Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
5. okt 2010

Caute baby,

dakujem vam vsetkym velmi krasne za vase hodnotenia mojich toriet. Aj ked nevysli fakt tak, ako som si to predstavovala.....naplanovane som povodne mala ako vyzdobu orchidee na stonke, krasne velke ruze s kvapkami rosy....hm, ale zial casovo nevydalo. Tak nabuduce urcite.

Oli - to cislo v torte som robila podla postupu od jednej baby. Link som hodila v nasej peciacej teme. Tak ale aby si ho nemusela hladat, ak ho chces, davam ti ho aj tu:

Ingi - mas pravdu, take cislo ako 44 alebo co ja viem...37 tiez je zlozitejsie....take ale tak zlozitu tortu by som asi nerobila na neokruhle narodky. 😀 Bola troska zlozita a dala fakt zabrat, ale oplatilo sa a urcite ju urobim este niekedy niekomu na okruhliny. Je to fakt hitom na oslave, ked sa to kraja.
Tentokrat som na vsetky tri torty nepouzila MMF, ale inu hmotu. Kupila som si "profi" hmotu PDT (vola sa Pasta Dama Top) a WII (White Icing). Ta druha patri momentalne medzi najlepsie potahove hmoty na trhu - podla vacsiny bab, ktore sa venuju peceniu. A tak som vyskusala a je fakt uzasna. Neni tak sladka ako MMF a su aj rozne prichute....ovocne, mandlova.... Fakt zacinam rozmyslat, ze s MMF prestanem, pretoze sa mi zda velmi presladene a nam nejako vobec nechuti.
A co sa tyka korbacikov.....tak tie u nas na ziadnej oslave nemozu chybat....vsetci ich zboznujeme a mame ich z cerstveho zdroja (od babky), takze vieme z coho su a ze su fakt cerstve a noazaj chutne. A este taky udeny ostiepok ide tiez na dracku. 😵

Steffi - nadherne fotocky. Mala vyzera uz tak dospelacky. A v skole sa tvari dolezito.....tak to ma byt 😉. Schultütte (tu to decka volaju tak) si urobila nadhernu.

Jaaaj a este som zabudla vcera dodat, ze ked som bola na slovensku, tak som to "zabila" kupou dolezitych pomocok na zdobenie a pecenie 😀 😀 😀 Ked musis, tak musis 😀 Minula som asi 100 euro, ale oplatilo sa a uz mam tych veci tak vela, ze mam dva velikanske boxy plne. Niekedy nafotim a ukazem 😉

evinkaaa
5. okt 2010

Oli - prepac, na tie linky som nejako pozabudla 😀
http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/skryta-cis...
http://www.tortyodmamy.sk/?q=node/4744

Dani (marosko) - tie najmensie pouzivam tieto:
http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...
...vlastne mam celu tu sadu

zuzanasaw
5. okt 2010

Baby, poznate "lotosovy porod"? http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=loto... Co vy na to?

zuzanasaw
6. okt 2010

Dani, Ingi, prave slovenske udene korbaciky - lezia mi od nedele v chladnicke spolu aj s parenicami 😀 😀 😀
A su fakt vyborne! 😎 😎 😎

evinkaaa
6. okt 2010

Zuzi - pridavam sa....aj mne lezia v chladnicke a dokonca aj nejake zasoby v mraznicke 😀 . Myslis tie klasicke parenice alebo take malinke? Lebo my mame aj take malinke ako slimaciky a oni si neskutocne vyborne. Mne chutia viac ako tie velke klasicke. 😵

marosko
6. okt 2010

Teda baby tolko provokacie? Ale uz nemusim slintat nad tymi vasimi. Mali sme navstevu z Sk a presne vystihli co priniest. Korbaciky, bryndzu a fernet s tonicom. 😀 Tak aj u nas budu hody.

evinkaaa
6. okt 2010

Dani - tak si nalej a zajedz 😀 😀 😀 Na zdravie 😵

deina
6. okt 2010

@zuzanasaw, to je zaujimave (ten lotosovy porod), nepocula som este o tom (o dotepani pupocnika ano, ale ze az tak dlho, to nie).

Neprovokujte, baby, sama doma po veceroch... kebyze sa nekrotim, pride manzel a namiesto svojej manzelky tu najde nejaku matronu. 😅

Mm je pre zmenu v Berline dnes a zajtra, ze sluzobna cesta. 😅 Ked sa vrati, bude intenzivnejsie pracovat na hladani bytu, zatial pozeral len on sam, ale uz pisal aj agentovi, tak ze uvidi, co bude, ked sa vrati do Mnichova. Jaaj, ale dnes ho maly spominal, nejako som to zahovorila... neviem, zda sa mi, ze je lepsie ho nespominat. Ked sa nanho Misko pyta, len mu poviem, ze tato je veeeelmi daleko, ale ze neskor sa po nas vrati a pojdeme za nim a potom to uz zahovorim, tak je vacsinou dobre. Ale ako velmi sa dnes dedovi tesil - asi mu chyba nejaky chlap, furt same zenske ma okolo seba. 😅

dania
7. okt 2010

Cauky holky! Znate me jeste ? 😉
Jen jsem vas chtela pozdravit, pristi tyden jedem na jih, do Monaca, ja pracovne a chlapi to snad pojmou rekreacne, uz se taaaak tesim na teplo a na nove zazitky. Fotky z cest tentokrat asi nebudou, mam zakladni objektiv v opravne, tak si s sebou beru maximalne moje male "cvakatko" 🙂 Navic nejedeme nasim expedicnim vozidlem, jako obvykle, ale letime, protoze musi Nic potom hned do prace, tak bychom to nestihli.

Zuzi, haha, to jsem si pocetla s tim lotosovym porodem, nejlepsi bylo "Placenta dieťaťa sa neodporúča konzumovať v akomkoľvek množstve, s výnimkou prvých 24 hodín, a s vedomím a súhlasom dieťaťa" 😀
My jsme onehda sokovali nasi hebamme, kdyz jsme se ji ptali na nejake osvedcene placentove recepty 😎

iii
7. okt 2010

danka, viem si predstavit jej pripravu na sposob pecienky, konzistencioiu je to podobne 😉

dievky, vonku u nas zacina byt tma a dazdivo, elenka tvrdi, ze prichadza Velka Noc 😀

iii
7. okt 2010

a este by som poprosila danku, aby sa s nami v receptovej teme podelila o navod na peceni kolacikov - tzv. dusiviek, ktore mali u nas obrovsky uspech, elenkini spoluskolkari sa o nich isli potrhat a jedna mamicka sa uz aj dotazovala po recepte

deina
7. okt 2010

Mnichovcanky, co za stvrt je Obersendling? Poznate to tam?

evinkaaa
7. okt 2010

Dani - ano, poznam. Je tam celkom pekne. Ja byvam nedaleko odtial. V blizkosti mas park, cez leto vodu a zoologicku zahradu. A do centra to nemas daleko. U-bahnom asi 10 minut. 😉

deina
7. okt 2010

Super, dakujem. Ja len kontrolujem manzela, lebo tuto stvrt napisal do poziadaviek pre agenta. 😅 Najma kvoli tomu, ze tam byva jedna nasa "spriatelena rodina", tak som rada, ze je to tam fajn.

Jedna fotka.. Misko na leteckom dni. Asi tam bol hluk. 😅

evinkaaa
7. okt 2010

Dani - tak fajn, ze tuto stvrt manzel tiez vybral. Je fakt pekna. A hlavne zalezi, v akej ulici byvas. Jasne, ze v kazdej stvrti sa najdu aj "skarede" ulice a domy. To je vsade tak. Ale v tejto stvrti mas v blizkosti bud Westpark alebo Forstenrieder Park. Aj ked ten je troska dalej...ale to nevadi. Vzdy je tam plno rodin s detmi. Vo Westparku sa dokonca organizuju poobedia pre rodiny s detmi, kde mesto da k dispozicii vselijake hracky a sportove nacinie od vymyslu sveta a deti sa zabavaju. A rodicia s nimi 😀 .
Ake stvrte manzel este vybral?
Misko je zlaty ako si drzi uska 😉

deina
7. okt 2010

Ani neviem, tuto napisal, ze by bola naj, ostatne nepisal, ale ze ma este par tipov. Teraz je prec z Mnichova, ale ze ked sa vrati, pozrie sa na to, lebo mu agent poslal nejake ponuky (nevie si to pozriet v Berline).

evinkaaa
7. okt 2010

Aha, jasne. Tak drzim palce nech sa nieco coskoro podari. Mame znamych, co davaju do prenajmu byt, ale to by bol pre vas velmi malicky. S dvoma detmi to nepripada do uvahy. 😉 A myslim, ze ty si aj pisala, ze by ste chceli byt na prizemi s teraou, ze? Hm, tak aj druha moznost nepripada do uvahy. No, nevadi.... 😉

deina
7. okt 2010

Nemusi byt ta terasa, ale aspon velky balkon. 😉 Inak ked budes vediet o niecom (3 izby) pre rodinu s dvomi detmi, ja sa len potesim.

evinkaaa
7. okt 2010

Dani - no minule sme sa o niecom podobnom rozpravali s petou a jej som spomenula (len tak zo srandy), ze nad nami je byt na prenajom volny. 3-izbovy s velkym balkonom, byt je na juznej strane, cize mame cely den slnko. 😉 Ak mas nejake otazky, kludne pisni aj do IP.

dania
7. okt 2010

Evi, a vy byste vazne chteli nad sebou rodinu s dvema malyma detma? 😉 Jen si predstav ty bobbycary...

evinkaaa
7. okt 2010

Dani - tak ti poviem....predtym tu byvala rodina s 3 detmi a psom. A to, co sme mali, to bol horor. Preto si myslime, ze horsie to uz nemoze byt. 😀

zuzanasaw
7. okt 2010

Evi, ver, ze moze, poslat ti tam dvoch nasich zbojnikov... 😀 😀 😀 Stacilo by aj bez psa 😉

evinkaaa
7. okt 2010

Zuzi - no tak nechce sa mi verit, ze by tvoji dvaja "zbojnici" o jedenastej vecer (ked je na druhy den skola ci skolka) sa nahanali a robili si z obyvacky telocvicnu

deina
7. okt 2010

Ze 3 deti a pes. 😀 😀

evinkaaa
7. okt 2010

Sa nesmej 😀 . Ale fakt to bolo tak a este jeden cas u nich byvala ich babka. Tak to bolo horsie ako u "tapakovcov" 😀
Preto tvrdim, ze horsie to fakt nemoze byt.

deina
7. okt 2010

Ale ze nahanat sa o jedenastej vecer, to by ma porazilo veru. 😅

evinkaaa
7. okt 2010

To ma tesi, ze niesom jedina, co si to myslela 😉

A kdeze mame ostatne baby? Peta? Janka? Renca? Paula?

neurologia
7. okt 2010

evka
no na mna si este zabudla.... 😲

evinkaaa
7. okt 2010

bei - zabudla som ich viac. Ja som len spomenula tie, co tu "dlhsie" neboli.
Vidim, ze sa potuluju na fb a tu nezavitaju 😢

iii
8. okt 2010

bei, tak co jozka? uz mas vsetky sufliky vypratane? nas M ma nove hobby, maca si ruky v zachode. kefku na umyvanie zatial nastastie ignoruje.

deina, na fotke posobi misko dojmom pokrocileho predskolaka.....kolko prosim ta meria?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre