Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

neurologia
16. sep 2010

baby a kedze ste tu nedavno hadzali foto deticiek pridam aj ja 🙂

leelo
16. sep 2010

Bei, my mame fusak uz dlhsiu dobu, takze bud bez obav. vytiahli sme ho, ked sa pred par tyzdnami tak ochladilo a stale prsalo. bud sme sli doobeda von v dazdi, alebo podvecer, ked uz bolo uplne chladno. a nechala som ho na kociku aj tieto mierne teplejsie dni co bolo, ved staci, ze zafuka a uz sa aj ja klepem.
tie topanocky som sa dozvedela na cviceni od jednej mamicky a cvicitelka to doplnila vysvetlenim, ze tie gumicky mozu zabranovat, aby sa ta noha uplne ohla stylom pata k clenku, ked babo lezie. ale to je len taka nuansa z jej strany.
asi si teda kupila dobru velkost - ma byt trosku vacsia, potom tlacenie nehrozi. a ze este podosva ma presne opisovat tvar chodidla, nie nejaky hranaty strih.

ja kukam ako puk pri teme futbal a musim zaroven priznat, ze sa za tie roky uz vela na mna nalepilo. samozrejme, uz su plany ako bude B chodit do futbalovej pripravky. no chore... 😅

leelo
16. sep 2010

jeej, Bei, ta teda vyrastla! uz je to slecna Joss, nie babatko 😵 😵 😵
a ta kapuca nema chybu, kde ste to zohnali?

deina
16. sep 2010

@neurologia, Bei, ta je krasna. V tej kapucni je uzasna, maly trpazlicek. 🙂

Dakujem za Matka. No on je taky na vypusinkovanie, taky maly macko (ze 11kg, 11 mesiacov a narodil sa ako 2-kilovy), uzivam si to, lebo zanedlho sa "odbabetkovatie" a bude z neho dlhe chude chalanisko ako z Miska. 😅 Aj on bol take okruhlucke babo a odrazu je z neho chudy dlhan 😅 , ani neviem, kedy stihol tak rychlo vyrast.

Budem si musiet zapisovat tie vase frazy. 🙂 Mne teda Nemcina nejde takmer nijako...

leelo
16. sep 2010

😀 hodia sa k sebe - Joss nezna modrooka blondina a Ben - tmavooky futbalista (momentalne kancelarsky typ):

neurologia
16. sep 2010

BABY JOSS CHODI..... 😎

paula
16. sep 2010

Bei, super!! Gratulace Jossince k prvnim kruckum.

to jsem tomu dala, s tim Scheiss mich tod, co?! 😀 jsem to v te rychlosti precetla tak. 😉 "Lach mich tod" znamena, usmeju se k smrti, ale mysli se to spise ironicky, kdyz nekdo rekne neco vtipneho a vam to vtipne nepripada.
Jeste jsem si vzpomnela na jedno slovo ze skoly: so ein Klugscheiser 😀 😀 tj. clovek, co vsechno vi, ke vsemu se hlasi a ma svuj nazor, ktery ale nemusi byt vzdy uplne spravny. Spise "dela chytreho".

Se mejte a tesim se na dalsi hlasky!

paula
16. sep 2010

Peti, Bei, nadherne fotecky! Jak je sem vlastne davate? Ze bych vam ukazala nas v soucasnem stavu. 😉

Tedy nas soucasny stav nestoji za moc, L. uz ma paty den horecky a ja nachlazeni spojene se zanetem mocaku. 🙄

paula
16. sep 2010

ach je, Klugscheisser. samozrejme se dvema ss. 😉

dania
16. sep 2010

Holky, nadherne fotky!
Pauli, hehe, s tim mocakem si muzem podat ruku. Atb a horka lahev... Tak brzke uzdrveni vsem marodum 🙂
Jo a fotku muzes prilozit tak, ze kliknes na Pridej fotky k prispevku pod tim polickem, do ktereho pises prispevky. Tesim se na obrazky 😉

paula
16. sep 2010

ahoj Dani, ja na atb moc nejedu. zatim mam jen prirodni pripravky z lekarny a doplnky stravy z drogerie a taky to funguje. 😉
diky za tip na fotky. hned neco hodim.
tak ne, prave jsem zjistila, ze jsem z pc vsechny smazala a zalohovala na cd a sticky, ale pro ty se me ted nechce. tak zustanu tajemna. 🙂 🙂

paula
16. sep 2010

Dani, tobe samozrejme take brzke uzdraveni. Pracujes pri tom, nebo lezis doma?

evinkaaa
16. sep 2010

peti - slovensky ekvivalent k "wie auch immer" ti fakt neprezradim......neviem......ja som si to proste tak zauzivala a pouzivam to naprikald v pripade "co ja viem..."....."wie auch immer, es ist egal...".....to zalezi podla situacie. to ti takto fakt neviem povedat, kedy to pouzivam. 🙂
Chvalim fotocky benjiho. Je strasne rozkosny......ein Charmeur 😵 😵 😵

Dani, pauli - skore uzdravenie. 😉

bei - blahozelam k prvym krocikom malej josy. no, sladke casy ti skoncili 😀 Aha, este som chcela pochvalit fotocky, su kraaasne. josy fakt velmi narastla. 😵

dani (deina) - tvoji drobci su tiez rozkosni......fotka maleho, ako zaspinkal pri papani je proste bombova 😵

dania
17. sep 2010

Diky za prani uzdraveni 😵
Pauli, chodim do prace, teda ten prvni den se mi moc nechtelo, ale mela jsem schuzku, ktera se nedala snadno odvolat, a pak uz to bylo ok. Vubec si ale nedovedu predstavit, jak by se zanet mocaku dal zvladnout s prirodnimi pripravky. Kdyz si vezmu atb, tak ty akutni priznaky odezni behem par hodin, neverim ze extrakt z brusinek by dokazal to same, nebo se pletu? Kazdopadne mela jsem atb po ruce, kdyz me to chytlo, tak jsem nevahala ani vterinu (haha, holky doktory se asi oklepou pri tomhle odstrasujicim pripadu domaci medikace).
A nebud lina, vytahni CDcka a sticky a uz uploaduj 😉

Evi, "wie auch immer" u nas v praci taky leti. Musim rict, ze uceni se a pouzivani takovyhle frazi dela pro me jazyk mnohem zabavnejsi. Na gymplu jsem mela taky NJ, jako druhy jazyk, ale to bylo pro me utrpeni a pro nasi ucitelku taky 😎 Ale v praxi nemcina macht spass!

leelo
17. sep 2010

Pauli, Dani - rychlo sa uzdravte! teda mocak, nic prijemne veru. toto je snad sezona chorob. takisto Lauruska nech je skoro fit a tesime sa na fotky.
Dani, ty si v Cesku nic nefotila? nechce sa mi verit 😉

Bei, gratulujem Joss k dalsiemu kroku k samostatnosti 😵

Evi, tak sme to dobre odhadovali s tym vyznamom "whatever". ale vseobecne som si vsimla, ze tu sa "immer" pouziva casto v roznych ustalenych spojeniach...
diki za pochvalu Bena, on je velky koketnik so zenami. nestacime sa divit 🙂

Dani, to mas velku pravdu, ze "zivy" jazyk je daleko zabavnejsi ako ten ucebnicovy. ked je k tomu este nezazivna profka, pripadne nejaka prekvalifikovana z rustiny, co bola lekciu popredu v znalostiach od studentov, tak ako to bolo u nas, tak to je priserne 😖

evinkaaa
17. sep 2010

peti - ja ti fakt neviem povedat konkretne, kedy "wie auch immer" pouzivam. Uz to je vo mne 😀 , proste ked treba, tak to je tu... 😕
Mate s dankou pravdu, ze ziva nemcina je naozaj zabavna a aj celkom pekna. Priklanam sa k vasmu nazoru... 😵
Tak co, kedy sa chystas s rodinou na wiesn?

dania
18. sep 2010

Peti, haha, ja jsem s T cestovala do Cech jen s jednim batohem pro nas oba a jeste k tomu se spacaky, abychom mohli v Praze prenocovat, takze fotak nemel sanci 😀 Ale stejne jsme nic moc dobrodruzneho nepodnikali, tentokrat te zklamu.
No to nebyl uplne pripad nasi nemcinarky, sice prekvalifikovana z RJ, ale nemecky umela super, jenom byla takova trochu autisticka, nezavisle na tom, jaky jazyk zrovna vyucovala.
Tak vam preji prijemny vikendik, slunicko at sviti a v Poruri at se povedou krtiny! Ja tu budu obcas opruzovat, mame zivitele v robote.

neurologia
18. sep 2010

Ahojte babizne,

nas zivitel dnes pride po tyzdni domov tak ho uz ocakavame uz sme boli aj poobliekane ze ho ideme cakat na vlak ale volal ze jeden vlak meskal a teda uz nestihol ten dalsi -pripoj takze teraz zistuje kedy mu ide dalsi....och takze dalsie cakanie... uz sa tesim na historky z cesty poznatky o novej krajine....

evinkaaa
18. sep 2010

bei - a kde bol manzel, (ak sa smiem spytat) ked pises, ze "poznatky o novej krajine"...? 😉

Aj ja zelam vam vsetkym pekny vikend. U nas svieti naaadherne slniecko, to bude dnesne otvorenie oktoberfestu naozaj ako z rozpravky. My musime poobede absolvovat este nejake nakupy, co sa tyka buducotyzdnovej cesty na sk a mozno vecer zajdeme na oktoberfest. 😵

neurologia
18. sep 2010

evka
boli ste na O-feste?
no atti bol v Thajsku (Bangkok)...takze je plny zazitkov a cesty...ludi...takze sa mu drzka dnes este nezavrela 😕 ale aj sme kopu toho postihali dnes bola som pokukat na bazariku (aj som dac nakupila) boli sme v bauhause....

evinkaaa
18. sep 2010

bei - aha, takze bol v dalekom svete... aj vam nieco pekne doniesol? 😀
Nie, dnes sme neboli na o-feste. Nejak nebolo casu. Boli sme na obede, potom u svokrovcov, ja som sa bola strihat, potom sme boli v bauhause po nejake drobnosti, potom na nakupe po nejake potraviny a vodu a teraz sme este doumyvali a dovysavali auto, aby bolo na buduci vikend peknucke. 😉 No a teraz sa nam uz nechce ist nikam. Zajdeme si tam zajtra tak podvecer. 🙂

dania
19. sep 2010

Cauves baby, my se dneska asi mrknem na kürbisfest, i kdyz pocasi je na draka. Jo taky jsme vcera posteli draka, ale zmokli jsme a drak moc nelital, ale na prvni pokus to nebylo spatne.
Bei, v Bangkoku? No to musel byt zazitek. A to pracovne?
Evi, pekny OF!

mammy81
19. sep 2010

Ahojte babule,tak aky ste mali vikendik???
no my taky smutnejsi vcera rano som bola odviest maminu na autobus tak teraz mi je zase smutno,ale ved to poznate ked ste dlhsie s osobou ktoru mate radi,tazko sa odlucuje no a my sme boli spolu nieco cez 5 tyzdnov a to je dlha doba. ☹ 😒
no zial taky je zivot 😔
dnes sme si dali cyklisticku turu okolo jazera,slniecko krasne svietilo ale mne aj napriek tomu mrzli ruky 😀a pri jazere nahaci lezali 😕,tak som sa smiala ze ja mrznem a oni sa vyvaluju 😅.
zajtra nas caka skola,zatial sa nam paci i ked uz aj dostala trest,no proste dobre sme zacali 😝, jedna jej rafla S.jej vratila no a ucka ju videla tak musela do lavice kym ostatne deti sedeli na zemi 😒. 😖 som zvedava ako to pojde dalej 😕

Bei gratulujem Joss k chodkaniu tak a teraz mozes vsetko spratuvat 😀
Evi si bola na Feste??? 🙂

mammy81
19. sep 2010

Zabudla som dodat ze ste dali krasne fotecky deticiek 😵 .
Joss neskutocne vyrastla 🙂

ja pridam nase tiez len musim mat trosku viac casu 🙂

evinkaaa
19. sep 2010

steffi - nebud smutna.....ale naozaj velmi chapem tvoje pocity. zazivam to tiez vzdy, ked s s rodicmi lucim. my cestujeme v piatok na sk, tak mna to lucenie tiez caka coskoro. hm, nuz ako pises, taky je zvot, ked sme sa rozhodli zit tak daleko od nich. 😉 ako sa hovori "kopf hoch" alebo "zähne beißen und durch"... 😵
Na feste sme boli, akurat sme pred chvilkou dosli...ked sme tam isli, bolo nadherne slniecko, tak sme si zasli na bicykloch, bolo nadherne, ale ako ja kazdy rok vravim - raz staci 😀

leelo
19. sep 2010

Ahojte baby, krasny vikend za nami 😉
Dani, to sa necuduj, ze u vas bolo skaredo, vsetko pekne pocasie sa totiz presunulo sem - oni si to na o-fest vzdy vymodlia 😉 tym kurbis festom si mi pripomenula moju oblubenu hokaido - Benjaminovi na obed. ako sa vam tam pacilo?

Evi, aj som myslela, ze pojdete bicakmi cez westpark 🙂 my sme sa boli len pozriet zhora vzdy vramci prechadzky, nemala som zatial chut ist s malym priamo do epicentra. to mas pravdu - raz ist pozriet staci.
uz sa ti to teda krati do odchodu na sk. darceky mas uz pre vsetkych predpokladam nakupene. ja sa vzdy najviac tesim na zvitanie a darceky. tie rozlucky nic moc, ale zatial nam to vychadza, ze sa vidime cca kazde 2 mesiace, tak tym sa vzdy utesujem. podla mna ale budu postupne tie intervaly rednut...

Steffi, nic si nerob z toho incidentu v skole. vies ako sa vravi - koniec dobry, vsetko dobre. zaciatky su niekedy tazsie, ale casom sa to utrasie 😉

Ingi, som velmi zvedava ako ste pokrstili! daj potom spravu

deina
20. sep 2010

Dobre ranko. 🙂

Gratulujem Joss k prvym krocikom, sikulka. 🙂 A Ben aky zlaty, maly macko, kolko vazi? Aj nas Mates je takyto okruhlucky.

Uz len 10 dni a mm odchadza. ☹ Neviem si to ani predstavit...

evinkaaa
20. sep 2010

peti - no v ramci prechadzky staci ten super vyhlad zhora. Vsak castokrat je ten krajsi, ako ked je clovek dole v dave 😀
Nebola si nahodou podvecer vo westparku? Sa mi zdalo, ze som ta videla.......ale asi sa mi to len zdalo 😀 😀 😀
A mas pravdu, vikend bol krasny a ubehol ako voda....fakt ani neviem ako.

dani - neboj, ja viem odchod bude urcite tazky.....ale zvladnes, vsak musis a nic ine ti neostava....my zenske zvladneme vsetko, vsak to poznas 😵 sme predsa nejake osobnosti 😵

Zelam vam krasny slnecny den....u nas to vyzera uz od skoreho rana na slniecko....ma byt okolo 20 stupnov, to by bolo uzasne. Ukazem sa vecer... 😵

deina
20. sep 2010

To je pravda. Smutno mi bude, ale nejako to zvladnem, skor sa obavam, ako to bude Misko vnimat, on je na tatina velmi naviazany.

U nas je 20 stupnov, slniecko, krasne babie leto. 😵 😵 😵 Mohlo by to vydrzat aj na buduci vikend, chcem si dat krpcov pofotit vonku (snad nejake listie dovtedy opadne).

leelo
20. sep 2010

ahojte kocky 🙂

@deina Danka, pekne to bezi, o chvilu ste tu vsetci 😉 ved nech si muz pohne s tym bytom a mozete prist hoci aj za mesiac. mas rodicov/svokrovcov, co ti pomozu s detmi? ja som uz 2x bola na SK s malym bez muza a bolo to super, stale u nas niekto bol na navsteve. neboj, aj tebe pomoze, kto moze. a bude muz chodit domov aspon na vikendy?

s tym, ze Benjamin je macko si trafila klincek po hlavicke, a sice - mali sme obrovske problemy s nepriberanim a po ich vyrieseni maly nasadil tempo a uz je "tabulkovy", dokonca na to aku ma dlzku je az prilis tucnucky, vazi vyse 10kg, taky "klein und kompakt" 😀

Evi, nebola som to ja v tom westparku, ale budem rada, ak tam niekedy dame spicha. chodis casto? vzdy na bicykli?
to pocasie je uzasne - wiesn bonus 😀 a presne takto nadherne bolo aj min rok. az do pol.oktobra, kedy sa ochladilo uplne strasne, tusim mrzlo - pamatas? ja hej, lebo som z toho porodila 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre