Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

pallacinka
7. aug 2012

@stardust Ked som to pocitala, tak okolo 100 Eur so vsetkym okolo toho, nie prave lacny spas 🙂

ftinka
9. aug 2012

@lolitka25 ahoj, ja to tiez teraz riesim... boli sme na SK pozistovat ako to je, ale vlastne ti tu uz odpovedali baby... kopia nem. rodneho listu s apostilou sa posiela do BA (alebo to odovzdas na matrike tvojho trvaleho bydliska na SVK), k tomu doklady totoznosti oboch rodicov, sobasny list.... pas vybavujes tiez na SK. Prides osobne s drobcom, za 8 e ti spravia pas do 2 dni, potrebujes uz vsak slovensky rodny list.... ked tak ta postupne poinformujem, ako to slo 🙂
inak, baby pocula som, ze si mozem vybrat ci bude mat dieta nem. alebo slov. obcianstvo... je to pravda? ked vybavim slov. rod. list, tak ten nemecky mi ostava, alebo sa automaticky rusi jeho platnost?

lolitka25
9. aug 2012

@ftinka ja som sa informovala v Berline na slovenskom konzulate a viem toto: citujem z mailu:
cestovny pas pre Vase dieta je mozne vystavit az na zaklade registracie narodenia dietata na Slovensku - poziadanim o vystavenie slovenskeho rodneho listu. Poziadat mozete aj cez nas, v prilohe Vam zasielam vsetky potrebne informacie na vystavenie slov. rodneho listu. So slovenskym rodnym listom potom mozete osobne poziadat u nas o slovensky cestovny pas. Vystavenie rodneho listu trva 3 mesiace a cest. pasu 4-6 tyzdnov. Dieta nadobuda narodenim obcianstvo po rodicoch - po Vas slov. obcianke slovenske a po otcovi - podla jeho statneho obcianstva.
a este na moju otazku dalsi mail:
vystavenie rodneho listu stoji 68€ alebo 71€ - podla toho, ci mate slov. sobasny list. Cestovny pas pre dieta do 5 rokov stoji pas 8€ a ma platnost na dva roky. Rodny list mozete poziadat pisomne - cez nas, o cestovny pas sa musi prist poziadat osobne. V prilohe Vam zasielam informacny list ohladne ziadosti o rodny list. Vsetky doklady potom zaslite zaistenou postou k nam a ja Vam dam spätne vediet, ci je vsetko kompletne a zaroven i bankove spojenie na prevod poplatku.

pallacinka
9. aug 2012

@ftinka @lolitka25 My sme to vsetko riesili cez konzulat, nie priamo cez matriku. A este k tomu pasu, kedze sme ho minuly mesiac vybavovali, poplatok za zrychlene vybavenie (do 48 hodin) je 4-nasobok zakladneho, cize nie 8 ale 32 Eur. A co sa tyka obcianstva, zalezi zrejme na obcianstve rodicov, ak ani jeden nema nemecke, tak dieta ma narok na nemecke obcianstvo iba ak jeden z rodicov je v Nemecku dlhsie ako 8 rokov.

lolitka25
9. aug 2012

@pallacinka ano tak je to 🙂 No nic, mna caka este velmi dlha cesta kym sa dostaneme k vybavovackam 🙂 Som len 8tt +2 dni... Tiez to planujem riesit cez konzulat, pretoze ist na SVK s malym babom je dost dlha cesta a do lietadla ta bez pasu nepustia...

ftinka
9. aug 2012

@pallacinka @lolitka25 ok, tak cez konzulat to vyzera byt jednoduchsie ako to riesit na Slovensku. My sme bol na SK pred 2 tyzdnami a tie pani na uradoch (hoci som sla iba informativne) my uplne stacili. Nam sa ma malicke narodit koncom septembra a chceli sme na Vianoce cestovat na SK. Tak to aby sme sa poponahlali s vybavenim pasu... och, to bude veselo 😒

annie6
9. aug 2012

pekny den, este by som sa chcela informovat: existuje/vyplaca sa v nemecku rodicovsky prispevok?

philipha22
11. aug 2012

@annie6 ano vyplaca sa rodicovsky prispevok aj rodinne pridavky.... Pokial mas trvale bydlisko na Slovensku o porodne mozes poziadat na Slovensku...

annie6
12. aug 2012

@philipha22 a nevies mi povedat ci je nejaka lehota do kedy je potrebne poziadat o porodne na slovensku?

philipha22
12. aug 2012

@annie6 az ked budes mat potvrdenie od pediatra o doziti prveho mesiaca, od gynekologa ze si navstevovala poradnu, prelozeny rodny list + apostile a potvrdenie ze davku /porodne/ nevyplaca Nemecko....

philipha22
12. aug 2012

@annie6 mi sme to vybavovali co najskor... takze mala sa narodila v januari a v marci nam uz prisli peniazky... a co sa tyka lehoty do kedy mozes poziadat to si zavolaj na socialku kde mas trvale bydlisko na Slovensku, oni ti povedia do kedy a taktiez ti daju vsetky potrebne tlaciva co budes musiet dat potvrdit...

annie6
12. aug 2012

@philipha22 okej, tak ja este pozistujem, dakujem velmi pekne 😉

mooc
13. aug 2012

@annie6 vsetky tlaciva su aj online 😝 a lehota je tusim 6mesiacov ako som tu predcasom bola poucena.. 😉

aaa u nas dnes FCB atmoska 🙂 dokonca aj nicky mohol neskor do postele.. lezal na gauci pred telkou a nechapal, preco stale ukazuju futbalistov a preco nam neukazu tatina a deda 😀

evulik22
13. aug 2012

@annie6 lehota na vyplatenie penazi od socialnej poistovne je len do 6 mesiacov, bola som pred tyzdnom tam, potom to prepada... 🙂

rpinguin
13. aug 2012

zeny, je tu z vas taka, ktora sa vyzna alebo, ktora cita nase forum potajmä ( z tych, ktorych poznam ma ziadny pripad nenapada), zije tu väcnost, muza nema Nemca a ziada o nemecke obcianstvo? Rozmyslam, zeby som to urobila, ked tu zijem uz pomaly dlhsie nez na SVK a vratit sa v plane nemam. Mate nejaka s tym skusenosti?

iii
13. aug 2012

renca, ja tu zijem vecnost a citam konika potajme.....a po minulotyzdnovej navsteve velvyslanectva v berline som sa zaprisahala, ze poziadam o nemecke obcianstvo hned. takze sa zveziem 😀

rpinguin
13. aug 2012

@iii ok, tak ta budem o vsetkom informovat, zatial cakam na infomaterial od tety u z uradu a vytlacila som 8 stran z netu na vyplnenie (pri mojom tempe robota na vyplnenie- pol roka 😀 )

iii
13. aug 2012

@rpinguin tak mozes zacat, posli mi link na tie stranky..... nechcem stracat ani chvilku 😀

rpinguin
13. aug 2012

@iii ma este predbehnes 😀 😀 😀 tu je to: http://www.bva.bund.de/cln_228/nn_2172998/DE/Au...
a napis tu story z Berlina pls 😉

yanni
13. aug 2012

Renci no ja som tu tiez vecnost a citam kona potajme, ale nemam muza slovaka. Ale ci je muz taky alebo taky, o to obc. Musis poziadat sama a nie cez muza *laaaaaaach*

Jaaaaaaj a skoro som zabudla, ja nemecke obcianstvo mam. Ale to je amtsbekannt 😀DDDD

yanni
14. aug 2012

@iii Ingi ved sa pochval Berlinskou story. Ja cem vedieeeeeeeeeeeeeeeet. Ako ta Slovaci vytocili?

Inak baby ja uz teraz seriem kocky. Idem v septembri prepisovat auto (konecne z mamy na mna) a uz sa straaaaasne tesim na slovenske urady 😠 Ja cele to Slovensko nejak nemusim. Sice mam aj SK obcianstvo ale tvarim sa, ze ho nemam 😀 😀 😀 😀

yanni
14. aug 2012

Inak baby aj ja mam storku. Renca uz pozna 😠

Bola som minuly tyzden s jednou babenkou, Slovenkou, pingi dohodila na kafce 😉 To by este nic nebolo. Isli sme do lokalu, mojho oblubeneho uz 10 rokov (fajne Cappu a süpeeeeeeeeeeeeer kolaciky 😕 ) a uz pri sadani za stol ma casnicka takmer vytocila, ze nemame posuvat stolicky. Prosim, ako ako som si mala sadnut k tomu stolu, Ale nist, sadli sme si a ta zenska hned nabehla, ze co chcema. Baby ten ton ako sa to spytala, no hroza. A mi, ze este nevieme. Tak akoze, ved mne si prave sadli. Potom nabehla znova, objednali sme, Getränke prisli rychlo, kein Wunder, terasa bola poloprazna, som sa az cudovala, väscinou tam ma clovek problem najst miestecko. Tak baby, ta krava nam tresla pohare na stol a o 5 minut prisla znova, ze mame platit. Tak akoze kde sme. Ja ako sa poznam, aj ked hned kolacik neobjednam ale ked tam clovek sedi, väcsinou si to neodpustim a neskor predsa jeden spucujem 😕 No normalne ma nasrala, ale tak sme zaplatili. Tym to ale premna haslo, uz objednavat nic nebudem, som si pomyslela. Ved kde sme aby som 5krat vytahovala penazenku. Akonahle som vypila ona zhrabla pohar. Domca sa svojho este drzala. Asi som ten moj nemala pustit z ruky 😠 Neskor spratala aj ej. Ja uz len sabber sabber, ked som tie torty videla ako sa nosili na tanieroch. Ale ostala som neoblomna, skasierovala a este som nemala ani len prvy glg prehltnuty. Tak nic nebude. Nech si trhne. Chodila okolo nas ako sup. Inak znamy prizvuk, skostatovali sme, stara rachetla ceska. Ale clovek nema predsunky, vsak. Tak sme kecali. A potom niekedy prisla a povedala nam, ze sa mame zdekovat. Prosiiiiiiiiiiiim. A ja ze, co to ma znamenat. Este stale po nemecky. Ze toto sa mi za 10 rokov v tom Lokaly este nestalo. A ona presla na cestinu (asi jej dochadzala nemecka slovna zasoba) a zacala nam nadavat po cesky, ze tu (myslene v DE) sa to tak robi (no neviem, mna este odnikadial nevyhnali) a ze ked to je inak na Slovensku, tak sa mame zdekovat.
Takze baby, tot na margo Cesi a Slovaci. A my sme jej este dali aj Trinkgeld 😠

Takze ja koncim, od teraz pozyvam ludi na kafco len ku mne domov. Nie ze ma bude obsluhovat zase nejaky jeb....Cechur ci Slovac. Baby, mne sa az rozum zastavuje, co si ludia k inym dovolia.

Inak vobec sa necudujem, ze lokal bol poloprazdny. Asi si vyskusalo uz viac zakaznikov "profesionalitu" tejto Bedienung.

yanni
14. aug 2012

@rpinguin inak Renci, koli tomu odovzdaniu SK obcianstva sa este riadne popytaj potom na Ausländeramte (bitte nie na nejakom blbo slovensko konzulate alebo dokonca priamo na Sk uradoch. Ti si melu co chcu a casto ani nevedia co to vlastne melu). Nem. Ausländeramt ma lajstra, kde su popisane staty, ktere nevyzaduju vratenie. MOzno ze maju este stare 😀 Lebo mne tetus vtedy tak vravela, ze oni to ziskanie nemeckeho obcianstva na Slovensko nehlasia. . Cize na SK uradoch ani nevedia, ze ja mam aj nemecke.

marika306
14. aug 2012

ahoj kocky mohla by som maleho zobrat bez pasu do nemecka neviete prosim poslite odpoved

rpinguin
14. aug 2012

@yanni tak poziadat musis sama, ale ked mas muza Nemca, tak to tie zenske akoby robia hned, hrnu sa do toho a necakaju dlho, tak som to myslela. A naco potrebujes slovenske urady? Si to dufam konecne prihlasis tu ako sa patri. Ono, aj ked medzi ziadnych slovakophilov nepatris, tak by si si to mala platit poriadne tu 😉 😀
Ja sa uz Mnichovu necudujem, tam si ludia myslia o sebe, ze su neviem co, to mesto ma podobny status ako nasa Bratislava 😀 Napis na pani tu staznost alebo napis nejaku zlu kritku na ich stranku na nete, ak maju.

@marika306 nemala by si, nikdy nevies, ci ta niekto nezastavi. Ak si riskuchtiva mozes vyskusat 😉

yanni
14. aug 2012

@rpinguin to fakt. tam u teba? tak moze byt ze to ide rychlejsie ale aj vydata za nemca musis splnat urcite podmienky
a tam este dokonca skumsju, ci nejde o scheinehe, hlavne vtedy, ak zjadas hned po tych troch rokoch

jasne, ze mj treba slo. urady. musim najskor prehlasot h mamusi na mna.

chcela som riadny roman napisat ale nejak nemam cas. a na ich webe som nenasla ziadny gästebuch.

yanni
14. aug 2012

@marika306 neriskovala by som to

evulik22
15. aug 2012

Ahojte dievcence, chcem sa spytat ake portaly mi odporucujete na najdenie si prace, alebo mam zajst na urad prace priamo, a hladat tam ako tu v Rakusku kde maju kopa papierov v ktorych sa treba hrabat, alebo aj cez computer, som sice este do maja na materskej ale popri by som aj doma mohla nieco robit, mam rakusku zivnost Büroservice, to sa pojdem spytat na nemecke urady ci sa to da preniest, alebo aj by som sa rada zamestnala, dakujem za odpovede.. 🙂

mooc
15. aug 2012

he.. mam "susedu" cesku a ked sa 5x stretneme, tak sa len raz odzdravi 😀 ale ja som vytrvala, zdravim aj turistov 😎

ale na slovenske urady ja nedam dopustit 😀 siiiice za vlastne dvere nevidia, nepocuju a ani nepovedia/neporadia.. ale inak cistaaaaa ochota! a to nemyslim ironicky.. ked sme vybavovali svadobne papiere, tak nas vzali aj mimo uradny den a v obednej prestavke a tak.. (vsade pohoda a prijemni ludia) to iste ked sme "vybavovali" porodne.. a pas + op..

a preco si "treba" vybavit to de obcianstvo?

rpinguin
16. aug 2012

@mooc Reni netreba 😀 to len my s Ingou sa doma moc nudime 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre