• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

6. septembra 2017 
@evinkaaa evi, super bolo, najviac sa mi pacilo, ze nikde v kute nestali rozhadzane lacne plastove gycove kriklave hracky, vsetko drevo a prorodne materialy.. :slight_smile: akoze mam dobry pocit, takze uz ani dalej hladat nemusim.. hehe dve vychovavatelky ma uz rovno pozdravili menom, jedna byva v susednom dome a druha ma asi pozna z obchodu.. myslim.. a vsetci sa hned pytali, ci nicolasko uz ide do skolky.. no tak som vysvetlovala, ze este si nanho musia trosku pockat..

@neurologia bei, vsak uz som sa rozpisala az az.. este mozem pridat perlicku, ze za jedinacika sa plati (od troch rokov) mesacne bez obeda asi 87€ a ak mas 4 a viac deti tak len 15€.. :sunglasses: tak neviem, ale do buduceho roka to uz asi nestihame.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
1. feb 2011 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mooc
ano chvalim ta pekne si to popisala....ale tak moj prispevok bol skor ked si este nenapisala ziadny pripevok :wink: ja sa tiez chystam do skolky na obhliadku/zapis ked bude mat joss tak 2 rocky......
1. feb 2011 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@neurologia bei, vsak to bol len taky rozbeh.. ze pozor.. som pritomna.. cakajte viac.. som nechcela riskovat, ze pospite, kym sa vykokcem.. :sweat_smile:
1. feb 2011 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nas chrobacik.. nostek sa do 3d nevmestil, lebo sa nim mame tlaci o maternicu.. :sweat_smile:
1. feb 2011 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mooc - reni, no to znie fantasticky. Skolka vyzera byt fakt "erste klasse". Tak ked dostane miesto, bude to pre teba aj jeho uplne uzasne. Drzim palceky. Ci ako to vlastne bude? Ma uz miesto iste ci to az potom, ked to bude aktualne?
1. feb 2011 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mooc
si bola na 3D "len tak" alebo si bola (hmmm ale to sa robi v 14 tt) na tom "specialnom" kde sa pozeraju ci je nabeh na nejake tie geneticke choroby....?
1. feb 2011 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@neurologia bei, no robil organscreening maleho komplet pomeral, od mozgu, cez srdiecko az po stehennu kost, vsetko nam ukazal a meral.. ale vsetko bolo v norme.. on mi vzdy prepne aj to 3d uz od 7tt.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale my sme si aj priplatili 200€.. tak asi len preto to robi.. :wink: no ale sme si povedali, ze nam to dvd s krpcekom ako v brusku rastie za to stoji..
1. feb 2011 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evinkaaa evi, este ho iste nema, tak ale pojde do tejto skolky, ci uz ked bude mat 3 rocky, alebo potom od septembra.. :slight_smile: takze vlastne ma iste, ze pojde do tejto skolky.. mame ju tu na skok.. dokonca nemusi nikde ani cez cestu chodit.. :wink: a aj s babom to bude lahke, ked nebudeme musiet neviem kam daleko po nicolaska chodit.. (sice to uz aj druhy chrobak bude mat skoro rok a bud evelky.. :slight_smile: )
babule idem, trpne mi ruka.. bru nocku..
1. feb 2011 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,

dnes joss odmietla ranajkovat...tak som ju vybrala zo stolicky ze ked nechce...a ona herecka sla do kumbalika vybrala si zo sacku suchy brezel (stare pecivo susim konikom a skladujem v papierovom sacku) a ten si pochrumkava...hmmm teraz neviem ci je to suche pecivo lepsie ako chlebik so sunkou....

zachvilku ideme von...smer vlakova stanica idem pokukat ako to prerobili...pretoze tam boli len schody cize kocik vozickar a podobne na vlak nemal sancu...a zevraj tam mali namontovat vytah no tak to idem omrknut... :wink:
2. feb 2011 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaaaj este som vam chcela svokra sa pytala co na jeziska tak som premyslala a rozpadava sa mi podlozka na valkanie od tupperware (tiez darcek od nej ...ale bola som velmi spokojna) tak ze chcem novu podlozku kedze aj tuto mi kupovala ona tak presne vie ktoru ale hadaj co kupila....ja budem asi plakat...kupila silikonovu akoze nevadi ze je silikonova ale vadi mi ten rozmer ved je mala co na nej vyvalkam? nic poriadne....joooj clovek si povie nieco uzitocne ze si usetri korunky a aj tak si to musi kupit nakoniec sam s tym rozdielom ze bude mat doma dalsiu haraburdu....dufam ze sa mi osvedci aspon ako "papier na pecenie" kedze pisu ze je vhodna ja do rury....a presne tak je to aj s hrackami pre malu ....podostava same plysaky ale nejake hracky na rozvoj a nieco ine ako lacne "plasty" jej musim kupit ja.....a plysaky zatial lezia len tak kedze ju to vobec este nezaujima a ked aj bude neskor tak ich nepotrebuje predsa 1000....
2. feb 2011 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
no takze marina uz konecne aspon trosku lepsie papa, ale odsavam si stale, ale preto, aby som dala matuskovi moje mliecko a nie, aby som ho mala kvoli marinke viacej. Teraz sme totiz vsetci soplavi, ale uz to pomaly prechadza. Dnes som dala matuska uz do skolky, bol dlhsie, az do 11.00 (predtym byval len do 10.30) a ze zajtra skusime az do pol 12, to pojdu aj von na dvor.
@evinkaaa drzim Ti palce, nech vsetko dobre dopadne a potom nech sa vam to hned na prvy sup podari :slight_smile: to je super, ze mas take bohate skusenosti s detickami, urcite Ti to len pomoze..
@mooc - fakt ta skolka vyzera byt super, ale je dost velka, ze maju az 5 skupin.. a tie drevene hracky, to je super.
v matuskovej skolke su len 3 skupiny deti, a tiez maju hlavne drevene hracky a tiez sa mi to tam paci :slight_smile: a uplne najlepsie je, ze sa tam paci aj nicolasovi. Urcite je pre kazdu mamicku tazke, ked da dietatko do skolky, ale ked budes mat druheho drobca, nudit sa urcite nebudes, a len Ti pomoze, ked bude v skolke. Na kolko hodin bude chodit?
@neurologia - Bei, to je vzdy tak s hrackami .. my s mm kupujeme matuskovi len take hracky na rozvoj a ucenie sa.. teda aspon sa snazime.. Inak perfektne veci maju na amazone a vela hraciek si mozes spravit sama doma.. ked bol matus vo veku joss, tak sa hral aj so spongiami na umyvanie riadu a s korkami z vinovych flias (daval ich do flasky s velkym otvorom, vysypal a dokola to iste - napr. od persilu gelu, alebo tak), tiez sa hral s tymi zltymi vajickami z kindervajca a flastickami od actimelu (toto som vsetko videla na krabel gruppe, takze nie je to moj napad)..
2. feb 2011 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivic26
ivi dik sa napady na hracky ale to vsetko mame...z kinder vajicka som jej spravila take chrastitko a casto ked sa jej nejaka pesnicka paci tak hrka aj ona :slight_smile: ...ine zas skuma chce ho zatvorit a potom hned otvorit....aj korkove stuple sa nam tu povaluju pod nohami :grinning: ona si obycajne sama "povie" jednoducho si to vezme a ked vidime ze sa s tym rada hra/zaujima ju to tak jej to nechame.... :wink:
2. feb 2011 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivic26
ale vies keby sa aspon netvarili ze kolko sa malej kupi a teda my jej uz nic kupovat nemusime-a ako sme vdaka nim usetrili...
2. feb 2011 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@neurologia - Bei, jasne, mna len tak napadlo, ze s cim sa hral a co sa mu pacilo a netreba na to vela peniazkov.. alebo este aj s cestovinami (neuvarenymi samozrejme :D ) a tak..
A to je ozaj blbe, ked sa tak tvaria.. a neda sa to spravit tak, ze Ty to kupis a oni vam daju za to peniazky?
2. feb 2011 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@neurologia bei, ja mam tiez momentalne na svokrovcov dost tazke srdce.. :unamused: a tusim aj na mm.. :confused: normalne si pripadam, ze som ja ta zla, ked mi "nic" nie je dost dobre.. ufff..

@ivic26 akoze pre nas pripada do uvahy model1.. co je ze ma byt v skolke medzi 7:45 a 9:00 (uff to budem asi musiet drobca naucit skor vstavat a aj seba) a zobrat ho musime medzi 11:45 a 12:15 a este mame 3x tyzdenne moznost ho dat do skolky aj poobede, no ale to vyuzivat neplanujem.. takze bude chodit na necele 3 hodinky.. (myslim, ze zatial to staci)
2. feb 2011 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@neurologia mozno tu podlozku niekedy zuzitkujes :slight_smile: kludne moze na nej valkat svoje prve pekarske dielka tvoj Sprössling vedla tvojej velkej podlozky, ktoru si dodatocne zaobstaras.
2. feb 2011 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Uf, baby, vy tu takto na svokrovcov? Ja s tymi mojimi nemam ziadne problemy a ako som to uz raz povedala, som stastna , ze mam takych svokrovcov. Su najsamlepsi na svete. Lepsich by som si ani nemohla zelat. Su absolutne suprovi. S nicim nemaju problem (darceky kupia take, ake fakt chceme a nic ine alebo podobne), toleruju nase rozhodnutia a nazory a nic nam nevnucuju a nestaraju sa. Mam ich velmi rada, chodievam k nim velmi rada, super si pokecame....skor tak priatelsky ako kamosi. :wink:
2. feb 2011 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja sa tiez nemozem stazovat na svokrovcov...sice svokor niekedy leze na nervy, ale odkedy ma iPhona, odpalkuje sa na balkon a stukado toho o sto sest. Kratko pred porodom prisla moja mama do Nemecka, aby ma odbremenila od prac v domacnosti a pomohla so starsim synom...skoncilo sa to katastrofalne, psychicky to u nas nezvladla a vtedy sa ponukli svokrovci, ze si ju zoberu na najnutnejsi cas ku sebe, kym bude moct odcestovat prvym autobusom naspat do SR.
2. feb 2011 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A dnes som trochu smutna...nie ze by mi zalezalo na veciach, ale predvcerom mi vo fitku niekto slopol moj predpotopny, ale spolahlivy mp3 prehravac. :frowning2:. Bodaj by tomu cloveku prsty odpadli!
2. feb 2011 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stardust - kati, takze svokor iphon-uje? :grinning: :grinning: :grinning: A mozem sa spytat, co bolo pre tvoju maminku narocne? Asi nielen domacnost, deticky ale aj vsetko "cudzie", ci?!
Nuz, v dnesnej dobe ukradnu niektori ludia aj vec, co ma hodnotu 5 euro. :confounded:

@rpinguin - renca, asi si uz v nemocke... zelam ti ako-tak pokojnu noc s matildickou, zajtra bezproblemovy zakrok bez naslednych komplikacii a velmi rychle zotavenie sa matildy. Napis nam, ked pride domov, ako to vsetko dopadlo. Velmi drzim palce a myslim na vas :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
2. feb 2011 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivic26 - ivi, dakujem velmi pekne :dizzy_face:
2. feb 2011 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evinkaaa svokor je extremne silne zavisly na nahryznutych jablkach. Dokonca skladuje v pivnici vsetky Macintoshe, ktore sa kedy predavali na trhu :grinning:, ma take male technicke muzeum doma :slight_smile: .
Mama chodila akurat tak do Penner marketu na obligatorne ranne nakupy..inak nic nerobila, povacsine vysedavala dlhe hodiny na stolicke v obyvacke, pozerala do blba alebo niekedy to telky...to sme boli aj radi, lebo aspon nieco sledovala, co malo aky taky zmysel. Chvilu sa s nou dalo rozpravat, potom sa spravala divne, povacsine hovorila hrozne hluposti (to je proti fyzike, aby dokazal stat smrekovec opadavy pred nasim domom, mesto Trencin nie je ale vooobec zadlzene, hoci som jej to ukazovala este na oficialnej trencianskej webstranke, to su len vsetci proti jej Brankovi, nieco tocila o zatlacani fontanely atd. atd. ) Manzel teda radsej zostaval doma, aby maly nebol sam s mamou, lebo s nou ani nechcel byt. Situacia u nas kulminovala dva dni po navrate z porodnice, to jej totalne zahrabalo a musela ist domov. Bola v zlom psychickom stave, ked som sa snazila skontaktovat tych par znamych co ma, zistila som ,ze je so vsetkymi rozkmotrena. No je to normalne? Podla mna nie! Od znamych padali diagnozy typu schizofrenia, demencia, depresie...a sama sa dat vysetrit nechce.
2. feb 2011 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evinkaaa a to este je treba do toho prehravaca konvertovat hudobne subory do formatu atrac...vsetci na to nadavali okrem mna a teraz uz taky prehravac nezozeniem :frowning2:
2. feb 2011 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stardust - ach jaj, to s maminou ma mrzi. Dufam, uz je jej lepsie, ked je doma vo svojom. :wink:
Tvoj svokor je fakt vtipny :grinning: . Sranda, ze ma taku zalubu. No, kazdy sme na nieco ine :wink: . Ja a manzel uz len z principu ziaden vyrobok od firmy "zahryznute jablko" :grinning: nekupujeme.
2. feb 2011 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evinkaaa my tiez nie..zhodou okolnosti sa vzdy pred nami predvedu tie jablka so svojimi nedostatkami. Ta firma pestuje u svojich zakaznikov zavislost, lebo svokor nie je jediny clovek s takym druhom postihnutia, co vyhadzuje kesule na tie ich schunty :grinning:
Doma sa mama ukludnila, stale ma obvinuje za to, co sa stalo a odvtedy spolu ani nekomunikujeme. Nie som na nu ani nahnevana, ak je naozaj chora, tak za to nemoze.
2. feb 2011 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stardust - mas pravdu. Tvoj svokor nieje jediny. My mame v nasom freundeskreis jedneho kamosa, ktory je tiez poriadny zavislak. Kazdy novy vyrobok od ..... a uz ho musi mat. Ja to fakt nechapem. To je uz na liecenie :grinning: :grinning: :grinning:
2. feb 2011 o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evinkaaa aj ja Ti zelam aby bol rok 2011 pre vas plodny rok; toj toj toj. Otehotnies ani nebudes vediet ako:wink: a hor sa utracat energiu pri ratolestiach
2. feb 2011 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@amilat - dakujem ti krasne :dizzy_face:
2. feb 2011 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stardust
to co opisujes ako tvoja mamina reagovala ...no podla toho by som vazne odporucala navstevu psychiatricky...moja starka bola tiez mimo ale z toho ze starky pil a tiez bola tak divne apaticka...ale pomohla jej dr.nasadila lieky starka sla do kupelov...pomohlo jej opat sa jej to vratilo ked starky ochorel tak opat ten isty proces ale z liecenia sa vypytala domov...kedze starky vlastne zomieral....teraz je sama ale byva s nou moj bratranec (este chodi na strednu) takze nieje sama...a v lete sa obaja chystaju k nam :slight_smile: sa uz tesim sa nich
2. feb 2011 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evinkaaa akurat som docitala historiu, ako vzniklo logo tej firmy.Tu je moja verzia. Stevie asi vecer listoval v zivotopisoch slavnych ludi a natrafil na intelektualne eso fyziky, I. Newtona...tak si povedal, ze jeho, nie len nejake trapne pocitace, ale dokonca macintoshe (musel ich tak proste nazvat, aby sa odlisil od tej buriny konkurencie), budu vo svete informacnych technologii to, cim su Newtonove zakony vo fyzike a preto si zvolil logo chlapa sediaceho pod jablonou s velkymi (asi aj zrelymi) jablkami. Ked sa prebudil do reality, zistil, ze jeho logo je prilis graficky narocne, tak sa rozhodol prenechat vyber vhodneho loga dizajnerovi...ten od neho dostal jeho nadpozemsky uzasny produkt, zapal ho, mac sa dlho zapinal, Regos cosi netrpezlivo poklikal, mac nadobro zamrzol...potom najedovany pozrie na Stievieho obrazok, vsimne si detail jablka a heureka. Nedojedene nahryznute jablko predstavuje vlastne ten mac, ktory dizajner chcel tiez vyhodit von oknom ako kysle nedozrete jablko.
2. feb 2011 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok