Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

neurologia
โ€ข
24. feb 2011

@leelo
peti jasne ze mame aj taketo tehu starosti len vas nimi nechceme otravovat ๐Ÿ˜‰ a veru ta co sa starala po porode mala s baterkami porobene...ale aj tak bola to taka starsia pani ...a na priprave som mala inu ale to bola taka "dorabacka" vies sa tvari ako ta chape a vie sa vcitit do tvojej koze...a neviem co vsetko ...ale popritom to len hra a vidis ze to hra...tak v podstate toto divadlo nemusim este raz s nou absolvovat...

leelo
โ€ข
24. feb 2011

@rpinguin reni, ked pozries elenku za mladi (napr.2008), tak to je cely marcelko - dvojicky.
no ved pre teba ten clanok ani nebol urceny ๐Ÿ˜‰ ty mas uz odrodene. ci ne?
chapem, samozrejme, ako to myslis. no na slovenske pomery je to zazrak, necudujem sa ich dojatiu ๐Ÿ™‚
ja kojim, my sme chudobni, nemame na UM, resp. nevyslo by mi na Gucci boty ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

@neurologia presne poznam ten typ - taka profi mila, chapava, ale 1 uchom dnu, druhym von ta berie.
mne nasli hebamme v porodke, za co som im velmi vdacna, kedze bolo treba aj zltacku doma este dosledovavat. mala som jednu dohodnutu uz od juna aj na predporodne veci, ale ona bola velmi bizi, neodpisovala na maily a ked som navyse nechcela domaci porod, tak som bola pre nu uz uplne nezaujimava.

@yanni v robote pohodka?

rpinguin
โ€ข
24. feb 2011

@leelo Peta, ty si drzka ๐Ÿ˜€ aj my sme chudobni, Maxik na kravskom, Matilda na ziadnom a len na syroch a bielych jogurtoch, UM nehrozi ๐Ÿ˜€

mooc
โ€ข
24. feb 2011

@leelo peti, len si pekne odloz co mate.. aj my sme si odlozili a uz sme aj nasli (aj ked som sa ufala, ze bude baba)
inak ja som si svoje odkojila pri nicolasovi, myslim, ze 20mesiacov staci.. um sme skusali raz (nejaka dosla vzorka mi tam isla koncit zaruku, tak reku skusme), flasa len tak letela do kuta..

@neurologia bei, jeeeeeej, kebyze neviem, ze moja svokra ti isto nerobila hebamme tak si myslim, ze o nej pises.. uplne taka je v obchode.. kolkokrat sa jej cudujem, ze ako sa tak dokaze pretvarovat.. zo sekundy na sekundu siroky usmev.. aaaaa este ma najviac vie pobavit, ked sa niekto nieco spyta (ona ocividne nema ani sajnu o com toci, ale spusti taky vyklad.. -aj ked uplne odveci- ze sa musim len vzdialit, aby som sa nerozpucila od smiechu.. raz sme mali totiz potycku, ked som jej takto "skocila" do vykladu a snazila sa veci dat na pravu mieru.. a to bola potom hrozne urazena, ze co som si to dovolila.. odvtedy neriesim, nech uz trepe akekolvek somariny..)

@yanni a ten bajuzaty sa za darcu nehlasi, ci som nieco prespala?

inak baby moja hebamme je taka trosku este hippies.. mala mechanicku vahu, ale zase mne to bolo fuk, kedze my sme si nicolasa zo zaciatku pri kazdom kupani vazili sami.. (jaka pecka, ked maju svokrovci elektro, kde uz 3 roky stala elektrobabyvaha + meter a zase moja svokra by sa pre synov a vnuka aj rozdala..)

leelo
โ€ข
24. feb 2011

@rpinguin ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€
my mame zubov 6, dalsie sa prave deru, lebo slini jak bernardinik.

@mooc reni, praveze sa chcem co najviac veci zbavit, lebo malo miesta mame a uz aj dom sme zapratali ๐Ÿ˜…
vies, hippie hebamme je mozno lepsia ako ta moja, kedze mala digi vahu, ale bol november, tak zmrzli baterky. a ben zrazu schudol o kilo.

Ingi, kolko ste tam mali stupnov na korzike? asi vietor to pocitovo menil, ale vyzeralo teplo...
daj zazitky a pikosky, ked bude casu. diki ๐Ÿ™‚
vraj na malorke teraz kvitnu madlovniky. ej, isla by som

iii
โ€ข
25. feb 2011

peti, vcera sme ockovali MMR, myslela som na teba ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ pytas sa na pocko na korzike - bolo cez den tak max 17 stupnov, v noci okolo nuly. nam to stacilo na FKK na plazi, ale miestni nosili kozuchy. dokonca sa raz capkali nase deti v mori, a tak prisiel nejaky frantik a zacal si ich fotit, pochopili sme ze asi pre noviny....? ale moja francuzstina ani jeho anglictina nestacili na to, aby sme si vymenili dalsie info, takze sme museli pozovat zadarmo ๐Ÿ˜‰ mne osobne je to prijemnejsie ako teploty v lete, ked sa cely den len musis zasivat v klimatizovanych priestoroch.
inak muzov som nefotila, nechcela som ich vystrasit, posobili aj napriek svojej drsnosti dost placho ๐Ÿ˜•

reni, marcelkovi vyrastlo vsetkych osem zubov niekedy po siestom mesiaci a odvtedy nic. a podobaju sa na seba tak klasicky surodenecky, skor ma stale prekvapuje, ako mozu byt deti tak velmi povahovo odlisne. E neznucka a vnimava bytost, M grazel, ktoremu tie betarstva pozeraju z oci. a znova sa utvdzujem v tom, ze genetika je svina, a vacsinu veci vychovou vobec, ale vobec neovplyvnis.

bei, ambulantny porod je super vec, musim len a len doporucit, ty sa na to svojim pristupom aj velmi hodis. chces nejaku beleghebamme?

rpinguin
โ€ข
25. feb 2011

@iii Ingi, no u nas obdoba, aj Matilda je take ziena nezne a Maxac...no ved vies, co to je za cislo, uz aby bol v skolke a ustrihli mu hrebienok. Ono to bude dane asi aj tym pohlavim.
Ambulantny porod? U mna nie, neni nad vyvalovanie v nemocnici s mimcom za pc, pred telkou, s casakmi a doma stoja domace prace ๐Ÿ˜€ Skoda len, ze su to len tri dni. Aj tyzden by som brala ๐Ÿ˜€

iii
โ€ข
25. feb 2011

aha, ale na slovensku som spravila speci pre vas fotku jednej skolky na sidlisku. no a predstavte si, ze miesto zozeniete len po protekcii...

neurologia
โ€ข
25. feb 2011

@iii
inga to si odfotila skolku v mojom okresnom meste na SR?-ale to je asi taky standard ๐Ÿ˜€ o hebamme premyslam tato moja "nova" mi navrhla ze nieje problem ked to zacne zavolat ze bude ma sprevadzat bolestami doma a ked bude cas tak tak sa len presunieme do nemocnice odrodit...velmi ma to laka ale chcem sa jej este na take detailiky popytat akoze co ten spas stoji ...a ak to bude nejaka normalna suma tak preco nie...

@rpinguin
renca praveze pre mna boli tie 3 dni v nemocke nekonecne dlhe...som sa nevedela dockat kedy uz pojdem domov...do svojho...ja som sa nudila...kedze ja nejak pozeranie telky nepreferujem...nevravim ze si nepozriem film nejaky celovecerny alebo tak ale nejake kraviny pozerat ...to zas nie to ma nejak neberie ๐Ÿ˜‰

@mooc
musim suhlasit s petou ze nejaka hippie hebamme s mechanickou vahou je lepsia ako truba s digi vahou na baterky ktore mrznu a ona nevie ze nieco take sa moze pri nizkych teplotach stat....potom zahlasi ze tvoje dieta je totalne podvyzivene...darmo jej tvrdis ze sa ti zda ze pribera je cule/aktivne vobec nie spave....a hned ta uz posiela do obchodu pre UM a chce vas hospitalizovat v nemocke...ja som sa uz topila v slzach...kebyze nieje doma attila tak nevie asi sa zblaznim on velky technik hned ze to nemoze byt zabratl kuch.vahu muku a uz vazil na nasej a jej...a prisiel na to ze jej vaha nieje v poriadku ebo ked spocital rozdiel aky ukazovali tak na cca 4-4 kg to mohla urobit ten rozdiel...a joss bola teda podvyzivena podla jej vahy....ale nastastie sa to hned vyriesilo...potom zas ze mala je zlta ze z mojho materskeho mlieka a teda mam pretat kojit a prejst na UM a uvidime ci je zlta z mojho mlieka alebo ma este stale zltacku....a podobne srandy na nas skusala....a to clovek k stastiu nepotrebuje ๐Ÿ˜‰

@leelo
peti ja nekojim sice uz...ale tiez UM nekupujem...mame kravske mlieko, jogurty, kefir, syr..... tak nac sa este zatazovat UM?
ja si myslim ze na SK pomery mala super porod ta baba normalne nechapem...no moze byt happy..ze sa jej nieco take umoznili vlastne to co si "vysnivala" mala aj v praxi...super

dania
โ€ข
25. feb 2011

Peto, recept na lasagne davam do receptove temy ๐Ÿ™‚ Na ty skikes se muzes podivat treba tady, na strance vyrobce: www.skike.com. Dneska je zrovna takovy slunecny den, doufam, ze to vydrzi do odpoledne a pak pojedem s Timmym trenovat.
Ingi, jooo, mas uplnou pravdu, s tema domorodcema na Korsice, to se oko jinak potesi nez tady v Nemecku (cest vyjimkam, samozrejme mam na mysli nase atraktivni lepsi polovicky). Heh, ta skolka fakt drsny...

rpinguin
โ€ข
25. feb 2011

@neurologia Bea, celovecernych filmov ja mam plny notas, TV mam len na GZSZ ๐Ÿ˜€ a nudit sa s mimcom clovek nikdy nenudi, teda ja nie.
@inga, ty koki, ani zadara, by som mala decko so siestich rokov doma radsej a zdrave ๐Ÿ™‚

leelo
โ€ข
25. feb 2011

ty kks, inga, ta skolka, to je zabite!!!! ๐Ÿ˜… ale korzika - super. uplne ine fotky! ๐Ÿ˜€
ja ostavam v nemecku aj keby som tu mala v mekaci robit (aspon priberiem). ale tato fotka je proste nevyhnutelna realita, ktorej by som sa rada takto vyhla.

renci, pri tejto prilezitosti ti gratulujem k miestu v skolke, som zabudla. sikovni ste, tak vela zdaru malemu skolkarovi!
my ak chceme, aby maly zacal chodit do skolky co ma muz v praci pred sept.2012, cize napr. aj v auguste 2012, tak ho musime zahlasit teraz, do prveho marcoveho tyzdna. tak rozmyslame....

bei, moja hebamme za tu starostlivost tesne pred porodom plus domace doprevadzanie chcela 200e.
ja som planovala ambulantny, ale zial som toho vela o zltacke nevedela. a teda ked vystupil bilirubin na 3.den, nepodpisala som reverz a nesla domov tak, ako by som to spravila uz teraz. nakoniec sme tam boli 7 dni, grrrc.

zaujimave postrehy o surodencoch pisete ๐Ÿ™‚ v mojom okoli je to tak, ze baby su grazelky a chlapci kvetinky

rpinguin
โ€ข
25. feb 2011

@leelo Peti, mne v skolkach povedali, kde je Maxik prihlaseny ( v tychto okolitych), ze cas prihlasenia dietata nehra ziadnu ulohu, ze uprednostnovany je vek. To sa mi aj pozdava viac, ved by bolo od veci zobrat do skolky trojrocneho, ktory sa prihlasil skor pred 3,5 rocnym, ktory sa prihlasil neskor alebo sa prave odniekadial pristahoval.
Ale zalezi zo zrejme nielen na skolkach, ale aj krajoch. Ale ak je to tak u vas, tak Bendzi zahlas uz teraz, aby si mala ten september jasny.
Inac mne moj Mac blbne akosi stale, z nicoho nic zbledne na par sec. obrazovka niekolko krat do dna, dost ma to stve, vzdy nim otacam, aby zasa nabehol obraz, neviem co to je a novy teda este nehrozi โ˜น

leelo
โ€ข
25. feb 2011

info o porode doplnam: nebol ambulantny, lebo boli komplik. pri porode a neodisli sme dokonca ani v normalnom case, lebo ako som uz pisala...

mate niekto spravy od evky?

reni, je to tak, ze deti co nastupuju teraz su prihlasene uz 1,5 roka dozadu. cize oni rataju s tym, kolko bude mat ben v 2012. dufam, ze som to dobre napisala a da sa tomu rozumiet. ti, 3rocni, co sa prihlasia teraz maju smolu, je to zamestnanecka skolka a rodici aboli vopred oboznameni s pravidlami.
s macom - skus defragmentovat disk. mozno mas len zahltenu pamat alebo vela veci na desktope a pod.
ja kebyze si kupujem svoj, tak to bude apple. ale mne aj na materskej meni firma laptopy. nedavno mam novy. a uz som ho stihla zboku rozbit a ben mi ho polial vodou. stat sa to mojmu vkastnemu, vystre ma

dania
โ€ข
25. feb 2011

Reni, to mas jeste po tom padu? Protoze to bych jinak slysela od nekoho pprve, ze mac blbne (jinak nez kvuli nekompatibilite s PC softwarem ๐Ÿ˜€)
Peti, teda mas dobry servis od firmy... kdy se jim planujes vratit do pracovniho procesu?

rpinguin
โ€ข
25. feb 2011

@dania Dani, si myslim, ze to tym padom bude, inac si to neviem vysvetlit vobec, doteraz ziadne komplikacie, nic. SI myslim, ze kebyze mi padne obyc. na zem, ze je Amen uplny ๐Ÿ˜€

@leelo Peti, no zamestnanecka je na tom inac, tam sa fakt treba hlasit skor, ja som myslela tie obyc statne, tam mi to bolo povedane. A teraz mi ale povedz ako mam ten disk defragmentovat, na to som este neprisla ๐Ÿ˜’

iii
โ€ข
25. feb 2011

bei, v dortmunde stala beleghebamme 220 eur - islo o pohotovost 3 tyzdne pred a 2 tyzdne po termine, pride k tebe, svojim autom odvezie do nemocnice, porodi a v pripade ambulantneho aj dovezie domov, plus kompletna vorsorge a nachsorge. je to dost vela penazi, ale pokial nemas uplne vyriesene betrueng starsieho dietata, tak je to dost prakticke. ja som beleghebvamme nezohnala, lebo na silvestra mali vsetky volno ๐Ÿ˜–

dani, aky bicykel ma Timmy? to je ale sikulka, zvladli ste to hned bez pomocnych koleciek? E uz zarezava v skolke, maju teraz plny program, zajtra vater-kind tag, za tyzden รผbernachtung in KiGa, potom karneval...

pre velky uspech pridavam aj foto skoly na tom istom sidlisku......ale hodnotit podla zovnajsku je povrchne ๐Ÿ˜€

mooc
โ€ข
25. feb 2011

@iii v zh uz taketo skolky nie su.. vsetky vymalovali zvonka zltozelenymi farbami a dali eurookna a uz su TOP ๐Ÿ˜€ a tie uzasne kriklavofarebne plastove hracky, co kazdy rok nakupia do inventara a v juni to uz vyraduju, lebo su hiiiiiii..

evinkaaa
โ€ข
25. feb 2011

Caute baby.

Hlasim sa znova naspรคt. Dnes ma pustili domov a akurat sme dosli. Precitam si vas dnes a cez vikend. Vsak mam cas.....ved mam lezat na gauci a nic nerobit ๐Ÿ˜€
...tak zatial tschรผรŸ ๐Ÿ˜ต

dania
โ€ข
25. feb 2011

Ahoj Evi, a jak je???

Ingi, Timmy ma nejaky no-name bicycle, z druhe ruky za 50 eur (to asi kvuli te prekrasne zlute barve ๐Ÿ˜€) a zvladl to hned bez pridavnych kolecek (proud). Odpoledne odfotim a vlozim ๐Ÿ™‚
U Timmyho ve skolce jsou ted taky trochu on speed, pripravuji fasching, tema zirkus, tak Timmy se rozhodl, ze pujde za zelvu (sice jsem mu prvne zkousela vnutit nazor, ze v cirkusu zelvy nejsou, ale nedal se...), tak jsme predevcirem s Nicem spolecnymi silami usili kostym, no jeste doladime detaily a pak to predvedeme Timmymu, jsem zvedava, jak se na to bude tvarit. A co obnasi vater-kind tag? Predpokladam, ze pritomnost otce... Chudaci deti z rozvracenych rodin teda ๐Ÿ˜

mooc
โ€ข
25. feb 2011

@evinkaaa evi, tak si pekne uzi manzelovu starostlivost.. aspon tyzden z toho gauca nezlez ๐Ÿ˜‰

adula3334
โ€ข
25. feb 2011

@mooc dakujem...skusila som napisat na ambasadu,som zvedava co sa dozvieme ๐Ÿ™‚

mammy81
โ€ข
25. feb 2011

Ahojte zienky ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜‰ boze pisete ako dive ๐Ÿ˜  ๐Ÿ˜  ,nestiham ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜

Evi kym ja tu dojdem aj Ty si spรคt z nemocky ๐Ÿ˜ต ,dufam ze vsetko OK.....oddychuj

Inga jeeeeeeej fotky super len mna oziabalo ked tam Marcelino s holou ritkou na tej plazi a ze 17 stupnov..ja by som v kozuchu nevysla ๐Ÿ˜€ ja som strasne uzimena stvora,my sme boli v Turecku a mne sa ani do mora nechcelo lebo mi pripadalo zimne a to mala 24-26 stupnov ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€
zapravene na tretie??? ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Vies si sa s Beou dohodla a ona aha ju uz 16tt. ๐Ÿ˜• ๐Ÿ˜•

ktovie ako sa ma Veronika?? kedy ona finisuje?? ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

Reni gratulacia k skolke no tym kym dopozeras serialy mas to akurat nie??? ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

Peti boze aj ja chcem tak z nic nerobenia chudnut ๐Ÿ˜Ž ja co som pri chorobach pochudla som cez vianoce nabrala a teraz nie a nie dole.....stojim na jednom mieste ๐Ÿ˜  ๐Ÿ˜ 

inac vysvedcko dopadlo podla ocakavania celkom dobre,ale dostala pochvalu od ucky ked som za nou bola ze sa jej zacina darit od vianoc.... tak som happy ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต
este to citanie zlepsit a potom uz fakt len nohy na stol ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ co nam asi nehrozi ๐Ÿ™‚

neurologia
โ€ข
26. feb 2011

Ahojte baby,

ako vikendujete?

my pracovne... tepujeme koberce....teda presnejsie atti tepuje..ja varim som s joss a podobne popripade nieco lahsie donesiem odnesiem...zacali sme uz vcera vecer a to som tepovala aj ja...ale potom som mala dost silne bolesti bruska som myslela ze aj do nemocky budeme musiet ist...ale nastastie to preslo ked som si lahla a bola trosku v klude...takze ja sa setrim a chlap maka...

a dnes nam konecne doslo sklo na stol (mame dreveny stol a objednali sme nan sklo aby sme aspon trochu "setrili"jeho povrch) tak sa nan neviem vinadivat...taky je krasny ...biely obrus je konecne prec ๐Ÿ˜‰

neurologia
โ€ข
26. feb 2011

este kupit pekne prestieranie na stol... (nieco v zltej a zelenej farbe) a uz to bude super....jooooj sa tesim

iii
โ€ข
26. feb 2011

renca, no ty si ina hedonistka......casaky, telka, a obsluha sestrickami az k posteli! to ja radsej samoobsluhu doma ๐Ÿ˜€

peti, ze vraj mandlovniky na malorke ๐Ÿ˜‰ inak ak porovnam malorku a korziku, je to nebe a dudy. korzika je omnoho originalnejsia, nie je az tak zmrvena turistickym ruchom (okrem okolia porto vecchia) a priroda je rozhodne rozmanitejsia ako na malorke.... a ma este aj francuzky sarm. o nieco drahsia, hlavne potraviny. ale maju neuveritelne ovocne vyzivky pre deti, vsetci sme na nich ficali - malinovo-rebarborove, mangovo-mandarinkove, no od vymyslu sveta, neskutocne.

bei, davaj pozor na seba.....inak pytas sa na naseho tretieho potomka, tak urcite bude o par mesiacov mladsi ako vas ๐Ÿ˜‰ zatial nic, ale iste vas budem ako prve informovat.

jo katka, a co je s tvojim fesakom?

evka, vitaj nazad, vsetko dopadlo dobre? tak ake mas pocity z nemocnice?

tak my za chvilku padame do dusseldorfu, ze vraj nakupovat, hahahaha - to bude skor nahananie deti medzi davmi ๐Ÿ˜

mooc
โ€ข
26. feb 2011

bei, len sa pekne setri.. ja som tepovala pred par tyzdnami (uz ani nevidiet) ๐Ÿ˜’ mm u nas take nerobi.. tak ked uz bude mat atti setko nacvicene, nech pride aj sem potepovat.. (ja sa z tym uz do porodu iste nebudem kvarit.. asi tie 3 koberce co tu mame smrncnem do cistiarne)

inqa, tak nejako sa musite aklimatizovat na tunajsie podnebie.. ๐Ÿ˜‰ preco nie nahanackou v dave, ze?

nas vikend je uzasny.. tocila som sa cele doobedie v kuchyni, aspon ze mm zobral dietko na nakup.. teraz chrust spi a ja uvazujem, ci poznam nejaky kolac, co sa upecie sam, uzasne chuti a dlho vydrzi. taky by som si totiz dala..
ked nicky vstane pojdeme zase zaniest svokrovcom z toho uzasneho kolaca (co este nemam) a nejako to do vecera dobojujeme.. ๐Ÿ˜’

evinkaaa
โ€ข
26. feb 2011

Caute.

@rpinguin - renca, no ty si prva osoba, ktoru som pocula, ze je rada v nemocnici. ๐Ÿ˜€ To snad nie. Podla mna je doma najlepsie a nikde nieje lepsie. ๐Ÿ˜ต Vsak v klude citat mozem aj doma. Predsa je v nemocnici aky-taky ruch, sestricky stale chodia a ta postel nieje preda len taka, ako doma. ๐Ÿ˜‰
Takze pre mna len nutna zalezitost a cim skor domov a basta. ๐Ÿ˜‰

@mammy81 - steffi, dakujem. No, ubehlo to rychlo a som tomu rada. ๐Ÿ™‚

@iii - ingi, dakujem aj tebe. ๐Ÿ˜‰ Mam sa docela fajn, aj ked by to mohlo byt lepsie. Troska potrva, ale v pohode. ๐Ÿ˜‰ Nemocka absolutne v pohode. Bola to mala privatna klinika, absolutna az nadmierna spokojnost s lekarmi a ich starostlivostou, sestrickami a celym personalom. Najviac sa mi pacil ich kazdodenny usmev na tvari, ked vosli do izby. To bolo uzasne. Vzdy mile slova, boli fakt ustretovi a vnimavi a naozaj sa snazili pomoct, ako len mohli. Aj ked ich niekto volal aj 10 krat za sebou, pretoze potreboval, tak nikdy nemali "krive" slovo na neho. Vzdy vsetko s usmevom. Aj o druhej v noci ๐Ÿ˜€ . Taketo nieco na slovensku asi fakt nepoznaju ๐Ÿ˜€
Dakujem za fotocky. Su uzasne......aspon takto s tebou pocestujeme a uvidime tie krasne kuty sveta ๐Ÿ˜ต

@mooc - renca, dik aj tebe ๐Ÿ˜ต . Ano, manzel "obsluhuje" ako sa da. On bol vzdy starostlivy a vnimavy. A teraz si robi Sorgen a je este viac starostlivejsi. Pekne kazdy den vari ๐Ÿ˜€ , no pohadka. ๐Ÿ˜ต A inak domacnost "stoji". Ale to mi je momentalne tak mega fuk ๐Ÿ˜€ , nech su aj 3 krรผmmel na podlahe.....nevadiii ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

@neurologia - bei, tak si pekne vynovujete bytik? Uz ste aj malovali v obyvacke, ci este nie? Chapem, ze sa vytesujes. Aj mna taketo veci velmi potesia......u nas kuchyna "stoji". Manzel ma teraz vela prace a je zaneprazdneny, dokonca taha aj vikendy, popritom sa stara o mna, ked nieco potrebujem......takze taketo prace musia pockat. ๐Ÿ˜‰

@dania - dani, ako som pisala vyssie, uz je to docela fajn. Kazdym dnom lepsie ๐Ÿ˜ต

Uz som vas dnes docitala, ale vsetko zasa zabudla ๐Ÿ˜€ A nech.....bud ma napadne, alebo budem postupne pisat do diskusie. ๐Ÿ˜‰
My vikendujeme doma. Vsak ako inak. Aj tak nemozem nikam ist. Teda mohla by som, ale nemam chut, pretoze vsetko este boli a moje tempo je asi ako slimak. Cize by pekne dlho trvalo, kym by sme niekam zasli ๐Ÿ˜€ Manzel bol u svokrovcov po obed, co som si zelala (moja uzasna svokricka povedala, ze si mozem zelat, co chcem na vikend na obed a uvari mi. ) a svokra ho nabalila aj na dalsie 2 dni. Takze nemusi varit. ๐Ÿ˜€

rpinguin
โ€ข
26. feb 2011

@iii Ingi, ze hedonistka ๐Ÿ˜€ Ale vystihla si to ๐Ÿ˜‰ Som taka.

@evinkaaa Evi, fajn, ze vsetko dobre dopadlo.
Ono co sa tej nemocky tyka, tak zalezi aj celkovo na prostredi, ako to celkovo vyzera, ci mas sama na izbe luxus (to som ja teda mala, asi stastie). Ked som bola s Matildou teraz, tak to bola inac pohadka, preto sme sa nechali predcastne prepustit.

@steffi, a co znamena, ze vysvedcenie dopadlo celkom dobre? To neznie, ze Sofca lapila tu naj znamku teda. No musis sa viac ucit ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

evinkaaa
โ€ข
26. feb 2011

@rpinguin - renca, urcite mas v tom pravdu. A ja som teda "luxus" tiez mala. Nielen preto, ze som privatpatient, ale proste to bola mala, kludna privatna klinika s "domackou" atmosferou. Ziadna fakultna nemocka. Akoze vravim, staroslivost uzasna, ale aj tak som chcela domov....do domaceho prostredia, moju postel, manzela ๐Ÿ˜€

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre