Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
5. mar 2011

peti, tie reklamy s malkovichom su uzasne, vlastne ja pijem volutto len kvoli nemu 😉
pozrela som si tie jonasove stranky, to vyzera dost podivne, tie vypocty, na zaklade comu tomu veris?

vierka, daj si ATB, cim sirokospektrejsie, tym lepsie 😀

deina
5. mar 2011

On je z Mane? 😅 Tak to som nevedela, to nebyva daleko od nas (na SR). Ja som ho tiez nepotrebovala, ale citala som o nom kedysi tuna na MK.

Evi, krasna torticka, mne pride mexicka dost.

Pridavam sa k chorym, deti boli soplave, tak zo solidarity, nech sa netrapia same... 😝

neurologia
5. mar 2011

Ahoj babule

citam ze ste chore...tak skore uzdravenie prajem...

ja/my mame za sebou narocny den...rano smer bauhaus nakupit matros na vyrobu policiek/regalov do nasho "kumbalika" aby sme mali viac ulozneho a teda vyuziteho priestoru...aaaaale kym sme vybrali spravnu alternatovu pre nas no to trosku trvalo az nam joss zaspala v nakupnom voziku 😀 -skoda ze sme zo sebou nemali fotak to by bolo foto za 100 bodov potom doma sme dali rychly obed a pokracovali sme v nakupnom "sialenstve" sli sme do lidl...nakupit potraviny vymakli sme aj velky lidl vypredaj tak sme sa sli kuknut a nakoniec sme kupili zem na kvietky (0,50€ za 20l zeme) no nekup to a kupila som si kojo podpdy (2€ /kus) a dalej sme sli k attimu kolegovi ktory sa onedlo stahuje do ameriky a teda rozpredava vsetok nabytok byvanie a tak....a aj stolicky (stokke trip trap) po detoch tak sme boli omrknut v akom stave je a aj sme ju kupili pre joss...a som nadsena cena novej je teda peknu zahul ale takto z druhej ruky je to OK a je fakt fantasticka joss si do nej vie vyliezt sama (konecne ju nemusim do stolicky dvihat) a sedi pekne pri stole nezavadzia mi tak ziadny pultik a ona moze pekne papkat.... 🙂 domov sme prisli asi o 15:30
doma sme zacali montovat policky (dali sme si ich napilit v bauhause) ja som s joss piekla babovku a potom skype so starkovcami....este sme trochu zacali ukladat veci do policiek a uz je po peknom dni...

baby dnes som dostala neuveritelnu chut na skvarkove pagace...len mam jeden problem neviem najst skvarky v obchode kde to predavaju alebo predavaju to tu vobec?

@leelo
peti no ja ziadny "kotlik" este nemam..kto nevie ze som tehu ani by to nepovedal.... rifle nosim este stale "klasicke" takze pohoda 🙂 uvidime kedy brusko vykukne...joss uz na rukach nenosim davno ...po schodoch beha ako drak a ked niekde nevie vyliezt tak si donesie taky stolcek/schodik prisunie si ho a sup uz je hore...jedine co ju dviham je na wc a do autosedacky kocika....nakupneho vozika...ale inak je samostana ked sa chceme tulit mojkat tak spolu lezime alebo mi sedi v lone a uz sa pusinkujeme hladkame .... 😉

neurologia
6. mar 2011

dobre ranko,

baby attila si este vyspava hlavne ze ja uz od 06:00 cvirikam...uz sme aj naranajkovane umyte....

inak vcera som vam zabudla napisat vo stvrtok nam prinesu nabytok do obyvky huraaaaaaaaaa ale vam poviem z moebel Rieger sme nakupovali prvy a poslednykrat....jednak nam mal prist uz v polke februara...to ze sa omeskali by nam ani nevadilo kedy nam to dali vediet ale nic tak som tam musela volat pani neochotna a ze ona nevie kedy dorazi nabytok ze si mam este zavolat....tento tyzden tam volal attila tak mu povedala ze nam ho privezu vo stvrtok a ked jej povedal ze stvrtok nam nevyhovuje ci sa nemozme na iny den dohodnut tak povedala ze nie ze nam ho donesu vo stvrtok alebo si ho mame vyzdvihnut my lebo oni v iny den nemozu!!!!!!!!!!!.....hlavne ze za dopravu sme zaplatili...akoze vobec to nemalo uroven som zvedava na chlapikov ktory nam ho dovezu...aka to bude smotanka

napr s inhofer-om sme velmi spokojny odtial mame sedacku super jednanie pekne zavolali ze sedacka je tam ze nam ju mozu doviest pani sa opytala ci mozme byt doma vtedy a vtedy...lebo ze ak nie tak maju najblizsi volny termin na donasku o 2 tyzdne...a bolo na nas ako sa rozhodneme ci napr to co mame na programe je take dolezite ze to nepocka alebo budeme musiet my pockat 2 tyzdne este...ale to bola ina uroven jednania ...
ako tento rieger ze este si musim zavolat a krava mi povie ze vtedy a basta....inak si mozem pre nabytok prist sama...

tina2010
7. mar 2011

Potrebujem poradit. S manzelom a 4 mesacnym synom sa o mesiac stahujeme do Nemecka, kde ma manzel pacovat. Ja som na materskej a od aprila by som mala ist na rodicovku. Nikde sa neviem dopatrat, ake doklady potrebujem, kde sa treba odhlasit, proste, co vsetko potrebujem vybavit. Na urade mi povedali, ze mi daju nejake E tlacivo, ale neviem, ci sa mam odhlasit aj zo zdravotnej poistovne, ci mam odhlasit aj maleho a hlavne, co so socialnou poistonou? So zdravotnej sa asi musim odhlasit, pretoze budeme poisteni spolu s manzelom, ale co s dochodkom napriklad? Kto mi bude platit dochodkove poistenie, aby sa mi ratali roky ? Prosim poradte mamicky, ktore ste sa stahovali do zahranicia. DAKUJEM!!!!! Tina

iii
7. mar 2011

tinka, kam presne sa stahujete? mame tu v teme zopar expertiek na pravne a socialne problemy, ktore ti urcite fundovane poradia....

tak som prave odprevadila moju muchotravku na skolkovny karneval, pripojila sa k davu princezien. no ja som len pozerala na tie profi kostymy 😲

bei, ked pises o joss, sa mi az nechce verit, aka je sikovna....marcelko je od nej len o dva mesiace mladsi a je to nieco uplne ine. ze vraj si prinesie stupienok a stupne si, aby dosiahla 😀 tak to ten nas sa hodi o zem a reve, aby sme ho zdvihli
ozaj, ficim teraz na natierkach z Rewe feinwelt, skusali ste to niektora? marcipanova, pistaciova, coko, kokosova, maju aj super dzemiky, genialne chute. a k tomu Volutto 🙂

evinkaaa
7. mar 2011

Caute.....

NO, tak mame strasny vikend za nami. Zacina novy tyzden, tak urcite bude lepsie.... 😔
Dufam, ze aspon vy vsetky ste mali krasny vikend.

@iii - ingi, aj ja som bola v skolke muchotravka 😀 Mamina mi vtedy kostym usila a vtedy som mala prave ja ten profi kostym. 😀
Natierky feinwelt nepoznam, pretoze v rewe som velmi zriedka. Nase nakupy sa sustreduju na edeku, aldi a real, pretoze tie mame blizko a tam maju vsetko, co potrebujueme. Rewe mame dalej, tak tam moc nechodim.
Ake su tie natierky? Myslis na sposob nutely ci chladene? 😕

mooc
7. mar 2011

bre ranko, tak som si dnes vybavila hebamme, vlastne som len crn tej nicolasovej a velmi sa tesila.. 🙂

inak mame za sebou krasny upratovaci vikend (vsetko robil mm, ja som len navarila a umyla podlahu - sice s tazkym srdcom, ale dalo sa to prezit 😀 )

ingus, ja kavu nepijem (vobec ani ked nie som tehu) a frcim momentalne (na "obrovske potesenie" mojho mm) na domacich rybacich natierkach 😝 najlepsie este aj s cibulkou..

inak muchotravka je supis, aj ja som bola vzdy cervena s bielymi bodkami v skolke na karnevale.. dokonca jeden rok mi mamina obtiahla jej svadobny klobuk cervenou latkou a nasila nan biele bodky.. jooooj aka som bola hrda..

inak nemame nove nic, drobciatko si pokopkava, maminka sa uz pomaly kotula kacacim krokom, tato je v praci a nicky si prave cita knizku..

beus, ze na zachod.. ja mojho tvrdohlavca neviem ani obleceneho na zachod ci nocnik presvedcit.. ruci ako tur! tak teda este cakame.. (aj ked uz davno dobre vie, kedy mu treba cikat, lebo napr. v lehu v posteli sa rano nepocika, to vylezie z postele a pri posteli postojacky cura a hned mi aj ukazuje, ze sa mame ist prebalit)

svokrus vcera zase hviezdila.. sa ma pytala, ze co nickymu na narodky.. tak som spustila moj pripraveny zoznam, ze malicky ruksak alebo lego duplo letisko pripadne zoo alebo trampolinovy matrac a zrazu jej crnklo nosom, ze aj Hüpfburg by bolo fayn.. no a nejako sa do tej myslinky zahryzla a potom o tom cely podvecer podchvilou basnila.. len neviem, kde by sme to postavili 😀 😝

tina, s papiermi tiez neporadim, som rada, ze sme nejako vybavili tie moje (uz davno som zabudla co vsetko - nebolo toho vela)

iii
7. mar 2011

evi, och, co sa dialo? ozi, stehy su uz von?
tie natierky su na sposob nutely, ale obsahuju teda vyrazne menej cukru. no, my sme muchotravkovy klobuk bastlili cez vikend za vydatnej pomoci marcelka, s voskovkami sme klobuk namalovali, a potom sme lepili biele vatove tampony, ktore marcel nasledne strhaval.....vznikol taky prirodzeny "nepravidelny" efekt 😀

rpinguin
7. mar 2011

@iii Ingi, no vies, dievcatka su sikovnejsie 😉

@tinka ja mam tu istu dilemu, ale so Svajciarskom, tiez mame moznost a tiez vaham. Co vsetko budem musiet odhlasit, vo Schweizi nanovo prihlasit sa docitam na nete najlepsie.

zeny, co vy na to? Zmenili by ste krajinu? Ja som skepticka, ono nie je vsetko zlato, co sa blysti. Ono plat moze byt trebars dvojity, ale co z toho, ked by sme vysli na tom rovnako ako tu a to este pre dieta ziadna skolka, ktora je mimochodom az od ukoncene 4. roku 😠

mooc
7. mar 2011

@evinkaaa evi, nevydareny vikend? dufam, ze len bolo malo torty na mexikoparty.. 😨

mooc
7. mar 2011

@rpinguin reni a kam do svajcu by ste sli? (nam zmena nehrozi, takze nie som stotoznena s takymito uvahamy a neviem na ne reagovat)

evinkaaa
7. mar 2011

@iii
@mooc - no, nevydareny, pretoze sme ho skoro cely stravili v nemocnici. ☹ Ach jaj, som hotova.

@mooc - reni, tak to ste mali peknucky vikend za vami. 😵 Boze, zasa tema svokra 😀 Ja to proste nechapem, ze ked sa ta este pyta, ze co ma kupit a nakoniec sa sama rozhodne aj tak inak 😠
Na mexiko-party bolo uzasne. Vsetci tortu vychvalili do neba, aj ked az taka uzasna naozaj nebola, ale hlavne, ze chutila 😀

@iii - ingi, ano ,stehy su von uz od utorka, ja sa citim na 97% fit. 😉
Ked to tu tak opisujes, zbehnem do rewe a kupim tie natierky. Ja akoze nutelu vobec nemusim a vseobecne cokoladu tiez nie, tak ale skusim kupit. Prinajhorsom zje manzel 😀

@rpinguin - reni, uf, no neviem, ci by som isla. AJ ked svajciarsko laka dost. Ale ako pises, nemusi to tam byt lepsie a krajsie ako mate teraz. Uz ste zabehany a mate svoj system vo vsetkom a tam by to islo zasa vsetko od znova. Hm....musite si zvazit pre a proti a tak sa rozhodnut. 😉

mooc
7. mar 2011

@evinkaaa evi, super ze ty si na 97% fit.. tak si nebola ako pacient v nemocnici ty.. 😕 snad..

rpinguin
7. mar 2011

@mooc Reni, na druhej strane jazera St. Gallen, s Fähre coby dup k tebe, ale neviem neviem 🙂

inac, mala som na vikend Katku u mna, bolo suuuuuper, mila zienka a decka mali Vianoce 😵

rpinguin
7. mar 2011

@evinkaaa Evi, no to je smola, ale uz je hadam vsetko ok. To mas s tym tvojich vypekaciek, si mala lezat v posteli a nie sa starat o zaludky na mexickej party 😉

mooc
7. mar 2011

@rpinguin st.gallen v noci vidime svetelne signaly 😉 inak som tam nebola, ale cela wolf family stale basni, ze je to krasne mesto.. 😝 snad ma tam niekto vezme niekedy.. 😉

evinkaaa
7. mar 2011

@mooc - reni, nie, ja nie. Svokor zial. V sobotu, ked sme prisli k nim na obed, tak sme ho nasli lezat na zemi v kuchyni a okolo neho 4 notarzti. 😢 Poviem ti, hnusny pohlad a uplne som sa triasla a mala slzy v ociach. Sanitka ho zobrala a mal v priebehu 24 hodin 2 schlaganfälle. Takze nic moc. Uz to vyzeralo nadejne, ale vcera poobede ho operovali a pokusali sa to nejako zachranil v poslednej minute. Nateraz to vyzera ako-tak dobre, ale jeho stav je velmi kriticky a bojuje o zivot. Tak mi je hnusne, nemam na nic naladu a vsetko mi je tak jedno ☹ . Posledny polrok sme boli v nemocnici tak vela, ze sa zo mna pomaly stane mediciner. Ti lekari ti vsetko tak perfektne detailne vysvetlia, co robili a co budu robit, ze to pochopi kazdy idiot. 😉

evinkaaa
7. mar 2011

@rpinguin - reni, ved pisem, ze ja som uplne fit. So mnou vobec nic nieje 😉

mooc
7. mar 2011

@evinkaaa evi, ja som bola sama doma s tatinom, ked ho to tiez chytilo, volala som mu zachranku, tiez mu robili to domace ekg a ze nic, vezmemeho do nemocnice na pozorovanie.. odisli, postel krvava a co ja viem co este.. a potom som bola po mamcu v praci a sli sme hned do nemocky na to oddelenie, kde povedali, ze je a ked sme sa sestricky pytali, tak len povedala, ze taky tu nie je.. asi po 10 minutach hinundher bola pozriet a ze jaj, toho sme museli previezt do bb na zakrok.. (to v skratke) tiez sme mali prvotne soky.. ale tato to dobre zvladol nakoniec.. a drzim prst, nech je aj svokrovi coskoro lepsie.. a ty sa nestresuj, ok?

rpinguin
7. mar 2011

@evinkaaa Evi, ok, len si to napisala az po mne, preto som nechapala. Dufajme, ze sa z toho dostane, myslime pozitivne!

mooc
7. mar 2011

inak este sa "pochvalim".. najnovsie si nase dieta nechce uz ani zuby dat umyt.. nechce ist von.. nechce nic.. vsetko je nie, nein.. kludne si lezime v parku na zemi a nejdeme dalej.. 😖 😖 😖 toto ma dost vytaca (aj ked menej ako mm)

poradte ako s nim? aspon co so zubami!!!???

evinkaaa
7. mar 2011

@mooc
@rpinguin - dakujem vam, baby 😉 😵
Ja som asi jedina s chladnou hlavou zatial. Manzel a svokra su na tom horsie a preto sa ich snazim podrzat. No, uvidime, ako to bude dnes vecer a co nam povedia

rpinguin
7. mar 2011

@mooc Reni, daj mu kefku nech si ich pucuje sam. Matilda si umyva zuby sama, Maxikovi ich umyvam ja. Ked nahodou zabudnem, este ma upozorni, ze som mu ich neumyla 😀

iii
7. mar 2011

evi, drzim mu palce, kolko ma svokor rokov?

reni, tak aka je katka? urcite je strasne ukecana, ze? heh

reni (mooc) neporadim, akurat viem, ze dieta nezlomis. mozes akurat vyckat, kedy sa zlomi samo 😉

mooc
7. mar 2011

reni, sam si cisti asi tak, ze z nej vycmula pastu 😒 dokonca sme uz aj elektricku skusali.. (zufali rodicia 😝 este ze mu ju svokra na tie vianoce dala, aj ked som jej povedala, ze ma este aspon rok na to cas)
a vyckavame uz asi mesiac (to mu zacali ist tie zuby 8 mu narastlo v piebehu 5 tyzdnov) len dokedy este budeme cakat? obcas si trosicku necha.. 😖 len sa nam nezda, ze to staci

rpinguin
7. mar 2011

@iii no presne si to odhadla, ale neva, ja som skvely pocuvatel 😉
@reni, no tak mu pastu nedavaj, nech si sibrinkuje s tymi stetinami po zuboch 😀 ale moc to neries, nechce-kasli na to, ved mu skrz toho nevypadaju a ono je to zasa len docasna situacia.

yanni
7. mar 2011

@rpinguin no toto, ved pockaj. ohovaras? A ty nekecas vela? 😀 😀 😀 😀 😀 No neva, ja som tiez dobry pocuvatel 😀 😀 😀 😀

mooc
7. mar 2011

aaaa.. ja este v pyzame a tu si kludne zvoni postar.. inokedy chodi o 3 poobede.. 😀 a nicolas mu dvere hned rozcapil dokoran.. 😀 😀 😀

yanni
7. mar 2011

@rpinguin inak Reni daj potom vediet ako co, som zvedava co na to vsetko povie R. Som zvedava ako taky chlap zmysla v takejto siituacii.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre