Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

neurologia
14. apr 2010

Ahojte,

ingus
ja som teda blb no fakt....ja ich nechavam v lanoline tak cca 3 hodky...
no aj joss podobne pije asi svetelnou rychlostou...lebo raz dva je hotova a tiez si obcas aj grcne...a tiez sme uvazovali ze z coho je potom najedena..ale tvari sa spokojne....
my ideme na U5 vo stvrtok poobede ...tak som zvedava aj ja na nasu vahu....a "vysku" 😉
inak ako sme dosli zo slovenska ( a tam to bolo uplne v pohode nemala problem) totalne sa nam "posrala" BKM uplne to bojkotuje chodim s nou ako blbec ...a milady nic a potom to hned napali do plienky ona to robi naschval mam pocit....lebo uz neviem ako inak si to mam vysvetlit...ja neviem mozno prechadzame krizou-som citala ze je to caste v tomto obdobi ked sa obracaju na brusko a pokusaju sa nieco ako liezt....ale uz som zufala...nejde o tie pokakane plienky...ale o to ze bola taka sikulka klapalo nam to a teraz ani za ten svet...aspon ze sa vycika...to nam celkom ide...

no a nechajte chlapa sameho s dietatom...sla som do sprchy a atti zatial musel skusit ci vie joss pit zo slamky...robili sme si vcera certvu stavu z jablk a mrkvy...vysledok jeho vyskumu je ze je vie...zevraj pri prvom pokuse tu slamku len tak zuzlala...ale neslo je to tak jej dal znova a ze to uz sla na to lepsie a ku koncu sa jej podarilo aj nieco vysat...no a kedze mal uspech tak jej dal aj tretikrat skusit a zevraj to uz si vzla slamku ako macherka a hned uz sala dzusik....so slamkou....
a samozrejme chvilku nato si grcla a mama rychlo vyzliekala body pancusky a sla to prepierat aby neboli flaky.... 😠

verohit
autor
14. apr 2010

Caves damy, vsetky vas zdravim, ja som prave prisla do prace (mala som termin u oral chirurga-beratungstermin, koli evt. resekcii)....
inak sa mavame o.k. minuly tyzden mala Mimca prazdniny v jaslickach tak sme boli doma, co doma labzovali sme kade sa dalo, normalne som zistila aky relax to bol, fakt sa musim priznat ze som si oddychla...

Pauli a Jani
viem presne ako ti je, (hm ved preto mi zial neostava vela casu a hlavne sil, na hobby ako napr. konikovanie 😅 😒 ).... snaz sa vyuzit to ze tu mas mamku.... Laura aj ty si potrebujete zvyknut na novy program a hlavne to ze ste od seba, a to nejaky cas trva!!! a musim ta mozno sklamat, (to ze sa deti vyblbnu v jaslickach ci v skolke je pravda, ale potom su velmi unavene-nas pripad a to ze sme sa nevideli cely den ma tiez svoj hacik, Mimi sa chce so mnou hrat, na mne vysiet a to a tam a ja som tiez unavena a po praci by som si chcela aspon na chvilu sadnut..... ale to by bol velky luxus.... dost casto ma chyti hysak, lebo musim varit, hodit do pracky a ine domace prace..... a skratka sa nedostanem s nou na krkoch dalej......) takze sa asi treba s tym vyrovnat (ak sa nejak da 😀 )..... ale uvidis ze po case to bude lepsie!!!! prve 2-3mesiace su dost narocne!! 😉 😉

Vierka
ahojky obchodiky v Regensburgu: Spiele Max (Lielienthalstraße), BabyOne (Donaustauferstraße), Babywalz(im Köwezentrum)to su dost velke obchody s velkou a sirokou ponukou, urcite si nieco pekne vyberies.... a kludne si klikni pod www a nazov tych kseftikov maju ponuky aj na internete 😉
ahoj zatial prajem vsetko dobre, hlavne nech sa vam dari (obom) ozvem sa ti...

Ingrid
no z Marcela uz mate riadneho chlapiska 😵 😵 ten uz nebezpecne dobieha nasu Mimi co sa tyka vahy 😀
a ohladom E. spravania: myslim si ze to nie je nic neobvykle, Mimi je tiez v poslednom obdobi taka hambliva, tiez ked ju niekto oslovi, tak sa otoci ku mne ako sa skryje.... myslim si ze si uvedomuju co je len dobre, ze nie kazdy je kamarat, a im je to jedno ze mi toho cloveka pozname.... a co sa tyka spolocenskych kontaktov, myslim si ze v ich veku sa to prave len vyvija a oni zacinaju trenovat.... a co sa tyka dakovania..... tak ja to riesim tak ze akonahle nieco dostane alebo tak sa hned poviem ze a ako sa povie..... a je to v pohode....viem co si tym chcela povedat, ze nie vsetci ludia tomu rozumeju a tak starsie pane vyslovene cakaju na to dakujem a ine prkotinky...
tja, a gaga 😀 ved vidis sama ako clovek vie zblbnut pri jednom dietati, ked je cely den konfrontovana s Marcelkom tak sa predsa na nu nieco musi nalepit, no nie?!
nasa Mimca nemala nikdy cumel, a odkedy chodi do jasli a vidi ine deti s cumlom, tak sa hra s nim a skratka musi ho mat! (sice je to len obcas, a do ust ho strci este menej, ale rozhodla som jej ho dat, nech si tou fazou prejde ako ju napinat a nedat jej ho, tak je to volnejsie a ona sa cim dalej tym menej na neho fixuje, ako ked ho nemala a chcela ho...)

krasny dnik vsekym a zase na buduce...!! 🙂

verohit
autor
14. apr 2010

Beiiii
tych grckov este bude!! 😉 😉 😀 no ale sikovna je ta vase joss 😵 😵 takze uz pomaly zacnete s dzusikmi... 😉
a plavanie sa vam urcite zapaci!! prva hodina je taka dost o nicom vo vsetkych kurzoch... 😉 hlavne ze sa joss pacilo, plavanie je skvela vec!!

verohit
autor
14. apr 2010

ach Veri, a skus este www.mytoys.de velmi dobra adresa!!! mozem len odporucit!!

neurologia
14. apr 2010

verca
no tak prva hodina-prvy den je vacsinou vsade onicom ci uz v praci alebo nejakom kurze vsetci sa len otukavaju....ved hej...ja som strasne rada ze joss je medzi ludmi a detickami ze nieje len so mnou a "vedcom" ockom.....ja som nechcela verit ze take male dieta vie pit zo slamky tak ukazali potom aj mne.... 🙂 a vazne ...
vies pre mna je kazdy pokrok ktory joss spravi vsetko co dokaze taky zazrak... 😎

schatzinkaschatzinko
14. apr 2010

verohit🙂 dakujem velmi pekne si pokladik🙂 susedka🙂

neurologia
14. apr 2010

susedka? nieco mi uslo? 😲

vierka
viem ze z obaby objednavaju aj baby zo slovenska -dobre ceny...a chvalia si aj pristup.... 🙂

schatzinkaschatzinko
14. apr 2010

ahoj neurologia🙂 susedka som napisala preto, lebo byvame nedaleko Regensburgu, vo Weidene a uz predtym som pisala verohit IP🙂 tak som tu taky novacik🙂 dufam, ze sa mozem k vam pridat🙂

jabera
14. apr 2010

ahojte baby, zdavim sredcne.

ingus, ten vas obor je vymakany... to si mala so slonom? 😀 mozno bude kulturista, hahah, ale tak bude prachaty, ked povyhrava sutaze...
no, take nepodstatne prkotiny ako zdravenie a dakovanie, to je nieco, co ja teda vyzadujem... zial, su aj 14 rocne deti, ktore to nemaju osvojene... citim sa potom obcas trapne, ale pomaha mi, ked si poviem, ze ved neni moja.. tak keby ti to niekedy bolo blbe, skus si vsugerovat, ze e. je len palova.

pauli, ze tebe ta skolka aj koncit uz bude? lebo ak si spominam, tak to mas na 3 meisace a mne sa zda, ze uz si tam nejak dlho. alebo mi uz preskakuje, to je mozne. a zacinas kedy chodit do skoly? od septembra, ci skor?

baby, ja uz som vsetko zabudla... a to som chcela zase reagovat na plno veci, no nic....

rpinguin
14. apr 2010

zdar Veronicka, pracant jeden 😉 nic mam nenapada, len zdravim 😀
Veri schatzi, no jasne, ze sa mozes pridat, len aj prispievaj. A co ti este chyba do vybavicky? Nemas uz vsetko, ved coskoro rodis.
A Ingi, wow, ta jeho vaha. Co vlastne dr.na to? Neni to uz nad krivkou?
Beus, takze Atti sa riadi heslom, co sa za mladi naucis...?

U nas nic nove, akurat ideme koncom maja na svadbu hore an die Ostsee, takze hladam outfit 😎

rpinguin
14. apr 2010

a Ingi a Pauli, priznajte sa, ze vy pocuvate potajomky Lady Gagu 😀 😀 😀
Pauli, s tou skolkou fakt nechapem, ze nemas miesto, ved teraz akoby pracujes (aj praktikum je nieco), to by si mala byt uprednostnena, teda Laura. No je to na hlavu, ak Maxik nedostane s dovrsenim 3 rokov miesto v skolke, tak skacem z mosta do Rynu alebo Neckaru.Rieku si este vyberiem 😀 😀 😀

jabera
14. apr 2010

renci, hahha, nezaprela si sa! ako za starych cias si zdrbla veri satzi 😀 😀 😀 len nech prispeva!
vy mate dve rieky? skoc do nasej, to je jak mocnejsi pluvanec...aspon sa neutopis.

rpinguin
14. apr 2010

Jani, no ja asi v kazdej, kedze som neplavec 😀

schatzinkaschatzinko
14. apr 2010

hh, tak ja teda poslusne hlasim, ze budem prispievat podla moznosti🙂 este mi chyba par veci, ako postelne obliecky, prebalovacia podlozka a kociarik, ale to beriem ako detailiky. Ved sa da vsetko zohnat aj za jeden den🙂 len robim internetovy prieskum trhu. No, verim, ze ta skoro rodit nebudem, ale este aspon tri tyzdne vydrzim🙂

verohit
autor
14. apr 2010

caves zdravim, a hlavne Renku 😀 😀 😀 😀
prave som bola Mimi vyzdvihnut z jasli, teraz tu "poziera nutelku z mini balenia" 😝
Reni
vzdy ked sa pozriem ....no sorry dokoncim nabuduce, musim citat knizku o sliepocke 😉 😀 put,put,put... tak robia nemecke sliepky 😀 a slovenske kot, kot kodak...

jabera
14. apr 2010

veron, aj psy tu robia waf a nie haf.. a macky miuv.. 😀 ale kozy poctive mééé!

satzi, ty si veronika? ci viera?

myslim na nasu danku, robim bramboraky, bart ich ma poprve ohromne mu smakuje....

renci, ty si fakt neplavec, ci len nerada? lebo boris je origos neplavec.. 🙄

neurologia
14. apr 2010

janka
myslim ze satzi je Vierka.... 😉

vierka
veru prispievaj ...a ja som si vzdy myslela ze kocik je artikel na ktory sa dost dlho caka...aj niekolko tyzdnov... 😲

ja som sa dnes dozvedela novinku zevraj ked kojim svoje dieta este aj po 6 mesiacoch tak mu davam same skodlive latky formou mlieka...ako celkom nechapem ze doteraz to bolo ok a zrazu tam su same skodlivyni?-no som zvedava ktory ujo "Hipp" toto propaguje prostrednictom lekarov....mne sa to nechce verit...

neurologia
14. apr 2010

vierka a ja som Bea...tak uz som sa aj predstavila 🙂

jabera
14. apr 2010

bei, to ti kto povedal taku idiotinu nebetycnu?????? to tvoja doktorka????

neurologia
14. apr 2010

nie moja dokyna je v pohodicke...to jedna prisla s tym do krabelgrupe....ze bola na U5 a doktorka ju skadrovala ze este koji....a toto jej nabulikala...ako aj ja si myslim ze vacsiu kravinu uz vymysliet nemozu...

jabera
14. apr 2010

no tak to je fakt dost priserne.. a ta osoba tomu veri? boze, to ako moze jedna doktorka povedat v tomto storoci?? normalne cumim... ale tak, co sa divim, ze, aj moja hebamme mi povedala, ze castejsie ako kazde 2 hodiny nemam kojit, lebo potom budem mat stres.....a tiez to asi myslela dobre..

evinkaaa
14. apr 2010

Ahojte baby,

vitam novu clenku - schatzinkaschatzinko 😵 . Ahoj. Odkial zo Slovenska si? A ako dlho si uz v de?
Ja sa volam, ako to uz prezradza moj nick, eva. 😉

Bea - takze uz skusate dzusiky? Paradicka.....hlavne, ze malej chuti 😀

Verca - super, ze si sa znova prisla ukazat. Velmi rada citam tvoje prispevky. Citim z nich velky optimizmus, ci sa uz mas dobre alebo zle 😵 Ako sa mimce dari v jaslickach? Nasla si uz kamosov?
Chuda, mas problemy so zubami, ked musis ist na resekciu? ☹

Jani - prepac, ze sa ta pytam tak sproste. Ale bramboraky su placky? Mnaaaaam. Tie milujem s "lachs-om". 😵
Ako si nazivate s b.? A ako sa jej dari v skole?

Renca - idete sa svadbit?! Tak si to pekne uzi. A co by si si chcela obliect? Mas uz konkretnu predstavu?

Ingi - pekne miery ma marcelko. Statocne 😵 . Ale ked je drobec spokojny, tak co sa vzrusovat. A ako ti vlastne teraz deti prespia noc? Musis casto vstavat? A kedy vlastne rano vstavate? 😉

Akurat sa dopekaju Cannelloni s mozarelou a rajcinou a bazalkou, tak som zvedava ako budu chutit. Na to, ze je vecera tak neskoro, tak ani nie moc nezdrava 😀
Este som sa cosi chcela spytat, ale zabudla som.... 😠 Nespomeniem si ani za toho. No nevadi. Ak to bolo dolezite, tak to pride. 😅

schatzinkaschatzinko
14. apr 2010

ja som viera🙂 dakujem za pekne privitanie🙂

pochadzam z Nitry a v Nemecku som uz pomaly 2 roky a velmi sa mi tu paci🙂 iste ste tu uz pisali, kto ste, kde ste, ako ste🙂 ale uvitam, ak sa mi tiez troska geograficky a personalne priblizite🙂 ( alebo date cislo stranky, kde to pisete 😀

Bei, no caka, aj necaka. Nie som nejaky kocikovy expert, to by ste mi tu snad mohli poradit vy, ale myslim, ze predstavu aku taku mam a ked prave nebude ten, ktory by som chcela, tak je milion inych, ktore sa daju kupit. A ked s nim nebudem spokojna, tak vymenim hh🙂)Takze ja osobne v tom az taky velky zadrhel nevidim🙂ale mozno sa este vykluje.. a predsa len som nechcela veci zhanat, mozno sa to nebude zdat, prilis skoro...

Inak to s tym kojenim je zaujimavy poznatok, v kazdom pripade, by som asi zvazila zmenu Frau Kinderärztin hh🙂Bei, mozem sa spytat, preco mas prezvyku neurologia? nejako suvisi Tvoja praca s danym odborom?

evinkaaa
14. apr 2010

ahoj vieri.
mali sme taku tabulku, v ktorej sme boli vsetky zapisane a odkial sme. Ale aj som nasla na nu link (u bei) ale tabulka neexistuje. Neviem preco. Bea vies co s nou je? Ty si ju zrusila, ci len google traposi?
A kym sa tabulka znova "najde" tak ti poviem kratke info o mne: Ja by vam v Mnichove, som tu vydata. Na Slovensku som byvala v Zilinskom kraji - mesto Dolny Kubin. Zijem tu uz dlhsie. Babätko zatial nemame, snazime sa... 😵
A ty si tu vydata?

schatzinkaschatzinko
14. apr 2010

jej ahoj Evi🙂

tak tabulka je vzdy dobra vec🙂)strucne, jasne, prehladne🙂takze si z Oravy, tam mam par dobrych znamych a priatelov, hh, nevedela som sice, ze to este patri pod Zilinsky kraj🙂 takze aj my sme tu v Nemecku vlastne susedy v Bayern🙂)ano, ja som sa sem vydala, da sa to tak povedat🙂svadbu sme mali v januari na Slovensku🙂 celkom cerstvo🙂 a kde pracujes, ak sa smiem spytat? drzim palceky pri snazeni🙂)

evinkaaa
14. apr 2010

Vieri - dakujem pekne za drzanie palcekov 😵 . Ano, mas pravdu, sme v podstate susedky. Ja som skoro dva roky zila aj v Regensburgu. Stravila som tam nadherny cas na ktory rada spominam. A to mesto ma nesmierne ocarilo. Vzdy sa budem tam rada vraciat. A ked som bola v Regensburgu skoro pred desiatimi rokmi este ako au-pairka, tak ta rodina mala babku vo Weidene. Takze aj tam som s nimi obcas chodievala. 🙂

evinkaaa
14. apr 2010

A este som zabudla - blahozelam k svadbicke. 😵 😵 😵 Aku ste mali svadbu? Na urade ci v kostole? Vela ludi? Som zvedava, ze?! 🙂

rpinguin
14. apr 2010

hi hi, ze Bein Nick suvisi s jej odborom 😀 no sem tam ma migreny, takze by na tu neurologiu aj patrila 😝
Veri, ja som z naj mesta zo Slovenska..... 😝 😝 😝 😝 priamo zo Ziliny 😵 😵 😵 a v D som v Mannheime. Inac malej ste vybrali pekne meno. Kocar mam Hartan VIP a som naozaj spokojna, uz sluzi druhemu dietatu, takze si neviem vynachvalit. Kebyze neviem, co s prachmi, asi kupujem buggabaca 😀 vyzera sice ako stolicka na stracej nozke, ale aj tak sa mi paci.
Bea, no fakt zaujimavy poznatok od tej Dr, 😠

schatzinkaschatzinko
14. apr 2010

hh Evi, no, cista jasna suseda🙂 a ja, ze len Slovensko je jedna velka dedina🙂 a pozrime ze🙂))my sme mali svadbu v kostole, 54 ludi, neviem, ci to nazvat vela, ci malo, mne sa zdalo akurat🙂) a potom sme mali oslavu v Beladiciach hh prijmes moji ruuzi🙂))a mozem povedat, ze chvalaboju, dopadlo to podla nasich predstav🙂a dokonca nam cely den krasne slniecko svietilo a to bol januar!! tak som to mala naozaj vymodlenu objednavku🙂 nejake fotocky mam aj pod tymto nickom na mojasvadba🙂

Jejda, tak to som teda Bei dala🙂 uz teraz sa ospravedlnujem🙂)ale verim, ze tie migreny maju adekvatnu terapiu a hned prejdu!!

hehe, pingui🙂 ale ved Ty nie si zo Ziliny, ale ze Ziliny, nie???hh🙂) tam sa najde tiez par znamych hhh🙂)dakujeme, ze pochvalu mena, este uvidime, ci jej nahodou miesto tej snury nenarastlo daco inee🙂)hh

Hartan ma tiez jedna kamoska a je s nim spokojna, no bugabac, veru, som aj rozmyslala, ale nakoniec som si povedala, ze neviem, ci nam je to treba hh🙂)si hovorim, ked nic nezozeniem, kupim satku a budem nosit na chrbte, ci na hrudi, ci kde hh🙂)

evinkaaa
14. apr 2010

Vieri - prepac, ze sa pytam tak blbo, tvoj manzel je nemec? Ak ano, rozumeli vsetci na svadbe, ci ste mali tlmocnika?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre