Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

oli1104
22. nov 2010

Caute,

tak nam odjela mamka, to byla parada.

Cetla jsem, ze Veronika cekaji prirustek, gratuluju !!!

Sedacky, my mame take Romer, Katy mam tu kat 9-18 ( myslim ) po Misovi a Misa dostal novou, tu, jak se pasa pasem auta. My ale menime az fakt je to nevyhnutelne nutne, ja si myslim, ze totiz kazda dalsi sedacka, teda kazda dalsi kategorie, je mene bezpecna nez ta predchozi a tedy cim dele bude K. jezdit v teto, tim lepe.
Ta, co se pasa pasem od auta uz mne prijde uplne nic moc, prece jen to dite v ni dost lita, muse se ruzne natahovat a tak, a to proste u toho malyho tela muze byt fakt problem.
Vlastne Misa tady do te velke sel az v K. zhruba 1 roce, takze jemu byly ctyri.

No nic, jdu pect perniky, teda dneska jenom na adventni venec, chci udelat pernikove mezikruzi a tam nalepit hvezdicky a na ne svicky a pak jeste neco mezi. Tak jsem zvedava, jak se bude darit.

zatim.

Navigaci mame navigon. A spokojenost.

felli
22. nov 2010

@iii ahojte 😉 tak to ste mali krasny zazitok...to si viem predstavit tie rozdiely so Slovenskom.Uz v Cechach je cirkev otvorenejsia a ma blizsie k ludom sa mi zda.A Hlolandsko ? ucarovalo Ti?(vam?),uz ste tam boli viackrat ci prvy raz? A co mame na plane? tak ja som mala doobeda cas na pracu,zacinam s Vianocnou dekoraciou v obchode,su to styri velke vyklady tak mam co robit.ani sa mi nechce verit ze uz su tu zasa Vianoce.Prsi,na dvore mam este tiez vela prace ale dnes sa to neda.Zatopila som,uz zacina byt docela zima 😒 Az sa Felli zobudi mame o piatej sport pre deti,tam sa vzdy vybeha 🙂

felli
22. nov 2010

@oli1104 tak Oli nech sa pecenie aj vyzdoba zadari 🙂

neurologia
22. nov 2010

@felli
a ty pracujes v obchode alebo obchodik je vas-podnikate....a o aky druh obchodu sa jedna?-kvety,oblecko....

fabienamata
22. nov 2010

Ahojte chcem vam podakovat za nazory, ohladom autosedaciek, tak este chvilku,zostaneme v nasej starej, ale musim si to este dobre omaknut, aby som kupu nelutovala.Oli s tou bezpecnostou si myslim to iste. 😖

Moni ty si len teraz zakurila, my kurime o 106 ! uz dobry mesiac, my sme cibuliacikovia zamrznutiii, a ja najviac ☹

fabienamata
22. nov 2010

O co vianocne darceky??? Uz ste nakupili???

felli
22. nov 2010

@fabienamata 🙂 my kurime kazdy den 🙂 doslova 🙂 nanosit,zatopit 🙂 tiez o 106 😉

felli
22. nov 2010

@neurologia nemame obchod,manzel hudobnik,ja ucim kreativnu tvorbu a cez tie moje vytvarne projekty spolupracujem s Brücke zur Arbeit ,maju teraz druhym rokom velke priestory v meste ,aranzujem im vyklady.Neda sa to dobre opisat,mozno podla fotiek...Nie je to ani burzianka ,ani starozitnictvo...,nieco medzitym.Ale nadherne poklady tam niekedy nachadzam 🙂

neurologia
23. nov 2010

@felli
monika takze to mas taku tvorivu pracu....ja mam rada pekne vyklady....vzdy pokukam co tam maju a niekedy cloveka takto pekne spraveny vyklad inspiruje k jeho navsteve... 😉

@fabienamata
lubka darceky ani nespominaj....pre joss uz mam nieco ale este jej chcem farbicky kupit kedze carbe o 106....a attimu neviem...a nasim som mala nieco vyhliadnute aaale segra povedala ze ona sa so mnou skladat nebude takze aj vyhliadnuty darcek padol....a vobec ma ine nenapada...ale svokre viem co kupim take tie slamene ozdoby na stromcek...to sa jej velmi paci a ked tu bola minuly rok tak si chcela kupit ale niekto jej posledne balenie vyfukol spod nosa ...takze dufam ze sa jej budu pacit

baby a vy ako? chystate sa na cez vianocne sviatky domov na SK?

oli1104
23. nov 2010

Ahojte,

to je zima, co ? Hruza. No ale apson, ze neprsi.

Moni, ze jsi to ty, co jsme se videly u dr. Vymazala 🙂 ? Nechces se nekdy pridat do Playmobilu ? Ted pres zimu je teda otevrena jen takova mala hala, ale zase je malo lidi a celkem to staci. Ale od vas to neni moc blizko, ze ne.

Tak venec ok. No sice jsem si ho predstavovala jinak, ale ze je muj prvni, tak docela ujde. Dam fotku az ho vyfotim.

Dneska musim prat, jak tu byla mamka, tak mi odzehlila naprosto cely kos, a zatim si ho jako prazdneho uzivam, ale zase uz mam preplneny kos se spinavym pradlem, tak uz zase bude i co zehlit. ☹((((

My budeme na vanoce tady. Sice jezdime jako jeden rok do cr, jeden do UK, loni jsme byli v UK, ale ja si rekla, ze bych chtela, abychom meli vanoce bez cestovani doma. Navic M. maji 23. ve skolce oslavu, tak o tu by prisle, a to by mi bylo lito. Jinak mame 24 i 25. To rano 25 po anglicku, a na stedry vecer cast darku po nasem. Pro Misu mam zatim plastelinu Playdoh zubare, pak hru doktora a Labyrinth junior, transformers ( to si vyslovene zadal 🙂) z anglie posilaji balik, jeste asi koupime auto na dalkovy ovladani.
Od mamky jak tu byla dostal z Playmobilu ty Top Agents, centralu a dve auta, tak to ma ted hracek az dost
Katynka dostane takovou drahu do vany, chtela bych postylku pro panenku a jinak nevim. Ji se libi same takove ty silene veci, ruzove, hrady, pak takove ty silene Pet shop, desna zviratka s obrovskou hlavou a obrovskyma hnusnyma ocima 🙂. No nevim.
A pro Chrise nevim, on chce nove rukavice a pak asi koupim novou whiskey, ale on pije jen takove ty fakt super skotske a ta je draha jako blazen.

tak nic, jdu dat K. spat a vrhnout se na to pradlo.

fabienamata
23. nov 2010

Ahojte, no niekde som citala,ze tato zima ma byt zimou tisirocia, tak snad nepomrzneme 😅 , a na sk ideme podla pocasia, mne sa tentokrat vobec nechce.
Co hovorite na toto, poznate?
http://www.amazon.de/Puppenhaus-LOTTE-54x37x69c...

fabienamata
23. nov 2010

a toto som mala skor objavit. 😎
http://www.amazon.com/PlasmaCar-88030-Purple-Pl...

felli
23. nov 2010

@oli1104 Oli ahoj 🙂 ano ale podla fotky som vas ani nespoznala,uz je to tiez pekna doba co sme sa videli 🙂 Chystame sa tam,ale asi je to lepsie v lete nie? Ste od nas cca 120 km.niekedy jazdim do Lichtenau.Sranda ze sme sa uz treti krat takto nasli 🙂

felli
23. nov 2010

@fabienamata docela to vyzera dobre,stabilne...,nasmu filipkovi by sa pacilo asi kazde vozitko 🙂 ale stale vedie trakturek,z toho je cely vedla.To by sa do mestskych ulic nehodilo 🙂 mamicka v sitkach a dieta na traktorku 😀 ale tu na dedine sa traktor hodi 😀 tak uvidime.. ja by som chcela nejake stavebnice ,len zatial vyberam...

oli1104
23. nov 2010

Moni no prave, ono je to od vas docela daleko.
Neplanujes ale jet ted nekdy k dr. ? Ja musim, uz je to hrozne, uz jsem tam nebyla straaaasne dlouho, no vlastne uz to budou dva roky ☹
Ze bychom se sesly tam 🙂

mooc
23. nov 2010

Ahojte, zima + dazd, to je otrasna kombinacia.
Tiez uz syslikujem darceky, ani este neviem ci na sk vobec pojdeme.. Zajtra mam termin u lekara, tak sa popytam, ako to vidi..
Nicolas dostane k mikulasovi a meninkam taky Baby-mp3-prehravac
a na vianoce od jednej starej mamy kuchynku (asi miele) a od nasich velke duplo a od nas k vlacikovej drahe, ktoru uz ma lokomotivu + set novych kolajnic.. Este som objavila Lego duplo tolo, ale 170€ sa mi vidi celkom dost za111 dielov.. Aj ked verim, ze nas tatik by mal z toho velku radost..

Bei: ja nicolasovi kupujem take babyfsrbicky, vyzera to ako voskovka v dreve, teda su hrube a super sedia v rucicke à najlepsie je, ze cokolvek popise, vzdy sa to da obycajnou vodou umyt alebo vyprat.. Tak super!

Inak tiez neviem, Co kupit svokre.. 😢
svokor dostane pokracovanie die deutschen v kniznom vydani..

verohit
autor
23. nov 2010

ahojte zenule, prajem vsetkym krasny vecer napriek studenemu a hmlistemu pocasiu....ja som dnes bola u lekara (vseobec. aj gyn.) lebo ma uz vyse dvoch tyzdnov mori nadcha, som sa pekne naparovala uz sa mi zdalo ze to je lepsie a od soboty to uz mam aj na hor. dych. no potes.. 😠 ☹ tak som dostala schleimlöser, tak vsadzam nan, a bola som u doky lebo som z toho kaslania citila taky tlak, ze mi zacalo lepit, ale vsetko ja o.k. 😉 to moje drobca v brusku je fakt total easy, hybe a zobudi sa vzdy len ked doky s nim "zatrasie" inak si spinka a spinka.... to Mimca bola ina aktionfrau... 😉

Evi
vrucna vdaka za ten receptik.... 😉 ked budem mat cas a hlavne klud tak vyskusam, potom poreferujem 😉

Mooc
sorry ako sa volas menom..... chcela som ti zablahozelat k tehu vsetko krasne!!! 🙂 ako sa vlastne citis? a Nicolasko uz aj nieco vie, alebo tak?!

Oli
vdaka za gratulaciu... na teba som veru posledne dni tiez myslela so suvisom tvojho sirupu od kasla.. 😉 z Kacky uz je prava dievka, ked sa jej pacia uz take dievcenske hracky, o Misovi ani nehovoriac.. 😵

Ingi a Bei
ste sa pytali, ci to u nas rychlo klaplo... tja, som stastna a dakujem vzdy tomu hore, ze patrime k paru, ktory ked si povie ze chce dieta, tak si spravime par peknych vecerov a som tehu.. 😵 😵 😵
inak celkom zaujimave casy: pred niekolkymi rokmi bol hit sa pytat ked sa niekto sobasil, ze ci sa musi... teraz je to skor o tom ze svadba je az v tedy ked sa caka dieta, inak ved na co?! (co urcite nie je pravidlo) a najaktualnejsie otazky su co sa ma kazdy pyta, (nasi zakaznici, mamicky z jasliciek atd.... ) ci je to wunschkind und wie lange haben wir "geübt".. 😎

Ozaj Bei
je to uz uzasne davno co si sa ma pytala na ten epilator.... no mozem len odporucat, som veelmi spokojna, ta moznost epilovat pod teplou vodou je pre mna uplne idealna, inak by som sa epilovat vobec nemohla..... a pre mna je to fakt luxus tyzden-dva sa nemusiet holit, hlavne ked sme boli na dovci v lete som to ocenila, vzdy ma to bolelo holit si opalenu pokozku.... takze parada..

pekny vecer.... a piste dalej co kupujete na vianoce, nechavam sa rada inspirovat.... my sice neoslavujeme v pravom slova zmyslu ale Mimi ma narodky, takze sa tiez "rozsupneme" mame pre nu hrackarsku stolicku na jedenie, kocik a reisebett pre babiky, ona chce este babiku, to je u nas toho casu hit... vsetky rozlozi a imituje Ablauf v jaslickach..... velmi by som ju chcela natocit lebo je to fakt podarene, ale ked ona ma vzdy posle prec. 😉
@ autosedacka: my mame od maxi cosi vsetky tri kategorie... teraz pouzivame tu druhu sme velmi spokojni.... nejak drahy nadabil vzdy na zlavu, takze mame uz aj tu tretiu kategoriu, odlozenu... 😉

@navi- my mame toomtoom.... manza je z neho cely prec..je velmi spokojny, je fakt velmi podrobny, a naviguje zrozumitelne ked sme isli do Prahy, boli sme prvykrat, krasne sme sa dostali az pred vchod mojho strejdu na Zlicine... takze niet co dodat..... ja si zase rada zajdem do adac a necham vytlacit popis cesty, aspon clovek este moze trosku hybat sam rozumom a vratit sa do skolskych cias geografie... 😉

evinkaaa
23. nov 2010

Caute baby.

Ani neviem, naco mam reagovat, tak iba tak "strucne"...

Veronika - nemas zaco. Som radda, ze som pomohla a zelam ti, aby sa ti receptik vydaril. 😉 A dodam - mas uuuuuuuzasne stastie, ze si bola tehulkou "na pockanie". Take stastie nema kazdy, tak si to treba fakt vazit. 🙂

Renca - tak ako dopadlo pecenie medovnickov? Cela kuchyna hore nohami? 😀 Aj si ich uz ozdobila? Ako ich zvyknes zdobit?
Ja som uz tiez pred tyzdnom piekla prvu "varku" a este bude jedna urcite. 😉 Medovnicky su u nas tradicia a tie MUSIA byt kazde vianoce.

Oli - prihod fotocku adventneho venca, som zvedava... 😀. Ja tiez chcem urobit zajtra alebo pozajtra adv. veniec, ale "len" taky tradicny, kde bude ihlicie, sviecky a nejaka ta drevena ozdobka. Milujem vonu ihlicia, preto mame kazdy rok takyto adventny veniec a aj zivy stromcek. 😉

Monika - ty si takato kreativna?! Wow....tvoje vyklady musia byt urcite nadherne. Aj ja milujem vkusne (nie gycove!!!) ozdobene vyklady.

Lubka - kedy budes piect torticku? Uz si si nakupila vsetko potrebne, co sme spolu spisali? 😀

Ingi - tak aky navi si nakoniec kupila?

Steffi - ako sa dari sofinke v skole? 😉

Danka - uz mas stahovaciu horucku? Budem na teba/vas mysliet, nech to mate coskoro z krku a v poriadku. 😉

Peti - a ty ako? Chystas sa pozriet na vianocne trhy? 😉

Ja som uz vianocne darceky kupila pre vsetkych a som rada, ze to mam z krku. Neznasam kupovanie darcekov na poslednu chvilu. Take, ze kupovat darcek den pred vianocami u mna neexistuje. 😀 Ale ked mame v dnesnej dobe take vymozenosti ako je objednavanie cez internet, tak preco to nevyuzit 😵
My nakoniec stravime vianoce na sk, tak sa veeeelmi tesim. Ale zasa bude plne auto. Ja sa vzdy zhrozim, ked cestujeme na sk, ze kolko mame "batoziny". Nemame deti a cele auto je plne. Ako to bude potom, kde budu deti??? 😀 Booooze, musim sa zacat krotit s balenim. 🤐

mooc
23. nov 2010

evi, nemusis sa krotit.. kupte vacsie auto ako my 😀 😀 😀 a kedy idete na sk? my predbezne 16.. 😝 lebo moja teta robi tyzden pred vianocami zabijacku a claus take este nezazil, tak teda nas pozvali.. ale vlani sme sli tesne pred vianocami.. tusim 22 a to bolo dost odrzku.. cesty plne, pocasie otrasne..
inak medovnicky sa podarili, nicolas samozrejme nepomahal.. kladol mi cesto aj vykrajovatka.. potom hotove pernicky, ktore nahryzol a rozdrobil po obyvacke.. aaa to bola spust! zdobim klasicky cukor+bielko+citron.. a tento rok som zase raz robila farebnu vyzdobu.. asi tretinu som vyzdobila (viac som nevladala uz) ale uz z nich nic nemame.. (iba nevyzdobene, ktore ma este cakaju) nie ze by sme ich pojedli, ale rozdala som.. svokra bola taka hrda, ze to kazdemu ukazovala a ked svagor do jedneho zahryzol, tak ho skoro zjedli, ze ci to nie je skoda take pekne zjest.. 🙂 ale zase ja moc pekne zdobit neviem.. skor tak narychlo.. hlavne nech nejako je.. (a ako u vas, ani u nas by bez medovnickov vianoce neboli)
inak nas nicolas bol takyto kludas.. a vlastne stale je.. mame dokonca video zo sona, ako si tam v brusku nicky spi s prelozenymi nohami.. 🙂

veronika.. ja som renata a nicolasko vie, len podla mna tomu este vobec nerozumie.. ale ked mame take "kludne" chvilky, napriklad rano po zobudeni v posteli.. alebo pri prebalovani (proste ked mi pravenezdrha), tak mu rozpravam, ze mama ma v brusku babu.. aj ked sa ho spytam, ze kde je baba, tak mi ukaze na brusko (ale minule bol pri nas aj papi a ukazal na jeho brusko.. nuz.. fakt je, ze ma pivne brucho a nickymu to moze vyzerat, ze je tam baba) inak dobre.. teda, tesim sa, ze mi byva zle, a utesujem sa tym, ze ked je mne zle, zubrienka sa musi mat dobre.. inak nam sa tiez bez vacsich problemov vzdy podarilo.. (dokonca v aprili - to babo nam v 9tt uletelo k anjelikom - tak v aprili to bolo tak, ze sme mali jeden pekny vecer, viac sa nejako nepodarilo, lebo sme mali navstevu, nicolasove narodeniny, chore dieta a co ja viem co este.. tak sa zadarilo raz, uplne mimo plodnych dni a ja v maji tehu!!!)

viac nestiham.. len ze drzte palec zajtra k lekarovi, nech je babika ok.. pekny vecer..

evinkaaa
23. nov 2010

Renca - no my cestujeme okolo 20-teho. Este nevieme presne. Ale to vychadza na pondelok, cize pojdeme uz v nedelu. 😵
A teda väcsie auto kupit neplanujeme, ved to "nove" mame iba rok a to sme uz kupovali tak, ze sme ratali s prirastkom do buducnosti - cize combi. A manzel take nieco ako "van" povazuje za bus, takze to by u neho nepreslo 😀 .
Ja tiez zdobim medovnicky najcastejsie bielok, cukor a citron. A primiesam k tomu troska nejakej farby ,aby bolo farebne. Ked mam vela casu a aj chuti, tak sa s tym pohram a vyyzdobim este aj nejakymi gulickami a podobnymi "drobnostami". A ked sa mi vobec nechce, tak len "pocmaram" roztopenou cokoladou v sacku po medovnickoch a su hotove 😀
Drzim ti zajtra palce u lekara, nech je vsetko ok. Pokochaj sa na obrazovke 😵

rpinguin
23. nov 2010

zeny, tolko ste toho popisali, ze neviem na co mam reagovat, ale najlepsie bol aj tak Veronikin Toomtoom.....uz vieme, kde chodia nakupovat 😀 😀 😀
A inac taka anketna otazka, kolko € davate za darceky na dieta pod stromcek? Mne sa to zda uplne prehnane, ak mam dat za nejake Duplo 170€ ako Renca pise. Ja by som to nedala a ked by som povedala muzovi, kolko to stalo, tak by ma niekam poslal. Deti si to nevedia ocenit vobec. Dostavaju priebezne darceky pocas celeho roka, tak naco kupovat darceky v takych dimenziach? Ja dam na dieta okolo 30€ a padla. Radi budu tak ci tak, teda Maxik, Matilda to aj tak chapat nebude, ale ak by sa Maxik pytal, ze co ma Matilda, tak preto.
A nejaky veniec na stol mam kupeny v Lidli za nejakych 7€, (pekny, jednudchy, a vonia cely cas) na nahananie ozdob, ihlicia a inych potrebnych surovin nemam cas.

mooc
23. nov 2010

reni, noooo aj mne sa to zda prehnane.. od nas bude mat nicolas darcek za 60€ (30 lok a 30 kolajnice - je to drevena hracka, takze je to ok) a viac mu toho ani kupovat nechcem, len by v tom mal chaos a nakoniec by sa nehral s nicim.. oblecko by aj tak pod stromcekom nechapal.. knih mame tolko, ze stracame prehlad.. aj ked minimalne jednu dostane (krstni mu vzdy kupuju knizku)
to duplo sa nam paci, len to by chcelo sponzora (cakame kym svokra vyhra v lotte), keby to stalo o polovicu menej, asi by sme rozmysali.. ale toto nie!!!

neurologia
24. nov 2010

ahojte baby

@rpinguin
@evinkaaa
baby ja som minuly rok kupila tiez hotovy veniec v lidl/aldi aaaale nervy som mala strasne to padalo a bol z toho iba bordel....tak som sa rozhodla ze tento rok si spravim sama podla mojho vkusu...ked bol v ikea vypredaj tak som kupila veniec s umelym ihlicim-ale vypada ako zive....a na vonu budeme mat zivy stromcek... 😎 a zivy veniec aj preto nie lebo ho chcem dat na stol a to vidim ako ho bude joss skumat a to by bolo teda fakt to ihlicie vsade...

a este sa vam musim vyzalovat lebo ked si na to spemeniem chyta ma nenormalna zlost....
vcera vecer sa konal jeden seminar (organizovala ho veduca nasho baby kurzu) bol o vychove dietata (co dieta potrebuje) a partnerstve-jednoducho bolo to zaujimave...takze attila bol doma s joss....velmi dobre mi padlo trochu vypadnut z domu aj samej nie vsade so sebou vlacit joss aj sme tam posrandovali domov som sla super naladena...ale ked som videla ako joss spi v obyvke na gauci neprezlecena...tak ma dobra nalada presla pytam sa attilu preco ju neprezliekol a neulozil do postielky odpoved mi bola vsak to robis ty!....a ked som ju brala hore tak voniam voniam a ona posrata...do mna sto certov ...a on ze sa pokakala kratko po tom co som odisla (okolo 20:00) a on ju v tom jednoducho nechal....ritku mala chuda vystipanu-cervenu....
este aj teraz som z toho vytocena....jednoducho on za ten cas nic neurobil neprebalil ju neulozil ved naco....ja nechapem ...ked som doma a neprebali ju ok....ale ked som prec a necha ju tak ze ja to spravim ked pridem domov...no neviem 😠

verohit
autor
24. nov 2010

Caves zenule, ja mam uz dieta odpratane v jaslickach, a som v praci, este popijam caj s medikom....

Bei
hm,hm,hm bez komentara..... 😎 😎 😎 asi musis chodit castejsie po veceroch von, aby si drahy zvykol aj na nieco take, mne osobne to pripada ako typicky strajk, tak ty si ides von a ja som tu s dietatom sam..... spominam si ako sme sa raz s drahym tiez tak handrkovali.... jedina polahcujuca okolnost.... dieta spalo prebalene v pyzame a v postielke..... v klude si o tom prediskutujte..... ktovie mozno si nedoveroval v takej situacii prebalovat... alebo co....

Reni (mooc) super milucky je ten vas nicolasko... 🙂 😵 ale ved uz aj to je velky pokrok ze vie ze babätko je v brusku, ci u ocka alebo u mamicky to je jedno.. 😉

Evi
neboj, ked budete mat prirastok tak sa zmenia aj priority balenia, my sme tiez presli podobnym vyvojom 😀 😀 len kocar zabral skoro cely kufor, zbytok boli veci pre Mimi a po poslednych dierach darceky.... 😉
a za to tehu som velmi vdacna, a celu tehu mam velky respekt k tomu co sa vo mne deje, a vsetkym prajem to iste
🙂 🙂 🙂

Reni
ha,ha,ha 😀 😀 😀 som vedela ze teba len na take na chytam... 😉
inak mas uplnu pravdu co pises o darcekoch a ich hodnotach..... tiez si myslim ze dobra hracka nemusi byt ta najdrahsia..... aj nasa Mimi dostava hracky pekne, to co potrebuje alebo sa jej paci ale tiez sa pozeram na cenu a nenacham sa uniest trblietavymi spostarcinkami za xy€.... napr. ten kocik, stolicka a cest. postielka sme kupili v kiku (mali tam akciu od Hauk, samo ze trebalo ist rychlo lebo bolo vsetko hned vypredane) cela sranda stala 35€ a je to kvalitne... takze naco kocik za 50€ a vyssie....

zenule krasny den vsekym, musim zacat makat, aby som mala zaco kupovat Mimce hracky 😀 😀 😀

iii
24. nov 2010

dievcata, pri botanikovi marcelkovi si vyzdobu z ihlicia nemozem dovolit, on by to jedol. najradsej zo vsetkeho ma momentalne kyslu kapustu a feldsalat, ale ihlicie by bolo asi tvrdou konkurenciou....
bavite sa o darcekoch pre deti - tak po minulorocnej skusenosti nekupujem svojim detom vobec nic 😀 dostanu spustu drobnosti od znamych, susedov, zo skolky......myslim, ze to take male stvorenia este nemaju moznost uplne stravit a su potom uplne zbytocne pretocene. hlavne ale E zapajam do vyberu darcekov pre inych, aby pochopila, ze je to obojstranna zalezitost, uz ma svoju LSITE ludi, ktorych chce obdarovat (pre jej kamaratky sme vybrali take male tetovania na ruku, za par centov, ale ide o princip). uz si aj vyselektovala susedov, ktorym chce nieco nechat pred dverami 😀

reni, ked ja nechapem vtip s toomtoomom 😀 pomoz mi 😉

lubi, tte plasmacary mame v skolke, su super, akurat na nich potrebujes uplne hladky povrch.
inak s tou zimou tisicrocia si robite srandu? januar a februar planujeme stravit na korzike, snad nas tam nezaveje sneh....

bei, no to nastve......mozno by pomohlo, keby si mu nechala viac kompetencii v case, ked ste spolu.....vsak nech ju niekedy aj on ulozi, uvidis, ze bude radost na oboch (resop. otroch) stranach

neurologia
24. nov 2010

@verohit
verca no ja neviem ci to bol strajk lebo toto bolo druhykrat co som bola takto aj to 1x sa jednalo o rodicko z musikgarten a teraz to bolo tiez v podstate povinne ... nebola som si sadnut a zabavat sa s kamoskami ... a zas na druhej strane on chodi 1x do tyzdna cvicit...a potom je stale do vecera v praci takze s malou som v podstate stale ja takze akoze fakt neviem a nechapem ak bol zduty ze on je s nou vecer doma....

neurologia
24. nov 2010

@iii
uz som sa pokusala aby ju aj on ulozil aby ju nachoval...aby ju prebalil nie nie a nie nechce radsej bude s prepacenim "picovat" ze mala smrdi ako tchor (ked sa pokaka) ale on ju neprebali a vravim mu tak ju zober a prebal nie on ju necha v tom....ulozit vecer do postele? on je unaveny...ked ju zacal chovat mala zacala vrieskat nechce od neho ...tak to vyriesil tak ze ju dal von zo stolicky a povedal jej ked nechce nemusi jest a ona plakala a plakala-bola hladna....jedna s nou ako s dospelakom ale ona je predsa dieta....ako nechcem aby to vyznelo nejak blbo ze ja sa o nu starat nechcem alebo co...ale tak dufam ze ma chapete ako to myslim
v poslednom case je na vsetko vyhovorka praca...nestiha namontovat poistky na sufliky ....v podstate nic ...to si mam aj tieto veci robit sama?

iii
24. nov 2010

bei, nezabudaj, ze "nur übung macht meister" 😉 my sme riesili podobne veci pre elenke, ja som nikam bez nej nesla, on nemal v podstate ani prilezitost ju ulozit spat sam.....a co by si chudinka pocala bez mliecka, ak by sa nahodou v noci zobudila, ze? ale teraz sme uz akysi viac locker, raz za tyzden si vyjdem s kamoskami do kneipy alebo zatancovat (idem potom, ked deti zaspia, je plusminus upratane, navarene....), odmenou je mu spokojna manzelka, ktora sa ma dostatocne s kym vyrozpravat a druhy den mi to potom ide vsetko akosi viac od ruky... teraz vidim, ze som si iste veci sama dost komplikovala, a muz toho vzladne naozaj viac, ako by si verila, ked mu vyjadris doveru. a ak z casu na cas nebude mat krpec vymeneu plienku do piatch minut, svet sa tiez nezruti.
hahaha, inak neuveris, ale ja som sa uz naucila robit uz aj elektriku a vrtat s priklopovou vrtackou😀

evinkaaa
24. nov 2010

Baby, uplne chapem, ze s malym dietatkom je zivy stromcek a adventny veniec od veci. To nepripada do uvahy. Aj ja by som to riesila umelym. Vsak deti musia vsetko otestovat a hlavne v ustach 😀 .
Ale kedze deti nemame, tak to riesime zivym. A preto si to uzivam a aj mnoho inych veci, lebo viem, ze potom sa to vsetko zmeni. 😉
Renca - ja si tiez nerobim "starosti" s vencom. Ja so napriklad vlani kupila nadherny v Aldi. Okrem ihlicia, peknych sviecok (ktore mozem vymenit, ak by sa mi nepacili) boli na nom krasne drevene a slamene ozdobky. Takze presne podla mojho gusta. Naco kupovat vsetky veci a "trapit" sa s robenim. Kedysi som ho robila, ale taka zalezitost trva aj 2 hodiny. 😉 Ja ten cas venujem radsej peceniu. Mam uz upecene 2 druhy a este planujem nejakych 5-6. A to ma bavi, takze omnoho radsej stravim svoj cas pri robeni "plätzchen" 😵.

S drahymi darcekmi pre deti tiez suhlasim. Ja mam tiez taky nazor, ze deti dostavaju pocas roka mnoho darcekov od roznych znamych, rodiny ci kamaratov a este extra na vianoce nieco drahe?! Nie! Naco? Pokial su male, tak to nevedia ohodnotit a vazit si to. Poznam situaciu s blizkeho okolia, kedy male dieta dostalo na vianoce nespocetne mnozstvo darcekov a cely vecer prichadzala blizka rodina a nosila a nosila dalej. Chuda to dieta bolo take zmätene, ze zavalo potom plakat a nechapalo, co sa deje. Vsak to nieje normalne. Takze nielen drahe darceky, ale aj vela darcekov nieje prilis vhodne.

Bei - hm, neviem co mam na tvoj "pribeh" povedat. Rozumiem, ze si chces "dopriat" aj ty troska oddychu od joss. To je predsa tvoja potreba po tom, co pre nu robis a si stale s nou. Verim, ze chces byt chvilocku IBA s dospelymi a aj inak sa porozpravat a nie iba na temu dieta. Urcite to dobre padne. Len ma uplne zarazila reakcia tvojho manzela. Tak mozem povedat na tisic percent, ze to by sa u nas nestalo (proste to viem!!!!). Neviem, co tvoj manzel chce tym docielit?! Je jasne, ze vela muzov chape, ze oni donesu domov prachy a chodia denne do prace a zenska ma byt stale s deckom. Ale aj ta zenska potrebuje "oddych". Tiez by som navrhovala, aby si nejako ucielila, ze by manzel pomohal viac s joss. Aspon cez vikend, ked nie cez pracovne dni vecer. Ale neviem, ako nato. Uplne ma zarazila reakcia tvojho mazela, co pises. Normalne ma to rozculilo, ako sa moze manzel k manzelke a dietatu tak spravat...nechapem to. A veru, taky pripad ja ani vobec nepoznam. Mam vela kamosiek, co su cele dni doma s dietatkom a manzel pride z prace az vecer. Ale v takom pripade chce on sam stravit s dietatkom co najviac casu cez vikend a starat sa o neho aj sam, posle manzellku len tak shopen, alebo do kina s kamoskami, nech si aj ona troska uzije samoty. Takto to poznam ja z mojho okolia. A si myslim, ze je to "spravodlive".
Zelam ti len, aby sa to nejako vyriesilo, lebo si myslim, ze ked budes/te mat dve deti, tak sa to nezlepsi, mozno naopak a ty budes otrokom pre vsetko. Neviem....ako inga pise, musite to prediskutovat a najst rozumne riesenie alebo kompromis. 😉

Renca (moooc) - pekne hracky si vybrala. Ja milujem drevene hracky. Vzdy ma vratia do detstva, nadherna spomienka 😀 .

Veronika - takze ty sa citis asi vynikajuco, kedze zarezavas v plnom prude, vsak? Len si tehu uzivaj, pokial mozes 😵

amilat
24. nov 2010

Ahojte Baby, ja vas tu stale citam, tak konecne aj nieco napisem. Volam sa Daniela mam dvoch chlapcov, 6 a 4 roky, byvame pri Mannheime, aj tu niektora z Vas od MA je, ale zabudla som ktora. Ja tu tiez skoro nikoho zo SVK nepoznam, tak sa pridam k Vam 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre