, tak to mame pravidelne v noci u nas a ja ho musim odnasat, do toho kojit Matildu a o 5.30 je uz vyspaty ☹ Som teda ako matoha.
A inac, ked sa mu nieco nepaci alebo mu nieco zakazem, tak si trepne hlavu o zem a o to, co ma prave v ceste, takze neviem, co mu je...
Tak zasa niekedy 🙂

dania
3. feb 2010

Reni, o celodenni skolce si tu muzeme jenom nechat zdat, tady maji vsechny skolky od 7 do 12 (vyjimence do 13:00). Ja nevim, jak to maji pracujici matky delat, asi poridit si dalsi mimi a zustat doma 😀 Tomu se rika podpora porodnosti. Drzim palce, at misto sezenete.
Steffi, jeee, to by bylo neco, kdybychom mohli taky T zaparkovat na par dni u babicky, ale mozna ho nechame chvili samotneho s mamkou v Cechach uz tohle leto. Uvidime...

Tak zatim se mejte a pekny prilezitostny spanek 😉

evinkaaa
3. feb 2010

Ahojte babizne,

Beus - no ja som s mojou "zehliacou stanicou" velmi spokojna. Mas pravdu, ze je to drahsie ako normalna zehlicka, ale zase sa to oplati. Ani som nevedela ako moc. Najprv som si ja vyskusala zehlenie na tom u jednej znamej a potom mi manzel hovori, ze neni o com, ked mi to zjednodusi zehlenie a usetri kopec casu. Tak sme ju kupili. Mame ju uz asi tri roky a normalnu zehlicku uz nechcem. Odvtedy si ju kupili uz dalsie tri moje kamosky a tiez mi povedali to iste, ze normalnu zehlicku uz nechcu. Kazdy, kto vyskusal zehlit na tomto, tak sa k normalnej zelicke uz nevrati. (iba ak musi, ze je v oprave alebo podobne) To som pocula uz od viacerych ludi. 😵
Ale super, ze si s tvojou spokojna. Tak zdar zehleniu 😀 😀 😀 😀 😀

Dani (marosko) - chuda maly. Fakt. 😢 Este je len taky maly a kolko si toho uz musel vytrpiet. Velmi smutne. 😔 Tak nech sa to zlepsi a nech sa zasa nieco neobjavi. Veeeela zdravicka zelam 😵

Steffi - uzivas si sportu??? 😀 Ty si ale sikulka. 🙂 Ako bolo dnes na plavani? 😵

Renca - drzim palce pri hladani miesta v skole. Dufam, ze vam to klapne. 😉

Dani - sup, sup do postele a spaaaaat. 😵

paula
3. feb 2010

holky, co presne znamena "anstupsen" nejak se mi nedari najit uspokojivou odpoved. 😉

pak mam jeste otazku, co jste si nechaly delat "Anerkennenung" maturitniho vysvedceni, uznali vam ho jako plnohodnotne s nemeckym maturitnim vysvedcenim? Tedy konkretne z gymplu, uznane jako "Algemeine Abitur"?
ja jsem to ted nechala delat a myslela jsem, ze je to samozrejme, ale dnes mi jedna ucitelka rekla, ze to samozrejme neni a to muzou anerkant jako nizsi Abschluß. omlouvam se za Mischung cestiny a nemciny, je to tak asi vystiznejsi.

Teda abyste vedely o co jde, rozhodla jsem se jeste prece jenom delat Ausbildung - zur staatlich anerkannten Erzieherin, ale je kolem toho strasne papiru, vyrizovani, budu muset asi jeste delat praktikum a i kdyz to vsechno udelam, tak porad neni jiste, jestli me vezmou, proto jsem to sem ani drive nechtela psat, protoze se bojim, ze to mozna nevyjde. Ale pokud mi to vysvedceni uznaji a udelam to praktikum - 3 mesice ve skolce, tak mam pry dobre sance.
Jo, jeste budu muset delat zkousku z nemciny. 😉

rpinguin
3. feb 2010

aha Paulus fici na FB 😀 😀 😝 😝
kamoska tiez robi teraz to praktikum a dost na to nadava, kedze maka 5 dni v tyzdni a nedostane za to ani fuka, takze potom uteka do inej prace. Je to makacka riadna.
No a co sa matury tyka, tak ty si mlada, u teba to bude nieco ine ako u mna, ja mam maturu 94, takze vtedy to este neuznavali. Chod priamo tam, kde o tu Ausbildung ziadas. A aj si myslim, ze ta ucitelka by mohla mat pravdu, kedze ta matura na SVK a v CZ vyzera naozaj inac ako tu.

paula
3. feb 2010

neee, reni, jak jsi na to prisla 😀 😀 😀 no uz jsem pochopila. 😉
Reni, to neuznava skola, ale specialni urad (u nas Landesregierung Düss.), tam uz to mam v Bearbeitung a skolam pak dam jen hotove Anerkennung, jen jsem si myslela, ze kdyz to Anerkennung delaji, ze to autom. znamena, ze to uznaji jako stejne 😅 ted uz mi v to zbyva jen doufat. Ja mam maturitu v 2001. Jo to praktikum taky nebude zadna sranda. 😒 ale co uz... hlavne aby to vyslo.

rpinguin
3. feb 2010

aha a to anstupsen znamena, ze niekoho tak akoby lahko drgnes, lebo chces, aby si ta niekto vsimol...nieco v tom zmysle 😉

evinkaaa
3. feb 2010

Aky rozhovor sa tu tak neskoro vecer spustil 😀 😀 😀

Pauli - zelam ti vela uspechov pri praktiku a nech to vsetko vyjde tak, ako si to zelas. 😵

zuzanasaw
3. feb 2010

Ahojte po case...

Reni, skoncilo vyspavanie s Maxikom do 9:30? ☹ A kedy vstava Matilda rano, ked ju zrovna Maxik rano nezobudi?

Ingi, tak co to tvoje mlieko? davas uz aj do kavy? 😉 Juuuj, prepac, robim si srandu, boli to jak svina, ale som rada, ze na mna sa to uz aspon pri Nikusikovi nenalepi. jedine dalsie tehotenstvo... 😵

Janka, 10 dkg je dobry zaciatok. Ono nejde ani tak o vahu, ako o to, ze to telo sa spevnuje. momentalne vymienas tuky za svaly! Cviceniu zdar, tak vydrz!

Pauli, neporadim, netusim.

Dani, Reni, u nas existuju skolky na cely den, ale to musi matka dokladovat, ze je zamestnana. inak len 7:30-12:30. V nasom pripade tiez neaktualne...

Danka Marosko, no chuda Marosko, ten si toho uzil uz od detstva... len nech je uz teraz vsetko v poriadku a ziadne zapaly...

A este jedna radostna sprava - dnes mm podpisal predbeznu zmluvu, aby si mohol vybavit pracovne povolenie ako zamestnanec (doteraz ho ako zivnostnik nepotreboval). Priamo v meste, kde byvame (ziadne dochadzanie 30km denne), cca 4km od domu, takze v lete aj bicyklom, za vyhodnejsich platovych podmienok ako doteraz a spolu ma 28 dni dovolenky + 3 dni bez potrebneho dokladovania (ucel choroby a pod). Zda sa mi to vela, ved na SK je bezne tych 20 az 23 dni dovolenky na rok. Aj vasi zivitelia maju v DE tolko dovolenky?

Takze sa vytesujeme ako male deti, dnes mm odovzdal potrebne ziadosti a dokumenty na Arbeitsamte, kde mu slubili vystavit prac. povolenie mozno aj buduci tyzden a tak by uz od 16.3. mohol nastupit. Zajtra rano nakopne vrtulu a ide si pre nas... Baby, my ideme domooooooooooooooooov... 😵 😵 😵

evinkaaa
3. feb 2010

Zuzi - to su skvele spravy. Srdecne blahozelam 😵 😵 😵 😵 😵 Velmi sa tesim s vami. Vidis, teraz sa bude uz len darit.
Tak sa pekne pobalte a stastnu cestu domkov. 🙂

evinkaaa
3. feb 2010

A este som sa zabudla spytat - aku pracu martin teda bude mat? 😉

dania
3. feb 2010

PAuli, no hezky! Drzim palce, at ty formality zvladnes vyresit a prekonat uradniho simla. S tim uznavanim bohuzel neporadim. "anstupsen"... neni to neco jako popichovat, postrkovat, ve smyslu nekoho do neceho jemne nutit nebo tak neco? Jsem zvedava, co na to nemcinarky - expertky 🙂
Holky, praktikum se dela zadarmo? Ja myslela ze aspon za nejaky maly plat... 😕

Tak divokou zver mam v posteli, zivitele v praci a muzu zacit nocni sichtu 🙂

Zuziiii! Super zpravy 😵 hura! Dovolena: my mame oba 25 dni, to je podle me takovy standard. Mozna tak beamterky maji vic 😀 Katk, jak to mate?

evinkaaa
3. feb 2010

Dani - tak co ja viem (od manzela) sa praktikum nerobi vzdy zadarmo. To zalezi od toho, ako si to ty zjednas s tou firmou, kde bude "praktikovat". Ale ak aj nieco dostanes, tak to nieje moc, ale tak akurat. 😵

Pauli - a k tomu anstupsen povedali baby uz to, co si myslim aj ja, ze to znamena. Niekoho drgnut, jemne sa dotknut, postrcit... 😉

verohit
autor
3. feb 2010

Caves zenule..... zdravim po dlhsej dobe!! 😉

Zuzi
no skvelaaaa sprava!!!! tak aj ja sa pripajam ku gratulacii, nech sa Martinovi paci a nech sa vam dari!!! a stastnu cestu.. 😵 😵 😵 😵 😵 juj to bude radosti, ze by sa predsa nieco nalepilo 😀 😅

Evi
a prezradis co to mas za zazracnu zehlicku?! ja som prave teraz dozehlila 😎 😉 a reku este nie je tak neskoro tak vas rychlo idem omrknut, uz ste mi velmi chybali....

Reni
tak vam prajem rychle a skore uzdravenie!! ked je u nas ocino, tiez velmi casto vidim ze mame velmi rozdielne nazory, hm to co vadi mne je jedno jemu a opacne...
😅
ohladom tej skolky, aspon co ja viem aj tu je to tak ze ked nepracujes, tak mozes dat Maxika len na pol dna... planujes ho uz dat do skolky??? od kolkych rokov by ti ho tam uz zobrali?!

Bei
hej ta tvoja Joss robi naozaj velke pokroky, ked sa vie uz tak pekne zabavat, sikulka 😵

Jani
tak vidis, ze situacia sa vyhrotila, bartik ti sedi dokonca stoji a zase to bude volnejsie 😵 😵 😵 je velmi podareny chlapcek, a hold skuma 😉 😵

Pauli
no parada, ze sa ti to cele uz zacina rysovat!! 😵 😵 ohladom toho Anerkennung, no mne to uznali vtedy ako normalnu vseobecnu maturu, s moznostou studia na hocijakej UNI som bola zaradena do Hochschulereife.... tak sa na to skus este popytat!!
a z celeho srdca ti drzim palce nech ti to vyjde a hlavne ti prajem nekonecne vela sil, ctiziadosti a vytrvalosti a kazdodennej motivacie!!!! 😉

Ingrid
no pocuvaj ty s tymi tvojimi vynalezmi 😀 😀 😀 uf, stara znama pesnicka sa ozvala, ze?! 😒 to je uz asi nas udel, male cecky a vela mlieka( teda aspon moj problem) kade som chodila, tade zo mna tieklo.... tak dufam ze ti Marcel pomoze ako najucinnejsie odsavadielko 😵 😵
inak tie ceny, su fakt trhak.... to viem este z ambulancie... ked sme honorovali, Arzt-Patient Kontakt t.z. ze potrasenie pana doktora rukou ako to tu v Nemecku chodi a otazka ako sa patient ma nie je vobec zadarmo 😀 😕 a tiez som raz citala priebezne ceny .... cisarsky rez stoji okolo 4.000€ to je trik co?!
ozaj a ako to robite vy? Likvidacie musite zaplatit? alebo ich rovno posielas poistovni... moj manza je tiez privat ale do nejakej ciastky si musi platit sam... kedze chodi k lekarovi zriedka a su to polozky okolo 150€ tak si to vsetko cvaka zatial sam...

zenule, krasny vecer a ahojte, drahy sa uz zobudil, ze nemoze spat... ze mu vadi comp...... neviem momentalne je akysi divny.. ze by Wechseljahre
😀 😅 😎

evinkaaa
3. feb 2010

Verus - ahooooj. Tesim sa, ze si znova zavitala. Si sa pytala na moju zehlicku....tak mam Philips GC 8220 😵

verohit
autor
3. feb 2010

je to nekaja poriadna dampf kanone.... tie co tak zlozito vyzeraju ako z nejakej profi zehliarne??

evinkaaa
3. feb 2010

NO nieje to az take "hebedo" ako si clovek mysli, ked to nedrzi v ruke a nepouziva to. Ja mozem s mojich uz trojrocnych skusenosti povedat, ze by som ju nevymenila za normalnu zehlicku uz vobec. Setri mi veela casu. Som zistila, ze niekedy az polovicu casu oproti tomu, co som potrebovala s normalnou zehlickou. A najviac co sa tyka kosiel a bluzok a takychto veci. Kedze ja som veeelmi narocna a neznesiem co i len male "pokrcenia", tak s touto zehlickou to ide len taky fukot. Staci raz a ide sa. A s normalnou zehlickou som sa natrapila, kym som napriklad lanove nohavice do hladka vyzehlila, alebo kosele a podobne veci. Teraz ziaden problem. Musim povedat, ze teraz zehlim rada. 😵 😵 😵

rpinguin
4. feb 2010

zdar zeny,
no Zuzi, super spravy 😵 teda a ako rychlo sa to zomlelo a uz idete spät. No vyspavanie skoncilo, Matilda vstaval o 5.00, do 6.00 nespala a o 6.15 vstal Maxik, ten je uz hore a dama zalomila.
Nakoniec skoncim tak, ze tu budem o 4.00 vypisovat ako Ingus 😀 Tomu vynalezcovi, ktory vymyslel sminky pojdem asi osobne podakovat 😀 , inac by som sa sama seba zlakla v zrkadle. 😀

Verus, kdeze skor do skolky, az normalka marec 2011. Len som nechapala, ze len dopoludnia, to ho uz rovno necham doma, ved kym sa my z domu je aj 10.00, no neviem, len som ho zatial tam prihlasila a este sa aj v klinike popytame, aka je tam sanca. Viem, ze by si zvykol super.

Evi, mne je to akosi jedno, cim zehlim, hlavne nech je to horuce a lahke 😀 Kebyze pridem s napadom si zadovazit nejaky dalsi velky crep do domu, tak by ma muz asi hnal, ze kto to ma vsetko stahovat, takze ziadna nejaka zehliaca stanica (sa musim priznat, ze ani neviem, co to je) nehrozi.

yanni
4. feb 2010

Dobre ranko zenule,

juj ale ste toho popisali. Takze pridam aj ja nieco. Ale pokne po poriadku.

Bei no ja sa stahujem vramci Dachau. Ved kam by som isla. Mnichov nikdy v zivote, to je mesto o dusu, no na nervy a okolo Mnichova je este par okresnych miest ale tie su bud dalej ako Dachau alebo nie take pekne a tak dobre "vybavene". Dachau je 20kmod Mnichova, takze to s dochadzanim do roboty nie je az taky problem a tiez je tam vsetko co clovek potrebuje. No keby to dakedy vyslo s tym versetzen na dachausky sud tak do mnichova asi vkrocim tak raz za rok. Inak byt uz mam, uz som aj zmluvu podpisala, v sobotu idem s kamoskou nejaku väcsiu skrinu pokukat. Inak nic ine nepotrebujem, len este nejaky mensi stolik do kuchyne, jedalensky do jedalne mam, len ja potrebujem aj v kuchyni sediet. No ja som uz stara zena 😀

K zehlicke. Ja mam tiez Philipsku, taku normalnu naparovacku, mam ju uz vyse 3 rokov a som maximalne spokojna. Bügelstation som mala tiez, ked sme sa s mojim ex-ex nastahovali do spolocneho bytu tak nam ju darovala jeho mama. Na to moje zehlenie ja ziadnu Bügelstation nepotrebujem a ani nechcem. Je to zbytocne draha vec a zaberie vela miesta. Mozno keby som mala zehlit pre 4-5 ludi, tak by som si, ale uz potom taku speci, co riadne pari, kupila, ale inak vobec. Moja mama ma tiez Philipsku, trochu novsiu ako ja, o dva "cisla" novsi model, a ta si tiez nevie vynachvalit. Bei no ty musis mat esle lepsiu ako ja, predsa 3 roky rozdiel su tri roky 😉 No ale keby mi niekto nejaku tu bügelstation chcel darovat, tak ja nepoviem nie 😀 . Clovek ked si na vsetko musi zarabat sam (a to fakt tazko) tak zvazuje nad prioritami. Su aj dolezitejsie veci ako nejaka Bügelstation, hlavne ked ma clovek deticky. Bei no nech ti sluzi. Ja som fakt velmi spokojna. Philipsky, co sa tika zehliciek, su vraj jedny z najlepsich. Tiez nie su najlacnejsie ale aspon nezgegnu po roku.

Verus ze vraj Wechseljahre 😀 No muzi maju Midlife crisis. Ale pred tym este druha puberta 😀 😀 😀

Zuzka huraaaaaaaaaaa. No tesim sa s vami. To budete mat hadam aj lepsie ako ked bol Martin zivnostnik. da vas vsetkych poistit pod seba do Familienversicherung. A o odvody sa tiez nemusi starat. A co je fajn, nemusi tak daleko dochadzat. Aspon bude viac s rodinou. Hadam ti aj viac pomoze, ked sa uz tak nahanat nebude musiet 😉 A platena dovolenka, aj ked ostane na chorej a tak. To je fajn.

Ozaj k tej dovolenke. No tak u nas je to tak, mlad do 30 rokov ma 26 dni a "mlad" od 30-40 29dni a"starci" od 40 rokov 30 dni. No a tiez ako Zuzka spominala do 3 dni moze clovek ostat doma bez dokladovania (cize ani k dokimu nemusim ist) a tiez mozemnasekat az 24 dni v roku nadcasov. No 24 dni sa mi este neposarilo ale 2009 so mala 16 dni volna pre nadcasy. To samozrejme k tej dovolenke. cize ja teraz ked budem mat v marci tri tyzdne dovolenky tak beriem este z 2009 🙂 A uz mam aj 3 dni nadcasov od zaciatku roka nazbieranych.

Renca tak som hlasovala za Radka. Dala som mu vsetky hviezdicky 😉 A to je nejaka sutaz? Moze nieco aj vyhrat, ci ako?

No a na zaver som si nechala Pavli 😉 Takze mne napr. na Uni v Mnichove uznali maturitne vysvedcenie aj bez toho Anerkennung. To som vtedy ani nevedela, ze to take nieco aj je. Uni potvrdila ze vsetky papiere su OK a mohla som sa imatrikulovat. Akurat som musela tiez robit tu DSH-skusku z nemciny (zabijacina riadna), lebo oni vobec neuznavaju ani len univerzitne studium nemciny. Im bolo jedno ze som na SK na vyske studovala germanistiku. Akurat co mi z predmetov uznali bola latina. Ale to bolo uz aj vsjo.
Takze to k Uni. No ale ked som si chcela robit Ausbildung (som ti uz sa mi zda spominala v maily) tak tiez chceli to Anerkennung. Poslali ma do takeho Büro v Mnichove, vola sa to Bayerische Zeugnisanerkennungsstelle a tam s originalom, overenou kopiou a prekladom mat.vysv. a potom uz ani neviem ako dlho to trvalo som dostala lajster a tam bolo napisane ze uznane ako allgemeine Hochschulreife (ako Dani uz spomenula). To sa presne rovna nemeckej gymnazialnej maturite. Len zial Nemci su prespekulovani, ti ti nijaku inu maturitu takto bez problemov neuznaju, len z gympla. Mam kamosku v Mnichove, chodili sme spolu na tu Ausbildung, tak ta chodla na SK na obchodnu akademiu (byvala ekonomicka stredna) a tej neuznali. Ta musela chodit na Studienkolleg aby ziskala nemecku maturitu.To trvalo rok. Takze rok straty. Ale ak mas gympel, tak by nemal byt problem.

A Renci, ze vraj stara. Ja som maturovala 1996, to len o 2 roky neskor. Ved sa nerob starsou ako si, este mozes mat zo 5 deti 😀 😀 😀 😀

No koncim. Musim sa este poobzerat po nejakej skrini na nete (ale online fakt nehrozi ale mne sa taaaaaaaaaaak nechce chodit po obchodoch), no a popracovat musim tiez, Akten uz cakaju pekne v "rade" 😀 Ale nech cakaju 😀

rpinguin
4. feb 2010

Kati, to co ta Bügelstation ti tie veci ozehli za teba, ze aj ty to vychvalujes? Ved rukou sem a tam musis predsta tiez hybat, ci co to vobec je a ja uz som si vydedukovala z nazvu, ze to musi byt nieco velke, takze preto pre mna velka zbytocnost.
Co sa toho hlasovania tyka, tak neviem ani o co tam slo, moznoze len o prestiz.

A Verus, ozi, vsetko naj k meninam 😉

No ja tu mam dnes babinec, idem este nechty nalakovat. A inac Maxik sa teraz ulozil, asi mu fakt nerobi to vstavanie o 6.00 😲

iii
4. feb 2010

baby, co tolko zehlite? ja som si v ramci pudu sebazachovy obmedzila domace prace na minimum, nezehlim skoro nic (obcas bluzku alebo koselu, ale takychto kuskov je zasa v nasom satniku pramalo).
pekny den vsetkym!

iii
4. feb 2010

jo, reni, uzivaj si babinec, my ho tu mame poobede tiez, v hojnom pocte, tak aby som aspon stihla zoskrabat kusy vyblinkaneho mlieka z nabytku 😀

jo, a musim sa pochvalit, ze si marcel konecne nasiel svoj rezim, noc ma od 17 do 5!!! medzitym samozrejme stokrat pije a musi byt noseny, ale pochopil, ze je noc

yanni
4. feb 2010

Verus ty mas dnes meniny? No tak vsetko najlepsie 😉

Reni ja tu Bügelstation nevychvalujem. Prave naopak. Mozno to len tak znelo, ja som vychvalila len Beinu philipsku alebo lepsie povedane tu znacku. Ja tiez silou mocou nemusim mat bügelstation. To je hebedo. Kde by som to skladovala. A stoji to nehorazne prachy. A na zehlenie pre 2-3 ludi staci aj normalna naparovacka. Ale ako som povedala, ked mi to niekto daruje, tak nepoviem nie (ale ked si na to hebedo pomyslim, kam s nim, tak by som asi aj nie povedala 😀 😀 😀 😀). Ale to nie je len so zehlickou, Ja beriem vsetko darovane, co je nove a na nieco dobre aj keby to malo byt vlastnorucne robene. A ked sa mi to prave hodi tak preco nie 😉 Ja ti poviem, ja som asi nie normalna zenska. Vraj normalne zenske sa netesia ked dostanu na Vianoce ci k narodkam nejaku Küchenmaschine no halt nejaku uzitocnu vec. Mne moze kludne kde kto darovat aj taniere, hlavna vec ze ja usetrim 😀 Sexy pradielko si kupim aj sama, taktiez schmuck ci kosmetiku. Teraz by som sa potesila takej 2x2 m skrine s posuvnymi dverami. Tie su nehorazne drahe. A ked sme uz pri tej skrini, nemate niektora znamych co maju obchod s nabytkom. Ja uz som am verzweifeln.

Ingi no to ma Marcelko fakt super rezim. Ale vyspat sa aj tak vela nevyspi vsak?

yanni
4. feb 2010

Reni kukni link, toto by mala byt ta, co ma Eva.

http://www.amazon.de/Philips-GC8220-02-Bügelsta...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre