Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

leelo
19. nov 2010

ingridka, najdolezitejsie co si vsimat pri navigacii su tie mapy v zakladnej vybave (najlepsie cela europa) a podla mna aj funkcia TMC (Traffic Message Center) - cize hlasenie traffic jams a planovanie obchadzok. tato je celkom sikovna:
http://www.navigace.cz/garmin-nuvi-1490t-lifetime/

baby, dakujem za odpovede re:fontanela.
monika, ja som tymi studovanymi damami narazala na poznamku ingrid spred 2 dni 😉
vierka, nezda sa mi, ze by mal aj nejake ina znaky dehydratacie. otazka je, co znamena poklesnuta fontanela. je to az pod kost? neviem to dobre opisat... ale ma to tak striedavo, kazdych par minut. a niekedy dost vyrazne. fakt akoby mu to skor znazornovalo zvyseny pulz, ako vravi monika 😕 u nas to sledujem ale dlhodobo, tak to by uz nejako vyeskalovalo, keby bol dehydr. a tiez mu to nerada chytam, ale neda sa to nevsimnut.
ingi, praveze paoa ukazkovo prikrmy, pije vodicku z pohara a dojci sa dost, praveze mam pocit, ze mam viac mlieka ako kedykolvek v historii a aj sa mi super spusta...
deina, ako suvisi fontanela s neuro? zrastanie vam sleduju tam?

neurologia
19. nov 2010

@leelo
@iii
peti inga
nasi kupili presne tento navigacny... 😎

deina
19. nov 2010

@leelo, Peti, to bola len taka asociacia, kedze teraz myslim na to, co som este nevybavila. Akoze fontanela > hlavicka > mozog > jej, neurologicka, musim jej zavolat. Ale ano, aj fontanelu tam sleduju, nasa doktorka stale plasila s tym, ze "uz ma takmer zrastenu fontanelu?", ale tak keby bolo nieco, neurologicka by nas bola upozornila.

No, mladsie babetko je uz hore, idem mu dat papat a zobudit aj to starsie babo.

felli
19. nov 2010

@leelo viem 😉 citala som 🙂 pravdupovediac takto ked mam dietatko si clovek kade co zasa ozivy,ale veru od skoly sa tolko informacii zabudne...bohuzial.kazda mame starost ked sa nieco deje,viac ako keby sme boli chore same.Myslim ze to nic nebude,spytaj sa az pojdes na prehliadku,aby si sa ukludnila.My sme boli v septembri s Filipkom v Augsburgu na CT,sice len vysetrenie ale roztrasena som bola...

felli
19. nov 2010

@deina obdivujem vas s dvomi detickami,takto v zahranici,to asi tiez nemate nikoho po ruke ,co? alebo mate fajn nemecku babicku? my sme si jednu minuly rok adoptovali 🙂 ,(mojej kolegyne mamicku) ale po chvili to vzdala 🙂 volame si,aj ju pozveme, ci ona nas,ale Filipkovi ,nasmu gulovemu blesku nestihala 😀 Dnes uz ma toho korenia v zadocku menej ,ale i tak 🙂

iii
19. nov 2010

peti, jeminecky, dufam, ze v tom slo rozoznat trosku nadsazky.... 😉 ozaj, ze papa ukazkovo - uz je normalne s vami, ci este ma nejake kase? M ma uz medzicasom 10 zubov a zdiela s nami vsetko, co je na stole....je to celkom pohodlne 😉
neviem sa vysomarit z tych garminov, tomtom ma zatial moje najvacsie sympatie.

leelo
19. nov 2010

@felli korenie v zadku 😀
moni a co ste boli na ct?

leelo
19. nov 2010

ingi, jasneze, aj moje uvahy su take poloironicke. papa s nami co moze, ale zuby zatial len 2. najviac miluje chlebik hryzkat s avokadom. aj banan kuse cely. no ale kasicky este robim, ako ranajkove cerealie. aj tvrde ovocie mixujem. no obed mu uz neroztlacam, uz ma kusky, ale malinke.
aj tomtom ma dobre referencie, dolezite je, aby si nekupila mio 😀

bei, vasi dobre kupili 😉

felli
19. nov 2010

@iii 🙂

felli
19. nov 2010

@leelo z nicoho nic sa mu objavila bulka v podpazusi,(4x5)cm dost velka,bola som z toho nanic.Potom sa po lymfodrenazach ovela zmensila,ale o dva mesiace znova...,po ultrazvuku ho chceli vo würzburgu hned operovat,ze to nie je akutne,ale lepsie ked sa hned vyoperuje,to som nechcela vobec.bez nejakych dalsich vysetreni hned rezat 😒 V Ausburgu nam zistili lymfangiom,ani sa operovat dost dobre neda,len musime na kontroly.

leelo
19. nov 2010

@felli toto som uz niekde pocula. tiez nedali operovat. takze ste pozorovani, chvalabohu.
v ausburgu? to je blizko nas, pri tej prilezitosti som pozrela dinkelsbuhl - tak augsb. je na polceste do mnichova 🙂 aj beu mas myslim relativne blizko. vy ste B-W?

leelo
19. nov 2010

bei, k teme malovanie. my sa asi tak skoro nechystame 😀

mooc
19. nov 2010

boah.. mne je taka zima.. ulozila som dieta haji, vyliezla od neho spod vyhriateho paplona a uuuuuplne ma klepe (uz hodinu)
tak sme dnes boli kupovat zimne boty.. a nedopadli sme velmi slavne.. potrebujeme este stale 24 (vypredane cislo) tak sme skusali kadejake 25, co nam boli sice este dlhe, ale uz uzke.. potom nejake na suchy zips (co nekupim ani keby mal nicolas zimu v onuciach stravit), len tie nastastie ani cez priehlavok nenatiahol.. a potom zavolala tetula do pobocky a vraj tam 24 este maju rozne a ze nam ich teda vecer odtial dovezie a zajtra mozeme prist poskusat.. no tak jupiiii.. (ceny 54-69, ale ani na nete som teda lacnejsie nenasla moc)

peti, tak to ti celkom zavidim, ze papa ukazkovo.. nas krpec papa co ma rad.. napr. ovocie a zeleninku len velmi striedmo.. na veceru mu kolkokrat stacia 2 kolieska sunky.. ranaky pol jogurtu.. dufam, ze je to len prechodne obdobie a ze zase zacne papat normalne, lebo toto ma nebavi.. hlavne on chce vacsinou papat sam.. tak ale polievka konci zvycajne este pred priletom do pusy na koberci, v lepsom pripade na pancuchach.. a v ostatnom ho necham sa teda rypat.. lenze to je na zosedivenie!!!

ingi, ked pridete nabuduce stanovat, kludne zazvonte 😵 v lete okrem do porodnice neplanujem ist nikam.. 😝

no nic, idem ja zosmolit nejaky nakupny listok.. cez vikend sa chystame vo velkom (cela family = papi, mama aj nicky) piect pernicky a ine drobne pecivo.. som zvedava, ako to nase dieta bude pomahat.. ale teda vcera som z neho mala dost.. prisuval si tolko stolicku k sporaku a vzdy na nu aj vyliezol, az som rezignovala a nechla ho prizerat sa a pomahat.. pekne daval nakrajanu cibulku po hrstkach do hrnca, potom ju miesal vareskou.. sice som celu dobu trpla, aby sa nepopalil, ale teda daval pozor ako velky.. a potom si otvoril skrinku s koreninami a vybral solnicku a isiel tu cibulu (pod ryzu) solit.. no uplny kuchar!!! tak dufam, ze nasa kuchyna nebude po zajtrajsku vyzerat ako toto posledne obyvackove foto..

deina
19. nov 2010

@felli, ja si zatial uzivam posledne dni pozornosti babiciek na Slovensku, este nezijem v Nemecku, az o tyzden. Ale tak hadam si zvyknem, teraz to uz nie je take narocne s nasimi detmi, ked uz aj mladsi podrastol. Ten prvy polrok s Matkom by som asi sama nebola byvala zvladla.

Reni, @mooc, ani ja nemam doma jedakov. Starsi je neuveritelne priebercivy, aj ked trosicku sa to uz zlepsilo a mladsi, odkedy mu obedy nemixujem, ich nechce. Zje par kuskov a hotovo. Ale to je cisto jeho lenivost a pohodlnost, len este nevie, ze ma tvrdohlavu mamu a k mixovaniu sa nevratim, bude si musiet zvyknut. Dlho ho drhlo, ked mal kusky v jedle, ked ho prestalo drhnut, prestala som mixovat a odvtedy sme takto s obedmi. Tebe ako rychlo naskakuju tie tt, ze 11tt!

fabienamata
20. nov 2010

Ahojte,
vcera som si bolav obchodoch spravit prehlad o autosedackach od 15 kilo, bola som dost sklamana, ☹ teda uplne.
Ake mate Vy?? Ja som obzerala kiddy discovery pro, maxi cosi, hrozne uzke boli vsetky,ako sa tam zmesti take 8 rocne dieta???? To je zas len reklamny sit, ze do 35 kilo, haha.
Doteraz sme mali romer a ale ako vidim do jari este vydrzime. Ake mate skusenosti, a co sa tyka bezpecnosti, tak som bola opat sklamana,to chce disciplinovane dieta aby nezacalo skusat,ako von...no neviem.

Deina uziiiiiiivajsi co mozes, ale ved zase nebudes daleko od sk, volakde na severe ako my, a babky su aspon akcne??? Alebo len tak z nohy na nohu 😀

leelo
20. nov 2010

@fabienamata Lubi ahoj, myslela som dnes na teba v nespresso shope 😉
s vasou kategoriou sedaciek nemam skusenosti, ale my sme pred par tyzdnami kupili z nasej kateg. - 9-18kg maxi cosi priorifix a tiez je mu teraz akurat na sirku. mali sme 50e gutschein, tak sme to chceli minut na sedacku, no a mali len romer a maxi cosi. romerky boli zase strasne tesne v hlavovej casti a Ben sa priserne poti , tak to ne-e. a kiddy best tam nemali.
lubi a uz mas torticku premyslenu? kedy vlastne oslavujete? 🙂

deina
20. nov 2010

@fabienamata, Lubka, babky su akcne dost. 😀 Svokra dokonca dnes prisla s tym, ze ona ide s nami a pomoze nam upratovat. No nepomoze, ja take nemam rada, zeby mi mal niekto upratovat moje veci. A manzel predsa co to uprace, akurat dnes domaloval + stahovaci nabytok zmontuju, tak tam ozaj vela roboty (snad) nebude. Ona sa este nezmierila s tym, ze ideme prec. 😒

mooc
20. nov 2010

@deina dani, tak podla mna si babky budu tazko zvykat, ked vas doteraz mali stale okolo a teraz zrazu nebude mozne sa vidiet kazdy tyzden.. nasi to mali od zaciatku tak, ze maju nicolasa na webke.. v podstate aspon 3-4 tyzdenne.. normalne si takto povieme viac, ako keby sme boli vedla seba.. len to, ze ked mi pomoct treba nevedia.. a ako velmi by chceli s nickym stavat legozeriav, ci ist na prechadzku..☹( zase svokrovcov mam tu na konci ulice a oni este nikdy s nickym na prechadzke neboli.. teda ak tak, ze my sme boli a vytiahli sme aj ich.. ale aj to asi nie castejsie ako 3x do roka..

sedacky od 15kg som este neriesila.. takze prehlad nemam.. nicolas ma uz teraz sice vyse 14, ale dufam, ze este rok a pol vydrzime.. 🙂 a potom pojde zubrienka do jeho terajsej a nicolaskovi budeme kupovat novu..

vierka, nie kamion, ale multivan.. 🙂 ale tak dnes som ho presviedcala, ze sa zmesti.. tak uvidime vo stvrtok!

moji chlapi sa uspavaju.. dnes sme to o hodinu natiahli, ale piekli sme tie medovniky a linecke pecivo (teda ja som piekla, nicky kradol cesto, vykrajovatka aj valcek a pan manzel sa distancoval.. no neva, aspon navaril! zdobit budem zajtra, dnes som hotova!)

dania
20. nov 2010

Cauky! Haha, zase stiham docitat jen nekolik poslednich prispevku.

Lubi, my mame Cybex Solution X, myslim ze jsem to vybirala i podle toho, ze mela dobre testy u ADACu a cena je taky rozumna. No jestli se do toho vejde v 35 kg, to uvidime...

fabienamata
20. nov 2010

Heh, Dani presne ta sa mi pozdavala zo vsetkych najviac, lebo mala najsirsiu sedaciu cast, a potah tiez bol na dotyk prijemny, len som si chcela pozriet testy este doma na nete. Tak si ma potesila. Ale poloha na "spanie" tam uz nie je ze??
Ale do 36 kilo nebude ani tato 😒

Peta, chcem piect taku tortu aku ma Zuzka vo fotoblogu s tymi margaretkami,ale ja tam dam nieco hotove, no uvidime, korpus som uz skusala,podla Evky a bol vynikajuci, a navrch som dala trasenu plnku,no to bola taka skusobna 😅 ,ale len sa za nou zaprasilo 😲 😲 .Nemozem hned zostra 😀 .Musim trenovat 😀
A chcem aj do skolky vziat nieco, tak sa musim vzchopit, aby som sa volaco chutne naucila. No oslava bude v sobotu, tak v piatok sa bude piect,len ci sa volaco aj podari. no a potom este nieco do skolky v pondelok.
Inak ked sa spomenie skolka ,tak je u nas slzave udolie, ale inak sa teraz hrame na skolku 😉 ,ze ja som mala Sophii a ona je velka pani vychovavatelka a ja musim samozrejme posluchat, tak uvidime.

fabienamata
20. nov 2010

Deina,to je dobre s babkami,ze su akcne, mozno by sa aj prestahovali s vami 😀 .Urcite im budete chybat,ked boli zvyknute kocikovat. 😉

evinkaaa
20. nov 2010

Lubi - jeeeej, uz si piekla skusobne? Wow, tak to ma tesi, ze sa ti to podarilo a chutilo vam. 😵 Nech sa ti vydari aj torticka "na ostro" a nech sa tiez za nou zaprasi. 😀 Potom sa pochval fotkou, aby sme mohli obdivovat 😉

dania
20. nov 2010

Lubi, no na spani to moc neni, to mas pravdu, jde to mirne polohovat, ale s tou predchozi kategorii se to stovnat neda. Na to je maxicosi priori uplne genialni, ze se to da dat do krasne spaci polohy. Kdyz cestujeme na delsi vzdalenosti, tak bereme jeste malou, i kdyz Timmy protestuje, ze neni zadne baby 😉
A jak planujete party? Taky napis nejake pikantni novinky o vasem studentovi 😉

rpinguin
21. nov 2010

http://www.baby-markt.de/Autositze-und-Fahrrads...
@fabienamata Lubi- tuto mame my, nechcela som totiz kupovat dve rovnake, takze Maxik dostal tu dalsiu kategoriu. Co sa bezpecnosti tyka, tak posudit neviem, kedze nehoda este nebola 😀
Prvu sme mali tiez Römer, (tu ma teraz Matilda) tak sme ostali pri tejto znacke a moc neriesili a na babymarkte objednali a bolo.

rpinguin
21. nov 2010

Lubi a ty si co isla do takejto uplnej anonymity?

dania
21. nov 2010

Reni, ta vase sedacka vypada ale hezky. A ten potah je mekkoucky? U toho naseho Cybexu se mi prave ten material potahu moc nelibi, ale to je prave chyba, ze jsem ho objednala z internetu a vubec jsem si ho predem neosahala. No ale jinak se mi sedacka libila, Timmy byl nadseny, tak jsme si ji nechali.

neurologia
21. nov 2010

@rpinguin
renca my mame tiez teda joss ma romer king a ked bude cas zmenit za dalsiu kategoriu tiez chceme ist do romerky 15-36 kg.... 🙂

mammy81
21. nov 2010

ahojte dievcata,
otazocka na doktorecky ....je to normalne ze sa mi skoro kazdy mesiac vracia zapal mandli???do slaka 😠 v piatok ma skolila teplota a privolany lekar konstatoval bakterialny zapal mandli a kde som ho nabrala neviem ☹ .
dakujem za odpovede vopred Inga,Vierka 😉

Lubi mi mame tiez ako Renca Römerku a sme nadmieru spokojny ma aj Isofix takze super. aj tu predtym sme mali römer tak sme ostali ako Renca a Bea verni jednej znacke.

A ste riesili navigacky mi mame zabudovane v oboch autach a v jednom je Garmin a v druhom Tomtom manzel skonstatoval,zatial sme spokojny i ked raz sa mi stalo ze som sla s mamkou do Ikey a som zvolila moju cestu (sak reku uz viem kam mam ist) a ta navidacka mi stale dookola spievala ze "rechts abbiegen" a ja som bola z toho uz fakt na nervy reku posluchnem ju a ona stale jedno a to iste dookola.mama mala uz strach ze ani nedojdeme 😀 .pritom na CD bol prach tak nesla ako mala 😅 Odvtedy sa mama smeje ked je tu a sada do auta ze budeme len rechts abbiegen.
obcas vazne keby sa mal clovek len riadit podla toho tak skonci akov tom prispevku. 😀
Inga a zda sa mi ze Real ma teraz v ponuke za 140eur Tomtom.to len co som letaky preletela 😉

tak prijemny zvysok nedele

dania
21. nov 2010

Zdarek, my mame cestovni horecku, zitra vezu T do Cech a sama pak jedu v utery na par dni do Karlsruhe, o vikendu si zlaticko zase vyzvednu. Jo jeste pro Timmyho fanynky, prihodila jsem jednu novou fotku z naseho berlinskeho vikendu, abyste videly, jak roste do krasy.

iii
22. nov 2010

dani, stastnu cestu, to bude timmyho prva zahranicna dovolenka bez rodicov, ze? som zvedava ako to zvladne.

stefka, prave som ti dotukala IP 😉

peti, to je ben na fotke? alebo je to len ilustracne foto?

mame za sebou pekny rodinny vikend, boli sme v holandsku - narychlo improvizovany vylet...... pri prehliadke jedneho kostola si nas jeden knaz odchytil a pozval na kavu a kolacik do farskeho domu, kde sme mali moznost spoznat celu duchovnu smotanku toho mesta. skoro som odpadla, ked si marcelka vzal na ruky nejaky pan, ktory sa nam predstavil ako biskup XY a zacal nanho hovorit roznymi jazykmi, mimo ine aj po madarsky 😀 holandania su neuveritelne easy, uzasny zazitok.....hlavne po mojej skusenosti s cirkevnymi "osobnostami" z vychodneho slovenska, bol toto priklad totalnej otvorenosti a nepredpojatosti 🙂
potom sme sa este zastavili v nadhernom mestecku Tecklenburg, nedaleko Osnabrücku, pocasie nam hralo do karat, deti nevrestali, no uplny raj....
co mate dnes v plane, dievcence?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre