Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
21. júl 2010

baby, tie triedy sa pocitaju od zakladky? teda, dieta nastupuje po grundchule do piatej triedy realschule? a teda mittelreife abitur v 10. triede robi po 10 rokoch v skole celkovo (v 16 rokoch), alebo po 10 rokoch realschule (v 20 rokoch???...to snad nie)

hah, peti, ako presvedcis dieta, aby sa schmusovalo priamo s tou farebou latkou od sterntaler? 😀 argumenty "to bude dobre vyzerat v kociariku"? oni si itak robia, co chcu. M napriklad teraz lezie po celom byte a kontroluje panty na dverach....to je uplne jedno, ze mu pred nosom lezi kvalitna drevena a hlavne draha hracka od Haba, on mi na to uplne s...!

jo, peti, este jedna vec ohladne tych skolok - teple jedlo na obed. nie vsetky to ponukaju, niektore len pokial tam zostava dieta 45 hodin tyzdenne - pokial budes doma a budes denne varit, tak je to asi jedno. ale pokial budes pracovat, tak budes rada, ze dieta malo nieco teple na obed.

pauli, E zacina az 13.8. tiez je teraz dost tazke ju nejak doma zabavit. hlavne sa v tych horucavach cez den neda ani nikam ist

deina
21. júl 2010

Na take pekne Smusetuchy som chcela naucit aj starsieho, aj mladsieho. Ale starsi chce len plienku, obycajnu latkovu klasiku a mladsi nechce nic, ani plienku, ani cumel. 🙂

No ale teraz ma strasite, to akoze nemam velmi ratat s tym, ze sa mi podari dat starsieho do skolky? Taky naval v nich je? Ked uz bude mat tie 3 roky a trochu sa v Mnichove okuka, bola by som rada, kebyze ide medzi deti, nech aj jazyk pochyti.

Nepoznate nahodou nejakeho dobreho reumatologa v Mnichove? 😅

yanni
21. júl 2010

@iii ingi presne tak, rata sa to od prvej triedy grundschule durch az po Abi. Cize Mittlere Reife v 10.triede a Abitur v 12.tej alebo 13.tej triede durch od Grundschule. Tu to nie je tak rozdelene ako u nas, ze 1.-4. rocnik zakladna skola prvy stupen, 5.-9. rocnik zakladna skola druhy stupen a potom zase od zaciatku 1.-4. rocnik stredna skola (popr. byva na niektorych skolach aj 5.rocnik).

@deina deti od 3. rokov maju zu zakona narok na miesto v skolke, mladsie len ked je miesto. Cize teoreticky by ti ho mali zobrat hned, ale prakticky je to tak, ze len ked je miesto. Ale v Mnichove je vela skolo, Städtische, privatne, cirkevne atd. - tam urcite niede miesto dostanes. A ak ho das trebars (aspon zo zaciatku) len na pol dna, tak skor ziskas miesto ako ked na cely den. Ved si nerob hlavu, ked tu budete a trochu sa otukate, tak uz nieco najdete. A ty si predsa este s tym druhym doma, tak si mozes aj viac casu dovolit na hladanie primeranej skolky. A maly ma cas pokym pojde do skoly(ak sa tu chcete natrvalo usadit) aby sa naucil nemcinu. Pri detoch to ide rychlo. Staci chodit na Spielplatz.

yanni
21. júl 2010

@deina juj zabudla som, s reumatologom ti neporadim. Pytala som sa prave ak kolegyni, ta tiez s reumou a podobne nic nema, takze tiez nevie. Ved kukni na nete a nejakeho si vyber. Ked sa ti nebude nieco zdat, tak mozes lekara bez problemov zmenit. Ja som takto pomenila 3 zubaro pokym som nasla toho co by mi pasoval a taktiez mam uz druheho ociara, ten prvy bol sice ok ale ta jeho ordinacia sa mi nepacila. vsetko take zastarale. Niekedy natrafis hned dobre a niekedy musis pomenit aj viacero. A tu to nie je take zlozite ako na SK, kde si musis ist pytat najskor papier ze ta vyradia z evidencie a s tym lajstrom ist k novemu. tu jednoducho k tomu staremu uz nepojdes a basta.

iii
21. júl 2010

katka, ja sa chodim na spielplatz ucit polsky a turecky 😉

yanni
21. júl 2010

@iii juuuuj Ingus no tak to nic nebude z tej nemciny. Ale turecky tiez nie je na skodu. O par rokov bude aj tak v Nemecku Amtssprache turectina a Nemecko premenuju na Nemecke turecko alebo turecke Nemecko (no kolonia Turecka) 😀 😀 😀 😀

schatzinkaschatzinko
21. júl 2010

cafte tety!
no, konecne viem, co je ten schmusetuch!! ked som videla vzdy tie cudne hracky v obchodoch len s hllvou a telo ze ziadne, som premyslala, ze co sa tym chudatam hrackam stalo...no, uz aspon viem, na co sa pouzivaju🙂) ja mam pocit, ze studujem vysoku skolu detskeho sveta hh 😀 😀 😀 😀 a to nehovorim o prehlade, co je aka znacka a pri ktorych veciach mam akze hiiiiyyyykat, ze su znackove..jaaaaaaaaaaj

nam akurat prisla manduca, tak sa veeelmi tesi, ale dako smrdi, tak ju idem supnut do pracky, nech sa tam amelie nepridusi🙂)

neurologia
21. júl 2010

Ahojte,

katka
som rada ze sa ti video pacilo-aspon niekomu 😀 ja som sa tiez na tom pobavila a so zvukom je to bombove 😉

pauli
vy ste toho teda precestovali a si plna zazitkov a dojmov..ooooochchch normalne mam chut sadnut do auta...a tiez cestovat...
kedy zacinas opat zarezavat v skole? a kam bude L.chodit do skolky tam kde si mala praktikum?

oli
a bez coho nemoze manzel zit?co mu tu chyba?
ja mam v tomto skolskom systeme tiez chaoss ale uz sa aj ja sa pomalicky orientujem....

ingus
no ja ked ma boli hlava tak si dam paralen/paracetamol kedze sa este kojime...a pri bolesti hlavy mi vzdy zacne tuhnut krcna chrbtica takze sa este zvyknem nahrievat biolampou....
a ano ja davam videa na youtube.com...ale mne to ide bez problemov mam tam konto dam stiahnut video a nahrava...neviem aky zadrhek tam mozes mat...alebo uz ho natiahlo?

peti
to akoby som citala o joss...u nas detto pokial hracka nema tie stitky ako prat a podobne tak akoby ani neexistovala...ale u nas frcia aj ake "nehracky" vicko zo zavaraninovych sklenov,hubka na riad (minule ked som davala cistu tak mi spadla a ukoristila si ju joss)...samozrejme kable idu na dracku...a najradsej mi zacapka sklo na dverach na terasu... 😀

baby ja vas citam ale nejak nestiham reagovat nejak rychlo pisete 😅 ja nas uz pomaly pripravujem na odchod domov.teda ked si na nieco spomeniem tak prilozim na kopu... 😀 viem casu este mame ale o tyzden tu uz bude uradovat svokra takze sa budem venovat navsteve...

zajtra nam maju prist dokoncit kuchynu konecneeeeee....pretoze zatial som sa musela uspokojit s polovicou...ale konecne zajtra pride dokoncit tu druhu a vsetko mozem odlozit na svoje miesto....a budeme mat opat poriadok lebo joss chodi uradovat do kosov kde mam veci zatial ulozene a vytahuje odtial manualy (papier to je jej slabost) a rozne tupperware misticky ktore mam potom rozvlacene po celej chodbe ...jednoducho u nas to potom vyzera ako po vybuchu 😖

po 2-3 tyzdnoch sa konecne vratil nas anjelik a vrieskajuci pavian sa niekde stratil...uz som zacinala byt zufala a nakoniec som zacala pochybovat aj o tom ze to budu zuby...ale predstavte si nemylili sme sa uz sa tam nieco rysuje este nevykukol von ale myslim ze to je len otazka casu

atti ma velke plany na august a nas pobyt na SK uz spriada plany kde pojdeme koho navstivime aky vylet a grilovacku zorganizujeme....a ja som sa musela vzit do ulohy jedneho velkeho STOP! a uviest ho do reality ze doma budeme 1 mesiac a z toho 10 dni v chorvatsku +este sa chytame aj krstit .....takze nech sa nenecha velmi uniest lebo ja sa chystam aj ku kadernikovi a na kozmetiku 😉 ved si zasluzim no nie ???? 😎

joss to sa tu uz promenaduje ako velka macherka ...samozrejme mame otvorene terasove dvere..takze ked ma chut tak vylezie von a uz sa sprta v zemi a lovi rozne kamienky...zbiera suche listy ktore chce potom zjest tie sa jej samozrejme nalepia niekde vzadu v ustach potom sa ich snazi vykaslat...ale musim davat pozer lebo z terasy vedu 3 schody hore na dvor...a samozrejme sa rada hra ta schodoch....potom pride ku mne dnu...a takto vyletnici po "okoli"

neurologia
21. júl 2010

vieka
potom som zvedava na postrehy ako sa ti manduca paci a aku farbu si objednala?

schatzinkaschatzinko
21. júl 2010

hh, aj ja som zvedava🙂) no, dlho som premyslala, aku farbu, ale poslem Ti link..mozno sa bude zdat, ze je taka chlapcenska..ale som sa rozhodovala nakoniec podla hmotnosti...ze ked uz budem nosit, nech nie som ako tazny kon🙂aj ked musim uznat, ze na obrazku vyzera krojsie ako v realite..som myslela, ze je to biela s modrou..ale to je modra s modrou, no, co uz, aj kociar je modry hhh 😔 😔 😔 😔

teraz este premyslam, zeby sa jej hodila daka hrazdicka..ak mate daky tip, budem sa tesit🙂)zatial vresti na mobile nad postielkou hh🙂)

inak vcera som bola dat fotit A. na pas a normalne som skoro odpadla! dali ju do kosika a ona sa normalne do fotaka usmievala!!1no,s strasne bola zlata, mala modelka hh, uz sa tesim na fotos, idem dneska vyzdvihnut🙂

oli1104
21. júl 2010

Ahojte,

zase vedro, za chvilku jdeme pro M. do skolky a nevim, jak tam dojdeme. Je to 5minut od baraku, ale s Kathy je to na pul hodiny 🙂, teda ☹

Bei, nemuze zit ( no pochopitelne muze, ale nechce byt 🙂) bez Salt&Viniger Pringles, bez Mint sauce, britskych susenek,Heinz tomatovych polevek, masovych pies, prava anglicka slanina, no proste bez toho anglickyho jidla. A faktem je, ze jsem v obchodech na nic nenarazila. Muze se stat, ze neco chvili je, ale pak to zase zmizi a uz se neobjevuje.
JA uz jsem z Brna prestala vozit vsechno, ale ono je fakt, ze ta ceska/ moravska kuchyne je temer stejna jako bavorska, ale rozdil mezi britskou a nemeckou je fakt propastny. Treba musim uznat, ze anglani jsou fakt neprekonatelni v biscuits, ty jejich susenky jsou proste uplne jina katogorie nez nemecke nebo ceske. Taky pres ten obchod objednavame normalni anglicky caj, to uz jsem si teda hodne zvykla a normalni nemecky cerny caj treba Messmer nebo Teekanne je fakt hnusny.

Misovi jsem tam prihodila 2 casopisy, takove ty detske s hrackou na titulni strane, kupujeme je i nemecke, ale on zna hodne anglickych kreslenych filmu a serialu, co tady treba jeste nejsou, a tak se ted "kocha" taky z tech casaku. Je to docela sranda. Nektere ty figurky uz tady zacinaji, jako treba Chuggington, jemu se to moc libi, ma tricka, slipy, cepici a ja nevim co, mame uz docela dlouho z UK a nemecky deti jsou z toho uplne "na vetvi", protoze uz to sice bezi v televizi, ale tady tyhle vyrobky tu jeste nejsou.

Pauli, me by zajimalo, je to teda asi i dost osobni, tak kdyz nechces, nereaguj 🙂, ale prijala jsi islam ? A pokud ne, jak se treba v Iraku divaji na tve "evropske" chovani a postaveni zeny ?

nic, jdeme se oblict a do skolky.

iii
21. júl 2010

oli, salt&vinegar chipsy dost v perfette (u nas su to potraviny v karsatdte). heinz tomatovu polievku serviruju so slahackou priamo z plechovky v niektorych americkych restauraciach (teda viem o jednej v dortmunde a o jednej v düsseldorfe), mnam. ozaj, kolko stoji take zaslanie z UK?

bei, video mi nakoniec na youtube natiahlo, dokonca som ho zaskrtla ako verejne, ale dostanem sa nan iba cez svoje konto, vo vyhladavaci ho vobec nenajde. nevies, v com je problem?

vierka, hahaha, no to aby si potom na babymasazach nezazila nejake faux paux, ked nebudes poznat steiffa! pozor pozor! netreba to zanedbavat.... ta ukaz nam nejake amelkine fotky, som strasne zvedava, ako sa zmenila

schatzinkaschatzinko
21. júl 2010

hh INgi, Steiffa uz nahodou poznam a dokonca som videla reklamu minule, ze je taky macko, akoze do nemocnice alebo medicinsky ci co..som premyslala, ci ho nemam zadovazit, ci to nema byt ako povinny inventar 😀 😀 😀 😀 , mozno by sa to dalo aj od steuer absetzen 😎 😎 😎

yanni
21. júl 2010

@oli1104 a to objednavas niekde tu v DE alebo riamo z UK?

Vierka presne tak, ukaz foteckyyyyyyyyy 😉

yanni
21. júl 2010

@schatzinkaschatzinko 😀 😀 😀 no ty si prespekulovana. co by si nechcela vsetko od Steuer absetzen 😀 😀 😀
Zeby ako Berufsmaterial by si to zadala? 😀

schatzinkaschatzinko
21. júl 2010

hehe, vidis Katka, uz aj viem, do akej kolonky to zadat, hned objednavam 😀 😀 😀 😀

dianocka
21. júl 2010

Ahojte mamicky,neviete mi poradit nazvy alebo web stranky detskych kutikov v obchodnych centrach tam u vas alebo nejake detske herne ci ihriska?Dakujem

coko.joko
21. júl 2010

ahojda,holky kde bydlite v nemecku............ 😵

oli1104
21. júl 2010

Ingi, no jo, jenze nejzou salt&vinegar jako salt& vinegar 🙂 Ty nemecke jsou malo octove 🙂, malo anglicke 🙂 Oni se prodavaji i normalne, v Marktkaufu maji nejake, ale pro nej to proste neni ono.

Objednava na http://www.britishcornershop.co.uk/ a draho to nevychazi Teda samozrejme draz nez v UK nekde v Tescu, ale je to OK. Ja v UK objednavam obleceni v Marks&Spencer, postovne je normalne 9liber, coz je super. Nekdy i narazim na akce, kde je to bez postovneho, nebo ruzne akce, rekla bych, ze mi obleceni vychazi levneji, nez kdybych kupovala tady.
To jidlo je takova jeho specialita, to ja moc nechapu, ale kdyz to chce, musi to mit proste 🙂 Do toho nekecam 🙂

evinkaaa
21. júl 2010

Vieri - ved hod nejaku foto amelie a rovno aj v manduce, aspon kukneme, aku si kupila 😀 Stale ti tak pekne spinka?

Bei - a to ste doteraz mali polovicnu kuchynu? Od zaciatku, ci ste len nieco prerabali? Chapem, ze sa tesis... 😉
Kedy odchadzate na sk?

Ingi - a uz si od tych deti na spielplatzi pochytila nejake turecke slova? 😀
Ja u nas turkov ani moc nevidam. Su urcite stadteile v mnichove, kde ich je kopec, ale v nasom nejako nebadam 😉 Je ich u vas vela?

Deina - ja tiez dobreho reumatologa v mnichove nepoznam, pretoze som este nepotrebovala jeho sluzby, ale tak sa mozem spytat znamych, ci nieco nevedia.... Mate nejaku predstavu, kde by ste chceli v mnichove byvat, ci vam je to uplne jedno?

evinkaaa
21. júl 2010

@coko.joko - v profile u bei (neurologia) najdes link, v ktorom je tabulka a tam su vsetky udaje, kde ktora sme. 😉

schatzinkaschatzinko
21. júl 2010

no baby, manduca skoncila tak, ze amelie sa rozplakala... tak uvidime zajtra na dalsi pokus

neurologia
21. júl 2010

vierka
z toho si nic nerob...1x bol aj u nas taky musi si zvyknut ...a potom odtial uz nebude chciet von 🙂

schatzinkaschatzinko
21. júl 2010

oukej, tak vyskusame, lebo fakt mi prislo, ze ju chuda tyram hhh

iii
22. júl 2010

aha, zub!!! mnoho udalosti poslednych dni zacinam zrazu chapat..... 😉

oli, to je super link, diky....ja som na niektorych britskych produktoch tiez zavisla, nastastie sa marmite aj lemon curd daju kupit aj tu 😀

baby, viem, ze ste to uz riesili, ale mozete mi poradit nejake dobre golfky? pripadne take, co by sa dali trosku sklopit dozadu, ak by krpec zaspal?

vierka, super farba manducy, aspon ju budes moct pouzit aj pre svojich synov 😉

deina
22. júl 2010

Ahojte. 🙂

Evinka, este neviem, kde budeme byvat, nemam predstavu, pretoze Mnichov vobec nepoznam, nikdy som tam nebola. Manzel tam odchadza pracovat uz 1.oktobra, tak bude hladat pre nas byt (firma mu zaplati agenta). Takze asi az potom by som mala lekara zhanat... dufam, ze detom bude stacit jeden pediater, tu mame kopec lekarov (pediatricka, rizikova poradna, neurologicka, ocna lekarka), vlastne este nejaky ocny asi bude potrebny. 😝 Tak a do tohoto sa mi veru nechce, musim tych lekarov skresat na minimum.

Mne sa paci tento kocik, ale nie su to golfky: http://www.bambini.sk/sk/product/3412/britax-b-..., ma to spojenu rukovat, inak velmi lahucke. 🙂 Ja golfky nerada, potrebujem, aby sa to dalo ovladat jednou rukou, nech druhou viem drzat starsieho krpca.

My mame Ergo nosic, to je podobne Manduce, ale asi su moje deti vynimka, neviem... nepaci sa im tam. Starsi mi tam reval odkedy sme to kupili, ako tak si zvykol, az ked mal asi 10 mesiacov a to sa uz nosit velmi nechcel, tak som to odlozila pre dalsie dieta. Mladsieho som ako maleho nosila v satke, ze nech si zvykne - tam sa mu pacilo, kym bol uplne malinky, asi tak do 3 a pol kila (on mal 2kg, ked sa narodil) a potom tam uz nechcel byt. Chcel sa nosit len tvarou dopredu. Tak som predala satku, vytiahla Ergo, vyskusala a opat ziadne nadsenie. Ale este sa nevzdavam, mozno sa nam este zide. 🙂 Zato v kociku sedi rad, on asi potrebuje mat dobry vyhlad a ja mu zavadziam. 😅

yanni
22. júl 2010

@iii ingi lemon curd mam aj ja rada. hmmmmmmmmmmm v kolaci je to leckeeeeeeeeer 😉

dania
22. júl 2010

Cauky!

Oli, Ingi, taky jsem prave dostala balicek z www.english-shop.com, my odtud objednavame vzdycky clotted cream na scones, PG's tea bags, ruzne omacky a penguins (hehe, Reni 🙂 Znate je? to jsou takove oplatky, trochu jako ceska Minonky na obalu je vzdycky nejaka hadanka, napr. Why are penguins good race drivers? Because they are always in the pole position. nebo What do penguins sing on birthday? Freeze a jolly good fellow..., apod. nektere jsou takove trochu trapne, ale nektere jsou docela povedene puny.
Ingi, tadyten obchod zasila za 5Eur a zadarmo kdyz prevysis 50Eur, coz u nas neni problem...
Heinz baked beans u nas leti, ale to se v pohode koupit tady.

Pauli, to se moc dobre cte to tvoje vypraveni, mely bychom udelat nejake konikovske setkani a ty bys promitala diaky vypravela o expedici 🙂

T mel dneska schnuppertag v kiga, no ucitelka kdyz videla, jak se zapojil okamzite, tak nas poslala domu, kdyz jsme v poledne pro nej prisli, ani jsme ho nemohli dostat domu. Jinak byl pry hodnej, jen trochu byl hamiznej na pisku, kdyz se nechtel deli o hracky (Elenka a Sofca to znaji 🙂) a nastupuje 9.8. A 19.8 uz zase prerusujem, jedem do CZ...
S tim vyberem skolek: me se strasne libi obrazky z takovych tech Waldkindergarten, ale nastesti to nemusim resit, tady v okoli zadna takova neni...

Jo a stim gymplem, u nas je situace zase trochu jina, je tu vyber v podstate z jednoho soukromeho a jednoho statniho gymnazia. Nicolas doporuceni nedostal, ale rodice ho stejne prihlasili, a misto dostal, takze tam je, zadny velky stres nema, dome se neuci nijak dabelsky, jednicek a dvojek teda moc nema, ale jinak to zvlada v pohode. Takze ta situace tady u nas na venkove je zase trochu jina nez ve mestech. Nevim jestli je to dobre nebo spatne, ale myslim, ze ty deti tu nemaji takovy hrozny stres, vzdyt to si prece v 5. tride nezaslouzi, takove sarady se skolama...

dania
22. júl 2010

Jo a jeste perlicka, vcera jsem meli vylet s kolegy (misto prace!), prvne lodi, pak na kole (60 km v tom vedru 😝 a jeste proti vetru), T jsem brala s sebou a museli jsem jeste predtim vlakem a tak jsem ho motivovala na tu lod a on se nakonec zeptal: a bude tam sauna na lodi? 😀 Ale vylet byl super, na konci jeste kavarnicka, kaffee & kuchen, krasne hriste pro T, no moc jsme si to uzili.

oli1104
22. júl 2010

Jeee Dani, ja ted koukala. Myslim ale, ze ten British corner shop ma vetsi vyber, ale mozna tady ten kolinsky je kapku levnejsi. My ted meli balik asi za 120liber a to byl celkem maly, Chris tam ted zacatkem srpna na 4dny leti, tchan jde na operaci a Chr. sestra je na dovolene, tak aby tam u nej nekdo byl.
Nebude mit asi moc casu nakoupit po obchodech, mozna jen neco, taky asi misto v kufru. No ten balik je ok.
Scones delam taky 🙂 a Penguins oplatky mam moc rada. Ja miluju Cadbury coko Flakes, ale nemuzu, byla bych jako sud.
Chris neni nadseny, protoze nase obe deti baked beans neradi, kazde spravne britske dite ji baked beans a nase ne 🙂, tak pry co to je 🙂
Oni radi Heinz spaghetti nebo neco tak v tomato sauce, vetsinou jsou to takove ty tvary jako Tweenies nebo ted ma Toma Jerry, Shrek, to chce, ale ty fazole.....

Musim dneska uklizet, prijde Chr. anglicky kolega, tak at se nezhrozi. Teda my se zname silene dlouho, ale vlastne nikdy neprisel do stavu vyslovene po vybuchu, to je tu ted, fakt neskutecny neporadek, tak to jdu nejak upravit 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre