Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

leelo
โ€ข
1. jรบl 2010

Dani, ahoj. ja som mala narodky aj meniny, sampus je stale nedopity ๐Ÿ™‚
mrzi ma, ze vas vsetkych capli taketo neprijemne potiaze, ako to Timmy znasal? min.rok to mal moj muz, schudol za par dni 4kg a este ich nema naspat ๐Ÿ˜€

vonku je skutocne velmi pekne a velmi teplo. podvecer sa vzdy este vsetci 3 niekam vypravime a potom sa nesmiem divit, ze B zaspava o 22.00. ale je to super labzovat s dietatom a paci sa mi, ze v nemecku je tak dlho svetlo.

suvislost medzi muzom a konom by sa aj nasla, v nasom pripade nie taka, ze by moj muz makal ako kon...musim nejaku najst ๐Ÿ˜€ asi ta, ze staci dat cukor a uz mi "zobe" z ruky, hehe

evinkaaa
โ€ข
1. jรบl 2010

Peti - no, flakame to tu vsetky, ale ako danka hovori, aj ja si myslim, ze to je pocasim. A co sa tyka topanok a podrazky, tak skus hladat normalne schuhreparatur a myslim, ze kaufhof a podobne obchodaky maju tento servis na prizemi. ๐Ÿ˜‰
Pochval sa nam, co tolko oslavujete? ๐Ÿ˜ต

Dani - oh, magendarmvirus neznie teda pekne โ˜น Tak nech vas to vsetkych prejde a nech ste coskoro fit ๐Ÿ˜‰

evinkaaa
โ€ข
1. jรบl 2010

Peti - az teraz citam, ze kym som ja dopisala, ty si aj odpovedala ๐Ÿ˜€ . Tak ti zelam vsetko najlepsie k narodkam a aj k meninam ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต
Labzovat vecer vonku lubim aj ja s manzelom ๐Ÿ˜€ . My sa po veceri castokrat vyberieme este von na prechadzku. Bud sa prechadzame po okoli alebo, a to je castejsie, zajdeme si niekam na bicykloch. Ziadne kondicne tury, ale take pohodickove bicyklovanie do parku a na zmrzku ๐Ÿ˜ต . Ale vecer je to fakt skvele, nesvieti tak moc slnko, nieje tak horuco...

dania
โ€ข
1. jรบl 2010

Peto, tak uz chapu ๐Ÿ™‚ Vse nej k narozkam! Timmy byl z nas asi nejstatecnejsi, jen hrozne prdel a krkal ๐Ÿ˜€ Ale v prvnim roce si takovou virozu poradnou prosel dvakrat, a to bylo vzdycky jedno blinkani na zacatku a pak tyden protecenych plinek, jojoj, to byla fakt sila, chudacek maly.

Jo holky, pridavam se do klubu vecernich prochazkaru/cyklistu. Timmy se nam pomalu vyviji v sovu, dostat ho do postele pred 10 je umeni, ale mne to docela vyhovuje, aspon rano brzo nestrasi. Jezdime taky vcelku pravidelne vecer na pivko k mori, teda pokud muz zrovna v noci nerachoti, jako poslednich par dnu. Ale vikend mame volny, tak planujem vylet do Holandska, juhuuuu!

Tak dobrou!

marosko
โ€ข
1. jรบl 2010

Dani mormalka ti to Holandsko zavidim,Vcera sme sa vratili z nasho predlzeneho vyletu.Ale Holandsko sme si uzili iba z rychlika. Boli sme len v nedelu a to sme stihli pozriet mlyny,miniatury a more. Vecer sme uz tahali do De. Sice 40 km od Hol.ale mala som na plane este kuknut v stredu po obchodoch,no nevidalo. Deti s odstupom dvoch dni chytili anginu, tak zo severu Nemecka sme si toho moc nepopozerali. Ingi prepac,ale pri tych teplotach a mrchavej nalade deti, mi to ani na um neprislo, ist niekam po navstevach.
Dani a co sa tyka spania T.pred 22.00 ani sa Vam nedivim. Ved ja som normalka nechapala ako dlho je tam vecer svetlo. Tak som porovnavala na predpovedi pocasia a oficialne to udavaju 45 minut ze tu zapada slnko skor.
Jani uzivaj Slovenska
A vsetkym co ste minuly a tento tyzden oslavovali meniny,narodeniny prajem dodatocne vsetko najlepsie.

yanni
โ€ข
2. jรบl 2010

Peti "Mister Minit", je napr. pri Kaufhofe na Stachuse Untergeschoss.

neurologia
โ€ข
2. jรบl 2010

Ahojte baby,

peti
s tou "opravou" topanok neporadim ale vidim ze baby ti uz pisali cize si musim zapamatat -aby som vedela ked mi to bude treba... ๐Ÿ˜‰
no joss chodi spavat o 22:00 od novorodenca....skusali sme aj skor ale nema to vyznam len pistala a plakala...tak chodi spavat v podstate s nami a presne vyhoda ta ze nebuntosi uz o 5-6-tej...ale normalne o 7:00 vstane...niekedy sa aj zabudne a vstane o 8:00... ๐Ÿ˜€
vsetko naaaaaaj prajem... ๐Ÿ˜‰

ja sa pridavam tiez do klubu vecernych "vyletnikov" ved ked je cez den taky upek tak sa nesnazime vonku pockame na vecer ked je prijemne a vyrazame....aj vcera sme boli trochu "kocikovat" ....

dnes ma caka kontrola na gynde....achchc ale sa mi nechce ๐Ÿ˜– som zvedava ako to poriesim s joss...kedze sedenie v kociku a "cakanie" na mamu nehrozi sedenie v autosedacke tiez nie...ked ona vsetkoooo objavuje a musi vsetko vidiet....vsade chce vyliez...schodisko zdola jedna radost minule som ju uz zachranovala z operadla na sedacke (rozumej tu chrbtovu opierku...)...

paula
โ€ข
2. jรบl 2010

ahoj holky! znate me jeste? Me uz se styska jako prase. ๐Ÿ˜‰
Jen jsem rychle proletla posledni prispevky.
Marosko, byli jste v holandsku v takovem tom mestecku miniatur? vzdycky jsem se tam chtela moc podivat. jak se to jmenuje a kde to presne je?
Ode dneska za tyden uz jedem. Pak ale budeme jeste nejakou neurcitou dobu v cesku. kolem 15.7. bych chtela byt v nemecku a pak budu muset honem objednat avon. Potrebujete nekdo neco?
Mejte se krasne

neurologia
โ€ข
2. jรบl 2010

baby co mate chore deticky prajem skore uzdravenie....nech to co najrychlejsie prejde....

leelo
โ€ข
2. jรบl 2010

ahojte,
dakujem za rady. trosku v nemecku hlupnem, kedze aj v ba vzdy chodim s topankami do nejakeho nakupneho centra a tu ma to nenapadlo. v mojom okoli je totiz na uliciach vsetko mozne, okrem obuvnika, tak ma to zmiatlo ๐Ÿ˜‰
inak, mate aj vy pocit, ze nemecko, to je len sama pekaren, lekaren a friseur? ja tu vidim na kazdej ulici vsetky 3 zmienovane a niekedy aj duplicitne, napr.tych friseur je tu pozehnane ๐Ÿ˜€
som rada, ze nie sme sami, co chodime neskoro spat. ked niekedy skusam maleho uspavat uz o 20.00, tak ajtak zaspi natvrdo az cca 22.00, takze to mam zajedno. aspon si uzijeme vecer este vonku.

Bei, toho gyndosa ti nezavidim - samo osebe neprijemna vec, este aj problemy s tym, co s babatkom. ja som vzdy povolala muza k tomu. v praci maju nieco ako "administrative day" - volno, co si mozu vybrat bez dokladovania, kde boli. tak si to mina na mna ๐Ÿ˜‰

iii
โ€ข
2. jรบl 2010

peti, vsetko najlepsie ex post, kedy si presne oslavovala?

pauli!!! no tak ako? cez vikend ideme do dรผsseldorfu a ja prave neviem, kam sa s drobcami pichnem, zatial co budu pribuzni robit sightseeing. no to je ale smola, ze ste v docasnej emigracii prave teraz... ako laurinka? tesi sa do skolky? ci by najradsej zostala tam?

danka marosko, ti prckovia robia taketo naschvaly....to je ale vzdy pocas ciest. no hlavne, ze sa uz z toho vyhrabali.... ako sa ti pacil munster? krasne mestecko, ze?

danka, uzivajte holandsko, kampak?

inak netusite, kde mozem robit chybiu s prikrmamy? uz ma to dost rozculuje, M robi presne to iste co E, zatvara usta pred lyzickou, moce sa, trepe, robi mostiky. ja vobec neviem, ako mu to mam davat. elenka aspon nemala tolko sily, ale on sa natiahne a vyrazi mi strasnou silou misku z ruk, dnes som skoro az plakala zo zufalstva, dve hodiny sa na to chystam a on to potom sa sekundu rozotrie po mne, po sebe, po elenka, po tetach a po izbe. iba palo sa schova stale do prace ๐Ÿ˜‰ kazda rada je vitana!

heh, po par dnoch vplyvu kosickych tiet elenka dnes hovori "marcelko, bud ticho, lebo ta dame ciganom" ๐Ÿ˜€
ale zazivame spolu kopec srandy, tety su totizto teraz prvykrat "na zapade", takze kulturny sok, niektore situacie dost silno pripominaju boratove dobrodruzstva z ameriky ๐Ÿ˜€
akurat jedna teta je dost nervna, stale robi uplne vsetko naopak, intervenuje do elenkinej samostatnej hry a na druhu stranu sa s kludom pozera, ako marcel papka travu a kamienky....

dania
โ€ข
2. jรบl 2010

Ingi, koukam, ze mate furu legrace s tetkami ๐Ÿ™‚ No cigani u nas ale taky leti, ale to vyhrozuju ja a N Timmymu, zatim ne on nam ๐Ÿ˜‰ S M nevim, nemam napad, co delat, nas malej byl vsezravec. HAha, musis napsat nejake borat-historky, az budes mit cas.

Dani, Ingi, jedem na Texel, ale jen od zitra odpoledne do nedele, takze Dani nezavid, taky to bude rychlovka ๐Ÿ˜‰ A to s tim stmivanim je pravda, to na severnim Nemecku miluju, ty dlouhe vecery v lete (a nenavidim, ty kratke vecery v zime---)

Pauli, ty uz musis kurdsky valet, co? Pekne si uzijte cestu zpatky, tesim se na cestopis ๐Ÿ˜‰

evinkaaa
โ€ข
3. jรบl 2010

Ahojte babizne,

Ingi - jeeej, tak predsa mas s tetkami o zabavu postarane... ๐Ÿ˜€ Novidis, tebe netreba ist ani do kina a borata mas doma a dokonca dvoch ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€. Som zvedava, co napinave a vtipne nam napises ๐Ÿ˜‰

Peti - ja az taky pocit nemam, ze vsade naokolo su len lekarne a pekarne a frisury, ale mas urcite pravdu, ze ich je tu strasne vela. A tam, kde byvas ty (pokial si spominam spravne), v tom okoli je naozaj frisur ako hub po dazdi ๐Ÿ˜€
Tak ale ma to aj vyhodu a v pripade potreby si mozes vybrat a nie zajst k jednemu, co by tam bol. ๐Ÿ˜‰

Dani - tak si teda dnes a zajtra uzite holandsko ๐Ÿ˜ต ....a nezabudni na fotky ๐Ÿ˜€

Bei - ako si to nakoniec vyriesila u gyndara s malou? Dalo sa to nejako zvladnut? ๐Ÿ™‚

Pauli - tak uz ti je v iraku dlho? Neboj, nezabudli sme na teba, ved vieme, ze si tam ๐Ÿ˜‰ . Tak si este uzi tych par dni tam a potom zelam stastnu cestu bez problemov a peknych par dni v cesku. ๐Ÿ™‚

Dnes je zasa krasny slnecny den a uz od rana svieti slnko a je pomerne teplo. Ved vcera hovorili, ze padli rekordy a bolo 37 stupnov. Ale bolo fakt horuco. My sa dnes chystame (ak nam do toho nic nepride) sa na Wรถrthsee kupat. Je tam taaaaak nadherne a niektore plaze maju tam piesok taky svetly a voda vyzera fakt taka modrucka, ze sa clovek citi ako v mori ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ . Boli sme tam aj vlani a velmi sme si to oblubili. NO a vecer ideme ku kamosom na pokec (a manzel aj takpovediac pracovne - kedze maju pokazeny pocitac a manzel ide opravovat). Uz to vidim, ze ked k nim pojdeme, ako bude zasa plne mesto "blbcov", co budu vytrubovat a vrieskat na plne usta. Minulu nedelu sme v tom case, ked hralo nemecko zapas, isli na turu smer Starnberger See, Ammersee a Wรถrthsee a ked sme sa vracali smerom Mnichov, tak vsade trubili a vrestali ludia a to sme uz vedeli, ze nemci vyhrali. NO bolo to nieco neskutocne, ake divadlo sa v meste dialo. Ja stale hovorim, ze okolo kazdeho vyhrateho zapasu robia taketo "tralala" a velke oslavy a neviem co a pride dalsi zasas a "padnu na hubu". Nech takto vo velkom oslavuju, ked sa dostaneme do finale, ale nie teraz... ๐Ÿ˜‰ (tod moj nazor) Ja som aj povedala, ze budem fandit az vtedy, ked budu nemecko hrat minimalne o tretie miesto, dopredu nie ๐Ÿ˜€ Ked uz slovensko vypadlo, tak aspon nemci nech sa drzia. ๐Ÿ™‚
Prajem vam krasny slnecny vikend plny oddychu a ochladenia ๐Ÿ˜ต

paula
โ€ข
3. jรบl 2010

ahoj Ingi!
To je opravdu skoda, ze momentalne nejsme doma, moc rada bych te a tvoje drobce videla. ๐Ÿ˜‰
Laurinka si na skolku ani nevzpomene ๐Ÿ˜… to dite je strasne prizposobive, moc se ji tu libi, hlavne ze mame porad navstevy a deti. Myslim, ze bude plakat az pojedem.
I kdyz nekolikrat prohlasila, ze se ji styska po Ome (tj. moji mamce). ale na nemecko si moc nevzpomene. Ma tu asi hodne jinych, intenzivnich zazitku.
A jak se maji tvoji drobci?

a jak se vlastne v nemecku proziva fotbal? Tady se divame, ale nijak se nesili. ๐Ÿ˜‰

paula
โ€ข
3. jรบl 2010

Dani, no naucila jsem se dost, ale co je to oproti Laurince ๐Ÿ˜• ta uz umi opravdu dobre.
Cestopis tedy nevim, jestli sepisu, je toho tolik, ze nevim, kde bych zacala. ๐Ÿ˜‰ a co by vas tak nejvic zajimalo. ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ™‚

Evi, diky za prani, doufam taky, ze cesta dobre ubehne a dopadne. Po ceste sem jsme byli 2x primymi svedky nehod, no tesne jsme se vyhnuli.

evinkaaa
โ€ข
4. jรบl 2010

Caute. ๐Ÿ˜‰

My sme akurat dosli domov z navstevy. Joooj, bolo tak suprovo. Kopec srandy, dobry pokec, dobra muzika, nejake drinky a dokonca aj tanec.... ๐Ÿ˜€

Pauli - tak nech mate peknu cestu plnu zazitkov a hlavne bez nehody. Nejaka ta zapcha moze aj byt, ale nie nehoda... ๐Ÿ™‚
A co sa tyka futbalu, tak nemci oslavuju o dusu po kazdom zapase. Teda ja hovorim az seba, co som videla, ked bolo po zapase a isli sme akurat niekam, vsade davy oslavujucich ludi. To bude cirkus, ked sa dostanu do finale... ๐Ÿ˜€

leelo
โ€ข
4. jรบl 2010

ahojte!

Evi, my sa dnes chystame na Starnberg, boli sme tam uz strasne davno, tusim 2005, tak som zvedava, ci trafime, vtedy sme sli S-bahnom ๐Ÿ˜‰
inak ten dojem pekaren-lekaren-kadernictvo som nadobudla aj v inych mestach nemecka - napr.Koln.
same salony, ale ja vyzeram akoby som zila na samotke mimo civilizace ๐Ÿ˜€

Ingi, mala som oba sviatky 29.6., tak hladko som sa prehupla cez 30tku, ani som si nevsimla ๐Ÿ™‚
napis este prihody s tetusami, a ako bolo v Dusseldorfe?

Pauli, to ti verim, ze ti chyba domov, v takej exotike. uz viete, kedy bude ta svadba? mas saty kupene?

evinkaaa
โ€ข
4. jรบl 2010

Peti - ved moze kludne byt, ze mas z nemeckych miest taky dojem. Ja to tiez vidim podobne ako ty, ale tych frisur je niekde vela a niekde menej, podla stadtteilu. Ale lekarne su fakt vsade ๐Ÿ˜€
Idete do starnbergu? Jeeej, my sme tam boli minulu nedelu. Bolo tam kraaasne, ako vdzy, ale veela ludi.
Tak si uzite pekny den tam. A idete autom?

neurologia
โ€ข
4. jรบl 2010

Ahojte baby,

precitala som vas ...a aj ked ste toho nepopisali vela vela....neviem na co mam reagovat..ale skusim... ๐Ÿ˜‰

inga
v prikrmoch ti neporadim....joss nastastie take fory nepraktizuje.....mozno na to este nieje pripraveny....jedna malicka (je o mesiac starsia od joss) z krabelky aj ta nechce otvorit usta robi mostiky zlosti sa..ledva do nej dostane 1 lyzicku...ale jej mamca to neriesi ze ked nechce tak nechce...ze ona mala u vsetkych deti tento problem (ma 3 deti) a ze jednoducho sa kojili a potom sa same prihlasili ze uz by aj ine chceli jest... (okolo 1 roka)...ona si jednoducho nerobi stres ze dieta nechce jest....-neriesi to ..tak ale neviem....ci je to to naj riesenie...
a kedy idete teda krstit ci uz ste ?

pauli
vravis ze potom musis rychlo objednat avon lebo ta vylucia...a to si tam nevies zahlasit nieco ako dovolenku? uz sa tesim na nejake tie foto co popridavas... ๐Ÿ™‚

evka
u gyndosa s malou super...kym som bola odovzdat moc nechala som ju sestricke-kde sa joss okamzite pustila do papierov ๐Ÿ˜€ -to je jej slabost....a pri vysetreni som ju dala na zem a pohrala sa tu chvilku...bola velmi zvedava predsa to tam nepoznala tak ju vsetko zaujimalo... ๐Ÿ˜‰ takze super....

peti
no mm ma flexibilnu pracovnu dobu ci ako sa tomu spravne nadava...ale akurat maju taku situaciu ze nemoze ani na chvilku odbehnut....musia sa usilovne pripravovat na pondelok....

my mame za sebou vydareny vikendik...
v piatok ma ale skoro porazilo.....na ceste bola taka zapcha ze cesti ktora mi obycajne trva 15-20 minut som sla hodinu....blaaaa ale nastastie som hned nasla super miesto na parkovanie...a hned som letala do ambulancie...a potom sme sa sli s joss poflakat po meste...kupila som jej aj zaclonu..taku krasnu ze v akcii za 6 eur ๐Ÿ˜‰ ...
vcera sme sa hned rano zbalili a frcali sa kupat na Pfuhler see...baby tam je pekne som sa citila ako doma na rybniku ๐Ÿ˜€ nasli sme si miesto v chladku a oddychovali kupali sa....super bolo joss sice vela nezjedla nejak jej nechutilo ale zas bolo hrozne teplo a na okoli sa toho tolko dialo ze by nahodou nieco prepasla.... ๐Ÿ˜‰ attiho spalilo...to by sa mi leto ani neratalo keby attila neochkal aky je spaleny....lebo natriet sa to v ziadnom pripade...akurat sme pri ceste domov vymakli radujucich (zo zapasu) sa ludi v Geislingene..to bola podivana ...deti cakali na chodnikoch so zastavami ,vuvuzelami...a ked sli auta tak vykrikovali tesili sa....mavali ๐Ÿ™‚ vsade policia...
a dnes atti uz okolo obeda musel do prace kde sa stretol s kolegom aby sa pripravili na zajtrajsie dolezite stretnutie...uz dnes cestuju do mnichova zajtra popracuju a idu spat domov...ale nechcelo sa mu ze taky rozbity vikend to je....

baby a neuverite co vam napisem ...uz mame vybaveny krst....teda datum uz mame ze 7. august... ๐Ÿ™‚ sa tesim ze uz aj to je dohodnute....

iii
โ€ข
5. jรบl 2010

fuha, to je ale hic, ze? no paradicka, ze ste si vsetky tak pekne uzivali.....u nas snad len jedna borat storka zo sobotnajsej navsetvy ikey, ked teta pri samoobsluznej pokladni berie do ruky citacku kodov hovori "halo, kto je tam?"....vraj sa jej zdalo, ze to zvonilo ๐Ÿ˜€

iii
โ€ข
5. jรบl 2010

tak ja si dneska zakonikujem aj sama ๐Ÿ˜‰ mame za sebou zdarne U5, M ma 11,3kg a 71 cm, prekvapilo ma to, myslela som, ze je dlhsi. no inak klasika, navstevy u lekara nemam rada, mam nejaky panicky strach z toho, ze sa zasa niecim deti nakazia.
vcera sme boli na navsteve u dost "zamoznych" bezdetnych pribuznych v dรผsseldorfe, heh, obaja nasi prckovia sa tak predviedli, ze sme asi splnili ucel najspolahlivejsej antikoncepcie. zaprisahali sme sa, ze uz nikdy nepojdeme na navtevu k ludom, co nemaju deti....same drahe obrazy, sosky, na zahrade vzacne kvetinky....no vysvetlite marcelovi, ze tam nema liezt a obhryzat to

bei, ked som neuspesne prikrmovala E, hovorila som si, ze sa uz pri druhom nebudem stresovat a jednoducho len kojit, kym bude chciet....ale stresujem sa teraz tak isto. som tutmak. ako to robis inak? nechyta ti lyzicu? ako si dosiahla, ze jozka otvorila pusu?

peti, hahaha, s tymi frisรถrmi a apothekami si to vystihla. mna este fascinuje aj mnozstvo predajni s hรถrgerรคte

tak ideme vysadit druhu rundu hrasku, prva mala velky uspech ๐Ÿ˜‰

evinkaaa
โ€ข
5. jรบl 2010

Ingi - tak ta tetuskina prihoda "a la borat" nema chybu ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Este teraz sa na nej sulam, ked ju citam. To musi byt s nou fakt velka sranda ๐Ÿ˜€
A co sa tyka zamoznych navstev - take nemam rada ani ja. Ja my mame v nasom freundes-bekannten kreis tiez takych a necitim sa tam nejako celkom fajn. Vsetko je nehorazne drahe, samy luxus, design nabytok - ale gemรผtlichkeit ziadna ๐Ÿ˜–. Vzdy sa bojim, ze nieco mi spadne alebo nieco s neopatrenim zhodim. Blbe... ๐Ÿ˜ 

Bei - tak si dokyho prezila v pohode a hlavne mala... ๐Ÿ™‚ , tak super, ze je vsetko ok. Aspon mas na nejaky cas pokoj ๐Ÿ˜‰

neurologia
โ€ข
6. jรบl 2010

Ahojte

evka
no mam pokoj na 1 rok ๐Ÿ˜‰ ....

inga
๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ no mas o zabavu postarane...ja nerobim nic specialne mam doma dobru bambulku...ktora spolupracuje...lyzicku mi chytala zo zaciatku ale vysvetlila som jej ze tak to nepojde a odvtedy prestala-asi pochopila ๐Ÿ˜Ž len mi vyskakuje zo stolicky na jedenie...takze ju tam posadim a uz tam stoji a vylieza von...vybrala si jest po stojacky takze sa drzi stolicky a ja ju chovam...ona jednoducho neobsedi na jednom mieste...lyzicky mam take silikonove (som kupila v DM-ke ale odvtedy som ich tam nevidela) su makkucke...a ja som zacala zavadzat prikrm o mesiac pozdejsie ako sa odporuca cize my sme zacali ako 7.mesacny

dnes sme uz stihli na bike-u zabehnut nakupit...a pooberat jahody... ๐Ÿ™‚ uz asi posledny krat....ale mozno nechaju este jeden tyzden...otvirene ale poviem vam na zaciatku ked to otvorili tak som stala na jednom mieste a dve nadobky som nazbierala ako nic...a teraz musim prejst polku zahonu aby som nzbierala to iste mnozstvo...ale tak zas ved tam chodi ludi a ludi... ๐Ÿ˜‰

leelo
โ€ข
6. jรบl 2010

ahojte

ingi,
ani som ti nenapisala k teme prikrmy. no vravi sa, ze ak dieta nechce, tak ma este cas...mozno sa M chce len hrat, ked ti vyraza tu misku. B sa niekedy tak tesi, ze sme z toho cela rodina spinavi. asi treba vyskusat 100 sposobov a trpezlivo stale ponukat. zmena polohy, miesta, casu papania. a mozno len zmena chute. u nas ta mrkva na zaciatku nebola buhvico, to som sa aj s vami radila. na 4.den som dala batat a uz vtedy zjedol skoro plny tanier. batat je to jeho speise.
davam mu lyzicku do ruky a 2.ho krmim, takisto sa mu pacia farebne tanieriky. ked nechce a zda sa mi, ze ho len nieco vyrusilo, tak ho chvilu ponosim, vratim do sedacky a papa dalej.
asi na kazdeho plati ine. ved budes skusat, skusat a o chvilu prejdu 2 mesiace a on sa rozpapa tak ci tak.
dobre robis, ze sa nestresujes, ved mas obdobnu skusenost aj s E.
a miery mate krasne, gratulujem. evidentne mu nic nechyba, on si povie, ked bude ready ๐Ÿ˜‰

bei,
som rada, ze sa vam krst pekne crta. priprav sa na poucenie pre rodicov. my sme tam boli asi 1h45min, ble. cele nabozko som si zopakovala. plus my sme sli este na spoved, aj nasi. to bolo na dlho u vsetkych ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜€ a maly akoby vedel - drichmotal 4 hodky v kociku.

evi,
isli sme aftom, mame tam navigaciu. neviem preco som si pamatala, ze sme vtedy v 2005 isli dlho cez les, ved aj to Sko stoji hned na promenade. tak sme sa presli, posedeli v kaviarni a isli domov. maly bol uneseny z kaciek, cajok a labuti, neskor dam par foto - snaha o umelecku kompoziciu ๐Ÿ˜‰

evinkaaa
โ€ข
6. jรบl 2010

Bei - no tie jahodky z jahodoveho pola su fakt uzasne. Chutia fakt ako jahody, co sa o niektorych z obchodu neda povedat. ๐Ÿ˜€ Tieto su presne take, ake sme my vzdy mali na zahrade - veeelke a sladuckeeee ๐Ÿ™‚

Peti - tak parada, ze ste si uzili a mali krasny den. Tam je vzdy pekne. Mne sa tam velmi paci, ale mozno este o kusocek viac sa mi paci na Tegernsee. Tam je to take "intimnejsie", aj ked tiez velky cestovny ruch, ale take nejake rozpravkovejsie. Tam som dokonca aj byvala a vobec sa mi nechcelo odtial odist ๐Ÿ˜€

evinkaaa
โ€ข
6. jรบl 2010

Ingi - ako vzdy, skvele fotky ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

mammy81
โ€ข
6. jรบl 2010

Ahojte babulky,
Inga vidim ze mas o zabavu postarane s tetuskami ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ta prihoda......je fakt skvela nemas viac nejakych heftov??
WAU M.vaha -nepovedal vam doki nic??? som pozerala ze nasa S.mala na U5 9490g a hned na lavej strane zaskrtnute รœbergewicht ๐Ÿ˜€ .a doktor mi povedal ze jej mam dat dietu ๐Ÿ˜…
Fotky uzasne M,je riadny dlhan na tej jednej fotke je uz skoro taky dlhy jak E.

jaaaaaaaaj ja som bez mojej hviezdicky sa rozhodla ze ide na tyzden k Ome.v nedelu sme mali Sommerfest v skolke lialo jak za trest ale potom sa to kus umudrilo a deticky mohli predviest co si nacvicili pocas roka a potom bola party.. ๐Ÿ™‚
no sme dosli domov o siestej a oni potom sli dalej,S mi dala jej velkeho medveda "ze aby si mala niekoho "zum kuscheln".
no aj som si poplakala vam poviem taky nezvyk bez nej....
a vcera mi povedala ci uz pridem pre nu ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€
idu im renovovat skolku takze sa stahuju do starej skoly tak mi tak luto prislo ked som v pondelok videla jak pilily stromy,ze uz sa toho nedockame co a ako bude.... a ze nase deti boli v piatok prakticky dnu posledny krat โ˜น .

a tam nemaju ani ihrisko ani piesok tak neviem bude to narocne aj pre ucky teraz,no co narobime ked si tak "Gemeinde"zmyslela,ze musia jasle pristavit.

Bea a krstite v DE??? mnaaaaaaam jahody ja jem kazdy den -teda to uz nejem ale zeriem ๐Ÿ˜€

Peti no my sme boli 2 hodky na nauke pred krstom..... ๐Ÿ˜– a take dristy ze az...... ๐Ÿค

Evi takze ides zase piect??? ja som chcela svagrovi ze mu cicinky spravim ale ked si predstavim ze mam potom s tortou 2 hodky sediet v aute tak neviem neviem co by z nej bolo.....takze to rusim ๐Ÿ˜’
som zvedava na fotky potom ๐Ÿ˜‰

Paula takze vy ste este stale na dovci???
a vy rozpravate s malou dvomi jazykmi???lebo ja som so S.malo rozpravala slovensky a stale som sa divila ze ona tak plynule mlela slovensky.aj teraz ma obcas prekvapuje slovami ktore odo mna urcite nepocula ale o nich vie....a ja neviem odkial a to ani casto nemam zapnute slov.radio alebo telku.divne co??? ๐Ÿ˜•

jaj idem sa sprchnut tie sparoty vonku -bleeeeeeeeeee

iii
โ€ข
7. jรบl 2010

stefka, sofca bola teda tiez riadna vaha. ako sa vyvijala jej hmotnost dalej? รผbergewicht mame zapisany aj my, ale dietu nam nastastie nikto neordinoval ๐Ÿ˜€ uzivaj si tyzdna volna.....ja som sa ta uz pytala minule, pracujes tu vlastne?

bei, jozka je uplne dokonala, no jo, je to konieckoncov zenska, to sa hned pozna.

zuzka, dominikovi este raz vsetko naj naj k druhym narodeninam....neuveritelne, vsak len nedavno si tu riesila to sialenstvo s poistovnou okolo porodu a on uz ma dva roky. ako ste oslavovali?

peti, batat je ten sladky velky zemiak? mnam, bendzo ma dobry vkus. inak velmi obdivujem, ako si jemnucka a citliva k jeho potrebam, ja nejak uplne stracam v terene nervy a nahlad. ale musim sa pochvalit, ze M pije zato krasne z pohara, dnes som mu dala vypit tekutu prosovu kasu, heh, vysmech lyzickovym prikrmom ๐Ÿ˜€

rpinguin
โ€ข
7. jรบl 2010

cavi zeny, tak po dlhsej dobe sa ozyvam, nic nove, decka v pohode, poharikujem stale, este som leniva, ale kazdym dnom hovorim, ze zacnem varit a stale nic, vzdy nakupim poharikov ๐Ÿ˜€ Matilde chuti, tak neriesim. A tolko kg, co ste mali vy (Steffi a Ingi) pri U5 mame asi teraz ๐Ÿ™‚
Ozi, Ingi, Maca si uz kupila? Ako?
A my krstime teraz 25.7, pripravy nemame ziadne, ved som ich mala pri svadbe ๐Ÿ˜€ neni nad znamosti, ze?
Steffi a ako s tym darcekom pre tu kamosku? Co si vybrala? tak uzivaj volnosti.

Idem teda Ingusine fotecky skuknut ๐Ÿ˜‰ a aj tiez z Dominovej oslavy, len vcera som nahodne zbadala, ze sa tam objavili ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต

neurologia
โ€ข
7. jรบl 2010

Ahojte,

steffi
nie nie v DE ...my krstime na slovensku....aj ked by som na to najradsej vybodla-lebo natlak zo strany rodiny je hrozny ohladom toho kto maju byt krstny rodicia....ale tak som povedala krstim moje dieta tak si hadam mozem zavolat koho uznam za vhodne....oni mali tiez tu moznost a ked sa vtedy neriadili svojim rozumom-ich smola...
takze teraz "relaxuje" bez sofci....aaa neboj tyzden zbehne ako voda a uz budes pisat nove historky.. ๐Ÿ˜‰ a este budes spominat ako ti bolo celkom fajn...

peti
a ty ako dala si sa nakoniec na tie latkovky ci este uzivas vyhody jednorazoviek...

inga
jeeej tak aj vy ste nabehli na klasicky poharik? aj my pijeme z takeho a nelutujem ze som sa tak rozhodla...prve tri razy boli "tazke" v tom zmysle ze bola cela mokra a tieklo jej to vsade okolo ustociek ale potom prisla na to ako sa to robi....a uz je z nej macherka ๐Ÿ™‚

baby my nebudeme mat ziadnu pripravu na krst... ๐Ÿ˜Ž mame to vybavene po znamosti....a este k tomu on-farar sa nejak 6-teho vracia z dovolenky a 7-meho je krst tak tu pripravu nejak nestihame -ale nebojte nebude mi to chybat ๐Ÿ˜€

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre