Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
20. apr 2011

@aalinka - aky sladky kolac myslis? 😕

aalinka
20. apr 2011

@evinkaaa no taky ako u nas na SVK sme zvykli jest 🙂 tusim ze sa to vola svadobny kolac, je to podobne chutou ako vianocka, ale nie je to az take sladke

evinkaaa
20. apr 2011

@aalinka - no vianocku mame aj tu. A take "sladke" akoze chleby kupis aj tu. Ale to su skor take francuzske. Ale je to nieco na ten sposob. 😉

iii
20. apr 2011

@aalinka maju tu vela druhov velmi dobrych kolacov, ja kupujem konkretne butterzopf, vyzera to podobne ako vianocka (je to tak zapletene), a nie je to az take sladke. ale v kazdej pekarni maju nejake ine specialitky, urcite si vyberies.

ach, chceli sme niekam na velku noc vypadnut, manzel dostal neplanovane par dni volno, ale vsetko je uz akosi obsadene....tak nam drzte palce, aby sme neskoncili pod stanom 😝

evi, dik za tipy na tie tabule, ale ked si pozriem napriklad kundenrezensionen od tej jakoo-ackej, tak nic moc.
inak sa musim pochvalit, ze nam vyklicili hrasky!!! aj napriek elenkinmu excesivnemu polievaniu a marcelkovmu rypaniu do zeme s ceruzkami vyrastli, no neuveritelne, aka je to odolna rastlinka!

mooc
20. apr 2011

ingus vsak pri tych slubovanych 26-27 stupnoch by to pod tym stanom az taka katastrofa nebola 😝 (nic pre mna sice, ale ked pomyslim na vase otuzovanie na korzike, ste idealne pripraveni) hrzim palce hrasku, nech je nadalej taky odolny..

tu mali pred vianocami take nieco ako vianockove cesto, lenze menej sladke a predavali to vo forme mikulasov a na fasiangy zase take fasiangove vence..

ozaj, nieco ako velkonocne tradicie niekto dodrziava? 😅 mam poslat mm s nicolasom v pondelok na sibacku a polievacku??? 😀 aby nas susedia za blaznov nevyhlasili.. 😝

kati, v 15nehrozi, to sa bude pekne doma hrat s braskom s legom a von bude chodit len v doprovode.. 😎 a ucit ucit ucit 🙂))))

iii
20. apr 2011

renci, no cez den je to ok, ale nas junior vstava o piatej, a to je este jakoska chladno ....predstava ranneho batolenia sa po inovatke ma velmi nelaka 😀

evinkaaa
20. apr 2011

@iii - ingi, no ja som tie recenzie necitala. To som ti len tak narychlo hodila link. Ale mas pravdu, recenzie su velmi uzitovne. Ja ich citam vzdy, ked nieco kupujem. 😉

@mooc - reni, no susedia by sa asi fakt v pondelok cudovali 😀

Idem ja zacat piect puncovu torticku, ktoru berieme na sk. A este zehlit kopec pradla.......a plno dalsich veci. 😔
Ale aj tak sa tesim. 😵
Krasny slnecny dnik vsetkym 😵 😵 😵

evinkaaa
20. apr 2011

@iii - ingi, a kam mate namierene?

iii
20. apr 2011

aha, tak sa mi prave podarilo nieco zarezervovat, pri bremenhavene pri nordsee. nedaleko danky, ale mam pocit,k ze ona nam teraz prave pred nosom usla do talianska..........musim ju umgehend kontaktieren, nech sa vrati 😉

schatzinkaschatzinko
20. apr 2011

jejda INgi, Ty si sa zase chcela votret k velkonocnemu prestretemu stolu so sunkou a spol, vidis, Danka to len tak tak stihla🙂))
inak, aj ja sa planujem volaco rychlo vycihat, lebo nas net zase nefungieroval, tak som bola zase odstavena, tak snad sa nam volade volaco ujde, p.s stan ak ponuknes nechcem🙂))

dneska po ceste z fitka A. zaspala chudatenko so zemlou v ustach🙂) tak jej tak visi z pusy🙂) musim ju nejako opatrne vypacit...tak krasny slnecny den a ja musim zase docitavat🙂)) jejda Evka puncovu posli aj k nam, tu mam straasne rada, vzdy som prstom samoska zoskrabavala ten ruzovy vrch alebo nechavala na kolaci na koniec🙂))

mooc
20. apr 2011

kto uhadne, co dnes bude na obed, moze dobehnut k prestretemu stolu 😉

evinkaaa
20. apr 2011

@mooc - reni, boah, to je "fies" 😀 Hadam, hadam....a neviem 😀 Daj aspon jedneho jolika 😀

deina
20. apr 2011

@mooc, fiha, ja neuhadnem. 😀

Tak sme spat v Nemecku, na svadbe bolo supeeer (potom, co sme ulozili deticky, dovtedy to az take uzasne nebolo, kedze Mates nebol vo svojej kozi), aj u nasich bolo fajn a nakoniec sme zostali o den dlhsie, kedze krpcek nam chytil hnacku (to by sa asi blbo cestovalo).

mooc
20. apr 2011

@deina dani a na sviatky ste uz nechceli predlzit? mne by sa to tak ponukalo.. inak vitaj a cakame foto, som tiez zvedava na tvoje saty a na chrustov v bielych kosielkach..

@evinkaaa evi, tak jedna od obeda..

deina
20. apr 2011

@mooc, tak par fotiek... Mne sa uz nechcelo zostat, uz som chcela mat na sviatky aj trosku kludu. 😅 (

Nasa nevesta (moja sestra) so zenichom...

evinkaaa
20. apr 2011

@mooc - reni, ani ta fotka mi neprezradi, co ste to obedovali 😀 Mozno tipujem slivkove gule alebo nieco s makom...? 😕

@deina - dani, vitaj spät. 😵 Super, ze ste sa mali fajn. Pekne fotocky. Ako sa sestre tancovalo s tak dlhou vleckou? Dala sa jej vypnut a v pohode tancovala?

mooc
20. apr 2011

@evinkaaa evi bingo.. tvoju porciu ti zamrazim 😉

@deina sestra bola krasna nevesta..

evinkaaa
20. apr 2011

@mooc - renca 😀 😀 😀 Mnaaaaam, fajnovy obed. 😵

neurologia
20. apr 2011

Ahojte baby,

atti je na letisku...svokra uz prilieta aj s kackou 😀 tak siel pre nu par dni sa tu zdrzime podnikneme nejake vylety a potom smer slovensko...a zacne turne po navstevach ...takze sa odmlcim nachvilku 😉

ozaj zajtra idem na gyndu....som zvedava ci sa nam babo uz konecne poriadne ukaze ze co je vlastne "zac"...a cakaju ma aj testy na cukrovku tak som teda zvedavaaaaa....

leelo
20. apr 2011

caute kocky. mam za sebou perne tyzdne, tak sa konecne ozyvam.
mozno si pamatate, ako som v januari spominala, ze som to knapp po 2 rokoch dostala... tak vyzera to tak, ze Ben dostane knapp po 2 rokoch surodenca.
bolo to samozrejme uplne neplanovane. dozvedeli sme sa to tyzden pred lyzovackou a asi 2 dni po tom, co sme ju uz nenavratne celu vyplatili. kedze mi ale od zaciatku je nepretrzite pekelne zle, tak sme tych 800km do francuzska zrusili. to na margo toho, ze sa tu lyzovacka spominala...
inak prezivam zo dna na den. je mi zle este aj v noci, ked idem cikat. ale super je, ze som pribrala. zo 48kg/167cm som sa posunula na 50kg. niet divu, kedze jem kazdu hodinu. ale sak musim.
v piatok by sme mali ist na slovensko.
dalsia dobra sprava je, ze sa nam podarilo najst v rekordnom case novy, vacsi byt. presne tu, kde sme chceli, kusok od nas, pri tom istom parku, ani potraviny, ani zastavku metra nemenime, ani PLZ. je prizemny, s terasou a zahradou. tak tam hodlam stravit leto s vylozenymi nohami 🙂

bei, som sa zasmiala, ze svokra s kackou 😀 alebo kacka so svokrou? 😉 aby som nezabudla - blahozelam sestre k dcerenke a aj celej tvojej rodine k prirastku. mate zatial same dievcata, co? nejaky chlapec by sa sikol... glukozovy test - nerob mi chute! 😀
prepacte, nie som si schopna spomenut na viac ako na posledny bein prispevok, precitany pred 2 minutami. ale vsetky vas velmi pekne pozdravujem 😵 a zelam este krajsie sviatky

evinkaaa
21. apr 2011

@leelo - peti, srdecna gratulacia 😵 😵 😵 Zelam ti bezroblemove tehotenstvo, aby si si to mohla uz len uzivat 😵 V ktorom tt si?

iii
21. apr 2011

peti, no ale to su novinky 😵 😵 strasidelne ti gratulujem, to je paradicka, to je snad najkrajsi darcek, aky mozete benovi k druhym narodenim dat. no, co sa tyka prezvracanych tehotenstiev, tak to ta velmi dobre chapem......ani neviem, co povedat na utesenie. hm, je to humus. ale prejde to.
a je mi strasne luto vasej lyzovacky....ja som teraz konecne lyzovala v netehotnom stave a konecne som si to uzila. ono by to asi fakt nestalo zato, vsak buducu zimu si to vynahradis.
drz sa!

deina
21. apr 2011

@leelo, Peti, jeeej, to je krasne, gratulujem. 😵 😵 A nech ta tie nevolnosti rychlo prejdu, nech si viete uzivat leta.

Ze svokra s kackou. 😀 To ju mala v batozine, ci nebodaj v prirucnej batozine?

@evinkaaa, Evi, dala sa vypnut, takze sa jej dobre tancovalo.

U nas je chorobne, Misulo ma stale nadchu a nejako mu zacina zltnut, asi zavolam doktorke, co s tym, ci ho nepozrie zajtra ("tesim" sa na dalsiu konverzaciu v anglictino-nemcine 😝 ), huhne statocne, ledva mu je rozumiet. Ale popritom sa citi dobre, viacej spi, ale nie je ani umrncany, ani nekasle, nic mu okrem tej nadchy nie je. A Mates pokracuje v hnackovani, tak som su opat zrusila mlieko, ale nasla som nejaku nahradu v DM, ze "bei durchfall", akasi nahrada, celkom mu chuti. A podobne ako Misko, tvari sa, ze mu inak nic nie je.

evinkaaa
21. apr 2011

@deina - dani, zelam drobcom skore uzdravenie. Si si ista, ci doktora zajtra ordinuje? AJ ked je sviatok? 😉
Kvoli satam som sa pytala preto, lebo ja som mala tiez dlhu vlecku a ked som si ju vypla, tak sa dalo, ale uz teraz viem, ze s tak dlhou vleckou nikdy viac 😀 Je to nadherne, ale po praktickej stranke teda nie 😀

Akurat som dorobila moju velkonocno-puncovu tortu. Ak chcete, kuk... 😀

deina
21. apr 2011

Zajtra je sviatok? Dnes je stvrtok? 😕 Ja mam akosi chaos v tychto dnoch... mas pravdu, tak teda nic, to ordinovat urcite nebude.

Torta nadherna, robis mi chute. 😅 Aj zajko je podareny.

evinkaaa
21. apr 2011

@deina - dani, dakujem pekne. 😵 Ale vsak skus zavolat, mozno bude ordinovat. Ja som sa len tak pytala.... 😉 Ale viem, ze aj obchody maju zavrete a bäcker tiez len niektori a do 11-tej. Pytala som sa vcera, kedze som zistovala, kde zozeniem na zajtra cerstve pecivko na ranajky a cestu 😀

mooc
21. apr 2011

@deina dani, skus cink, my sme tak vlani na velku noc chodili denne k dr.. kedze mal nicolas tyzden 40tky.. no a akurat na velky piatok sme boli tiez, lebo mal dr. pohotovost.. chlapcom skore uzdravenie..

@leelo nooo peti, parada.. 🙂 krasne prekvapko a nebyt tych nevolnosti snad aj prijemne.. mne bolo tiez hodne dlho zle, ale ja som jedlo ani vidiet nemohla.. lenze kedze ja mam s postavou opacny problem ako ty, tak mna to chudnutie celkom tesilo.. 😝

@evinkaaa evi, vam stastnu cestu, ak by sme sa uz nestihli citat a krasne domace sviatky..

evinkaaa
21. apr 2011

@mooc - reni, dakujem pekne 😉 Ale este tu dnes mozno budem oxidovat - medzi balenim a ostatnymi cinnostami 😵

rpinguin
21. apr 2011

caves drzky,
som tu tiez dlho nebola, kedze len riesime a riesime, vyzera to tak, ze Schweiz asi padne. Ja na to jednoducho nemam, Maxik je teraz v skolke, paci sa mu tam, neviem si predstavit, ze by ju tam mal az o nejaky 1,5 rok a dovtedy bol so mnou a behal len po nejakych detskych cviceniach. To mi je jednoducho malo. Dalsi aspekt je ten, ze tu mi bezi dochodok, tak by neslo nic, spolucast na plateni za doktorov, Matilda furt cosi ma, zasa ma teraz ATB- zapal stredneho ucha. Esteze ma tie Paukenröhrchen v usiach. O tom, co tam vsetko stoji, uz nepisem. Isla by som, ak by mal chlap 150tis. frankov rocne, ale takto je pre nas fakt D vyhodnejsie. Asi skoncime v tom Thüringene, ale sef chce muza aj tu v Mannheime, tak neviem teda, ako sa to vyvrbi. Vas len motam, co? Leto chcem ale ostat v Mannheime, nasu stredomorsku klimu v Nemecku nikde inde asi nenajdem (okolie Freiburgu mozno).

Inac Daniela, nedame stretko? Dokedy si sama este? Navrhni cosi po Velkej noci.

Peti, no chuda s tymi nevolnostami, ale ako Inga pise, aj to prejde! Gratulujem a nech sa dari!

Ostatne zenule zdravim a prajem peknu cestu na SVK!

rpinguin
21. apr 2011

este som sa zasmiala na tej vianocke, ta dievcina sa pytala na nejaky kolac ku klobasi a slanine, to sa akoze je ta vianocka (Hefezopf) k takymto veciam? Ja by som na to dala maslo, marmeladu alebo med, nejaka slanina b ma v zivote nenapadla 😀

Evi, ozi, neni to skoda tie tvoje torty tak vyzdobit a potom cele tie potahy a dekoracie vyhodit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre