Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
10. jan 2011

Evi, aha, no vidis, ty mas teda dobry prehlad 😉
Reni, no jasne, mi nevrav, ze si to neurobila 😲

evinkaaa
10. jan 2011

reni - no taky dobry prehlad zasa nemam. Ja si katku pamatam, pretoze si spolu piseme aj mimo tohoto fora. 😉

neurologia
10. jan 2011

@evinkaaa
@deina
zeny ved budte kreativne a varene vinko si pripravte doma natankujte termosku a mate vybavene...mozte popijat 😀 len pomalsie nieze vas deti budu musiet domov niest 😉

@rpinguin
renca ja zas neviem kam jej ta noha rastie 21 co mame uz vyrastla a teraz potrebuje cislo 22....a o vymyslani ani nehovor ja sa niekedy nestacim cudovat co povymysla vsetko....ale inak je zlatucka moja potvorka mala....

@evinkaaa
evka no budem jej musiet kupit nove ale kamoska dala zopar tipov kde maju uz zlavy na zimne topanky tak pojdem omrknut ci maju aj nase cislo.....ved to ze ani podla mna zima este nepresla a na take neuteplene poltopanocky je podla mna este chladno.....

@mooc
renca vsak jasne ze mas narok na "kocikovne" ci ako si to nazvala....treba ist vypytat papiere a staci ti kopia nem.rodneho listu....nemusis cakat kym ti vystavia slovensky 😉

evinkaaa
10. jan 2011

Baby, to "kocikove" sa vybavuje cez socialnu poistovnu na sk, ci kde? Zaujima ma to, preto sa pytam...

Bei - no ked uz ine nebude, tak aj tak si urobime. Vsak my si poradime, vsakze dani? 😀
Aj ja som uz kukala, ze uz vela obchodov ma zimne zlavy, tak tiez sa chystam. Ale ja chcem pozriet nejake poriadne rukavice, ciapku a helmu na lyzovanie. Na to mam teraz zalusk 😀

mooc
10. jan 2011

ved vravim, ze som blba.. 🙂 da sa to aj spatne vybavit??? 😀 chystame sa prerabat z hostovskej spalnu + pracovnu a z nasej spalne casom druhu detsku.. takze kazde euro dobre!

neurologia
10. jan 2011

@mooc renca to davaju len do 6.mesiacov...cize uz nemas za nicolasa narok

@evinkaaa
evka nie vybavuje sa to na akoby som to napisala...na urade prace a socialnych veci a rodiny

mooc
10. jan 2011

teda ak sa k nam chysta niekto na navstevu, nech pride, kym neprerobime.. zatial mame hostovsku (sice s roztahovacim gaucom) ale kralovskych rozmerov..

inak baby, nas nicolas sa teraz zacina aj pekne sam hrat, jasne, obcas pride, chyti ma za prst a zavola, aby som sa sla hrat s nim, ale inak je uuuuuplne zlatucky a prehra sa vela aj sam..

evinkaaa
10. jan 2011

bei - aha, jasne. chapem... 🙂

mooc
10. jan 2011

bei, neva.. ale aj tak ste mi pomohli, viem co mam vybavovat nabuduce.. 😎 my sme nejako nnezistovali co treba, lebo sme veci nechceli komplikovat.. ale tak za tych 800 ci kolko to davaju sa asi oplati 😅

ivic26
10. jan 2011

ahojte dievcata,
no vela ste toho popisali, matusko lezi v postielke a marina sa tu hra v lehatku s hrazdickou, takze mam trosku cas pisat, aj ked ma caka neuveritelna hora zehlenia. A ja zehlim len vtedy, ked deti spia, lebo ja mam z toho strasnu hrozu, ze sa popalia, alebo ze na nich ta zehlicka spadne, lebo matuskovi sa niekedy zapletie nozicka, ze sa nepozera.
K tomu dioxinu, radsej ani nechcem vediet, ako dlho to je uz v obehu, v marci som bola tehotna a teraz kojim, takze sa stanem asi vegetariankou 😀 a dalsia vec je, ze nas matus chce jest hlavne masko (ked nahodou mame 1-2 dni bez maska, tak si zacne pytat, ze masko, masko), tak sme sa vsetci nadopovali, no ale co uz 😒
@rpinguin - ja som nespominala, ze tu je malo slovakov.. viem, ze su tie omse, aj sme tam asi pred rokom aj pol chodili, ale nas maly spaval akurat vtedy, ked to prebiehalo a mne bolo blbe potom prist 1,5 hod po omsi, ze ahojte, tak sme tu... a dalsia vec je, ze sme nemali sme auto, a sa nam tam dost blbo cestovalo, no ale ved uvidime, ze ci zase nezacneme, ked sa dame do normalu..
Dnes som chcela ist s matusko do skolky, ale kamoska mi spominala, ze je nejaky hnusny virus vo vzduchu s hnackami a grcackami a tak sa kvoli marinke bojim, tak asi tyzden este pockam. On zacal chodit v auguste do evanjelickej, mala som ho prihlaseneho od roka, v auguste tam bol 3 tyzdne a potom sme uz cestovali na slovensko, lebo to som uz bola v 34tt a radsej som isla domov, ze keby to na mna pride.
@mooc - je to 20 000 sk, takze v eurach okolo 651, ci tak nejako, teraz som si to vybavovala pri malej.. potrebujes ale kopiu rodneho listu, tu im tam nechavas a vyplnas formular taky, ale ja som tam musela dat potvrdenie od detskej lekarky, ze dieta sa dozilo 28 dni a potom aj potvrdenie od gynekologa, ale neviem, ako to riesia u zahranicnych...

neurologia
10. jan 2011

@mooc presne sko pise ivica ze potvrdeny papier ze dieta sa dozilo 28 dni a potvrdenie od gynakologa ze si pravidelne chodila do poradne ale to vsetko ti daju ked si pojdes pre tie tlaciva teda mne to dali vsetko pekne spolu 😉

macicka84
10. jan 2011

@evinkaaa Jj tady u nas je jen 18 km tato : http://www.khagatharied.de/hp/index.php?id=256, ted v patek jsme se tam byli registrovat, byli tam moc mili a dokonce je jeden porodnik Cech 🙂 . Hebamme mi rikala, ze sice dela jen komplikovane porody a sekce, ale, ze kdyz tam bude az budeme rodit, ze me prijde odrodit - to by bylo fajn 🙂...

mooc
10. jan 2011

bei: a to tam akoze musime osobne??? 🙂 lebo teda tento rok sme sk v plane nemali.. a inak to asi do 6meiacov zase nestihneme..
inak podla tohto: http://www.upsvar-bb.sk/articles.php?article_id=82
ked mam trvaly pobyt na sk, tak to akoze je 151 + 678???

dnes som si bola po novy termin na robenie toho nestastneho zubu ☹ pred vianocami sme nestihli ale o 2 tyzdne ma to uz neminie.. bojim bojim bojim.. 😅

evinkaaa
10. jan 2011

krystina - pekna nemocnica. Myslim, ze som o tejto nemocnici od nejakej kamosky uz pocula a len dobre veci 😵 Nech sa ti tam paci a si spokojna. A ak bude este pri porode ten cech, tak to by bolo pre teba urcite uplne uzasne.

renci - neboooooj, budem ti velmi-velmi drzat palce. Ja sa tiez zubara bojim ako cert kriza. 😔 Co ti vlastne bude robit?

deina
10. jan 2011

Kristi, no to je krasna nemocnica, take prijemne prostredie, tam musi byt ten porod ozaj zazitkom.

Ked vidim taketo nieco alebo male babetka, dostavam chut na tretie, pomooooc. 😅 Neprichadza do uvahy.

Ze termoska s puncom. 😀 😀 😀 Prinajhorsom by sme sa pridrziavali kocika.

A zimne zlavy, tiez sa na ne chystam, ake nadherne vecicky ma napriklad Zara, jaaaj... no neviem, neviem, ci nepojdem v sobotu nejake peniazky oplieskat, kym budu deti spat. Nahodou neviete, ci koncom plesovej sezony nebyvaju vypredaje spolocneskych siat?

neurologia
10. jan 2011

@mooc
nie staci ked tam pojde nejaky tvoj rodinny prislusnik....posle ti papiere do de (alebo si ich vytlacis ak sa daju z netu) posles ich vyplnene a potvrdene vasim a oni to odnesu...na UPSVaR

macicka84
11. jan 2011

@evinkaaa, @deina Dekuji - mne o ni rikala sefova - ona tam rodila a bylo moc spokojena 😉 .
Jeste je v tom Rosenheimu, ale jak je to okresni mesto tak tam je dost frmol...

Kde nakupujete pro deticky? Mne tu prijde schudne jen HaM, Zaru tu nemame a jinak jen same predrazene obchody - jakoze svetrik 56-62 38euro - tak to fakt ne 😝 , zatim mam vse z Cr, ale prece nebudu jezdit nakupovat domu 😉 ...

evinkaaa
11. jan 2011

dani - spolocenske saty ti neporadim. To fakt neviem. Viem, ze par obchodov so spolocenskymi satami su na Sonnenstrasse a aj potom niekde v meste, ale nekupovala som tam, tak neviem, ci robia zlavy a kedy.

krystina - chapem ta. To je zial to, ked clovek byva v malom mestecku, tak je tam par obchodov a dovolia si patricne zdvihnut cenu, kedze vedia, ze ludia niekam daleko cestovat za nakupmi nechcu. A mas pravdu, zakazdym niekam ist nakupovat je blbost. Tak skus z internetu. Vsak to sa urcite oplati, kedze tam su nejake zlavy stale. 😉

schatzinkaschatzinko
11. jan 2011

cavte baby!! ja vas vitam v novovom roku uz dobre zabhenutom 😀 😀 aj nove babule, idesm reku kuken kona a tu litanie 😀 😀 tak vitajte aj nove babule! ja som Vierka. My sme pekne stravili sviatky v Bonne u svokrovcov a teraz som dosvistala na Sk, asi na mesiac, tak sa tesim z rodinneho krbu a podlahove kurenia u nasich. 😀 😀 😀 A. uz poriadne lozi a hned, aby sa u babky ukazala, tak rovno sa stavia aj na nozky a chce, aby sme s nou stale behali. Jedenie je o milimeter lepsie, zje maximalne rozmixovanu cuketu, keby jej pucim, tak jej oci vypuci, akoby mi to tlacila naspat 😖 😖 tak ja idem uzivat slovensky vzduch 😀 😀 😀

mammy81
11. jan 2011

Ahojte dievcence zdravim vas uz z DE. 😉 vratili sme sa v piatok (predcasne),kvoli manzelovmu mobilu a notebooku,ako na potvoru oba skapali na SVK.Ale uz som sa nejak vzila do stereotypu..... 😒len mi chyba sneh 😀
Doma bolo super , chodili sme lyzovat,korculovat ajajaaaaaaaaaj dobre nam bolo,kym nas neskolila nadcha takze sme si to pekne predavali -manzel, S.a potom aj ja.Mna to este drzi a S.ostal kasel...... 😖 nespala chuderka dnes celu noc,tak som jej bola v lekarni pre sirup 🤐.
dva tyzden zbehli neskutocne rychle 😒 a zas som nepostihala skoro nic -ved to poznate ako to je......

Vitam nove tvare len mam mis-mas v menach.... 😀 snad sa naucim ked budu pekne pisat...... 😉

Evi vy ste boli len tyzden na SVK??

Vierka uzivaj si doma v kutiku duse zavidim-ja by som este ostalaaaaaaaaaa.. 😕

a prajem vam aj ja vsetko len to naj.v Novom roku hlavne hodne zdravia a peknych chvil s rodinkami 🙂Tehulkam krasne pohodove tehotenstvo a este krajsi porod,snazilkam vela zdaru, a ostatnym splnenie vsetkych tuzob 😉

evinkaaa
11. jan 2011

steffi - vitaj spät. Ano, boli sme "len" tyzden. Zial to manzelove pracovne povinnosti nedovoluju dlhsie. Niekedy ano, ale castokrat nie. On nepracuje v nejakej firme, kde si zoberie 2 tyzdne volna, zavrie dvere a hotovo. Taketo u neho neni, to funguje u neho troska inak. Je freiberufler a som rada, ze vobec nejaka dovca je.
A vy ste chceli prist neskor, ked pises, ze ste prisli predcane? Nezacala u vas uz skola?

mammy81
11. jan 2011

Evi no o dva dni skor 😀 ,ale pokazil mi tym padom aj plan co som mala 😒 a mna to mrzi lebo som chcela ist za spoluziackou ma za sebou tazke obdobie a chcela som ju povzbudit trosicku....no co uz.
aha takze manzel je Freiberufler,no manzel mal tiez asi posledny krat volno cez sviatky 😒 uz teraz som potesena 😖 ale som povedala ze celu rodinu si zbucham nech dojdu potom oni tu k nam,pretoze mne sa sviatky bez celej family nerataju 😒 .uvidime mame cas.....
skola zacala jasnacka zarezava zas prave som ju sprdla lebo pise jak kocur a neviem to precitat a dostavaju take papiere ze clovek jej to ani vytrhnut nemoze 😀 .
a v akom obchode si bola nakupit na pecenie pochval sa mozes aj IP aby sme ostatne tym nezatazovali 🙂

neurologia
11. jan 2011

@mammy81
@evinkaaa
o peceni kludne aj verejne aj mna to zaujima co a kde evka nakupila....aa ved mame peciacu temu moze aj tam napisat ved to je o tom... 🙂

evinkaaa
11. jan 2011

baby, no nebolo toho vela. Ja som vlastne toho vela nechcela, kedze uz mam tych pomocok doma fakt neurekom. Nemam ich uz kde davat. Dva velke boxy plne. Chcela som silikonove formicky na perly, ale tie nemali. Tak som si kupila iba 7kg vedierko WI. Bola som natesena ako male decko, kedze wi je fakt najlepsia. Nelepi sa vobec, netreba podsypavat, modeluje sa s nou prikladovo, zafarbi sa velmi rychlo - "nepyta" tak vela farby ako napriklad mmf, ak chcete mat jasnejsie farby. Staci naozaj len bodocka zo sparatka a uz je jasna farba. Fakt super. Chuti jemnucko citronovo, neschnie rychlo, ale ani pomaly, tak akuratne, vyvalka sa uplne bez namahy. S mmf som niekedy musela "bojovat" a to som pocula uz od viacerych, kedze mmf fakt pomerne rychlo tvrdne.
A kedze som nechcela objednavat, ale ist pozriet do "noveho" cukrarkskeho obchodu, ktory je k nam najblizsie, tak som bola v Martine. 😉
Najblizsie mam v plane si uz konecne objednat tie silikonove formy na perly (perlovace) a vlasne vselijake silikonove formy, kedze uz 3 mam a su fakt skvele. 😵

ivic26
11. jan 2011

ahojte,
dnes sa mi uz konecne ako tak da trosku byt na nete, ale stale mam pocit, ze len lietam a nic nestiham. Hadam to bude lepsie, ked bude maly uz v skolke.
Evi, pozeram, ze to su nejake hmoty ako marcipanove, na torty? Nikdy som to neskusala, popiste mi o tom nieco viac, budem velmi rada.
A neviete mi poradit, chceme si kupit vacsiu chladnicku s mraznickou - lebo teraz mame len 100l aj s vymraznikom a je to male. Neviete, ze ake su nejake lacnejsie znacky, tie ich exuisse, ci ako sa to pise a ake su?
My sa chystame na Slovensko opat o mesiac, lebo mala ma ockovanie a potom na Velku noc.

evinkaaa
11. jan 2011

ahoj ivi - no mas pravdu, to su potahove hmoty. Ale ja blba som to chcela napisat do nasej cukrarskej temy a hodila som to tu. Dufam, ze ma ostatne baby za to nevyhresia 😀
Ak sa chces docitat nieco o tom viac, tak uz sme kadeco v tej teme popisali. Su tam dokonca aj nejake recepty. A tymto davam do pozornosti znova novym dievcatam, ak chcete kuknite sa aj do tej temy a ak mate nejake dobre a zaujimave receptiky, kludne ich tam hoddte, budeme sa tesit. 😵 😵 😵
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/recepty-mamiciek-z-nemecka-2/
A co sa tyka tej chladnicky, tak ja nemam nejaky prehlad v znackach. Mozem ti vsak odporucit vynikajuci shop. Maju vynikajuce ceny, su velmi spolahlivi a doveryhodni. Hovorim zo skusenosti...
http://www.redcoon.de/index.php/cmd/shop/a/Prod...
Mozno ti to pomoze.... 😉

ivic26
11. jan 2011

ahoj evinkaaa, dakujem velmi pekne za oba linky, receptiky si precitam neskor, kedze je to 18 stran a matus je este hore, a co som pozerala tu stranku s elektonikou, tak fakt su tam super nizke ceny, urcite si nieco vyberieme. dakujem este raz, urcite by som to sama nenasla. 🙂

evinkaaa
11. jan 2011

@ivic26
ivi - no tu stranku som uz odporucila jednej babe tu z fora (ona vie, ktora to je 😀 ) a tiez bola velmi vdacna a vytesovala sa, pretoze nasla to, co chcela a za velmi lacny peniaz a co bolo najlepsie, na druhy den to mala doma. 😵

amilat
11. jan 2011

@mammy81 vitaj v klube, aj ja som sa dnes 😠 n mam tiez prvaka a ten jak doktor pise, no stravili sme na striedacku s muzom hodinu a pol pri dom. ulohach, jednoducho hruza

Na Svk. bolo toho roku tiez vselijako, len nie tak ako malo byt. Muz chory na atb, musel ist k lekarovi, auto sa nam pokazilo, najprv brzdy a potom zamrzol v nom diesel, tak sme boli odrezani od sveta v tej nasej dedine, vonku zima jak v Rusku takze deti znudene lebo sa nedalo dlho vonku vydrzat, takze sme po dovolenke prisli viac unaveni ako sme na nu isli. Tiez podnikame a nemame volni skoro nikdy a tak sme dufali na trochu pohody. Teraz zasa zacina stres, obchod,skola, atd....

pekny vecer prajem

neurologia
11. jan 2011

@amilat
heh ja pobyt na Sk neberiem nikdy ako dovolenku 😉 ....to su stresy ta cesta potom ten kolotoc vsetkeho tam....no nakoniec sa totalne vystavena vraciam do DE...a prve dni cerpam nove sily...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre