Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

oli1104
12. okt 2010

Ahojte,

Renco, u nas to bylo to stejne, nepomohlo nic. Tak to jsem ti neporadila, co ? 🙂
Vyzkousela jsem snad vsechny mlika na trhu 🙂

Koncem tydne odlitame na 10dni do UK, Misa uz ma sbalenou tasku 🙂

tak se mejte

leelo
12. okt 2010

ahojte
mali sme navstevu, neviem kde je sever 😀
ale uz som sa na vas tesila, snad stihnem dnes docitat.

k poslednym prispevkom:
@deina
znamena to teplarensky -> Fernwärmeleitung je teplovodné potrubie

renca, pokial sa babo odstavuje nedobrovolne, je to vzdy boj. vraj sa ajtak dokazu dobrovolne odstavit az po 2.roku. ide o to, ci chces bojovat... k mliecku - pokial nebude chciet um ani kravske, tak sa svet nezbori, papa jogurty, syrik, mliecne potreby ma pokryte

zuzanasaw
12. okt 2010

Reni a si presvedcena, ze chces uz odstavit? Do Londyna si ber odsavacku a tyzden bez teba mala vydrzi aj na jogurtoch, syrikoch a cajikoch. Za tyzden z nej neubudne a ked sa vratis, mozete pokracovat dalej. Ja som to s deckami tak nejak samovolne riesila, stale pomenej a nakoniec uz len raz denne. Ale to mala Emka 22mes a Dominik uz dva roky. Narycho sa to asi dost tazko zrealizuje 😒 Ale drzim palec!

leelo
12. okt 2010

baby, krasne fotky deticiek 😵 reni, matilda je tak rozkosna - skoda odstavit! 😀 😉

rpinguin
12. okt 2010

ale zeny nestvite ma, aj tak som s mojimi skoro 14. mesiacmi nadpriemer, co sa tyka kojenia. Ono je to vsetko sice pekne, ale niekedy aj staci. Zuzi, do dvoch rokov to teda tahat nemienim. Uz som si pomaly tri roky nedala poriadne do nosa 😀
Odsavacku sa mi nechce brat, kram navyse. 😀 To mlieko nejake som jej chcela dat len na noc, ked hysterci a hadze sebou. Doteraz ju vzdy prso ukludnilo.
Dnes ked som ju ulozila, tak som jej dala flasku s mliekom do postele, som teda zvedava, ci si ju vezme.
Diky vsetkym za nazory 😉

deina
12. okt 2010

@rpinguin, ak by ti aj nechcela pit ziadne mlieko, nic sa nestane, to sa da lahko nahradit - jogurtami, syrmi a pod. A napr Acidko (urcite nieco podobne mate aj tam - acidofilne mlieko) by mozno vypila, ked aj UM alebo kravske nechce.

Dakujem za ten fernwärme. 😅 Co sem dala Evka link, to bolo dost nazorne s tym videom a Miskovi sa to velmi pacilo. 😀 Inac manzel po nemecky nevie, nikdy sa ju neucil, ale predpokladam, ze teraz bude musiet. Ja som mala nemcinu 4 roky na strednej - nooo, davno bolo, ale teraz, ked si citam napr tie popisy k bytom, tak sa mi to trosku obnovuje. Snad nieco pochytim aj v Mnichove a bude dobre, nepredaju ma. 😅 Ze akurat mna, anglictinarku, osud do Nemecka zaveje...

rpinguin
12. okt 2010

deina, dik, ale kysle mlieko fakt neviem, ci by som do nej dostala. Mne ide skor o to jej dat v noci nieco, ked ju chyti hysak a vodu nechce. Ved uvidime, mam este tyzden 🙂

A ja som uplne zabudla zablahozelat JOZINKE k 1. rocku 😵 , takze prajem len to naj naj! Beus, ake boli oslavy tvojich dvoch drahych?

deina
12. okt 2010

Nemusi byt kysle, su aj ochutene, vanilkove a tak, to chuti ako vanilkovy jogurt, dobre to je.

deina
12. okt 2010

Ale ked v noci, tak mozno len caj.

evinkaaa
12. okt 2010

reni - a ked budes v londyne kto bude pri detoch? ci manzel? 😀 tak si to uzi, ci uz ides shopingovat alebo len tak 😵

dani - tak co? nasiel nieco manzel? pacilo sa mu nieco pri obhliadke? 😉

deina
12. okt 2010

@evinkaaa, zatial videl iba jeden, ale ten bol prilis drahy (asi som ti ho posielala, aj ty si povedala, ze je predrazeny) - ale uplne nadherny byt, no mat viacej prachov, beriem (aj ked dve velke kupelne by mi boli k nicomu 😀 ), najma kvoli velkym oknam, hehe... Akosi nema cas pozerat, zase bol v Berline, ale zajtra ide jeden pozriet (taky sympaticky, nie obrovsky, ale velky dost) a dala som mu este jeden pozriet.

evinkaaa
12. okt 2010

dani - tak hadam najde co najskor ten vas vysnivany 😵 a ako to zvladas bez manzela a co deti?

deina
12. okt 2010

Ja dobre, niezeby mi nechybal, ale ja som silna zena, vydrzim nieco. 😀 Matko je tiez vpohode, on je mamickovsky, moj maznacik (chudak buduca nevesta), ale Misko bol vzdy tatinkovsky, tak jemu velmi chyba. Uz mi za nim dvakrat plakal, horko tazko som ho utesila, dnes bol vpohode, ani ho velmi nespominal. Chuda male, ktovie, co si mysli, kam sa podel tato...

evinkaaa
12. okt 2010

dani - vsak my zenske sme predsa silne...ved my musime nieco vydrzat a zmaknut, no nie?! 😉 Ale pre deti to musi byt urcite tazsie. Ty chapes, ze on tam proste pracuje a hlada byt a ze pride cas a vy za nim pridete. Deti to ale nechapu. A co ste povedali malemu kde je ocko?

iii
13. okt 2010

reni, ja si myslim, ze ked nebudes pri nej, tak sa ukludni aj bez prsa. s UM ti neporadim, ale ak by si potrebovala za seba zaskok do londyna, tak mas moje ciiislooooooo 😀

inak sa musim pochvalit, ze nam marcel vo svojich 9 mesiacoch zacina nielen pomaly chodit, ale aj jazdit na bobbycare.....vcera sa nanho posadil a isiel, skoro som odpadla. tie druhe deti su naozaj neuveritelne otrkane. E pochopila princip bobbycaru v 2 rokoch 😀
a inak u nas sranda, E si uziva svoje kralovske postavenie, robi marcelkovi rozne prednasky, uci ho po nemecky, pricom on na nu obdivne pozera a skoro nedycha (E asi prenho navzdy zostane idealom krasy, zenskosti a mudrosti 😀 😀 ). a obaja nonstop nachcipani 😖

peti, koho si mala?

neurologia
13. okt 2010

Ahojte vy silne zeny 😎 ,

danka/deina
no ja malej davam acidofilne mliecko bezne...velmi jej chuti ale ja davam neochutene ....myslim si ze na ochutene ma v jej veku este casu dost moj nazor je ze je to umelina a zbytocne dost sladke-ale to je moj nazor..ale tak clovek ho moze ochutit aj doma zamiesat tam detsku vyzivu alebo tak 😉
a veru naco dve kupelky...iba velke upratovania budes mat no nie?

inga
ja som sa zas renci ponukla ze nech matildu zabali posle DHL-kou a ja ju budem zatial kojit kym bude prec 😀 😀 😀 no a sikulko je ked uz jazdi na tom cervenou autiaku 😉 aj ja som skusala posadit nan joss ale vtedy som prisla nato ze ma este kratke nohy ...cize nevie sa poriadne odrazit len tak suchoce spickami po zemi....no ved pride ten spravny cas aj pre nas 😉

vcera sme malovali a poviem vam joss je neuveritelny pomocnik neviem ako by sme to vsetko bez nej zvladli....pekne sa hrala tak sme obaja zacali malovat atti valcekom a ja stetcom v nedostupnych miestach....a tak sme boli zabraty do prace ze sme si ju nejak nevsimali a ona herecka uz machlila rukami po namalovanej stene-no radost co vam poviem ...ale aspon budeme mat na co spominat... 😎

rpinguin
13. okt 2010

@deina no ja ochutene nedavam nic, presne ako pise Bea, v zivote sa dost nacpe sladkym a ochutene jogurty su len sladke umeliny v tom, od ovocia to ma daleko. Prve Fruchtzwergy som davala az ked si sam vypytal, inac sme doteraz stale na bielych jogurtoch. Matilda zacala s jogurtom 1x po roku a dvoch tyzdnoch.

@neurologia a ty ake kupujes to kysle mlieko? Nejake Buttermilch? A Matildicku neposleeeeem, to by tatik neprezil.

@evinkaaa no jasne Evi, tatik sa stara. Sa uz tesi na to, som teda strasne zvedava, ale chcem mu tym ukazat ake to je, ked som s deckami ja stale sama.

@iii no umelac nemienm ani ja davat, uvidim, moznoze sa to mlieko fakt nestrati a mozem zasa nabehnut. Len, ci ona za tu dobu nezabudne. A chudaci mali s tou nadchou, to sa delia asi o vsetko. A davas taku Elcu do skolky? Nevadi to? A pytala si sa este na vlasy.....ja jej tu sticu ostrihat nechcem, chcem jej robit ten copicek. Mne sa kratke vlasy na zenach ani nepacia.....ved pozri aka je Elca kocka s jej dlhymi kucierkami. Inac Maxik chodil v 10. mesiacoch a Matilda v 11, takze u nas Matilda nie je taka rychla....rychlo akurat dostava do Maxika nezdrave jedlo, co jej nenapadne strci do ust....ako napr. hranolky. To on chudak cakal na prve hranolky 2 roky, ak nie viac.

A mimochodom ziadne fotky som nenasla...ani od teba ani od Stefky, tak nechapem, kde su. SOm na cz konovi zaregistrovana, tak by som tvoje teda mala vidiet urcite ☹

schatzinkaschatzinko
13. okt 2010

cafte baby, tak sa uz aj ja, 😀 😀 😀 zaklimatizovana o5 hlasim 😎 😎 😎
takze svadby sme vsetky v stasti zdravi prezili, aj ked musim povedat, ze ta druha v Tatrach dala Amci mierne zabrat..sice sme mali maminu na strazenie, ale bola nepokojna nejak bud z tej zmeny prostredia alebo ja enviem, co, ale jednoducho bola nesvoja..tak sme ju radsej ani medzi tych 120 hosti ani netahali, lebo by asi zacala socialny sok 😎 😎 😎 a cesta potom do Nemecka, kedze sme isli cez den..no ziadna vyhra..hned spominala na Beu, ako mi vravela, nech si to uzivam, pokial je mala pokojna...

inak u nas nic takiho novieho, o 5 v nasom rezime, A. sa zacina krasne otacat, a rkotat, uz vie dokonale povedat nemecke RRRRRR 😀 😀 😀 😀 😀 je pekne vnimava, tak sa tesime🙂))

Inak take acidofilne mlieko maaam @deina Danka, taku chut si mi narobila🙂 ja mam strasne rada to vanilkove a ked sme vzdy na Sk si kupujem rovno tu litrovu flasu!!!to uz nasi ked vedia, ked som doma, tak nakupia zasobu acidiek 😀 😀 😀 😀 😀 zelam vam, aby ste nasli krasny bytik..to je super, ze mate toho agenta a ked ho este dokonca plati niekto iny!!treba to vyuzit!! jaj, ja by som hned brala bytik alebo domcek s dakou teraskou alebp len tak, ze otvorim balkonove dvere a sup ho do zahrady, cosi take, ako tu raz davala Renka @rpinguin.

@neurologia Bei, sa mi strasne pacia tieto vase malovacie storky🙂) mala by si asi pomaly hladat Joss kruzok na vytvarnu🙂))
tak sa opatrujte tety konikarky vasa obcasna prispievatelka 😝 😝 😝 😝

deina
13. okt 2010

@schatzinkaschatzinko, prepac. 😅 Inac ja mam rada to neochutene, mne tam ta vanilka vadi.

A jasne, ked detom chuti neochutene, ci uz jogurty alebo tieto mlieka, je zbytocne davat im ochutene. To bol len taky tip. 😉 😉 Ja vlastne jogurty este nedavam vobec, skusala som (take tie detske), ale nezdalo sa mi, ze to posobi dobre na Matka, tak som ich dala prec. On tak ci tak vypije vela mlieka, tak zatial nepotrebuje. Zase starsi mlieko odmieta, zacal s tym kratko po roku a ked mal rok a pol, nepil uz ziadne mlieko, tak tam musim to mlieko nahradzat a on leeeen vanilkove jogurty. 😅

@evinkaaa, maly vie, ze tato je v Mnichove, ze tam ma robotu. Dnes rano bol opat smutny, aj si poplakal, ale potom sa mi podarilo odviest jeho pozornost, tak uz bolo dobre. A vzdy sa pyta, ze "Co tam maju v Mnichove?" a aj si sam odpovie, ze "Pracliky."

Joss aka podarena maliarka. 😅 😅

iii
15. okt 2010

acidofilne mlieko, to je super napad!!! ze mi to doteraz na um nezislo.....
heh, M sa komickym sposobom stiti brokolice, proste sa ju boji vziat do ruky, vobec nechapem, co su toto za moresy....

deina, no jo, mnichov, to musi byt dost abstraktne pre taku malu hlavicku. E sa minule zastavila pred nejakou zavretou zavorou pri lesa a zahlasila "o-oooo, dovolenka v lese je zavreta". a teraz ju este nacisto zmiatli prazdniny, nechape, ak moze byt niekto na prazdninach a nebyt na dovolenke, pripadne byt na dovolenke a nemat prazdniny....

evinkaaa
15. okt 2010

ingi - jeeeej, to detske myslenie je tak nadherne a tie vyroky deti su uzasne 😀

schatzinkaschatzinko
15. okt 2010

mne sa ta Elenka neskutocne rata 😀 😀 😀 😀@iii Ingi M. asi nechce brokolicu, lebo si mysli,, ze je to spenat 😀 😀 😀 😀 😀

My mame dnes uspesne za sebou navstevu mojej gyn, asi uz budem vzdy brat len A. so sebou, bola uplne ukazkova, prespinkala cely cas, ale o co lepsie tety Arzthelferiny ma hned zavolali, nech idem dnu, takze som bola predpustena aj pre privatnu Americanku 😝 😝 😝 😝 som sa pobavila, ta Americanka tam bola aj s manzelom a synom a boli akoby obleceni v civile- klasicky v teplakoch a vsetci mali este aj v civile na sebe oblecky US-Army 😀 😀 😀 asi to vsetci zadara fasuju, inak si to neviem predstavit 😒 😒 😒 ..u nas je celkom dost Amikov, lebo je tu blizko nas vycvikova zakladna, kde ich potom cvicia a potom svistia do Iraku 🙄 🙄 🙄

btw. ak najdete dake dobre to acidofilne mlieko tu, tak mi dajte vediet, podla mna, lepsie ako Acidko, clovek nezozenie 😖 😖 😖 😖

neurologia
15. okt 2010

@schatzinkaschatzinko
vierka no ze spenat...nahodou joss sa ide za spentom potrhat to ked jej naservirujem tak nestiham naberat a vkladat jej do ust co je taka nazhavena na spenat ....ja tu kupujem kefir-to je neochutene...ochutene som ani nevidela len rozne milch drinky ale to su vsetko zbrndy....fuj

schatzinkaschatzinko
15. okt 2010

@neurologia Bei, to ej super, ze ma aj Jossinka rada spenatik🙂) aj ja ho mam velmi rada, ktovie co naozaj Marcelkovi na tej brokolici vadi, asi by sme mali cheknut Ingine kucharske umenie 😀 😀 😀 , ja som tusim daco objavila v kauflande, daky ten kefir, ale ochutene, tak max 2 sorty, no vanilkove nudem musiet asi jedine importovat z sk...co ma vsak prekvapuje, ze ani v Cr sa Acidko neda zohnat..teda mne sa to nepodarilo☹

leelo
15. okt 2010

@schatzinkaschatzinko vierka, ja kupujem Kalinka Kefir, tusim od Muller a este taky tmavozeleny Kefir od Berchtesgadener Land. mne tu chutia este viac ako acidka. ale ja mam take postihnutie, ze podla mna je tu vsetko lepsie 😀

rpinguin
15. okt 2010

Peti, do nedavna som som si myslela, ze na tie nase slovenske chipsy, ci zemiacky, ci co tu su, tu v Nemecku nic nema, ale vcera som konecne objavila aj tie tu. Maju ich v DMku od ALnatury mit Meersalz, takze uz tu je naozaj vsetko. Akurat Zvolenske cokoladove jogurty mi celkom chutia, ale jogurtova nie som, takze nechybaju moc.
A co je Acidko tiez akosi neviem, za mojho mladi sa robilo kysle mlieko tak, ze sa nechalo skysnut normalne mlieko 😀
Je to Buttermilch? Ma to taku chut?

Vieri, aj my tu mame zakladnu, tiez ich tu beha pozehnane v ich nadhernych outfitoch 😀

neurologia
17. okt 2010

Ahojte baby

vkladam moje najnovsie dielo-pre kamosku k narodkam 🙂
kvalita foriek nic moc kedze ja nadhera som sa spamatala ze treba fotit chvilku pred odchodom-a to uz bola tma a pri umelom svete sa taketo veci fotia zle... 😖

marosko
17. okt 2010

Bei, ako vzdy super. Sikulka si.Kedy to vlasne stihas pri malej Jos? A ktore pomocky si uz nakupila? Napis nieco cim sa fakt oplati zacat.

yanni
18. okt 2010

@rpinguin Reni no Acidko ty nepoznas? Nehanbis sa? 😀 😀 Ja si tiez to plnotucne nosim, v litrovej flasi. Mnaaaaaaaaaaaaam No to je ako Buttermilch len je to trocha hustejsie. Poznas slovensku zakysanku? Tak nieco podobne. Za totacov myslim bola len zakysanka a domace kysle mlieko ale po revolucii sa objavilo aj toto. nazyvali to acidofilne mlieko. No a Rajo to skratilo na acidko. A je to riadna fajnotka. Ja s otcom vypijem taky liter na posedenie. Inak ked som bola teraz na SK, tak som si kupila na skusenie aj inu znacku, ca 20-30 centov lacnejsie ten liter a chutilo to rovnako. Tie ochutene neviem ake su, to nekupujem, umeliny sa najeme aj tak az-az, ale biela klasika je super. Ked pojdete na SK tak si kup na ochutnanie. je to aj v mensom baleni.

yanni
18. okt 2010

@neurologia Bei krasna torticka. Ja som tiez uz rozmyslala ze dam niekomu urobit, mam s kamoskou v januari spolu narodky a chceme to oslavit, kedze budem akurat vtedy na SK ale neviem komu mam tu zakazku dat ☹ A ja by som to chcela trosku viac prirodne, nie tie umeliny co su tam ponatahovane. Niekde som citala ze sa to da aj inak, to je potom asi ten klasicky marcipan, ci ako?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre