Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

jenny6
20. aug 2013

@zuzka_bluzka Ahojky, Saška ti pekne poradila, len chcem napísať, že som v podobnej situácií ako ty a nemali sme- zatiaľ, problém s vybavovaním na úradoch. Neviem, prečo ti pani na SK povedala, že ti musí stopnúť rodičák! Ja som tu prišla tiež s malou narodenou na SK kvôli manželovej prácu a rodičák poberám naďalej bez problémov zo Slovenska. V práci mám pracovný pomer na dobu neurčitú, ďalej som vedená, že som na rodičovskej dovolenke, tak nie je problém. Teda dúfam 😅 Prídavky na dieťa sme boli vybavovať len teraz, s pracovníčkou tu v De nebol žiadny problém, všetko pekne vysvetlila. Od dátumu, kedy tu manžel začal pracovať, môžu doplatiť rozdiel (medzi SK a DE) a keď donesieme potvrdenie o odhlásení zo SK, tak budú vyplácať plnú sumu..

ilerika13712
21. aug 2013

Dobry den,
ja by som sa chcela spytat, ci mi nemozte pomoct, lebo ja vobec neviem ako to tu funguje s tehotenstvom. Som slovenka a pracujem v nemecku (Bayen) od januara tohto roku, no po styroch mesiacoch som otehotnela, som v piatom mesiaci a mam pracovnu zmluvu len do konca oktobra, to je spolu desat mesiacov odrobenych, ale termin porodu mam koniec decembra to su potom este dva mesiace a tie budem nezamestnana. Chcela by som sa spytat, ze , ked budem rodit v nemecku a mam odpracovanych len 10mesiacov, ci budem poberat rodicovsky pridavok a matersku odtialto alebo nie. Otec mojho dietata je Rumun a je tu tiez kratko zamestnany tak nevieme ako to funguje, mozte mi niekto prosim vas poradit? Vopred vam velmi pekne dakujem

saska.t
21. aug 2013

@ilerika13712 po skonceni pracovnej zmluvy sa prihlas na urad prace,na matersku mas narok v DE v minim. vyske 300,-eur +Kindergeld 184,-eur,pozor naposledy ma tetusky upozornili,ze na pracak sa treba prihlasit 3 mes. pred skoncenim pracovnej zmlluvy,ale ci ma tahali za nos netusim,radsej by som si to overila na prislusnom arbeitsamte 😉

ilerika13712
21. aug 2013

@saska.t Dakujem velmi pekne,takze nemusim mat odrobeny rok aby som dostavala odicovsky pispevok, to som rada, lebo niektore zeny mi povedali, ze musim byt min.3roky zahlasena v nemecku aby som to mohla poberat. Dakujem

pallacinka
21. aug 2013

@zuzka_bluzka Ahoj, mrzia ma tvoje skusenosti ☹ Ja neviem, ci moj pripad bol vynimka, ale ja som snad v zivote nevybavila nic jednoduchsie ako tieto pridavky, uplne som zasla, ako skvele to islo a vsade som ich chvalila. Vsetko som riesila cez internet a telefon, osobne som nikde nebola, hned som sa vsade dovolala a dokonca mi vyplatili spatne peniaze, na ktore mi ani nenapadlo, ze by som mala narok. Tak asi snad len ako povzbudenie pre ostatnych, drzim palce, aby ste to dotiahli do uspesneho konca.

zuzka_bluzka
22. aug 2013

@jenny6 diky, v podstate som presne v rovnakej situacii, tiez mam na Slov zmluvu na dobu neurcitu a som na rodicovskej a predsa mi teta na slov. urade stopla rodicak, ze mi ho maju vyplacat Nemci...takze nedostavam nic. Pisala som uz aj jej, ze Nemci mi zatial nic nepriznali a ci si mozem ziadat naspat rodicak zo Slovenska, musim mat predsa nejaky prijem, ale zatial mi neodpisala 😠

@pallacinka ja neviem preco mame s tym taky problem, naozaj to vybavujeme vsetko uz rok ☹ v dobrom zavidim, ze sa ti to tak lahko podarilo, ja by som uz strasne chcela nech to je za nami lebo potom na to stale myslim a som z toho v strese, ze nic nedostavam

saska.t
22. aug 2013

@pallacinka
@zuzka_bluzka bohuzial,vzdy to zavisi od ochoty uradnika,v DE este stale narazite na uradnikon,ktori nemaju radi cudzincov a o SK uradnikoch myslim,nemusim rozpravat,cest vynimkam ...
@ilerika13712 ak sa nic nezmenilo, tak nie,akurat ti rodicak nebudu vyratavat z mzdy,ale daju ti ten najnizsi ,ktory existuje...

ilerika13712
22. aug 2013

@saska.t Dakujem velmi pekne za ochotu,
este by som sa chcela spytat, ci nahodou neviete, ak tam budem poberat matersku ci tm musim aj byvat alebo mozem odist na slovensko, lebo som pocula, ze ak ich budem poberat musim byt tam a obcas mi pride aj kontrola domov a neviete prosim vas kolko je ten najnizsi rodicak?

saska.t
22. aug 2013

@ilerika13712 ak odhlasis pobyt v DE,prestanu ti samozrejme vyplacat DE priplatky a musis sa prihlasit na SK kde by ti mali vyplacat rodicak a pridavky,ziadne kontroly nehrozia,nikdy som sa s tym nestretla, najnizsi rodicak je 300,- eur ak nemas odpracovany cely 1 rok 😉

ilerika13712
22. aug 2013

@saska.t Tak to teda nemam cely 1rok, len 10mesiacov dokopy, som myslela, ze to budem mat 67%z platu, ale tak asi to tak nebude. Dakujem velmi pekne za radu, ste zlata

sisamato
22. aug 2013

Ahojte dievcata,
teraz sa na SK burlivo diskutuje prijati zakona o gendr vychove atd...toto dalej je skopirovane z vyhlasenia Matice slovenskej. MOzem sa spytat ci ste sa s niecim takym stretli? dakujem:
sexuálna výchovu zavedenú do škôl dokonca aj škôlok (na základe práva na vzdelanie a informácie) v mnohých západných štátoch (napr. v Nemecku), ktorá vedie deti k tomu aby sa sami seba intímne dotýkali a uspokojovali (právo na komplexný rozvoj dieťaťa ako sexuálnej bytosti), aby sa na prvom stupni škôl vzájomne dotýkali a učili sa používať antikoncepčné prostriedky atď., a to všetko so zapracovaním gender ideológie, čo vedie k mechanickému vnímaniu lásky a partnerstva a k sexu ako športu, k výchove umelých LGBTI ľudí, čím sa dehonestuje a nivelizuje človek, hĺbka ľudskej bytosti a najmä k deťom sa dostávajú predčasne a hrubo informácie, ktoré narušujú ich celomúdrie – teda čistotu duše i tela – ktorú v sebe skrýva tento tradičný slovanský, už takmer zabudnutý pojem;

- udeľovanie 40 dňového trestu odňatia slobody a 1000 eurových pokút v Nemecku matkám, ktoré odmietnu účasť svojich detí na vyučovaní takejto sexuálnej výchovy,

sisamato
22. aug 2013

Je to zeny fakt pravda?prosim budte uprimne....
Povinne sa zaviedla sexuálna výchova a stretávajú sa s ňou už deti v škôlkach. Teda 3 - 5ročné deti. Bežné sú hry na doktora, kde sa deti navzájom vyšetrujú aj na intímnych miestach - aby sa spoznali, aby bola uspokojená ich zvedavosť a dostali odpovede. Učia sa ako sa navzájom hladkať. V detských knižkách sú po novom príbehy o tom ako princ išiel hľadať princeznú, ale stretol pri tom iného princa, ktorý tiež hľadal princeznú, zaľúbili sa do seba, bola svadba a žili spolu šťastne až kým nepomreli. Doniesla nám ukázať útlu knižočku pre deti: Detský lexikón tela, kde sa vysvetľujú etorogénne zóny, že dievčatám je veľmi príjemné, keď ich bozkávajú na krk a vnútornú stranu stehien, keď im/si hladkajú genitálie a podobne (áno stále rozprávame o 3-5 ročných deťoch). Tieto deti sú dokonca podporované v tom, aby masturbovali. Rodičia by im mali ukázať ako sa to robí a v niektorých škôlkach sa tiež majú možnosť dozvedieť tieto informácie s odôvodnením, že od narodenia sú to sexuálne bytosti, ktoré majú právo aj na sexuálny život. Čo úplne odporuje výskumom, ktoré skúmali hladinu hormónov a zistili, že typicky mužský hormón testosterón u malých chlapcov po narodení na krátko stúpne (pár týždňov) a potom sa až do puberty udržiava na veľmi nízkej úrovni, kedy začne postupne stúpať až dosiahne hladinu hormónov dospelého muža. Rovnako to funguje u dievčat so ženským hormónom estrogénom a progesterónom.

saska.t
22. aug 2013

@ilerika13712 65% z platu,by si dostala,ak by si odpracovala cely rok 😉 ...

@sisamato urcite to nie je pravda ziadne pokuty,ziadne obchytavanie....

sisamato
22. aug 2013

@saska.t tak urcite nie alebo ano? ak mate skolkara tak to musite vediet naisto...

saska.t
22. aug 2013

@sisamato myslim,ze to bolo jasne napisane,nie,nie je to pravda a ani v ZS sa nic podobne nedeje 😉

sisamato
22. aug 2013

@saska.t neviem teda preco siria take info media...

saska.t
22. aug 2013

@sisamato media? videla som to na internete ako dopis Lajcakovi,neviem,kde Autor na to prisiel a ake ma dokazy,ale mam dost znamych a len sa zasmialy,ani u nich v inej oblasti sa nic take nedeje...

sisamato
22. aug 2013

@saska.t vdaka, tak potom neviem kto take veci siri a za akym ucelom...zase veci ohladom Norska a Chorvatska su mrazive...

hocy79
22. aug 2013

Ahojte mníchovčanky.neviete konaju sa tu občas nejake stretká mamičiek s deťmi?My bývame v Mnichov- Harthof,okolie MIRA einkaufzentrum.Mam tri detičky.5 ročny chalan,3 ročne dievčatko,4 mesiace chlapček...jana

evinkaaa
22. aug 2013

@sisamato - mozem byt uprimna? Akoze nic sprostejsie som asi nepocula ako ten text, co si tu vlozila. Vobec, ale vobec to nieje pravda. Neviem, aky "somar" si take nieco dokaze vymysliet. ☹ 😠

hocy79
22. aug 2013

ja mam dve deti v škôlke a sexualnu vychovu nemaju.ani nikde na školách sa to neučí.neviem si predstaviť,aby moje dieť niekto v škole,alebo v školke obchytkaval....
@sisamato

sisamato
22. aug 2013

Dakujem vam za odpovede, mne sa to tiez nepozdavalo aby to az tak zaslo...kazdopadne, na SK budu proti novemu zakonu 2 protesty v septembri...

mooc
24. aug 2013

@zuzka_bluzka len som to preletela, ale rodicak je v de rok (ak nepoziadas o rozlozenie na dva roky), spatne sa vyplaca tusim len 3 mes. Taaaakze neviem, ci ma zmysel tam este o to bojovat.. Ale kindergeld bojujte.. Drzim prst..

beatka1988
24. aug 2013

Baby,potrebujem dostat z Nemecka tri velke baliky...dokopy hmotnost cca 15-20kilo...viete mi poradit,ktory sposob prepravy a dorucenia je najlepsi?dakujem

yanni
25. aug 2013

@sisamato dobra blbost. Nic take sa tu nedeje. Mozem hovorit za Bayern a Thüringen. V rodine mame vela deti v skolke a ZS.

mexico_16
25. aug 2013

@zuzka_bluzka ahoj. Na sr ti stopli opravnene kedze ti ma vyplacat stat kde nemas trvaly pobyt Ale sa s dietatom zdrziavas ! Doslo ti na Sr rozhodnitie zo socialky ze ti odjimaju ? Aky mas Datum a kedy si sa prihlasila v De ?

zuzka_bluzka
25. aug 2013

@mexico_16 ahoj, takze mam dostavat aj rodicak naozaj v De? Sme tu prihlasene od novembra, manzel uz dlhsie, odkedy sa mala narodila. Rodicak som poberala vlastne len mesiac kedze do februara som mala matersku a potom mi ho hned stopli na konci marca. Papiere o tom, ze nic nedostavam na Svk som uz davno poslala na Familienkasse. Uz 3 mesiace nemam od nich ziadne vyjadrenie, nic.

mooc
25. aug 2013

@zuzka_bluzka a poslala si im k tomu aj ziadost vyplnenu? hmm.. neviem ako to je, kedze tu si nerobila pred porodom, ci na tych 300€ narok mas ci ee, ale ako vravim, rodicak je do roka.. a neskusali ste im volat? mozno sa to niekde zapotrosilo (nejakej tete sa to nechcelo riesit a tvrdne jej to na stole..) lebo nam vzdy dosla odpoved po par dnoch.. no neviem, v kazdom pripade dieta vam uz ma vyse roka, velku sancu na rodicak nevidim..

saska.t
25. aug 2013

@mexico_16 obcan SR ale nema povinnost odhlasit sa z trvaleho pobytu na SK aj ked dlhodobo zije mimo SR....

stresak
25. aug 2013

@ilerika13712 Elterngeld sa tu v Nemecku vypocitava z prijmu za poslednych 12 mesiacov pred porodom. Takze sa ti bude zaratavat tych 10 mesiacov od januara do oktobra,zvysne 2 do decembra kedy mas termin porodu sa pocita ako nula.Spriemeruje sa to a vyjde urcita priemerná suma penazi,ktoru si zarabala za poslednych 12 mesiacov.Ak je ta suma nad myslim 1240 eur netto mesacne,mas narok na 65% z nej.Ak je to pod 1240 eur z priemerneho mesacneho platu,tak potom 67%.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre