Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

zuzanasaw
13. feb 2009

Ingusiatko nam skratilo haro??? Sekne ti to!

iii
13. feb 2009

janka jabera ja som uz cosi pokupovala cez http://www.kijiji.de/ , no a inak ebay to isti stale.
drzim palce, aby si to mala po porode lepsie ako tvoja mamka - v nemecku je este taky pekny zvyk pustat z porodnice co najskor domov, 36 hodin po narodeni je U2 a potom uz teoreticky mozes domov (ak je to z organizacnych dovodov mozne). ja som tam nebola ani o hodinu dlhsie a myslim ze hlavne to mi pomohlo sa realativne skoro postavit na nohy.

bonparka vitaj, pozeram ze mas uplne drobneho prcka, krasa. akurat ja by som ho teda v noci takto netyrala s tym spankom, chudak malicky, myslim ze ma este v svojom veku narok trosku buntosit.
v cr si uz teda definitivne skoncila, alebo este planujes navrat?

tak sa tesim na vikend, pride kamos, znamy ako rainman, ktoreho navsteva sa este nikdy neobisla bez nejakej strasidelnej vichrice, metelice, burky alebo krupobitia. s nim su mozne vlastne iba indoorove aktivity. tak idem nieco navarit. pekny vikend zatial!

jabera
13. feb 2009

iii dakujem za link. no, ale vies co je tu? ze 4 dni v porodnici!!! skoro ma piclo. spoliehala som sa na to, ze ma pekne vysupnu hned, ako sa im bude zdat, ze nevykrvacam.... a to som mala docela hruzu z predstavy, ked ma strasili cisarskym, lebo to je az 8 dni v nemocnici. neviem, preco tu drzia tak dlho... hebamme povedala, ze to robi nemocnica kvoli peniazom z poistovne.... ale budem sa snazit ukecavat koho len dokazem, aby ma pustili skor.... mozno zacnem zufalo plakat, to by mohlo zabrat... alebo sa ma aspon zlaknu, tak preto ma pustia.

bonparka
13. feb 2009

iii - on tak spi sam, nekdy jsem vzhuru i ja driv...rikam si ze to asi potrebuje, dost roste, od porodu zatim porad co tyden to centimetr...v cechach jsem skoncila, bezi mi tam sice pracovni smlouva, ale pochybuju ze se vratim, doma v nemecku vsechno klape...akorat mi dost chybi kamaradky, tady znam akorat tchyni s tchanem....

zuzi - to mléko, to je cena za to spani - ale rikam si, dokud kojim aspon trochu, tak je to dobre...mlicko mi ubylo a snazila jsem se 14 dni, prikladala jsem ho kazdou druhou hodinu a nepribral ani gram, tak jsem nasadila flasku a ted je to spokojený miminko...

iii
13. feb 2009

janka tak to by som sa asi s nimi teda pohadala. ach, gera, to je klasicke ddr 😀 vsak uvidis ako na tom budes....... mas nejaku hebamme? ked budes v poho ty aj prcek, tak im zahrajes dopredu nacvicene divadlo s placom a lezenim po zemi a oni zmaknu 😉 akurat s tym bruchom sa to asi tazko bude nacvicovat, hm.
preco ta strasili s cis.?

jitka co si robila v cechach? a ako sa ti paci wiesbaden? bola som tam iba raz pred asi 10 rokmi a bola som ocarena. ako oslovujes prcka?

zuzi saw aaa dakujem, s ucesom som spokojna aj ja 🙂

tauscherova
13. feb 2009

ahojky...
můžu se připojit??

muj muž je němec,žijeme v čechách protože zde manžel pracuje.
chtěli bychom,aby se dítě narodilo v Německu (prý kvuli rodičovskému příspěvku 150Eur měsíčně).
dostanou ho prý rodiče jen když je dítě narozeno v Německu,máme oba já i manžel přechodné bydliště v obou zemích (jak v čechách tak i v Německu).
problém je ale s pojištěním.já sem v německu nikdy nebyla zaměstnaná... a manžel je privátně pojištěný,
(toto pojištění se nedá sloučit i s mým-tak jako se státním).
Jak tuto otázku řešit. máte někdo podobnou zkušenost???

Díky.

bonparka
13. feb 2009

iii - byla jsem Housekeeping manager na hotelu Marriott...takze jsem mela na starosti pokojsky, uklizecky, spravce a tak...prace to je bezvadna, moc me to bavilo...wiesbaden je krásný,chtěla jsem tam bydlet, ale ty náájmy 😖 takhle jsme v mestecku kousek vedle, nic tu neni, byla jsem zvyklá z Plzně mít všechno po ruce a jsem tu nahraná...ale zase je tu klid a máme terásku, takže malý může spát v kočárku i venku...

tauscherova - jak se jmenujes jménem? to je hrozný říkat ti příjmením....taky jsem z plzně, co manžel v čechách dělá? já jsem rodila v čechách a taky mám rodičák normálně - tak nevím přesně co myslíš. s úřadama jsem si užila poslední měsíce, třeba můžu poradit. ohledně pojištění, to neporadím, já jsem měla vedlejšák v německu a tak jsem tu i pojištěná...

tauscherova
13. feb 2009

sebonparka:jmenuji se Iva.

Takže ty jsi rodila normálně v Čecháh,a dostáváš přídavky na děti z Německa těch 150Eur až do 18.ti let dítěte??
ten muj tu je na bor.polích. ferda mravenec....🙂

bonparka
13. feb 2009

Iva - to asi mluvíš o Kindergeld...jo, máme je normálně, v čechách jsou směšný asi 500 kč měsíčně...ale mám tu bydliště a malý taky ,tak možná proto...a mateřskou mám z čech i z německa (dvě zaměstnání), rodičák si pak musíš vybrat, ten v rámci unie můžeš mít jen jednou..

tauscherova
13. feb 2009

No takže když jsem nepracovala v Německu - a rodila v Čechách.....můžu pobírat z Německa Kindergeld.
a z Čech mateřskou.

No tak to máš super.... chtěla sem mít v německu mimi job ale otěhotněla jsem dřív než jsem myslela 🙂
ty ted žiješ v De nebo v Plzni...?

Nevim jak s tim porodem v de.muj muž by si přál abych rodila v německu.

bonparka
13. feb 2009

já myslím, že to jde, ale radši bych to ověřila, vyřizoval to manžel, to bych se ho musela přeptat a ten se mi vrátí až večer..napíšu jestli nezapomenu...žiju teď v německu, stěhovali jsme se když malýmu byly 2 týdny - teď jsou mu 4 měsíce. s porodem v německu zkušenost nemám, ale jak to chcete udělat, když žijete v čechách? přece budeš muset nějaký čas bydlet v německu, to si vezme dovolenou, nebo tam budeš sama?

tauscherova
13. feb 2009

Ne mysleli jsme že by sme ten porod zaplatili.....nebo bych jako byla v německu na dovolené a začla bych rodit.
(udělala bych si připojištění)....jsme přece v EU.
My máme oba pobyt u rodičů(nahlášený) muž trvalý já přechodný.a muž má asi ještě dva měsíce dovolené...
takže by jsme to hravě zvládli....,
Vaše mimi má národnost českou a občanství německou nebo jak jste to rozhodli??

oli1104
13. feb 2009

Ahojky,

Misa opet dneska varil, ale musela jsem to zarazit a uklizet, je tu silene prachu, bordel az hruza.
Polamal se nam vysavac, tak taky uzasny.

No jsem taky zvedava, jak bude M. reagovat, ale on mezi cizimi lidmi se dost drzi zkratka, tak sand nebude chtit po letadle behat nebo tak. Doufam, ze tam neco dostane a ze ho to na chvili zabavi.
Chci koupit tu krabicku Playmobil micro, to by mohlo fungovat na prvni cast letu 🙂

Holky doktorky 🙂, nevite, co by to mohlo byt ? Mne docela fest brni ( mravenci ) oba kycelni klouby.
Ja uz jsem asi fakt stara nebo co ☹

tak, jdu uklizet zase

bonparka
13. feb 2009

ivko - malý má obě občanství, podle mě u dětí to mají po rodičích. Po mě má české a po manželovi německé....co se týče pobytů, tak v EU už nerozlišují trvalý a přechodný, nebo aspoň ne na nových formulářích - v každé zemi můžeš mít jeden trvalý a tak to taky mám. v čechách to prokazuju na občance a v německu mám výpis z gemeinde...

iii
13. feb 2009

ivka, jitka: na kindergeld ma narok kazde dieta nahlasene v nemecku, pokial zaroven nepoberas podobnu davku v inom state. je uplne jedno, kde sa narodi a kde rodicia pracuju. moze to poberat otec alebo matka.

oli polamal? preboha..... 😀
no do uk to snad netrva dlhsie ako hodinu-dve, misa to urcite zvladne. nam sa na cestu velmi osvedcili samolepky, akekolvek, e. si ich lepi na ruky, na tvar, zabavi sa tym strasne dlho.
s kyclami fakt netusim - je to velmi neprijemne? nepribrala si? nuz holt - po tridsiatke ide vela veci dole vodou 😝

oli1104
13. feb 2009

Ingi, no mam furt asi 8kg vic nez pred tehotenstvim. Kojim jako blazen a nehubnu ☹
Jinak neprijemne az tak to neni, jen o tom furt vim.
No jasan, a ja mam uz docela hluboko nad tricitku 🙂

Jinak ty lety jsou 1.5hod od nas do Amsterdamu a Ams do Newcastlu je za 1.20minut.
Mezi tim jsou nejake 3hodky v Ams, ale maji tam fajn detsky koutek 🙂

Jinak vam to obema s Vendulkou moc slusi a Elenka vubec nevypada, ze by byla nejaka divozenka, je to takovy andilek, ale vim, ze fota klamou 🙂

bonparka
13. feb 2009

no vidite, ze to jde s tim Kindergeld 😉 diky iii

dania
13. feb 2009

Jani,
To by me taky stvalo, 4 dny v porodnici, pokud budete ty i mimi v poradku. Tady nejsou i proti ambulantnim porodum, pokud mas hebamme. Ale ja jsem byla rada, ze jsem si tam 2 dny odpocinula, doma bych takovy klid nemela. Byla to sranda, po oddeleni chodila v den naseho propusteni pediatricka a delala U2, ale nas pokoj omylem obesla a my jsme meli zustat jeste den navic, ale presne jak Ingi rikala, sehrala jsem jim tam srdceryvnou scenku a vysledkem bylo, ze mi dala moje hebamme cislo na pediatra, se kterym jsem si z porodnice domluvila jeste ten den termin a tak nas propustili.

Ingi,
tak Rainman je na ceste? To by vysvetlovalo, proc u nas padaj "kocky a psi" a nebo taky hovna s hackama.

Vitej, Ivi.
Co to je na bor. polich? Jinak jit rodit do D neni az tak spatny napad, uz kvuli tomu porodu samotnemu. Ja si taky myslim, ze by to tak udelat slo, ze bys zacala jako v D rodit omylem 🙂 Pojisteni plati prece v cele EU, a cestovni pripojisteni by to jistilo.

Jitko,
to slysim poprve, ze muzes mit obe materske, kdyz jsi pracovala v Cechach i Nemecku, to neni spatne 🙂

Oli, Ingi,
po tricitce... to mi ani nepripominejte, taky jsem se vloni prehoupla pres a hned to jde se mnou z kopce 😝
A jinak s tema samolepkama, to je vyborny napad! To jste otestovali ted na dovolene? A zpivala Elenka po ceste ? 😀

zuzanasaw
13. feb 2009

Ivi Tauscherova,
s tym porodom v De akoze "na dovolene" je to trosku problem. Do ukonceneho 37.tt je samorejme, ze ta odrodia aj v DE - jedna sa o predcasny porod, ale po 37.tt je to uz porod "planovany" a teda mas sa uz stiahnut do svojho bydliska - Ciech. Toto je ale v podstate bezpredmetne riesit, pretoze ak ty mas normalne zdravotne poistenie v CR, mas normalne narok na bezplatny porod v DE, kedze aj CR je v EU. Viem to urcite, pretoze presne toto som ja riesila pred rokom. Akurat sa v nemeckej poistovni AOK chceli trosku vyhovarat a pytali si formular, ktory mi slovenska poistovna nemohla vystavit, pretoze to bolo na uplne ine ucely. A tak sa to natahovalo a natahovalo, obvolavali sme stycny zdravotnicky organ v Bonne a pod. Nakoniec som to ja sama vzdala a dala prednost babkam, jednak aby mi na zaciatku pomohli a jednak som nevedela, ako to s malickym bude, A navyse jedno dieta som uz mala a netusila som, aka bude reakcia na noveho surodenca. Ale pokial platia rovnake pravidla aj pre CR, co si myslim, ze vseobecne zavazne nariadenia EU su rovnake pre vsetky clenske staty Eu,

na zaklade svojho ceskeho zdrav. poistenia mas narok na bezplatny porod v DE!

honnig
13. feb 2009

Nazdarek holky,
zase vikend pred nami a prede mnou posledni 2 tydny...doufam, ze spis min 🙂

Jitko,
vitej. Musim teda rict, ze me tvoje prispevky moc zaujaly, protoze ja jsem pobyt a materskou nedavno resila. A urednici, jak v Nemecku, tak i v Cechach, mi tvrdili, ze je to jinak. Takze mam tady trvaly pobyt a v CR jsem odhlasena. Jinak by manzelovi nesnizili dane 🙄 Info mam uplne jine, ale ja to resila loni v zari. Ze by se neco zmenilo?
A materskou nemam zadnou, protoze jsem v CR dobrovolne v praci skoncila a tady jsem nepracovala. Ale myslim si, podle toho, co jsme s manzelem zjistili, ze narok na materskou mas jenom od jednoho zamestnavatele. Samo, ze ti to preju 🙂

Hlavne si, holky, neklepejte na celo, ze jsem se zblaznila. My s tim fakt meli celkem problemy. Tak kdybyste mi chtely trochu se zpozdenim opravit mineni, napiste mi prosim do IP. Diky.

Ivi,
taky vitej. To chce spravne nacasovat.... 😀 A s mimcem se domluvit. Ale nesmis jako ja s manzelem. Ja ji rikam, at uz je tu s nami a manzel ji domlouva, aby jeste zustala schovana 🙂

Oli,
a co Tvuj drobecek porad vari. Mne uz dochazi napady 😉

Jinak ty kycle by mohly byt od nachlazeni? ☹ Nic jineho me nenapada. Ale nechci te strasit, vzdyt uz za chvilku frcite. Tak si preju, at se pletu.

Jeee Dani,
ja uz taky frcim na ctvrtych gumach a jako ty, akorat je zajizdim.... 😀 😀

jabera
13. feb 2009

jej, vy ste toho dopisali..... mam hebamme, velmi fajn. je tu jeden mudr. slovak, uz sme sa s nim stretli, hned nam ponukal pomoc kdyby neco, tak keby som tam moc trpela, tyk skusim cez neho... ja by som sa tam aj vypleskla na par dni, ale ked nikomu poriadne nerozumiem.... citim sa potom jak idiot. ale priznam sa, ze dufam, ze by so mnou na izbe mohla lezat nejaka normalna holka a ze by som si konecne nasla nejaku aspon akoze kamaratku... potrebujem s niekym konverzovat v nemcine. s manzelom to nejde, vzdy sa zacneme strasne rehotat a tym kocnia nase pokusy o nemecku konverzaciu.
ale v pripade potreby dostanem taky hystericky zachvat, ze ani nepotrebujem nacvicovat a pustia ma radi sami...
Ingi, maly bol otoceny dole nozickami a kedze uz bol dost velky, mudr povedal, nech ratam s cisarskym. hebamme mi poradila taky joginsky cvik, ze mam skusit, ze mozno sa otoci. a predstav si, otocil sa po 5.dnoch. strasne sa tesim. mozno to nebolo z toho cviku, ale proste uz je tak jak ma byt, tak len dufam, ze mu nepreskoci a nevrati sa naspat..........

dania
13. feb 2009

Tyjo, Jani, to ste teda udelali skvele s mimcem - joginem! Ty Hebamme, to sou ale bosorky, co? Ta moje na me zase porad s jehlickama, hlavne do nohou a palcu na nohou, v den porodu mi jednu zabodla primo do pupku, aby pry to popohnala - no moc to nepopohnala, ale aspon jsme se pobavili 😀

jabera
13. feb 2009

ak mozem svojou troskou prispiet ohladne peniazom na babo.. ja som si zistovala teraz , lebo mam trvaly pobyt na sk a chcela som tam poberat rodicovsky prispevok, kedze som nebola zamestnana na slovensku oficialne, cize som nemala narok na matersku. no a pani mi dala cisla zmluv a ukazala mi papiere, podla ktorych je taka zmluve medzi krajinami eu, ze mam vsetko poberat tu, kedze manzel tu ma trvaly pracovny pomer a je moj zivitel. a ze je to tych 150 eur, co tu bolo uz spominane + nieoc ako nasa materska. bud 2 roky 300 eur, alebo 1 rok 400 eur. tato suma je akosi zavisla od prjimu manzela, zna sa mi , ze 35000 eur za pol roka nesmie zarobit...
prave to riesime, vypisuje sa milion papierov, tak som zvedava.... a ze az keby mi nemci dali potvrdenie, ze nic nedostanem, az vtedy mi na sk vyplatia rodicovsky prispevok, ale ze su povinni to platit v de.... fakt sa necham prekvapit.

jabera
13. feb 2009

dani tak to ma caka mozno podobna sranda, lebo aj moja hebamme picha akupunkturu. aspon ti to ulavilo od bolesti pocas porodu? slubuje mi, te ano, ze tie do noh su proti bolesti.

dania
13. feb 2009

Jani, se mnou hebame do porodky nesmela, nemela jeste s nemocnici smlouvu (tu dostala az asi mesic po mem porodu). Ty jehlicky do nohou, to bylo par tydnu pred porodem, vzdycky jednou tydne. Pry po nich je porod rychlejsi a snazsi, ha-ha. A ta do bricha, to bylo jeste doma, pry na otvirani. Hebamme za nama prijela rano, to uz jsem mela pravidelne stahy a bolesti, ale vubec jsem se neotvirala, voda taky jeste nepraskla, tak jsme jeste nechteli jezdit. Jeli jsme pak az odpoledne, ale stejne bylo jeste casu dost, Timmy prisel na svet az k ranu. V porodce mi nikdo akupunkturu nepichal, proti bolesti jsem dostavala masaze a koupel, to pomahalo hrozne moc, ale ta voda bohuzel zastavovala stahy, takze zustalo u masazi.

iii
13. feb 2009

janka akurat po 1.januari 2007 sa vyplaca elternsgeld, a nie erziehunsgeld, v inom mnozstve a za inych podmienok, a tato informacia este na niektore slovenske urady nedorazila (teda aspon na ten kosicky nie). takze s rezervou!
wow, ake cviky to boli? inak pri dortmunde je jedna nemocnica, taka trosku alternativna, kde robia na gynde manualne obracanie plodov, ktore su koncom panvovym....prekvapivo s velkym uspechom a uplne bezpecne! ked som to rozpravala kamoske gynekologicke z prahy, tak sa chytala za hlavu... 😀

dani haha cats and dogs, to som davno nepocula. a co tie hovna s hackama? nechapem....
jo samolepky su idealne na auto, cim mensie a viac, tym lepsie. osvedcili sa smoulkovia, to zachrani aspon pol hodku cesty. dalsiu pol hodku zachrania melodie na mobile. dalsia polhodka zvieracie zvuky. potom divadlo za sedadlom na lubovolnu temu. magneticka tabulka na kreslenie. jedenie kukurice. cistenie auta. a uz si na juhu v alpach! easy 😉

jabera
13. feb 2009

aha, mna bude rodit tato hebamme a tvarila sa, ze akupunktura pomaha aj od bolesti... sprchovat sa mozem tiez , aj to chcem pouzit, mojej mamine to velmi pomahalo, asi to kazdemu funguje trosku inak. ale verim, ze to musi uvolnovat a aspon k otvoreniu pomoct... uf, chvilami si to neviem moc predstavit..... vlastne najblizsie to caka honnig ......

iii
13. feb 2009

dani no to ti velmi nepomohla, heh. moje predstavy o druhom porode: budem mat vlastnu hebamme, uprednostnim vanu pred pda, skusim porod do vody, dieta chcem hned k sebe, nie az po vazeni, pokial mozno vsetko ambulantne.

jabera
13. feb 2009

no, ved ja to aj beriem s rezervou o tych peniazoch, ale skusim a ked nedaju, daju na sk....... aspon nieco...
o manualnom otacani plodov som iba citala, ale dufam, ze ten moj uz sa usadil spravne. cvik bol taky, ze som sa musela dat do akehosi mostika, ale ciastocne podlozena vankusmi v krizovej oblasti. malo ist o 45 stupnovy uhol od klavy po pupik. neviem, ci som vzdy trafila, uhlomer som nepouzila, ale odhadom... a to 10 min. denne. na mna to posobilo tak, ze tomu uboziatku lamem vazy a ze on si to rozmysli a radsej sa otoci ako treba.

dania
13. feb 2009

Ingi,
hovna s hackama, to rika moje mamina, synonymum s cats and dogs. Jinak diky za podnetne tipy, neco z toho bude urcite fungovat i v letadle 🙂 Musim vyrazit do euro-shopu, tam urcite budou nejake samolepky.
No, me docela stvalo, ze se mnou nemohla do porodky, byla by s ni aspon sranda. A neni se divit, ze to nepomohlo, ja jsem stary skeptik a na akupunkturu neverim, nemuzu si pomoct. Co ty si o tom myslis?
No a jasne, vazeni musi pockat, prvne prcek dostane cucnout!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre