Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

jabera
27. máj 2010

jitus, tak s chutou do toho a pul je hotovo 😉

baby, moje dieta urobilo krok... same. tak len aby ste mali prehlad. 🙂

schatzinkaschatzinko
27. máj 2010

jejda Jani gratulujem!!!🙂to je ale sikovne babo🙂)

Jitka, super, tak nech snazenie pekne postupi do Schwangerschaftsprodukt🙂)

Tini, zial ja Ti tiez nepomozem, keine Ahnung, ale behanie po nemeckych uradoch vazne nezavidim, mne sa len pri tej predstave robi zle 🙄 🙄 🙄 😠 😠 😠 aj ked vie clovek co ma robit, ako ma robit, tam su vzdy ti najmudrejsi...len ked si spomeniem, ake nam robili problemy pri vybavovani papierov na sobas..no nikdy viaccc..tak drzim palce, nech to dotiahnete do zdarneho konca!!

My stale 2v1, aj ked to v pondelok uz vyzeralo, ze leze, leze, ale nakoniec sa pravidelne 5minutove kontrakcie po 3 hodinach zastavili, takze mi v nemocke povedali tschüß🙂 ale aspon sme mali s manzelom krasny den, boli sme v Regensburgu, boli tam dake kolotoce, zjedli tri cukrove vaty, velke zmrzlinove pohare hhh🙂)tomu sa povie, recepty, ako lakat dieta na svet🙂)
no, krati sa nam to veru, krati🙂 ozik Peti, ja som TI vtedy zabudla napisat, ze mam oficial termin teraz 29.5 v sobotu..som to tu na konovi upravila podla tt, nie podla datumu, aby to sedelo hihih🙂

a dneska som sa rozhodla, ze zase budem lakat babenko na sladke, tak som sa rozhodla upiect kolacik, tak je teraz v rure, tak som zvedava, ci to bude mat vplyv na dnesny nalez na kontrole hehe🙂

jabera
27. máj 2010

vieri a ja som tusim vcera na teba myslela, ze ci uz naaahodou a ty tu cela....tak drzim, drzim...

schatzinkaschatzinko
27. máj 2010

dakujem dakujem a ak na dieta posobi matkina zlost z nevydareneho kolaca, tak porodim do hodiny hhh🙂 ja z celej euforie, ako sa mi dari, som do cesta zabudla pridat vyslahane bielky, esteze som ten korpus rozdelila na dve casti! tak som do supla do tej akoze druhej, ale mozem to rovno cele poslat do..bioodpadu jaj, som ja zena domaca 😝 😝 😝

evinkaaa
27. máj 2010

Jitka - drzim palce pri snazeni 😉

Janka - gratulujem k bartikovmu prvemu krociku. 😵 Uvidis, za kratko bude behat po byte a zahrade len taky fukot 😀

Vieri - jeeej, ty si este stale 2v1? Aj ja som na teba vcera myslela, ze ci uz... 🙂 A ty tu este vysedavas a vypekat kolacik 😉 . Z toho nepodarku si nic nerob. To sa predsa stava kazdemu, aj skusenemu profi pekarovi. 😉 Aky kolacik si chcela piect?

schatzinkaschatzinko
27. máj 2010

no, tak ujo doky povedal, ze do vikendu je bejbina tu🙂))aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 no, som zvedavaaaaaa🙂)

ale, co keby Bartik len behal, on bude pri tom iste aj okopavat🙂))
no,m chcela som upiect taky akoze karamelovy s tvarohovou plnkou, no, ale ked som ho tak zoslila, sa mi este aj pnka potom zrazila, tak som este jednu urobila, vlastne uplne iny kolac, ale to co ostalo je celkom chutne🙂))hehemanzel pochvalil🙂

neurologia
28. máj 2010

Ahojte zenule,

vierka
na janku si davaj pozor ked som bola ja tehu tak sa jej snivalo ze je moja hebamme a uz rodime... 🙂
inak som citala ze ked sa plnka zrazi (dovod su nie rovnako teple suroviny nieco je chladnejsie nieco teplejsie) tak pomaha to nahriad nad parou a opat slahat a zevraj sa to spoji-neviem neskusala som ale to je teoria 😀

janka
blahozelam k 1. krociku.... 🙂

baby mna od vcera vecera boli hlava je mi totalne no fuj...ledva stojim...tak sa snazim "liecit" podla moznosti oddychujem navarene je ...mala som plany upratovat ale kaslem na to ked mi ide hlavu rozhodit...upracem neskor ked budem v pohode...

leelo
28. máj 2010

ahojte! 🙂
Vieri, vidim, ze zacinas naberat moje predporodne tempo, co sa tyka "nezdarov" v domacnosti. ja som mala tyzden pred porodom velmi pestry:
najprv mi vytiekla pracka, po kolenach som to utierala, potom udrela zima a nam nefungovali radiatory - drglovala som sa v muzovej mammut bunde, on zatial volal hausmeistrovi. vysvetlenie - zatiahnuty hlavny ventil, ale ja som ho povolit s brusiskom nevladala, tak som 1 den v byte mrzla, kym neprisiel muz z roboty. boli sme si prave vtedy aj na klinike pozriet porodnu salu a uz vtedy ma napadlo, ze sa tam vratim skor ako mam vyratane. v piatok sme si pozerali na nete pod lampou- rozhovor s ficom, strasne mi prislo zle z neho. na sobotu sme mali listky na mozarta na zamocky koncert, na co som sa cely tyzden tesila, v sobotu bola totiz v mnichove noc muzei, tak sme sa dali zlakat na kulturu 🙂 tie posledne dni ma ale babo uz tak tlacilo na mocka, ze som sa na koncert prestavala tesit. v noci z piatka na sobotu budicek v podobe kontrakcii jak svina, vana to este zosilnila, potom odisla zatka atd. ... takze na zamok sme volali z porodky, ze nedojdeme, co s listkami. tak to stornovali a poslali nam gutschein. len teraz neviem, ci sa B tak tesil na mozarta, ze az vyliezol, alebo ci sa mu chcel tak vemementne vyhnut 😀

velmi ti drzim palce, nech mas z toho prijemny zazitok! 29.5. je krasny datum, ja som 29.6.
este som zabudla, ze v ten tyzden nam priniesol kurier ten kit na odber pupocnikovej krvi, stretli sme sa dole pri dverach, videl ze som prudko teho, ale ani ho nenapadlo mi s tym pomoct. tak som to trepala hore sama...same pasce na moj krcok 😀

Bei, mavas migreny casto? ak je to len prechodne, skus sa dopovat magnezkom, mne to pomaha.
takze uz ste tiez masozravci? ja sa snazim kupovat bio a naporcujem to po 2 pol.lyz. do sackov - cca 30g. krajam uplne nadrobno, potom mi to staci len pomackat, nemixujem. ty ako robis? aj sterilizujes do poharikov?
a tie dane si poriesila? co bolo to slovicko nakoniec?
inak aj manzel moze upratat, ked je tebe total zle, ci? Janka ti eventuelne moze poslat Bartika, on vam co-to poperie.

Jani, mas aj sfoteneho B? je to krasne, taky pokrok. pozdravujeme. uz asi fakt sa chce trosku osamostatnit a vybrat sa do zahrady vtedy, ked sa jemu paci 😉

Jitka, prosim ta, na stres kasli. najdolezitejsia je pohoda, aby sa tam babo dobre pohodlne usidlilo 😉
ste boli na slovensku? my ideme next week...

rpinguin
28. máj 2010

cavi zeny,
som sa tu dlho neobjavila 🙂 nic nove,
Matilda chce stale len stat, fazu lozenia asi preskoci. S chodenim jej brata nasledovat nemusi, v 10. mesiacoch sa mi to zda strasne skoro. Papa vsetko, inac ja som z tych lenivych- kupujem pohariky. Nechce sa mi jednoducho a tie pohariky su aj tak super a vsetko zje, tak naco sa namahat.

Bei, u mna napodobne, mne sa to do migreny uz vyustilo a islo to aj s nocnymi dialogmi s umyvadlom (do hajzla sa uz nezohynam) 😀 Ono sa aj to pocasie strasne meni, dnes je zasa horko, vcera zasa dazd....

Vierus, drzim palce a zajtra aj tak neporodis, nerob si nadeje 😝 Ono strasne male % porodi na vypocitany termin 😉 A kam to teda ides? Do AM?

zuzanasaw
28. máj 2010

Baby, rychla otazka pre istotu:

Je Mutterschaftsgeld to iste ako Elterngeld???

yanni
28. máj 2010

Zuzka to nie je to iste.

Mutterschaftsgeld - 6 tyzdnov pred porodom a 8 tyzdnov po porode platia Krankenkasse a Arbeitgeber. Kasse 13 € pro Tag (ak sa nic nezmenilo) a zvysok az to vysky tvojho netto zarobku zamestnavatel.

Elterngeld, dostanes po uplynuti tych 8 tyzdnov. To je vlastne tych 67 % z tvojho platu. To dostavas do 1 roku dietata a ak ostane aj partner doma tak 14 mesiacov. Zeny co malo zarabali alebo vobec nerobili dostavaju myslim 300 € mesacne.

zuzanasaw
28. máj 2010

Tak inak, otazka znie:

"Erhielten Sie seit dem letzten Fragebogen eine Geldleistung wegen Mutterschaft?"

Tzn. vdaka materstvu cokolvek? Napriklad aj Elterngeld, ktore som dostala az od Dominovho polroka, kedze sme ziadali neskor? Mutterschaftsgeld sme nedostali. Riesim zas pridavky, nejaky "obnovujuci" dotaznik 😠 😠 😠

jabera
31. máj 2010

ty brdo, tu zdochol pes....

neurologia
31. máj 2010

Ahojte baby,

hlasim sa po vikende...

vierka
tak ako??? uz ste o jedneho viac alebo este stale funis s bruskom....?

peti
no ja jej masko uvarim nadrobno pokrajam naporcujem a zamrazim a potom uz len vytahujem podla potreby... 😉 a migreny no ja som predtym poriadne ani nevedela co je bolest hlavy...ale po porode ma to nejak chytilo a uz som mala asi 3x taketo vypadky...asi migrena

no ja som bola v sobotu uplne vyradena...co ma aj mrzelo bo bolo tak krasne vonku...ale hlava bolela ako blazon a do toho ma chytila aj choroba ledva som prehltla sliny....take som mala hrdlo spuchnute....som lezala spala...potom mi bolo kus lepsie tak som navarila a potom opat odpadla do postele unavena akoby som cely den na poli kopala....inak joss spala so mnou cize attila nemal nejak vela starosti s nou....
v nedelu mi bolo kus lepsie tak som si myslela ze aj von pojdeme trosku spolu...ale zas to pocasie bolo uzasne .... 😠

a dnes sa attila neciti dobre tak volal do prace ze nepride ...tak som ho nechala s joss v obyvacke ze idem varit a este som ho upozornila davaj na nu pozor lebo ona je hrozny kaskader...iba zachvilku pocujem zadunenie a velky rev...a spadla mu zo sedacky....viem stava a este spadne velakrat ale aj tak ....nasrata som bola....ked som doma sama tak robim to hento ved to poznate ale davam na nu pozor a este mi nespadla...a on ma na starosti len ju a vidite...achchchc
potom ze idem na obchodu kupit syr......tak odchadzam uz som aj mala starosti co zasa vyvedu...pridem domov vsade ticho...otvorim dvere do obyvacky a joss s attilom na sedacke vyvaleny a pozeraju rozpravku joss si skoro oci vyocila co tak pozerala co sa to deje v tom obdlzniku...no atti to vyriesil po svojom aby bola ticho 😀 lebo uz chcela vrestat ze som odisla...tak ju "zabavil" po svojom...

zuzanasaw
31. máj 2010

Bei, sikovneho chlapa to mas 😀 U nas podobne 😉

Jani, ja som si uz myslela, ze sa mi kon nejako zasekol 🙂 🙂 🙂

leelo
31. máj 2010

caute.
podla mna tu bolo take ticho, lebo sa rodilo 😉

leelo
31. máj 2010

bei, ja sa este divim, ze benjamin vobec zije po tom, co moj muz parkrat dokazal.
preto ho radsej poverim domacimi pracami, tam moze kynozit kolko chce

neurologia
31. máj 2010

aj ja si myslim ze vierka uz ma malinku pri sebe...kedze sa nejak podozrivo nehlasi...

bublinkajasminka
1. jún 2010

ahojte zenule, zdravim vas z domoviny, prave sme u svagrinej v Nitre, tak vas reku aspon pozdravim... mavame sa dobre, uzivame si stareho ocka, a keby tu tak stale neprsalo tak to by bola uz uplna parada... stihli sme uz aj ochoriet tak sme dostali obe ATB..... takze do konca tyzdna sme tu a potom fujaz domov...
dufam ze sa mavate skvele a myslim na vas.... vsetko krasne a do skoreho konikovania.....
a vierke drzime palce, mozno ako uz vravite si uziva svojho krasneho babatka

bublinkajasminka
1. jún 2010

jaj, a to je moj prispevok verohit , len pod svagrinkinim logom, chi,chi,chi

jabera
1. jún 2010

jeej, veron inkognito 😉 zdravte sa!!

peti, ja som napriklad vobec teraz nerodila! ale vierka snad ano...

evinkaaa
1. jún 2010

Caute babizne,

no nejako sa tu v poslednom case vela nevypisuje 😀 😀 😀 Ale to je len dobre, potom clovek nemusi citat litanie. 😉
Ale aj vela bab je niekde na dovolenkach, ze? ci sa mi to iba zda?!

Verus - tak takto sa ty zamaskujes pre nami? 😀 Ja som normalne hadala, ze kto to je. Ze ci si niekto nepomylil nasu temu s inou, ale potom si dodala vysvetlenie, tak uz mi bolo vsetko jasne. Tak si este uzite ocinka a pekne sa obidve vyzdravte.

Jani - a kedy budes rodit??? 😀 😀 😀 😀 😀

Peti - ako sa mas? Co nove s benjim? Vy idete teraz cez vikend na sk, vsak?

Bei - no tak ty si s tvojim chlapom teda asi uzijes... 😀, ked sa tak vzorne stara o malu. Ale nie, vazne.....mozno to bolo len z nepozornosti. On urcite nechce, aby naschval spadla a ublizila si.

Ozaj, vo stvrtok je "zasa" sviatok. 😵 Tu je nejako casto nejaky sviatok, na sk som ten pocit nemala...

A inak to pocasie mi maximalne lezie na nervy a uz z toho zacinam mat depku 😠. Ved to neni normalne, aby stale prsalo a zasa sa ochladilo. Nejako si to tohtorocny april pomylil. V aprili bolo ako-tak a teraz je typicke aprilove pocasie. Teda spon tu. Vcera bolo slnko a velmi teplo a sucho, po pol hodine sa spustil z nicoho nic taky dazd, ze aj ked mal clovek dazdnik, tak aj tak bol mokry ako mys. A takto sa to opakovalo naozaj cely den. No fuuuuj. A dnes sa to neopakuje uz vobec, dnes iba stale prsi. 🙄
No nemoze sa to pocasie konecne umudrit??? 🙂

evinkaaa
1. jún 2010

baby, viete novinu????? 😀 😀 😀
Ale radsej nech prezradi vierka osobne. 😵

schatzinkaschatzinko
1. jún 2010

hehe🙂 ahojte dievcata!!!🙂
hlasim sa medzi nastastnejsie mamicky🙂)
28.5. v piatok, den pred terminom🙂 sa nam narodila nasa laska Amelie Elisabeth 52 cm, 3220g, je krasnucka, spokojnucka a uz zacina aj rozky vystrkovat🙂 obe sme chvalabohu v poriadku a zacina sa nam nova krasne etapa🙂) 😵 😵 😵

evinkaaa
1. jún 2010

vieri - do "tretice vsetko dobre"...tak este si to zopakujem aj tu - vsetko najlepsie a najkrajsie pre vas obe. uzivajte si navzajom jedna druhu a teste sa zo seba. nech vam malicka prinasa len radost 😵 😵 😵 😵 😵

jabera
1. jún 2010

jeeeej, vieri tak vsetko naj, co sa len da v zivote zazit vam vsetkym prajem...

rpinguin
1. jún 2010

Vierka, super, aj odo mna vsetko naj, nech sa vam vo vsetko s malickou Am(m)elie (ako ju vlastne pises? v pase mas inac ako si napisala tu) dari a inac mala som pravdu, ze toho 29.5 aj tak neporodis 😀 Takze, ked budes volnejsia, tak napis cely priebeh, ok? 😉
Zdravim vsetkych!

leelo
1. jún 2010

Vierka, srdecne gratulujem 😵 😵 😵 skutocne zacina nova etapa, tak si ju krasne uzivajte cela rodinka hlavne v zdravi .
A ozvi sa potom, pa 🙂

neurologia
1. jún 2010

jeeej vierka vsetko naj naj naj prajem....veru ked bude trochu cas vsetko nam podrobne napis.....opis

schatzinkaschatzinko
1. jún 2010

jej baby, dakujeeem, napisem, opisem, prepisem, teraz zvadzam boj s produkciou vlastneho mlieka, tak verim, ze to klapne...s tym som teda neratala..a je to Amelie s jednym m🙂 bezim letim utekam a cmukam papa🙂 sak to poznate🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre