Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

07jana2014
2. dec 2013

@vevesh tak nejako pobera sa bud 8 tyzdnov pred porodom alebo 6, tomu rozumiem predsa ze na slovensku 6 mesiacov a az potom rodicovsky,,, kedze ste mi to s yanni pekne popisali o tom nemecku,,, dakuje vam obom velmi pekne za trpezlivost

vevesh
2. dec 2013

@07jana2014 v poho 😀 chapem naplno..a neboj sa, zvracanie babu neublizi(kedze som celych 9m takto stravila 😉 )

07jana2014
2. dec 2013

@yanni no mala soj inu informaciu,,, zevaj staci aby tam bol prihlaseny na pobyt

yanni
2. dec 2013

@vevesh ja fungujem inak koli mojej robote ale ked je rodic normalne gesetzlich versichert tak to je uz pocas Mutterschutz myslim ze 6 tyzdnov pred porodom a 8 tyzdnom po porode. To co sa pobera tych 6 tyzdnov do porodu ani neviem ako sa vola, ale Elterngeld poberas presne odo dna porodu do prveho roku zivota, cize 12 mesiacov, popripade 14 mesiacov ak ostane aj partner doma.

07jana2014
2. dec 2013

@vevesh no teraz som uz kludnejsia,, lebo mi ani az tak nebolo zle tak som myslela ze je nejaky problem,, no ale dnes sa ma to veruze prekvapilo🙂 ale som o to kludnejsia

07jana2014
2. dec 2013

@yanni takze nestaci ze bude mat trvaly pobyt v de manzel aby poberal ten rodicovsky?

yanni
2. dec 2013

@07jana2014 Nooooooo prihlaseny neprihlaseny, musis prihlasit na rovnaku adresu aj dieta. Nestaci len muz, ak chcete prachy. A automaticky s prihlasenim dietata nastavaju povinnosti chodit na prehliadky. Ked nebudete, tak vas zacnu urady nahanat. A ked vam na to pridu, ze je to vsetko len oser, ze existuje len adresa ale vy ste celkovo v zahranici (ina situacia je, ked by trebars muza nemecka firma vyslala na urcity cas do zahranicia robit a vy by ste isli s nim) a poberate len davky, tak aby ste to nemuseli pekne krasne vracat. To uz potom mozte ten vas dom rovno predat. A este vam aj pokutu daju. Ja by som sa s nemeckymi uradmi nezahravala. na jedno uz roky romi a s inymi spolupracujem, tak ti poviem, uz bolo dost vyhrazok, ze ludia spachaju samovrazdu. Ja uz mam hrosiu kozu, mna to uz nejak nevyvrati.

07jana2014
2. dec 2013

@yanni no ved preto som sa sem zaregistrovala, lebo co sa tyka nemecka viem len to co som citala,,,, na slovensku tieto zakony ovladam akotak a ked nie tak si ich jednoducho precitam a citam a citam,,, lenze po nemecky neviem takze to tazko cele pochopim co tam vlastne pisu,,,

yanni
2. dec 2013

@07jana2014 aj dieta. A tiez ak chce muz poberat detske pridavky=Kindergeld. Dieta musi byt v jednej domacnosti s rodicom. Ale platia ine pravidla pre Nemcov a ine pre cudzincov a este ine pre cudzincov z EU. Takze nech muz nakluse na urad a da si to pekne polopate vysvetlit. My sme Nemci, tak ja uz sa o zalezitosti cudzinecke zaujimam uz len povrchne.

07jana2014
2. dec 2013

@yanni co sa tyka pridavkov tak tam staci ze v nemecku pracuje,,, to vieme lebo ma kolegov a ti pridavky poberaju a deti tam nemaju

yanni
2. dec 2013

@007jana2014 no to su tie vynimky EU co mna uz nezujimaju. Akurat ze problem je v tom, ze ked sa tvoj muz vrati na SK, tak nebudete z DE moct nic pobrerat. LEbo v DE nebyvate a ani tu ani jeden z vas nerobi. Uz vsetko len na SK.

07jana2014
2. dec 2013

@yanni a prosim ta vies mi napisat kde v mnichove sa to da zistit na akom urade ohladom rodic.prispevku?

ivanajelinek
2. dec 2013

@07jana2014 a inak aj k elterngeld aj kindergeld potrebujes prilozit rodny list,v nemecku sa dostava take potvrdenie o narodeni dietata. Bez toho ti to nedaju. A ako pise @yanni,dieta musi byt prihlasene v nemecku na pobyt,aby sa dalo poberat elterngeld. A na zaklade toho ti budu posielat aj predvolanie na povinne prehliadky. Ak sa nedostavis,tak poslu jugendamt. A pri elterngeld vypisujes aj kolonku,ci poberas aj davky v inom state.Oni gsi to uz vedia zistit(tak mi povedala teta na elterngeld). A odo mna chceli aj vydokladovat ze robim danove priznanie(to kedysi nebolo,az teraz to ziadaju). A to 6 tyzdnov pred a 8 tyzdnov po porode dostava len matka(mutterschaftsgeld),ale to musis byt zamestnana v nemecku(to si ziada poistovna od zamestnavatela doklad,ze je tam dotycna zamestnana).

07jana2014
3. dec 2013

@ivanajelinek vdaka za info... len by ma zaujimalo ci teda su taketo iste podmienky aj pre cudzincov pracujucich u nemeckeho zamestnavatela... co sa tyka tych pridavkov to viem na 100% ze staci ze v nemecku ak pracuje a dostava pridavky ked si o ne poziada

ivanajelinek
3. dec 2013

@07jana2014 No my sme tiez este cudzinci(uz ale nie dlho) a co sa tyka podmienok, tak mame take iste ako domaci. Tak neviem.

yanni
4. dec 2013

@ivanajelinek ked zijete vsetci de, tak su podmienky rovnakd ako aj pre nemcov. Rozlisuje sa to len ak cast rodiny js napr. V zahranici. Tam sj potkm ine podmienky pre Nemcov, kne prd obcanov eu a ine pre zvysok. Presne vysvetlene je to niekde na stranke bundesagentur für arbeit alebo niekde na Bundesamt für vsoziales sle ako sa vsetky volaju. Treba poguglovat. Je tam niekde cela brozura v pdf formate.

ivanajelinek
4. dec 2013

@yanni Jaj. To som ani nevedela ze take nieco vobec existuje. Ale u nas to nie je aktualne, nakolko zijeme vsetci v DE;)))

yannna
8. dec 2013

Kamarádka mi poradila tento web, mám v DE přítele a plánuju se za ním přestěhovat, nevíte někdo co všechno musím udělat, kde se přihlásit co s pojištěním?
Moc děkuju

kaja15
14. dec 2013

Ahojte, nebyvate niektora v Durinsku?

07jana2014
27. dec 2013

Dokedy sa musi evidovat na urade prace v nemecku? Manzela prepustili pocas pnky 😖

idris
3. jan 2014

Babule mám k vám prosbu potrebovala by som kúpiť jeden šampón 3 ks a následne to poslať do UK bola by ste niektorá ochotná ??? na Sr sa už nedá kúpiť a ani v uk

http://www.apotheker.com/bioxsine-shamp-haaraus...

mamelka
4. jan 2014

@07jana2014 my z mnichova spadame pod Passau ... my sme všetko tam posielali ... ale ani sa ma nepytaj čo sme vybavili 😠 od december 2012 vybavujeme Kindergeld ... od oktobra 2013 vybavujeme vypomoc od bayernu ... ☹ ked manžel zavola ,,ak vam nič nepride zavolajte o 10dni,, 😠 😠 a takto stale si nas posuvaju a posuvaju 😢 😢

mamelka
4. jan 2014

@07jana2014 prepustili ho počas PNky? 😕 fuuu to mi je luto ☹

mamelka
4. jan 2014

@yannna no my sme si tu najskor nahlasili trvaly pobyt a potom sme si vybavili zdravotnu poistovnu ... a hned sme zrušili na SK poistovnu

brikatka
5. jan 2014

Ahojte dievčatá..prepáčte,že vám sem takto vtrhnem..budeme sa sťahovať do Nemecka a mala by som pár otázok..ale skor súkromne..Tak keby sa niektorá z vás nudila a našla na mna chvilku,budem veľmi rada.Ďakujem 🙂

janula148
8. jan 2014

Ahojte mamicky 🙂 O 3 tyzdne ocakavame nase dievcatko a chcela by som sa opytat ci ma niekto skusenosti ako to bude s priezviskom, kedze ja mam koncovku -a a manzel -y. Samozrejme chcem aby mala tiez koncovku a. Nebude s tym problem? Vopred dakujem za odpovede

zuzanasaw
8. jan 2014

@yanni Odhlasit sa nemozeme nakolko este nie sme v DE 8 rokov a teda nemozeme poziadat o nemecke obcianstvo. Nestaci odhlasit sa z pobytu. A zatia to stresove nebolo, Emka to zvladla celkom dobre. Uvidime v druhom rocniku...

zuzanasaw
8. jan 2014

@rpinguin NO ved nemecky pas este nedostaneme, sme v nemecku kratko na to, aby sme mohli poziadat o obcianstvo :(

zuzanasaw
8. jan 2014

@iii Tak uz su z vas nemcuri???

zuzanasaw
8. jan 2014

@evinkaaa Evka, preskusavanie je viazane na slovenske obciasntvo. Este sme v DE kratko na to, aby sme poziadali o nemecke obcianstvo a teda podliehame slovenskym zakonom a povinnej skolskej dochadzke. Vsetko je uznavane, ale rozdielovky - teda test zo slovenciny- Emka robit musi :/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre