• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

14. februára 2017 
@philipha22 ser na svokru.. aj ja som povedala, ze moje deti do skolky nepojdu, kym nebudu mat tri.. a asi som to povedala dost presvedcivo, lebo kazdy s tym suhlasi :wink: teda nicky pojde uz teraz od januara a az v aprili bude mat 3 ale to uz je myslim v poho, kedze inak by sme asi nedostali hned miesto a musela by som ho vodit niekde cez cele mesto a to sa mi nechce.. aaaaale v januari aj tak uvazujem ist na aspon 2 tyzdne na sk, takze by sme sli snad az od februara.. no uvim ako sa to cele vyvrbi..
kolko ma vlastne vas prcek?
30. sep 2011 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mooc Maly mal 30.jula 2 roky.. Len ma trosku stve ze sa rozrecnil, ale rozprava aj slovensky aj nemecky... Proste co nevie slovensky povie nemecky a naopak... A je to dost komplikovane ked takto hovori, tak ho poriadne nerozumeju ostatni ani nemecky ani slovensky.. iba ja a manzel vieme o com toci...
30. sep 2011 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@philipha22 no a co? ved sa nauci.. aj nas tak keca.. tiez mu rozumiem ja a tato a ved to staci zatial.. nicky len mozno 3 tyzdne dozadu zacal (alebo my sme to spozorovali), ze ked vie nieco povedat v oboch jazykoch, tak mne to povie slovensky a ostatnym nemecky.. ale teda nevie vsetko.. a nebudeme tlacit na pilu.. svokru stve, ze maly hovori takym mixom???
lebo moja minule, ze dieta, teba v tej skolke nebudu rozumiet, ked budes hovorit po slovensky.. no do mna sto certov!!! lebo to bolo skor ako komentar k tomu, ze som sa s nickym nieco rozpravala a ona nerozumela.. a juuuuust budem!!!
30. sep 2011 o 22:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no katka uz asi pospala.. idem ja mm zobudit, uspaval toho nasho prcka a zaspal s nim.. uz som ho budila 2x a nic.. dam posledny pokus.. bru noc..
30. sep 2011 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mooc mne to tiez vyhovuje, ja pred svokrou rozpravam slovensky ked ma vytaca a pred rodicmi ked ma nastvu tak nemecky s manzelom... Len ked sme pri svokre maly mi nieco rozpraval v tom jeho mixe slovensko - nemecky a ona slovicka co su slovensky , si mysli ze komoli nejake slovicko v nemcine a ona si hned doplni co asi maly chcel povedat a ked jej chcem vysvetlit ze co povedal a povedal to spravne len to bolo po slovensky.. Tak s nou je tazko...
1. okt 2011 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@philipha22 waaaaaaaaau teda dobra svokra..a svokor este lepsi :slight_smile: som s atu chichunala :slight_smile: no ja mam nastastie super svokru...ani neviem cim som si to zasluzila.... ale teda by som si nenechala moc kecat do rodiny.... juj a to ked este muz je taky na nej tak to pruser :-/ drzim paste.... a nasa mala isla az teraz v septembri do skolky.... a to uz bude mat za chvilu 4 roky...na slovensku nechodila vobec lebo som bola znovu na materskej smladsou dcerkou takze mi ju nechceli zobrat...
1. okt 2011 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte som tu nová,byvam jeden rok v Nemecku,v Tittmoningu.Mam Dve deturence,Nikolku a Kevina.Zije tu niektora z Vas blizko nas?? Traunstein,Burghausen,Altoting???Budem velmi rada,ak ano....
2. okt 2011 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievcence...aj ja som tu nova.Byvam pri Düsseldorfe,je tu este niekto z NRW????Mam jednu dcerku,zacala v Auguste chodit do skolky a este je to bohuzial s placom,ale len cestou do skolky,ked je uz v triede,tak je to ok,zacne si malovat a hrat sa.Dnes uz ucitelka povedala,ze to uz bude lepsie,ze si uz zvyka. :slight_smile:Ake mate pocasie?U nas zamracene,prsi :angry:A uz bude len take pochmurne pocasie a mame po lete. Ak ste tu nejaka z okolia,tak budem rada,ked napises.Samozrejme si aj s vami dievcence rada popisem a prajem Vam pekny dnik :slight_smile:
4. okt 2011 o 15:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@renkaniki ahoj, ja som z Bielefeldu :slight_smile:
5. okt 2011 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stardust Ahoj,tak to je troska daleko :wink:
5. okt 2011 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@renkaniki ale je to este v NRW :wink:
5. okt 2011 o 19:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
5. okt 2011 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cafte dievcata neviete poradit pekny vyletik v okoli mnichova chcem ist v sobotu niekam a neivem kam dakujem
5. okt 2011 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak vcera sme boli na glukozovom teste a dopadol vyborne :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Potom nas cakala navsteva skolky, kde by sme chceli dat maleho od septembra, len co ma trosku prekvapilo... bolo ze deticky po 3 rokoch v skolke vobec nespia :frowning2: :frowning2: :frowning2: takze maleho budem brat vzdy po obede domov...no a ku veceru sme sa vybrali pozriet kliniku, aby som aspon priblizne vedela co ma caka a v celku som nadmieru spokojna :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Len sa trosku bojim ako to zvladnem... nemecky hovorim, ale neovladam este 100% vsetky frazy, tak uvidim ako potom budu vyzerat tie 3 dni na klinike...
6. okt 2011 o 10:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Philipha22 urcite to zvladnes ved ruky nohy mas :slight_smile:)) a v skolkach je to tu divoke my napriklad uz teraz nasu 4 mesacnu dcerku musime zapisat ... a od buduceho roka pojde k tages mutter :( aj to len preto aby som mohla ist pracovat.
7. okt 2011 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte! Ja som tu sice na fore uz nejaky ten mesiac, ale tuto rubriku som nasla az teraz :confused: . Zijem v Heidelbergu ...je tu este niekto z okolia. Mame 18 tyzdnovu dcerku, ktora je velmi uzasna. Kde zijete vy Babule?
8. okt 2011 o 07:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babule.. vsetky nove, aj "stare"mladice zdravim.. tu ticho ako pred burkou.. kde ste zase vsetky? mozem hadat? beatka a peta este pod poporodnymi hormonmi s babatkami v naruci maju net na haku, stefka a inga vam uz bruska tak narastli ze nedociahnete na klavesnicu? renatka niekde v stahovacom boxe.. pochybujem vsak, ze nie online.. katka este dovolenkuje? evi a ty? danky, paula, zuzi, veronika.. haaaaaaalooooooo piste nieco, nech vieme ako sa mate..

u nas nove nic.. gazdujeme si ako vieme cele dni v trojke, po veceroch tatinka v dvojke ukecavam, nech si skusi aspon tyzden spravit volno a zobrat "dovcu", ze by sme mozno aj niekam vypadli.. buduci tyzden mame kardio, ten dalsi mam 2x X (trhanie zubov) termin u zubara.. nas nicky uz 3x vecer isiel spinkat bez cajika z flase.. tatinko nam zhodil ca. 10kg a mamina asi 1kg pocas leta :unamused: :unamused: :unamused: (este ze som mu na jar preriedila satnik a vsetko co mu bolo male vyhodila.. hehe.. tusim musim aj moju skrinu preriedit o male kusky, mozno potom sa to rozbehne)

ach.. a zacala som uz nakupovat vianocne darceky.. :wink: len som zistila, este musim pockat, lebo skoro vsetko co som nasyslila som uz aj rozdala.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. okt 2011 o 23:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@philipha22 v nasej skolke sa aj spava.. ale nie povinne.. deticky, co zostavaju aj na obed maju po obede ruhezeit.. a maju extra 2 spalne, jednu pre deti, ktore chcu spat a druhu, kde len tlmene svetlo a mozu si pozerat knizky alebo len tak lezat a sa s niecim hrat.. :wink:
@judis ahoj - vitaj, ja som od bodensee.. :wink: cize doooost daleko.. nas matik ma 15 a pol tyzdna (normalne som musela pocitat)
8. okt 2011 o 23:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mooc - ahooooj renik. :dizzy_face: Ja sa poslusne hlasim......tento tyzden som bola troska "odmlcana". Minuly vikend som mala mensiu nehodu na bicykli, tak som sa davala dokopy. Nic tragicke :wink:
Inak sa mam fajn.....leto je za nami, tak nam nic ine neostava, len nejako pozitivne prijat toto skarede+studene+sedive pocasie. Tak ale co chceme, vsak? Ked posledne 2-3 tyzdne boli skoro druhe leto. :grinning: Uz boli tvoji rodicia u vas? Ci sa mylim?
Reni, aj ja som zacala kupovat vianocne darceky. Takto to robim kazdy rok, pretoze neznasam kupovanie posledny tyzden pred vianocami......takto pekne postupne si kazdeho vybavime a pohoda.
Vies, ja som takto toho mojho tiez ukecavala na dovcu ,kedze fakt nema cas a ani troska volna. Tak som ho po neviem kolko predebatovanych vecerov prehovorila a ak nam do toho nic nepride, tak v sobotu cestujeme na tyzden k nasim. Uz sa velmi tesim, kedze sme ich videli naposledy v aprili. :dizzy_face:
Juuuuj, musis k zubarovi? Preco trhanie? Zuby mudrosti robia sarapatu? Ci je planovany nejaky väcsi zakrok? Ja nemam zubara rada, ale odvtedy ako mam noveho, tak sa ani nebojim a chodim k nemu docela rada. Posledne dva mesiace som tam chodila ako na klavir :grinning: .
Nerob si hlavu kvoli chudnutiu.......vsak krpcek je este malicky a ty stale kojis, nie? To chudnutie pride.....len to chce cas. Hlavne sa nestresuj. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

@judis - ahoj. Vitam ta medzi nami :wink: . Ja som z mnichova. :slight_smile:

@renkaniki - aj teba vitam. :slight_smile:
9. okt 2011 o 00:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievcence. Neviete mi prosim niektora z Vas povedat, kde zozeniem apostillu na sobasny list? Daju mi to hned na Standesamt alebo ako to je. Dakujem
9. okt 2011 o 00:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula148 Inac som z Oberhausenu... Nie je tu niekto po blizku?
9. okt 2011 o 00:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evinkaaa Dakujem pekne :slight_smile: :wink:
9. okt 2011 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mooc Reni, ty si ma ale odhadla :grinning: balenie finisuje, kazdy den balim, vcera sme predali postel a skrinu, som myslela, ze to vyhodime, ale dala som to do quoky a prisli typkovia a vzali si to zo 50€ a je to z bytu, som myslela, ze objedname Sperrmüll, ale aj to by sme museli dat pred dom a nosit, takto si odniesli a este aj prachy dali :slight_smile: Uz len tyzden a koniec casov v B-W :frowning2:
Inac ja som pocas kojenia len jedla a jedla, vyzrala sa na vahu, s ktorou som isla rodit, nechapem ako niektore chudnu pocas kojenia :astonished: Schudla som az potom, ono ti pomoze na zaciatko obmedzenie toho sladkeho a nejest vecer, potom to pojde.

@judis inac ja som v MA., ale uz nie dlho, v HD. som pezila nejakych 13 rokov, co tam robis? S mimcom asi nestudujes, ze?

@evinkaaa takze oad na bicykli? no ono je zaklad jazdy bicyklom asi nepit :grinning: Dufam, ze si uz ok.

@Katka yanni je uz nejako dlho na SVK, ani neviem, kedy ma dojst.

zdravim aj ostatne duse :slight_smile:
9. okt 2011 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evinkaaa, no toto, ze nehoda na bicykli, aj som si uz zacala veru mysliet, ze sa ti nieco stalo, ked si sa cez tyzden neozvala. :confounded: Takze buducu sobotu idete? :slight_smile:

@mooc, juj, no zubar nic moc. Tiez nemusim a bohuzial tiez tam chodim ako na klavir.

Inac my ok, ale Misko je chory. Asi nic vazne, ma teploty a vobec nic nechce jest. Uz od rana. Horko tazko zjedol tri lyzice polievky, co ho tatino ukecal a blbe, ze ani pit nechce. Snad to dozenie, ked mu trosku teplota klesne. Mozno nieco v skolke chytil (vzdy tam davaju take zaujimave odkazy na dvere, ake choroby akurat maju deti... ze wir haben scharlach :sweat_smile: ) a vcera este dost premrzol vonku. Tak lialo, ze sa na isty cas ochladilo na 2 stupne. :fearful: Boli sme pri Tegernsee, vtedy akurat neprsalo, tak ze sa ideme trosku prevetrat. Ale to je nadhera to miesto, az priam gycovo krasne, uzasne.
9. okt 2011 o 12:45  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula148 :frowning2: to je dost daleko od nas....
9. okt 2011 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stardust ,hm,aj to je od nas daleko...:(
9. okt 2011 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evinkaaa,tak ty si od nas najblizsie,ale aj tak dost daleko,na denne stretavanie a kecanie.....ked pojdeme najblizsie do Mnichova,mozem ti dat dopredu vediet a stretnut sa?
9. okt 2011 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@deina
tak aj ty si teda z Mnichova?tak vas je tam viac,to mate super,ze mate nejaku slovenku nablizsku,mozem sa opytat kolko stoji v mnichove podnajom 3 izboveho bytu?vopred dakujem a prajem peknu nedelu...
9. okt 2011 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alaala1, ahoj. :slight_smile: Ako kde, okolo tych 1000 eur + elektrina, garaz a tak, aj vyssie.
9. okt 2011 o 13:11  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ozaj baby,viete mi niektora poradit,ako je to so slovenskymi titulmi v nemecku?Uznavaju ich,alebo sa musia nejake skusky urobit,chcela by som ist dialkovo studovat do bratislavy ,kedze to mame "iba" 400km,len neviem,ci to ma nejaky vyznam,ci sa potom uplatnim s tym tu v nemecku....dakujem za kazdu odpoved...
9. okt 2011 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok