Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

saska.t
9. apr 2009

monika - tak my mame opacny problem, mala bude od nas pocut cesko-slovensky a mam pocit ze ked pojde do skolky nebude vobec rozumiet a rozpravat na nu nemecky sa mi zda divne aspon v tomto veku 😝

skurinka
9. apr 2009

no mladej nez zacal chodit do skolky tak mluvil jen cesky a nez sel tak jsem ho naucila jak se rekne ze potrebuje na toaletu a ze ma zizen a hlad.no a kazdy den chodil s novymy slovicky a vetami a od te doby mluvi jen nemecky .a kdyz jsem s nim byla septembru v olomouci u meho otce tak jsem jak blbec furt prekladala .tak jsem rekla tatovi ze musi zapojit fantaziia najednou to slo.

rpinguin
9. apr 2009

zdar baby,
tak s om prisla z ockovania. Dr. normalne musela volat, ci ho moze zaockovat proti Windpocken, ked som tehotna. Nakoniec ano, ale ak mu ma prist nejaka reakcia, cize vyrazky, tak nemozem prist k styku s tym rozskrabanym, ale napokon ani ziadnu reakciu na to ockovanie mat nemusi.
Inac ani nepipol pri ockovani 😵 , chlapina to je.

Saska, ja ma mam pohodaka, ja si verim, ze to zmaknem a skusenosti mam az az, no a nechcem rodit 40-rocna, preto sup sup do rodenia a pokoj sväty 😀 Na zaciatku bude sice stres, ale aj ten je docasny. Kazda sme ina, my sme to tak chceli, nechcem ani väcnost uskladnovat handry po Maxikovi. Teraz ked to mimco vynosi, tak to ide z domu.

Monika, my sme obaja Slovaci, ale manzel na maleho len nemecky a ja len slovensky. Nechcem totiz, aby cumel ako tela na nove vrata, ked ho nejaky Nemec oslovi alebo ked pojde do skolky. Inac, bola si konsekventna v cestine? Nemiesala si ju s nemcinou? To sa totiz nema, decka su mazane a asi uz Dominik prisiel na to, ze vies aj nemecky, tak preto ti odpoveda nemecky. Skus ostavat len pri tej cestine a uvidis, ale napokon on s tou cestinou zacne, ved ked rozumie, tak ju aj vie, len je lenivy ju pouzit. To moja mienka 😉
Ozi, Moni, ake to bolo u teba? Ty mas tiez deti dost po sebe. Kolko mesiacov je medzi nimi?

Pauli, moje mena su Xenia a Matilda. Manzelovi sa nic nepaci, vypocujem si jeho navrhy a potom ich mu zamietnem, aby bolo jedno z mojich mien 😀
Bola som sa aj na 3D/4D ultrazvuky pytat, ale 90€ za to teda nevycalujem, takze sa musim uspokojit s tymi suchymi c-b obrazkami, no co uz 😠 . V Bonne som dostala 3D len tak.

saska.t
9. apr 2009

reni - ja som bola na 3D ultrazvuku a nic som neplatila tak ako to ze u teba sa to plati? 😕

skurinka
9. apr 2009

no decka jsou od sebe o necelych 21mesicu.ja jsem mela stesti ze dominik je a byl hodny dite,takze to s nim bylo v pohode ,kdyz jsme byli venku nikam neutikal a tak .ale s hanickou to byl horor ,ona byla od porodu nespokojeny mimi i do tedka a le ted je to lepsi,ale ten prvni rok a pul strasny,nejhorsi je nez proste dojdes do toho rytmusu pak to jde me to trvalo 14dni pak to slo.kdyby mala byla hodne dite tak je to pohoda

rpinguin
9. apr 2009

Saska, no nechapem, je to asi u kazdeho kraja ine. Skusim este pohladat nieco ine.

Moni, no u mna to bude 18 mesiacov rozdiel. To je ale super, ze Dominik nikam neuteka. Ja mam teraz tiez pohodaka, ono sa hovori, ze druhe je uplne ine ako prve, takze sa mam asi na co tesit. A potom zasa, ze dievcatka su kludnejsie, no vyber si potom z tych mudrych teorii 🙂
A mala si ten surodenecky kocar alebo buggy board? Ja to chcem skusit s tou doskou, ktoru este nemam. Kocar nechcem v ziadnom pripade kupovat.

Inac sranda, ze tu uz mame troch Dominikov
😀 😵 To meno akosi leti.

skurinka
9. apr 2009

mela jsem normalne kocara board jsem nemela zkouseli jsme to ale je to az pro deti od 3let.takze malej slapal,jako nechodili jsme tury ale prochazky ale vetsinou jsme byli na hristi 🙂 a do obchodu taky zvladal pac ho mam skoro za rohem -Real .jako zvladly jsme to bez toho,a da se.
no holky jsou takovy kozi ujeceny,tak ti drzim palce at mas hodnou holcicku.

mona81
9. apr 2009

ahojte holky,

pamatuje si mě tu ještě někdo? 😀 Já vím, už jsem tu nebyla aspoň rok a půl... 😅 Poznávám tady hodně jmen lidiček, kteří se mnou řešili problémy, které jsme měla s Hawkarem (kurdem) před a možná i po porodu naší dcerky. Nevím až kam jsme se dostala, než jsem to tady ukončila a dala se jinou cestou 😉 Život jde dál a naše rozodnutí nás vedou dál a někdy se na nás usměje štěstí a někdy se na nás přilepí ještě víc smůly 😠Chcete vědět jak pokračoval můj životní příběh? 🤐

Pauli máš krásnou Laurinku. Za tu dobu co jsem tu nebyla to letí...je to fakt šikulka. Jak mluví? Česky, kurdsky i německy? Nebo zatím jen jeden jazyk? Já vím že se kurdové nevzdají aby jejich dítě nemluvilo jejich jazykem, takže dva jazyky umí určitě, že?Zatím jsem mrkla do albíčka jen k tobě, protože máš kurda se skoro stejným jménem jako otec Mony. Jdu koukat i na ostatní jak to tam vypadá 😀

tigr211
9. apr 2009

ahojky,chtěla jsem se vás co bydlíte v DE zeptat jestli se dá na netu sehnat toto http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=19407895 a na kolik to u vás vyjde?prý je to dovoz z německa,my ta,m máme známou co jede na velikonoce domů

tigr211
9. apr 2009

jo,zapoměla jsem poděkovat.díky

fabienamata
9. apr 2009

Reni ty si tehula??? Super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja len citam a myslim si ze som zase nieco prepasla. No a s tymi kludnejsimi dievcatkami, som sa pobavila,ked vidim kludasa syna a S.poriadne zihadlo. Uz je v plnej forme!!!! Chvalabohu!
A my nestihame za nou!
A si v pohodke ziadne nevolnosti ranne? No ja som nad tehu tiez rozmyslala, este raz dat si repete, ale som to uz zavrhla.Staci.
A kde su ostatne babyzne,odcestovali.???No tak mi treba ked necitam 😉

fabienamata
9. apr 2009

Tigr. my mame podobne od audi, asi 65eur, nie je elektr.neviem ci to tvoje je.

saska.t
9. apr 2009

reni - 1 navsteva za tehu na 3d ultrazvuku je hradena poistovnou a zevraj je to zo zakona volala som do svojej poistovne AOK tak skus volat do svojej 😉

rpinguin
9. apr 2009

dobry vecer prajem,

Mona81 ja ta nepoznam, ale super, ze si sa vratila. No mna by zaujimal tvoj pribeh, ak to nie je tajomstvo, ale chapem, ak sa ti nechce k zlym spomienkam vracat.

Saska, to fakt? No a co potom, ak ten moj Dr.nema 3Dultrazvuk? Musim potom hladat ineho? Ti ini to robia az moc profesionalne s CDcka a neviem cim vsetkym a chcu za to mailand, co ja teda nedam.

Monca, to fakt az od 3 rokov? No musim niekedy v lete do obchodu vyskusat. Este je ale cas.

Lubi, no ja to fakt vsade pocuvam, ze dievcata su kludnejsie a aj tie, ktore mam naokolo a tak isto z cias jaslickarskych. Chalani sa len bili ako blbi.
A Oli, Ingusa a Danka su na dovcach.
2 Hanky sa uz straaaasne dlho neozvali, dufam, ze je vsetko ok u nich. Ani taka Misula sa strasne dlho neozvala.

A Zuzi, ty si kde?

Tigr, sorry, neporadim, ja to nemam v plane kupit ani nahodou, dalsi kram do domu 😀

skurinka
9. apr 2009

rpinguin-ja bych to ani ten board nechtela .deti jsou tam neprirozene poloze ,a nic nevidi 😒

mona81
9. apr 2009

no otec kurd se na nás vykakal 😠 a já si našla svého prvního čecha. Jsem vdaná, jsme spolu od té doby co bylo Moně 1,5měsíce. Čekali jsme do prvních Moniných narozenin, zda se Hawkar ozve, ale nic se nestalo, tak si ji manžel napsal na sebe. Má nás moooooooooc rád a já nevěřila, že v česku najdu takové štěstí 😀 Holky ono to tak asi muselo být. Kdybych si neprožila peklo, tak bych nevěděla co je to ráj 😀 Koupila jsem levně byt, tehdy ještě jako přítel mi to šel manžel zaručit, pak jsem byt draho prodala a s manželem jsme si koupily barák jako hrad. Opravy byly ale už je to super. Musíme zpravit terasu a zahradu a máme vše o čem se mi kdy snívalo. 😀 😀 😀 Super táta pro malou a super manžel - kamarád pro mě, mám barák, zdravé a stále veselé dítě, fenku vlčáka na zahradě, manželovi jsem koupila seata cordobu a já si koupila mercedesa třídy E v automatu. Holky i mě se poštěstilo 😀 😀 😀 Do žádné ciziny se už nehrnu 😠 Babička měla na zdi vyšitý obraz NEHEDEJ ŠTĚSTÍ V CIZINĚ, NAJDEŠ HO DOMA V RODINĚ...asi to bylo znamení, že si mám najít čecha. 😉 První a doufám že poslení. 😵 Dalo by se říct, že mi dcerka Mona vlastně zachránila život. Kdo ví, kde bych těď byla. Stále bych čekala na Hawkara, zda se mi ozve, nebo bych jezdila za ním a tady v ČR bych měla stále holý zadek. Když se mi Monička narodila, Hawkar se vypařil aby nemusel mí t zodpovědnost a už se nidy neukázal. Když jsem mu chtěla poslat fotku Mony ještě po porodu tak se toho bál jak čet kříže. Za Boha ji nechtěl ani vidět. Zmetek jeden a to bylo slibů jak se těší na miminko a jak si přeje holčičku. Holky nakonec byl můj horor s dobrým koncem jako z pohádky. Přeju vám všem, aby se vám taky tak poštěstilo 😉 😉 😉

zuzanasaw
9. apr 2009

Reni, tu som!!! A zizam na 20.tt 😕 Ty potvorka, z chuti som sa zasmiala, ked som si spomenula, kolko "rozjimania" o tom, ze kojim a ... to bolo, ked som spominala, zedo tabulky mi treba dopisat TP 19.september. A to si ma nakoniec ak "predbehla". To si naozaj zistila az v 18.tt? sak to ani mozne nie je. To uz akoze aj kopkat malicka zacala??? 😵 😵 😵 😵

Mona81, ja si ta pamatam... a som rada, ze sa ti dari a si stastna... bolo to dost o nervy, ako si to vtedy prezivala a naozaj sa tesim, ze je to uz vsetko za tebou...

Ktovie, ci aj Ingusik v Toskansku zacitala tie otrasy, co sa prehnuli Talianskom. Ved nam porozprava, ked sa vrati...

A ad nas Buggy Board - Vendi, namontovany, sice to chcelo trosku pospekulovat, ale podarilo sa a je plne funcny. Zatial sme skusali len parkrat, ale Emuske sa paci...

A este par novot -
Niki sa nam rozbehol, akokeby ho hnali 😉 V postielke sa stavia uz davnejsie, ale za poslednych par dni zacal krasne stvornozkovat, stvera sa na vsetko, co dostane. Prilezie ku komode a zacne otvarat sufliky a vyhadzovat z nich veci (momentalne najzabavnejsie 😀 ) a nestaci len druhy suflik od spodu, ale zavesi sa az na treti od spodu a nohy mu v lufte visia 😀 Sice je, chorobacik, trosku usopleny, ale inak vecne usmiaty. Ma 5 zubov a asi na ceste dalsie.
Emusik, tak ta ma teraz fazu "nie" - nic nie je dobre, nic jej nechuti, nikam nechce ist, nic nechce robit... Mame tu ale uz od soboty babku a dedka zo Sk, tak sa vytesuje, pretoze je tu zrazu kopec ludi, ktori sa jej venuju, nielen mamina, ktora musi este okolo Dominika skakat. Zaciatkom maja by mali dorazit aj svokrovci, tak tu mame teraz trosku veselsie a menej casu na vas... 😒

zuzanasaw
9. apr 2009

Moni, prave som kukla fotecky, mala Mona je zlatucka 😵 😵 😵 A ten "bilboard" na ulici, to co???

skurinka
9. apr 2009

mona-tak to je mazec.ale bud rada ze to tak dopadlo.ja nejek na ty jizni tipi nejsem .
ja mam za manzela cecha a rikam zlati cesti kluci
mam kamosku tady slovenku a ma za manzela jugosa a vetsiho debila jsem nevidela,ale ona to vi ze ho nemuzu ani citit 😠
zuzi-ja jsem psala z vlastni zkusenosti kdyz jsem vydela malyho jak na tom board stal a koukal tak jsem ho zavrhla.ale jasne ze kazdy ma jiny nazor 🙂

skurinka
10. apr 2009

dobre rano 🙂 🙂

rpinguin
10. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

saska.t
10. apr 2009

Caute kocky,

reni - ani moj gynekolog nema 3D ale v najblizsom meste by mali mat aspon jeden a na ten mas narok zadarmo ...

mona - tak to ti gratulujem ze to tak dobre dopadlo 😀 aj ja mam muza cecha a ked pozeram tu v DE na tych chlapov som rada ze je cech, nakoniec ved sme boli jeden stat takze to vlastne ani nie je cudzinec 😀

Prajem vam pekne sviatky a potom nakuknem 😉

paula
10. apr 2009

zdravim monu! Super, ze mas ted v zivote takove stastne obdobi. Preji tobe i male Mone vse nej! 🙂

holky, my tu ted mame navstevu z Londyna - hawarovyho strycka s manzelkou, se tremi dcerami, jednou s manzelem, no nastesti se o ne delime s bratrancem, nekdy mi z toho jde hlava kolem. ale aspon si procvicim anglictinu. co planujete na velikonoce? ja uz se tesim, jak budu slavit poprve "po nemecku" tzn. poschovavam laurince vajicka a budu se tesit z toho, ze je hleda. 😉

verohit
autor
11. apr 2009

Caves zenule, vsetkym vam prajem krasne velkonocne obdobie...

u nas je tiez nadherne pocasie... ja si ho uzivam viac pracovne, ale Mimi so starym ockom chodia ako dvaja vandrovkari.. 😎 😀 raz "sklbat travicku", potom pozriet srnky a kozicky, alebo nahanaju "pi-pi" (to su holuby) pri fontanach v meste 😉 tata si uziva family zial tam im stale prsi..co je fakt skoda a stale sa nas vypytuje ze ci nam chyba a ci ho lubime 😵 😵 😵 😵 a i ked nam je celkom fajn, ale bez neho to vobec nie je ono tak sa uz nevieme dockat kedy sa nam uz konecne vrati!!!

Pauli o dva tyzdne sa ti ozvem 😉 a pokecame!!

Reni tak ty si nam spravila radost, ani nevies aku 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 napis co a ako ako sa mas, ake je druhe tehu atd... inak sila ze si na to prisla az tak neskoro... ja som si to tiez obcas myslela ze som tehu, ked mam furt taky bachor ako v piatom mesiaci... ale u mna to zial tehu nie je 😠 😀 😝

krasny den vsetkym musim dalej makat.... ahojteeeee

verohit
autor
11. apr 2009

a super ze sa ozvala Mona a hlavne ze sa vam tak holky dari!!!! len tak dalej 😵 😵 😉

honnig
11. apr 2009

Ahojky holky,
vsem Vam preju moc hezke velikonocni svatky, hlavne pohodu a hodne slunicka... 🙂

mona81
11. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

skurinka
12. apr 2009

ahoj 🙂
mona-ja to beru nerikam ze jsou vsichni stejny to ne,ale on je strasnej.
bud rada ze mas hodneho muze a ze rad tvoji holcicku a drzim vam pesti at ma monicka brzy sourozenecka 🙂 🙂
Hokly krasne velikonoce a hodne najitich vajicek 🙂 🙂 🙂 🙂
mati me dovezla pomlazku tak jdem v pondeli koledovat k babickam a tete. 🙂 🙂

zuzanasaw
12. apr 2009

Reni,
Emku som kojila 22 mes, ale skoncili sme este skor, ako sme sa o Nikiho vobec zacali snazit. Odstavovanie prebehlo uplne v pohode, posledne kojenie mala Emka uz len nadranom, pretoze sa mi nechcelo ist robit flasu 😉 Jedneho dna sme jej zacali davat cajik a zrusili sme i to posledne kojenie. Novy nabeh mlieka pri Dominovi prebehlo asi ako u kazdej maminy naraz - prsia boli citlive, ale Niki bol hrozny papkos a co bolo navyse, este som odsavala pre ostatne deticky a davala na novorodenecke. Ale neboj sa toho, ved vsetko sa riesit odsavackou a za par dni sa to spravi...

Kojit dalej by som ti neodporucala, pokial viem, treba prerusit kvoli tomu, ze aj to malinke potrebuje z teba cucat vapnik, aby si ty nemala potom pri kojeni nedostatok vapnika pre to druhe - to ta potrebuje teraz viac ako Maxik, ten je uz velky a poradi si inou stravou.

Emusa na Nikiho neziarli, resp. povedala by som to tak: neublizi, mojka si ho, hrajkaju sa spolu, ale obcas napr. ked ho fotim, postavi sa pred objektiv, aby som nemohla.A pritom ked chcem fotit ju, bude sa otacat, robit ksichtiky, len aby som ju nefotila. Takze asi tak - ziarlivost, ale nie v pravom zmysle slova, ze "za kazdu cenu"...

A hej, su tu moji rodicia, v utorok rano uz ale odchadzaju, rychlo to zbehlo, uz mi zacina byt smutno z toho, a potom zaciatkom maja by mali prist este svokrovci asi na 1,5 tyzdna. Uvidime, ako to zvladnem so svokrovcami 😉 😉 😉

rpinguin
13. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre