Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
15. nov 2010

@rpinguin Renci no ty si ale ganzdinka 😀 😀 ale ja teiz neexperimentujem lebo by som asi dopadla ako ty 😀 😀 A piect uz vobec nie- len take lahke, Kastenkuchen a tek. Co sa vsetko len zmiesa dokopy a na nieco vykydne 😀 😀

Inak renca ano je hruba muka a este hruba to ta krupica, mi to nazyvame griska. Lebo ma skoro taku konzistenciu ako detska krupica. Ale inak si dobraaaaaaaaaaa.... 😀 😀

zuzanasaw
15. nov 2010

Reni, no vidis, ja robim knedlik ako klasicke kysnute cesto, len pridam viac soli a menej cukru. a od oka, recept nemam, len to, co tam ma ist, ale nie mnozstva 😀 😀 😀 Neboj, bude dobre, aj motyka vystreli 😉

U nas tych 77€ za skolku a 117€ za jasle, to je len od 7:30 do 12:30, cize len na polden, nie celodenny. No zas az taka vyhra to nie je. Ale ked mi niekto na Sk povie, ze plati 20€ plus stravu, ide ma vystriet! Ja viem, ale platy tam maju ine...

Lubi, S. je sikovna, ze "po obrazovke" 😀 😀 😀 Hmmm, LCD?

zuzanasaw
15. nov 2010

Jaj, vy mate v ponuke klasicku hrubu muku? Doteraz som stale bola v tom, ze v DE existuje len hladka a polohruba, a potom uz len Grieß... 😕

neurologia
15. nov 2010

@zuzanasaw
zuzka renca pisala ze to jej niekto z SK priniesol tu muku 😉

@fabienamata
lubka ako sa pochvalila ze to ona vymyslela 😀 si ju mala pochvalit za vynaliezavaost 😀 a mas pravdu joss je v podstate spokojne dieta...aj ked aj ona ma svoje dni 😉 ale pri tapetach nam pomaha...ked visia zo steny dolu tak ich chyti sa strhne...ale vybera z vedra strhnute tapety a potom ich prehadzuje hore dole...jednoducho sa zahra 😎 horsie je to ked tapetujeme alebo malujeme a takisto chce aj ona...malovat stetcom...uz sa nam parkrat stalo ze zacala machlit rukami po cerstvo namalovanej stene alebo ze sa jej podarilo stiahnut stetec a namocila ho do farby sa uz chcela ist na vec aj ona... 😉
Marzipan Rohmasse-podla mna na potahovanie vhodna nieje ....uz som ju mala kupenu a neviem si predstavit ze by sa s nou v pohode potahovalo podla mna je skor vhodna ako napln do kolacov/peciva, svokra s nou aj skusala potahovat a nedarilo sa jej trhalo sa jej to a nakoniec to tak "platala"

zuzanasaw
15. nov 2010

Lubi, ako pise Bei, ten marcipan by som na potahovanie nedala. Ja som skusala tiez, ale neslo to. Takze nanajvys nejake ozdoby, ale to tiez neviem, asi to nebude chciet pekne uschnut. Skor ako prisada do kolacov...

Bei, k tomu domceku este, azbest je len na strechach hospodarskych budov, na dome je uz vynenena skridla, v r.2000, takze v podstate nova. A pokial s tym nic nerobis, ze existuju natery, ked sa to majitelovi esteticky nezda. Zhodila by som len cast jednej hosp. budovy, ale problem tu tak ci tak bude... 😒

mammy81
15. nov 2010

ahojte babule ani ja nemam cim prispiet ☹
Reni vdaka 🙂

ja som naposledy robila z toho marcipanu ruzicky su na tej zelenej torte v nasej receptovej teme a priznavam nestvrdli 😒 ,ale zato vsetci maju radi marcipan takze pojest sa pojedli 🙂

Pane boze to su palky za skolky 😒 my sme platili 90eur plus jeden obed 1,99eur.ale deti do 3 rokoch boli samozrejme drahsie 😠
Zuzi toto moja rodine nechapala ze tolko korun za skolku.....no ked musis tak musis ☹

felli
15. nov 2010

@rpinguin Reni 🙂 tak to sa uz podarilo aj mne 😀 muz ma i tak rad tie ich "gumove"knedle,uz robim len tie 😀 pekarka tiez nejaka obzvlast nie som,dorty len obycajne,ale inak peciem dost casto.

felli
15. nov 2010

@neurologia je to makacka ale na Vianoce budete mat pekne byvanie 🙂 Fellipe tiez asistuje,az je tym poznamenany 😒 pridem pre neho do skolky,ostatne deti robia babovicky na piesku,hraju sa,nas Filipek stoji na pni,v ruke haluz a vola na mna ze tu strechu hned doopravuje,ze uz ma skoro hotovo 😀

evinkaaa
15. nov 2010

Steffi - tak aj tu este raz vsetko naj... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Oslavis s manzelikom, ked pride?

Monika - aj moj ma rad tie "gumove knedle" (inak super vyraz. aj mne sa vzdy zdali ako z gumy 😀 ), ale obcas, ked robim segedinsky gulas, tak tam patri predsa nasa slovenska vynikajuca knedla, tak robim tu. Alebo este aj "serviettenknödel", tie su tiez skvele. 😉
Tvoj maly ma uzasne "spruchy"...zevraj haluz v ruke a vola, ze tu strechu hned doopravuje.... 😀 😀 😀

Bei - cochvila budete mat skoro novy bytik....to je krasny moment.....tak si vase hniezdocko pekne vynovte... 😵

Zuzi - tak ako ste sa rozhodli? Idete domcek kupit? 🙂

Renca - taketo kucharske "nehody" sa predsa stavaju kazdemu.....ja si velmi dobre pamatam na moju prvu krupicu, co som varila.....bolo to sice uz velmi-velmi davno, ale to bolo teda "fuuuuuuj" 😝

Lubka - ten marcipan neodporucujem na potahovanie ani ja. Nanajvys nejake figurky, baby z TOM zvyknu z toho robit figurky, ale fakt nic viac. 😉

kackabrcka
15. nov 2010

@zuzanasaw u nas skolka zadarmo od 2r. 😀

felli
15. nov 2010

@evinkaaa tak tie nase slovenske som nerobila ani nepamätam,uz by sa mi asi nepodarili 😒 a ake su to tie papierove 🙂 to znie tiez dobre 😀 ,hlody to ma 😀 😀 zo skolky si doniesol slovo FAJRONT a NEMAM SAJN 🙂

evinkaaa
15. nov 2010

slovo fajront je velmi mile......moj ocino to pouziva velmi casto, ale od maleho dietatka som to este nepocula 😀 sranda...a to pride s takymito slovami zo skolky? nehovoria tam deti nemecky? 😀

felli
15. nov 2010

@evinkaaa aha 🙂 tak tie som skusala 🙂 ale asi som mala spatny recept 😀 bol to opak betonu ako to tu dievcata pisali,formovala som ich rychle rychle uz po vareni..,no hruza.Ale hovorim,asi to bolo tym receptom 😀 Knedle su kapitola,,

felli
15. nov 2010

@evinkaaa hovoria 🙂 sama som sa divila,ale tak v dialekte sa to sem tam zapocuje...asi sa uz nejaka pani ucitelka tesila domov 🙂

evinkaaa
15. nov 2010

mas pravdu, ved vela slov je na sk prevzatych z nemciny.....moja babicka pouzivala velmi vela takychto slov a vzdy mi hovorila, ze to ludia pochytili, ked bola vojna a boli tam nemci....

A knedla je kapitola sama o sebe......to je veru fakt. 😀

rpinguin
15. nov 2010

@kackabrcka no v R-P je sice skolka zadara, ale ako je to potom so skolou? Nie je to tak, ze sa musia vsetky knihy hradit rodicia, kedze ich nehradi krajina? Takze vsetko ma svoje vyhody a nevyhody 😉

Moni, ja si asi nikdy nezapamätam, aky stary je Filip? Nenapises si to do pasu? Je on podobne ako moj Maxik?
A gumove knedle su ake? Myslite tie klasicke kysnute, ktore dostat kupit? A inac pozrite toto video, ved je to uplne easy:
http://www.protv.cz/ceska-kuchyne/pecena-kachna...

felli
15. nov 2010

@rpinguin jun 2008,na Vianoce ma 2,5r 🙂 gumovky su zo struhanych zemiakov,plnene na kocky nakrajanou osmazenou zemlou.Ale cesto sa da i kupit (nie v prasku 🙂 )

evinkaaa
15. nov 2010
rpinguin
15. nov 2010

@felli aha, som myslela, ze ta dlha biela knedla klasicka 🙂

felli
15. nov 2010

@rpinguin tak to je sila takto pred spanim si robit chute na kacicu 🙂 bielu kapustu to tu vobec ku kacke nepoznaju len cervenu ,muz sa divi ked sme na Slovensku,moj otec zasa ked je na Vianoce on u nas.Ku knedlam sa radsej nevyjadrujem 🙂

felli
15. nov 2010

dobru noc dievcata 😉

evinkaaa
15. nov 2010

Dobru noc, monika. 🙂

kackabrcka
16. nov 2010

@rpinguin ku skole som sa este nedostala... to tu zmenili teraz iba nedavno, doteraz sa platilo za skolu okolo 120

deina
16. nov 2010

Moje dieta dve hodiny v noci zurovalo, teraz spia obe, ale kebyze si lahnem, tak potom budem vecer zurovat ja. Tak som tu. 😅 Knedle som este nikdy v zivote nerobila, ale taku kacicu, juuuj, tu by som si veru dala s kapustou a s loksami, mnam. To je vianocne menu u nas u mamy (1.sviatok vianocny), taka dobre chrumkava slana kacica. V ten den pride aj babka a pofrfle si, ze ake hody, inde ludia hladuju, ale spraska vsetko.

verohit
autor
16. nov 2010

Caves zenule, opät zdravim po starociach aj som k vam obcas zabludila, zacala pisat prispevok, ale zial nedokoncila 😖
dufam ze sa vsetky mavate dobre, aj s deturencami....
pozeram ze vyvarate knedle.... Evi napis mi prosim ta recept na tie prave slovenske, tie som este nerobila... vopred vdaka 😉
inak my sa mavame dobre....teraz maradujeme trochu tak sme doma v teplucku a uzivame si papucovej kultury.... minuly tyzden sme boli aj my na "laternenumzug" bolo to velmi romantico Mimi sa veeelmi pacilo bolo to z jej jasliciek a ukoncili sme to vsetci pri spolocnej vecery v jednej bavorskej restike... no mile.... deti si to fakt uzili...

inak ma zaujima ta skolkarska tematika, lebo ja momentalne teraz beham po vsetkych skolkach a hladam pre Mimi miesto skor ako od nasledujuceho septembra (zatial neuspesne) uz ma to se.... lebo minuly rok sme boli tiez a povedali nam ze na tento september je este mala ( v decembri bude mat 3 ) a teraz vidim ze vela deticiek ktore su o par mesiacov mladsie od Mimi su uz v skolkach a mne vraveli ze to ide podla veku... ha,ha,ha tak kde je pravda.... este mame jednu skolku na programe kde by to mohlo od januara vyjst tak to nechcem zakriknut... a uvidim..... Paula ako to bolo vtedy u Vas s Laurinkou??? 😕

a este jedna horuca novinka od nas!!! 😎 😎 😎 😅 cas leti ako blaznivy a my sa uz 18tyzdnov tesime na nase druhe slniecko!!! takze velka noc bude riadna oblievacka 😎 😉 Mimi ta uz veelmi tesi.... vie o tom od zaciatku, nejak prisla na to sama, az sme sa cudovali... a kazdemu rozprava ze mama ma v brusku skryte babätko.... hlada mu uz teraz hracky z jej repertoaru, v obchode chce kupovat cumel pre babätko.... a spieva mu a pusinkuje.... a hovori ze to je jej "bibi-bruder" (co este nevieme co to bude) ale ked sa jej niekto spyta ze ci chce braceka alebo sestricku tak povie ze segru.... no vyznaj sa v nej... 😀

Ingrid
pocuvaj ty nezbednicka, tak vy takto lietate po Rgbg., dokonca do Kids of nature, ale ze by vas napadlo po dobrom shoppingu zavitat za roh a nechat sa pozvat na kavu a kolaciky.. 😝 inak tek kseftik je uplne skvely, mame odtial mnozstvo vybavy a clovek vzdy odtial odchadza s prazdnou penazenkou, ale veci su naozaj kvalitne, trvanlive a hlavne unisex 😉 takze si myslim ze si spravila dobry kseft!!

babulky zatial ahojte a skoreho konikovania!!! vsetky tie co sa este nepozname veeeelmi pozdravujem a tesim sa na spolocne chat...

evinkaaa
16. nov 2010

vierka - jeeeeeeeeeeeeej, srdecne ti blahozelam. Tak predsa mame druhu tehulku. Ved to vzdy tak bolo, ze boli tehulky dve. 😵 Este raz ti zelam krasne tehotenstvo bez problemov a este krajsi porod. Ako sa citis? Planovali ste? 😵
Recept ti napisem.

amilat
16. nov 2010

Ahojte baby,
Tak co sa tyka skolky, moj syn plati 83€+ ca.50€ strava +10€ ranajky, je tam od 8,00h. do 14.30h., a ked este nemal tri roky tak sa priplacalo 50€ .Je to integrativna skolka , co je super, lebo na priblizne 18 deti tam su dve ucitelky , praktikantka a jeden az dvaja co si tam odmakavaju civilku, to je super hlavne pre mojho syna lebo maju s kym hrat futbal atd. 🙂

neurologia
16. nov 2010

@verohit
vierka velke gratulejem...k dalsiemu babatku.... som teda zvedava co to bude....heh takze na velku noc bude v oboch rodinach vela radosti...pisem v oboch lebo aj v mojej rodine pribudne maly cloviecik-sestra je tehotna a termin ma v aprili 🙂

fabienamata
16. nov 2010

Reni my uz citame, tie ozajsne knihy ,leporela uz nie, no ved tam ani vela co citat nie je.A mame ich hore na policke ,ked docitam sups s knihou na policku, i ked S.knihy netrhala, len skusala strihat, ked som ju nahodou neodlozila.
Zeny vy ste inak z lacneho kraja,my za skolku platime 200 😝
A pocula som,ze v Mnichove davaju deti zapisat do skolky pri narodeni, lebo tam skolku zahnat je skoro nemozne a palky su to tiez.
Vieri gratulujem k tehulkovaniu.
Amilat, ahoj, odkial si?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre