Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
2. nov 2010

@leelo ved pockaj budes prekvapena ked sa vytrcim s kociarom 😀 😀 😀 😀 Na vazne, na co by mi bol 😀

Ze vraj kon. Ja som to zazila v Krabbelgruppe ked som bola ooooooooooooooperka. Liezlo mi to na nervy. Ved aj tak je to vlastne dieta najkrajsie, najlepsie, najsikovnejsie.....Ved len pockaj aky bude Bendzi genius. No pri takych rodicoch sa nebudem ani cudovat 😀 😀 😀 Vsetci sladki 😀 😀 😀 😀

leelo
2. nov 2010

@yanni katulik, ber ma s humorom. ale fakt je to niekedy ako konske dostihy. raz mi jedna tvrdila, ze jej mala mala apgar 12 😀 to uz co musi byt?? 😀 pripad na skumanie vierkou a ingrid 😎
teraz ked sme boli na sk, bol u nas muzov kamos s rodinou, maju dceru o 2 mes starsiu od Bena. ked videl maleho pit z pohara, tak zacal tvrdit, ze on urcite nepije, len sa hra 😕 a to vsetko len preto, lebo ich dcera pije len z flase, hoci je kojena. zato chodi uz dlho, B nie, tak to ho asi zmiatlo. to som mu ale nevravela, ze z pohara pije uz dlho a ze mi hovori aj "mama" uz dlho. ich dcera nie.
za toto ma zdrbala moja mama, ktora tam bola pritomna, ze sa synom velmi malo chvalim. ale ona je neobjektivna zalubena babka 😝

dolina
2. nov 2010

len sa chváľme, veď sa máme s čím, naše slniečka by sme nevymenili. 😎 Baby, ako to zvládate v zahraničí? Ja sa neviem rozhodnúť, či by som to zvládla...

leelo
2. nov 2010

@dolina ahoj 🙂 no nezistis pokial nevyskusas. nie je to jednoduche zacat niekde v cudzom svete, niekedy aj bez ovladania jazyka, ale zase posuva to cloveka dalej.
my sme si stale vraveli, ze pokial nebudeme mat deti, tak vlastne nezapustime korene, cize to je najlepsia doba na "presun". stahovali sme sa tehotni.
chyba mi vela z domova - predovsetkym rodina a priatelia, ale zase si vravim, ze nie som tak daleko a aspon sii moji rodicia na stare kolena trosku pocestuju 😉
pre mna je dolezity psychologicky moment to, ze sme si na sk nechali dom a mame sa kam vratit. takto mam pocit, ze som tu len na dovolenke a nic mi nebrani kedykolvek ist nazad na sk. a zatial asi prave preto ani po slovensku netuzim 😝

yanni
2. nov 2010

@leelo Petulik no s tym skore to je witz vsak? Nie je maximalny pocet bodov 10? Aspon to mam ja tak nejak v pamäti, ci sa to zmenilo?

Booooooooooze ty si ale zla mama. Syna si nevychvalis 😀 😀 😀 😀 Mas im povedat ze uz vie povedat nie len mama ale aj papa a to dokonca v troch jazykoch 😀 😀 😀 😀
Ale co sa budeme pretekat. Mne to tiez pripada trocha pritiahnute za vlasy. Rodicia sa casto vidia vo svojich detoch a prehanaju to so vselijakymi kruzkami a podobne a potom su deti totalne zdeptane.

@dolina s detmi je to urcite tazsie ale myslim si ze zvladnut sa da vsetko. A praveze tie deti to beru uplne inak, pohodovejsie. Ja by som sa na SK uz nevratila. NEmam vlastne ani paru ako to tam bezi. Zaciatky boli tazke, velmi tazke ale ked clovek chce, ma velku hubu a ostre lakte, tak sa ta "takmer" vsetko...

mooc
2. nov 2010

krabbelgruppe 🙂)))) jezis, ja som tam chodila raz za mesiac, lebo ma vzdy najmenej 3 tyzdne po takej dvojhodinovke boleli usi 🙂)))) a moje dieta asi tiez, kedze unho bolo krabbeln na konci, ked bolo medzi mnou a nim viac ako 10cm vzdusna vzdialenost.. 😀 a tiez mi prislo blbe sediet dve hodiny v jednej minimiestnosti na zemi, ked vonku bolo krasne slnieckovo a mohli sme sa prechadzat.. 😎

@yanni, chces kocik? do juna ti jeden mozem pozicat.. nam sa tfk vratil z reklamacie a hartan stoji v garazi a caka na princeznu (princa), co sa v nom bude od leta vyvazat..

@deina no skoda ze sa vam to s tym bytom o mesiac natiahlo (ten druhy bol k mani od novembra, ci?) ale zase ked sa ti paci prostredie a vymalujete, zariadite po svojom.. (ja by som asi hned menila terasu za balkon, sraaaac som), ale uz sa to krati, uz len 4tyzdne do decembra, ja by som miskovi urobila taky "stahovaci" kalendar (nieco na sposob adventneho) ze uz len tolko krat sa vybuva a budete zase byvat spolu s tatinom na kazdy den nejake mini prekvapko..

bolo este nieco dolezite? u mna funguje ta dvojita demencia (kojenie + tehu) na 100% tak hadam zas az nabuduce.. 🙂 inak uz mi nebyva az taaaak neskutocne zle.. uz je to trochu lepsie..

deina
2. nov 2010

Co je to krabbelgrupe? 😀 (moja stredoskolska nemcina sa este nie celkom vynorila zo zabudnutia)

Reni, to je super napad, ked to uz bude naozaj iste (pokial neuvidim podpisy, na 100% nic nie je), nieco mu vyrobim, mozno mu to pomoze v cakani.

@leelo, Peti, napokon dnes ten plac nebol az taky hrozny. Bud pomohlo to, ze som ho aspon trosku pripravila, ze tato ide prec, myslela som, ze to ani nevnimal, ked som mu hovorila, ale asi vnimal... alebo mu to nedoslo hned, vecer potom velmi chcel cakat na tatina, ale zvladol to uz bez vacsieho placu. A mozno si uz zvykol. ☹ Alebo uz vie, ze tato sice odide a odide nadlho, ale vzdy sa vrati.

A ze kon. 😀 Aj ja mam doma lenivca, najma v porovnani so starsim je to veeelky pohodak. Ale zase taky je peknucky, no nemozem mat vsetko, nie? 😅 😅 V kazdom pripade, to bolo super apgar, ze 12, parada. To asi odracal po svojich hned po porode... Inac mna najviac stve to (na inych maminach), ked mi niektore povedia napr, ze moji krpci maju naskok, kedze sa narodili skor a take to zlahcovanie, ze vsak nic sa nedeje, len sa malinki narodili.

deina
2. nov 2010

@mooc, Reni, ani sa to velmi nenatiahlo, ja by som tak ci tak skor ako v decembri odist nevedela (este musim lekarov vybavit a to je na dlho 😝 - zubarku najma). Ale mm to bude mat takto viacej natesno, nastastie sa mu ponukol mojej sestry buduci, ze pride pomoct vymalovat (on je taky dobracisko, pride aj zo Zamkov do Mnichova).

yanni
3. nov 2010

@mooc hihi ze vraj kocik. diky za ponuku ale co v nom budem preboha vozit????No mam sice nejakeho plysoveho macka ale ten ani nevrieska ani nekaka, no tak to sa nerata 😀 😀 😀 😀 Musim uz nieco vyspekulovat. Potencialneho otca mojich deti by som aj mala, len ten chudak o tych detoch este neviem 😀 😀 😀 😀 No nejdem ai nic vraviet, nie ze sa zlakne a zdupka 😀 😀 😀 😀 😀

@deina no Krabbelgruppe je taky skor pokec pre mamicky a vychvalovanie deticiek. krabbeln-lezenie, gruppe=skupina. To tam ides s dietatom a trcis 1-2 hodiny zavreta v jednej miestnosti, vykydnuta na zemi a sa spieva a take blbosti co deti aj tak nezaujima a tie si robia co chcu len nie to co si ta "veduca" na nich vymyslela. 😀 😀 To mozem ist rovno na pieskovisko´, tam je tiez pokec a aspon sme na cerstvom vzduchu. (no cerstvy ako cerstvy 😕 )

A s tym stahovanim sa vam to uz krati. Ale s dvoma detmi, to bude fuska. Pokym sa zabyvate a tak. A mas dobreho svagrika, no aj u mna bolo podobne, mna prisli nasi a stryko stahovat ,z BB az do Dachau. A to uz treti krat 😉 No do nemecka sa chodi len na "robotu" 😀 Ale ja zase chodim z DE na SK na robotu na pole makat 🙄 Takze je tu akasi spravodlivost 😀

dolina
3. nov 2010

@yanni máš pravdu, všetko sa dá, len treba chcieť, že? 🙂

dolina
3. nov 2010

@leelo máš úplnú pravdu, lne neviem, či my sme ten správny čas už neprešvili, malý bude mať na jar 6 r., bude nás čakať 1. trieda a cudzí jazyk je pre neho fakt cudzí, každý...

deina
3. nov 2010

@yanni, na pole makat, fiha, co pestujete? Pamatam si, ako nasi mavali folie, to bola teda fuska, nenavidela som to (ako dieta). 😝 To bolo este za komunistov, vtedy bolo asi cele juzne Slovensko pod foliami. 😅

@dolina, vies co, poznam dieta, ktore do Nemecka odislo z druhej triedy ZS a krasne sa tu nemcinu naucilo. Odchadzali, ked tu skoncil 2.triedu, v Nemecku sa vtedy este skolsky rok neskoncil, musel do skoly a ze to bolo nieco hrozne, kazdy den chodil domov s placom, lebo nerozumel nic. Cez leto nemcinu pochytil a v septembri uz problem nemal. Teraz je uz na gymnaziu a dokonca ma z nemciny jednotku, zvladol to perfektne. Ale mal to tazsie ako male deti.

Zajtra by mal mm podpisat zmluvu na byt. 🙂

evinkaaa
5. nov 2010

Dani - tak co? Mate ten byt uz konecne ci este nie? 😉

deina
5. nov 2010

@evinkaaa, mame. 😅

evinkaaa
5. nov 2010

Dani - tak srdecne gratulujem 😵 😵 😵 😵 😵 Teraz vam zacne action 😀

deina
5. nov 2010

Evi, dakujem. Mam teraz pocit, ze nic nestiiiiiiham. Ani neviem, co tu mam vybavovat, budem musiet skocit na socialny urad, ci co to tu mame, nech vedia, ze ideme prec, ani neviem, kde co mam odhlasit. 😅 Bojim sa, ze si nestihnem zubarku dokoncit. 😝

A akurat studujem torty, ste ma navnadili, ze mozno by som sa o nejaku mohla aj sama pokusit Miskovi k 3.narodeninam. Jedle to mozno bude, pekne mozno nie, ale tak ktovie, ci v sebe neobjavim nejaky skryty talent.

evinkaaa
5. nov 2010

Dani - chapem, ze teraz mas toho vela. Ale skus vsetko v klude. Ja ani neviem, co by si mala odhlasit a co nie. V tom sa vobec nevyznam, takze nepomozem. Mozno ine baby. Mas u zubarky "rozbehnuty" nejaky zakrok?!
Kvoli torte si nerob starosti. Ak chces, precitaj si na TOM nejake tie recepty ohladom korpusov ci kremov a potahovky. Ak mas nejake otazky, kludne napis. A davam ti do pozornosti (aj ostatnym novym babam) nasu temu o peceni.
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/recepty-mamiciek-z-nemecka-2/

deina
5. nov 2010

Da sa to tak povedat, ze mam nieco u zubarky rozbehnute... a ide to strasne pomaly. Akoze nic vazne, len zubne kazy, lenze mam taky pocit, ze mam pokazeny kazdy jeden zub (niezeby som sa o ne nestarala, ale mam velmi malo slin, potom takto vyzeraju, take drobulinke male kazy na hrane zuba), dlho to trva dat ich vsetky doporiadku. Ostatne ma nejako netrapi, to sa da stihnut, ale ci toto stihneme dokoncit... 😨

Uz som citala (TOM - torty od mamy?), nevyzera to az tak zlozito ako som si myslela... aspon na obrazkoch to nevyzera zlozito, hoci ja som nikdy v zivote ziadnu tortu este neupiekla. 😅 Ale to zdobenie, to vyzera ako zaujimava pracicka, take modelovanie a nasla som niekde tortu s macickami, to by sa malemu velmi pacilo. Zapojim deti a bude sranda (len Matka tazko, on miluje marcipan, na svoje 1.narodeniny sa donho pustil a to som ozaj tu tortu nemyslel tak, ze bude aj on jest).

evinkaaa
5. nov 2010

Hm, tak budem drzat palce, nech sa zubky stihnu dat do poriadku 😉 .

Aku torticku planujes? Aky by si chcela korpus? Plnku? A aku potahovku? To su zakladne veci.....zdobenie je uz individualne. 🙂

deina
5. nov 2010

Jooj, no to vobec neviem, este sa v tom nevyznam. Misko ma rad cokoladu, potvora mala, mozno bude cokoladova. Do dvoch rokov ju ani citit nemohol, ani som mu ju neponukala a odrazu - dedova robota (prvy vnuk po dvoch dcerach). Musim najst nieco jednoduche, co sa len tak lahko neda pokazit... a tie potahy studujem, ze sa daju kupit aj hotove, aj urobit napr z cukrikov alebo mliecne. Hotova veda. 😅 Este mam cas, 12. januara bude mat 3 roky.

evinkaaa
5. nov 2010

NO, to potom mozes urobit uplne cokoladovu - cize aj korpus cokoladovy a aj krem. Alebo to je mozno az moc cokoladove? 😀 Alebo orechovy korpus a cokoladovy krem.... Napadov je vela 😀
Hmoty su rozne. Z kupenych su to wi, pasta dama top, rollfondant, pasta dama top special, K2..... A z doma robenych moze byt mliecny marcipan alebo hmota z marshmallow. Recept na nu je v "peciacej" teme.

felli
7. nov 2010

Zdravime vas vsetky,mozme sa k vam pridat? nebyvate niekto pri Ansbachu ? Monika a Filipek

evinkaaa
7. nov 2010

Ahoj felli. Vitam ta medzi nami. Ja som z Mnichova a volam sa tak ako moj nick. Ako sa volas ty? A ako dlho si v Nemecku? 😉

deina
7. nov 2010

@evinkaaa, mozno napokon urobim radsej nieco ovocne, nech je to vhodnejsie pre male dieta. Nieco vymyslim. 😅 Z cim sa najlahsie pracuje (zaciatocnikovi)?

Vitaj, Felli. 🙂

evinkaaa
7. nov 2010

Dani - ja osobne by som na narodeniny maleho dietata potahovanu tortu neurobila. Podla mna to nieje celkom vhodne. Ale tak kazdy to mozno vidi inak. Rozhodla by som sa asi tak, ako ty. Volila by som nieco ovocne a lahsie aj pre deti. Nieco s tvarohom ci jogurtom alebo mascarpone, nic maslove. Ale tak ty najlepsie vies, co mate radi, co ma rad maly... 😉

deina
7. nov 2010

Maly sladkosti velmi nemusi, on si z nej pravdepodobne vobec nebude chciet dat. Ono je to prenho viac menej len take, ze ma narodeniny, tak ma tortu, sviecku, ktoru moze sfuknut... Inac akurat na mascarpone som myslela, ze s tym by sa nieco dalo urobit. 😉

evinkaaa
7. nov 2010

No ja si tiez myslim, (ale neviem, ci je to naozaj tak) ze tie vsetky nadherne torty na prve ci druhe narodeniny dietata vobec niesu urcene dietatu. Teda myslim nie na jedenie. To zjedia rodicia a navsteva 😀 . Dietatko ma radost z tych vsetkych ozdob na nej a ako ty hovoris zo sviecky. 😵
Mascarpone mozem tiez len odporucit. Je velmi lahodny a su z neho fajne kremy do toriet. 😉

deina
7. nov 2010

Presne, u nas to vzdy zjedia rodicia a navstevy. Misko ochutnal tortu k svojim 1.narodeninam, to robila mama, bola jahodovo-slahackova, tu k 2.narodeninam nechcel vobec. Do 2 rokov som mu aj tak sladkosti nedavala, ani si nepytal, dokonca ho striasalo, ked mu niekto nieco ponukol, az teraz mu zacala chutit cokolada. Ale tie potahy a zdobenie sa pacia mne, zeby som len tak vyskusala... a potom si to zjem. 😅

evinkaaa
7. nov 2010

Chapem, co tym chces povedat. 😀 Torta pre potesenie mamicky 😀 😀 😀 Ale nie, rozumiem, ze ta laka vyskusat potahovanu tortu. 😉
Tak co - zacina pomaly stahovaci "stres"?

deina
7. nov 2010

Mne zatial nie, ja som taka, ze vsak to je este dalekoooo... a tak 2-3 dni pred mi to dojde, ze ups a tolko veci este nemam vybavenych. 😅 Manzel stresuje, lebo nevie presne datumy, kto a kedy nas bude stahovat a kedy sa odstahuju majitelia, on ma rad vsetko naplanovane.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre